PDA

Prikaži potpunu verziju : Koji program za rezanje?


Stronger
16.2.2010, 21:07
trenutno koristim Ashampo burning studio ali vec neko vreme na kompu ne mogu da uradim "copy dvd" a zasto i zbog cega stvarno nemam pojma..
hteo bih da promenim program,koji da stavim na komp?

dzonihsv
16.2.2010, 21:11
Ako neće Ashampoo da ti radi, i ako si probao probao neku drugu verziju istog programa onda vidi i nabavi Nero Lite/Micro ili kako već beše da se zove.

Picard
16.2.2010, 21:19
Od mene preporuka za ImgBurn.
Sjajan mali program. :)

ilic stefan
16.2.2010, 22:32
Nero me niakda nije izneverio. Od vrezije 7 pa nadalje sam probao i dobri su.

miša topola
16.2.2010, 22:40
CDBurnerXP
BurnAware Free

Greko Darstiva
16.2.2010, 22:59
Nero 8 micro ili IMGBurn

Ervin
17.2.2010, 1:31
Da li dva programa za rezanje mogu biti instalirana u kompu, tj. da li se "trpe" medjusobno npr. NERO 9 i CDBurnerXP?

Picard
17.2.2010, 1:33
Trpe se.

MarkoNI
17.2.2010, 2:44
ja od prekjuče sa Nera prešao na Ashampoo i rezao bez problema i odjednom ubacim prazan DVD da narežem nešto, neznam čemu ovo kad mi rezač očitava sve diskove?

http://img191.imageshack.us/img191/7008/20239258.th.jpg (http://img191.imageshack.us/img191/7008/20239258.jpg)

kakav sad drajv nije kompatibilan?! :nov_mad2:



EDIT:
e samo na dorezivanje fajlova je "The inserted DVD-R is ok."

Wizard
17.2.2010, 4:31
Nero me niakda nije izneverio.

Mene jeste. Kad je po nekim DVD-RW diskovima novi snimak ladno snimao preko starog, i učinio oba neupotrebljivim. Od tada koristim samo ImgBurn i oduševljen sam.

A reč je bila o captureu live streama direktnog prenosa. Nešto što kad se izgubi nema načina da se nadoknadi.

Beagle
17.2.2010, 19:38
Od mene preporuka za ImgBurn.
Sjajan mali program. :)

Najbolji je, otkako sam njega provalio nista mi vise ne treba. Nit manjeg programa, nit vece funkcionalnosti :)

MarkoNI
7.3.2010, 15:03
ja od prekjuče sa Nera prešao na Ashampoo i rezao bez problema i odjednom ubacim prazan DVD da narežem nešto, neznam čemu ovo kad mi rezač očitava sve diskove?

http://img191.imageshack.us/img191/7008/20239258.th.jpg (http://img191.imageshack.us/img191/7008/20239258.jpg)

kakav sad drajv nije kompatibilan?! :nov_mad2:



EDIT:
e samo na dorezivanje fajlova je "The inserted DVD-R is ok."

to se nešto sj*be u sistem pa kad odradim sa TuneUp Utilities sve je ok...

gavranpero
7.3.2010, 15:18
Moja iskustva sa NERO-om su veoma losa. Od rezanja image fajlova pa do pravljenja multisession diskova, Davno sam odustao od njega. Koristim Ashampoo burning studio i svakim danom sve vise i vise me odusevljava svojom pouzdanoscu i stabilnim radom ( iako nije besplatan ). Takodje postoji jos dosta dobrih freeware programa za rezanje, isprobajte.

Jack Sparrow
7.3.2010, 20:35
CD Burner XP, besplatan je i radi pod win7, brz jednostavan i mali za download malo manji od 5mb, ima sve sto je potrebno kao sto je recimo , burn data disk,audio disk,iso image, copy disc i erase disk.

Do sada me nije izdao a koristim ga odprilike godinu i po dana , lepa preporuka.
Mani te se Neroa i ostalih gluposti znaju zaglupiti komp veoma brzo kod malo slabije upucenih ljudi. Pozz

voodoo_
7.3.2010, 21:37
Nero Micro i dalje radi ko sat.

Stronger
12.3.2010, 16:57
posle Nero 9 i AshampoBurning Studio programa presao sam na ImgBurn i stvarno je odlicna stvarcica.mnogo prost i mnogo dobar.preporuka

Stronger
16.3.2010, 20:30
zasto nece da mi nareze iso fajl koji je u win raru i ceo je otprilike velik 4.8 gb..?
inace hocu da ga narezem na dvd od 8.5 gb

Picard
16.3.2010, 20:32
Jel si izabrao UDF?

