PDA

Prikaži potpunu verziju : Svet kompjutera 4/2010


Strane : [1] 2

oluja
26.3.2010, 15:09
Od 1. aprila u prodaji je novi broj "Sveta kompjutera". :aplauz:

Naslovnu smo poslali u štampariju i ona izgleda ovako:

33902

Nekoliko najava koje izdvajamo iz sadrzaja...

nVidia GeForce GTX 480
Fermi je konačno stigao i probudio stara sećanja. Dobra ili loša, pročitajte u velikom testu nove GeForce GTX kartice.

SBB D3 HDTV i Turbo FlatHome 60 Mbit/s Internet
Sasvim nova dimenzija televizije i, za naše uslove, neverovatno brz Internet po razumnoj ceni...

Priča o tri domena
Dve godine .rs domena...

Rešenja za filtriranje web sadržaja
Spremili smo vam jedan tematsko-uporedno-presečni tekst o alatima koji mogu doprineti „povećanju bezbednosti” surfovanja vaših najmlađih. Tu su programi, ekstenzije, skripte, web filteri, pa čak i hardverski ruteri...

Assassin’s Creed 2
Autori su se nesvakidašnje potrudili da celu stvar maksimalno evaluiraju, zategnu i podmažu tamo gde je škripala.

:ciao:

todos
26.3.2010, 15:12
Bravo, prvi sam!!!:dedica:

Nicklord
26.3.2010, 15:13
Pu bre drugi :D Igra meseca Assianss 2 super :aplauz:

Packy
26.3.2010, 15:19
Mnogo mi se svidja ovakav izgled naslovne.:D
Assassin's Creed 2-igra koju je igralo samo 5% PC igraca na ovim prostorima.

miša topola
26.3.2010, 15:20
Najbolja naslovna ove godine.
Klikni bezbedno drugi deo, kao što sam i očekivao :tapsh:
Tekst o ćiriličnom domenu, e to će biti interesantno.

Dobar broj na prvi pogled - Dok ne vidimo broj stranica :D

DobroslaV
26.3.2010, 15:49
Naslovna je super! Baš me interesuje kakav je tekst o Fermiju.. :D

holodoc
26.3.2010, 15:59
Naslovna je super! Baš me interesuje kakav je tekst o Fermiju.. :D"Gasi...hahaha....gasi....hahaha" :nov_explo

Marko93
26.3.2010, 16:07
Strava naslovna, svaka cast, pogotovo za onu vatru i to kako je odradjeno.

Jedva cekam da citam o nVidia-i i SBB-u. :D

Auror
26.3.2010, 16:20
UuuUU dobra naslovna. :a_whistli

federer
26.3.2010, 16:20
Sta fermicki sok? Sta ? Ja ne kontam

water wizard
26.3.2010, 16:26
Fermi = nova grafičaka
šok, ne sok :D

miša topola
26.3.2010, 16:27
Zar je bitno pored dobre naslovne :D

VojaM
26.3.2010, 16:52
Fermi = nova grafičaka
šok, ne sok :D
A reč "fermički" namerno liči na reč "termički" (toplotni), pa odatle i ta vatra i tako to.
A videćeš, kad kupiš SK, da ta vatra nije tek tako stavljena ;)

todos
26.3.2010, 16:59
A reč "fermički" namerno liči na reč "termički" (toplotni), pa odatle i ta vatra i tako to.
A videćeš, kad kupiš SK, da ta vatra nije tek tako stavljena ;)

Da ne poklanjate šibicu sa logoom SK, mislim na onu tanku reprezentativnu.:D

Luka.zip
26.3.2010, 17:04
Predivna naslovna. :aplauz:

A reč "fermički" namerno liči na reč "termički" (toplotni), pa odatle i ta vatra i tako to.
A videćeš, kad kupiš SK, da ta vatra nije tek tako stavljena ;)
Znaci posetili su vas vatrogasci dok je testiran Fermi? :kreza:

Djordje Turjacanin
26.3.2010, 17:43
AC2 igra mjeseca a nije BFBC2. Baš me zanim koju ocijenu su dali. Ako je manaj od MW2 biće svačega.

Cofi
26.3.2010, 17:54
Da li možete da kažete koje ste sve igre opisali?

miša topola
26.3.2010, 18:20
Kazaće ti Voja kada postavi sadržaj za koji dan :)

federer
26.3.2010, 18:54
E joj za ono sto pisete (mislim na Fermi),postoji samo :facepalm:facepalm

Djordje Turjacanin
26.3.2010, 19:07
Ha, o čemu ti to?

player1
26.3.2010, 19:15
E joj za ono sto pisete (mislim na Fermi),postoji samo :facepalm:facepalm

Naprotiv, fora je dobra. A to sto ne kontas. :facepalm :D

White Ripper
26.3.2010, 19:27
Naslovna je vrx.Vidjecemo za ostalo samo da voja postavi sadrzaj:)

DonCorleone91
26.3.2010, 20:01
Super izgleda :) a bice i sta da se procita :dzavo:

galebns
26.3.2010, 20:59
MMmmm, kako ste uradili tu vatru? Odlicna naslovna :)

Zaphod Biblbroks
26.3.2010, 21:03
Bravo, prvi sam!!!:dedica:

24. sam :D

Super izgleda naslovna, a valjda ce i fermi biti takva!

NIDZA bOj
26.3.2010, 21:04
auuuuuu kakva naslovna coveve....ne pamtim tako dobro jos od krize...

Chivan
26.3.2010, 21:54
MMmmm, kako ste uradili tu vatru? Odlicna naslovna :)
Zapalili smo grafičku (ili se sama zapalila), pa smo brzo slikali. ;)

Arkania
26.3.2010, 22:25
Ekstra naslovna,nisam vec dugo video tako dobru naslovnu stranu:alealeee:!

nikolam
26.3.2010, 22:34
A reč "fermički" namerno liči na reč "termički" (toplotni), pa odatle i ta vatra i tako to.
A videćeš, kad kupiš SK, da ta vatra nije tek tako stavljena ;)

A šta znači "evaluiraju".

Luka.zip
26.3.2010, 22:46
Unaprede, poboljsaju... :)

jozvan_Kg
26.3.2010, 22:48
Евалуација-оцењивање,процењивање; евалуирати--оценити,проценити..Увежена реч из енглеског језика..
@ редакција
Свака част на овако брзом тесту Фермија. Искрено, изненадили сте ме, са обзиром да чип још није изашао за јавност. Ипак има некога у овој земљи што иде барем мало испред осталих.
А насловна је баш добра, свака част за умеће оних/онога који су учествовали у изради.

voodoo_
26.3.2010, 23:13
Novinari dobijaju kartice ranije ;)

Dekip
26.3.2010, 23:52
У мом кућишту сам видео пламенове само када сам на кратко убацио гт9800 сајлент. Него, стварно нови Бетлфилд није игра месеца?! Е, мој Кузма, Кузма....Мислим да је време да иде на годишњи одмор од једно шест месеци.
Бајдвеј, а какву сте нам зврчку припремили за први?:boxing:

jozvan_Kg
27.3.2010, 0:53
Ма неће да буде ништа, криза, оскудација...:kreza:

Levčanin
27.3.2010, 5:27
konacno neka normalna naslovna stranica posle dugo vremena... u posl.vreme su stalno katastrofa.svaki put kad odem na kiosk zacudim se... mada bitno je ono sto je unutra medju stranicama ;)

Dekip
27.3.2010, 7:46
Novinari dobijaju kartice ranije ;)
Ехм, добијате или позајмљујете?:a_whistli

galeb
27.3.2010, 9:35
Assassin’s Creed 2 igra mjeseca?!

e jada

online igranje singlplayer igre?!

neka hvala

NIDZA bOj
27.3.2010, 11:27
Assassin’s Creed 2 igra mjeseca?!

e jada

online igranje singlplayer igre?!

neka hvala

e moj galebe....pa bitno je kakva je igra,njen kvalitet,sadrzaj,a ne kako i da li ces je upaliti...a ac 2 je vrhunska igra,i po meni bolja od bc2 bez obzira sto je nmg igrati na svom kompjuteru.:n-cc2:al to nece umalnjiti moju ocenu i utisak prema igri...:dedica:

player1
27.3.2010, 11:30
Kako nije bitno kako ces je upaliti. Nije svejedno dal ce da ti radi kada se prekine net il ne.

Pa covece, ja gotivim da igram SP igre bas kad mi nestane konekcije, da prekratim vreme.

Stvari kao ovaj DRM ne mogu a da ne pokvare ukupan utisak o igri. Zamisli tek horror igraca koji jos ima dial-up...

Srecom, oni sa XBOXom ne moraju da se pate sa ovime.

NIDZA bOj
27.3.2010, 11:42
Kako nije bitno kako ces je upaliti. Nije svejedno dal ce da ti radi kada se prekine net il ne.

Pa covece, ja gotivim da igram SP igre bas kad mi nestane konekcije, da prekratim vreme.

Stvari kao ovaj DRM ne mogu a da ne pokvare ukupan utisak o igri. Zamisli tek horror igraca koji jos ima dial-up...

Srecom, oni sa XBOXom ne moraju da se pate sa ovime.

dobro,ali pricam o njenom kvalitetu,ako su oni sabrali i negativan utisak o igri onda mora da bi bez drma dobila 120 ocenu?

- TERMINATOR -
27.3.2010, 13:57
КАКВА НАСЛОВНА БРАТЕ ОМГ! :Д
E ovo se zove naslovna!!! Očekujem nešto suuper od ovog broja!
P.S. WTF?! PLAVO ste stavili ono dole na vatrenoj naslovnoj??? Ma uvek nešto nađete da ga u*erete! Pa što niste stavili narandžastu boju?? Znači to je jedina mana naslovne.
Ali mislim da SK-u treba redizajn naslovne strane, jer treba malo više da se naslovne ispune - ujedno i čitalac može videti više šta ima u novom broju SK-a.
Ugledajte se na SAT plus novine (jeste da su novine za automobilizam, ali smamo pogledajte njihove naslovne), znači više stvari da dodate u naslovne. Samo pogledajte na trafici SAT plus, ne morate da kupujete, samo vidite.
Ali ne mislim da ispunite da bude prepunjeno, ali bar da ima malo više stvari šta se nalazi u SK-u... stvarno malo više detalja o svakom novom broju SK-u će trebati! ;)

galeb
27.3.2010, 14:27
e moj galebe....pa bitno je kakva je igra,njen kvalitet,sadrzaj,a ne kako i da li ces je upaliti...a ac 2 je vrhunska igra,i po meni bolja od bc2 bez obzira sto je nmg igrati na svom kompjuteru.:n-cc2:al to nece umalnjiti moju ocenu i utisak prema igri...:dedica:

ponavljam=treba da si online da bi ogro singleplayer!
ma da je igra ne znam kakva ja bi joj dao nulu!
dzaba je sama igra dobra ako te oni **** u zdrav mozak

dobro,ali pricam o njenom kvalitetu,ako su oni sabrali i negativan utisak o igri onda mora da bi bez drma dobila 120 ocenu?

stvarno mislis da oni to rade?
da su sabrali i ovo bilo bi -100
cast izuzecima al vecina tih ocjena ne vrijedi nista


КАКВА НАСЛОВНА БРАТЕ ОМГ! :Д
E ovo se zove naslovna!!! Očekujem nešto suuper od ovog broja!
P.S. WTF?! PLAVO ste stavili ono dole na vatrenoj naslovnoj??? Ma uvek nešto nađete da ga u*erete! Pa što niste stavili narandžastu boju?? Znači to je jedina mana naslovne.
Ali mislim da SK-u treba redizajn naslovne strane, jer treba malo više da se naslovne ispune - ujedno i čitalac može videti više šta ima u novom broju SK-a.
Ugledajte se na SAT plus novine (jeste da su novine za automobilizam, ali smamo pogledajte njihove naslovne), znači više stvari da dodate u naslovne. Samo pogledajte na trafici SAT plus, ne morate da kupujete, samo vidite.
Ali ne mislim da ispunite da bude prepunjeno, ali bar da ima malo više stvari šta se nalazi u SK-u... stvarno malo više detalja o svakom novom broju SK-u će trebati! ;)

ja bi isto volio da se promjeni izgled naslovne
nezanam bas kako taj sat izgleda al ne bi ja to
najradije bih npr cijela naslovna strana da je crna!
zamisli kako bi takav casopis privlacio paznju -)
al ozbiljno ja cu ga kupit u svakom slucaju,znao ne zno sta sve ima od sadrzaja

a i mogli bi maknut onaj celofan
da jeste lijepo ko otvaras poklon il slican osjecaj al nema potrebe za tim(mada mozda je to da ne ispadnu one reklame -katalozi)

miša topola
27.3.2010, 15:15
a i mogli bi maknut onaj celofan
da jeste lijepo ko otvaras poklon il slican osjecaj al nema potrebe za tim(mada mozda je to da ne ispadnu one reklame -katalozi)

Jes' pa da prodavci listaju SK, a da ga pri tom neplate. Još ako pada kiša pa se SK pokvasi, šta ćeš onda?
Folija/celofan je prava stvar :)

pedjastudio84
27.3.2010, 15:58
^ a mogao di da bude i malo deblji (celofan). Za svaki slucaj.:D

