PDA

Prikaži potpunu verziju : IE + CSS hover problem


pyost
5.6.2006, 10:41
Poceo sam da radim na jednom blogu sa zagonetkama i sve lepo obavio, a izmedju ostalog napravio i zanimljiv mehanizam za skrivanje resenja zagonetke. U jedan <div> imam smesteno "Hover over this for the solution" sto se vidi zbog <span> taga, a imam i resenje koje se ne vidi jer je iste boje kao pozadina. Kada se stavi mis preko tog dela resenje se pojavi. E sad, to sve lepo radi u Firefoxu, ali ne i u IEu :mad: S obzirom da nisam guru sto se tice CSS i (ne)kompatibilnosti sa IEom, mala pomoc bi mi koristila :)

Primer: http://braind.blogspot.com/2006/06/riddle-15.html

HTML kod koji koristim

<div class="spoiler">
<a>
<span style="font-weight: bold; color: rgb(204, 204, 204);">Hover over this for the solution</span>
RIDDLE SOLUTION
</a>
</div>

CSS kod koji koristim

.spoiler a {
text-decoration: none;
color: #000;
}

.spoiler a:hover {
text-decoration: none;
color: #ad9;
}

Miloš
5.6.2006, 17:14
Хм, зар IE 6 подржава CSS?

pyost
5.6.2006, 20:29
Kako ti mislis "zar podrzava"? Pa jedino ako sam ziveo u nekoj ogromnoj zabludi, podrzava i te kako. Vecina sajtova ne bi ni mogla da se vidi bez toga. Opet, mozda sam te pograsno razumeo (ili sam ziveo u zabludi :D ).

Miloš
5.6.2006, 21:06
Kako ti mislis "zar podrzava"? Pa jedino ako sam ziveo u nekoj ogromnoj zabludi, podrzava i te kako. Vecina sajtova ne bi ni mogla da se vidi bez toga. Opet, mozda sam te pograsno razumeo (ili sam ziveo u zabludi :D ).
Ма ја нисам видео IE годинама па сам све позаборављао.:o И даље имам осећај да ништа живо не подржава, не знам зашто.:o

pyost
5.6.2006, 21:39
Kao da na podrzava..