PDA

Prikaži potpunu verziju : A Farewell to Dragons


Nikola95
28.2.2010, 22:08
Moguci sleeper hit.
Party-based RPG (do 6 clanova), steampunk okruzenje, perkovi i dobra prica. Tako barem kaze recenzent na ovom sajtu.
http://www.rpgwatch.com/forums/showthread.php?t=8938&page=2

Igra je prosla skoro u potpunosti nezapazeno, vjerovatno zbog lose grafike, nedostatka marketinga i cinjenice da je izazla malo prije Dragon Age-a.
Ja sam u procesu nabavke, pa me zanima da li je neko od vas ovo probao?

The mighty Boo
28.2.2010, 22:09
Ja je sad igram jer moram da pisem recenziju za nju.

Igra je generalno krs, bar na prvu loptu.

Krs grafika, i voice acting - nerazumljiva prica i brljavi dijalozi... Ali tek sam sat-dva igrao, mozda se popravi. Ima razgranat sistem razvoja likova i prilicno statistika. Pomalo podseca na Arkanum, ali samo povrsinski. Mozda dobije koji poen na "nostalgiju" ako sve ostalo propadne :D

Rusi bi mogli malo da se uozbilje, puno manja Poljska i Witcher su im pod nosom.

Nash Knight
9.3.2010, 14:09
Ti radis recenziju za GamePlay? Ja sam trebao da ti budem rezerva ako otkazes :) Kad sam cuo da ces ipak da pises recenziju, ja reko ajde da probam igru ipak, cisto onako, ali prvo da pogledam po netu sta je to otprilike. I svi, ama bas svi pricaju to isto sto si ti rekao: genericka fantasy krshina sa negde 2 originalna elementa (vozovi i po neko oruzje), tako da sam digo ruko.

The mighty Boo
9.3.2010, 15:35
Ti radis recenziju za GamePlay? Ja sam trebao da ti budem rezerva ako otkazes :) Kad sam cuo da ces ipak da pises recenziju, ja reko ajde da probam igru ipak, cisto onako, ali prvo da pogledam po netu sta je to otprilike. I svi, ama bas svi pricaju to isto sto si ti rekao: genericka fantasy krshina sa negde 2 originalna elementa (vozovi i po neko oruzje), tako da sam digo ruko.

Ma ja kad sam rekao da cu da pisem, ja cu da je napisem. :D
Igra je zanimljiva utoliko sto pokusava da bude old school RPG, sa sve druzinom, brdom statova, skillova itd. i na momente stvarno nije losa ali izvedba je tradicionalno ruski - bedna. Grafika od pre hrista, nerazumljivi dijalozi, radnja...
Ogromne prazne lokacije koje sluze samo za grind, reciklaza istih lokacija...

Sad sam u problemu, zaglavio mi se lik u drvo i nece da se mrdne, a nemam prethodni sejv.Toliko o tome... :nov_mad2:

Red Dragon
11.3.2010, 18:04
Igra je zanimljiva utoliko sto pokusava da bude old school RPG, sa sve druzinom, brdom statova, skillova itd. i na momente stvarno nije losa ali izvedba je tradicionalno ruski - bedna.
Pa ovo i ne zvuci tako strasno. Rusi i izvedba retko kad su i isle zajedno (cast izuzecima). Meni se svidja sto igra nije zahtevna.:D

The mighty Boo
11.3.2010, 18:16
Pa ono... da sam je dobio pre 5 godina gde otprilike pripada sto po nacinu igranja sto vizuelno verovatno bi dojam bio bolji. Ovako deluje kao da je uhvacena u nekom vremenskom vrtlogu.

Po gejmpleju i nedovrsenosti donekle mi pada na pamet BG1 ali u nekoj alfa verziji gde nista nije ispolirano i sredjeno kako treba :D
Graficki je negde izmedju NWN1 i NWN2. Pa ti vidi :D

Juraj
3.4.2010, 13:45
Meni je igra odlična, baš ono nostalgijska. Da budem realan slaba je izvedba s lošom grafikom, ali nekako mi je sjela. Odigrao sam oko 20ak sati i nema pretjeranih bagova, priča mi je zanimljiva kada pohvataš sve, likovi su dobri, ali fali im interakcije mnogo. Da su je samo malo ispolirali velik hit, ovako osrednji proizvod za malu publiku.

player1
3.4.2010, 13:51
^ I mozda da je nisu izbacili u najgore moguce vreme (kada Bioware stancuje RPG hitove).

Juraj
3.4.2010, 13:53
^ I mozda da je nisu izbacili u najgore moguce vreme (kada Bioware stancuje RPG hitove).
Odigrao sam ih, pa bacio se AFTD. Igra je ok ako joj se dadne šansa. Osim toga oni su je izdali 2007, samo je tek nedavno prevedena na engleski ;).

Nikola95
3.4.2010, 17:56
Ja ono ne zovem prevodom. Grozno, žestoko ubija želju za dalje igranje.