PDA

Prikaži potpunu verziju : MySql - Pristup preko WAMP-a


CounteSSpanktacula
8.2.2010, 0:18
Kako najpraktičnije da podesim WAMP tako da mogu da pristupim preko interneta lokalnoj mysql bazi ako imam dynamic IP adresu?

Probao sam preko no-ip.com gde sam registrovao domen i skinuo program no-ip DUC koji automatski update-uje moju IP adresu, kako bi bila usmerena ka tom domenu. Međutim kada kucam u browseru domen koji sam dobio od no-ip.com otvara mi se promp da ukucam password od mog ADSL modema (koji je na lokalnoj adresi 192.168.1.1).

Kako da preusmerim ovaj domen da "gađa" localhost, odnosno MySql bazu? I ja sam se malo zbunio u praksi oko ovoga, ali evo konkretno kako bi to trebalo da izgleda:

Na free hostingu imam manju php skriptu kojoj se pristupa remote za ažuriranje baze. Pošto ne mogu preko free hosta da pristupim remote, mislio sam da dignem WAMP i da u config.php unesem parametre za WAMP mysql bazu. Tako da kada "otvorim" sajt u browseru, da skripta učitava podatke iz moje lokalne MySql baze?

dusandevic
8.2.2010, 16:02
Koji ADSL paket koristiš? Za to što planiraš da radiš, verovatno će ti trebati pristojan upload, koji je generalno problem kod ADSL-a (baš zbog asimetričnog rada).

Pa ako ga usmeriš na localhost, možeš da završavaš stvari preko phpmyadmin-a, a možeš i neki MySQL klijent, kao npr. MySQL Front da usmeriš na svoj domen, tj. IP adresu.

Probaj preko nekog MySQL klijenta da zadaš za host svoj domen, a za bazu ime te baze, navedi username i pass za pristup mysql-u da vidiš da li radi.

el_corona
8.2.2010, 16:21
Ocigledno je da nemas ADSL modem vec ruter a samim tim moras u podesavanju rutera da prosledis neki port slobodan odgovarajucem portu WAMP MySQL servera. Ostalo je na tebi da uneses podatke u tu php skriptu ali nisam siguran kako ce se to ponasati jer ides preko tog no-ip servisa pa sumljam da moze biti komplikacija.

CounteSSpanktacula
9.2.2010, 6:22
@dusandevic
Nije toliko bitan upload u ovom slucaju jer ima samo par query koja su potrebna. A takodje, odredjen deo se i kesira na pola sata.

-Ako ga usmerim na phpmyadmin (...localhost/phpmyadmin/) to znaci da kada ukucam svoju eksternu IP adresu (ili no-ip domen) otvorice se phpmyadmin? -Koji server da stavim u config.php (no-ip domen?) ??

@el_corona
WAMP je valjda na portu 80, ako se ne varam. Sledio sam uputstva sa portforward.com sa ovog linka (http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Huawei/EchoLife-HG520s/HTTP.htm). Kada to uradim, ne mogu da pristupim ruteru, vec moram da kucam 192.168.1.1:8080 , a preko no-ip.com ne mogu i dalje da pristupim localhostu.

Neki savet?

el_corona
9.2.2010, 12:27
-Ako ga usmerim na phpmyadmin (...localhost/phpmyadmin/) to znaci da kada ukucam svoju eksternu IP adresu (ili no-ip domen) otvorice se phpmyadmin? -Koji server da stavim u config.php (no-ip domen?) ??

Nece se otvoriti phpmyadmin jer referenciras lokaciju posle ip adrese a to mislim nije omoguceno no-ip servisom. Dovoljno bi bilo samo da ga usmeris na adresu pa onda kada otvors sajt localhosta dodas /phpmyadmin i tada bi trebalo biti ok. U config.php treba da uneses no-ip domen sa odgovarajucim portom a on je mislim 80 ili 8245 u free verziji.

@el_corona
WAMP je valjda na portu 80, ako se ne varam. Sledio sam uputstva sa portforward.com sa ovog linka (http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Huawei/EchoLife-HG520s/HTTP.htm). Kada to uradim, ne mogu da pristupim ruteru, vec moram da kucam 192.168.1.1:8080 , a preko no-ip.com ne mogu i dalje da pristupim localhostu.

Neki savet?

WAMP apache WEB server je na portu 80 dok je default MySQL port 3306. Mogao bi da navedes portove koje si prosledio na ruteru.

Elem, kada uneses u browser svoj no-ip domen dobijas stranicu rutera koji slusa na portu 80 (i iz tog razloga mu ne mozes pristupiti iz lokala na portu 80 jer je on rezervisan za no-ip vezu tako da koristi svoj proxy port a to je 8080) sto znaci da treba da prosledis javni (public) port 80 na privatni 3306 ip adrese kompa na kome je MySQL server a to je verovatno 192.168.1.2 adresa.

Phpmyadmin treba da instaliras na free hostu i da podesis da bi imao menadzment baze sa svog sajt tako da kazem ili napravis potpuno novi domen no-ip servisa za tu svrhu jer nema smisla da pamtis dinamicki ip rutera da bi pristupio lokalnoj aplikaciji phpmyadmina (za koji opet treba da prosledis odgovarajuci port) zato sto bi se to direktno kosilo sa celom ovom stvari.