PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako da menjam Flash template


federer
23.3.2010, 15:01
Nadjoh neki Flash template i imam Flash CS3. I sad ne razumijem kako da ga editujem. btw.U tom templateu ima pozadinska muzika.Kako da je promjenim? Pomagajte ako znate

Ivan-94
23.3.2010, 15:37
Nadjoh neki Flash template i imam Flash CS3. I sad ne razumijem kako da ga editujem. btw.U tom templateu ima pozadinska muzika.Kako da je promjenim? Pomagajte ako znate
Mozes da ga menjas ako fajl ima ekstenziju .flv a ne .swf.
A za muziku,sigurno imas tu pesmu u folderu gde je template.Pa je zameni ali da se isto zove.

federer
23.3.2010, 16:19
Mozes da ga menjas ako fajl ima ekstenziju .flv a ne .swf.
A za muziku,sigurno imas tu pesmu u folderu gde je template.Pa je zameni ali da se isto zove.
Ima ekstenziju SWF i FLA. Sad ,ako ima te ekstenzije sa cim onda mogu otvorit majku mu?

gavrilo
23.3.2010, 20:11
Ima ekstenziju SWF i FLA. Sad ,ako ima te ekstenzije sa cim onda mogu otvorit majku mu?
Otvoris .fla flesom, desni klik opet with macromedia fles ili fles nisam siguran sta pise a muzike sto se tice ovako se dodaje:
1.file--->import to library (izaberes muziku)
2.desni klik na muziku u library-ju ---> linkage --->stikliras export for actioscript i na identifier upises recimo sound--->ok
3.kucas kod :
var muzika:Sound = new Sound
muzika.attachSound("sound")
muzika.start()

Obrati paznju na velika i mala slova, da bude kao u kodu koj sam ti dao.
start() da svira :) a stop() da cuti
kad otvoris zagradu za start i stop nudi ti 2 parametra
1. secondsOffset - od koje sekunde da pocne da svira
2. loops - koliko puta da se ponovi audio fajl
oni nisu neophodni mozes da ostavis prazno, od pocetka ce da pocne ali ce da svira jednom i da prestane.
Evo nesto primera radi da shvatis o cemu je rec start(3,10) ovo bi znacilo da pocne od 3. sekunde i da se ponavlja 10 puta pesma.
EDIT: da pocne od pocetka, secondsOffset stavis na 0

OgnjenM
5.4.2010, 15:59
najcesce su taakvi templatei slozeni u .xml fajlovima a ne edituju se u flashu npr

otovri jedan .xml fajl preko notepad-a i tu se najvjerovatnije nalazi link za pjesmu i slicno...npr

www.tvojsajt.com/folderpjesme/pjesma.mp3 i ti tu ubacis svoju sacuvas i uploadas na server i eto ga tvoja zika svira :)

tako je za i sve ostalo....

Schnak3
25.3.2011, 1:10
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?p=1291431#post1291431

Da li bi neko mogao da mi pomogne.