PDA

Prikaži potpunu verziju : The Elder Scrolls Online


Strane : [1] 2 3 4 5

Angelo Serafin
12.3.2010, 13:34
Šta mislite o ovome?

http://www.vg247.com/2010/01/20/source-bethesdas-elder-scrolls-mmo-missed-its-2009-reveal/

http://www.gamespot.com/news/6246696.html?tag=latestheadlines;title;2

RUSuper
12.3.2010, 17:49
Mislim da bi bilo extra kad bi stvarno izasao oblivion online,to sam uvek zeleo.

SG_I
20.3.2010, 11:18
Nisam neki ljubitelj TES serijala ali da jesam verovatno bih se malo iznervirao. Umesto da rade na "normalnim" nastavcima upropastiće jedan kvalitetan single player RPG konverzijom u MMO.

Ja bih npr. možda voleo da vidim Gothic/Risen MMORPG ali mislim da to ne bi bilo moguće napraviti a da se pri tome potpuno ne izgubi suština originalne igre. U čemu je poenta?

Angelo Serafin
8.4.2010, 17:19
Ja bi lično voleo da bude sandbox, ali nekako drugačiji... U stvari da bude nešto što još nije viđeno...

Angelo Serafin
2.6.2010, 21:30
Evo jedna ideja, kako sve to vidi jedan fan:
http://www.tentonhammer.com/node/61590

Angelo Serafin
19.3.2012, 2:02
Biće nešto izgleda.

http://games.ign.com/articles/122/1220931p1.html

Grotar
3.5.2012, 18:14
Uuu jbt !!!

http://www.mmorpg.com/newsroom.cfm/read/24367/General-Elder-Scrolls-Online-Revealed-at-Game-Informer.html

An in-depth look at everything from solo questing to public dungeons awaits in our enormous July cover story – as well as a peek at the player-driven PvP conflict that pits the three player factions against each other in open-world warfare over the province of Cyrodiil and the Emperor's throne itself.Zivi bili pa videli mada ako bude imao sub tesko ce da prodje pored GW2...

voodoo_
3.5.2012, 18:43
Ja ovo kupujem na slepo, pa kud puklo.

Sale013
3.5.2012, 18:49
Polako s uzbudjavanje, mnoge fenomenalne igre su upropastili kad su probali napraviti mmorpg od njih. SWTOR je imao veliko ime i jake kompanije iza svog imena i evo, propada... Ali naravno drzimo pesnice za Elder Scrolls! :D

Nicklord
3.5.2012, 20:47
Ne znam stvarno kako će da izvedu Elder Scrolls mmorpg... Jer si u svakoj igri ti si bio the chosen one a u mmorpg si samo još jedan od heroja.

Angelo Serafin
3.5.2012, 21:01
http://www.destructoid.com/announced-the-elder-scrolls-online-226894.phtml

zokocx
3.5.2012, 21:40
Desavanje igre je smestno milenijum pre desavanja 1. TES igre, mada ako urade dobar combat sistem jos bolji nego u skyrimu, sve lepo block i sa power attackom, skokom ovo bi moglo da prodje. Posebno me interesuje deo oko "solo questing" i onih masovnih okrsaja.

Mada opet ako bude imalo sub, igracu ga jedino ako bude stvarno dobra igra.

Grotar
4.5.2012, 2:34
http://xbigygames.com/the-elder-scrolls-online-screenshots-and-details/

Ne znam ruzno mi nesto izgleda.....

bracaja
4.5.2012, 3:42
Nisam video nista ruzno na ovim slicicama... Klasicna mmorpg igra. Ne znam sta ljudi ocekuju. Ako bude reflektovala bar 60-70% osecaja koji TES igre donose ja cu biti zadovoljan :)

Bascelik
4.5.2012, 8:03
mada ako urade dobar combat sistem jos bolji nego u skyrimu, sve lepo block i sa power attackom Nemoguce je odraditi takvu borbu u MMORPGu. Borba ce biti kao i u ostalim MMORPG igrama (WoW,SWToR itd.). Dovoljno je videti kako izgledaju modeli likova i shvatiti u kom grmu lezi zec.

Ovim potezom su efektivno sahranili TES serijal. Razmislite malo, gde ce da se odvija TES VI? U kojoj teritoriji? U kojoj god da se odvija, postojace u ovom *****u od igre, nema vise istrazivanja, jer si tamo vec bio... bez obzira na vremensku razliku..

A onda dolazi najbolji deo, pisanje po lore-u koje je neizbezno. Kao sto je neko vec rekao, pre si bio heroj izabran u Elder Scrollsu, sad vas odjednom ima mali milion?! Pa onda oklopi npr. ? Zna se koji oklopi postoje u TES univerzumu, naravno njihov broj je suvise mali za jedan MMORPG, pa onda end gear, ne postoji jaci oklop od Daedric, tj. nije postojao do sada... :(

RIP TES :)

Angelo Serafin
4.5.2012, 9:25
http://xbigygames.com/the-elder-scrolls-online-screenshots-and-details/

Ne znam ruzno mi nesto izgleda.....

Znači još jedan WoW klon. :(
(klase, leveli, raidovanja, instance, nema real time combat, skilovi u hotbaru)
R.I.P. TES :n_klanja:

edit: NEEEEEEEEE ne RIP. Još uvek sam optimista ali ako stvarno bude kako je opisano na xbigygames, verovatno neću ni kupiti igru

NaraYan
4.5.2012, 10:21
Ma neće ni da bude samo podgrevaju atmosferu zbog Skajrim dlca...

zokocx
4.5.2012, 10:54
Lici na RIFT i Everquest 2, cao zdravo TES Online :ciao:
i nema real time borbe, nego je klasicni fazon.

Jos da danas vidimo taj teaser video, ali imam neki osecaj da je ovo krava muzara u pokusaju koja ce vrlo brz da ugine, kontam da je pay2play MMO. Mozda cu probati igru ako bude neki trail, inace lako cu modovati Morrowind i to igrati par stotinak sati.

zokocx
4.5.2012, 10:55
Evo nesto sto sam iskopao:

-Releasing 2013 for PC/Mac
-Developed by ZeniMax Online Studios
-MMORPG
-250 Person Team
-Started development in 2007
-"This time, saving the world from the awakening of ancient evil is only the beginning. What happens when hundreds or thousands of prophesied heroes all think that they should be Emperor?"
-The game is fully voice acted
-Third person perspective
-The game uses a hotbar to activate skills like other traditional MMOs
-Visually it looks like other Hero Engine MMOs like SWTOR
-The general art style is kind of like RIFT or Everquest 2
-You can't be a werewolf or vampire
-Crafting, alchemy, and soul stones will exist in an unrevealed form
-There will be Daedric Princes like Molag Bal, the primary antagonist, and Vaermina, "whose sphere of influence extends to the dream world and the nightmares of mortals", along with some unnamed others
-Constellations will be in the game a la Mundus stones (which work like guardian stones) and also give the answer to things like block puzzles where you step on the blocks in a certain order
-Tons of towns ranging from Imperial City, Windhelm, Daggerfall, Sentinel, Mournhold, Ebonheart, Elden Root, Shornhelm, Evermore, Riften, and a lot more
-Radiant AI will not be present
-There will be mounts, but no flying mounts
-Fast travel exists in the game in the form of wayshrines, which are also your ressurection point, and you can teleport from one wayshrine to any other wayshrine you have already visited
-There most likely won't be dragons
-Sneaking will be in the game, but how it is implemented is undecided
-They're not talking about pets right now
-There will be no player housing
-There will be no NPC romances or marriage
-"It needs to be comfortable for people who are coming in from a typical massively multiplayer game that has the same control mechanisms, but it also has to appeal to Skyrim players."
-Features most of Tamriel including Skyrim, Morrowind, Summerset Isle, and Elseweyr.
-"Not all provinces are included in their entirety; Zenimax Online is keeping large areas inaccessible to save them for use as expansion content. Nonetheless, every major area is represented to some extent."
-As an example, Windhelm is fully implemented, but Winterhold and the mages' college won't be in at launch.
-There are three player factions:
--Ebonheart Pact: The Nords, Dunmer, and Argoninans
--Aldmeri Dominion: Altmer, Bosmer, and Khajit
--Daggerfall Covenant: Bretons, Redguard, and Orcs
-"Recreateing the freedom Elder Scrolls players expect within the World of Warcraft-style mechanics Zenimax Online is using for this MMO would be impossible without changing the way that players interact with the world."
-As such, the game uses a hubless design
-For example, you don't necessarily pick up a quest to do the following, but if you kill all the necromancers in an undead barrow, a shade you free at the end will reward you.
-However, to help you find these events, various NPCs you talk to will tell you where they are happening and put a marker pointing them on your map, which is obviously totally different than receiving a quest.
-Not all quests will have NPCs that indicate where they are
-The game uses MMORPG genre standards such as classes, experience points, and other traditional MMORPG progression mechanics, but they try to present it "around the core fantasy presented by traditiona Elder Scrolls games" such as traveling around and righting wrongs or seeking riches
-The game world is very large relative to Skyrim
-You can explore almost anything you can see

zokocx
4.5.2012, 10:57
Nastavak:

-the game is set 1000 years in the past
-You can't master every discipline
-The imperials are an enemy to all three factions, lead by the noble Tharn family and the King of Worms, Mannimarco, and are hatching a plot to take over all of Tamriel
-But BEHOLD, Mannicmarco is scheming with Daedric prince Molag Bal to take over the world behind the Tharn's back
-Also, your soul has already been stolen by Molag Bal, which is the reason you can come back from death over and over again, and the starting plot is that you're fighting Molag Bal to get your soul back from him
-Hitting the level cap takes about 120 hours
-Each faction has their own leveling content
-An example quest is the story of Camlorn, where you have to stop evil werewolves who have their eyes set on conquest. First, you have to do a "standard MMO kill and collection quest" to sto ghosts from attacking some mages and soldiers. The ghosts are reliving a battle that the werewolf leader was in. You summon a ghost to find out what's going on, and the ghost tells you to wear her dead husband's armor to re-experience the battle he died in. You then get transported hundreds of years into the past to fight this battle. During this battle, you can choose to save the dead man's wife or to pursue the Werewolf leader. ZeniMax chooses to save the man's wife, who then tells you that the Werewolf leader is weak to fire. This information is helpful when you fight him, but you don't actually need to do this quest before fighting the werewolf leader if you don't want to. Basically, you can skip parts of quest chains if you want, but you get some benefit for playing the whole thing. Also, whenever you go back to the town you just saved, everything there hails you as a hero.
-The game features three faction PvP where you fight to take over keeps and use trebuchets and other siege weapons to help do it. At the high end, you can have 100 v 100 battles. There are also farms and mines you can try to take over. Mots of this happens in Cyrodiil where your goal is to take over and hold the Imperial City to get faction wide bonuses for it. If you have played Dark Age of Camelot, this probably sounds familiar. For those who haven't, essentially the entire zone is a giant PvP area will all sorts of points of interest.
-The most accomplished PvP player on your faction becomes emperor whenever you take over the capital
-When you take over Cyrodiil, you will be able to adventure in it as a hostile city a la Kvatch
-The game will have raids and heroic modes for its dungeons as end game content in addition to faction PvP
-There is also balanced PvP for people who prefer eSports
-The game will also have high end public dungeons
-Public dungeons are essentially instances that aren't actually instanced, so anyone can be in them, so imagine a World of Warcraft dungeon that featured everyone on the server in the area instead of just your party
-There are standard instanced dungeons as well
-Back on the topic of the skillbar, you have a limited number of skills you can use at any given time, and can change them whenever you're out of combat
-The number of skills is equal to (paraphrase) "a light and heavy attack with your current weapon that take up the first two slots, a few more spells related to your class, and an ultimate in the last slot".
-The ultimate is used once you gain enough finesse, which is earned by doing well in combat
-You also get a bonus loot chest if you're soloing and max your finesse, and you can also build finesse by comboing with other players
-For example, a rogue can put oil on the ground that a mage can set on fire
-A fighter can also spin in the firestorm a mage puts down, which sends out fireballs
-If you've seen Guild Wars 2 videos, the above will seem familiar
-You can't combo with the abilities of enemy players though, so if an enemy faction player drops an oil slick, you can't set it on fire
-The Thieves Guild and Dark Brotherhood will be presented, but in what form isn't detailed as their contnet is hard to recreate in an MMO setting
-NPCs will try to work together and use player like behavior when fighting you, and (at least to my understanding) have stamina as well
-They want the AI to be good, so instead of enemies in a dungeon sitting around and waiting to be pulled, you will be attacked by the entire room and they will try to react to how you are playing
-The claim was not demo'ed to Game Informer
-You destroy dark anchors to gain reputation with the Fighter's Guild. They are large hooks that fall from the sky pseudorandomly and have Daedric guardians next to them. They are easier to kill with a group, and once destroyed, everyone who participated gets a reputation boost with the Fighter's Guild, and eventually nets you rewards like new skills and abilities.
-The combat model will not be real time due to latency
-The combat is based around a stamina bar which you can use to sprint, block, interrupt, and break incapacitating effects
-Blocking is the primary focus of these abilities, and can do things like stopping the secondary effects of attacks such as an ice spell slowing you
-Stamina also applies to PvP, so stamina management (and wearing down your enemy's stamina) is important, as your crowd control abilities might be on a long cooldown, and if you use them before the enemy player runs out of stamina, they will probably just block the effect
-ZeniMax feels that having the stamina bar will help break down the Holy Trinity as stamina allows you to do things like tank
-However, healing is still a big part of the game
-There is also no aggro mechanic in the game, which is part of the reason stamina blocking and healing exist


Scanovi:
http://gamingsquid.com/10494/elder-scrolls-online-scans

Bascelik
4.5.2012, 12:17
TES:Ohttp://dl.dropbox.com/u/38009021/fusrodah.jpg

Angelo Serafin
4.5.2012, 12:50
Nemoguce je odraditi takvu borbu u MMORPGu.