Stronger
16.3.2010, 20:37
ne,gde se to bira?
mislim da mi bas to trazi
rezem sa imgburn

Picard
16.3.2010, 21:15
Desni prozor Options>File system>UDF.

Zoranb007
17.3.2010, 4:23
Nero 7.10.1.0 Lite radi ko svajcarac, nero9 sam probao,
ima na desetine-stotine bas nepotrebnih opcija, cime je program zakomplikovan, opterecen i hoce da zablentavi...

Picard
17.3.2010, 10:14
Izasla je nova verzija ImgBurn-a. :)

kapetance
17.3.2010, 14:55
Odlican je novi ImgBurn, konacno program koji moze da se poredi sa k3b -om. :alealeee:
Probao sam sve i svasta, od CDBurnerXP-a 'oce da eksplodira rezac, diskovi teski za citanje (muci se DVD player), Nero necu ni da komentarisem, Deep Burner valjda nije imao verifikaciju. Tu je bilo jos nekoliko besplatnih kojima je falila po neka funkcija.

Sve u svemu novi ImgBurn, sa ubacenim explorerom za lakse pravljenje kompilacije, zasluzuje svaku preporuku.

MarkoNI
21.3.2010, 20:41
http://img534.imageshack.us/img534/4821/53374443.th.jpg (http://img534.imageshack.us/img534/4821/53374443.jpg)

ima li neki ljudski program sa kojim može da se reže/doreže od jednom gomila fajlova, a da ne puca disk ...ili mi cd/dvd-rw otkazuje? :(

nikola87
21.3.2010, 21:10
evo ja nesto da pitam

Kako to da nero odjenom ne valja, svi ga koristimo 5000 godina i nikad nije bilo problema i sad vidim svi kao pircaju, nero krs, nero ovo, nero ono

mislim WTF???

Nije da se nesto ubijam od rezanja ali mislim da sam za ceo zivot imao 2 lose narezana diska i to najverovatnije zbog kvaliteta istog.

voodoo_
21.3.2010, 21:17
Pa nije problem u Nero Burning ROM-u i Nero Expressu, nego ljudi instaliraju onaj full paket od par stotina MB koji pokarambasa sistem i zato im se i ne sviđa.
Ali ko što rekosmo ranije, Nero Micro (koji sadrži samo Burning ROM i Express) i dalje radi fenomenalno.

nikola87
21.3.2010, 21:20
e to ja koristim, nero micro, on mi je bas super i bas sam se zacudio zasto ne valja??

Spawn BG
21.3.2010, 23:10
Pa nije problem u Nero Burning ROM-u i Nero Expressu, nego ljudi instaliraju onaj full paket od par stotina MB koji pokarambasa sistem i zato im se i ne sviđa.
Ali ko što rekosmo ranije, Nero Micro (koji sadrži samo Burning ROM i Express) i dalje radi fenomenalno.

Samo da prokomentarišem... Par stotina MB? Nero 9 full kad se raspakuje ima oko 1,7GB :eek::eek::eek: zato Nero micro :)

Hephaestus
21.3.2010, 23:49
Ma CDBurnerXP zavrsava posao, par megabajta je, i ima sve potrebne opcije za prosecnog korisnika.

srbdr
31.3.2010, 16:45
ja imam problem sa nerom,tacnije sa samom instalacijom. Instalirao sam win7 64bit i sad kad instaliram nera,nece da radi,pojavi mi se ovo:
http://img140.imageshack.us/img140/285/20096172.jpg . Inace,instalirao sam poslednju verziju neki 9.4...

Stronger
31.3.2010, 17:14
skini NERO REMOVAL TOOL i brisi nera.
kao sto kaze voodoo,nero pokarambasa ceo sistem
instaliraj ImgBurn i miran.Iz licnog iskustva.
I ja sam koristio nero na XP od nove godine sam na Win 7,instalirao nero i nikako nismo nasli zajednicki jezik :)
instalirao sam ImgBurn i sa njim se slazem i vise nego odlicno :D

srbdr
31.3.2010, 18:18
ok,probacu taj img burn. Navikao sam na nera,koristio sam samo njega svih ovih godina:-)

unique93
1.4.2010, 17:06
dobar je i ashampoo :D

NIx Car
2.4.2010, 0:11
ashampoo 6 i ashampoo 2010 su odlicni (stim sto se za 6cu ne treba muciti kao za 2010 da je dobijete legalno)

miša topola
2.4.2010, 0:22
Slažem sa za Ashampoo burning studio. Ja koristim taj program za rezanje i odlično radi posao.

kapetance
2.4.2010, 8:11
ja imam problem sa nerom,tacnije sa samom instalacijom. Instalirao sam win7 64bit i sad kad instaliram nera,nece da radi,pojavi mi se ovo:
http://img140.imageshack.us/img140/285/20096172.jpg . Inace,instalirao sam poslednju verziju neki 9.4...

