PDA

Prikaži potpunu verziju : Freelancer


mmn2911
6.6.2006, 19:33
Evo ga i jedan topic o ovoj (po meni) sjajnoj igri. Hteo bih da cujem sta mislite o njoj, omilljen brod, da li neko igra multiplayer. Ja sam igru poceo kupivsi Defender, onda, u Bretoniji sam imao Crusadera, i sada u Kusariu imam Baracudu. Znaci tek pocinjem, ali me non-stop drzi uz monitor. Ako se nekome igra multiplayer, mogli bi u sobi susreti da organizujemo nesto.
A sad, da vas cujem!!!

Loodi
6.6.2006, 19:42
E ja sam igrao Freelancera (4 puta sam ga presao offline) a igrao sam i online mada ne puno zbog dial up-a (veliki racun). I svidja mi se, moze se reci cak da je delimicno kao i neki mmorpg mada naravno nema neke veze sa onim rpg previse. A sto je jos bolje totalno je besplatan za igranje. :) :alealeee: Tako da mozemo da se organizujemo da napravimo neki nas guild i wing(ima vec raznih) pa da ima pokazemo ko je BOSS :) mada trenutno "igram" (prim. aut. ...to nije igra to je ozbiljna stvar :) ) FS2004 online pa za druge i nemam previse vremena.

mmn2911
6.6.2006, 19:44
Loodi, druze, jel ono tvoj server stoji prazan? Posto ima jedan zove se Loodi.
Ako jeste, mogli bi svi na njega, da se okupimo, jeste da ja slabo igram, ali malo radi zezanja...

Loodi
6.6.2006, 19:52
Ma kakvi moj server...bilo bi lepo da jeste al nemam ja jos broadband pa da furam server...tek treba da uvedem ADSL 256kbit/s, a i kad ga uvedem to je malo da bi furao server+sta da radim drugo na kompu ako dignem server...itd. Mogu ovako do sutra :) Ima boljih servera koji su puniji, njih treba igrati, tu je zabava :)

mmn2911
8.6.2006, 17:26
Danas sam zavrsio Freelancera, i stvarno je strava. Kratak, ali strava :tapsh:
Igracu jos malo SP, pa cu posle na MP. Mnogo je jako sto na Osirisu dobijes Anubis i jos neke strava delove za sitnis.

galebns
8.6.2006, 17:45
Davno sam igrao Freelancer (hm mozda bih mogao ponovo) i secam se da sam cesto lutao po sistemu trazeci olupine fajtera i skidao im oruzje koje je naravno unikatno i extra! Odlicna igra!

mmn2911
8.6.2006, 19:19
Ljudi, hajdemo na jedan public server da pravimo guild, ne ostavlja mi se sada igra, mada uskoro dobijam Starlancer....

Psychon@ut
8.6.2006, 19:32
Freelancer:rolleyes: :rolleyes: Najbolja igra koju sam igrao nakon half life-a.Šteta
što neće da bude nastavka:( Već je bila tema o ovome http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=1526
@ mmn2911
Sjajna ideja!

mmn2911
8.6.2006, 19:39
@ Psychon@ut
Ovu tvoju temu sam video,ali ona je Freelancer 2, a ja ovde govorim samo o kecu... Ajde neka neko napravi topic u sobi Online susreti, ja sam nesto zauzet. Tamo cemo razgovarati o Online igranju...

DeCoy
12.6.2006, 17:10
Ja sam mnogo razocarao sa Freelancerom:(
Igrao sam Elite na C64 i Frontier na Amigi do iznemoglosti i jedva sam cekao da probam i Freelancer,ali...
Jedini nacin da zaradis kintu u Freelanceru je da prelazis mercenary misije tj. da budes placenik.Nikad nisam uspeo da zaradim trgovinom neku znacajniju sumu.
A i misije glavne kampanje su mi preteske.Vec u cetvrtoj-petoj campaign misiji cini mi se da moj brod jednostavno nije dovoljno jak da se izbori sa neprijateljem.Iako sam pokupovao najbolju opremu koja mi je dostupna.
Brzo sam batalio Freelancer:(

mmn2911
12.6.2006, 21:33
Meni je Freelancer bio bas laganica, iako sam pocetnik u ovakvim igrama. Ima fora da se tokom velikih borbi ukljucis afterburnere, i setas levo- desno.... Ali ja sam se svo vreme hrabro borio!