Mislim da je moguće. Što se mene tiče, borba u Mortal Online je bolje odrađena nego u Skyrimu.
Ili recimo Mount & Blade, s tim da ovo nije toliko "massyve" pa je to lakše odrađeno.

Eni
4.5.2012, 12:56
TES igre su i tako mehanički nalik na uobičajeni MMO: ogromni relativno-generički prostori za istraživanje, gomila sličnih instanci/tamnica, mnoštvo naselja/hub-ova sa par bezličnih NPC trgovaca i stražara, bledunjava glavna priča koja je tu reda radi... ali zato dobra zabava uopšte, upravo zbog slobode koju omogućava i mašte koju zahteva.

Ne bih imao ništa protiv da vodim čarobnjaka u neku mračnu jamu, praćen sa 2 snagatora i unajmljenim healerom... "Tražimo relikviju iz drugog doba, moje istraživanje je pokazalo da se nalazi ovde"; još ako se snagatori dogovore da me opljačkaju i ostave zarobljenog u pećini, biće kao da sma magični Indijana Džons...

Epske reči za kraj: Ne može da ispadne gore od Obliviona!

NaraYan
4.5.2012, 13:33
A ni od Skajrima ne može da ispadne gore.
To ima smosla što pročaš ali takva igra neće nikad da izađe jer ne bi uživali klinci na konzolama... a mnogo je bitno da se što više proda.

Što se tiče slobode, jedina sloboda koja postoji u Skajrimu je sloboda kretanja.

Same borbe u mmou bi bile kul ako bi imale morrowind/oblivion mehaniku, onaj šit i po od kombat gejmpleja u Skajrimu je besmisleno prenositi u bilo koju sledeću igru tj treba da se napusti što pre.

Sad sam gledao malo Tera kakva je, tako nešto slično bi mogao da bude ovaj mmo.

Samo, sumnjam da će ako to i kad izađe tu postojati one kul stvari iz TESa.
Zamislite mmo gde svako pravi svoje spellove. To bih voleo da vidim npr.

voodoo_
4.5.2012, 16:02
Ovim potezom su efektivno sahranili TES serijal. Razmislite malo, gde ce da se odvija TES VI? U kojoj teritoriji? U kojoj god da se odvija, postojace u ovom *****u od igre, nema vise istrazivanja, jer si tamo vec bio... bez obzira na vremensku razliku..
Ne vidim ovo kao minus. Morrowind mi je među omiljenim igrama ali mislim da se koncept klasičnog TES-a zaglavio u ćorsokaku, Skyrim nisam ni završio, prosto mi se više ne igra singl plejer na taj način, pa ma gde da se dešava. Ovako lepo nek naprave ceo kontinent ali da bude detaljan da ima šta lepo da se gleda, i nemam ništa protiv da igram kombinaciju TES bauljanja unaokolo i standardnog MMORPG koncepta sa tamnicama i fetch-kill kvestovima, bar će imati živih ljudi okolo pa ću se manje osećati kao da gubim vreme.

Evo ga "procureli" koncept art

http://techland.time.com/2012/05/04/this-is-what-the-elder-scrolls-online-looks-like-17-leaked-screens/

Nek bude makar izbliza ovako i u igri, i ima da trčim do radnje da kupim i da se šutiram nogama u **** u tom procesu

zokocx
4.5.2012, 16:06
Epske reči za kraj: Ne može da ispadne gore od Obliviona!

Amin to that, mada mozda ispadne i jos ok. Mada realno hteo bi realtime borbu i za ono pravljenje spellova bi bilo cool, mada mislim da nema nista od toga.

zokocx
4.5.2012, 16:42
I6m9-Dret0U

Idi bre, kaze da jedan nije dovoljan :D. Ovo su mogli i da napisu a ne da stavljaju klip na YT, i koja genericka muzika. :kreza:

nikola123
5.5.2012, 10:07
I6m9-Dret0U

Idi bre, kaze da jedan nije dovoljan :D. Ovo su mogli i da napisu a ne da stavljaju klip na YT, i koja genericka muzika. :kreza:
Ja misilio ovo sala neka. Sada vidim ovi ozbiljno misle. Mda da ne bude da osudjujem pre vremena vreme ce pokazati. Ali fail se oseca u vazduhu. Ja volim tes serijal zbog toga sto jeste online ce mozda da upropasti sve....

Apprentice
5.5.2012, 19:19
A da.. i totalno novi endzin...

jaomile
5.5.2012, 19:40
Ja sam od tes serijala igrao samo skyrim i presao ga vise puta dok sam oblivion malo igrao ali koliko sam shvatio glavna razlika su lokacije dok su questovi i oprema skoro isti (i svi artifecti npr. dawnbreaker). Mozda i nije lose da naprave mmorpg da malo promjene nesto. Po meni ovo ne izgleda lose a tes lore mi si svidja tako da ako bude buy2play uzecu ga a ako bude kao wow nista od toga.

Bascelik
5.5.2012, 20:48
http://i.imgur.com/MfSL0.jpg

Pile_glodje_kost
6.5.2012, 7:54
Mislim da ova prethodna mapa nije OK, zato sto Morrowind je ostrvo a ne ostrvo + parce kontinenta do granice sa Skyrimom kako je prikazano. mozda je ova malo bolja (http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20110907215956/elderscrolls/images/3/3c/TES_Map_Tamriel_Arena.jpg)

Zatim nije bukvalno receno bice prikazano sve od Skyrima do Morrowinda i izmedju, ko je citao ove najave, vidi da se spominje i Curodil i Elsweyr. Pa onda pogledaj koje je to parcence sveta.

edit: Tamriel je veca oblast, u kojoj se nalazi ostrvo zvano Morrowind.

Bascelik
6.5.2012, 7:59
Ne, Morrowind nije ostrvo, ostrvo o kome pricas je Vvardenfell. I nije bukvalno receno, ali "bukvalno" pise od Skyrima do Morrowinda... sto pokazuje da ljudi koji prave igru poznaju lore koliko i ti :D

Pile_glodje_kost
6.5.2012, 8:57
:facepalm Da, u pravu si. Pisao sam iz secanja, evo sada sam konsultovao pametni Wiki.
Vvardenfell je ostrvo.
Jbg davno se igrao Morrowind.

Ali bice jos oblasti ne samo Skyrim i Morrowind, kao sto rekoh Curodil i Elsweyr a navodno ce dodavati jos oblasti sa expanzijama.

Morava
6.5.2012, 9:11
A da.. i totalno novi endzin...
I to bas HeroEngine koji nije zasiajo ni sa Faxionom ni sa SWTOR-om, sad mi i Gamebyro ne izgleda kao lose resenje( RIFT mu je osvetlao obraz :D ).

Apprentice
6.5.2012, 21:00
I to bas HeroEngine koji nije zasiajo ni sa Faxionom ni sa SWTOR-om, sad mi i Gamebyro ne izgleda kao lose resenje( RIFT mu je osvetlao obraz :D ).

Trebalo je da stavim sarkastični smajli...
Evo : :rolleyes:

perablenta
6.5.2012, 21:24
Pazi, ja kad sam cuo Elder Scroll MMO ja sam ocekivao isti gameplay kao i u svakoj igri do sada samo jos ovaj deo massive multiplayer online.

Al kad sam procitao na jednom od sajtova ''WoW like gameplay''... :facepalm
odmah sam znao da nista od toga. Posle par hiljada sati wow-a ne bih mogao da igram neku igru sa takvim gameplay-om pa da mi zivot zavisi od toga. Jednostavno sam se zasitio.

Moglo je biti epic... ali izgleda da nije sudjeno :(

NjegovaWisost
7.5.2012, 18:38
Ljudi pljuju i napadaju svaki TES koji se pojavi a svi sve igraju.

Bascelik
7.5.2012, 23:16
Ovo je TES koliko je i SW:ToR KotOR 3.


PS
http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2012/05/07/the-challenge-of-elder-scrolls-online-an-interview-with-the-creative-director.aspx
(mlacenje prazne slame uglavnom,ali koga zanima...)

Krilce
7.5.2012, 23:42
Ljudi pljuju i napadaju svaki TES koji se pojavi a svi sve igraju.

Pa kako ce znati mane ako ne odigraju? Posto se recenzentima vise ne moze verovati, jer odlicnim igrama daju ocene ispod 6, a sasvim prosecnim daju bar 9, onda definitivno nema smisla ne probati igru, i sam se uvideti kakva je.

NjegovaWisost
8.5.2012, 16:28
pa kako ce znati mane ako ne odigraju? Posto se recenzentima vise ne moze verovati, jer odlicnim igrama daju ocene ispod 6, a sasvim prosecnim daju bar 9, onda definitivno nema smisla ne probati igru, i sam se uvideti kakva je.

Једно је кад пробаш сат времена и баталиш, а друго је кад одиграш 150 сати и више и на крају кажеш - не свиђа ми се :d

Kidja
10.5.2012, 14:42
Koliko vidim ovo izlazi 4.1.2013.
Moze da se preorderuje sad za 60$

NaraYan
10.5.2012, 14:49
60 strele ih ustrelile...

Grimm_SBL
11.5.2012, 8:50
...u koleno...

Psycho13
12.5.2012, 10:29
Hero Engine je katastrofalan tako da ce i ovo verovatno(citaj:100%) biti fail...:(

perablenta
12.5.2012, 20:24
Ja bih rekao da lista F2P u najavi samo raste sto se vise ovih pay to play pojavljuje...

Nekapiram sto su toliko tvrdoglavi kad vide da ce zavrstiti kao F2P. Valjda da uzmu kes ovima sto ne mogu da docekaju...

btw ne mislim nista lose o tim ljudima, treba biti fan necega.

Skenderevo
27.5.2012, 0:20
How combat works in The Elder Scrolls Online

http://www.pcgamer.com/2012/05/25/how-combat-works-in-the-elder-scrolls-online/


How Skyrim and Oblivion influenced The Elder Scrolls Online

http://www.pcgamer.com/2012/05/25/how-skyrim-and-oblivion-influenced-the-elder-scrolls-online/

I najbolji komentar:

"It’s a world you’ve always wanted to explore with friends"
Ah, no, no it isn't.

