PDA

Prikaži potpunu verziju : Nokia sprema Symbian ^3


Predrag Stankovic
12.3.2010, 14:03
Odgovor na Android i WinMo 7

More info: http://www.gsmarena.com/symbian%5E3_demoed_promises_to_deliver_what_users_ expect-news-1503.php

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/t0rd3TD9g_Y&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/t0rd3TD9g_Y&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

federer
12.3.2010, 14:50
Symbian ^3? More li na N95 8GB? Ne vjerujem da ce ovo zazivjet,a mozda i oce ,ali Nokia u telefone trenutno ugradjuje 4 sistema: NokiaFabricki,Symbian i ovo novo,Maemo i MeeGo. To je malo ko ko ko konfuzno.

Predrag Stankovic
12.3.2010, 15:40
Malo više konfuzno, i bogami izazvaće pometnju, inače već neko vreme nokia je izgubila korak i zivi od stare slave, moraće u skorije vreme da napravi nesto stvarno inovativno i revolucionarno da bi povratila raniji položaj

Marti Misterija
12.3.2010, 16:13
@ Federer

Ne verujem da ce moci da se implementira u starije telefone, to je OS koji je planiran za telefone koji jos nisu na trzistu. A pitanje je i koje ce biti hardverski zahtevi koje ce ti modeli Nokie morati da ispune + sto ce arhitektura tih telefona sigurno biti poprilicno razlicita od arhitekture N95 koji je ipak poprilicno sar telefon, u uslovima kada se bar jednom godisnje "izbaci" nesto sasvim novo.

dile
14.3.2010, 2:26
Tako je. Tesko da ce moci na starije telefone kao sto je to i obicno radila i dalje ce raditi. Novi telefoni bice podrzani naravno novom platformom. Ali ne potcnjujte Nokiu, ipak to je vrh mobilne telefonije. Ja sam bas malo upratio kako oni investiraju u reklame i koji su to novci u pitanju i naravno svi noviji muzicki dogadjaji i spotovi ne prodju bez njih, evo nabrojacu neke izvodjace u cijim spotovima se mogu naci Nokijina obelezja( David Gueta, Black Eyed Peas, Timbaland, Nely Furtado, Kate Perry, Pusycat Dolls) i ostali.. Tako da Nokia sigurno zna sta radi... ;)

federer
16.3.2010, 16:05
Meni ta imena u ušima odzvanjaju ko kineske krpice itd..Dajte vala,kolko Nokija ima para i ne troše! A mogu ! Sutradan ladno uzmu pare i plate da se reformira Guns And Roses i naprave GNR telefon koji je groundbreaking i kupili bi ih 100 000 000 ljudi garantovano.

PsyDuck
17.3.2010, 18:53
pa da,ali to ne ide baš tako...
ako bi danas napravili,ne bi imali šta sutra da prave!
ako se osvrnemo 5 godina unazad-n90 i n91 su bili vrh ponude,ali niko nije obratio pažnju na njih...time je nokia shvatila da publici [tadašnjoj] nije tako nešto potrebno...
n90 je imala rezoluciju 352 x 416p,što je veća rezolucija n`o većina današnjih nokia aparata [izuzimajući tač aparate]
n91 je imala hard disk u sebi-nokia danas ne ugrađuje hard diskove u telefone...

tako da tehnologija postoji,ali se čuva za prekosutra,jer se mora industrija paziti da ne ostane bez ideja [čitaj SE] pa se štancuju modifikacije modifikacija da se tržište zavara kako kupuje nešto novo...[simbian na nGageu se nije puno promenio od simbiana na e71]

[iskopah negde na nokiinom blog-forumu kako je e71 bio spreman tipa 3 godine unapred i da su na kraju promenili samo boju da bi bila 'u toku' sa tadašnjim 'modnim' zbivanjima]

tako da sve to oni krčkaju po više godina pa nam na kraju izbacije kao nešto revolucionarno/nikad viđeno i sl....

federer
17.3.2010, 19:39
Da sad sam skonto :boodala:..Jer nije fora.

