PDA

Prikaži potpunu verziju : Real player & Browser crashes - Win7x86


Predrag Stankovic
25.2.2010, 14:48
Od skora mi se dešava kada pokušam da gledam Internet televizuju koja se stream-uje preko real playera, da crash-uju internet browseri (isprobao Firefox IE8, Safari, Operu i Chrome) na primer pokusam da pustim b92info preko wwitv.com koji svoj program streamuje preko real playera i browser crashuje pre buffer-ovanja, instaliran je bio Real player SP, pomislio sam da mu treba update pa sam instalirao SP 1.1 , i isto se dešava, a takodje Real player sam od sebe crashuje kada odem na opciju find updates, uninstalirao sam real player i instalirao Real Alternative 2.02 i ponovo su browseri crashovali prilikom pokušaja puštanja nekog kanala koji ide preko real player-a, radilo je bez problema do pre nekoliko dana, ne znam kako sam mogao da ga zeznem , u medjuvremenu sam jedino instalirao DX feb 10, i noviji Flash player, neke drajvere i kodeke nisam menjao, Na Xp-u mi radi OK

Predrag Stankovic
28.2.2010, 19:04
Nije valjda da niko nema ideju šta bi mogao da bude problem verovatno se još nekome desilo, guglanjem sam nasao da moze da bude do file associations ili oko nekih podešavanja internt konekcije, ali ništa konkretnije nisam nasao što bi mi resilo problem, nije valjda da cu na drugom forumu morati da trazim rešenje

Predrag Stankovic
5.3.2010, 14:46
Da javim da sam rešio problem čišćenjem registry baze pomocu programa Win7 manager, našao je dosta grešaka u registriju vezane za real player, posle brisanja tih grešaka i restartovanja komp-a, streaming je proradio i browseri ne crashuju, btw trenutno mi je instaliran real alternative 2.02 uz K-lite mega codec pack 5.70

DAKINS
10.3.2010, 2:16
Da kazem da je novi real player sp 1.1 na win 7 x86 izazvao brojne probleme usporenje firefoxa pri gasenje ,rusenje windows explorera vise puta .
Windows menager je problem samo prividno resio vratio se .
Resenje je bilo na kraju sam instalirao prethodnu verziju real player i blokirao firewalima bilo kakve dalje updajte real player sto se mene tice posle ovog za sva vremena.