:D

Exia
27.5.2012, 17:22
http://0.media.dorkly.cvcdn.com/67/97/eddb529151e60bc32923707a5aeebf3c.jpg

FaithMan
27.5.2012, 18:49
Why The Elder Scrolls Online Isn't Using HeroEngine

http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2012/05/25/why-the-elder-scrolls-online-isn-39-t-using-heroengine.aspx

Angelo Serafin
31.5.2012, 7:44
http://www.gameinformer.com/p/elderscrollsonline.aspx

JAZO
7.6.2012, 14:39
http://elderscrollsonline.com/en/

virtuoz pavle
11.6.2012, 9:21
mislim da ce ovo biti zarazno poput WoW-a. tako su se isto ljudi navukli na WoW posle Warcraft-a III...
samo se nadam da ce izaci TES VI kao single player.

jaomile
11.6.2012, 10:08
Ja ne sumnjam u TES VI jer Bethesda uopste ne pravi TES Online vec ZeniMax pod pokroviteljstvom Bethesde

FaithMan
14.6.2012, 0:03
Nazalost imam osecaj da ce ESO biti veca prsotina od SWTORa , jedino moze da ih izvuce dobar PvP sistem.

milosmilostivi
14.6.2012, 8:20
Ja ne sumnjam u TES VI jer Bethesda uopste ne pravi TES Online vec ZeniMax pod pokroviteljstvom Bethesde

Ja ne sumnjam da će Bethesda da se vodi pravcem koji joj bude doneo najviše profita...

jaomile
14.6.2012, 9:58
Pa ako ima je ijedna igra donjela profita onda je to Skyrim koje je npr. na Steam-u i dalju u top 10 najprodavanijih (svake sedmice prave novu listu) a sledeci SP naslov moze samo jos bolje da se prodaje

Goldfinger
23.8.2012, 19:27
Malo novosti u vezi same priče i frakcija koje će biti zastupljene u igri.


http://facebook.com/notes/the-elder-scrolls-online/introduction-to-the-lore-of-the-elder-scrolls-online-en/486381251371913

Goldfinger
22.10.2012, 21:54
Elder Scrolls Online Preview Zanimljiv tekst sa malo objašnjenja na papiru kako će ova igra funkcionisati(sistem borbe, klase gameplay PVP itd).Interesantna stvar je sto oni planiraju po JEDAN mega server za EU i jedan za USA.ovo ili će da bude totalni fijasko ili jedna od najboljih MMO igara nema sredine.

http://acolytesguild.wordpress.com/2012/10/22/elder-scrolls-online-preview/

vukodav
22.10.2012, 22:05
Elder Scrolls Online Preview Zanimljiv tekst sa malo objašnjenja na papiru kako će ova igra funkcionisati(sistem borbe, klase gameplay PVP itd).Interesantna stvar je sto oni planiraju po JEDAN mega server za EU i jedan za USA.ovo ili će da bude totalni fijasko ili jedna od najboljih MMO igara nema sredine.

http://acolytesguild.wordpress.com/2012/10/22/elder-scrolls-online-preview/
Koliki ce taj server da bude? Kuca? Dve? Bah, kupujem ovo...

Psycho13
22.10.2012, 23:39
.ovo ili će da bude totalni fijasko ili jedna od najboljih MMO igara nema sredine.

Ovo prvo 100%

jaomile
23.10.2012, 0:59
A na osnovu cega si to zakljucio? Na osnovu onoga sto si vidio i procitao ili si jos jedan od hejtera koji samo govore da ce igra biti *****e jer je tes serijal sp rpg pa se ne moze u mmo prebaciti. Pa wow je bio rts pa je postao najbolji mmo ikada. Meni igra izgleda zanimljivo i ako bude buy to play najvjerovatnije cu je i kupiti. I mislim da tes online nece imati nikakav uticaj na sledeci nastavak tes serijala - samo mogu jos vise zaraditi ako je naprave.

bela lampa
23.10.2012, 1:50
Elder Scrolls Online takes 14 new gameplay screens to the knee (http://www.vg247.com/2012/10/22/elder-scrolls-online-takes-14-new-gameplay-screens-to-the-knee/)

FaithMan
26.10.2012, 2:13
Citajuci i slusajuci review-e , prijatno sam iznenadjen. Nema nadmenosti koje je BW pokazao.

http://www.youtube.com/watch?v=SLp0ykvotEI&list=UUCbfB3cQtkEAiKfdRQnfQvw&index=2&feature=plcp


Inace jel ima nekih nasih guldova u pripremi za ovaj mmo , znam da je rano ali izgleda da ce biti rokacina u Cyrodiilu.

Goldfinger
26.10.2012, 9:07
Citajuci i slusajuci review-e , prijatno sam iznenadjen. Nema nadmenosti koje je BW pokazao.

http://www.youtube.com/watch?v=SLp0ykvotEI&list=UUCbfB3cQtkEAiKfdRQnfQvw&index=2&feature=plcp


Inace jel ima nekih nasih guldova u pripremi za ovaj mmo , znam da je rano ali izgleda da ce biti rokacina u Cyrodiilu.

Teško da će biti guildova za sad igra još nema ni betu u pripremi a i dosta ljudi je skeptično po pitanju uspjeha ove igre mada ko zna.Inače evo linka za novi sajt ESO

http://elderscrollsonline.com/en

ProdavacKupusa
27.10.2012, 23:59
A na osnovu cega si to zakljucio? Na osnovu onoga sto si vidio i procitao ili si jos jedan od hejtera koji samo govore da ce igra biti *****e jer je tes serijal sp rpg pa se ne moze u mmo prebaciti. Pa wow je bio rts pa je postao najbolji mmo ikada. Meni igra izgleda zanimljivo i ako bude buy to play najvjerovatnije cu je i kupiti. I mislim da tes online nece imati nikakav uticaj na sledeci nastavak tes serijala - samo mogu jos vise zaraditi ako je naprave.

Izvini,ali moram da se umesam.WoW je bio najprodavaniji a ne najbolji MMO nekima se nije svideo kao npr. meni zbog svog tog komplikovanog sistema. Iako mislim da je ovo jos jedna velika greska ipak se nadam se da ce Elder scrolls online postati bolji i prodavaniji od svojih prethodnika.

jaomile
28.10.2012, 0:37
I pretpostavljao sam da ce neko reci da nije najbolji već najprodavaniji - ja ga nisam igrao ali sama činjenica da ga i dan danas igraju milioni mu bar po meni daje titulu najboljeg ikada.

Što se tiče TES Online-zasad su svi koji su ga igrali rekli da im se sviđa a po meni jedini razlog zbog kojeg bi mogao "propasti" je što MMOnije žanr u kojem igraš 4-5 naslova u isto vrijeme ili kratko traju pa kada ga završiš pređeš na sledeći a stvarno ne znam koliko još mjesta ima pored WoW, GW2, SWTOR, Rift, Tera (da ne nabrajam Free to Play kao LOTR online i slične) a fanovi serijala nisu baš oduševljeni što pravo MMO od ako ne najpoznatijeg onda jednog od najpoznatijih SP RPG-ova tako da ne mogu na njih računati (bar ne na sve). Ja se samo nadam da će biti Buy to Play jer ako može GW2 tj. ArenaNet koja ima manju finansijku moć od Bethesde onda može i TES Online.

Pegasus
28.10.2012, 12:57
i pretpostavljao sam da ce neko reci da nije najbolji već najprodavaniji - ja ga nisam igrao ali sama činjenica da ga i dan danas igraju milioni mu bar po meni daje titulu najboljeg ikada.

Више пута сам наилазио на критике да је игра репететивна и досадна и да већином живи на старој слави, а не квалитету. Не знам колико је тачно јер је нисам играо, али није лоше и то имати у виду када тврдиш да је "најбоља икада".

perablenta
28.10.2012, 18:34
Ima da bude Subscription based 100%.

E sad, koliko, da li ce se njima isplatiti, da li ce ljudi placati... to ostaje da se vidi.

Pegasus
28.10.2012, 20:56
ima da bude subscription based 100%.

Мислим да су тако нешто и рекли, зар не?

EpicG
28.10.2012, 21:42
Meni ovo za mega servere izgleda opasno dobro. Ako ga odrade pravilno, imace musterija koliko im dusa iste.

NaraYan
31.10.2012, 17:38
Више пута сам наилазио на критике да је игра репететивна и досадна и да већином живи на старој слави, а не квалитету. Не знам колико је тачно јер је нисам играо, али није лоше и то имати у виду када тврдиш да је "најбоља икада".

Ako bude upola kao WoW biće dobro, ne greje me Sunce uopšte, pogotovu posle Skajrima.
Nisam igrao Rift i GW, WoW je najbolje što sam probao od svih ostalih mmoa, a to su Rune, Aion, LotRO (koji je mnogo lep), Allods i još poneki manje poznati.
Poenta je da je najbitniji endgame u mmoima i to je ispit gde padaju i najveći.

TES ima stvarno mnogo potencijala a kako će biti videćemo, ako nasave politiku kao posle Morrowinda, mislim da neće biti svetle budućnosti. Ako se drže Skajrim postulata skoro sigurno mogu da tvrdim da će biti propast. Teško da će se u TES online moći da se oslone na modersku zajednicu kojoj su dužni mnogo jer da nije bilo njih Skajrim bi bio skoro neigriv na PC.

simke85
31.10.2012, 18:27
Gledajući uspeh Skyrim-a TESO će sigurno biti finansijski uspešan. Osnovni postulati TES serijala: potpuno otvoren svet u kome možeš ići gde god hoćeš i raditi šta god hoćeš su ko stvoreni za MMO igru i ako se dobro odradi TESO može biti mnogo bolji od single player TES-ova. Da li će igra biti dobra videćemo kad izađe a hejteri i oni koji samo igraju pirate će je mrzeti kakva god da bude.

PS. Meni se nikada nisu svidjale TES igre, mislim da su dosadne, ali iskreno ni jednoj nisam dao pravu šansu, samo sam ih malo probao, tako da možda i grešim.

perablenta
1.11.2012, 1:18
Nisu za svakoga, kao sto nijedna igra nije za svakoga.

Uspeh neke igre najbolje moze da se oceni ako ljudi koji vole takav zanr kazu da je igra dobra, ali ne samo oni koji se vode kao fanovi nekog serijala, nego bas fanovi zanra.

Mene jedino sto odvraca od MMO, posle hiljada sati igranja WoW-a, je utroseno vreme u odnosu na kolicinu zabave. Jednostavno su MMORPG previse napravljeni kao time sinck da bi te doveli do placanja 15$ mesecno.

Cuveni primer iz WoW-a sa smeltovanjem 200 rude komad po komad.

Bukvalno se zavrsi na tome da im placas da ti trose slobodno vreme na najbezveznije nacine umesto sa najboljom mogucom zabavom.

Goldfinger
1.11.2012, 9:30
Mene naročito privlači ideja gameplay u ovoj igri koja izgleda dosta jednostavno u borbi će odlučivati klasične vještine i igrački refleksi kao u starim automat igrama koristiš tri dugmeta udarac, blok, neki kombo i build svog lika onako kako ti misliš da je najbolje.Znači akcenat na vještine i reflekse samog igrača Ne kao u većini ostalih MMO dje imaš trideset dugmadi, spelova i izračunavanja matematike jačine armora, krita, udarca.Napravili su od proste zabava nuklearnu fiziku.Generalno ako uspiju da izvedu epiku na pravi način koju ova igra nosi biće odlično

perablenta
1.11.2012, 14:25
Znači akcenat na vještine i reflekse samog igrača Ne kao u većini ostalih MMO dje imaš trideset dugmadi, spelova i izračunavanja matematike jačine armora, krita, udarca.Napravili su od proste zabava nuklearnu fiziku.

:aplauz::aplauz::aplauz:

NaraYan
1.11.2012, 14:29
Pa ni ta nuklearna fizika nije najbitniji faktor :) I nemoj da sumnjaš da neće biti jurnjave za opremom i epicima.

dex3108
8.11.2012, 17:08
YlEipFtHw7o

perablenta
8.11.2012, 17:20
Ovo mi izgleda 10x bolje nego ono sto sam do sada video. A 2x bolje od bilo cega drugog na trzistu.

