PDA

Prikaži potpunu verziju : Da li je iko uspeo da locira telefon ili su to samo prazne price?


DjUrA93
9.2.2010, 4:28
stalno slusam price kako je moguce locirati telefon preko IMEI-a ali i mnogi su mi to obrazlozili kako ali mene interesuje da li je nekome lociran telefon u srbiji po mogucnosti Novom Sadu ako jeste stwarno bih woleo da cujem kome i na koji nacin...

Nicklord
9.2.2010, 11:56
Mobi spijun :facepalm
Kad ide reklama samo procitaj sitna slova i sve ce jasno da ti bude :)

dzonihsv
9.2.2010, 12:20
Navodno može, ali samo operateri... A naravno, IMEI se isto može promeniti.

NjegovaWisost
9.2.2010, 12:42
Mozda moze preko onog MOBI SPIJUN-a, ima da se skine preko telefona, i trazis ljude. Ne znam koliko je to pouzdano, ne dajem pare na takve gluposti.
Au brale... Ne mogu da vjerujem da nisi skontao onu foru, ima potpuno ista i za pc..

Može, ali to radi policija, u specijalnim situacijama.

nikola87
9.2.2010, 15:17
e koja je fora sa tim mob spijunom, video sam reklamu u busu

mciggzy
9.2.2010, 15:44
haha, ne verujem da je neko poverovao :D
A jos pise da je fora, i jos pise da ko posalje jednom, svake nedelje mu skida preko 100 dindzi za slanje info poruka :D

A fora za PC... pa u flashu je, kao krene da zumira mapu i na kraju dodje do baje sa ribom kako se... ma ne verujem da neko nije video tu foru na PC-u

dzonihsv
9.2.2010, 15:46
Glupost za krađu para. Veća glupost od toga (po meni) je slanje poruka tokom Velikog Brata (''Cxao Makki, kiss od twoje puswice...'' itd) a keš od poruka ide te ide... :)

nikola87
9.2.2010, 15:51
ma nisam ja poverovao, nego nisam citao, vidim u basu pise locirajte koga zelite putem moba(ili tako nesto), ja ono u fazonu, MA VAZI

max888
9.2.2010, 16:00
Moze ali tesko.Ako imas nekog ko ce preko operatera da ti da informaciju koji se broj prijavio sa imei brojem.Mnogi se zeznu pa nemaju svoj imei broj...
Imei ne moze da se promeni ali moze informacija koja se dobija preko onog koda *#06# ili nekog infoa sa telefona.

federer
16.2.2010, 21:15
Zaposli se u policiji il u FBI/CIA..

b0ky94
16.2.2010, 21:52
Mozda moze preko onog MOBI SPIJUN-a, ima da se skine preko telefona, i trazis ljude. Ne znam koliko je to pouzdano, ne dajem pare na takve gluposti.
Ma mobi spijun je tacan ko sto moja cukun baba zna da locira mobilni....Salu na stranu ali to je istina, tamo gad sam malo gledao njihov sajt lepo pisalo (nije bilo sitno) da sluzi zabavi i da ne prikazuje realne podatke....mogo sam misliti.....Ali http://www.google.com/intl/en_us/latitude/intro.html to bi moralo da radi, ali mislim da jos ne radu u nasoj zemlji...kako se koristi nemam pojma al ti probaj......:)

NjegovaWisost
17.2.2010, 8:58
Ma mobi spijun je tacan ko sto moja cukun baba zna da locira mobilni....Salu na stranu ali to je istina, tamo gad sam malo gledao njihov sajt lepo pisalo (nije bilo sitno) da sluzi zabavi i da ne prikazuje realne podatke....mogo sam misliti.....Ali http://www.google.com/intl/en_us/latitude/intro.html to bi moralo da radi, ali mislim da jos ne radu u nasoj zemlji...kako se koristi nemam pojma al ti probaj......:)

Ne mogu da nađem link, ali to ti je oni ti pošalju gif animaciju - kao ukucaš adresu voljene osobe, i onda se to zumira i prikažu nekog lika kako ima seksualni odnos sa dragom osobom :D I piše ti nešto da su te zeznuli.

