PDA

Prikaži potpunu verziju : Program za CD-ROM


ROCK4EVER
12.6.2006, 13:33
Da li neko moze da mi kaze neki program za otvaranje i zatvaranje CD-ROMa?

Dimo
12.6.2006, 16:08
Za sta ce ti to,nije ti valjda tesko da pruzis ruku i pritisnes dugme na CD/DVD uredjaju?:D Imas u mnogim programima opciju Eject koja izbaca CD drajv,ali to samo ako hoces da izvadis CD koji je vec bio unutra.

ROCK4EVER
12.6.2006, 16:31
Za sta ce ti to,nije ti valjda tesko da pruzis ruku i pritisnes dugme na CD/DVD uredjaju?

4Fun.:)

Imas u mnogim programima opciju Eject koja izbaca CD drajv,ali to samo ako hoces da izvadis CD koji je vec bio unutra.

Ali nemam da ubacim.

ROCK4EVER
12.6.2006, 18:37
Naso sam program.

Dimo
12.6.2006, 19:01
Bilo bi lepo kad bi napisao kako se zove program,sigurno ce jos nekoga interesovati isto sto i tebe :)

SV 84
12.6.2006, 19:47
Bilo bi lepo kad bi napisao kako se zove program,sigurno ce jos nekoga interesovati isto sto i tebe :)

Мислиш...

ROCK4EVER
12.6.2006, 22:33
http://www.cd-eject-tool.com/

jovica016
13.6.2006, 12:33
Ja sam jos odavno uradio jedan programcic za sebe, jer mi je kuciste ispod stola, i zatvaranje cd-uredjaja mi je bio problem. Programcic postavite na desktop, pokrenete ga, otvori se cd na 4sekundi, i sam se zatvori. Nema nikakav interfejs, podesavanja, ali je mali i brz. Ako nekome treba, neka mi se javi na mail jovica016@yahoo.com za dz naravno pozzz

Spawn BG
16.6.2006, 17:02
Ako imas cd-rezac i instaliras NERO InCD, umesto EJECT dobijas LOAD ako je cd izbacen. :dedica:

Highlander
18.6.2006, 1:02
Dao si mi ideju šta da radim nekih 5 minuta.
http://www.filefactory.com/?ff94d3
Skinite, probajte, dajte mišljenje!

Garson
18.6.2006, 2:33
Dao si mi ideju šta da radim nekih 5 minuta.
http://www.filefactory.com/?ff94d3
Skinite, probajte, dajte mišljenje!
Skroz dobar program.Nego, mogao si da ubacish opciju Get CD kao u CD Eject Tools koja otvori vratanca i posle par sekundi (npr. 5) ih zatvori.Mislim da bi tada program bio kompletan.

hacker_aca
18.6.2006, 3:25
Dao si mi ideju šta da radim nekih 5 minuta.
http://www.filefactory.com/?ff94d3
Skinite, probajte, dajte mišljenje!

Dobro programče! U čemu si ga radio? Pošto ja imam dva medija za čitanje (jedan CD rezač, drugi DVD čitač) pa je meni stalno otvarao rezač. Možda bi mogao da dodaš opciju za otvaranje više medija? Tj. nisam mislio više njih odjednom nego posebno za svaki.

SuperG
18.6.2006, 11:07
Ha, a jel palo nekome na pamet da u My Computeru ide desnim klikom na CD/DVD, pa eject? :opanachke

Garson
18.6.2006, 18:56
Ha, a jel palo nekome na pamet da u My Computeru ide desnim klikom na CD/DVD, pa eject? :opanachke
Eject otvara CD, ovde se radi i o zatvaranju.