Isti problem, mada je na XP-u radio, pa i na sedmici do pre dva meseca. Sad vise ne. :confused:

zvucnjak
20.10.2010, 22:51
Postoji li neki dobar efikasan mali program tipa ImgBurn a da podrzava pisanje/brisanje CDRW i multisession?

ZoNi
21.10.2010, 13:24
Postoji li neki dobar efikasan mali program tipa ImgBurn a da podrzava pisanje/brisanje CDRW i multisession?
UsefulUtils Discs Studio

zvucnjak
24.10.2010, 21:24
UsefulUtils Discs Studio

Još kad bi ovo moglo da se instalira...

ZoNi
24.10.2010, 22:31
Još kad bi ovo moglo da se instalira...
Može da se instalira, a može i da se koristi kao portabl program (ako se raspakuje pomoću Universal Extractor-a) :)

Radi k'o zmaj, a težak je 0,5MB :alealeee:

zvucnjak
25.10.2010, 14:36
Aha, evo može, samo kao administrator...

ZoNi
25.10.2010, 14:40
Aha, evo može, samo kao administrator...
To ne znam, koristim XP, gde nema tog smaranja ;)

gamer82
25.10.2010, 15:41
Aha, evo može, samo kao administrator...

Koristis 7-icu,neki programi iskljucivo traze administatorsku dozvolu,tako da podesi svoj user da ti je sve dozvoljeno kao administrator pa neces imati problema!

@ZoNi

Nije to smaranje,vrlo je korisno ako hoces da ti neko drugi necacka programe!

Kisr
27.10.2010, 0:30
Novi šampon 10 :n_klanja: Stvarno čista desetka!

LoneWolf
27.10.2010, 0:42
Novi šampon 10 :n_klanja: Stvarno čista desetka!

Ultra ISO je tata za sve "šamponske", Neronske i ostale varijante koje funkcionišu po principu "uzmi cd, nareži ga, konvertuj fajlove, izradi omot, napravi dvd menu, konvertuj video u audio, izreži ga i obradi, eksportuj u image pa opet nareži" sa masom glupavih dodataka koji se plaćaju odvojeno (ili skineš kre...khm za sve kompletno) ali ako ti je primarna namjena da samo narežeš prokleti cd onda uzmi Ultra ISO ili Imgburn i "na konju si". :ciao:

Kisr
27.10.2010, 1:43
ako ti je primarna namjena da samo narežeš prokleti cd onda uzmi Ultra ISO ili Imgburn i "na konju si". :ciao:
Baš zbog toga! Bio sam skinuo nero burning rom reko aj' da probam nešto drugo za promenu, i gledam onaj interfejs i razmišljam na šta sada dodjavola treba da kliknem da bi narezao prokleti dvd, i dok sam tako pokušavao to da provalim pomislim šta će mi ovo, i onda skinem najnoviji burning studio 10 kliknem 3-4 puta i narežem prokleti dvd! :D Baš je jedintven program zbog te jednostavnosti rezanja, a tek novi skinovi, bombona! Narezao sam stotine gigabajta i nijednom me do sada nije izneverio.

ZoNi
28.10.2010, 13:48
ako ti je primarna namjena da samo narežeš prokleti cd onda uzmi Ultra ISO ili Imgburn i "na konju si".
Osim navedenog, šta bi još mogla da bude namena programa za snimanje diskova? :) Oni iz Ahead-a očigledno nisu svesni toga, pa su zato u Nero potrpali svo moguće i nemoguće đubre - a za to vreme ImgBurn u 2MB ili Discs Studio u 500kB rade 95% potrebnih stvari!

ilidan
28.10.2010, 14:34
Sta god su imali na umu kad su pravili Nero, jedno je sigurno - nisu imali na umu korisnike koji koriste krekovane verzije Nera ili nekog drugog programa.
Osim toga, za 80-ak € nude sve vezano za multimediju - snimanje, obrada i rezanje audio i video materijala, ripovanje i kopiranje diskova, pregled i osnovna obrada slika.
Probajte da kupite specijalizovane programe za sve sto nudi Nero pa uporedite cenu.

