PDA

Prikaži potpunu verziju : Media Sys DVD diskovi


DeCoy
11.6.2006, 11:07
Jel zna neko nesto o ovoj marki diskova?
Spadaju u low end deo trzista,dobio sam par komada pa zelim da znam koliko su pouzdani.
Ne bih da nestor narezem na njih pa da mi mesec dana ne rade:(

Iako su diskovi deklarisani na 8X Pioneer 110D je hteo da ih reze samo na 4X

Dimo
11.6.2006, 11:21
Prvi put cujem za tu marku diskova,ali posto kazes da spadaju u low end kategoriju(a eto ni Pioneer nece da ih reze kako treba)moj savet je da nista na njih ne narezujes,makar dok ne cujes jos neko misljenje,ali da sam ja na tvom mestu,ne bih nista vazno stavljao na njih.Lepse ti je da uzmes malo skuplje Verbatim ili Maxell diskove i da si miran.

DeCoy
11.6.2006, 14:31
Mislim da sam u SK video da jedna firma prodaje ove diskove kao M-Sys

Garson
14.6.2006, 1:07
Prvi put cujem za tu marku diskova,ali posto kazes da spadaju u low end kategoriju(a eto ni Pioneer nece da ih reze kako treba)moj savet je da nista na njih ne narezujes,makar dok ne cujes jos neko misljenje,ali da sam ja na tvom mestu,ne bih nista vazno stavljao na njih.Lepse ti je da uzmes malo skuplje Verbatim ili Maxell diskove i da si miran.
To shto Pioneer nece da ih reze na 8X ne znaci da Pioneer ne valja, verovatno je disk izrazito losheg kvaliteta.Ja sam svojevremeno rezao ozloglashene BulkPaq 8X diskove na 4X (moj Pioneer 108 nije hteo da ih reze na 8X), i evo , posle 1,5 godine rade odlicno.

Night Hawk
14.6.2006, 2:17
Imam 2 No Name Diska iz 2002. godine i tada sam preko njih zalepio zastitnu nalepnicu iz razloga sto su mi neki diskovi pre njih "oksidirali" i jednostavno se na njima pojavila crna mrlja ( kao da je istrulio disk na to mesto ). Ove nalepnice od tada stalno kupujem i diskovi od recimo pre 2 godine mi odlicno rade. Media Sys DVD nisam koristio do sada iz razloga sto koristim Verbatim i veoma sam zadovoljan , a kada je nesto dobro ne treba menjati :D .

Dimo
14.6.2006, 11:20
To shto Pioneer nece da ih reze na 8X ne znaci da Pioneer ne valja, verovatno je disk izraziti losheg kvaliteta.
Nisi me shvatio dobro,ja nisam rekao da je Pioneer loseg kvaliteta,nego je nemogucnost citanja posledica (ne)kvaliteta diska,a Pioneer sam upotrebio u pozitivnom kontekstu jer rezaci te marke odlicno citaju svakavo smece od diskova.

Covenant
14.6.2006, 11:41
Pa pazi,ako hoce da ih reze samo na 4x to nije strasno-ista svar je i kod mene bila sa Platinet-om-iako pise 8x,on je hteo da ih reze samo na 4x-ali svi diskovi i sad posle 3-4 meseca rade odlicno.....
Platinet se bez obzira na to,kod mene pokazao odlicno....
Sto se Pioneera tice on zaista vari skoro sve DVD-ove bez problema-meni nije za ovih 6 meseci hteo samo da procita jedan Princo DVD koji je bio poprilicno izgreban...
Model je 110D
Ali sto se tice citanja obicnih CD-ova tu su stvari osetno losije-daleko od toga da je lose,ali je tek negde oko proseka-muci ce sa nekim diskovima koje moj stari LG CDRW(imao sam srece da uzmem onu seriju koja ja u stvari prepakovani Teac)vari bez ikakvih problema....
PoZ!

Garson
14.6.2006, 17:03
Nisi me shvatio dobro,ja nisam rekao da je Pioneer loseg kvaliteta,nego je nemogucnost citanja posledica (ne)kvaliteta diska,a Pioneer sam upotrebio u pozitivnom kontekstu jer rezaci te marke odlicno citaju svakavo smece od diskova.
Pa to sam i ja mislio.Sad ti mene nisi razumeo.

Dimo
14.6.2006, 19:43
Pa to sam i ja mislio.Sad ti mene nisi razumeo.
Poenta mojih i tvojih postova je da Pioneer odlicno cita prilicno lose CD/DVD diskove i da u slucajevima kad ne moze da ih procita to je posledica veoma loseg kvaliteta diskova,zar ne?Jesam li te sad dobro shvatio? :)

Garson
14.6.2006, 22:20
Poenta mojih i tvojih postova je da Pioneer odlicno cita prilicno lose CD/DVD diskove i da u slucajevima kad ne moze da ih procita to je posledica veoma loseg kvaliteta diskova,zar ne?Jesam li te sad dobro shvatio? :)
Jesi.Pored toga mislio sam da postoje diskovi koji su "kao" deklarisani na 8X ali ih je nemoguce rezati na toj brzini.Takav je izgleda ovaj Media Sys i Bulkpaq 8X.

DeCoy
5.7.2006, 21:30
Nikako ne preporucujem kupovinu ovih diskova.
Na malo straijem racunaru(Duron 1GHz;Matsonic maticna),Pioneer 110D uopste nije hteo da reze ove diskove.Iako je DVD deklarisan na 8X,rezac ga nije prepoznao ni na 8 ni na 4X,pa nije ni hteo da ga reze.Ja sam narezao par diskova na 4X,nije bilo problema,lepo ih cita(mozda je transfer podataka sa DVD na hard malo sporiji nego inace),ali vreme ce pokazati koliko su ovi diskovi pouzdani...

Mladja
8.7.2006, 12:27
Za platinet ja ne brinem,reze ih 8x i za sada su Ok.
Ja na mom pioneer-u rezem najcesce VERBATIM i najbolji su.
Sto se tice MediaSys kupio sam i ja 5 komada po ceni od 19 dinara i narezao jedan i nije los(4x).