Highlander
19.6.2006, 21:38
Dobro programče! U čemu si ga radio? Pošto ja imam dva medija za čitanje (jedan CD rezač, drugi DVD čitač) pa je meni stalno otvarao rezač. Možda bi mogao da dodaš opciju za otvaranje više medija? Tj. nisam mislio više njih odjednom nego posebno za svaki.
Radjeno je u Multimedia Builder-u 4.9.6. Otvara rezač zato što ti je podešen kao primarni, a za otvaranje po želji bih morao da čeprkam malo po kodu, za šta trenutno nemam vremena. Možda ću stići u skorije vreme.:)
Skroz dobar program.Nego, mogao si da ubacish opciju Get CD kao u CD Eject Tools koja otvori vratanca i posle par sekundi (npr. 5) ih zatvori.Mislim da bi tada program bio kompletan.
He he, dobra ideja, a i vrlo lako ostvarljiva. Nego, kao što rekoh hackeru, zbog nedostatka vremena će to morati da pričeka, a vi se zadovoljiti ovim osakaćenim.:p

MG-RAY
19.6.2006, 23:12
Moj program je 'tezak' 10.5KB, treba vam .NET 1.1, selektivno otvaranje/zatvaranje drive-a, tj. ono sto vam treba...:opanachke :opanachke

Garson
20.6.2006, 2:09
Radjeno je u Multimedia Builder-u 4.9.6. Otvara rezač zato što ti je podešen kao primarni, a za otvaranje po želji bih morao da čeprkam malo po kodu, za šta trenutno nemam vremena. Možda ću stići u skorije vreme.:)

He he, dobra ideja, a i vrlo lako ostvarljiva. Nego, kao što rekoh hackeru, zbog nedostatka vremena će to morati da pričeka, a vi se zadovoljiti ovim osakaćenim.:p
Kad uradish postavi ga ovde, mislim link.

Garson
20.6.2006, 3:05
Moj program je 'tezak' 10.5KB, treba vam .NET 1.1, selektivno otvaranje/zatvaranje drive-a, tj. ono sto vam treba...:opanachke :opanachke
Not bad at all.
Mada ako ukucash slovo npr. S za nepostojeci drajv on izbaci drive s opened.Mali bag, ali nije problem.Bolje bi bilo kad bi imao padajuci meni sa listom postojecih drajvova.

Lord
20.6.2006, 3:26
Davno je to bilo, ali jednom sam na XPu imao opciju Close tray umesto eject kad su vratanca otvorena... Ubijte me ako se sećam kako sam to postigao. A to je bilo, čini mi se, najelegantnije rešenje...

Garson
20.6.2006, 3:33
Davno je to bilo, ali jednom sam na XPu imao opciju Close tray umesto eject kad su vratanca otvorena... Ubijte me ako se sećam kako sam to postigao. A to je bilo, čini mi se, najelegantnije rešenje...
Ali ako ima Close tray umesto Eject onda nema Eject.Kako onda otvoriti vratanca?Meni se najvishe svidja opcija da se otvore vratanca i posle 4-5 sekundi sama zatvore.

Lord
20.6.2006, 3:43
Close tray umesto eject kad su vratanca otvorena...
Pročitaj pažljivije ;)

Garson
20.6.2006, 5:35
Pročitaj pažljivije ;)
Oh, yeah, sorry.

Miloš
20.6.2006, 17:35
Еј, људи, баш ме заинтересовала ова тема, па сам размишљао да ли постоји нешто тако за GNU/Linux. Пошто нисам ништа нашао (или не постоји, или нисам добро тражио:o), мало сам засукао рукаве. Пошто знам фино да рукујем са СуперКарамбиним темама, направио сам један мали аплет/тему за (Супер)Карамбу. Тема се зове "Диск-Манипулатор". Наравно, пошто имам три оптичка уређаја, ја сам је прилагодио својим потребама, а можете је видети на слици. Ја мислим да супер изгледа, а страшно је функционално. Ако неко жели тему, могу овде да је окачим, али мораће да га преправи према свом "стању" са оптичким уређајима. Тему ћу вероватно ускоро поставити и на http://www.kde-look.org/.:D Кликом на неку иконицу у горњем реду се избацује одговарајући диск (тј. лежиште за њега), док се кликом на неку иконицу у доњем реду одговарајуће лежиште за диск увлачи.:)

MG-RAY
22.6.2006, 9:26
Not bad at all.
Mada ako ukucash slovo npr. S za nepostojeci drajv on izbaci drive s opened.Mali bag, ali nije problem.Bolje bi bilo kad bi imao padajuci meni sa listom postojecih drajvova.