ZoNi
28.10.2010, 17:45
Probajte da kupite specijalizovane programe za sve sto nudi Nero pa uporedite cenu.
Hm... A da probamo da koristimo besplatne programe za sve to, pa da tada uporedimo cenu? ;)

ilidan
28.10.2010, 18:35
Ako tako gledamo, svaki program koji se placa je sr@nje jer za svaki postoji besplatna varijanta.
Ako ocenjujes kvalitet programa, ceni kako radi ono za sta je predvidjen da radi. Nero Multimedia Suite se ne deklarise kao program za rezanje vec kao All-in-one resenje. Nije njihov problem sto neki jos uvek dozivljavaju Nero kao program za rezanje pa mu kao manu nalaze visak opcija.

LoneWolf
28.10.2010, 19:35
...i tako oni počeše da flejmuju o Neru i ostalim kompanijama...a nemaju na umu sljedeće : Ahead i druge kompanije će vam ponuditi image viewer, file converter, dvd ripper, cd authoring tool, cd-dvd burner, cover making studio i masu drugih programa u jednom "osakaćenom" demo paketu za koji se lako nađe krekhm ili se sačeka full verzija, po cijeni od nekih 80-100 eura da ojade konkurenciju u vidu Adobe-a ili drugih jačih kompanija koje ih kvalitetom svog softvera jedu za doručak.
Je*e se njima ako ćete vi koristiti samo komponentu koja služi za narezivanje diskova jer su dovoljno "pametni" da vam spoje u jedan installer sve stvari koje vam (ne) trebaju.
Čak i kad se ide na custom install nije moguće odabrati "šta hoćeš a šta nećeš" da ti bude instalirano od komponenti cijelog suite-a.

It's idiotic, but it brings more money.

bobiv
28.10.2010, 21:32
Takođe se slažem oko nereta u početku je bio ok program dok mu nisu nabacali razne gluposti koje uopšte ne služe rezanjem prokletog diska.
Pre jedno 2 god mi je drugar doneo jednu full instalaciju nera 7 koja je
težila nekih 600 mb kolko se sećam.Reko a xp mi je 700 mb koji će mi
to .Posle sam našo Ashampoo Burning Studio koji do danas koristim.
Sasvim solidan program ne meri puno u megabajtima.Radi poso kako treba
tj da narežem prokleti disk,,,Ne kažem da je idealan ima dosta programa
za reazanje al ovaj mi završava poso...Lično ne gotivim programe 3 u 1 tipa i
pitanja gde sad da kliknem:)

Laskaris
29.10.2010, 8:42
Ashampoo u verziji 6 free (valjda) je tezak malo preko 6 MB a verzija 2010 je oko 20 MB - e ako je to mnogo onda ne znam sta je za danasnje pojmove malo. Isprobao sam apsolutno sva besplatna resenja (i vrlo male i nepoznate programe) i Ashampoo je najneubagovamniji i najoptimizovaniji program a bogami i najkompletniji bez obzira sto ImgBurn ima daleko vise opcija. CDBurner XP jede resurse procesora bas mnogo pri rezanju, zahteva .NET framework ali mu je interfejs jako lep (jbs inteerface ako pri rezanju dva jezgra odvaljuje zauzecem od 85-100 posto), BurnAware Free nema opciju da kopira sa diska na disk direktno (sto nije mana na recimo laptopu) (ali je inace dobar iako i on jede procesorsko vreme (nisam probao najnoviju verziju to je mozda ispravljeno) ali znatno manje od CD Burner XP-a u svakom slucaju), Infra recorder mi je na dva laptopa rezao necitljive diskove i deluje nepouzdano, ImgBurn je super ali je neergonomican i ne podrzava multisession sto je bas mana. Nero free je smesan. Ashampoo free ne uzima vise od 10-15 odsto resursa procesora u radu i racunar je apsolutno upotrebljiv za vreme rezanja diska. Ni jedan disk mi nikada nije pukao ili ga je ostetio (prethodnu sesiju npr). Sve sto je narezao citljivo je na bilo kom drugom uredjaju a u pitanju su najrazlicitiji diskovi - od najboljih brandova do no-name krsa. Pametnome dosta.

ZoNi
29.10.2010, 12:31
Ashampoo je najneubagovamniji i najoptimizovaniji program a bogami i najkompletniji
I ja mislim d aje Ashampoo skroz ok, ali takođe mislim i da su ImgBurn (2MB) i Discs Studio (0.5MB) nekako zgodnija i bolja rešenja ;)

Ali, svakako - danas je (imho) besmisleno koristiti ne-free program za snimanje diskova!