I tačka na mobi spijun.
P.S. Naravno da nisam slao, ali ta trula fora je jedno vrije kružila interetom.

wega
17.2.2010, 10:57
Meni su pre nekoliko godina ukrali torbicu sa sve novcanikom i telefonom u njoj. Prijavim u policiskoj stanici, dam im IMEI broj telefona (trazili mi garatni list ili neki drugi dokaz da je moj telefon) i napisali izvestaj. Proslo mesec dana, ja vec digao ruke od telefona i dokumenata kad me zove sluzbenica iz policije da dodjem ponovo u stanicu. U policiji mi vrate telefon a za dokumenta kazu da je lopov vec bacio u smece. Pitam ja inspektora kako su pronasli telefon, a on kaze da se svi prijavljeni ukradeni telefoni traze 2 puta (to za njih valjda radi operater). Ako je u trenutku trazenja telefon u mrezi (znaci upaljen i nije dekodiran) posalju patolu da ga pokupi a ako nije vise ga i ne traze. Pohvale za policiju.:tapsh:, nisam to ocekivao.

PS: Postojala je nekad (ne znam da li jos uvek) usluga koju je pruzao MTS tkz. ortak lokator sa kojim si u svakom trenutku mogao da lociras svog prijatelja (naravno ako je i on prijavljen na taj servis).

Beagle
17.2.2010, 11:42
Meni su pre nekoliko godina ukrali torbicu sa sve novcanikom i telefonom u njoj. Prijavim u policiskoj stanici, dam im IMEI broj telefona (trazili mi garatni list ili neki drugi dokaz da je moj telefon) i napisali izvestaj. Proslo mesec dana, ja vec digao ruke od telefona i dokumenata kad me zove sluzbenica iz policije da dodjem ponovo u stanicu. U policiji mi vrate telefon a za dokumenta kazu da je lopov vec bacio u smece. Pitam ja inspektora kako su pronasli telefon, a on kaze da se svi prijavljeni ukradeni telefoni traze 2 puta (to za njih valjda radi operater). Ako je u trenutku trazenja telefon u mrezi (znaci upaljen i nije dekodiran) posalju patolu da ga pokupi a ako nije vise ga i ne traze. Pohvale za policiju.:tapsh:, nisam to ocekivao.

Ukrali i meni telefon pre jedno dve godine, i hteo ja da prijavim kradju, medjutim komsija policajac mi rekao da oni uglavnom ne traze telefone, jedino ako su oteti pod pretnjom (tipa noz, pistolj i slicno). Posto nisam zeleo da se cimam i lazem, digao sam ruke od telefona.


PS: Postojala je nekad (ne znam da li jos uvek) usluga koju je pruzao MTS tkz. ortak lokator sa kojim si u svakom trenutku mogao da lociras svog prijatelja (naravno ako je i on prijavljen na taj servis).
To nije vezano za IMEI, vec za SIM karticu.

N_i_k_o_l_a
17.2.2010, 11:47
PS: Postojala je nekad (ne znam da li jos uvek) usluga koju je pruzao MTS tkz. ortak lokator sa kojim si u svakom trenutku mogao da lociras svog prijatelja (naravno ako je i on prijavljen na taj servis).

ovo jos uvek postoji i fukcionise poprilicno precizno uz manja odstupanja od nekoliko desetina metara ;)

toxic
17.2.2010, 12:05
To nije vezano za IMEI, vec za SIM karticu.
Nisam siguran da je vezano za karticu. Pre par meseci je moj prijatelj kupio telefon od nekog lika (poznanika) i posle par dana, sa njegovom starom karticom u telefonu, zove njega policija da odnese telefon tamo jer je telefon prijavljen kao ukraden.

Skols
17.2.2010, 12:30
Nisam siguran da je vezano za karticu. Pre par meseci je moj prijatelj kupio telefon od nekog lika (poznanika) i posle par dana, sa njegovom starom karticom u telefonu, zove njega policija da odnese telefon tamo jer je telefon prijavljen kao ukraden.

