PDA

Prikaži potpunu verziju : Spajanje zvuka i videa i čišćenje zvuka?


touch_master
4.3.2010, 22:40
Imam video koji se lose cuje, ali imam i audio snimak koji se bolje cuje - snimak je isti. Kako da smanjim ton na video snimku i ubacim u njega mp3 snimak koji se bolje cuje. I kako se cisti od sumova zvuk? Hvala.

touch_master
5.3.2010, 1:10
Pa mislim dobro bi mi dosla neka pomoc, da ne pitam kako da napravim nuklearnu bombu sa parcetom kanapa i cackalicom ? Ipak je ovo prvo rakse pitanje. Mada verujem da bih na oba dobio dobar odgovor. Hehe.

Zoranb007
7.3.2010, 5:16
Svako ko nezna da napravi nuklearnu bombu, treba da se stidi, te sastojke imas u svakoj bolje opreljenoj kuhinji, pored cackalice ti treba: so, brasno, ulje, malo masti i jos par sastojaka:D

Sto se tice videa malo je komplikovanije, ovako: Ne treba uopste da smanjujesh audio u video snimku, postoje programi koji automatski razdvajaju video od zvuka, zvuk jednostavno mozes ukloniti iz snimka i na njegovo mesto ubaciti bilo koji drugi zvuk, posle sve to zajedno slepish u jedan video fajl sa zvukom. Neki od tih programa su: Premier, VegasVideo i sl...

Da bi koliko toliko ocistio shum, treba da uzmesh uzorak shuma (ako ga imas pre muzike, dok je tisina sa shumom) i pomocu uzorka program prepoznaje taj isti shum kroz muziku, tako ga i skida, naravno ne moze nikada 100% ali nesto se ipak skine...
SoundForge je odlican i relativno jednostavan program za skidanje shuma.

Ako se u ovo nerazumesh, i hoches program sa jednom super komandom, samo da kliknes, i sve samo da odradi, dok ti popijes kaficu, e to nazalost ne postoji, moraces da zagrejes stolicu...
mozda cak i postoji... ali kvalitet sigurno neces dobiti.

touch_master
7.3.2010, 12:10
Ok. Hvala na odgovoru. Kada budem resio, tj. imao vremena da zagrejem stolicu javicu se. Hvala jos jednom.

Stranger2
15.3.2010, 21:24
jedan moj post sa jednog drugog foruma, koji odgovara na tvoj pitanje:
Najverovatnij ces uspeti sa MKVtoolinx
Evo uputstva:

- prebaci oba fajla u INPUT polje

- u drugom polju stavi kvacicu ispred videa koji ti odgovara i ispred audia koji ti odgovara.
ostale kvacice ukloni.

* valjalo bi i da znas koji je aspect ratio tog videa pa da i to podesis na kartici "format specific options".

- Klikni na "Start muxing" i sacekaj dok ne dobijes novi fajl.

***ovo ce sljakati ako su ti filmovi podudarni. Medjutim ako su u pitanju razlicite verzije filmova onda ce se zvuk verovatno mimoilaziti.

Dobices MKV fajl ako ti to ne odgovara kasnije ga opet mozes prepakovati pomocu jednog drugog alata...

A za smanjenje suma evo ti opet odgovor iz moje arhive:
Ako ima suma u tom zvuku, obnda ti preporucujem jedan stari programcic Cool Edit 2000
U njemu ima altka za otklanjanje suma koja radi na sledecem principu: napravis mali isecak zvuka na kojem se cuje samo sum. I onda taj snimak suma posluzi progrmu kao definicija dsuma tj. govori programu sta treba da otkloni. Radio sam to sa nekim starom muzikom presnimljenog sa neke stare uzasne kasete i uspeva. Otklanja sum. Naravno ne mozes da ocekujes cuda ali za snimke gde ima suma ili pucketanja moze da poboljsa.