I love it!:tapsh:

Goldfinger
8.11.2012, 19:00
Stvarno obecava.Ako se po jutru dan poznaje...Samo da ta stvar sa mega serverima proradi kako treba .

virtuoz pavle
8.11.2012, 19:23
izgleda odlicno! jos samo da nije stvarno mislio na Heroic Dungeons and Raids kao u WoW-u :D Mislim da niko ne zeli nesto sto lici WoW-u...
i animacije su bezveze, ali ovo je tek alpha. Tako su nagle, dajte malo glatkoce. :D
i neka bude Subscription Based, inace ce biti samo buy something for real money, pay to win...

Leonida
8.11.2012, 19:39
Stvarno izgleda fantasticno. Nadam se da ce izaci tokom sledece godine :D.

virtuoz pavle
8.11.2012, 19:43
ovo je tek alpha, nadam se da ce biti odlicno ispeglano. btw, zar nisu nordi i dark elfovi ratovali, a dunmeri su imali aragonians za slaves. takodje, nije fora sto znamo da kasnije ljudi pobede, sta je uopste prica u ESO?

GaleOm
8.11.2012, 19:46
To sto oni sad zovu megaserver je vec dobro radilo u GW1 tako da ce verovatno i ovde da odradi posao. Par drugih ideja vuku na GW2 ali to je verovatno i trend u kome se krecu MMOovi.

DeCoy
8.11.2012, 19:55
i animacije su bezveze, ali ovo je tek alpha. Tako su nagle, dajte malo glatkoce. :D


Likovi u Bethesda igrama su se uvek kretali kao da im je neko nabio metlu u analni otvor.

Bascelik
8.11.2012, 20:13
btw, zar nisu nordi i dark elfovi ratovali, a dunmeri su imali aragonians za slaves.Paktovi u igri nemaju nikakvog smisla i u kontradikciji su sa lore-om, u sustini samo su uzeli teritorije koje se granice i kao to je sada pakt.
takodje, nije fora sto znamo da kasnije ljudi pobede, sta je uopste prica u ESO?
Koliko se secam, negde sam procitao da TES:O nece biti kanon, tako da se (nadam se) nece ni pominjati u redovnoj seriji (TES VI...). Prica je da Mannimarco http://www.imperial-library.info/sites/default/files/gttpo_mannimarco_01.gif i Molag Bal imaju neki pakt/dogovor da spoje Tamriel i Coldharbour (Oblivion realm u kome vlada Molag Bal).

Goldfinger
8.11.2012, 20:23
Pa rekli su da je prica u ESO smjestena hiljadu godina unazad od vremena dogadjaja iz originalnog Elder Scrollsa.Jeste pokupili su neke stvari iz GW2 narocito PVP.Jedva cekam betu najavili su je pocetkom 2013.e da nisam znao da je glavni lik za ovu igru covjek koji je radio Dark Age of Camelot

virtuoz pavle
8.11.2012, 22:12
pa okej, pre 1k godina. Imperials su u gadnom sosu, ali znamo da oni za svega 500 ili 600godina ponovo uspostave kontrolu...blah. Ja samo hocu u Mournhold! The City of Light, the City of Magic!

ed_hunter
9.11.2012, 0:40
meh... ako bude mesecna pretplata ja cu zaobici... najvise mi se svidja gw2 model, platis jednom igras kolko oces....

virtuoz pavle
9.11.2012, 0:43
o_O zar i to moze?

perablenta
9.11.2012, 2:02
o_O zar i to moze?

Misli na platis DVD kad izadje igra i onda "igras koliko hoces". Samo sto imaju i oni foru... nabacaju gomilu ekspanzija i svaki put treba da platis ekspanziju isto tako DVD kad izadje.

ed_hunter
9.11.2012, 10:12
bolje to nego mesecna pretplata veruj mi... i ovi sto traze pretplatu isto nabacaju expanzije, pogledaj samo wow, moras svaku expanziju da platis.... aj da se sve dobija besplatno kad vec placas pretplatu, nego i jedno i drugo :/

perablenta
9.11.2012, 14:06
Da, naravno nije to lose, super je do god nema mesecne pretplate.

Samo objasnjavam kolegi ovde koji nije imao iskustva sa tim sistemom.

ed_hunter
9.11.2012, 14:25
naravno, ja samo kažem da mi nikako ne odgovara plaćanje pretplate... pobogu čak i kad prestanem neku igru da igram poželim nekad samo da "uđem"... a da bi to uradio moram da dam 13e... how yes no!

altas
9.11.2012, 18:19
Budu li "kopirali" GW1/GW2 filozofiju, daleko ce dogurati. U pozitivnom smislu, naravno. :)

perablenta
18.1.2013, 20:49
Novi developer video:

EDHa-77cy3I

zvucnjak
22.1.2013, 17:45
http://bit.ly/VnEger :alealeee:

bela lampa
22.1.2013, 18:04
rWVfQVuMQ5Q

Goldfinger
22.1.2013, 18:30
Napokon!!:tapsh:

http://www.elderscrollsonline.com/en/news/post/2013/01/21/sign-up-for-the-elder-scrolls-online-beta-test-today

perablenta
22.1.2013, 20:23
Prijavio se.

Can't wait!

jaomile
22.1.2013, 22:17
Jedino sto mi nije logicno u ovom videu je sto se Bosmer i Altmer bore jedan protiv drugog kad su obe rase u Alderami Dominion-u.

Inace i ja sam se prijavio mada mislim da ce vecinom novinari igrati u ovoj beti.

Andross
22.1.2013, 23:11
Meni ceo koncept Ebony Pact-a nije jasan, u savezu su Dunmeri, Nordovi i Argoniani a medjusobno se mrze i ratuju najvise na svetu...

perablenta
23.1.2013, 1:55
Time line ES serijala je ogroman i proteze se hiljadama godina. Tako da tokom vremena svakakvi savezi su moguci.

BTW, ovaj trailer CGI, ja mislim da su presli blizardov CGI nivo.

Sakiboj
23.1.2013, 11:56
Jel se zna mozda da li ce se placati mesecna pretplata ili ce biti b2p?

perablenta
23.1.2013, 12:07
Nisu jos objavili, ja pretpostavljam da cekaju da vide kakvo ce biti trziste, moguce je da misle da imaju dovoljno fanova za subscription, ali iako ja sebe smatram jako velikim fanom opet ne bih placao mesecnu pretplatu.

Igra se pravi jos od 2007godine, tada je MMORPG trziste bilo veoma drugacije mesto nego danas.

Ja pretpostavljam da ce biti B2P sa in game shopom nesto tipa Guild Wars, osim ako nisu luckasti pa izadju sa mesecnom pretplatom na trziste, jer lets face it ako je Star Wars morao da ode na F2P nemaju snow balls chance in Hell.

Goldfinger
23.1.2013, 12:47
Ako sam dobro shvatio u narednih 48 sati ćemo biti obavješteni da li smo učesnici prve bete ili ne?

Evo sad pročitah da ce beta startovati početkom februara

Sto se tiče plaćanja nezvanične vijesti su da će igra u startu biti subscription sa tim da će se vremenom preći na F2P.

Bascelik
23.1.2013, 14:46
Time line ES serijala je ogroman i proteze se hiljadama godina. Tako da tokom vremena svakakvi savezi su moguci.
Tesko, i tada su Dark Elfovi drzali robove, pre svega Argoniane, a Nordovu su im drevni neprijatelji,cak i pre Dwemera. Njihova netrpeljivost prema strancima (cak i Dark Elfovima koji su rodjeni van Morrowinda) je prisutna i u vreme desavanja TES trojke, tako da nema ama bas nikakve logike da oni ulaze u savez sa bilo kim.

Da ne pominjem da je Tribunal u to vreme jos uvek na vrhuncu moci,tako da im niko i ne treba.

Ali kao sto sam vec rekao, mislim da sam procitao da TES:O nece biti canon, tj. nece imati uticaja na buduce SP naslove. Sad koliko je to istina...

Gravespawn_89
23.1.2013, 16:25
To je labavi Pact iz neophodnosti ne neka Evropska Unija. Daggerfall Covenant meni zvuči naj lorskije i verovatno ću sa njima da igram, i onako sam sa Redguardovima, Orcima i Bretoncima igrao u Morrowidnu, Oblivionu i Skyrimu.

Što se tiče lora ovaj period je poznat samo po haotičnim dešavanjima i malo se o njemu zna tako da ne vidim razlog zašto ne bi bio kanon. Prvo sam bio žestoki skeptik ali sada imam trunku nade da će da bude dobro. Od informacija oko komboa moći različitih klasa, rogue baci ulje koje mage zapali, warrior se vrti i mag ga gađa fireballsima koji se odbijaju na neprijatelja itd, nadam se super taktikma u tamnicama.

Goldfinger
23.1.2013, 16:47
Ja ću tradicionalno igrati sa Nordom daj mi veliki mač ili sjekiru i bjež mi sa puta:D

Bascelik
23.1.2013, 17:00
Zato sto je glupo da niko ne pominje tako velike dogadjaje u TES igrama od 1-5 i odjednom u TES 6 se svi sete da se to desilo. Zato sto ko zna sta jos planiraju da mute i petljaju, npr. Molag Bal raid i slicno.

Oni su u alijansi zato sto se granice,kao i ostali. Sem toga kao sto sam rekao u tom periodu Dunmeri imaju Tribunal koji je na vrhuncu moci,sto ih cini najjacom rasom u igri. I sigurno ne bi usli u alijansu sa gusterima i nordovima.

Gravespawn_89
23.1.2013, 17:15
Zato sto je glupo da niko ne pominje tako velike dogadjaje u TES igrama od 1-5 i odjednom u TES 6 se svi sete da se to desilo. Zato sto ko zna sta jos planiraju da mute i petljaju, npr. Molag Bal raid i slicno.

Oni su u alijansi zato sto se granice,kao i ostali. Sem toga kao sto sam rekao u tom periodu Dunmeri imaju Tribunal koji je na vrhuncu moci,sto ih cini najjacom rasom u igri. I sigurno ne bi usli u alijansu sa gusterima i nordovima.

Ovo nije TES 6 i menjanje realnosti je moguće u TES univerzumu, Sheogorath je bio deadric prince of order Jyggalag a da li to piše negde u in game TES knjigama? Ništa od tog lora nije zapisano u kamenu da bi sada ti rekao tako nešto. Čak šta više ništa od tog lore ne mora da bude tačno jer kao i naša istorija nismo sigurni da se baš tako desilo.

perablenta
23.1.2013, 17:23
Objasnjenje sa ES wiki iz Trivia dela:

''Akaviri Invasion: At some point prior to this game, there is an Akaviri Invasion, which sets up the alliances that are formed.''

virtuoz pavle
23.1.2013, 17:51
najbolje je da se neudubljujete u Lore. Npr. "There must always be...A LICH KING!"
samo potrazite ukucajte u google-u why must there always be a lich king... bolje da nisam ni pitao :D
bice okej igra.

Bascelik
23.1.2013, 20:55
Ovo nije TES 6 i menjanje realnosti je moguće u TES univerzumu, Sheogorath je bio deadric prince of order Jyggalag a da li to piše negde u in game TES knjigama?

Ne ,zato sto to niko nije mogao da zna. Dok je najveci rat u istoriji Tamriela totalno druga stvar, kao i uticaj Molag Bala koji je vidljiv golim okom (slicno kao i napad Dagona, pa tako i svi znaju za Oblivion krizu). Tako da to poredjenje niko ne stoji.



Ništa od tog lora nije zapisano u kamenu da bi sada ti rekao tako nešto. Čak šta više ništa od tog lore ne mora da bude tačno jer kao i naša istorija nismo sigurni da se baš tako desilo.U sustini jeste tako, niko im nece zameriti neke sitne prepravke ili dopune, ja se samo pribojavam da ne krenu da bulazne gore nego u Skyrimu.

Objasnjenje sa ES wiki iz Trivia dela:
''Akaviri Invasion: At some point prior to this game, there is an Akaviri Invasion, which sets up the alliances that are formed.''
Nigde u lore-u se ne pominje formiranje alijansi za borbu protiv Akavira,to ti garantujem. Ujedinjenje Cyrodila da,ali ujedinjenje bretona,orcova i crnaca npr. sigurno ne.
Kad su napali Morrowind Vivec ih je sve podavio (moc Tribunala o kojoj sam ranije govorio).

noisy
23.1.2013, 21:17
Ovo nije TES 6.
U pitanju je samo mmo igra u istom okruženju. Sledeći sp nastavci apsolutno ne moraju i ne treba da obraćaju pažnju na ovu igru.