Izvol'te...

Garson
24.6.2006, 22:23
Izvol'te...
Very good.But, samo josh kad bi bila opcija da se vratanca otvore i posle koju sekundu (npr. 5) sama zatvore.

MG-RAY
25.6.2006, 9:05
Treba malo da se doradi, ali je OK:alealeee: ...

btw. cuvaj prste...:rofl:

Mladja
25.6.2006, 13:39
Mozes preko VirtualDrive-a da otvaras i zatvaras opticke drajvove.

Garson
26.6.2006, 1:35
Mozes preko VirtualDrive-a da otvaras i zatvaras opticke drajvove.
Dobro, ali treba neshto brzo i jednostavno kao ovaj Drive Control.

Branislav Gavric
29.6.2006, 11:45
A sto ce vam sve to?!

TOTAL COMMANDEER :) :)

Klikni na CD rom u njemu (on ga zatvori i ucita, ako je otvoren)


Right-Click na CD rom pa EJECT i on ga OTVORI ako je zatvoren.

I ako pokusate nesto ludo npr. da zatvorite zatvoren ili otvorite otvoren CD ili DVD rom, on vam ljubazno skrene paznju na nelogicnost operacije!

I ne morate da cuvate prste.

E, sad, nema opcije da otvori pa automatski da zatvori (lenji ste za jedan klik?) Sto bi automatski zatvorio vrata ako to korisnik nije klikom naznacio (logicno!)

Garson
29.6.2006, 20:51
Uh, dok ja udjem u TC prodje pola sata.Potrebno je neshto brzo, a i opcija da sam otvori pa zatvori posle nekoliko sekundi je super.

Branislav Gavric
30.6.2006, 15:05
Moze proci "pola sata" samo ako:
- ga nisi registrovao
- ga jesi registrovao piratskim kodom (exe fajlom) koji je zapravo VIRUS (!)
- ga koristis na racunaru povezanom u mrezu sa mnogo racunara zbog cega total commanderov network neighbourhood (kako se vec pise) gleda sve racunare na vezi koje ima u startu programa


Ja koristim najnoviju verziju total commandera na procesoru od 240MHZ ("DvojkA") i startuje kao "petarda"!

Ali, dobro, on zaista ne moze da "uvuce" cd rom posle npr. 5 sekundi... ako ti to treba onda zaboravi sve sto ti ja govorim ovde :(

Mario Pavićević
30.6.2006, 15:22
Takodje smatram da je Total Commander savrseno resenje za ovakve stvari.

MG-RAY
30.6.2006, 20:17
Ma kupite citac misli i resili ste problem-do kraja...:D

Garson
30.6.2006, 23:40
Moze proci "pola sata" samo ako:
- ga nisi registrovao
- ga jesi registrovao piratskim kodom (exe fajlom) koji je zapravo VIRUS (!)
- ga koristis na racunaru povezanom u mrezu sa mnogo racunara zbog cega total commanderov network neighbourhood (kako se vec pise) gleda sve racunare na vezi koje ima u startu programa


Ja koristim najnoviju verziju total commandera na procesoru od 240MHZ ("DvojkA") i startuje kao "petarda"!

