PDA

Prikaži potpunu verziju : Fioka za HDD koja skida torente?


nightflier
9.4.2010, 12:55
Dakle, potrebna mi je naprava u koju bih mogao da stavim hdd, povežem s računarom i napakujem torente za skidanje a da pri tome računar bude isključen. Poželjno bi bilo i da to čudo bude tiho. Pošto nemam pojma kako se takav uređaj zapravo zove, bio bih zahvalan da mi to neko najpre razotkrije, a onda i preporuči uređaj. Hvala unapred.

Chivan
9.4.2010, 13:35
Takve spravice nemaju neko tačno ime, jer su obično u pitanju uređaji neke druge namene, koji imaju i BitTorrent funkciju. Konkretno, najčešće se radi o NAS-ovima kojima je dodata ta mogućnost. Jedan od njih je AirLive WMU-6500FS (http://www.sk.rs/2007/12/sktd10.html). U poslednje vreme takođe i mnogi multimedijalni plejeri koji se povezuju na televizor imaju i tu mogućnost (u poslednjih pola godine testirali smo nekoliko komada).

nightflier
9.4.2010, 15:31
Pažljivo sam pratio prikaze plejera, ali poprilično su skupi za ono što meni treba - običan download. Inače, ovog AirLive-a nema u prodaji. :(

water wizard
9.4.2010, 16:00
najjeftinije ti je da sklopiš neki httpc, taman imaš ceo komp za te pare

atom chipset sa cpu i kulerom oko 6000 din
memorija 1 giga 2000 din
hard disk -
kućište i napajanje

I ja sam to hteo da sklopim, mada mi je lakše da držim ovaj glavni komp non stop upaljen i da održavam samo njega... umesto 2 kompa, umrežavanje i ostale za*****cije...

Chivan
11.4.2010, 13:21
Pažljivo sam pratio prikaze plejera, ali poprilično su skupi za ono što meni treba - običan download. Inače, ovog AirLive-a nema u prodaji. :(
Pošto su u pitanju NAS-ovi, ni taj tip uređaja nije naročito jeftin. :(

nightflier
11.4.2010, 18:38
Ma meni je cilj da postignem tišinu. Možda neki drndavi laptop da kupim...

davidhaker26
11.4.2010, 21:09
A sta mislis o ovome:

Atom, 1 gb ram, 160gb hdd (u nekim modelima i vise), hdmi out (u nekim modelima ovaj komp moze i prikazati full hd sliku), tih da tisi ne moze biti...

Ja sebi planiram uzeti ako nadjem ovakav za HTPC

nightflier
17.4.2010, 7:02
To bi moglo biti zanimljivo - naročito ako mi oped ispadne neka kompenzacija.