PDA

Prikaži potpunu verziju : Mozilla - sve ispocetka


buda
7.6.2006, 1:04
Pre par dana sam imao nesrecan slucaj sa hard diskom, tacnije sa sistemskom particijom. Podaci su, manje-vise, bili na drugoj particiji, tako da steta nije velika. Medjutim, izgubio sam sve podatke koje sam imao u Mozilla Firefox-u i Thunderbird-u (bookmarks, adresses, contacts, ...) Postoji li neki nacin da se napravi backup podataka iz ova dva programa?

Miloš
7.6.2006, 1:13
Да. Да би сачувао пошту из Thunderbird-а нађи C:/Documents and Settings/tvoje_korisnicko_ime/Application Data/Thunderbird/Profiles/tvoj_profil/Mail и копирај одговарајући фолдер са поштом. Да би сачувао именик, нађи фајл abook.mab у фолдеру C:/Documents and Settings/tvoje_korisnicko_ime/Application Data/Thunderbird/Profiles/tvoj_profil па и њега сачувај негде. Да би сачувао bookmarkse из Firefoxa нађи фајл bookmarks.html у фолдеру C:/Documents and Settings/tvoje_korisnicko_ime/Application Data/Mozilla/Firefox/Profiles/tvoj_profil па и њега сачувај негде. Надам се да сам био од помоћи.:)

Iris
7.6.2006, 12:06
Postoji još jedna caka, "ukradena" iz vremena Netscape-a: bekapuj jednostavno čitav folder C:/Documents and Settings/tvoje_korisnicko_ime/Application Data/Mozilla i čuvaj ga pa kopiraj na isto mesto (posle reinstalacije sistema na novi hard), i pre nego što instaliraš Mozillu - nakon instalacije Mozilla jednostavno usvoji kompletan postojeći profil, kao da default nikada nije ni postojao! :)
Works for me every time...

PS. Radi samo ako si ti jedina osoba koja koristi Mozillu na kompu, odnosno ako postoji samo jedan predefinisan profil.

VojaM
8.6.2006, 13:25
Postoje i plagini za bekapovanje profila. Oni u osnovi ne rade ništa bogznakako pametno, samo kopiraju ono što bi ti i sam mogao da iskopiraš, ali s njima ne moraš da se misliš šta gde i kako. Preporučujem!

buda
8.6.2006, 16:19
Hvala na korisnim savetima!

Ocelot
21.3.2007, 20:01
Koji je najbolji plugin za Firefox backup?

Zarkus
21.3.2007, 21:58
Imaš recimo programe MozBackup i BackupFox koji služe za Backup svega u Firefox-u...

TheProphecy
21.3.2007, 23:33
Ili recimo "Firefox Extension Backup Extension (FEBE)"
https://addons.mozilla.org/firefox/2109/

Ocelot
22.3.2007, 0:17
Čitao sam neke komentare za FEBE i ne izgleda mi nešto dobro.

Garson
22.3.2007, 0:56
Ipak preporucujem metod koji je Iris pomenula, bekapuje se bukvalno sve (teme, ekstenzije, podeshavanja...) dok sam sa MozBackup imao problema pogotovu u Thunderbirdu (mailovi se nisu bekapovali :mad: ).

Master Neo
22.3.2007, 1:11
A sta je sa Operom, moze li ona da se backup-uje?

Zarkus
22.3.2007, 1:16
Može... Iskopiraš samo ovaj folder na neko drugo mesto:
/Documents and Settings/tvoje_korisnicko_ime/Application Data/Opera/

PS. Radi samo ako si ti jedina osoba koja koristi Mozillu na kompu, odnosno ako postoji samo jedan predefinisan profil.

Ista je procedura i onda samo što je putanja onda sledeća:

/Documents and Settings/All Users/Application Data/Mozilla

ili ako je opera u pitanju

/Documents and Settings/All Users/Application Data/opera

Gadoguz
11.10.2007, 23:24
Backup-ovo sam mozzila bookmarkse pomocu programa BackupFox, pa me sad zanima, posto sam instalirao Vistu(Orginal:D) kako da ubacim te bookmark-e?


Hvala Unapred

Nicolas
12.10.2007, 0:09
A sta je sa Operom, moze li ona da se backup-uje?

Ja to rucno sve sacuvam i posle prebacim gde treba mada je to tesko mucenje u odnosu na ovo al eto. Nisam jos provalio dal ima nesto slicno za Operu, pogledacu bas.:icon_scra

veverica
12.10.2007, 0:10
Nerazumem bash o cemu pricate imate valjda opciju u firefox-u za to

Bookmarks -> Organize Bookmarks -> File -> Export

To vam napravi html stranicu od svih vashih bookmarkova
a kad vam nekad zatreba npr. pri reinstalaciji onda idete

Bookmarks -> Organize Bookmarks -> File -> Import

Tamo date putanju do exportovanog bookmark html fajla ...

Uvek ovako radim nerazumem shta ce vam plugin za to...