Ali, dobro, on zaista ne moze da "uvuce" cd rom posle npr. 5 sekundi... ako ti to treba onda zaboravi sve sto ti ja govorim ovde :(
-jesam ga registrovao
-nisam ga registrovao piratskim .exe fajlom
-racunar nije povezan u mrezu
Znaci ako je CD otvoren, ja treba da udjem u TC pa da kliknem na CD, a ako je zatvoren onda samo Eject.Znaci ako hocu da ubacim CD treba da prvo kliknem na Eject pa da otvorim TC i da kliknem na CD i da zatvorim TC.To mi je presporo.A i nema opcije da se CD otvori i sam zatvori posle nekog vremena.
Stoga sam odlucio da sam napravim program koji reshava te probleme a trenutno se startuje.Probajte i recite shta mislite (522KB):
http://rapidshare.de/files/24593505/EjectCloseCD.exe.html

Branislav Gavric
1.7.2006, 20:18
Dobro, napravio si samostalan program za tu stvar, to je za svaku pohvalu 100%.

Ali, Total Commander je fajl manager.

Drugim recima, ti kliknes na ikonicu svog programa, on ti otvori i zatvori CD rom i sta onda. Da li bar prikaze fajlove CD roma ili sam WindowsXP "otvori" u my computer prozoru fajlove tog ubacenog CD roma...

?

(mislim, sta hocu reci - svidja mi se sto si napravio program za tu svrhu ali ne vidim neku dalju sustinsku prednost TOG programa?)

Garson
1.7.2006, 22:30
Dobro, napravio si samostalan program za tu stvar, to je za svaku pohvalu 100%.

Ali, Total Commander je fajl manager.

Drugim recima, ti kliknes na ikonicu svog programa, on ti otvori i zatvori CD rom i sta onda. Da li bar prikaze fajlove CD roma ili sam WindowsXP "otvori" u my computer prozoru fajlove tog ubacenog CD roma...

?

(mislim, sta hocu reci - svidja mi se sto si napravio program za tu svrhu ali ne vidim neku dalju sustinsku prednost TOG programa?)
Prva stvar, TC je apsolutno sjajan programa bez koga ne mogu normalno da radim.Ali nije mi jasno kako si uspeo da ovaj topic pretvorish u raspravu tipa TC vs. programi za softversku kontrolu CD ROM-a.
Da si skinuo moj program video bi da ima opciju Explore CD koja prikazuje sadrzaj CD-a.

Branislav Gavric
4.7.2006, 19:38
Izvini!

Video sam da i drugi komentarisu (predalzu) "komercijalne programe" tipa NERO i sl.

Nisam nista insistirao (tj. nisam hteo da skrecem temu!)

Samo sam hteo da predlozim, misleci da nisu znali za Total Commander.

POVLACIM SE! :)

Kao sto rekoh, svidja mi se kad neko napravi svoj program!
Istina, nisam ga "skinuo" tj. probao. Nemoj zameriti! Licno meni jedan TAKAV program deluje kao "ubijanje vremena". Opet, to je samo MOJE misljenje i zaboravi na njega. Povlacim se!

Sorry!

iMa_NeKo_PljUgU
26.9.2006, 10:28
http://www.cd-eject-tool.com/

EXTRA evo ja vec neko vreme samo otvaram i zatvaram cd-rom samo cekam kad ce da crkne.... inace sam program nemoze biti bolji i jednostavniji...:ciao:

PeTkO
26.9.2006, 11:07
Ma kupite citac misli i resili ste problem-do kraja...:D
Dobra ideja.Idem odma da ga kupim samo da mi neko kaze gde ima da se kupi!!!

Garson
26.9.2006, 11:25
EXTRA evo ja vec neko vreme samo otvaram i zatvaram cd-rom samo cekam kad ce da crkne.... inace sam program nemoze biti bolji i jednostavniji...:ciao:
Da, ali ovaj program nije besplatan.
Ali zato ovaj (http://d.turboupload.com/d/1015960/OpenCloseCD_2.3.exe.html) moj jeste.:D

MG-RAY
26.9.2006, 19:06
Dobra ideja.Idem odma da ga kupim samo da mi neko kaze gde ima da se kupi!!!

Probaj na MIT-u :) :) :) :)