Andross
23.1.2013, 21:54
Ovo nije TES 6 i menjanje realnosti je moguće u TES univerzumu, Sheogorath je bio deadric prince of order Jyggalag a da li to piše negde u in game TES knjigama? Ništa od tog lora nije zapisano u kamenu da bi sada ti rekao tako nešto. Čak šta više ništa od tog lore ne mora da bude tačno jer kao i naša istorija nismo sigurni da se baš tako desilo.

Zapisano je u Morrowindu za Dzigija al' niko ne cita :a_whistli

virtuoz pavle
23.1.2013, 22:05
znaci Vivec je bio ziv u trenutku kad su Japanci sa Akavirija stigli? nemam predstavu kad je to bilo. Secam se da sam citao na wikiji, ali ne znam koliko je to daleko od desavanja Morrowinda.
Morrowind i Oblivion su svega 5 godina vremenski udaljeni?

perablenta
23.1.2013, 22:29
Nigde u lore-u se ne pominje formiranje alijansi za borbu protiv Akavira,to ti garantujem. Ujedinjenje Cyrodila da,ali ujedinjenje bretona,orcova i crnaca npr. sigurno ne.
Kad su napali Morrowind Vivec ih je sve podavio (moc Tribunala o kojoj sam ranije govorio).

LOL, covece pa nije nase vlasnistvo taj lore, niti je neka religija kanonska, mogu da dopisuju i oblikuju pogotovo kad razdvajaju periode stotinama godina, nihova je tvorevina.

I uostalom, ako dodje do expanzije za ovu igru... Jedna ce se zavrsiti u Oblivionu, ili nekoj slicnoj dimenziji a neka ce sigurno biti na nekom od kontinenata o kojima se do sada samo citalo. Cuvaj municiju za taj trenutak kad krenemo da se vozimo brodicima i vrsimo invazije ostalih "kontinenata".

Bascelik
24.1.2013, 0:38
LOL, covece pa nije nase vlasnistvo taj lore, niti je neka religija kanonska, mogu da dopisuju i oblikuju pogotovo kad razdvajaju periode stotinama godina, nihova je tvorevina.
Naravno da mogu da ga uniste, upravo to i tvrdim.


Jedna ce se zavrsiti u Oblivionu
Moguce.

sigurno biti na nekom od kontinenata o kojima se do sada samo citalo.
Nema apsolutno nikakve sanse. Tome se ne nadaj ni u redovnoj seriji kamoli u mmorpg-u. Neda Todd Howard :)

@Pavle
To je bilo mnogo pre desavanja iz Morrowinda i Obliviona, i to je samo pomenuto.

perablenta
24.1.2013, 9:29
Nema apsolutno nikakve sanse. Tome se ne nadaj ni u redovnoj seriji kamoli u mmorpg-u. Neda Todd Howard :)


Videcemo. Ekspanzije moraju negde da se desavaju...

Gravespawn_89
24.1.2013, 13:35
Videcemo. Ekspanzije moraju negde da se desavaju...


Rekli su da neće sve zone biti dostupne u Tamrielu odmah pri lansiranju igre, da li će to da budu content patches ili ekspanzije videćemo. Jedino sada što me kopka je da sa jednom alijansom nećeš moći da ideš u tuđu teritoriju. Znam da rusima nije bilo lako šetati se Berlinom 43. ali zašto ograničavati igrače sem veštačkog načina teranja da praviš altove kako bi video sve što igra nudi?

_Grotesque_
24.1.2013, 20:02
Aj` javite kad neko dobije beta pozivnicu.

jaomile
25.1.2013, 0:06
zna li se koliko dugo treba cekati da jave da li si upao tj. da li tek nakon sto zavrsi period za prijavu javiti igracima ili ubrzo nakon prijave.

_Grotesque_
25.1.2013, 0:42
zna li se koliko dugo treba cekati da jave da li si upao tj. da li tek nakon sto zavrsi period za prijavu javiti igracima ili ubrzo nakon prijave.

Juče kad sam popunio prijavu iskočilo mi obaveštenjce da ću biti obavešten u roku od 48 sati...
Sad da l je to samo za taj prvi neki krug pa će posle dodavati još ljudi.. bemliga.

EpicG
25.1.2013, 0:59
Ako ja umem da citam, na obavestenju pise da ces da dobijes mail u roku od 48 sati kao potvrdu da si se prijavio, a ne obavestenje o tome da li si primljen. For faks sejk, ko bira beta testere u roku od 48 sati?


EDIT: Evo vam ga taj mail sto se svi gubite oko njega, stize pravo u spam zbog nekog razloga http://i.imgur.com/c1AMrzM.jpg

jaomile
25.1.2013, 1:03
I mene je to zbunilo posto sam ovde procitao da ces u roku od 48h znati jesi li upao sto mi je nelogicno bilo ali cisto da provjerim jer mislim da je vec proslo 48h od moje prijave pa da se ne nadam bezveze.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

perablenta
25.1.2013, 1:38
Hehe, sta znaci igra reci. Samo da su napisali potvrdni mail stize instant ili u toku 48 sati. Niko se ne bi zbunio.

Ili to igraci imaju toliko jaku zelju da pocnu sa igrom da im se prividja :D

Goldfinger
25.1.2013, 9:42
Rekli su da će dati obaveštenje na sajtu kad počinje beta i kad počinju pozivi.Do tada samo primaju prijave

cages
29.1.2013, 20:39
http://www.youtube.com/watch?v=TPXUK20ATQg&feature=share

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=N054L5PRtuE

Gomila zanimiljivih stvarcica da se cuje.

Sakiboj
31.1.2013, 14:01
Uh bre kako mi se ovo igra, batalio bih sve i diablo i swtor i gw2

Goldfinger
31.1.2013, 16:09
Dva zanimljiva teksta vezana za igru

[/URL]http://www.guardian.co.uk/technology/gamesblog/2013/jan/28/elder-scrolls-online-interview-matt-firor (http://www.sk.rs/forum/ZAMJENIK%20PREDSJEDNIKA%20KOMISIJE%20Amir%20Nurkov i%C4%87)

[URL]http://www.guardian.co.uk/technology/gamesblog/2013/jan/29/elder-scrolls-online-characters?intcmp=239

Interesantno da će po njihovoj priči ova igra biti ogromno prostranstvo samo do levela 10 trebaće oko 15 sati aktivne igre.

cages
7.2.2013, 18:32
http://elderscrollsonline.com/en/news/post/2013/02/06/developer-question-of-the-week-10
Najnovije vesti :)
Zeljno iscekujem ovo,posle 8 godina mislim da je vreme da sa pozdravim sa WoW-om... Da je GW2 ispunio moja iscekivanja to bi se desilo i pre ali ovako :)

cages
11.2.2013, 22:15
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5fEZnALJM2U

Vrlo lepo odradjeno,fan stuff.

cages
16.2.2013, 0:36
http://www.youtube.com/watch?v=NK3Y_JJNt5k&list=PLMnJgUi553dTNHrAVj7P7gfpp7MAZ-Gga&index=1

Bascelik
16.2.2013, 9:45
Likovi ne znaju ni ko je Almalexia...

virtuoz pavle
16.2.2013, 10:52
sta je sve ovo? svaki put se ponadam neki gameplay, a ono opet neko !@#$ :D

perablenta
16.2.2013, 11:28
Ma sve youtuberi koji se grebu za "poglede". Nisu to fanovi dosli ili ES "strucnjaci", vec generalni youtuberi koji se samo lepe za popularne teme. Tipa totalbiskvit i slicna boranija.

Koma1
23.2.2013, 1:38
zar niko nije upao u betu? ja sam napisao milion stvari u onoj aplikaciji i opet nista

perablenta
23.2.2013, 2:22
Ma koja beta, ko zna za koliko meseci ce biti neka closed beta od par dana.

Psycho13
23.2.2013, 11:33
zar niko nije upao u betu? ja sam napisao milion stvari u onoj aplikaciji i opet nista
Nije jos ni pocela beta, opusteno.
Malo informacija:
http://www.youtube.com/watch?v=q_8Nc8YcITo

Angelo Serafin
27.2.2013, 19:50
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/821/feature/7161/Elder-Scrolls-Online-Voice-and-Choice.html

Goldfinger
2.3.2013, 1:09
Izgleda da prvi beta testovi pocinju krajem marta

http://elderscrollsonline.com/en/news/post/2013/03/01/your-beta-questions-answered

NjegovaWisost
2.3.2013, 14:00
Prijavih se... Nadam se da će me izabrati... Nešto baš i ne vidim neku veliku famu oko ovoga =)

perablenta
2.3.2013, 14:04
Dosta su podeljena misljenja, svi drze dah da vide na sta ce liciti. Jako puno je stvari pomesano iz MMORPG koji su do sada izlazili, a s obzirom da TES serijal ima toliki broj fanova MMO na njegovoj osnovi ti je na nivou znacaja Star Trek-a ili Star Wars-a.

Psycho13
2.3.2013, 18:34
Prijavih se... Nadam se da će me izabrati... Nešto baš i ne vidim neku veliku famu oko ovoga =)
Veruj mi fama je ogromna...

virtuoz pavle
3.3.2013, 0:20
ja sam se prijavio 10 puta xD

cages
4.3.2013, 22:29
http://tamrielfoundry.com/2013/03/interview-dan-dunham/

Psycho13
5.3.2013, 18:42
^U prevodu:
Kupite kompjuter najnovije generacije...

perablenta
5.3.2013, 18:48
^U prevodu:
Kupite kompjuter najnovije generacije...

Sorry what?

"It was important to us from the beginning that it played on almost all reasonable machines. As expected, it doesn’t look exactly the same as it does on higher-end machines, but you can play it smoothly and have fun. We want everyone to be able to experience the game, even if you are on your laptop. On older systems, we still support DX9 for Windows XP."

Psycho13
5.3.2013, 19:44
Sorry what?

"It was important to us from the beginning that it played on almost all reasonable machines. As expected, it doesn’t look exactly the same as it does on higher-end machines, but you can play it smoothly and have fun. We want everyone to be able to experience the game, even if you are on your laptop. On older systems, we still support DX9 for Windows XP."
Videcete u beti da ce igra traziti zver od kompjutera.

branko78
9.3.2013, 14:22
Skyrim me nije odusevio jer je zadrzao mnoge mehanike starih delova (razgovor sa glavama npc, jedan voice na 100 likova, kruti modeli itd.) koje su mi i tamo smetale, tako da mi se nesto ne zuri da uletim u mmo jer mislim da nije proslo dovoljno vremena da bitno promene neke stvari a ne cini mi se zabavno da regrindam takav sadrzaj jos 100-500 puta da bi uzeo reputacione ili kakve vec druge poene.

Psycho13
9.3.2013, 15:48
razgovor sa glavama npc
Ne secam se ovog u Skyrimu.

Krilce
9.3.2013, 15:57
Ne secam se ovog u Skyrimu.

Ni u Morrowindu to nije bio slučaj, jer ti se dijalog pojavljivao preko većeg dela sagovornika. Jedino je Oblivion imao takav GUI.

virtuoz pavle
9.3.2013, 21:26
kad ce vise beta?

Psycho13
10.3.2013, 13:59
kad ce vise beta?
Krajem marta.

ed_hunter
12.3.2013, 15:14
jesu rekli da li ce zahtevati mesecni harac?