Borowatz
18.3.2010, 1:17
Nije ovo nikakav nov OS, već samo UI (user interfejs). ON će ubaciti podršku za multi touch, između ostalih stvari, i koliko sam ja razumeo predstavlja samo korak do ^4, koji ima većih promena ispod haube.

NjegovaWisost
18.3.2010, 1:47
Nema kod Nokije updatea, nikada ga nije ni bilo.

Pa i nije neki veliki napredak :P Ima slična aplikacija da se nađe na nokia beta labs (ovo skrolovanje slika)

Jimmy94
18.3.2010, 2:51
Preskocili Symbian^2 i odma rade Symbian^3....OS ce biti Open Source,znaci downloadujete ga i instalirate?Trosice dosta RAM meorije,i zahtevace prilicno brz procesor....

federer
18.3.2010, 15:02
Symbian ^4 nece izaci nego ce odma 5ica jer ovi imaju tetrofobiju ,setite se da nije izasao v4 S40 softver za njihove telefone nego odma 5. Isto tako nikada nije bilo telefona sa oznakom 4xxx.

VojaM
18.3.2010, 21:40
Ne znaš latinski ;)

Tetrofobija bi bila strah od broja 4, a ovde je strah od broja 3 - recimo trifobija ili kako već.

federer
18.3.2010, 21:45
Ne znaš latinski ;)

Tetrofobija bi bila strah od broja 4, a ovde je strah od broja 3 - recimo trifobija ili kako već.
Ne kontas

NjegovaWisost
19.3.2010, 6:28
Ne kontas

И ја мислим да си правилно рекао - страх их четвроке- :rofl:

federer
19.3.2010, 14:35
И ја мислим да си правилно рекао - страх их четвроке- :rofl:
Pa brate tamo u nekim finskim predjelima vlada zavjera da je 4 zao i baksuzan broj.Casopis Mobi (Bog da mu dusu prosti) i Wikipedia potvrdjuju.

nightflier
18.4.2010, 16:59
Četvorka je broj smrti u većini dalekoistočnih kultura, a i u judeohrišćanskoj - Smrt je četvrti jahač apokalipse. Ko zna kako je kod Finaca.

federer
18.4.2010, 20:20
Na japanskom 4 se izgovara kao SMRT.Ali ovo je o Nokiji :rofl:

NjegovaWisost
18.4.2010, 23:52
Na japanskom 4 se izgovara kao SMRT.Ali ovo je o Nokiji :rofl:

Ајде да макнемо ту причу да Нокија не воли број 4 - десетине s40 телефона то негирају.

Даље, овај нови симбијан, из шупљег у празно. Ништа ново.

federer
19.4.2010, 13:09
Ајде да макнемо ту причу да Нокија не воли број 4 - десетине s40 телефона то негирају.

Даље, овај нови симбијан, из шупљег у празно. Ништа ново.
Kako negira, ajd reci neki s40 telefon koji ima oznaku koja počinje sa 4. Čak i firmver v4 za s40 nije postojao. Broj 40 nije isto što i broj 4. Symbian je dobra platforma i reci da 1000000000 ljudi koji imaju Symbian telefone i oduševljeni su ,da svi ti ljudi lažu.

Predrag Stankovic
21.5.2010, 18:32
Uskoro i prvi Nokia telefon na Symbian ^3 platformi NOKIA N8 (http://www.gsmarena.com/nokia_n8-3252.php)

Da li će ovaj telefon i ovaj OS moći nokiji da povrati staru slavu koji je imala u vreme N95 modela ostaje da vidimo, mada po pitanju hardvera i ostalih mogućnosti i sada postoje jači modeli

http://pic.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-n8/gal/ofic/gsmarena_004.jpg

miša topola
21.5.2010, 19:11
Koja će cena biti kod nas kada se pojavi na našem tržištu?