- TERMINATOR -
27.3.2010, 16:12
ja bi isto volio da se promjeni izgled naslovne
nezanam bas kako taj sat izgleda al ne bi ja to
najradije bih npr cijela naslovna strana da je crna!
zamisli kako bi takav casopis privlacio paznju -)
al ozbiljno ja cu ga kupit u svakom slucaju,znao ne zno sta sve ima od sadrzaja
Brate da bude crn... nee...
SAT plus, magazin za automobile ima vrhunske naslovne! Tako da nema komentara za svaku naslovnu (ne, ovako bi trebalo to, ne ovo bi trebalo da se makne), nego je uvek VR'!
Puna naslovna al ne "prepunjena"! Oni imaju najbolje naslovne tako da može da se SK ugleda na njih po naslovnoj. Ne baš da ukradu njihov stil, ali više detalja da stave na SK! I na naslovnoje, one reči "Fermički šok" trebaju da budu VELIKIM slovima napisane (FERMIČKI ŠOK), mnogo kul izgleda, kao na SK 2/2010, "DETALJNOST I BRZINA".
Sve naslovne strane SK-a su praznjikave. Al ovo me razočaralo što su stavili svetlo plavu boju na vatrenu naslovnu! Olujo, obrati pažnju kakve boje stavljaš onaj pravougaonik dole.
Uostalom, da bi ispunio novu naslovnu, ja bi onu grafu pomerio na levu stranu, a vatra da ostane, tako da ima mesta na levu stranu za još stvari što se nalaze u tom broju SK. "Nagradni kviz" i "Klikni bezbedno" bih pomerio negde na donjem desnom uglu, tu negde. Onaj plavi pravougaonik bi obojio u narandžastoj boji, stavio bi velika slova FERMIČKI ŠOK, a i na tom delu što ostane ispod ona slova fermički šok, al iznad onog, sada narandžastog pravougaonika bi stavio nešto. To bi bila naslovna!
Tako da Oluja počne da pravi malo "popunjene" naslovne, a ne da izgleda kao wallpaper!
Ja bi redizajnirao igrački deo SK-a. Na jednoj strani nalazi se jedan opis igre, naravno. Preko cele strane bi stavio neku sliku vezanu za tu neku igru. I onda tekst neke sive boje na toj stranici. Malo bolje bi se videla igra... A ne ovako buljiš u onu malu sličicu... Dobro, ja bi dodao i neke male slike od te igre, al jedna preko cele strane. Ono žuto sa strane bi moglo da ostane.
Mislim da bi tad SK izgledao bar malo lepše...

todos
27.3.2010, 17:22
E što se naslovne tiče, konačno jedna prava ekstremna i kvalitetna naslovna. Imalo je jako dobrih, ali ova konkuriše kao ona sa Vejderom (neprevaziđena). A što se tiče Fermija, mislim da će u broju samo konstatovati njeno postojanje sa tekstom koji će ličiti kao uvodna urednikova reč. Ne verujem da je imaju u rukama i da su je testirali. Što se SAt-ove naslovne strane tiče, povremeno ga kupujem i ne treba SK tako da izgleda. Mislim da je format veći (širi) kod tih novina i drugačije može da se koncepira. A i vrsta papira je drugačija.

voodoo_
27.3.2010, 17:26
Ne lupaj Todose, svi časopisi i sajtovi (uključujući i jedan za koji ja pišem) dobili su karticu na test u toku proteklih nedelja. Štaviše lično sam je držao u rukama.

- TERMINATOR -
27.3.2010, 17:35
Ne lupaj Todose, svi časopisi i sajtovi (uključujući i jedan za koji ja pišem) dobili su karticu na test u toku proteklih nedelja. Štaviše lično sam je držao u rukama.
E pošto si je držao u rukama, kaži jel teška?? :D

Dekip
27.3.2010, 19:01
Ne lupaj Todose, svi časopisi i sajtovi (uključujući i jedan za koji ja pišem) dobili su karticu na test u toku proteklih nedelja. Štaviše lično sam je držao u rukama.
Онако, у пламену?:p

voodoo_
27.3.2010, 19:36
Pokušavali smo da je pipamo prstima u toku rada, bolje da nismo :D

- TERMINATOR -
27.3.2010, 20:09
I samo da kažem, moji omiljeni novinari SK-a su Vladimir Pisodorov i Branislav Bubanja!
P.S. Voodoo, el si ti taj Vladimir Pisodorov?

voodoo_
27.3.2010, 20:15
Nisam, Pisodorov cenim da ima najmanje 10 godina više od mene :)

zokocx
27.3.2010, 20:24
Koja paljevina od naslovne :dzavo:... ali sta je tu je prosla zima , ne treba nam sad grafa za grejanje sobe :)... salim se naravno ali bas me interesuje odnos potrosnje za cenu.

oluja
27.3.2010, 21:50
Tako da Oluja počne da pravi malo "popunjene" naslovne, a ne da izgleda kao wallpaper!
Imas temu za to i slobodno postavi tamo svoju verziju http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=22924 :ciao:

White Ripper
27.3.2010, 23:16
Ma kakav oluja.Naslovne sve pravi sama Alvarez.:D
Salim se naravno

Gledam nesto testove i gtx480 brzi od 5970:n-cc2:

voodoo_ je onaj sto ponekad mijenja Uzelca u test driveu.Ima nekakve veze sa marinkovic ili marinko veze ni sam nemam :o

Ako ko oce da pravi naslovnu preporucujem mu CS indesign:)

voodoo_
27.3.2010, 23:47
Nisam ja Petar Marinković, ali ga poznajem i dobar je dečko :)

kreator_
28.3.2010, 1:57
A da to nije onaj zli cika Hajli :D

federer
28.3.2010, 10:25
Pa dobro ljudima se svidja AC2 necemo ih sad nabit na kolac

White Ripper
28.3.2010, 11:09
Nisam ja Petar Marinković, ali ga poznajem i dobar je dečko :)

...za razliku od tebe:kreza:

AC2 je dobra igra i definitivno zasluzuje da bude igra mjeseca a to što je implementiran DRM u okviru zaštite je druga stvar.
A ja federera shvatih tokom prvog čitanja da ih ne treba nabit na kolač.:D

Dekip
28.3.2010, 11:55
Добро си рекао, ваљда ће превагнути правилност над практичношћу.


Нисам пробао АЦ2, али, кристална кугла ми каже да је рецензију радио Кузма, и да је толико одлепио да је морала бити игра месеца. Није први пут да се учини неправда код додељивања титуле игра месеца, али је свакако стални пут да игру месеца пише Кузма.

Од превелике конзумације долази до засићења. Како Кузми игара, тако нама Кузме.:dedica:

Pipboy
28.3.2010, 13:36
Loša ti je kugla, nije Kuzma pisao.

White Ripper
28.3.2010, 15:53
Dinic je zaduzen za akcione igre ovakvog tipa.;)

Dekip
28.3.2010, 17:23
Онда Пипбој.;)

Psycho13
28.3.2010, 17:30
Dinic je zaduzen za akcione igre ovakvog tipa.;)
Pa ako nije Kuzma onda je Dinic,prosta logika...;)

zvicko
28.3.2010, 21:11
Ja imam PC verziju AC 2. Igra je savršena ništa joj ne zameram, jedino su možda mogli biti malo jači protivnici. Ovaj način single player-a nema samo mane, nego i vrline:
1.Pre svega ublažava pirateriju(što za većinu kupaca nije pogodno zbog visoke cene ali je ipak jeftinija od PS 3 i Xbox 360 verzije)
2. Save ostaje upamćen i nakon brisanja igre

DeCoy
28.3.2010, 21:40
Ne bih da započnem flame war ovde, ali realno to pod 2 možeš uvek i manuelno da uradiš. Konkretno, uvek to uradim ako mi se igra iole svidela.

Realno glupa je konstatacija da AC2 ne može da bude igra meseca zbog rigiroznog DRM-a. Pa nije bilo kreka ni za Avatar kada je postao Igra meseca za 01/10.

DBrave
28.3.2010, 21:48
to bi bilo kao da neko kaze: Avatar ne moze da bude film meseca jer piraterija ne moze da resi 3D problem :)
totalna nebuloza...

Druga je stvar sto bojkotujemo taj sistem, i meni je odvratan, ali to je druga tema...
Nase je da se pomirimo sa tim i da budemo srecni sto smo i do sad uzivali u pirateriji...

Dekip
28.3.2010, 22:05
:offtopic:

Зар ти заиста верујеш да ће нешто постићи са тим дрмом? Када се појавила прва верзија Халф-Лајфа 2 и први сусрет са алкохолом и исо фајловима, ја сам се хватао за главу. Највеће мушице је имао Тотал Овердоуз за покретање.

Много је доконих а способних људи на нету, да би било каква заштита имала смисла.:dedica:

Едит:
А не могу да кажем да АЦ2 није бољи од Бед Компани 2 јер Енциа нисам ни пробао. Али, нови Бетлфилд ме је толико одушевио да просто не могу да верујем да има ишта боље у овом месецу.

zvicko
28.3.2010, 22:08
Ne bih da započnem flame war ovde, ali realno to pod 2 možeš uvek i manuelno da uradiš. Konkretno, uvek to uradim ako mi se igra iole svidela.

Realno glupa je konstatacija da AC2 ne može da bude igra meseca zbog rigiroznog DRM-a. Pa nije bilo kreka ni za Avatar kada je postao Igra meseca za 01/10.

Pa, znam ali ja mogu da instaliram igru na sasvim 99 racunaru i da koristim isti taj save ko na ovom 1.

DeCoy
28.3.2010, 22:27
Da, ali da li će 99. računar imati pristup internetu ;)

@Dekip

Već su postigli. Svi samo pričaju o AC2 upravo zbog DRM-a, a ne zbog same igre. Ljudi koji dižu galamu u 90% slučajeva su oni koji ni ne kupuju originale. Any publicity is good publicity ;)

zvicko
28.3.2010, 22:33
Da, ali da li će 99. računar imati pristup internetu ;)

@Dekip

Već su postigli. Svi samo pričaju o AC2 upravo zbog DRM-a, a ne zbog same igre. Ljudi koji dižu galamu u 90% slučajeva su oni koji ni ne kupuju originale. Any publicity is good publicity ;)

Pa, ja nisam lud da instaliram igru kod bilo koga (jedino kod mene) .Kod mene je svaki komp. povezan na internet. U ostalom ovo dobro dođe i ako ti kojim slučajem padne sistem a željan si da pređeš igru, tako da ne moraš sve ispočetka da igraš nego samo instaliraš i nastaviš sa poslednje pozicije.

player1
28.3.2010, 22:43
Gomila steam igara takodje ima tu funkcionalnost (steam cloud). Ali vecina podrzava i offline igranje, kao i offline save-ove.

DeCoy
28.3.2010, 22:46
Opet kad padne sistem sledi reinstalacija sistemske particije, igre su instalirane na nekoj drugoj, save opet ostaje čak i ako je potrebno da uradim reinstalaciju igre zbog upisivanja vrednosti u registry. To tvoje jedino stoji u slučaju da crkne hard (pu, pu... daleko bilo). A čisto sumnjam da je Ubi toliko dobar pa da je o zbog toga napravio :D (zzm se).

voodoo_
28.3.2010, 23:20
Ključni argument protiv ovakvog tipa zaštite je da igra sa njom automatski dobija rok trajanja. Ti i dan danas možeš da čitaš knjige napisane pre više stotina godina, možeš da gledaš filmove od pre pola decenije, možeš da emuliraš igre od pre 20 godina, ali ako se ne pojavi validan krek za Assassin's Creed 2 koji ne zavisi od sadašnje internet infrastrukture i konkretne verzije Windowsa, sa njom ćeš moći da se uslikaš pri prvoj sledećoj većoj reviziji nečeg od ta dva, ili čim Ubisoft zatvori firmu (što se vrlo lako može desiti za 5-10 godina).

Vulee
29.3.2010, 0:40
Ključni argument protiv ovakvog tipa zaštite je da igra sa njom automatski dobija rok trajanja. Ti i dan danas možeš da čitaš knjige napisane pre više stotina godina, možeš da gledaš filmove od pre pola decenije, možeš da emuliraš igre od pre 20 godina, ali ako se ne pojavi validan krek za Assassin's Creed 2 koji ne zavisi od sadašnje internet infrastrukture i konkretne verzije Windowsa, sa njom ćeš moći da se uslikaš pri prvoj sledećoj većoj reviziji nečeg od ta dva, ili čim Ubisoft zatvori firmu (što se vrlo lako može desiti za 5-10 godina).
Ali su oni, valjda, rekli da će izdati offline patch kada opadne popularnost igre.

player1
29.3.2010, 0:54
Sto tu ipak, mora se priznati samo lepa obecanja, a ne garancija. Sta ako dodje do jos gore recesije, Ubisoft ode u bankrot, a originalni tim koji je radio na igri vec odavno rasformiran. Ko ce onda da misli da pravi neki offline patch. A ako kojim slucajem zagube originalni source kod (i to se desava), mogu da se slikaju.

Bokile
29.3.2010, 1:00
Super naslovna,bravo za Oluju,bas mi se svidja,cak mi ne smeta ni plava boja dole....

Review kartice osecam da ce biti zlo,jer ja znam kako bi je mucio da mi padne saka,tako da ce tu biti mozda 2-3 strane,igra meseca AC2 i tu kazem + ako ti se svidja igra kupices je pa makar kostala,secate se Machinariuma? E ja sam ga kupio,da iskazem zahvalnost tvorcima igre,mislim da je bilo 20 evra al nisam zalio,dao bi opet...
Tako da tu ocekujem standard 2 strane,sto nije lose,jer o cemu ces da trabunjas o igri na 2 strane a da vec ne znamo,istorija,sta ima u igri,zahtevnost,igrivost i cao...
Za domen mislim da je na forumu bilo bruka materijala za to i tu ocekujem dobar tekst...
60 mb/s net?!?! WTF,FTW,WIN! ovo moram da vidim kako je proslo..
Spamerajski filteri,mislim da je to vec bilo opisivano al ne bih stavio ruku u vatru,sve u svemu procitacu i to da budem u toku....