Psycho13
12.3.2013, 17:10
jesu rekli da li ce zahtevati mesecni harac?
Podrazumeva se.

ed_hunter
12.3.2013, 18:12
fail u najavi :)

perablenta
12.3.2013, 19:47
fail u najavi :)

Haha, da iz tvoje perspektive igraca koga nesto posebno ne zanima ES. Ali, zato par miliona fanova i medju njima par stotina hiljada hardcore fanova, oni ce bez problema da placaju tu prvu godinu dok bude subscription. Jos bonus za developera sto ce im vise biti od koristi igraci koji se razumeju i koji su veliki fanovi da popravaljaju/prepravljaju igru.

ed_hunter
12.3.2013, 20:28
Haha, da iz tvoje perspektive igraca koga nesto posebno ne zanima ES. Ali, zato par miliona fanova i medju njima par stotina hiljada hardcore fanova, oni ce bez problema da placaju tu prvu godinu dok bude subscription. Jos bonus za developera sto ce im vise biti od koristi igraci koji se razumeju i koji su veliki fanovi da popravaljaju/prepravljaju igru.

pricas sa ponosnim vlasnikom komplet tes 3-5 sa svim dlc-ovima koji je stucao milione sati u tes i prodrndao sve igre uzduz i popreko :) da me ne zanima ne bih pratio ovo :) kupio sam i kupicu svaku tes igru dokle god ne budu od mene pravili ovcu za mesecno sisanje. moj stav, ne mora da bude ispravan... mislim da je sasvim korektno da naplate igru i expanzije kao gw i gw2 koje isto imam, ali da mi naplacuju mesecni harac? zavrsice kao i svi koji su to pokusali, a nisu blizzard. ovim poslednjim iz nekog razloga to polazi za rukom, nije mi jasno samo kako. ja trenutno imam aktivan wow akaunt zbog brace koji iz nekog razloga samo to i nista drugo na svetu celom nece da igraju, ali se ponekad stvarno osecam bzv kako me blizzard sisa, i batalicu tu pricu vrlo brzo....

virtuoz pavle
12.3.2013, 22:05
ako bude monthly fee, that's fine. Samo da ne bude onih micro-transaction gluposti. Igra deluje obecavajuce. Narocito je SUPER sto nijednom nisam cuo da je porede sa WoW-om.

ed_hunter
12.3.2013, 22:43
greota ovo porediti sa wow-om :D ali naci ce se neki pacijent koji ce i to uraditi :D

perablenta
13.3.2013, 2:45
Oni vec znaju da nece moci dugo da naplacaju fee i vec su spremili plan da samo bude na pocetku a posle da predje na F2P. Ja kazem, to mi se cini pametnim. Ko ne moze da se strpi ce platiti ko moze, cekace F2P.

ed_hunter
13.3.2013, 9:29
ja mislim da je najbolji sistem b2p, kao guild wars.

Goldfinger
13.3.2013, 9:41
Kome se sviđa platiće, uopšte me ne zanima jel f2p, b2p ili nesto drugo ako mi se bude dopala plaćaću ako ne bataliću.GW2 je bila b2p igra ali mi se nije svidjela i zalud joj što je toboš besplatna kad mi nije legla.Na kraju eto ti SWTOR igra ima subscription i ima f2p mogućnost a opet mnogo više ima ljudi koji plaćaju mjesečno nego igraju f2p varijantu

Goldfinger
19.3.2013, 23:00
Jedan tekst o buducem sistemu craftinga u ESO.Ako ovo ispadne kao sto su zamislili bice jedan od jacih sistema craftinga u MMO igrama

http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/821/feature/7226/Elder-Scrolls-Online-Crafting-in-Tamriel-Revealed.html

virtuoz pavle
20.3.2013, 1:00
zvuci super. ne kapiram kako i zasto su zamislili da BiS gear bude od craftinga. Nadam se da nece sve biti uniformisani.

U svakom slucaju, deluje razlicito od WoW-a, sveze, i nadam se da cu dobiti betu nakon 25 prijava. Ako dobijem vise, raspodelicu ih ovde na forumu.

perablenta
20.3.2013, 11:47
Haha vratili pogled iz prvog lica:

http://www.rockpapershotgun.com/2013/03/19/big-hands-i-know-youre-the-one-tesos-1st-person-cam/

I jos jedan clanak http://www.rockpapershotgun.com/2013/03/19/experiment-playing-teso-like-an-elder-scrolls-game/

virtuoz pavle
20.3.2013, 13:21
super! Morrowind Online! :D
uvek sam zamisljao igru tako! xD

DUDE, ne mozes da vidis ruke i oruzije u prvom licu?! wtfffs!

NjegovaWisost
21.3.2013, 21:02
fail u najavi :)

Jesi li ikad čuo za World of Warcraft? :D U vrijeme dok sam igrao imao je 20 miliona pretplatnika, ne znam kako je sad, ali kontam da nije katastrofalno gore.

virtuoz pavle
22.3.2013, 18:01
za neki dan ce se pojaviti prvi in-game video snimci, obicno je closed beta pretty much closed, thus, kad se pojavi, download the video right away!

EDIT: interesantna vest, ruke i oruzija su vidljiva poput onih u Morrowind/Oblivion/Skyrim-u! http://elderscrollsotr.mymiddleearth.com/2013/03/19/true-first-person-mode-available-in-eso-at-launch/

EDIT2: "Bethesda revealed last week that after completing your region, you'll have the option to visit the other two with the same character." //link cu naci kasnije, a mozete samo da copy/paste ovo u google i nacicete sajt.
ono sto mi nije jasno... Bethesda? ne ZeniMax?

virtuoz pavle
25.3.2013, 9:59
evo jednog gameplay video-a (off-screen).

http://www.youtube.com/watch?v=h8-cF4UKraw

grafika izgleda uzasno, pogledajte zemlju. Nadam se da je ovo zato sto je i dalje alpha/beta.

ed_hunter
25.3.2013, 12:15
ova igra jednostavno mora da ima bolju grafiku od gw2. inace su se obrukali.

Leonida
25.3.2013, 12:30
evo jednog gameplay video-a (off-screen).

http://www.youtube.com/watch?v=h8-cF4UKraw

grafika izgleda uzasno, pogledajte zemlju. Nadam se da je ovo zato sto je i dalje alpha/beta.

Yo dawg, ajde da sudimo o grafici neke igre na osnovu snimka gde se jedva ista vidi zbog mutne slike/drhtanja kamere i pored toga je jos rec o alpha verziji igre.

@EdHunter

Zasto mora da bude bolja od Guild Wars 2 po pitanju grafike? Grafika je najvaznija stvar u jednoj MMORPG igri, zar ne? Ako vam se broje pixeli imate Crysis i njemu slicne igre.

cages
25.3.2013, 12:36
Ma batalite grafiku,daj igrivost i atmosferu... Nagledao sam se prelepih MMO naslova koji su zanimljivi koliko i oblutak.

virtuoz pavle
25.3.2013, 14:04
ako vec prave novu igru, neka izgleda dobro. Grafika nije bas toliko nebitna. Ovo je alpha, yap, ali moras da priznas da se onaj High Elf krece kao Aragonian, i nekako previse brzo. //samo pogledaj tlo i videces da nije bas DirectX11

It is all subject to change.

Video koji sam okacio nije filtriran. Nadam se da ce igra izgledati kao u onim filtriranim footages.

edit: ovo bulls**t oko grafike je analogno sledecem: nije bitno da li je devojka lepa, samo neka je pametna i duhovita. bollocks.

halabit
26.3.2013, 15:48
The Elder Scrolls Online at PAX Overview: Day Two (http://forum.gamebreaker.tv/threads/pax-overview.12570/)

Boga mi lepo izgleda.

virtuoz pavle
26.3.2013, 21:12
ima vrlo interesantnih stvari. ali for the love of Vivec! sta je ovo: With 50+ and 50++ content you will not see enemy players while exploring enemy faction territories, only NPCs.

dali su nam opciju da posetimo i druge zemlje, ali nema nikakvog PvP-a, kako to izgleda da ja odem u Aldmeri Dominion kao Nord, High Elfovi mi daju quest tek onako?... lore breaking.

edit: sa druge strane, ovo mi se bas svidja: There is an accuracy component in the game, spells and arrows will need to be aimed. No Heat Seeking. //kojom brzinom ce onda da putuje projektil?

edit2: There is no carrying weight limit when it comes to inventory; it’s all slot based. //Gandalf would not let this happen! :P

edit3: The graphics are better than Skyrim on ultra settings but game can be played on very low settings on much older computers. No PC hardware recommendations yet. //vauuu (zamalo da napisem "wow" :D ) /*

izgleda da ce igra biti vise The Elder Scrolls nego klasicni MMO, to je super!

halabit
26.3.2013, 23:10
dali su nam opciju da posetimo i druge zemlje, ali nema nikakvog PvP-a, kako to izgleda da ja odem u Aldmeri Dominion kao Nord, High Elfovi mi daju quest tek onako?... lore breaking.

Bice dosta phasing-a u igri , posebno u 1-50 lvl prici. Ali ne brini po onome sto sam cuo Cyrodil ce biti dosta velik i bice pvp rokanja samo onako.

Evo jos nekoliko linkova :

List of Released Info
(http://www.tesof.com/topic-zeakfury-s-list-of-released-info)

Hands-on (http://www.gamebreaker.tv/video-game-shows/this-week-in-mmo-show/elder-scrolls-online-hands-on-twimmo-137/) (sat i po traje :rolleyes:, moze da smori ali dosta "korisnih "informacija, pocinje oko 10-tog minuta)

Hands-on (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dvEBPhaW4bk) (pola sata, lik nije fanboy ali potpuno ok)


Nego momci , za koju alliance-u cete da se odlucite ?

virtuoz pavle
26.3.2013, 23:14
ebonheart pact, dunmer, Morrowind online! Mournhold, City of Light, City of Magic! :)

"Every Class has a perk to own/use pets." - sta li je ovo? nadam se da necu morati da vucem nekog psa sa sobom xD

edit: "During a fight there will be telegraphing on the enemy to let you know when to attack, block, move, and go for the kill" - what the !@#$

halabit
26.3.2013, 23:28
ebonheart pact, dunmer, Morrowind online! Mournhold, City of Light, City of Magic! :)

"Every Class has a perk to own/use pets." - sta li je ovo? nadam se da necu morati da vucem nekog psa sa sobom xD

Hehehe ma ne , iako bilo bi lepo imati po kojeg "human" companion-a, nesto kao house carl :to_care:

Ja se dvoumim izmedju Ebonheart i Daggerfall. Verovatno cu igrati na sigurno i izabrati Ebonheart ali bice guzva na pocetku , mogu da se kladim da ce u pocetku general chat biti spamovan sa porukom "For Skyrim!" :D

virtuoz pavle
26.3.2013, 23:35
The Elder Scrolls Online ima istu prednost koju je i WoW imao na pocetku. Ima vec dobro razradjen Lore i velik broj TES igraca.

Prvi dan ce biti interesantan :D

"Guilds can have characters from the different Factions but they cannot be on the same Cyrodill Campaign togeter." - kako ovo moze da funkcionise, da li su guildovi isto sto i WoW-u?

Igracu sa Dark Elfom, neka vrsta BattleMage-a.

Sta ce biti sa imenima u ESO-u? ako postoji samo jedan mega-server...

edit: da su mislili na maid ili companiona mislim da bi tu rec i upotrebili, ovo ce biti neka zivotinja lol xD

MAJOR EDIT: "Factions cannot explore other factions Areas" - u onom drugom linku koji si postavio pise da ce postojati 50+ i 50++ zone, a to su zone neprijateljskih frakcija, nadam se da ovde misle na ono tipa "kao low level neces moci da ides u Daggerfal ili u ElfLand.

perablenta
26.3.2013, 23:39
Za mene je jedino vazno da combat bude KOMBAT! Ne mogu vise da smislim stajanje u mestu, gledanje u CD tajmere i rokanje dugmica istim redosledom dok ne nadrazim refleks za povracanje.

halabit
26.3.2013, 23:43
"Guilds can have characters from the different Factions but they cannot be on the same Cyrodill Campaign togeter." - kako ovo moze da funkcionise, da li su guildovi isto sto i WoW-u?

Trebali bi , videcemo , ali ako bude ovako bice haoticno. S druge strane ovo je super za altove , tako da bez obzira ako igras sa drugom frakcijom (da vidis pricu) mozes da budes u guildu sa tvojima.

Nesto su rekli da ce guildovi biti povezani sa Facebook , i da ces moci da ih importujes sa FB u igru kad bude izasla sa svim clanovima.



Igracu sa Dark Elfom, neka vrsta BattleMage-a.

Sta ce biti sa imenima u ESO-u? ako postoji samo jedan mega-server...

edit: da su mislili na maid ili companiona mislim da bi tu rec i upotrebili, ovo ce biti neka zivotinja lol xD

Moj prvi char ce verovatno biti dobri stari tank-a-spank sa sword + shield i mozda spell za neki healing ili buff.