Psychon@ut
12.6.2006, 23:41
..
Jedini nacin da zaradis kintu u Freelanceru je da prelazis mercenary misije tj. da budes placenik.Nikad nisam uspeo da zaradim trgovinom neku znacajniju sumu.Možda je na početku igre tako ali kasnije kad otkriješ veći broj lokacija pruža ti se veći izbor za prodaju raznih resursa(da bi dobio veće pare moraš znati koji resurs je najbolje plaćen na nekoj planeti,a to možeš znati samo ako poznaš dovoljno stanica)

A i misije glavne kampanje su mi preteske.Vec u cetvrtoj-petoj campaign misiji cini mi se da moj brod jednostavno nije dovoljno jak da se izbori sa neprijateljem.Iako sam pokupovao najbolju opremu koja mi je dostupna.
Možda ne koristiš pametnu strategiju:D ,mada igra je prema mom mišljenju osrednje teška.

Brzo sam batalio Freelancer
Tvoja šteta,igra je odlična,ali dobro ukusi su različiti.

ACHTUNG
13.6.2006, 11:37
Ma igra je extra.Kampanja puno obrtaja i napetih delova.Tek kad se zavrsi kampanja pocinje ludilo.Da li je neko otkrio kako da se ode u Alasku?Znaci otkrio sam jos mnogo "gusarskih" sistema gde ima da se kupe najjaci brodovi,ali tamo nikako da se zabodem.Eh,kako je barakuda smesna za ono sto sada imam...TITAN
A da ne pricam o sistemima gde mozete da se borite sa vanzemaljcima i kupite njihovo oruzje...

Grimm_SBL
13.6.2006, 13:16
Najjace je da odete na "neko skriveno mesto(TM)", da pronadjete letelice unistene u u jednoj bitci, long time ago, da ih lootujete i uzivate! (sa svakom lootovanom leilicom dobijate 1 level vise i ogromnu kolicinu novca, da nepricam za ULTRA GIGA MOCNO oruzije)...;)

ACHTUNG
13.6.2006, 14:09
Xex,pa ne daju svi level jer to zavisi od para.Moze se naci mnogo extra oruzja.Najlakse je da pricate u baru sa likovima,cesto otkrivaju neke lokacije za kintu.

Nasao sam Espania-u.To je jedan od sleep-ship-ova sa pocetne animacije.Nazalost nema nicega da se popase.

Grimm_SBL
13.6.2006, 14:17
Gde si je nasao? Ocu da je slikam!:confused::)

mmn2911
13.6.2006, 14:59
Espania (spanski) je jedini koji nije stigao na odrediste.... Ova cetiri su nazivi delova Sirijusa: Rheinland (nemacki), Bretonia (engleski) , Liberty (americki) i Kusari (japanski). Svih pet su delovi alijanse koja se u Starlanceru borila protiv koalicije (Rusija, Kina i ostale istocne zemlje...). U alijansi su bili i Italija i Francuska...

Psychon@ut
13.6.2006, 21:00
I ja sam nasao ali mislim da se zove hispaniola.Ne sjecam se tacno ali mislim da je nedaleko od planete crete.

mmn2911
13.6.2006, 22:03
Ispravka, zove se Hispania...

ACHTUNG
14.6.2006, 11:24
Sutra idem kuci pa cu da vam ovde posaljem screen-shot da vidite sta sam sve otkrio.Cisto da vam bude lakse.Nasao 2 cudne galaksije:
1)planeta majmuna.Svuda okolo su vanzemaljci,vi letite ka nekom Suncu,a jedina planeta koja postoji je naseljena majmunima
2)lost univerzum-nesto najlepse sto postoji.Kao da letite u sutonu sa Suncem koje zalazi u daljini.Sve bi bilo lepo da nema vanzemaljaca.Ali njihovo oruzje postaje moje.Koje inace ne trosi energiju ali zato kida.