Moja ocena za ovomesecni broj neka bude 9.4 :tapsh:

RUSuper
29.3.2010, 1:37
Ехм, добијате или позајмљујете?:a_whistli

Razmisljam sad,kad bi dobijali,sta mislis koliko bi kartica imali do sada :kreza:

Levčanin
29.3.2010, 6:13
bila je dobra i ona naslovna sa Avatarom... pa i ova sad je isto lepa... i to je to... a traka u boji na dnu strane stoji kao piletu s*se.
znaci, stvarno treba malo da poradite na naslovnoj... jbg poznajem casopis 25 godina i stvarno nije lepo da danasnje vreme izadje ponekad tek onak, kao nije bitno sta je na naslovnoj...

Dekip
29.3.2010, 8:16
opet kad padne sistem sledi reinstalacija sistemske particije, igre su instalirane na nekoj drugoj, save opet ostaje čak i ako je potrebno da uradim reinstalaciju igre zbog upisivanja vrednosti u registry. To tvoje jedino stoji u slučaju da crkne hard (pu, pu... Daleko bilo). A čisto sumnjam da je ubi toliko dobar pa da je o zbog toga napravio :d (zzm se).
У задње време све игре трпају сејв у докјументс енд сетингс, тако да мора мало да се петља и тражи. Ја сам због обарања система имао проблем са Дирт2 и лајвом. Остала су ми два фајла од лајва негде скривена, па сам бацио 30-40%. Иначе, апсолутно поздрављам најмање три партиције на гејмерским машинама, наравно ако хард има места.
Ц-систем
Д- подаци
Е- инсталација игара
;)

galeb
29.3.2010, 8:19
Ne bih da započnem flame war ovde, ali realno to pod 2 možeš uvek i manuelno da uradiš. Konkretno, uvek to uradim ako mi se igra iole svidela.

Realno glupa je konstatacija da AC2 ne može da bude igra meseca zbog rigiroznog DRM-a. Pa nije bilo kreka ni za Avatar kada je postao Igra meseca za 01/10.

to bi bilo kao da neko kaze: Avatar ne moze da bude film meseca jer piraterija ne moze da resi 3D problem :)
totalna nebuloza...

Druga je stvar sto bojkotujemo taj sistem, i meni je odvratan, ali to je druga tema...
Nase je da se pomirimo sa tim i da budemo srecni sto smo i do sad uzivali u pirateriji...

Da, ali da li će 99. računar imati pristup internetu ;)

@Dekip

Već su postigli. Svi samo pričaju o AC2 upravo zbog DRM-a, a ne zbog same igre. Ljudi koji dižu galamu u 90% slučajeva su oni koji ni ne kupuju originale. Any publicity is good publicity ;)


save meni nikad u zivotu nije bio problem,i mnogo mi je bolje i pouzdanije da ja imam i mogu tu igru da igram i sa i bez njih to jest i bez interneta

a nekazem da ova igra ne treba da bude igra nmjeseca jer nije krakovana!

ja da znam ni toca race driver 3 nije krakovan pa sam je kupio i dobra mi je igra
stvarno mislite da ne mogu drugacije da se zastite od piraterije nego na ovaj nacin?
ma to sve vodi ka tome da cemo sve radit online,nece ni biti vise offline programa
a to se sigurno ne radi zbog naseg dobra vec zbog necijeg interesa


ne vjerujem da kuzmanovic misli da je ova igra zasluzila da bude igra mjeseca,pa nije ni sk imun na pare i pritiske
koja igra im je recena da bude igra mjeseca ta ce i bit

p.s.jel cita iko iz s.k. ovaj forum(neko ko se pita nesto u tom casopisu?) imam par predloga sta bih sve volio da se promjeni-poboljsa u s.k. a ne pise mi se samo onako da se divim mojoj inteligenciji i dobrim idejama(mada .. ma ne ipak to nije dovoljno)

GoranSTX
29.3.2010, 9:37
..................
p.s.jel cita iko iz s.k. ovaj forum(neko ko se pita nesto u tom casopisu?) imam par predloga sta bih sve volio da se promjeni-poboljsa u s.k. a ne pise mi se samo onako da se divim mojoj inteligenciji i dobrim idejama(mada .. ma ne ipak to nije dovoljno)

Hm, samo redakcija i urednici kao i dobar deo saradnika... A postoji i podforum "O SK uopšte (http://www.sk.rs/forum/forumdisplay.php?f=50)" sa sve opisom "Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!" ;)

player1
29.3.2010, 9:37
У задње време све игре трпају сејв у докјументс енд сетингс, тако да мора мало да се петља и тражи. Ја сам због обарања система имао проблем са Дирт2 и лајвом. Остала су ми два фајла од лајва негде скривена, па сам бацио 30-40%. Иначе, апсолутно поздрављам најмање три партиције на гејмерским машинама, наравно ако хард има места.
Ц-систем
Д- подаци
Е- инсталација игара
;)

Odes u svoj documents folder. View/Customize (zavisi od verzije windowsa), odes na location tab, i promenis lokaciju tog folder na neku drugu particiju.

Inace, dosta igara sada pocinje da ubacuje podatke u Application Data folder (il AppDat), koji je inace skriven. Samo ubacivanje settinga i slicno i nije neki problem, veci je sto neke igre tu pohranjuju sejvove.

DeCoy
29.3.2010, 10:45
Odes u svoj documents folder. View/Customize (zavisi od verzije windowsa), odes na location tab, i promenis lokaciju tog folder na neku drugu particiju.

To sam još ranije upravo na tvoj predlog uradio i mnogo ti hvala za to :)

DragonSlayer
29.3.2010, 10:59
Lepa naslovna ....

VojaM
29.3.2010, 11:56
AKCIJE
Zaštita dece na Internetu: akcija „Klikni bezbedno”

TRŽIŠTE
SBB D3 HDTV i Turbo FlatHome 60 Mbit/s Internet

NA LICU MESTA
CeBIT 2010, Hanover, Nemačka
Tanberg konferencija
Olympus Pen prezentacija
Mercator S samouslužne kase
Pobednici Vip Android izazova
Apple regionalni trening centar
FOSDEM 2010, Brisel, Belgija
Sion Net i Snom konferencija
Lenovo konferencija
LevelOne konferencija

TEST DRIVE
Intel Core i7-980X Extreme Edition
Intel Pentium G6950
nVidia GeForce GTX 480 (Fermi)
Sapphire Radeon HD 5830
MSI Wind U135-066US
Asus eeePC 1201N Seashell
Asus G51J 3D
Samsung P2370, Samsung F2380, LG W2220P-BF
Chieftec Dragon CH-07
SATA to IDE adapter
Canon imageFormula P-150
LG HXF2 Portable Theater
Razer DeathAdder 3.5G i Roccat Kova
Vivotek Video Server VS8102
Elecom Prumie M-P3DUR
Poken Spark i Pulse
Omega i Winstars USB hubovi
Genius EasyPen i405 i MousePen i608
Logitech G110

INTERNET
Dve godine .rs domena
Google Buzz
Mračna strana Interneta
Internet preduzetništvo za početnike (6)
.rs: Prodaja Telekoma Srbija... i druge priče
WWW vodič

TEST RUN
Corel VideoStudio Pro X3
Womble EasyDVD
HyperSnap 6.70.02
Dynamic Auto Painter 2.0.7
Insofta 3D Text Commander 3.0
Rešenja za filtriranje web sadržaja
Byoni Perfect Diet Tracker 3.3

PD KUTAK
Opera 10.50 beta
Oxelon Media Converter 1.1
ReaJPEG Pro 4.0
SpeedBit Video Accelerator 3.1.3.6
Auction Sentry Deluxe 3.2.5
gdplayer 0.9h, Untiny 1.2, PearlyWhites 2.0.3, Akvis Decorator 1.6
Web čitači za decu i programi za roditeljsku kontrolu

TEST FUN
CSMenu 1.2, Windows Access Panel, StickMen War Screen Saver 2.5

PHONE ZONE
Blackberry Bold 9700
Fring za Android, SMS Bubbles, Alarmed
SportyPal 1.21, Gravity, RaeMote
Kevtris 2.0, Pizza Shop Mania, Blokus
Street Fighter IV, Mini Plane

LAKI PINGVINI
SpeedCrunch 0.10.1
Anjuta 2.28
Kdenlive 0.7.7.1
HandBrake 0.9.4
GNOME 3.0
Scan Tailor 0.9.7.2

SERVIS
Programiranje mobilnih telefona (4): Symbian

NAGRADNI KVIZ

I/O PORT

JA, IGRAČ

BONUS LEVEL

PRVI UTISCI
StarCraft II – Closed Multiplayer Beta
Just Cause 2

TEST PLAY
Dragon Age:
Origins – Awakening
Arsenal of Democracy
Assassin’s Creed 2
Achtung Panzer: Kharkov 1943
Battlefield: Bad Company 2
Metro 2033
Command & Conquer 4: Tiberian Twilight
Warhammer 40K: Dawn of War II – Chaos Rising
Anno 1404: Venice
Napoleon: Total War
BlazBlue: Continuum Shift
Silent Hunter 5
Simon the Sorcerer 5
Supreme Commander 2
Heavy Rain

NET PLAY
Coolermaster KGB Winter 2010
Net+ Volume 1

DOMAĆA SCENA
Top Eleven

TOP LISTA 2009

STARO ZA NOVO
Half-Life 2: Flesh

TEST OF TIME

White Ripper
29.3.2010, 12:02
PUf prvi:D
SAdrzaj je extra!

player1
29.3.2010, 12:21
TEST DRIVE
...
Intel Pentium G6950
...


Jel ovo slabiji brat Core i3?


P.S.
Vidim da je Asus 1201N netbook naizad dosao na test. ;)

miša topola
29.3.2010, 13:22
I konačno ćemo da vidimo kako je bilo na CeBIT-u.
Ima baš dosta opisa igara u ovom broju, kao i što se očekivalo :)

zvicko
29.3.2010, 13:50
Uuuuu...dobar sadrzaj mada je malo cudno, sto niste testirali Mad catz Cyborg R.A.T. i Cooler Master 690 II.

Inace @voodoo kad AC 2 napuni 20 god. necu je ni gledati (a i da ne stane Ubisoft kroz 5. godina ja cu je najmanje moci jedno 30-40 puta preci). Ja kad predjem neku igricu slabo je ili je uopste ne igram ( ja znam da neki i dalje igraju Warcraft i CS koji je star ~7 godina, al' ajde). Jeb*s 3799 din.(odavno se nisam tako igrao, jako velika sra*a u zadnje vreme izlaze) bolje da sam potrosio na to nego na cigare ili nesto slicno.

Auror
29.3.2010, 14:58
Nadam se da je arsenal of democracy dobio vise od pola strane.

miša topola
29.3.2010, 15:24
Koji omot? :icon_scra

miša topola
29.3.2010, 15:53
Lep vam je sada novi omot....Ko ga pravi?

Zoran Oluić (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=2)

wladimir98se
29.3.2010, 18:54
SpeedBit Video Accelerator...ovo deluje vrlo zanimljivo
Bas me zanima i da li funkcionise

http://www.videoaccelerator.com/features/

galeb
29.3.2010, 19:08
Hm, samo redakcija i urednici kao i dobar deo saradnika... A postoji i podforum "O SK uopšte (http://www.sk.rs/forum/forumdisplay.php?f=50)" sa sve opisom "Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!" ;)

samo oni?!
onda nista
salim se
samo da se nakanim da sve to otkucam,moracu sto manji teks,naporno ovo kucanje(****** 21 vijek,dje je ta glasovna komanda=diktiranje=pisanje?!)

RUSuper
29.3.2010, 19:33
Uuuuu...dobar sadrzaj mada je malo cudno, sto niste testirali Mad catz Cyborg R.A.T. i Cooler Master 690 II.

Inace @voodoo kad AC 2 napuni 20 god. necu je ni gledati (a i da ne stane Ubisoft kroz 5. godina ja cu je najmanje moci jedno 30-40 puta preci). Ja kad predjem neku igricu slabo je ili je uopste ne igram ( ja znam da neki i dalje igraju Warcraft i CS koji je star ~7 godina, al' ajde). Jeb*s 3799 din.(odavno se nisam tako igrao, jako velika sra*a u zadnje vreme izlaze) bolje da sam potrosio na to nego na cigare ili nesto slicno.

Ti mozda i neces a neko drugi hoce,ja obozavam da sednem ponekad za igru koja je izasla pre mog rodjenja.Evo celu noc tukao Nekketsu Hockey koja je izasla godine kad sam i ja rodjen.A sta ako moja deca budu htela da igraju AC2 a ono ne mogu jer UBisoft tada ne bude postojao.Nemojte misliti samo na sebe.
Sto se tice broja
BIlo bi ql kad bi napisali nesto o ovim AMD x6 sto treba da izadju,to naravno tamo u sledecim brojevima :opanachke I moze li pre vremena da mi kazete jel C&C4 oborio rekord sto se tice najnize ocene.Do sada to bese 3? :kreza:

NIDZA bOj
29.3.2010, 19:48
ah ovaj broj je definitivno pun pogodak...sve hit igre testirane...nove grafe testirane...core i-ubica testiran...
da li ste pogurali malo ovaj metro na 480 gtx i na core i7?