Starface
21.5.2010, 23:00
Kapiram ko 600 evrica kad se bude pojavio.A to dal ce da vrati staru slavu uhh . .Nekako mi je to i dalje stari Symbian samo malo nasminkan i nista vise ..:paranoia:

srbdr
22.5.2010, 17:01
Nema nista od ovoga. Ovaj symbian izgleda gotovo identicno kao i stari,znaci pisi propalo.

DylaN
22.5.2010, 17:06
Uskoro i prvi Nokia telefon na Symbian ^3 platformi NOKIA N8 (http://www.gsmarena.com/nokia_n8-3252.php)

Da li će ovaj telefon i ovaj OS moći nokiji da povrati staru slavu koji je imala u vreme N95 modela ostaje da vidimo, mada po pitanju hardvera i ostalih mogućnosti i sada postoje jači modeli

http://pic.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-n8/gal/ofic/gsmarena_004.jpg

Dizajn je po meni odvratan...

Starface
22.5.2010, 17:15
I meni je,mislim nista spec . .Ovde vise hardver tera prodaju nego softver.Ima izmena i u Symbianu ali uglavnom je to rezolucija ekrana,kamera,procesor i graficki akcelerator ..

federer
22.5.2010, 22:59
Ovo je beta verzija a ovo je slika samo home screena. Nije bitan izgled. Symbian je bio i ostao zakon platforma samo što nije nudio retardirane pju pju zum zum efekte ulaženja u meni kao u WinMob,iPhone OS ili Android i kompanija..Inače jestel' vid'li da će novi Syma imati 3 home screena? Takođe,kroz menije će se listati kao strane recimo 5 tački i pritiska se.

NjegovaWisost
22.5.2010, 23:07
Ovo je beta verzija a ovo je slika samo home screena. Nije bitan izgled. Symbian je bio i ostao zakon platforma samo što nije nudio retardirane pju pju zum zum efekte ulaženja u meni kao u WinMob,iPhone OS ili Android i kompanija..

Ja je najviše pljujem što za ulaženje sa 1 gb popunjenom memorijom video klipova i slika (dakle 50tak) treba 15tak sekundi. Na Nokia top telefonu. ZA to, opravdanja nema. Ostalo je OK.
Morate shvatiti da telefone kupuju svi, od 7-107.

A to što pričaš, to ima iPhone :D Već sto godina.

miša topola
22.5.2010, 23:11
Kapiram ko 600 evrica kad se bude pojavio.A to dal ce da vrati staru slavu uhh . .Nekako mi je to i dalje stari Symbian samo malo nasminkan i nista vise ..:paranoia:

Onda čekam da spadne na 200e pa da ga kupim :)

srbdr
22.5.2010, 23:16
Po cemu je to symbian zakon platforma?
Tel ce biti 200 ko zna kad,ima nasi da mu napumpaju cenu do bola.

miša topola
22.5.2010, 23:29
Šta znaš, možda bude i tih 200e, vidiš da je na ovom sajtu iz prvog posta teme cena 370e.

srbdr
23.5.2010, 0:21
To je cena u eu. Na to dodaj jos pdv i taksu. To je vec oko 500 plus profit za nase...to je vec mnogo vise od 370. Bice njemu cena kao za n97 kad se pojavio...a tad ce se pojaviti i htc inredible,da vidim federera kako ce tad da ubedi nekog da je symbian bolji od pjupju androida

NjegovaWisost
23.5.2010, 0:32
Onda čekam da spadne na 200e pa da ga kupim :)

Padati neće sigurno, barem ne nov. Kada na zvaničnu cijenu dodaš carinu i PDV dobijaš oko 500e, a naši će još 100 da dodaju...

Predrag Stankovic
23.5.2010, 1:06
Meni je dizajn baš OK

federer
26.5.2010, 19:23
To je cena u eu. Na to dodaj jos pdv i taksu. To je vec oko 500 plus profit za nase...to je vec mnogo vise od 370. Bice njemu cena kao za n97 kad se pojavio...a tad ce se pojaviti i htc inredible,da vidim federera kako ce tad da ubedi nekog da je symbian bolji od pjupju androida
Federer ima i N97 i N958G, N8 mu nije nista....A HTC Incredibile mi bas i nije telefon nego komp.. Nisam reko da je bolji nego da nije nista ni bolji ni gori.