Loodi
14.6.2006, 21:43
E definitivno cu da ga instaliram opet pa da picim online (s obzirom da sam pre par dana uveo ADSL) pa ko hoce samnom nek izvoli :)vec imam neke razgovore na PM u vezi toga...ostali javite se ako ste zainteresovani da napravimo M@d SeRb Warriors Guild :) ja cu naci pogodan server sa dosta igraca i malim pingom zbog onih koji imaju dial-up (ako bude takvih) pa se vidimo online :) [>MSW-M@D dOc<] a ostali umesto M@d dOc svoj nick...
ili [>m@d sErBs-ime<]...
Izjasnite se.

mmn2911
14.6.2006, 21:46
Yay, loodi... Cheers for the m@d Serbian Guild
A jel' mozemo ovo u sobu za susrete, ima tamo Freelancer tema, da nas ne bi ovde brisali...

Loodi
14.6.2006, 21:52
Ok, vazi. :) tesko ti bilo da me ubedis...hehe (prim. aut. tesko zabu u vodu naterati) :)

Erdeljan Boris
28.9.2006, 18:43
Nasao sam katastrofanlan BUG u igri na Windows XP-u SP2, i zbog njega nemogu da igram dalje. Naime, kad zelim da prodjem kroz bilo koji "jump gate" u drugu galaxyu meni igra posle kratkog ispisa loading restartuje racunar. Stavio sam cak i unofficial Freelancer patch 1.4 koji je neke druge bagove uklonio, ali za ovaj nije pomoglo. Ukapirao sam da posle restarta kompa igra ima sacuvan AuToSaVe na poziciji u drugoj galaxiji, sto je dobro. Stigao sam do "Planet New Berlin to Frankfurt Jump Gate" (po misiji 10), gde mi posle restarta autosave nije zabelezio da sam presao u Frankfurt, vec me stalno vraca u New Berlin.
Nemogu da predjem ovu fenomenalu igru, a bash sam se zarazio, jel se to jos nekome desilo? Sta da radim?

Erdeljan Boris
28.9.2006, 18:48
Inace ovaj tip igara kao sto je Freelancer nikada nisam jos igrao. Prvo sam se zarazio sa Darkstar One koji me je posle par dana iznervirao zbog velike BUGgovitosti. Posle toga sam odlucio da odigram legendarni Freelancer, koji me sad opet nervira zbog buggovitosti... eto sad nikako da odigram nesto u tom fazonu.

mmn2911
28.9.2006, 18:53
Pazi imas temu Freelancer u ovoj sobi, mogao si u njoj da postujes...
Nego, sto ne probas sa drugom kopijom???

Erdeljan Boris
29.9.2006, 13:40
Nego, sto ne probas sa drugom kopijom???
Probao sam i sa drugim krekom, a pokusacu da nabavim i drugu kopiju.

noisy
5.2.2008, 10:49
jbg, tema stara godinu i po. ali bolje ovde nego da otvaram novu.
koji modovi su dobri za freelancer. tražim nešto kao oni modovi za VTMB, da ne kvare originalni gameplay samo da riješe bagove i možda dodaju po koji novi sistem i brod al' da nije neko pre**ravanje nego da bude izbalansirano. :)

Ziginho
5.2.2008, 12:11
@ erdeljan boris
I meni se to cesto desavalo pa vidi da probas da promenis drajvere!Sto se tice misije na kojoj si zaglavio i meni se desilo isto!Samo budi uporan,probaj vise puta i jednom ce morati da prodje!

@grimm_sbl
Gde je to skriveno mesto?Aj javi na pp :n_klanja: if is not a problem?!

ACHTUNG
6.2.2008, 12:43
Inace ovaj tip igara kao sto je Freelancer nikada nisam jos igrao. Prvo sam se zarazio sa Darkstar One koji me je posle par dana iznervirao zbog velike BUGgovitosti. Posle toga sam odlucio da odigram legendarni Freelancer, koji me sad opet nervira zbog buggovitosti... eto sad nikako da odigram nesto u tom fazonu.


Iskreno, nikad mi nisao primetio neki veci bug u Freelanceru...