Dekip
29.3.2010, 20:54
Тест плеј је 33949

Него, да ли вам се светски путник вратио из Немачке или је остао да ради на црно?:dzavo:

miša topola
29.3.2010, 21:00
Čim ima tekst o CeBIT-u, onda jeste. Još da postavi slike u forum Dešavanja i Događaji da se i mi malo nagledamo.

yoshida
29.3.2010, 21:05
šta li ste napisali za starcraft 2, baš me zanima :rolleyes: ...

federer
29.3.2010, 21:07
Uuuuu...dobar sadrzaj mada je malo cudno, sto niste testirali Mad catz Cyborg R.A.T. i Cooler Master 690 II.

Inace @voodoo kad AC 2 napuni 20 god. necu je ni gledati (a i da ne stane Ubisoft kroz 5. godina ja cu je najmanje moci jedno 30-40 puta preci). Ja kad predjem neku igricu slabo je ili je uopste ne igram ( ja znam da neki i dalje igraju Warcraft i CS koji je star ~7 godina, al' ajde). Jeb*s 3799 din.(odavno se nisam tako igrao, jako velika sra*a u zadnje vreme izlaze) bolje da sam potrosio na to nego na cigare ili nesto slicno.
Pa zipa ja sad rokam i na WCGu isto rokaju CS cija je beta izasla 96..Ja sam igro igrice iz 85 na NESu i iz devedesetih (Duke Nukem3D,WolfenStein3D itd.)

Dekip
29.3.2010, 22:22
Čim ima tekst o cebit-u, onda jeste. Još da postavi slike u forum dešavanja i događaji da se i mi malo nagledamo.
Текст може и емајлом да се пошаље.:d

- TERMINATOR -
30.3.2010, 9:58
Ja bi pitao redakciju nesto.
Da li biste mogli reći da li je neka igra do sad bila ocenjena sa 100 bodova i koliko ste najmanje bodova dali nekoj igri do sad??

paulvandyk68
30.3.2010, 10:00
Ja bi pitao redakciju nesto.
Da li biste mogli reći da li je neka igra do sad bila ocenjena sa 100 bodova i koliko ste najmanje bodova dali nekoj igri do sad??
Nije nikada, oni misle da nema takve igre.

Nicklord
30.3.2010, 10:00
Ja mislim da niko nije dobio 100 bodova. Bilo je nekoliko sa 99. Čini mi se da je bila neki FPS dobio 2 boda ne sećam se koj :D

White Ripper
30.3.2010, 11:43
Spenchaz 2 je dobio ocjenu 3.Imas temu o najmanjim ocjenama.Potrazi pa se raspitaj:)

Naravno,nijedna igra ne zasluzuje 100,na svijetu nije nista idealno,pa ni igre.

JA sam tako igro Gothic 3 koji je po meni najbolji RPG.Jedino mi je uzivanje pokvario osjecaj da su igru pravili ljudi koji ce sjutra,prekjutra,za 20 godina umrijeti:(

99 je dovoljno,100 je cista glupost a takva igra treba da bude univrzalna.;)

Psycho13
30.3.2010, 12:59
Ja mislim da je 99 max ocena u SK...

Packy
30.3.2010, 13:11
Prva igra koja dobije 100(,od nje ima da nastane nova revolucija(naravno ovde na forumu) ima da postoje period pre te igre i posle te igre.:D

White Ripper
30.3.2010, 16:17
I pita neko kad je izasla ta igra,a odgovor je
pet godina prije xyz igre

Ne vjerujem da ce SK ikom dat tu ocjenu,jer se uvjek moze nabijati mak na konac.;)

federer
30.3.2010, 19:11
Kad bi ja pravio igre,sigurno bi barem jedna bila 100 i to u SKu,najrigoroznijem i najnabijomaknakoncijeg IT magazina!

mr.no.
31.3.2010, 0:54
Naslovna je vrhunska:tapsh:. Odavno nije bila tako dobra. Jedva čekam da vidim da li sadržina odgovara formi.

Chivan
31.3.2010, 10:42
Него, да ли вам се светски путник вратио из Немачке или је остао да ради на црно?:dzavo:
Ihajhaj, još odavno. ;)
Čim ima tekst o CeBIT-u, onda jeste. Još da postavi slike u forum Dešavanja i Događaji da se i mi malo nagledamo.
Postaviću najzanimljivije slike u tu sobu čim izađe broj.

Red Dragon
31.3.2010, 18:36
Malo (ali samo malo :D) sam prelistao najnoviji broj, i cini mi se da je jedan od kvalitetnijih u poslednjih par meseci. Bice svi zadovoljni, od igara (dosta opisa i (ne)ocekivanih ocena), preko hardvera (par zanimljivih tekstova) i softvera, do interneta.:)
E da, naslovna je ispala super.:)

DBrave
31.3.2010, 18:38
Jel izasao vec ?
Bas sam sad mislio da se prosetam do centra pa da potrazim kod onih likova sto prodaju...
Aj daj neki hint gde si uzeo ?

DBrave
31.3.2010, 20:41
ok zvanicno ima kod prodavaca (onaj prolaz kod Terazija)
sad Arsenal-Barsa pa citanje :alealeee:

Uros Ducic
31.3.2010, 20:45
Ova naslovna je jedna od najboljih...:aplauz:

Dekip
31.3.2010, 20:56
Ма, ради у штампарији или у дистрибуцији штампе.;)

Rockstar
1.4.2010, 10:51
malo (ali samo malo :d) sam prelistao najnoviji broj, i cini mi se da je jedan od kvalitetnijih u poslednjih par meseci. Bice svi zadovoljni, od igara (dosta opisa i (ne)ocekivanih ocena), preko hardvera (par zanimljivih tekstova) i softvera, do interneta.:)
e da, naslovna je ispala super.:)

Ако си под (не)очекиваним оценама мислио на " c&c 4 ", дужан сам да, као купац СК-а од `97-е изразим готово неверицу. Не знам шта му би. А био ми је симпатичан.

DylaN
1.4.2010, 11:19
Broj je uzas!
Aprilililili :)

voodoo_
1.4.2010, 11:20
Veoma dobar broj. Čak je i Kuzma u elementu.

miša topola
1.4.2010, 13:32
Cugosaurus Naeks :n_klanja: :rofl:

White Ripper
1.4.2010, 14:17
Extra broj,masu dobrog sadrzaja i mogu reci da je na nivou ko i uvjek!Ako je neko nekim slucajem preskocio prosli broj ako ovaj ne uzme moze komotno da se baci u rijeku.Vrx>prezadovoljan sam a najmilije mi je to sto je invidia ponovo ispusila.5970 je u 80%testova brzi i to ne malo vec o'jha:kreza:
Fin je test drive,ima masu toga.Extra.
Toliko zasad,a ja vala napravih finu reklamu:to_care:
Ako mi se ovi iz redakcije ne zahvale na "korisnoj poruci" nista nisam uradio
Salim se,you know:opanachke

miša topola
1.4.2010, 14:47
14 opisa igara u ovom broju će me natrati da počnem da igram PC igre.
Na brzinu sam prelistao broj, pročitao sam neke zanimljive tekstove i mogu reći da je broj za primer i najbolji u ovoj godini. Možda ovu moju ocenu izvlače opisi igara ali dobro.
A vidim biće i nove nagradne igre.

Ninoslav
1.4.2010, 15:59
Ne mogu da verujem. Assassins Creed 2 je igra meseca jer se famoznom DRM-u "gleda kroz prste" i nije uračunato u ocenu! Jedna od najgorih stvari ikad (čak i za one koji su uzeli original) je totalno zaboravljena. AC2 čak nema ni MP...

Nesrećni Bad Company 2 nije igra meseca iako ima i SP i MP i najprodavanija je igra za PC za mart (iako to nije merodavno). Da ne pominjem da je najbitniji deo BC2, multiplayer, pomenut u jednoj rečenici. Budite ljudi pa priznajte da niste igrali BC2 u MP uopšte... Sem možda na PS3, što nije merodavno.

"Metro 2033 je odlično optimizovan"... ?! Fail... Napoleon i BC2 su mnogo bolje igre i mnogo veći replay value imaju.

todos
1.4.2010, 16:37
Nemam običaj da napadam čoveka (Qzmu), ali ovaj put moram nešto da kažem. Iz pisma čitalaca se drastično vidi koliko čovek mrzi AMD-Ati da to prelazi okvire razumnog. Umalo nisam pocepao novi broj zbog toga. Toliko omalovažavanja i bezobrazluka na malom prostoru da stvarno ostajem bez teksta.
Inače mnogo dobrog hardvera. Prezadovoljan sam sa rubrikom na licu mesta. Uostalom malo kad se izbajati broj, napisaću opširnije.
Ni ovo ne bih napisao da se nisam iznervirao zbog dotičnog.

White Ripper
1.4.2010, 16:42
"Metro 2033 je odlično optimizovan"... ?! Fail... Napoleon i BC2 su mnogo bolje igre i mnogo veći replay value imaju.

Boze mi oprosti oni su igrali konzolasku verziju,a PC zapostavili:kreza:

federer
1.4.2010, 18:24
Procito broj u cugu za vreme da pojedem jednu picu (mislim na hranu,ne na ono:kreza:).
Prvo,Kuzmu onaj lik pito sta misli o nekom Atlonu on kaze NISTA NE MISLI..Onda,lik kaze liku koji jedva sastavi nesto sa AMD/ATi stvarima i lik mu to sve pogazi...Ali KuzminaKolumna roka :a_bleh: . Assasin's Creed 2 stranicu sam iskoristio kao toalet papir,BC2 je dobar ali nema onoga sto smo trazili,a to je barem maaaala najava,mikronska najava o PS3 Moveu i Natalu. Neki test sa stavkama na papiru itd.kao u HCLu.Ali nadam se da ce biti tako nesto uskoro a ako ne bude cak ni kada izadju PS3M i Natal,ima da im dodjem tamo u Beograd..ako su tamo.

DBrave
1.4.2010, 18:24
Dobro ljudi, nece ni Kuzmanovic doveka raditi u nasem omiljenom casopisu.
Jednom ce ga zameniti neko objektivniji, nepristrasniji i realniji, a i oslobodice se jedna dodatna strana za nesto zanimljivo. Desice se i to jednog dana.

federer
1.4.2010, 18:26
I da,testirali su neku tamo nVidiu i stavili testove u kojim ih je Radeon doslovno pregazio (u vecini).Hahaha,toliki hype.

VojaM
1.4.2010, 18:45
Prvo,Kuzmu onaj lik pito sta misli o nekom Atlonu on kaze NISTA NE MISLI.A šta bi ti rekao da misliš o nekom Atlonu da te neko pita? ;) Da mene neko tako nešto pita, ja bih takođe rekao da ne mislim ništa. Em se ne razumem u procesore, em je pitanje u stilu onoga "Znate li koliko ima sati" sa odgovorom "Znam."

White Ripper
1.4.2010, 18:58
Saljem pitanje za sledeci broj,a ono ce glasiti ovako.
Pozdrav za redakciju.Pitajte kolegu Uzelca i napisite mi odgovor na sledece pitanje koje glasi:isplati li se kupovina AMD phenom II x4 965,s obzirom da je skuplji od 945 a specifikacije su iste.
I na kraju cu napisat.
Intel zuxey:D

Kolumna mi se posebno svidjela.Test drive i test play su najbolje rubrike u broju.:)

Pipboy
1.4.2010, 19:23
Ne mogu da verujem. Assassins Creed 2 je igra meseca jer se famoznom DRM-u "gleda kroz prste" i nije uračunato u ocenu! Jedna od najgorih stvari ikad (čak i za one koji su uzeli original) je totalno zaboravljena. AC2 čak nema ni MP...



Lol, kakav je to argument "čak nema ni MP...", neke igre samim dizajnom nemaju potrebu da insistiraju na multiju. I, po toj logici, World of Warcraft zaslužuje jedno 60% jer nema singleplayer, jel?
DRM spada pod system requirements i kao takav ni ne treba da bude uvršten u finalnu ocenu igre. To je isto kao kad bi smanjivao ocenu igri jer zahteva 2 giga rama, Windows 7 ili šejdere 3.0.

Wolverine
1.4.2010, 19:29
I/O port ovog broja je nesto najbolje u SK jos od Miodragovih "Planova za bekstvo iz Srbije"...

Ninoslav
1.4.2010, 19:51
To je isto kao kad bi smanjivao ocenu igri jer zahteva 2 giga rama, Windows 7 ili šejdere 3.0.

Pitaj ti malo ove što još furaju XP kakvo im je mišljenje o Just Cause 2 :alealeee:

AC2 nema replay value kao WoW ili BC2...

NIDZA bOj
1.4.2010, 19:53
ima jedna greska,citat:
kupac nije na dobitku,a nije ni na gubitku,a po ceni koja sada vazi za njega radeon 5830 predstavlja odlicnu kupovinu za one kojima je 5770 slab,a 5750 nedostupan.

Pipboy
1.4.2010, 20:05
Pitaj ti malo ove što još furaju XP kakvo im je mišljenje o Just Cause 2 :alealeee:

AC2 nema replay value kao WoW ili BC2...