Ista prica...uzeo pre jedno 3-4 godine 2 telefona,za mene i devojku,posto bio vikend pa gospoda iz MUP-a nisu radila,ja se lepo sluzio 2 dana,kad u ponedeljak zovu iz 29.og da dodjem na kaficu.Telefoni i nisu imali neku trzisnu vrednost,al` su oteti prilikom razbojnistva...Zvali su sve koji su ubacivali svoje SIM kartice u ta 2 telefona..ja sam registrovani korisnik Lelekoma,zato su i imali moje podatke..da nisu..samo bih ugasio fon i bacio karticu...

Beagle
17.2.2010, 20:40
Nisam siguran da je vezano za karticu. Pre par meseci je moj prijatelj kupio telefon od nekog lika (poznanika) i posle par dana, sa njegovom starom karticom u telefonu, zove njega policija da odnese telefon tamo jer je telefon prijavljen kao ukraden.

Aman bre, ortak lokator je vezan za SIM, ne trazenje preko IMEI :to_care:

dile
17.2.2010, 22:48
Aman bre, ortak lokator je vezan za SIM, ne trazenje preko IMEI :to_care:

Bas tako i meni su ukrali telefon i to je prijavljeno policiji. I nikada nista. Eh sada nisam ja ni ocekivao telefon je kostao nekih 130 evra. Jer neki imaju pricu da ako je telefon jeftin nece da ga traze, a ako je +400 evra traze.
Odmah da razbijem famu: pitaju koja je vrednost telefona, i tako mi je prijatelj rekao jednom, nekoliko stotina evra i oni mrtvi ladni kazu sto nosis tako skup telefon.:to_care:
Eh, a ako je lopov koji ti ukrao telefon teza budala i jos vidi da imas kredita na telefonu i pocne da ga koristi naravno da ce ga naci i vratiti ti telefon. JOs jednom drugu je jednom vracen telefon jer lopov video da ima dovoljno kredita(tek sto je dopunio 5000 dinara) on uzeo i potrosio.

toxic
18.2.2010, 1:37
Aman bre, ortak lokator je vezan za SIM, ne trazenje preko IMEI :to_care:
Ko prica o ortak lokatoru? :D

Bokile
22.2.2010, 22:54
Tooooooo je znači mene jebaŁo, svako jutro mi nestaje kredit, čim uplatim...nećete ga majci više, napujdaću ja vas......... :D

http://www.devprotalk.com/images/smilies/more/krsti.gif

sir ljove
22.2.2010, 23:06
2X su mi marnjavali fon ni jednom nisu nasli, ortaku isto 2X i naravno nista ...

LoneWolf
23.2.2010, 3:20
stalno slusam price kako je moguce locirati telefon preko IMEI-a ali i mnogi su mi to obrazlozili kako ali mene interesuje da li je nekome lociran telefon u srbiji po mogucnosti Novom Sadu ako jeste stwarno bih woleo da cujem kome i na koji nacin...

Meni su ukrali telefon i locirao sam ga uspješno,ali ne softverom nego putem ekipe koja je prepoznala šanere i hardverom (pajserima,toljagama,štanglama i sličnim alatkama) otklonila problem koji je pritom nastao i vratila mi moj nestali telefon bez uplitanja snaga javnog reda i mira,provajdera i bilo koga trećeg.

Nema tu softvera ni sličnih 'akerskih scena k'o u filmovima.
Treba znat' ekipu.

federer
23.2.2010, 17:33
Mom bratu neko ukro fon prije ihahaj mjeseci ja msm za docek nove godine 2008. E ima li nade da sad pronadjem kako? Znam IMEI od telefona.

dzonihsv
23.2.2010, 17:37
Teško, ultra teško. Ako je van države sad, IMEI je sigurno promenjen... E sad, ako ga je neki indijanac koji nema veze sa tehnologijom ukrao, nikad ne reci nikad. :)

Iz prethodnih postova možeš zaključiti kolika je uspešnost pronalaska mob. telefona.

federer
23.2.2010, 18:04
Teško, ultra teško. Ako je van države sad, IMEI je sigurno promenjen... E sad, ako ga je neki indijanac koji nema veze sa tehnologijom ukrao, nikad ne reci nikad. :)