Pelagijska Argosija
6.2.2008, 14:24
Ni ja nisam primetio ni jedan bag vredan pomena. Jedino na planeti majmuna i planeti robota nije moguće uzeti nikakvu misiju, ali to valjda i nije bag nego je jednostavno tako:icon_scra.
Sve u svemu odlična igra.

ACHTUNG
6.2.2008, 14:44
Pa kako majmun da ti da misiju? Da mu doneses bananu? :D

Pelagijska Argosija
6.2.2008, 14:53
Pa kako majmun da ti da misiju? Da mu doneses bananu? :D

Vidiš, toga se nisam setio... Jel postoji mogućnost da se trguje voćem? Možda bi onda pristali?:opanachke

Snoopy
6.2.2008, 20:10
Najbolji mod za Freelancer je definitivno Discovery Mod.
Igrao sam sa njim i stvarno samo poboljsava igru.
Cak mi je is sredio bug zbog kog nisam mogo da predjem kampanju.

Inace igra je toliko dobra da je to loodilo.
Presao sam je bar 5 puta a drug iz odeljenja je jos uvek igra preko neta
(covek je postao guru za freelancer!)

Ziginho
12.2.2008, 16:12
Ja poceh ponovo da igram ovu izvanrednu igricu:love:
Za sve one koji bi ponovo da pocu s igranjem preporucujem mod Crossfire v1.70!Ovo je najkompleksniji mod za FL koji ubacuje novu pricu,max zategnutu grafiku,novi HUD,reskinizaciju glavnih likova,nove svetove,brodove,izazovnije borbe!Naravno,postoji i odlican multiplayer a tezak je nekih 200 mb!
Ukoliko bi da unapredite gameplay ovaj mod od srca preporucujem!:ciao:

noisy
14.2.2008, 18:42
ima li neki mod da ubacuje Borg-ove u igru?
čini mi se da je postojalo tako nešto...

Snoopy
16.2.2008, 0:32
Pre par godina sam probao Crossfire.
Tada mi se nije nesto posebno svideo.
Ali posto sam skoro pazario novu masinu,mozda bi mogao
da napokon Freelancer iskusim na High podesavanjima a kad sam vec
tu mozda i probam Crossfire.

simba
26.3.2008, 21:44
Kao i vecina ovde instalirao sam igricu posle par godina,i posto sada imam ADSL(256) hteo bih da igram na netu(presao sam par puta ali nikad nisam igrao u multiplayer-u,i UOPSTE nema iskustva sa igranjem online)
Zanima me sledece:
1.Verzija igre koju imam je 1.0 da li treba da skinem neki mod za igranje posto ne moze da nadje nijedan server?
2.Ako je potreban neki mod gde da ga skinem???
Ili je problem nesto drugo????????????

Loodi
27.3.2008, 2:21
Kao i vecina ovde instalirao sam igricu posle par godina,i posto sada imam ADSL(256) hteo bih da igram na netu(presao sam par puta ali nikad nisam igrao u multiplayer-u,i UOPSTE nema iskustva sa igranjem online)
Zanima me sledece:
1.Verzija igre koju imam je 1.0 da li treba da skinem neki mod za igranje posto ne moze da nadje nijedan server?
2.Ako je potreban neki mod gde da ga skinem???
Ili je problem nesto drugo????????????

Vidi ovu adresu:

http://4s-squad-hq.editboard.com/

i ovu

http://voidserver.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&mode=&t=9350

Wurdoff
13.5.2008, 15:20
Pozdrav svima. Ako neko zna neka odgovori.