To je relativno, AC2 daleko radije palim nego BC2. Singleplayer nisam ni završio još, plus što je igra retardirano dizajnirana u par momenata ("saborci" su samo ukras, deo sa granatiranjem grada po random principu kroz koji trebaš da prođeš i moj omiljeni deo, kad na vrhu pustinjske tvrđave trebaš sam samcijat da uništiš dva jurišna helikoptera i odbiješ buljuk neprijatelja pride, bez ikakvog zaklona u blizini).

todos
1.4.2010, 20:20
A šta bi ti rekao da misliš o nekom Atlonu da te neko pita? ;) Da mene neko tako nešto pita, ja bih takođe rekao da ne mislim ništa. Em se ne razumem u procesore, em je pitanje u stilu onoga "Znate li koliko ima sati" sa odgovorom "Znam."

Jeste da trenutno nije moj fah, ali ne mogu da ostanem ravnodušan kad nekim likovima koji verovatno sa teškoćama sastavljaju računare i iskreno pitaju, a neko se sa tim sprda. Kako može da kaže da od 4870 beži od toga kao đavo od krsta, a da 9600GT samo što ne ljubi u d*pe. Molim vas malo više realnosti i da se ne vređa nečija inteligencija.

- TERMINATOR -
1.4.2010, 20:21
Assasin's Creed 2 stranicu sam iskoristio kao toalet papir,...
Hahahahaha!!! :rofl::rofl:Ne verujem ti!!!:D
Pročitao sam prvih 20 strana za danas, ai malo prelistao da vidim koji su naslovi.
Al prvo što sam okrenuo je bio I/O port.NE MOGU DA VERUJEM kakvog ste čoveka odabrali da vam odgovara na e-mailove, poruke.Neverovatno je to koliko on mrzi AMD!!! A uopšte AMD nije zgrešio dušu ničim. Ima kvalitetne proizvode - CPU i grafe. U vašoj redakciji ima ljudi koji, neki vole Intel, neki AMD. U nekom broju SK, de znam, al se sećam, da jedan čovek nešto reče "...jer AMD je ispred Intela...", u sledećem broju neko negde reče "AMD je iza Intela..." pa je pričao kako je u svemu bolji Intel.
Vojo, kaži ti tvojima iz redakcije da budu NEUTRALNI! I da budu fer i korektni, to što imaju da testiraju, neka testiraju, a ne prvo da hvale koga vole. Nije ovo svuda u svakom Test Drive članku, ali dešava se, ponekad kažu jedan ispred drugog...
Prelistavanjem video sam da je broj Y E X T R A (ovaj, Z E X T R A, prokleti Serbian Latin :D).
Pošto je extra, olujić je dao sve od sebe da napravi najbolju naslovnu do sada! Svaka čast, 01uy0!
Primetio sam da kada oluja postavi sliku naslovne pre nego što izađe, boje su svetlije, a kada kupim SK su normalne, tamnije. Kritikovao sam mu svetlo-plavu traku dole, ali kad sam kupio, video sam da je ona tamno-plava! Šta je bre ovo?!
Ono je bilo kul у.СК.оро у.СК.РС. Hehehe, SK kao svet kompjutera i RS kao .rs srpski internet domen. >D
"dakl,e ćirilični domen treba da opisuje državu? Paaa... da. A državu čine ljudi (jok, majmuni :D). Znači mora da opisuje ljude? Ne sve, al bar neke... (znači ne cigane?? :D). Pa, msm... Pa onda takav domen postoji već 25 godina! (WTF?! :confused:)Ćirilični! Da, BRE... Koji??!??! .COM (WHAT THE... :facepalm:boodala:) :tapsh::D;)

Dekip
1.4.2010, 20:33
Boze mi oprosti oni su igrali konzolasku verziju,a PC zapostavili:kreza:
То је нешто због чега ми се увелико пењу на сонду. Одиграју игру на конзоли, па онда кажу то ти је исто, само можеш да мењаш резолуцију.:facepalm
A šta bi ti rekao da misliš o nekom Atlonu da te neko pita? ;) Da mene neko tako nešto pita, ja bih takođe rekao da ne mislim ništa. Em se ne razumem u procesore, em je pitanje u stilu onoga "Znate li koliko ima sati" sa odgovorom "Znam."
Грешиш Војо, тако се не одговара купцу, од којег очекујеш да купи и следећи број. На улици можеш да кажеш да знаш колико је сати, али не и овде. Успут, ни ја не готивим такву комбинацију, али ја то моги да кажем отворено.
Lol, kakav je to argument "čak nema ni MP...", neke igre samim dizajnom nemaju potrebu da insistiraju na multiju. I, po toj logici, World of Warcraft zaslužuje jedno 60% jer nema singleplayer, jel?
DRM spada pod system requirements i kao takav ni ne treba da bude uvršten u finalnu ocenu igre. To je isto kao kad bi smanjivao ocenu igri jer zahteva 2 giga rama, Windows 7 ili šejdere 3.0.
Динићу, критике су на месту. То што си и ти дошао на ред да радиш игру месеца, то је нешто друго. Само, погрешну си игру добио да радиш за игру месеца.
Није проблем што ја кукам за ДРМ, јер играм пирате, али је проблем за оне који легално купе диск. А проблем постоји, то је неспорно. Да га је Кузма радио, не би прешла 75%.

@Форум
Шта би са Тихим Ловцем, зар је толико лош, као што каже Кузма?

Едит:Ах, сада знам ко је крив за игру месеца.;)
Едит2:Одговор на последњу смс поруку ме је насмејао до суза.

federer
1.4.2010, 20:43
A šta bi ti rekao da misliš o nekom Atlonu da te neko pita? ;) Da mene neko tako nešto pita, ja bih takođe rekao da ne mislim ništa. Em se ne razumem u procesore, em je pitanje u stilu onoga "Znate li koliko ima sati" sa odgovorom "Znam."
Ja imam Atlon i meni se ne svidja.Ali volim AMD.Kad bi neko pito Kuzmu sta mislis o nekom Intelu Pentiumu I na 1 MHz on bi reko zakon

RUSuper
1.4.2010, 21:44
Nisam obratio ko je pisao ono o intel proc,ali primetilo se da gotivi vise Intel od Amda :opanachke

Djordje Turjacanin
1.4.2010, 21:50
To je relativno, AC2 daleko radije palim nego BC2. Singleplayer nisam ni završio još, plus što je igra retardirano dizajnirana u par momenata ("saborci" su samo ukras, deo sa granatiranjem grada po random principu kroz koji trebaš da prođeš i moj omiljeni deo, kad na vrhu pustinjske tvrđave trebaš sam samcijat da uništiš dva jurišna helikoptera i odbiješ buljuk neprijatelja pride, bez ikakvog zaklona u blizini).
Potpuno si omašio poentu. Niko nije kupio original ove igre da bi prešao SP koji traje 6-7 sati. Ova igra se kupuje zbog MP-a.
Sad koliko sam čuo sve mi se čini da je BC2 recenziran na PS3 (to jeste Pisodorov koji pišeza PS3 konzolu). Ukoliko je tako onda stvarno nemam riječi. Recenzirati igru koja je najprodavanija PC igra u martu i koja se igra više nego PS3 i Xbox verzija zajedno i koja je dosta bolja na PC-u (bez obzira što je počela svoju karijeru na konzolama) na konzoli je stvarno neshvatljivo.
Što se tiče DRM-a normalno da je glupo i da treba ući u ocjenu. Ja SP igre igram kad nemam internet a kako ču AC2 da igram? Namjeravao sam sebe da počastim sa AC2 ali sam odlučio da ih ne kupim zbog glupog DRM-a.

- TERMINATOR -
1.4.2010, 22:36
Pročitah još 9 strana. Shvatio sam zašto ste uradili nVidia GTX 480 kao zapaljenu! Zato što za 5 min tokom igranja KLJUČA (95 STEPENI) :nov_explo:nov_explo:nov_explo:dzavo::dzavo:
Mnogo ste pohvalili grafičku. Vala ja bi je izkritikovao tako slatko zbog prevelike potrošnje struje, bučnosti i prevelike temperature (će crkne :nov_explo)!

RUSuper
1.4.2010, 22:38
Pa upravu su.Hvalili su je gde treba,ali ja mislim za nijansu vise nego sto je trebalo.Ustvari nisam je ja testirao pa da znam :D
Ali zakljucak je lep,da je perofmansama bliza 5870,a ceni 5970.

White Ripper
1.4.2010, 22:43
Kako može da kaže da od 4870 beži od toga kao đavo od krsta, a da 9600GT samo što ne ljubi u d*pe. Molim vas malo više realnosti i da se ne vređa nečija inteligencija.

Gainwardove 4870 kartice su imale neke falinke,pa su vracane nazad proizvodjacu sa etiketom neipsravnih proizvoda.Mislim da je bilo o tome rijeci na ovom forumu,javljalo se par ljudi sa problemima.I na svjetskim forumima je bilo pompe.I ja kazem da to treba zaobic i uzet npr saphire,asus karticu itd;)

miša topola
1.4.2010, 23:13
Jel ima dobitnika ulaznica za Dinosauruse u Areni na forumu?

NIDZA bOj
2.4.2010, 0:18
Gainwardove 4870 kartice su imale neke falinke,pa su vracane nazad proizvodjacu sa etiketom neipsravnih proizvoda.Mislim da je bilo o tome rijeci na ovom forumu,javljalo se par ljudi sa problemima.I na svjetskim forumima je bilo pompe.I ja kazem da to treba zaobic i uzet npr saphire,asus karticu itd;)

zbog toga sto su bile reparirane,tj. kao sto reces,riknule su,pa su im ti riknuli delovi zamenjeni za nove..i onda su prodavane kao nove...

RUSuper
2.4.2010, 1:13
http://www.sk.rs/1998/01/sknt01.html
Isto ovo ste napisali i u ovom broju :opanachke

dr. teglica
2.4.2010, 3:29
Jel ima dobitnika ulaznica za Dinosauruse u Areni na forumu?

ja :alealeee:


ovo za AC2, kontam da bi najbolji potez bio da nisu proglasili igru meseca, kao onomad za GTA IV jer nije izlazio za PC
priznati da je igra najbolja, a zbog bezobraznog DRM-a oduzeti titulu...

naslovna je VRH! :to_care:

galeb
2.4.2010, 8:06
Ne mogu da verujem. Assassins Creed 2 je igra meseca jer se famoznom DRM-u "gleda kroz prste" i nije uračunato u ocenu! Jedna od najgorih stvari ikad (čak i za one koji su uzeli original) je totalno zaboravljena. AC2 čak nema ni MP...

Nesrećni Bad Company 2 nije igra meseca iako ima i SP i MP i najprodavanija je igra za PC za mart (iako to nije merodavno). Da ne pominjem da je najbitniji deo BC2, multiplayer, pomenut u jednoj rečenici. Budite ljudi pa priznajte da niste igrali BC2 u MP uopšte... Sem možda na PS3, što nije merodavno.

"Metro 2033 je odlično optimizovan"... ?! Fail... Napoleon i BC2 su mnogo bolje igre i mnogo veći replay value imaju.


potpuno isto mislim
DRM je dio te igre a sto kaze kuzmanovic to sigurno nije zbog zastite od piraterije vec zbog spijunaze korisnika a i kako moze da se ne uzme to u obzir kad mnogi koji su kupili tu igru imaju problem zbog toga?!
pa zar se sad ocjenjuje samo kreativni tim?!
dzaba je igra ne znam kako dobra ako ne radi kako treba
al naravno razlog st o je to igra mjeseca jeste sto se oni tu nista i ne pitaju
receno im pisi tako i to je to
para svijet vrti

takodje opis Bad Company 2! sta bi to?!
igra kod koje je glavni MP a taj dio nije ni opisan!
i takve igre treba da t kuzmanovicu da opise

onda kako moze igra arsenal of democracy koja dobije ocjenu 90 da bude opisana na pola stranice a IGRICA u rubrici "test of time" serijal shadow.... da ima i ise screenshotova i teksta?!
tu rubriku po meni treba potpuno izbacit! mjesto te rubrike da se bolje opisuju IGRE a volio bi i free igre da opisuju mjesto toga
a ne mozete reci da ih nema kvalitetnih
sudden attack mi je jedna od najboljih online pucacina ikad
takodje a.v.a. dobija samo pozitivne kritika al u s.k. se ne pominje

a sto se tice kuzmanovica i njegove subjektivnosti, ja to najvise i cijenim a ne ko ovi drugi ko neki roboti bez svog misljenja
a na njegove odgovore u port se bas ismijem
ko na odgovot onom sto mu je ukradem laptop ili na pitanje sta misli o amd... NISTA mada to nije nikakvo vrijedjanje citaoca vec pprosto njegov stav prema amd
zna i mene covjek iznervirat nekim njegovim razmisljanjem al opet mi je milo cut da neko kaze sta misli
bolje to nego neka "objektivnost" koja i ne postoji

Doomche
2.4.2010, 8:34
E, red je i ja da neshto napishem. Pre nego shto krenem na sam chasopis, da odgovorim na jednu kritiku koja nije bash na mestu.

Prvo - Metro 2033. Mrzim kada ljudi izvlache rechi iz konteksta. Mislim da se radi o jednom jako dobrom reviewu igre, koji me je toliko privukao da cu je vec sada sigurno skinuti, ovaj, kupiti :D. Shto se optimizacije tiche, chovek lepo reche - igra na nizhim podeshavanjima radi sasvim solidno na slabijim konfiguracijama, dok uz to sasvim dobro izgleda (mala razlika izmedju low i high), shto je potpuno tachno. To shto ste vi videli da DX11 mod sa nasviranim detaljima jede najjache karte danashnjice ne mora da znachi da je igra generalno loshe optimizovana. Drugo je GTA IV ili recimo Red Faction Guerrilla koji radi loshe hteo ti to ili ne.

