PDA

Prikaži potpunu verziju : MP4-sta je to?


Branislav Gavric
5.6.2006, 11:36
Pozdrav :)

Mozda nekome zvuci kao glupo pitanje, ali naisao sam na jedan Elitov DVD player koji podrzava DVX i MP3, kao i MP4, pa mi sad nije jasno ovo zadnje, tu sam ostao da se cesem po glavi, je l bi neko mogao da mi objasni stvarno sta je to MP4, mislim, sigurno je neki audio format ali po cemu je karaketirsitcan, sta, kako...?

Please?

Veliki pozdrav
Brana

NenadN
5.6.2006, 12:03
MP4 A/V/S kontejner za skladistenje raznih streamova, isto kao AVI samo sto je MP4 format za buducnost, dok AVI polako odlazi u penziju. MP4 ima mogucnost da u sebi ima preko 100 razlicitih streamova bilo to video, audio ili recimo prevod za neki film itd. Znaci MP4 moze da bude audio i video. Taj player je verovatno Nero Digital player, jer Nero koristi samo MP4, a inace video moze da bude obican DivX, XviD, Nero Digital ASP, a zvuk moze biti AAC, MP3 takodje podrzava i 5.1 zvuk i sve to na 700MB, ako budes uzeo player neces se zeznuti. Inace MP4 kontejner je predvidjen za nadolazece H264 standarde koji ne mogu da se gledaju na tom playeru, tj jos uvek ne postoji player koji moze da pusti H264 video. A od audio formata to je obicno AAC (Nero, Coding Technologies(winamp)), a u mp4, moze da bude i mp3 ali je to malo glupo stavljati i nema smisla ako video ne ide uz to. Isto tako MP4 moze da ima menie kao DVD, integrisane subtitlove, chaptere, a tako ima preko 15 ulaznih fajlova.

Psychon@ut
5.6.2006, 12:11
mp4 je kontejner format što znači da sadrži one elementary streams objekte(dodatni tekstualni i binarni objekti)
npr.audio track,video track,bifs track,hint track... i da, obično je extension za mpeg-4 fajl format.

Branislav Gavric
5.6.2006, 14:09
Hvala Vam puno na odgovorima kao i na brzini

Veliki pozdrav
Brana

Teva
6.6.2006, 11:30
Jel ste videli one mp4 portable playere?
Kako je to mocna stvar!