Našao sam gomilu modova i još nekih stvari za on line igranje Freelancera (najbolje svemirske simulacije ikada) a pored ostalog i mod za Star Wars. Međutim tamo piše da treba da imaš "Freelancer mod Changer 1.1".
Ako neko zna gde da se nađe i preuzme bio bi mu jako zahvalan pošto sam baš zagrizo da igram Freelancer (najbolju svemirsku simulaciju ikada) u maniru Luka Skywalkera ili Han Sola.

acaf
13.5.2008, 20:37
Imas ovde
http://www.voidserver.com/modules.php?name=Downloads&op=getit&lid=2

Ako nece da se skine odatle zbog necega, pogledaj na
www.lancersreactor.com tamo se nalazi gomila stvari za FL

Wurdoff
14.5.2008, 11:29
Probao sam juče radi i sa FL Mod Managerom 1.31.
Od brodova odma na Pitsburgu ima Enterprise (Star Track), i onaj čudnjikav brod Boba Fatt-a "Slave I". Samo pre nego šta pokrenete mod uradite backup vaših Freelancer save pozicija. Inače sve odu.
U svakom slučaju hvala!

acaf
14.5.2008, 19:54
FLMM sam pravi backup sacuvanih igara tako da kad deaktiviras mod vrate ti se originalne, a kad ga aktiviras, vrate se sacuvane igre sa modom

tr@z!lac
17.7.2008, 15:56
Zdravo!Poceo sam po 3X single player freelancera, ali bih radije da se oprobam u multiplayeru.Preikakvih modova sam hteo da vidim sta ima od servera, ali mi dugo drzi connecting... poruku i najposle disconnected from global server. U LAN mpu se nista ne desava.Freelancer sam stavio kao trusted aplikaciju na soft firewallu. Da li mi ADSL ruter (Conexantov, kod Sezama)pravi problem, i ako da, kako da ga konfigurisem da pusti Multiplayer,koje portove koristi FL? Ako nesto znaci, igram sa krekom, ful instalacija, v1.0F

acaf
17.7.2008, 16:07
Microsoft je ugasio globalni server pa ti zato lista servera ne izlazi. Treba ti mod manager i global server workaround da bi resio problem :)

DragonSlayer
18.7.2008, 10:38
Ko ima modove za ovu igru, neka mi se javi na PP ... Hvala...

stuki
7.10.2009, 17:51
ovom pitanju verovatno nije ovde mesto ali jbg .. ocu da prevrnem o5 freelancer-a , video sam da imaju neki modovi i cuda pa me zanima da li ima neko iskustva sa njima i koji da skinem ... i jos nesto jel ima jos neka igra i oce li izaci uskoro na foru ove i darkstar one ????

Psychon@ut
7.10.2009, 19:15
Ima jedan domaći klan, 4S SQUAD, igramo na VOID serveru(void mod):http://www.voidserver.com
pa ako si zainteresovan posjeti ...

Portal i forum klana : http://4s-squad-hq.editboard.com/portal.htm

Inače da bi instalirao bilo koji mod treba ti freelancer mod manager, to prvo skini ako misliš igrati modove ...

Freelancer Mod Manager 1.3 (http://www.voidserver.com/modules.php?name=Downloads&op=getit&lid=2)

Ako ti se ne svidi Void probaj Hamburgh city server, dobar je isto ...

=FI=Ghost
7.10.2009, 21:23
Discovery mod se čini odličnim. Igra li ga neko?

Ziginho
21.10.2011, 17:30
Јесте да је тема поприлично оматорила, али мислим да вреди да се оживи мало. За све љубитеље ове сјајне игре, изашао је нови Сrossfire мод у верзији 1.9 који представља прави незванични наставак Фриленсера.

Мод представља потпуно нови сторилајн након завршетка оригиналне кампање и наставак авантуре Едисона Трента у сукобу са Номадима.

Наравно, поред горе наведеног, мод представља и редизајнирани кориснички интерфејс, максимално затегнуту графику и подршку за "широке" резолуције. О новим световима и бродовима да не говорим.

Играм од пре неколико дана и веома сам задовољан оним што видим. :tapsh:

Умало да заборавим линк: http://www.moddb.com/mods/crossfire

r0nIn
22.10.2011, 12:50
Nisam znao da je Freelancer "simulacija voznje". :rolleyes::facepalm

StevanVS
6.10.2012, 16:07
Igra li jos neko Freelancer online?

SrW1
22.5.2013, 14:23
Izvinjavam se zbog necromansinga, ali moze li iko da mi objasni kako da prodajem loot tj. oruzje, pokupio sam neke gusarske topove (doduse isti su kao moji) pa hocu da prodam? I inace postoji li jos sta kao ovo, na foru customizacija broda istrazivanje,itd. ?