A sad sam chasopis. Posle nekih problema oko kupovine samog chasopisa, mogu reci da je ovo jedan od najboljih brojeva koji sam prochitao u zadnjih 5-6 godina. Sigurno najbolji u zadnjih godinu-dve. Svaka chast :tapsh:.

First things first - naslovna strana. Izvanredno. Nisam ochekivao da ce onako dobro izgledati uzhivo kao u digitalnom formatu, ali nisam bio u pravu, moram priznati da se chasopis izdvajao na polici. Oluja, svaka chast... opet.

Zatim - sadrzhaj. Jako bogato i na HW i na SW sceni, a i par korisnih tekstova je tu (gde bih prvo pohvalio Dingov tekst o Lelekomu). Ovo vecinom nije vasha zasluga redakcijo, nemojte da se selftapshete po ramenima pre vremena :D.

Prvo sam pogledao udarni HW. Mogu reci da je Sasha prevazishao sam sebe, ovo je verovatno najrealniji review GTX480 koji sam prochitao, imajuci u vidu shta je autor napisao, a ne samo grafikone. Za Intel i7 980X sam, pak, nalazio malo drugachije rezultate po internetu, ali sushtina ostaje ista. Drago mi je da sam konachno dobio IPS vs PVA vs TN test, koji sam trazhio pre malo jache od godinu dana, sve odradjeno profesionalno i razumljivo.

Igre... realno gledano, stvar ukusa, ali sve igre koje sam probao pre izlaska chasopisa bih ocenio identichno kao i sam chasopis. Mozhda bi DoW 2 - CR dobio josh 2-3 poena :D. Ne zaboravite da se ocenjuju samo original igre, tako da je ono sa DRM-om moglo odneti oceni do 5 poena kako god okrenete. Kada postane standard, a izgleda hoce, tek cemo da kukamo, a nece moci svakoj igri koja to ima da se oduzme po koji bod...

E sad, dolazimo do Kuzme... sa ponosom mogu da kazhem da je ovo najbolji I/O Port koji sam prochitao od kada chitam SK. Svi dobro znamo da je Qzma fanboj nVidie i Intela, ali malo obratite pazhnju na sitne detalje u kojima istiche da bi uzeo karticu "u rangu nVidia 250-260", shto obuhvata i Radeon 5770/4890, voleo to on ili ne, kao i to da je istakao da je to shto bi uzeo nVidia karticu bilo njegovo lichno mishljenje. Bilo bi lepo kada bi ovakav prilaz situaciji postao standard sa njegove strane :). Kolumna mu je bila jako dobra, ali sam chitao i bolje. Eto, i njega jednom da pohvalim na ovom forumu...

P.S. Da li je to nedostatak dobrih pitanja toliko izrazhen da morate da objavite onolika pitanja sa sastavljenjem konfiguracija? :S

Dodjosmo i do zadnjeg dela - greshke. Ima par sitnijih greshaka koliko sam primetio:

Strana 30:
za one kojima je model 5770 slab, a 5750 nedostupan
Ochigledno se mislilo na 5850, ali je napravljena sitnija greshka koja je bash preshla liniju izmedju nebuloze i realnosti :D. Znam, ljudi greshe, ne mozhe se ispraviti sada, ali bar to izmenite u internet izdanju ;)

Strane 82 i 83 - sva "kukichasta" latinichna slova nedostaju, izgleda da je greshka do same shtamparije, a mozhda i do vasheg encodinga teksta, ili chak mog broja? :S. Greshka je prilichno velika, koliko cu ih ishvaliti za odlichnu naslovnu stranu (shtampariju), toliko ih i kritikujem zbog ovoga.

Eto, sad mozhete da pochnete da se selftapshete, ako nadjem josh neke greshke javicu se opet, pa se nadajte da me nece biti :D

Dekip
2.4.2010, 9:26
@Думче (Доомцхе)
aу, ала те је тешко читати.....

Хоће ли неко ко је одиграо/ игра још увек, Тихог Ловца, да постави своју рецензију. Игра се управо купује, па ме интересује валидност оцене.

Doomche
2.4.2010, 9:57
@Думче (Доомцхе)
aу, ала те је тешко читати...

Nemaš pojma koliko je meni glupo videti ovo boldovano :). Imao sam običaj da promenim format pa da kucam srpskim latiničnim rasporedom u tekstovima namenjenim široj javnosti, ali jednostavno 50% brže kucam uz standardni engleski raspored, a ovo je bio jako dug tekst. U tih 150% brzine spada preko 500 karaktera u minutu, nije za baciti, tako da to radim iz čisto estetskih razloga, da hoću da izigravam "mangaša", kucao bih "1" umesto "I", "3" umesto "E", "W" umesto "V", kao i ostala dečurlija. Srećom pa niko nije obavezan da me čita, a oni koji to urade uglavnom brinu o sadržaju samog teksta ;).

P.S. Eto, sigurno sam potrošio 20 sekundi pokušavajući da otkucam ovaj zadnji smiley.
P.P.S. Još jedna stvar - u potpunosti podržavam ideju o brendiranom SK stripu. Vidim da ste već počeli da implementirate neke ideje, ovaj broj na nekoliko mesta ima potencijalne kandidate za glavne uloge tog stripa :)
P.P.P.S. Heh, tek sad primetih... pusti to što je napisana pogrešna kartica, važno je da genitivni znak stoji tamo gde treba! :kreza:

White Ripper
2.4.2010, 10:58
kao i ostala dečurlija.

Dobro je da si prizno da spadas u decurliju:D
Interesuje me kako ti ne bi dosadno da kucas onoliki tekst.Aj da kucas nego sto si mozak naprego da fino ono sve osmislis i ukomponujes:kreza:

Mene onaj SH5 i ne interesuje,nijedan dio nisam igro,ne znam ni da li cu ovaj:p

Posto se slazu neki da je metro dobro optimizovan,je li zahtjevniji od BC2?:opanachke

Pipboy
2.4.2010, 11:30
potpuno isto mislim
onda kako moze igra arsenal of democracy koja dobije ocjenu 90 da bude opisana na pola stranice a IGRICA u rubrici "test of time" serijal shadow.... da ima i ise screenshotova i teksta?!
tu rubriku po meni treba potpuno izbacit! mjesto te rubrike da se bolje opisuju IGRE a volio bi i free igre da opisuju mjesto toga
a ne mozete reci da ih nema kvalitetnih


Lol, vređati i pričati o jednom Shadow of the Beastu u deminutivu, pa pokrij se ušima, ti, ti....jedan.
Tu rubriku ne treba izbaciti, već proširiti na više strana, kako bi se neznalice poput tebe obrazovale malo.

Doomche
2.4.2010, 11:41
Dobro je da si prizno da spadas u decurliju:D
I dalje imam 14 godina u duši... kad mi to odgovara :D.
Interesuje me kako ti ne bi dosadno da kucas onoliki tekst.Aj da kucas nego sto si mozak naprego da fino ono sve osmislis i ukomponujes:kreza:
Pa nije baš da sam pisao neke mudrosti koje će ugravirati na moj kip kada zameni Vukov Spomenik ili neki review, pa da moram da vodim računa o tome kako će to da se ukomponuje. Pričam iz glave, samo dam malo šmeka tekstu. Zato tako često pišem gluposti :D
Posto se slazu neki da je metro dobro optimizovan,je li zahtjevniji od BC2?:opanachke
Pa, hm, malo je bezveze pitanje. Mogu i ja sad da kažem za bilo koju igru da nije dobro optimizovana jer je Devil May Cry 4 bolje optimizovan od nje, a od svake igre je :D. Poenta je da igra dobro radi na niskim podešavanjima i slabijim konfiguracijama, a ako pitaš to zbog svog računara... pa ne bih rekao toliko slabijim konfiguracijama :kreza:. Naravno, nisam još probao igru, prenosim tuđa iskustva.

Mogli bi da malo prestanemo sa raznim offtopičenjem, za sve ovo postoje samostalne teme... sem za moj kip umesto Vukovog Spomenika :D

3LANCER
2.4.2010, 11:52
Ne mogu da verujem. Assassins Creed 2 je igra meseca jer se famoznom DRM-u "gleda kroz prste" i nije uračunato u ocenu! Jedna od najgorih stvari ikad (čak i za one koji su uzeli original) je totalno zaboravljena. AC2 čak nema ni MP...

Nesrećni Bad Company 2 nije igra meseca iako ima i SP i MP i najprodavanija je igra za PC za mart (iako to nije merodavno). Da ne pominjem da je najbitniji deo BC2, multiplayer, pomenut u jednoj rečenici. Budite ljudi pa priznajte da niste igrali BC2 u MP uopšte... Sem možda na PS3, što nije merodavno.

"Metro 2033 je odlično optimizovan"... ?! Fail... Napoleon i BC2 su mnogo bolje igre i mnogo veći replay value imaju.

A recimo ja bih kao igru meseca postavio bas taj Metro 2033, stavise ta igra je kandidat za igru godine. Nema multi al ko da to ikome i treba kada je SP ovako dobar, da ne pominjem da su developeri postavili domaci zadatak cak i Cryteku a imaju daleko manje sredstava za proizvodnju igara. BC2 sam deinstalirao ne odigravsi drugu misiju do kraja, previse mi je bilo zamorno (uspeh sa moje strane jer ne mogu da svarim "moderna ratovanja") ali cu ga verovatno i odigrati tamo na leto kad ne bude zanimljivih igara a Starcraft 2 jos ne bude izasao. AC2 verujem da vredi poena koje je dobio, nisam igrao jer imam trenutno gomilu igara koje jos nisam presao. Taj DRM jeste glupost ali sa druge strane je i smesno koliko su niske ocene na user score na npr. Gamespotu samo zbog toga, ispada da igra ne valja uopste.


@galeb
Po cemu su to uopste igre iz Test of Time inferiornije u odnosu na nove igre? samo po tehnickim karakteristikama sto je ipak uslovljeno periodom kada su izdate. U toj rubrici cesto bude igara koje na kraju ispadnu zanimljivije od vise od polovine modernih igara opisanih u istom broju.


@White ripper
Zahtevniji je od BC2 ali je i graficki superiorniji. U igri atmosferu podizu igre sa svetlom i senkama a bas ti momenti umeju da srozaju fps, s tim sto na momente (http://i41.tinypic.com/2427u3l.jpg) neces verovati da se sve to odvija u realnom vremenu (drugaru sam pokazao taj isti screenshot i on je pomislio da je u pitanju concept art ili pre-renderovana scena).

stepanov
2.4.2010, 12:02
procitao sam opis napoleona, i pomalo mi se ne dopada, jer Kuzma nije naveo neke bitne stvari vec samo njegov sveopsti utisak. Jeste, u pitanju je nastavak, ali mislim da je moglo biti malo detaljnije. Dao mu je ocenu 81, a u tekstu ga bas nije puno hvalio.

zoran845
2.4.2010, 12:15
... kako moze igra arsenal of democracy koja dobije ocjenu 90 da bude opisana na pola stranice a IGRICA u rubrici "test of time" serijal shadow.... da ima i ise screenshotova i teksta?!
tu rubriku po meni treba potpuno izbacit!Da su ovi sa foruma prihvatili jedan davno zaboravljeni predlog (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=401129&postcount=2005), ti bi sada za gore rečeno (a naročito ono podebljano) popio par megavata (megavat-časova?).
Električne struje.

Dekip
2.4.2010, 13:40
@White ripper
Zahtevniji je od BC2 ali je i graficki superiorniji. U igri atmosferu podizu igre sa svetlom i senkama a bas ti momenti umeju da srozaju fps, s tim sto na momente (http://img218.imagevenue.com/aAfkjfp01fo1i-4111/loc844/50334_metro2033_20100321_0548431_122_844lo.jpg) neces verovati da se sve to odvija u realnom vremenu (drugaru sam pokazao taj isti screenshot i on je pomislio da je u pitanju concept art ili pre-renderovana scena).
HTTP 404 Not Found

Нешто неће, па неће. Мислим на линк.:)

@Думче
Овде су сви у некој журби. Тешко је наћи 5 минута да се откуца порука како ваља.:opanachke

Doomche
2.4.2010, 13:45
Овде су сви у некој журби. Тешко је наћи 5 минута да се откуца порука како ваља.:opanachke

Pa, ti si jedini koji se na to žali, tako da je kriterijum "kako valja" u ovom slučaju, a i u svim drugim, vrlo relativan. Ako i dalje nastaviš samo ti da se žališ, ja nemam ništa protiv toga da nastavim da žurim :D.

DeCoy
2.4.2010, 13:45
onda kako moze igra arsenal of democracy koja dobije ocjenu 90 da bude opisana na pola stranice...

AoD je ništa drugo nego mod HoI2. Vražje dobar mod, ali to i dalje ne menja činjenicu da jeste samo modifikacija igre koja je već tri puta opisivana u SK (HoI2/Doomsday/Armageddon).

White Ripper
2.4.2010, 13:47
HTTP 404 Not Found

Нешто неће, па неће. Мислим на линк.:)

@Думче
Овде су сви у некој журби. Тешко је наћи 5 минута да се откуца порука како ваља.:opanachke

I meni nece da otvori,pise link is broken:(

Auror
2.4.2010, 14:02
Igracka mehanika koja nagradjuje brze igrace percepcijom vilinog konjica i voljom prosecnog Talibana, pravila koja ce nekog friskog jadnika koji je "dosao da proba malo da se opusti online" naterati da iskaslje sopstvenu jetru.Kroz usi.