Laskaris
29.10.2010, 19:43
E probah novi BurnAware free 3.0.7 verzija i programcic je super. Zauzece procesora pri rezanju 4 posto sto je odlicno, bas bas odlicno. Dizajn je lep i nenametljiv kao i uvek. Narezao par diskova i sasvim su ok. Nema copy disc opciju free varijanta (home ima) ali kako ga koristim na laptopu nije uopste bitno - moze se kopirati u image fajl pa onda taj narezati...Bas mi se dopao.

Zoran_KS
30.10.2010, 0:17
Ja koristim CDBurnerXP i zadovoljava ama bas sve moje potrebe za narezivanjem diskova.
Malen i besplatan.

Laskaris
7.11.2010, 0:39
Ja koristim CDBurnerXP i zadovoljava ama bas sve moje potrebe za narezivanjem diskova.
Malen i besplatan.
Koliko je zauzece procesora pri rezanju? Novije verzije imaju katastrofalno visoke vrednosti koriscenja procesora - da nije te mane program bi bio dosta dobra nero-like alternativa mada kazu da ima problema i sa mulisessionom u nekim slucajevima. Na forumu programa je poduza lista threadova u vezi sa raznoraznim bugovima. Radi ga jedan jedini covek sto mi nikako ne uliva poverenje.

I ja mislim d aje Ashampoo skroz ok, ali takođe mislim i da su ImgBurn (2MB) i Discs Studio (0.5MB) nekako zgodnija i bolja rešenja ;)
Ali, svakako - danas je (imho) besmisleno koristiti ne-free program za snimanje diskova!
Probao danas Discs Studio - neverovatno sta je sve spakovano u 500 KB. Na mene nije ostavio bas neki utisak iako je dobar softver. Sa "rezacke" strane nemam zamerki ali ako je program u pozadini pa hocu da vidim dokle je stiglo rezanje prozoru treba pola minuta da se pojavi iako je zauzece procesora malo (dvojezgarni novi AMD CPU). Ima nesto vise opcija za podesavanje nego kod drugih izuzimajuci naravno ImgBurn (podseca time na stari Nero Burning Rom) pa i nije bas za nekoga ko hoce samo da reze ne misleci mnogo. Indikator zavrsenosti rezanja ide do procenta koji odgovara popunjenosti diska sto je ocigledan bug - ako rezem sesiju koja sadrzi 70 odsto kapaciteta dvd-a indikator ide do 70 odsto umesto 100 pa prijavi zavrsetak rezanja - deluje smesno :)
Slazem se u vezi sa tvojom poslednjom recenicom.

ZoNi
7.11.2010, 3:23
Eh, ja sam spreman da programu od 500kB, koji u sebi ima skoro sve potrebno, oprostim poneku sitnicu ;) Što se tiče opcija, mislim da ih ima sasvim dovoljno (ni malo ni puno), tako da smatram da bi i početnik lako koristio ovo programče...

Laskaris
7.11.2010, 10:52
^
Slazem se da mu se moze progledati kroz prste. Dobar je programcic i vrlo ergonomican.
Probah danas BurnAware 3.0.7 free na Windows Ulitmate 64bit i..ne vidi rezac:mad: . Radi u compatibility modu za XP SP3 i novije OS (Vista SP2). Zauzece procesora pri rezanju oko 15-20 odsto sto je malcice vise nego sto bih voleo. Ne bi smelo da ide preko 8-9 odsto pod Win 7 64bit ni u kom slucaju.
I dalje tvrdim da je Ashampoo najbolji program iz celog freeware copora kada se racunaju ergonomicnost, brzina, optimizovanost, kompatibilnost, pouzdanost i kvalitet rezanja. Slede ImgBurn (minus zbog nesto komplikovanijeg interfejsa i nemogucnosti mulitsessiona sto je meni bar minus kao kuca) i BurnAware (manje mogucnosti od Ashampoo-a i kompatibilnost sa win 7 64bit).
Pod win XP SP3 BurnAware radi super kako vec napisah ranije.
edit: probao i najnoviju verziju CDBurnerXP-a na XP SP3 (danas sam malo dokon :)): zauzece procesora pri rezanju je cca 60-70 odsto sto je neprihvatljivo. Uninstall posle jednog diska (koji je ruku na srce dobro narezan).

pera82zmaj
21.11.2010, 4:21
Kod mene Ashampoo sljaka perfektno,na win7 64:confused:Nikad mi disk nije pao,program
nije glomazan kao nero,doduse nije ni mali kao gore navedeni.Taman kako treba.