Iz prethodnih postova možeš zaključiti kolika je uspešnost pronalaska mob. telefona.
Ma у овом граду све њубине тешке,ма какви,они не знају нит знају у којој су држави нит изаћ из ње. Сумњам на једног лика који је тотална будала нема везе са технологијом. Е сад пошто живим у једној вукоје**ни , интересује ме да ли би како мого код ове наше јадне полиције то да нађем? Ил да одем у Сарајево и да код њих? Да ли ће ми признат?

dzonihsv
23.2.2010, 18:14
Policija i provajder mobilne telefonije mogu sarađivati radi pronalaska tvog mobilnog telefona, a da li će... ja mislim da 'oće, ali sutra malo. :) Teško da će se murkani cimati oko toga. Još ako nije neki skup telefon, tek će tad da iskuliraju. Mislim da ima i fora ako je taj telefon ukraden na silu, tačnije istrgnut oz tvoje ruke i slično, takvi slučajevi se prijavljuju kao razbojništvo i oni imaju priorited.

Mobilni operater je taj sa svom potrebnom opremom koji ti ikako može pronaći fon. Idi do njihove poslovnice i vidi šta će da ti kažu. Ali opet, fon je ukraden pre više od godinu dana... pa ne očekuj čuda.

federer
23.2.2010, 18:35
policija i provajder mobilne telefonije mogu sarađivati radi pronalaska tvog mobilnog telefona, a da li će... Ja mislim da 'oće, ali sutra malo. :) teško da će se murkani cimati oko toga. Još ako nije neki skup telefon, tek će tad da iskuliraju. Mislim da ima i fora ako je taj telefon ukraden na silu, tačnije istrgnut oz tvoje ruke i slično, takvi slučajevi se prijavljuju kao razbojništvo i oni imaju priorited.

Mobilni operater je taj sa svom potrebnom opremom koji ti ikako može pronaći fon. Idi do njihove poslovnice i vidi šta će da ti kažu. Ali opet, fon je ukraden pre više od godinu dana... Pa ne očekuj čuda.
Па то је био Сону Ерицссон К750 ,а телефон је украден на начин ходај па ти га неко мазне. Ал ја сам из босанске мреже М:ТЕЛ које мрзим више од Апплеа и Соннуја. А да ,колка је казна ако ми украду на поменут начин? Вала би хебо маму том лику.

dzonihsv
23.2.2010, 18:42
Ko zna kolika je kazna, em se ne zna ni ko je lopov.

Realno, mislim da ti nemaš skoro nikakvih šansi oko pronalaska tog telefona. Kasno si se setio...

DragonSlayer
23.2.2010, 18:51
Ja realno ne znam ni za jedan slučaj ....

mikiii
23.2.2010, 20:08
CIA snajka CIA :D

JovanK
11.3.2010, 1:24
Malo da ozivim pricu.
Pa ovo recimo nisu prazne price, ali nisu ni "pune"

Naime telefon koji je aktivan, dakle koji je u funkciji, emituje 2 signala, jedan je signal to jest kod sim kartice a drugi je kod telefona. Tako da se telefon moze locirati na dva nacina, preko jednoga od ovih kodova.

Lociranje telefona se vrsi na principu da se odredi bazna stanica sa koje prima signal, pa se prema jacini signala i prema mijenjanju baznih stanica sa kojih prima signal moze odrediti radius na kome se telefon nalazi, tacna lokacija ne moze.

federer
11.3.2010, 16:00
Malo da ozivim pricu.
Pa ovo recimo nisu prazne price, ali nisu ni "pune"

Naime telefon koji je aktivan, dakle koji je u funkciji, emituje 2 signala, jedan je signal to jest kod sim kartice a drugi je kod telefona. Tako da se telefon moze locirati na dva nacina, preko jednoga od ovih kodova.

Lociranje telefona se vrsi na principu da se odredi bazna stanica sa koje prima signal, pa se prema jacini signala i prema mijenjanju baznih stanica sa kojih prima signal moze odrediti radius na kome se telefon nalazi, tacna lokacija ne moze.
Dobro si skonto.

JovanK
11.3.2010, 17:29
Dobro si skonto.

Nisam skontao ja sam to znao :)