RUSuper
29.5.2010, 14:18
Razmisljam mozda od mog rodjusa da uzmem nokiu N900.Ima da se uzme za 500 evra.Sad ne znam da li je bolje uzeti nesto drugo za te pare ili u toj klasi nema nista bolje.Da li treba cekati recimo symbian 4 telefone ili mi nece biti toliko potreban.Ova n8 deluje mi nekako bedno za tih 600 evra.Sem kamere i nema nesto spektakularno.

NjegovaWisost
29.5.2010, 14:50
Razmisljam mozda od mog rodjusa da uzmem nokiu N900.Ima da se uzme za 500 evra.Sad ne znam da li je bolje uzeti nesto drugo za te pare ili u toj klasi nema nista bolje.Da li treba cekati recimo symbian 4 telefone ili mi nece biti toliko potreban.Ova n8 deluje mi nekako bedno za tih 600 evra.Sem kamere i nema nesto spektakularno.

Kakav N900, nemoj da ti pada na pamet. Cigletina od telefona, zeznuo je i onog matorog alkatela koliko je neudoban za nošenje i korišćenje.

Ako baš hoćeš toliko para da pukneš, gledaj neki novi HTC ili čekaj novi Simbijac. Ili ako ti igre nisu presudne, gledaj možeš novu N97micu 100nak evra jeftinije da nađeš, sa garancijom.

NjegovaWisost
31.5.2010, 18:50
Evo zanimljive vijesti vezane za Maemo i N900:

Prodato samo 100 000 primeraka

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2010&mm=05&nav_id=435345

Starface
31.5.2010, 22:00
Evo zanimljive vijesti vezane za Maemo i N900:

Prodato samo 100 000 primeraka

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2010&mm=05&nav_id=435345

Ljudi ja ne znam dal vi kapirate da ovo nije telefon nego tablet ??:eek:Znaci on ne moze da se poredi sa telefonima kao sto je iPhone itd . .
Drugo jeste da je on super telefon tj mali prenosni kompjuter ali ima on nedostatke koje smetaju vecini ljudi !!

Robustan je !
Nema Portrait mode (ne znam za sadasnje verzije OS dal su ispravile to ) !

To utice i te kako na prodaju.Koliko ja znam ljudi koji uzmu Nokiu e91 i n97 samo zbog izgleda,a nemaju blage veze o njihovim sposobnostima i sta mogu da rade sa tim telefonima.

Toliko o tome . .:odoK:

NjegovaWisost
31.5.2010, 23:32
U potpunosti si u pravu, ali ga Nokija gura kao top model telefona ;) Mogu da se zakuem da preko 90% ljudi koji kupuju takve telefone nemaju pojma šta znači tablet...

Ljudi sa SK foruma moraju da shvate da ne poznaju svi tako dobro tehniku, a naročito moraju da skontaju da se takve stvari prodaju bez obzira na perspektivu OSa i sličnih gluposti. Jednostavno - obični ljudi hoće puno memorije, fin izgled i dobru kameru. I ništa više.

Starface
1.6.2010, 1:01
To po meni dodje kao mali prenosi kompjuter kao sto vec rekoh.Jeste da ima super i fensi OS tj MEamo ali ne znaci da je telefon..

Robustan je,izgled mu i nije nesto,plus sto je tezak.100 komada tih i eto kuce :p:opanachke.

Skrenusmo sa teme ..:a_whistli

miša topola
1.6.2010, 18:58
ma kaka Nkoia sperma SybiansmZ>?

What? :confused:

Stef
1.6.2010, 19:17
ma pusti ga,to neki spamer....pogledaj u brbljaonici(ako je jos ostalo)sta je otvarao

Starface
4.7.2010, 9:50
Review Symbian^3

http://www.mobile-review.com/review/symbian-3-en.shtml