PDA

Prikaži potpunu verziju : Nešto za 'šetanje' audio formata ?


daedalus
7.6.2006, 18:53
Potreban mi je, pre svega, besplatan program za 'šetanje' od jednog do drugog audio formata; mada ne bi bilo na odmet da ima i opciju za rippovanje...

ako znate neki, molim vas okacite link ovde.
hvala :)

NenadN
7.6.2006, 21:33
foobar www.foobar2000.org

ZoNi
8.6.2006, 18:53
sta u stvari hoces? konvertor izmedju razlicitih formata?

ja za to koristim CDex, koji je, uz to, i neprevazidjen za ripovanje!

preporuka! :)

daedalus
8.6.2006, 22:42
ma nisam se dobro izrazio... treba mi audio konverter koji može, izmedju ostalog da prebaci .wma u .mp3 (jako dugo nisam imao nijedan cdrip soft osim iz windows media playera, sada imam tonu muzike koju hocu da prebacim u .mp3)

nisam još probao foobar (podseca me na 'fubar' iz 'saving private rayan' :opanachke ), mada cini mi se da u descriptionu nema mogucnost .wma-.mp3 (ili se ja varam :icon_scra )

Miloš
9.6.2006, 6:09
Немој да пребацујеш .wma у .mp3 јер ћеш добити огромна изобличења и шумове. Оба формата су lossy, а користе различите технике компресије. Ако баш хоћеш, погледај овај (http://www.mp3towav.org/wma-to-mp3.asp) сајт.

ZoNi
9.6.2006, 11:30
treba mi audio konverter koji može, izmedju ostalog da prebaci .wma u .mp3
CDex to radi odlicno, ali ti to uradi samo ako je zaista potrbno (npr. ako tvoj mp3 player ne podrzava wma)

NenadN
9.6.2006, 13:04
mogucnost .wma-.mp3 (ili se ja varam )Da moze to foobar, kao i CDEx ali kao sto rece Milos bolje da ostane u WMA.

The Finest Serbian Since '82
9.6.2006, 20:00
Potreban mi je, pre svega, besplatan program za 'šetanje' od jednog do drugog audio formata; mada ne bi bilo na odmet da ima i opciju za rippovanje...

ako znate neki, molim vas okacite link ovde.
hvala :)
Za ripovanje je (jedan od najboljih, ako ne i najbolji) EAC (sa Lame kodekom). Jeste malo komplikovaniji i sporiji, ali zato radi najbolje posao. Za prebacivanje iz formata u format koristim SoundForge, nije dz, ali je extra.