:aplauz: Svidja mi se ovaj stil pisanja. Podsjeca me na Jeremy Clarksona pomalo. Na primjer n8XtUcHgbTw

stepanov
2.4.2010, 15:31
u jbt!
pa u celom phone zone-u nigde č i ć!!!
jujuju...

miša topola
2.4.2010, 16:07
Ti, ili nisi kupio broj ili mesečariš po forumu.

stepanov
2.4.2010, 16:12
nema evo ni đ!!!
majke mi mile.

miša topola
2.4.2010, 16:51
Ajd bre ćuti tu. Pročitaj pažljivo tekstove ako su uopšte kupio broj.

3LANCER
2.4.2010, 17:33
HTTP 404 Not Found

Нешто неће, па неће. Мислим на линк.:)

@Думче
Овде су сви у некој журби. Тешко је наћи 5 минута да се откуца порука како ваља.:opanachke

trebalo bi da sad radi link

voodoo_
2.4.2010, 18:43
I kod mene isto fale č i ć...

gavranpero
2.4.2010, 19:34
http://www.sk.rs/forum/%3Ca%20href=http://img18.imageshack.us/i/dsc00171yf.jpg/%20target=_blank%3E[IMG=http://img18.imageshack.us/img18/450/dsc00171yf.th.jpg]http://img18.imageshack.us/img18/450/dsc00171yf.th.jpg (http://img18.imageshack.us/i/dsc00171yf.jpg/)

Vjerovatno je stamparska greska :)

voodoo_
2.4.2010, 19:40
Objašnjavao je Voja ili Oluja, problem je valjda do programa za prelom...

Dekip
2.4.2010, 19:44
Pa, ti si jedini koji se na to žali, tako da je kriterijum "kako valja" u ovom slučaju, a i u svim drugim, vrlo relativan. Ako i dalje nastaviš samo ti da se žališ, ja nemam ništa protiv toga da nastavim da žurim :D.
Ааа, па немој то да радиш због мене. Извини, али и превише времена проводим на једној другој теми. У сваком случају овако је много боље. Ваљда се слажеш са мном?
trebalo bi da sad radi link
Не, и даље не ради.

Још нисам пробао Метро, али судећи по коментарима у теми, а и по тексту у часопису, изгледа да је вредна набавке. Да искористим прилику да похвалим Ивана Весића за текст. Просто зрачи. Вероватно зато што је другачији у односу на гомилу текстова Динића и Кузме.
Када смо код тога, шта се десило са Јоксимовићем, Марком Поповићем, Кечуом...Па, није ваљда књига спала на два слова?:confused:

miša topola
2.4.2010, 20:48
I kod mene isto fale č i ć...

Da, na stranama 82 i 83 nedostaju ta slova. Nisam obratio pažnju na te strane, gledao sam na prvim stranama te rubrike.

stepanov
2.4.2010, 21:30
eto ti mišo!!!
još nisam poludeo...

miša topola
2.4.2010, 21:39
Dobro, izvini. Ali nisam to rekao ;)

stepanov
2.4.2010, 21:42
ma ok.. Zez'o sam se malo...,:D

da, dešavalo im se i pre da nemaju č,ć... al ok, u principu nije važno jer je broj odličan...

oluja
2.4.2010, 21:50
Da, na stranama 82 i 83 nedostaju ta slova. Nisam obratio pažnju na te strane, gledao sam na prvim stranama te rubrike.

Imamo problema sa nasim fontovima, neki BUG se desava povremeno... :( objasnjavao je Voja jednom prilikom... da se na ponavljam...

- TERMINATOR -
3.4.2010, 10:31
Kako me nervira bag na ovoj temi! Kliknem ja za poslednji post na ovoj temi, a vidim da ima i sledece strane! Ja kliknem... a ono me vrati na tu prethodnu (a ta prethodna je ustvari ta poslednja).
Stigo sam do 62. strane na SK-u. Oduševio me tekst "Koga je sve internet ubio?"! :D Ono na kraju "Između plave i crvene pilule većina se odlučuje za onu koja pruža neznanje i blaženstvo. Možda će jednog dana ljudi ipak istupiti iz simulakruma i otkriti koliko je zečja rupa zaista duboka" - za te 2 pilule i zečju rupu, Vesić je dobio inspiraciju iz filma Matrix 1, ono kada Neo treba da uđe u Matrix :D:D:D. Hvala ti za stare memorije trilogije iz Matrixa :D.
P.S. Zbog SK-ovih prelepih fontova, ja sam čitavih mesec dana tražio koje fontove koriste za text. Naravno, ja neću govoriti na forumu koji su fontovi, jer, kako reče Voja, to je poslovna tajna. ;)

DeCoy
3.4.2010, 12:12
za te 2 pilule i zečju rupu, Vesić je dobio inspiraciju iz filma Matrix 1, ono kada Neo treba da uđe u Matrix :D:D:D. Hvala ti za stare memorije trilogije iz Matrixa :D.


A braća Vačovski su dobili "inspiraciju" iz Kerolove "Alise u zemlji čuda" :rolleyes: Tačnije, mislim da je autor više mislio na Kerola nego na Matrix.

RUSuper
3.4.2010, 12:47
@- TERMINATOR -
Meni to nije samo u ovoj temi :eek:

Dekip
3.4.2010, 20:27
Kликни безбедно 2

Није лоше, много боље и опширније од прошлог броја. Мада и даље има доста велики део који је чиста репортажа. Мислим да сте могли у неком од следећих бројева да убаците мишљење неког уваженог психолога.

Ферми

Што ми ова картица личи на онај пуцањ по свадбама у ваздух. Дакле, пуцањ у празно. А велики сам фан енвидије, никада нисам имао атија. А Саша бриљира, како у овом тексту, тако и у свим осталим (нови пентиум, шестоглави, хд 5830). А за превид у ознакама, прогледаћемо му кроз прсте.;)
Не знам одакле му инспирација.

Светски Путник (алијас Чиван, алијас Иван Ч.)

Па, што не стави још слика, бар на форум? Где су цице? Није ваљда да ништа занимљивог није било за сликање?

federer
4.4.2010, 9:47
A likovi puni entuzijazma testirali Fermi i u svim testovima osim jednog ga je potuko neki Radeon..:rofl::rofl:

Dekip
4.4.2010, 17:31
Рече ми Сале да је то зато што је заборавио да јој спусти ручну.:)

miša topola
5.4.2010, 10:17
Pravi bum od broja!
Već duže vreme niste imali ovako dobar broj, sa dosta kvalitetnog sadržaja.
- Klikni bezbedno je mnogo bolje urađen nego u prošlom broju. Iz zaključka teksta sam zaključio da će biti i treći nastavak. Da li je to tačno? Interesuje me ko je pisao tekst?
- Teskt Mnogo brže i mnogo bolje mi je pokazao u kojoj selendri živim. Kada uporedim moju i konkekciju koju ste koristili za test, poželim da nestanem sa Interneta, ali i ovako sam zadovoljan (na neki način). RATEL sada vidi kakvu kompaniju nije propustio na tender za drugog operatera finksne telefonije, da je SBB prošao na tender, za koji mesec bi i ja imao suberbrzi Internet i odličnu kablovsku televiziju.
- Kao da sam znao da će teskt o CeBIT-u početi sa ekonomskom krizom. Najzanimljiviji deo teksta je sa gejmerskom tastaturom Thermaltake-a. Još da Ivan postavi slike na forum, kao što je to uradio i prošle godine pa da i mi malo "uživamo".
Odavno niste imali ovoliko tekstova u NL rubrici, to je još jedan plus za ovaj broj.
- HD
Imali ste na testu procesor od 999$. Svaka čast. Lepo prikazan procesor na pola strane, možda je moglo i više.
Očekivao sam da Fermi bude prvi u rubrici ali izgleda da procesori imaju tu privilegiju. Da li Fermi i onaj šestoglavi mogu da budu u istom kučištu, i da rade naravno? Samo treba izdvojiti 1500$ za te dve komponente.
Ostatak rubrike nisam stigao da pročitam, biće i o tom delu nekih komentara sledećih dana.
- IN
E sada, bilo bi lepo da svi koji učestvuju u ovoj (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=55575) i ovoj (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=55831) temi, pročitaju teskt na 47 strani. Biće svima jasnije o čemu se zapravo radi. Još jedan plus.
Mnogo ste čekali za ovaj Buzz, mislio sam da neće ni biti teksta i da ste zaboravili na Googleovu novotariju.
Jel ovo poslednji tekst Internet preduzetništvo za početnike? Ako jeste na pravi način ste završili tekst. Biće mi potrebno za koji mesec, većina tekstova o preduzetništvu ali posebno ovaj.

Uf, ala sam se smorio, ko štreber na letnjem raspustu :D Ostaje mi da pročitam sve rubrike od Interneta pa na desno :D

Do sada, ocena 5 :tapsh:

Chivan
5.4.2010, 12:03
Светски Путник (алијас Чиван, алијас Иван Ч.)
Па, што не стави још слика, бар на форум? Где су цице? Није ваљда да ништа занимљивог није било за сликање?
Praznici su, a za praznike se odmara. ;) Biće, biće, samo ne očekuj previše cica. ;)

Dekip
5.4.2010, 20:19
Не правдај се празницима несрећо :p, већ подели мало белог света са боранијом.;)

- TERMINATOR -
6.4.2010, 17:10
Jaoo interesantan tekstić o čiča glišama! :D:rofl:
Dobar je i onaj BlackBerry. :)

miša topola
6.4.2010, 21:16
A zašto nema rubrike Kompjuteri i film? Zar je ponestalo inspiracije za tako veliku oblast.

hisamuraj
7.4.2010, 3:10
A kad cete postaviti on-line? :ciao:

miša topola
7.4.2010, 9:52
Ovih dana će postaviti samo sadržaj i uvodne reči tekstova iz broja, dok ćeš za cele tekstove čekati kraj sledećeg meseca (maj) ili početak onog tamo (jun).

federer
7.4.2010, 10:38
A zašto nema rubrike Kompjuteri i film? Zar je ponestalo inspiracije za tako veliku oblast.
Ja sam ocekivao nesto o Iron Man 2 ali ..

Packy
7.4.2010, 12:18
Ovih dana će postaviti samo sadržaj i uvodne reči tekstova iz broja, dok ćeš za cele tekstove čekati kraj sledećeg meseca (Maj) ili početak onog tamo (Jun).

Oduvek je trebalo da se ceka dva meseca.;)

Chivan
7.4.2010, 13:11
Slike sa CeBIT-a 2010 možete pogledati ovde (http://picasaweb.google.com/icabrilo/CeBIT2010?feat=directlink#slideshow/5457309357693572162).

http://lh3.ggpht.com/_sAMw9drxoVM/S7xD13lH9JI/AAAAAAAAALM/xkeCOVMNwxI/s128/IMG_0976_resize.JPG (http://picasaweb.google.com/icabrilo/CeBIT2010#slideshow/5457309357693572162)
(klik za slideshow)

Schnak3
7.4.2010, 15:39
Slike sa CeBIT-a 2010 možete pogledati ovde (http://picasaweb.google.com/icabrilo/CeBIT2010?feat=directlink#slideshow/5457309357693572162).

http://lh3.ggpht.com/_sAMw9drxoVM/S7xD13lH9JI/AAAAAAAAALM/xkeCOVMNwxI/s128/IMG_0976_resize.JPG (http://picasaweb.google.com/icabrilo/CeBIT2010#slideshow/5457309357693572162)
(klik za slideshow)

Da li su ove dve osobe iste? http://lh5.ggpht.com/_sAMw9drxoVM/S7xB9V6HKBI/AAAAAAAAAKU/hUu9ycAJloE/s800/IMG_0733_resize.JPG

http://vukajlija.com/posteri/super-lepak-4260.jpg?1266707189

VojaM
7.4.2010, 15:45
Ne prepoznajete nemačku kancelarku (predsednicu vlade) Angelu Merkel koja je otvorila sajam?
Da, to je ona.

Nicklord
7.4.2010, 15:46
Da, jesu, iste su. :D

zoran845
7.4.2010, 16:03
Da li su ove dve osobe iste?Naravno da nisu: ona za govornicom sasvim drugačije drži ruke. :opanachke
Ne prepoznajete nemačku kancelarku (predsednicu vlade)...?Ja ne znam ni kako naša predsednica vlade izgleda.
Deder ti nama kaži nešto o najnovijem SK-u, da ne offtopičimo.Važi. Broj je ехтра :D.
Ovo je bilo iznuđeno.

Nego kad baš tražiš da kažem nešto o SK-u: na više mesta sam primetio da autori tekstova pominju "brojke" (cifre) tamo gde treba da stoji "brojevi" (iznosi, sume, svote,...).

VojaM
7.4.2010, 16:11
Ja ne znam ni kako naša predsednica vlade izgleda.
Onako proseda, sa bradom ;)

Deder ti nama kaži nešto o najnovijem SK-u, da ne offtopičimo.

Schnak3
7.4.2010, 17:04
Nabijte na kolac i urednika Phone zone rublike. Nema ni jednog cirilicnog slova kao sto su č i ć, vec samo razmak. To se desilo i u nekom od proslih brojeva.

Citiram opis Street Fighter IV "Odziv kontrola i neverovatna lako a upravljanja ine da ete ponekad..."