Udjes prvi ugrabis sva dobra imena i to je to :D


MAJOR EDIT: "Factions cannot explore other factions Areas" - u onom drugom linku koji si postavio pise da ce postojati 50+ i 50++ zone, a to su zone neprijateljskih frakcija, nadam se da ovde misle na ono tipa "kao low level neces moci da ides u Daggerfal ili u ElfLand.

To je verovatno stara informacija , za exploring su potvrdili sad na PAXu po onome sto sam procitao na sajtovima.

virtuoz pavle
26.3.2013, 23:59
voleo bih da mogu da koristim WoW imena, pokupljena iz raznih lore-ova :D a ova ce brzo nestati.
nema sanse da kampujem ispred prodavnice u 12 sati kao neki WoW igraci :rolleyes::kreza:\

"150 Hours of gameplay to reach Level 50"- cool, ali to ce za mene znaciti jedno 3-4 meseci do 50-og levela xD

halabit
27.3.2013, 0:03
voleo bih da mogu da koristim WoW imena, pokupljena iz raznih lore-ova :D a ova ce brzo nestati.
nema sanse da kampujem ispred prodavnice u 12 sati kao neki WoW igraci :rolleyes::kreza:

Bice sigurno Early Access nekoliko dana za ljude koji su preorder-ovali , plus verovatno posle EA dan dva gratis za ljude kojima jos nije stigla igra postom.

"150 Hours of gameplay to reach Level 50"- cool, ali to ce za mene znaciti jedno 3-4 meseci do 50-og levela xD

Hahaha to su i za swtor rekli pa... bice sigurno ljudi koji ce biti lvl 50 za 3-7 dana ( sa ili bez citovanja :D ).

Po meni je greota rushovati do lvl50.


EDIT: Inace sto se imena tice , po meni najbolje je uci u neki guild (tesko naci neki dobar) pre izlaska igre , tako da mozda saborci ako udju pre tebe mogu da ti sacuvaju nekoliko imena, ali ne znam koliko ce biti char slotova.

halabit
27.3.2013, 0:23
Check your e-mail! We sent out our first small wave of invitations to the #ESO beta: http://t.co/owbWc028QL

virtuoz pavle
27.3.2013, 0:52
nista, nisam dobio nijedan beta invite. makar cemo videti gameplay uskoro. ako je neko dobio beta invite, neka napise kad sta i kako.

halabit
27.3.2013, 0:57
nista, nisam dobio nijedan beta invite. makar cemo videti gameplay uskoro. ako je neko dobio beta invite, neka napise kad sta i kako.

Sipak kao i obicno , nema invite :boodala:

Obicno su prvih nekoliko slanja za USA pa onda za ostatak , barem iz mog iskustva al sam se ponadao da nece biti tako.

Koliko sam cuo prva beta ce biti bukvalno samo da vide da li mozes da se logujes i da li ulazis u char selection.


Sa Beth foruma :

Some guy applied 450 Times and got 1 invite so far, you see the low chance. :aplauz:

Ali fora je ta sto su navodno rekli ako si pozvan u jednu betu ne znaci da ces biti u svim daljim betama

Jos jedan quote sa Beth foruma LOL

Due to excessive use of the reloading page button, your gmail account has not been temporarily deatvivated - staff

virtuoz pavle
27.3.2013, 1:05
cim se pojavi neki video, downloadujte ga, verovatno ce brisati sve iz closed beta-e.

otkud ti to za char selection?

halabit
27.3.2013, 1:09
cim se pojavi neki video, downloadujte ga, verovatno ce brisati sve iz closed beta-e.

Obavezno :)


otkud ti to za char selection?


Kad je krenulo prijavljivanje za beta invite , bio je mali beta video sa devs gde su to rekli.

virtuoz pavle
27.3.2013, 1:22
verovatno nije realno ocekivati video danas? rekli su da ce beta biti samo vikendom?

halabit
27.3.2013, 1:25
verovatno nije realno ocekivati video danas? rekli su da ce beta biti samo vikendom?

Rekli su da ce beta ucesnici imati nekoliko dana prilike da skinu client pre pocetka bete, posto je client navodno oko 20gb (tako su barem rekli) , ali mozda za betu na pocetku ce biti manji ko zna pa ce postepeno dodavati.

Ali definitivno nemoj da ocekujes video barem do kraja nedelje , ako ga bude uopste posto mali broj ljudi je dobio betu.

halabit
27.3.2013, 1:55
Evo jednog gameplay video (obavezno stavite 720p)

http://www.dailymotion.com/Aurustius#video=xygz2f

http://www.dailymotion.com/video/xygz5g_the-elder-scrolls-online-gameplay-2_videogames#.UVI26hysh8E

http://www.dailymotion.com/video/xyhrlz_the-elder-scrolls-online-gameplay-3-pax-2013_videogames#.UVI3Bxysh8E

Poslao sam PM jednom liku trebao bi da mi posalje jos ali cu morati da nadjem negde da ih okacim.

virtuoz pavle
27.3.2013, 1:59
pa ovo izgleda super! ne znam da li mi se cini, ili se likovi prebrzo krecu?

halabit
27.3.2013, 2:04
pa ovo izgleda super! ne znam da li mi se cini, ili se likovi prebrzo krecu?

alpha :)

dodao sam jos dva u post sa istog channela , obavezno pogledaj treci

virtuoz pavle
27.3.2013, 2:10
odlicno izgleda igra, onaj drugi video, taj sam nasao na youtube-u pre neki dan, ali su ga izbrisali (zenimax copyright). Na tom je grafika izgledala uzasno.

a onaj sjaj oko neprijateljskih likova bas bode oci :D

nadam se da ce first person view biti odradjen i da ce biti isti kao u Skyrimu.

za sada ovo izgleda super.

ed_hunter
27.3.2013, 2:15
i sta bi na kraju? pretplata ili ne? da znam da li da pratim ovo ili da ne gubim vreme?

halabit
27.3.2013, 2:20
i sta bi na kraju? pretplata ili ne? da znam da li da pratim ovo ili da ne gubim vreme?

Ne zna se jos. Pitali su ih xxx puta na twitteru i rekli su da ce tu informaciju kasnije objaviti.

Licno mislim da f2p sigurno nece biti , b2p ili p2p.

virtuoz pavle
27.3.2013, 2:21
ne zna se, verovatno ce biti pretplata.

perablenta
27.3.2013, 3:32
Moje misljenje je da ce biti p2p mesecna pretplata bar 6 meseci do godinu dana, i onda ce postati free to play sa milion zezancija oko placanja, ne placanja itd. Kao sto je SWTOR trenutno.

NjegovaWisost
27.3.2013, 4:37
Moje misljenje je da ce biti p2p mesecna pretplata bar 6 meseci do godinu dana, i onda ce postati free to play sa milion zezancija oko placanja, ne placanja itd. Kao sto je SWTOR trenutno.

Nema šanse, rijetke su igre koje su takve. Lično bih volio da bude p2p pretplata. Pun mi je k. više farmvilla na sve strane. Od androida pa nadalje...

Angelo Serafin
27.3.2013, 9:32
Verovatno će biti P2P na početku (nekoliko meseci). Onda kad shvate da je populacija na serveru prestala da raste, staviće B2P, verovatno sa nekim cash shopom (nadam se samo kozmetičkim). Ako populacija i dalje bude opadala, preći će na F2P i onda će verovatno i cash shop biti ne samo kozmetički, tako da će na kraju cash shop biti P2W.
Iskreno se nadam da nisam u pravu.
Lično bih voleo da odma release bude B2P (jer nema šanse da odmah krenu sa F2P) ali realno je očekivati da prvo probaju sa P2P.

Leonida
27.3.2013, 9:42
Sta god odluce, neka se drze toga. Ne volim kada krenu sa P2P pa predju na F2P, kao sa SW:TOR, jer se igra pretvara u pay to win polako.

ed_hunter
27.3.2013, 11:13
p2p pa posle f2p, p2w je glupost! f2p, p2w od pocetka je isto glupost! najbolji sistem ikada imaju gw1 i gw2, b2p a da nije uspesan ne bi izasla dvojka. svi su u pocetku alavi pa misle da mogu da sisaju kao blizzard i posle prdnu u cabar i objave f2p, sve se zaboravi hype splasne i ostane im sacica igraca koja cini bedan community :/

jedini dobar f2p model imaju lol i path of exile. donekle i wot.

Goldfinger
27.3.2013, 11:19
Teško da će iko od nas ući u ovu prvu betu mislim da je ona rezervisana za novinare ili testere ovih gaming sajtova ali su rekli da će svaka sledeća beta biti sve veća i veća i da će se održavati svake nedelje kako se rok izlaska igre bude pridržavao.

virtuoz pavle
27.3.2013, 11:28
Mislim da ce biti p2p. Koliko je ljudi samo igralo Morrowind, Oblivion, Skyrim? Igra vec ima odlican lore. The Elder Scrolls Online ima sve prednosti koje je imao i WoW na pocetku. Ako bude bilo p2p sav content ce biti u samoj igri.
definitivno nije interesantno da preko njihovog sajta mozete da kupite mount-a (kao sto mozete u WoW-u), pet-a, ili sto bi bilo jos gore, a piece of armor or a weapon.

Goldfinger
27.3.2013, 12:05
Mislim da ce biti p2p. Koliko je ljudi samo igralo Morrowind, Oblivion, Skyrim? Igra vec ima odlican lore. The Elder Scrolls Online ima sve prednosti koje je imao i WoW na pocetku. Ako bude bilo p2p sav content ce biti u samoj igri.
definitivno nije interesantno da preko njihovog sajta mozete da kupite mount-a (kao sto mozete u WoW-u), pet-a, ili sto bi bilo jos gore, a piece of armor or a weapon.

Pa ista ti je stvar i u toj famoznoj toboš besplatnoj igri "Guild Wars 2" možeš da utrošiš godinu dana grindanja za vrhunski gear i legendary weapon ili možeš sve to fino da kupiš kad stigneš na lvl 80 i budeš vrhunski opremljen za 1 dan.Takođe obzirom da je gear koji dropuje kroz instance čemer i jad mnogi ce se odluciti za kraci put tj kupovinu istoga.npr u SWTOR možeš da kupiš samo adaptive gear a za svaki drugi gear moraš da raiduješ kroz razne opsove i flashpointe.Znači samo kozmetika je na prodaju sve ostalo moraš da zaradiš igrajući igru.

ed_hunter
27.3.2013, 12:12
varas se, ovo nema sve prednosti koje ima wow. wow je bio prvi kvalitetan naslov tog tipa! ovo nije! pogotovu ne danas kada ima toliko b2p ili f2p naslova, mnogo malo ljudi ce se odluciti da plati tu mesecnu pretplatu!

virtuoz pavle
27.3.2013, 12:21
10 miliona kopija Skyrima je prodato u prvom mesecu nakon release-a. Ukoliko se broj igraca TESO-a bude merio u milionima, bice P2P. a ako igra postane f2p onda ce biti shit, i to je neminovno. Ne znam kako i zasto bi neko zeleo da kupuje gear preko interneta.

@ed_hunter

ali teso ce biti prilicno razlicit od wow-a, ima delom i razlicitu ciljnu grupu, a ljudi zele novo.

virtuoz pavle
27.3.2013, 12:29
varas se, ovo nema sve prednosti koje ima wow. wow je bio prvi kvalitetan naslov tog tipa! ovo nije! pogotovu ne danas kada ima toliko b2p ili f2p naslova, mnogo malo ljudi ce se odluciti da plati tu mesecnu pretplatu!

a huge chunk of text:

Can Elder Scrolls Online be free to play?

It is a serious question. If we assume that TES MMORPG will be a huge and long term project the answer is “No”. Elder Scrolls Online will hardly use F2P model. There are several reasons:

Subscription-based games can generate more revenue in long term but such projects must also be huge and interesting. Only interesting game can stimulate players to pay regular fee. Players have to feel that it worth paying. Elder Scrolls Online will be a huge long term project. There is no doubt that the game will also be interesting. If it is true the game will not be F2P.