DeCoy
22.5.2013, 15:32
Kod Equpment Dealera u svakoj većoj stanici.

Postoji Darkstar One, ali puno lošiji, Galaxy on Fire je isto nekakva lite varijanta. I naravno ceo X serijal.

r0nIn
28.5.2013, 11:52
Sta ce Freelancer u simulacijama voznje?!:confused::kreza: Ovo je sve samo ne simulacija... Prebacite ovo u akcione igre, ne sprdajte se. Nisu akcione igre samo FPS i TPS, COD i Maks Pejn... Freelancer se najvise bazira na akciji, borbama u svemiru, a simulacija jedino moze da bude trgovina. Upravljanje - voznja, je krajnje arkadna.

Nego kad smo vec kod Freelancera, da li neko zna za dobar widescreen patch?

SrW1
29.5.2013, 21:21
Hoće li ko da igra samnom multiplayer?

Sceko
29.5.2013, 23:19
jao jao jao odusevili ste me kad sam vidio ovu temu da li je moguce da se ovo jos uvek igra, nesto sam pre dva dana razmisljao da je opet pocnem igrat jer nema nista slicno da valja ili ja nisam u toku

r0nIn
30.5.2013, 1:32
Hoće li ko da igra samnom multiplayer?

Slabo imam vremena za nesto ozbiljnije igranje, instalirao sam ga ponovo cisto da probam widescreen mod, i da se podsjetim malo ove fenomenalne igre.

Zamislite kombinaciju Freelancera i Mass Effecta: borbe u svemiru ala Freelancer, nadogradnja broda, trgovina istih, istrazivanje svemira, levelovanje: da li cete unaprijediti "pilot" skill tree ili neki "bionic" za borbu prsa u prsa...

Dok bi dionice na planetama bile u stilu Mass Effecta.

Gdje su ti talentovani timovi ljudi koji imaju na raspolaganje milione i milione dolara?! Zasto se neko ne sjeti da napravi nesto slicno...?!:confused:

SrW1
30.5.2013, 5:58
jao jao jao odusevili ste me kad sam vidio ovu temu da li je moguce da se ovo jos uvek igra, nesto sam pre dva dana razmisljao da je opet pocnem igrat jer nema nista slicno da valja ili ja nisam u toku

Igra vise nije bas "trendi" pa je igra mali broj ljudi, ali multiplayer je vise nego moguc na privatnim serverima kojim mozes dostupiti preko freelancer mp patcha. Prvo je potrebno da instaliras freelancer mod manager (on ce ti sa upaljenim modovima promeniti direktorijum za saveove pa moras rucno da ih pomeris) i da downloadujes freelancer multiplayer patch sa kojim ce ti doci .flmm datoteka koju ubacis u mod manager i voila! aktiviras i igras multiplayer.

Zuti Bar
13.6.2013, 13:53
Poceo da igram. Zanima me koliko traje kampanja i da li treba walkthrough za pocetnike u zanru?

mwolf
25.6.2013, 11:29
pazi kad sam pre neki dan baš mislio da ga ponovo ubacim :D

jedna od retkih igara koja opušta :D

misije ... ma udri lagano, pa posle kad ti otvore sve kapije skupljaj pare i kupi najjači brod i onda si na konju :)

Naravno najjači je bogu iza kičme

Aelos03
25.6.2013, 12:01
Poceo da igram. Zanima me koliko traje kampanja i da li treba walkthrough za pocetnike u zanru?

Glavna prica je kratka ali posle mozes da nsstavis da se zezas i radis side questove.Ne treba ti nista vrlo je jednstavno.

Oggy
12.7.2013, 15:08
C1oF2C7iN_A

Pucko
14.7.2013, 9:52
pazi kad sam pre neki dan baš mislio da ga ponovo ubacim :D

jedna od retkih igara koja opušta :D

misije ... ma udri lagano, pa posle kad ti otvore sve kapije skupljaj pare i kupi najjači brod i onda si na konju :)

Naravno najjači je bogu iza kičme

Na granici sa nomadima, to je skroz desno na glavnoj mapi ??