Sass Drake
7.4.2010, 18:14
Nabijte na kolac i urednika Phone zone rublike. Nema ni jednog cirilicnog slova kao sto su č i ć, vec samo razmak. To se desilo i u nekom od proslih brojeva.

Citiram opis Street Fighter IV "Odziv kontrola i neverovatna lako a upravljanja ine da ete ponekad..."

Oluja je već objasnio da se to dešava zbog nekog baga u Adobe-ovom softveru.

wolf88
7.4.2010, 19:57
Kada ce pojedini kiosci da prestanu da naplacuju SK 149 dindzi... :opanachke

miša topola
7.4.2010, 20:06
Kada pogledaju na naslovnu i ugledaju 150 dinara.

Chivan
9.4.2010, 10:02
Da li su ove dve osobe iste?
Ne prepoznajete nemačku kancelarku (predsednicu vlade) Angelu Merkel koja je otvorila sajam? Da, to je ona.
Naravno da nisu: ona za govornicom sasvim drugačije drži ruke. :opanachke
Imam sliku sa ceremonije otvaranja koja potvrđuje da je to ona. ;)

zoran845
9.4.2010, 13:03
Mislio sam da je očigledno šta ":opanachke" znači, ali vidim da nije, pa da prijasnim/zajasnim, najasnim,... kako ga ja razumem:

:opanachke = zezam se/ironičan sam

Dakle, ako kažem da nešto nije - u ovom slučaju da osoba (Anđela Merkel) sa prve slike nije ista osoba kao (Anđela Merkel) sa druge slike - pa stavim iza tvrdnje ovog obešenjaka (:opanachke), to je kao da kažem: "Naravno, bre, da je ista osoba na obe slike! Jesi li ti ćorav?".

Eto, sad sam i nacrtao.
Stvarno?! Nikad ne bih rekao! :kreza:
Naravno da znam da si ironičan, nego mi je bilo interesantno da postavim sliku koja potvrđuje da ona obožava da drži ruke tako. :)E, onda (čini mi se) nisi dobro ukomponovao svoju prethodnu poruku, jer onakva kakva je implicira da misliš drugačije. Bar sam je ja tako shvatio.

U svakom slučaju - mir s tobom, beli brate. :) Haug! :opanachke

Chivan
9.4.2010, 13:37
:opanachke = zezam se/ironičan samStvarno?! Nikad ne bih rekao! :kreza:

Naravno da znam da si ironičan, nego mi je bilo interesantno da postavim sliku koja potvrđuje da ona obožava da drži ruke tako. :)

jozvan_Kg
9.4.2010, 23:29
Eeexcellent :D (Read this in Mr. Burns's voice)...

doctor
10.4.2010, 14:21
Eeexcellent :D (Read this in Mr. Burns's voice)...

Kada se imenica završava na s saksonski genitiv se gradi samo dodavanjem apostrofa ;)

Oggy
10.4.2010, 14:25
Mnogo je dobar onaj dinosaurus "Jugosaurus Eks" :D

Haker95
11.4.2010, 15:24
Jao kako ste zlobni u odgovaranju na pisma (vrane ce se najesti njegovim debelim obrazima, streljan je u 10 sati ujutru za uzor drugima itd.) :D
Kada ce pojedini kiosci da prestanu da naplacuju SK 149 dindzi... :opanachke
Nemoj da se zalis, tako mozes da uradis 150 puta i dobijes para za novi broj :opanachke

federer
12.4.2010, 13:07
Nije najesti nego nasladiti :tapsh:

- TERMINATOR -
13.4.2010, 23:25
Ponekad me nervira što neki vaši novinari napišu izraz "šlag na tortu". Nervira me!!! A mrzim zato što upravo to - šlag, mrzim ga najviše, iz dna duše :nov_explo:n-cc2::mad: pa mi se zgadi kad to pročitam :mad:.Šlag treba tući ovako:Battered:!

player1
13.4.2010, 23:41
^ :rofl:

caine
14.4.2010, 0:37
Trebalo bi da nađete još nekog saradnika za Test Play. Nije da mi se ne sviđaju tekstovi Dinića i Kuzme, ali dosadi kad dva čoveka opisuju skoro sve što izađe.
Ne zaboravite da se ocenjuju samo original igre, tako da je ono sa DRM-om moglo odneti oceni do 5 poena kako god okrenete. Kada postane standard, a izgleda hoce, tek cemo da kukamo, a nece moci svakoj igri koja to ima da se oduzme po koji bod...

Hoće ako DRM bude pravio probleme i vlasnicima originala.

cix032
14.4.2010, 1:58
Ovaj broj je stvarno dobar!

federer
14.4.2010, 13:23
Trebalo bi da nađete još nekog saradnika za Test Play. Nije da mi se ne sviđaju tekstovi Dinića i Kuzme, ali dosadi kad dva čoveka opisuju skoro sve što izađe.

Hoće ako DRM bude pravio probleme i vlasnicima originala.
Ja sam im poslo mejl za saradnika i rekli su da ce me imati u vidu za neku noviju igru ma sta to znacilo :eek:

Auror
14.4.2010, 14:39
isto sto i na filmovima, kad kazu "zvacemo vas". :D

stepanov
14.4.2010, 19:58
Zasto majski broj izlazi 29. aprila????

federer
14.4.2010, 20:04
isto sto i na filmovima, kad kazu "zvacemo vas". :D
A što bi oni mene žvakali?

stepanov
14.4.2010, 20:24
Zasto majski broj izlazi 29. aprila????
:boodala:
Ne razmišljam glavom... (Imao sam blok informatike, ne zamerite mi)

Nadam se da će se redakcija lepo provesti na roštiljanju...

yoshida
14.4.2010, 20:47
A što bi oni mene žvakali?

valjda se mislilo na "zvaćemo vas, pozvati",

nije valjda da ljudi iz redakcije razvijaju kanibalističke sklonosti ? :D

Dekip
14.4.2010, 22:40
ja sam im poslo mejl za saradnika i rekli su da ce me imati u vidu za neku noviju igru ma sta to znacilo :eek:
Па, очигледно још није изашла довољно нова игра.;)

А не видиш да им ни ови досадашњи нису били довољно добри...или се нису довољно лактали. А можда има и нешто треће...;)

Auror
14.4.2010, 23:09
valjda se mislilo na "zvaćemo vas, pozvati",

nije valjda da ljudi iz redakcije razvijaju kanibalističke sklonosti ? :D

aeee nego on to malo provocira zato sto ne pisem kako se njemu svidja.... ;)

- TERMINATOR -
15.4.2010, 12:57
SK redakcijo,
zašto ste poslednju stranu Test Playa (igrica Heavy Rain) obojili sa plavom bojom??? I to baš iste nijanse kao i Test Run??

Djordje Turjacanin
15.4.2010, 13:34
Pa zato što je igra za PS3

federer
15.4.2010, 14:19
aeee nego on to malo provocira zato sto ne pisem kako se njemu svidja.... ;)
Nije jarane nego sam iz prve procito ZVAKATI pa mi bilo smijesno..

JohnnyNT
15.4.2010, 14:52
Nemam vremena da puno komentarišem ovaj broj, pa samo da kažem da za mene ima dosta interesantnih tekstova, dakle visoka ocena.Veoma mi je bilo interesanto pitanje meseca :D

pharaon.92.bc
16.4.2010, 18:36
Zaista dobar broj. :tapsh:
Ceo dan sam ga citao.:D

toci1980
18.4.2010, 13:14
Moze li mi neko odgovoriti u vezi nagradne igre i skeniranje bar koda za automatski odfovor. Naime, skenirao sam bar kod pomocu telefona (telefon je simbian), telefon je prepoznao bar kod, ali nakon toga meni se pojavilo ovako: SMSTO:1201:SKNK

I sta sada? Dalje ne razumem sta da radim sa ovim? Pokusavao sam razne varijante i na kraju sam ipak rucno ukucao i poslao odgovor!

Moze li neka mala pomoc?

VojaM
18.4.2010, 16:08
Pa, ako ti softver telefona to dozvoljava, sada daš komandu Edit (ili kako se to već radi na tom telefonun i tom softveru za SMS) i dopišeš razmak i odgovor. Ako ne dozvoljava - nažalost, nema pomoći.

federer
18.4.2010, 17:27
Moj ima ugrađen Nokia skener + UpCode program i oba rade ko duuuuuuuuuuuuuuša.

White Ripper
21.4.2010, 21:25
Ponekad me nervira što neki vaši novinari napišu izraz "šlag na tortu". Nervira me!!! A mrzim zato što upravo to - šlag, mrzim ga najviše, iz dna duše :nov_explo:n-cc2::mad: pa mi se zgadi kad to pročitam :mad:.Šlag treba tući ovako:Battered:!

A i mene nervira posebno pobesneli max i reko ako u sledecem broju pomenu maxa da nikad vise SK necu kupit.Ocigledno su me poslusali.:)

Aleksandar-93
22.4.2010, 0:07
Opis BFBC2 mi se i ne sviđa baš previše. Šturo nekako. :dedica: Onaj za rusko čedo Achtung Panzer, ili kako se već zvaše je bolje napisan.
Ali, Miodrag -Dejvid Belami- Qzmanović je :kreza: . Prespreman, kao i uvijek.:tapsh:

Djordje Turjacanin
22.4.2010, 20:41
BFBC2 opis je sa konzole mogu da se kladim.

yahhoo
23.4.2010, 13:33
Da li su ove dve osobe iste? http://lh5.ggpht.com/_sAMw9drxoVM/S7xB9V6HKBI/AAAAAAAAAKU/hUu9ycAJloE/s800/IMG_0733_resize.JPG

http://vukajlija.com/posteri/super-lepak-4260.jpg?1266707189


Lici mi na palpatina : http://www.blueharvest.net/images/prequel/episode2/palpatine4.jpg

:D

Nenad Vasovic
23.4.2010, 15:40
BFBC2 opis je sa konzole mogu da se kladim.

U šta?

Djordje Turjacanin
23.4.2010, 17:04
U 1 euro. Nekako mi baš djeluje da je opisivano na konzoli. Tim prije što je Pisodorov opisivao jer se zna da je on konzolaški recenzent. Onda dijelovi teksta u kojem se govori das je brži i eksplozivniji i slično od prvog, kako PC-jevci mogu znati da je takav ako nisu probali.

caine
23.4.2010, 20:33
Možda i jesu probali? :)

- TERMINATOR -
23.4.2010, 20:39
Inrteresantan tekst o Bad Company i C&C 4. Ali onu sliku kad sam video na C&C 4 strani za glumu, ja sam se iskidao od smeha! :rofl:

Djordje Turjacanin
23.4.2010, 21:20
Naravno da je zanimljiv tekst o Bad Company 2. Nema ni M od Multiplayera. Jedan minijaturni pasus za igru u kojoj je glavni MP. Za MW2 je bilo pola teksta.

Dekip
23.4.2010, 22:21
Ја бих се запитао како неки стигну да одиграју/рецензирају све те игре? А треба јести, спавати, какити...
А ни мени није рочна рецензија за Бетлфилд.

todos
23.4.2010, 22:29
To ime je posao. Radi danas osam sati, i verovatno vreme, slobodno vreme koje bi proveo za kompjuterom rade isto to. Neki rade i po 20 sati. Svako ko voli svoj posao moze da radi toliko. Evo ja recimo radim 12 sati.:kreza:

federer
24.4.2010, 14:35
Ја бих се запитао како неки стигну да одиграју/рецензирају све те игре? А треба јести, спавати, какити...
А ни мени није рочна рецензија за Бетлфилд.
Ti nikad nisi čuo za laptop?

stepanov
24.4.2010, 15:19
ajde ti sedi pa bulji u komp 10 sati da vidim kako te nece boleti glava i oci

miša topola
24.4.2010, 15:21
Ti nikad nisi čuo za laptop?

Kakve veze sad ima laptop :facepalm

Nicklord
24.4.2010, 15:28
Kad ideš u vecu možeš poneti lap top i igrati igrice, isti slučaj sa jedenjem. Ali da igra igrice i kad spava mislim da ne može :D

Dekip
24.4.2010, 17:59
to ime je posao. Radi danas osam sati, i verovatno vreme, slobodno vreme koje bi proveo za kompjuterom rade isto to. Neki rade i po 20 sati. Svako ko voli svoj posao moze da radi toliko. Evo ja recimo radim 12 sati.:kreza:
Радим и ја доста преко дана, а и неретко до касно у ноћ. Али то свакако не радим из гушта. Али свакако не седим пред монитором осам сати, а још мање дванаест.
Полако ми свашта пада на памет али то ћу оставити за себе.

Schnak3
24.4.2010, 18:31
Svi bi mogli (kao sto sam ja svojevremeno radio) da bez problema budete 12 sati za kompom. Na svakih sat vremena uradite vezbajte malo (100 cucnjeva, 100 trbusnjaka i jedno 30 skleka) i izadjite na terasu da se nadisete vazduha.

caine
24.4.2010, 19:04
Радим и ја доста преко дана, а и неретко до касно у ноћ. Али то свакако не радим из гушта. Али свакако не седим пред монитором осам сати, а још мање дванаест.
Полако ми свашта пада на памет али то ћу оставити за себе.
Ako je njima posao da igraju i opisuju igre, onda to verovatno rade iz gušta, mada čisto sumnjam da se time bave profesionalno.

Fantastic
24.4.2010, 19:17
samo jedno pitanje gde mogu da nadjem i da kupim casopis sveta kompjutera
da li postoji u virtualnom obliku