F2P model is often used because it is easier to attract new players using F2P. It is obvious that FTP model is a little bit more attractive for players. But we do not think that TES Online will have problems with new subscribers. TES is popular and many people around the world will buy a subscription. Popularity is one of the main reasons for using Subscription model in TES MMO.

If Elder Scrolls Online uses subscription-based model we will see quality updates and interesting content. Developers will be able to create high quality updates because subscription-based games generate more revenue. More revenue means better content and updates. The MMO leader, World of Warcraft, is not free to play. That’s why new WOW updates are usually great.

Final overview Elder Scrolls will most likely use Subscription method because it generates more revenue and allows to maintain and develop high quality game. But Bethesda and ZeniMax will have to do all their best to stimulate players to pay regular fee. What is your opinion?""

ed_hunter
27.3.2013, 12:36
nije isto skyrim koji kupis jednom i igras koliko oces i igra sa pretplatom u koju za par godina stucas par stotina evra. kazem vam, ovo nece imati prodju ako bude sa pretplatom, danas je jedini prihvatljiv model da se kupi igra i igra besplatno, pa da se finansiraju kroz ekspanzije, kao gw.

virtuoz pavle
27.3.2013, 12:38
znaci GW2 je BuyToPlay model, i nemaju online shop ili slicne zezancije? Samo se expanzije placaju? Ako je to tako, onda je to SUPER. A ako ima micro-transakcija kao mnoge FTP igre, onda je to bezveze.

ed_hunter
27.3.2013, 12:43
mislim da imaju mikrotransakcije, nisam jos uplivao u te vode, tek sam poceo. ali u svakom slucaju mislim da ne postoji sadrzaj koji je ekskluzivno dostupan samo za kes.

Morava
27.3.2013, 13:56
Javlja mi se da ce ova igra da prodje isto kao SWTOR, prvo ce da izmuzu sto vise para preko pretplate pa kad single player igraci nenaviknuti na grind pocnu da bataljuju igru sinuce im kako je f2p koncept koji obecava.

Bascelik
27.3.2013, 14:02
Koliko je ljudi samo igralo Morrowind, OblivionJako malo za jedan MMORPG, pogotovo Morrowind, plus dobar deo njih boli uvo za ceo taj zanr.
Skyrim? Ovo je vec druga prica,ali veci deo su konzolasi, koliko njih interesuje MMORPG... moze imati uticaja samo na pocetnu prodaju. Mogu da im poture TES:O kao Skyrim 2 :D

Goldfinger
27.3.2013, 14:03
Javlja mi se da ce ova igra da prodje isto kao SWTOR, prvo ce da izmuzu sto vise para preko pretplate pa kad single player igraci nenaviknuti na grind pocnu da bataljuju igru sinuce im kako je f2p koncept koji obecava.

Jeste samo što se to u slučaju SWTOR isplatilo, od igre koja je bila pred gašenjem napravili su solidan community sa dovoljno subscribera i dovoljno f2p igrača.Igra neće nikad dostignuti WOW status ali ima dovoljno poklonika za opstanak na tržištu.Ono što je simptomatično da veliki broj ljudi koji počne kao F2p završi kao subscriber.

virtuoz pavle
27.3.2013, 14:06
idealno bi bilo da je igra B2P, a da nema glupavih mikro-transakcija kao u GW2, pa makar i kozmetickih.
Ako bude P2P, onda verovatno nece biti glupavih Mikro-transakcija, a ako bude F2P, onda ce biti dang.

ed_hunter
27.3.2013, 14:09
ovo pokusavam da kazem...

ja kad nesto kupim zelim da imam osecaj da sam kupio. ne zelim da dajem novac u vazduh. dakle naplacujte vi svaku expanziju, i nek ih bude 5, ali tako ljudi imaju utisak da daju novac za novu igru novu expanziju, nov sadrzaj a ne u prazno. imam ja wow subscritpion, ali to samo zbog nekih meni dragih ljudi koji ne zele da CUJU za bilo koju drugu igru! inace, ja da se pitam, pa toliko kvalitetnih naslova ima koji ne traze pretplatu. super je kupiti nesto, ali nije super da me neko muze na mesecnom nivou.

halabit
27.3.2013, 14:18
Teško da će iko od nas ući u ovu prvu betu mislim da je ona rezervisana za novinare ili testere ovih gaming sajtova ali su rekli da će svaka sledeća beta biti sve veća i veća i da će se održavati svake nedelje kako se rok izlaska igre bude pridržavao.

Ovo je beta za igrace i ljudi su potvrdili da su dobili invite. Krajem februara bila je beta za friends/family a za novinare beta je bila nekoliko dana pre PAX-a.

Licno p2p (sub) je mozda najbolja opcija posto onda nema mikrotransakcija i buy2win , nego igras i zaradis. Ali po moj dzep b2p opcija je najbolja :D

Psycho13
27.3.2013, 14:24
Uf morace oni ovo jos da unaprede, nece ovo ove godine ako su pametni. Imaju stvarno dobru sansu, Blizzard im dosta pomaze bilo bi prava steta da ne naprave neki ultimate hit.

halabit
27.3.2013, 14:31
Uf morace oni ovo jos da unaprede, nece ovo ove godine ako su pametni. Imaju stvarno dobru sansu, Blizzard im dosta pomaze bilo bi prava steta da ne naprave neki ultimate hit.

Iskreno ne bih uporedjivao ESO sa WOW , niti ih stavljao u konkurenciju. Po meni ESO bi trebao da ima svoj put i da se uopste ne poredi sa WoW killerom.

Tako je Bioware umesto da napravi Star Wars MMO , napravio look-a-like Star Wars WoW MMO kvaliteta iz 2003 , osim voice-overa.

DeCoy
27.3.2013, 14:36
znaci GW2 je BuyToPlay model, i nemaju online shop ili slicne zezancije? Samo se expanzije placaju? Ako je to tako, onda je to SUPER. A ako ima micro-transakcija kao mnoge FTP igre, onda je to bezveze.

Ima cash shop ali je tu uglavnom kozmetika, petovi, dodatni char i bank slotovi i sl. Nema nekih game breaking itema koji favorizuju cash shop igrače.

Goldfinger
27.3.2013, 15:01
Ima cash shop ali je tu uglavnom kozmetika, petovi, dodatni char i bank slotovi i sl. Nema nekih game breaking itema koji favorizuju cash shop igrače.

Kako nema? A to što možeš da kupiš legendary weapon ili svaki mogući armor ako imaš dovoljno zlatnika ili gemova koje isto možeš kupiti pravim novcem to definitivno nije kozmetika

ed_hunter
27.3.2013, 15:03
hihi neka :) ti koji su ludi da to urade placaju mesecnu pretplatu svima nama :D samo neka kupuju :D

Morava
27.3.2013, 15:39
Kako nema? A to što možeš da kupiš legendary weapon ili svaki mogući armor ako imaš dovoljno zlatnika ili gemova koje isto možeš kupiti pravim novcem to definitivno nije kozmetika

Pa i nema jer mozes sam sebi da kraftujes weapon ili armor sa apsolutno istim karakteristikama kao legendary samo se skin razlikuje.

Angelo Serafin
27.3.2013, 16:35
Ljudi proverite mail-ove... :alealeee:

http://www.elderscrollsonline.com/en/news/post/2013/03/26/first-wave-of-beta-invitations

virtuoz pavle
27.3.2013, 20:47
angelo, ta vest je jos juce bila, niko ovde nije dobio beta-u :D

neka bude pay2play, ako ste placali za wow, mozete i za eso ako vam se igra xD

virtuoz pavle
27.3.2013, 20:52
Pa i nema jer mozes sam sebi da kraftujes weapon ili armor sa apsolutno istim karakteristikama kao legendary samo se skin razlikuje.

nije bitno da li mozes da ga kraftujes, zaradis u raidu ili nesto trece. Fora je da mozes da radis isto sto i svi drugi u samoj igri, a ne da placas jos nesto, pa makar to nesto bilo i .5 dolara.

Angelo Serafin
27.3.2013, 20:56
angelo, ta vest je jos juce bila, niko ovde nije dobio beta-u :D

Moja greška :facepalm

cages
28.3.2013, 23:15
http://www.elderscrollsonline.com/en/news/post/2013/03/28/pax-east-2013-recap

Goldfinger
29.3.2013, 13:24
Prvi snimci gameplay sa PAX2013 (vjerovatno ce ga brzo ukloniti)

http://youtu.be/yMpVDefRRck

http://youtu.be/Y_KAZ5T_nsI

virtuoz pavle
29.3.2013, 14:28
ovo je vec bilo, nekoliko postova dole, ljudi uploaduju ovo, zenimax obara :D

subota je, trebalo da je beta u toku, probajte da nadjete neki gameplay video koji je on-screen.

virtuoz pavle
31.3.2013, 20:00
nema nista od beta gameplay-a, imam linkove od onog video-a, ako neko hoce da gleda opet.

perablenta
2.4.2013, 0:47
lol wot? Aprilska sala i od njih :)

0ijLyD3z6u4

virtuoz pavle
2.4.2013, 2:07
vrlo duhovito :D :aplauz:

halabit
2.4.2013, 21:47
Ushering in the New Era: Elder Scrolls Online Hands-On Impressions (http://www.gamesabyss.com/ushering-in-the-new-era-elder-scrolls-online-hands-on-impression/)

cages
10.4.2013, 0:25
http://www.elderscrollsonline.com/en/news/post/2013/04/08/new-beta-invitations-on-their-way

Proverite mail :)

Angelo Serafin
10.4.2013, 7:02
Jok :(

Goldfinger
10.4.2013, 8:46
Izgleda da mi necemo doci u obzir za betu do nekog sedmog osmog beta vikenda:(

cages
10.4.2013, 11:31
Ni kod mene nista a bas sam imao neki osecaj :(

perablenta
10.4.2013, 12:31
Ma najverovatnije nece nikoga iz evrope zvati ako im je server u US.

virtuoz pavle
10.4.2013, 12:53
ma samo dajte gamplay video.

halabit
11.4.2013, 8:03
Ma najverovatnije nece nikoga iz evrope zvati ako im je server u US.

Za prvu betu citao sam forume i bilo je potvrda da su i EU igraci dobili betu.

Angelo Serafin
14.4.2013, 12:51
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lg4Oawl7TVQ

cages
14.4.2013, 14:45
Deluje uzasno,nadam se da cu imati prilike da probam pre nego sto izadje.

r0nIn
14.4.2013, 14:59
Nisam nesto pretjerano odusevljen... Mada, svidja mi se sto su ubacili glasovnu glumu, izgleda da ce svaki npc imati nesto da kaze. Kamera je vrhunska u odnosu na GW2, samo sto je ovdje malo cudna pozicija karaktera, previse u stranu, cini mi se da ima i to da se podesi. Kamera u GW2 je jedna od najlosijih koje sam imao prilike da vidim u igrama iz treceg lica, FOV je ocajan i u enterijerima se katastrofalno ponasa. Za razliku od WOW, SWTOR i ovog TES-a.

Eto to su neke pozitivne stvari koje sam vidio, na blic. Sve ostalo mi djeluje dosta losije od konkurencije.

Morava
14.4.2013, 15:16
Nadam se da ce da porade malo vise na animaciji likova, malo je bolja od SWTOR-a gde pri kretanju imas gracioznost cigle ali ipak dosta zaostaje za WoW ili GW2.

Gravespawn_89
14.4.2013, 15:16
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lg4Oawl7TVQ

Taj lik je što je pravio taj video se baš svojski potrudio da oboji igru u lošem svetlu. Samo pogledaj kako je nazvao lika Worst Youtube ... i onda išao da lovi pacove ...

Neutrino
14.4.2013, 15:28
Taj lik je što je pravio taj video se baš svojski potrudio da oboji igru u lošem svetlu. Samo pogledaj kako je nazvao lika Worst Youtube ... i onda išao da lovi pacove ...
To mu je naziv YouTube naloga.

Psycho13
14.4.2013, 15:49
Lik jeste noob i verovatno igra samo CoD, ali to ne znaci da UI nije ocajan, da combat nije cudan(mada ovo je tek 1-2 lvl), i da pocetna zona nije totalno bezivotna.