PDA

Prikaži potpunu verziju : windows Vista!


Strane : 1 [2]

Garson
15.9.2006, 21:36
http://www.benchmark.co.yu/article.php?sid=11558
Toliko o "nezahtevnosti" Viste.:(:mad:

Rocker
15.9.2006, 22:04
http://www.benchmark.co.yu/article.php?sid=11558
Toliko o "nezahtevnosti" Viste.:(:mad:
Ništa, instaliraćemo DX10 na XP i cepati igre bolje nego na fancy Visti, bar dok je ne ispeglaju!:dzavo:

voodoo_
15.9.2006, 22:14
DX10 će raditi samo na Visti.
Moguće da će ga vremenom neko "iščupati", ali ako se bude oslanjao na Vistin API koji cenim da se dobrim delom razlikuje od starog NT-a 5.x, biće problema.

PS. DirectX 9 i starije igre na Visti rade preko wrappera koji to prevodi u DirectX 10 pozive... ili u prevodu biće više problema sa kompatibilnošću neko kad je došao XP...

Rocker
15.9.2006, 22:48
DX10 će raditi samo na Visti.
Moguće da će ga vremenom neko "iščupati", ali ako se bude oslanjao na Vistin API koji cenim da se dobrim delom razlikuje od starog NT-a 5.x, biće problema.

Napraviće ga i za XP, kao što su i DX 9 za 2000. Čak i da ga ne naprave, dok svi imamo DX9 kartice, briga nas za Vistu!:to_care:

Mr. Garrison
15.9.2006, 22:57
onda mozemo da se pozdravimo sa DX10 igrama ;)

Rocker
15.9.2006, 23:28
onda mozemo da se pozdravimo sa DX10 igrama ;)
Ko je beše pominjao da danas na prste mogu da se nabroje igre koje koriste SM3? Šta će to DX10 da donese pa da danšnje kartice neće moći da pokrenu igre koje su rađene u njemu? I, naravno, koliko će igara biti u startu pravljeno za DX10? Možda Halo2 i još tako neki tehnološki demo koji bi trebalo da ubedi ljude da bace soma $ na Vistu! Prelazak je neminovan, ali treba uhvatiti pravi tajming!;)

Garson
15.9.2006, 23:31
Možda Halo2 i još tako neki tehnološki demo koji bi trebalo da ubedi ljude da bace soma $ na Vistu! Prelazak je neminovan, ali treba uhvatiti pravi tajming!;)
Pa Halo2 ima na XBox-u i ako se pojavi na PC-u bice port, tako da ne verujem da ce biti DX10.Ali zato Crysis hoce.:(

Mr. Garrison
15.9.2006, 23:48
Ko je beše pominjao da danas na prste mogu da se nabroje igre koje koriste SM3? Šta će to DX10 da donese pa da danšnje kartice neće moći da pokrenu igre koje su rađene u njemu? I, naravno, koliko će igara biti u startu pravljeno za DX10? Možda Halo2 i još tako neki tehnološki demo koji bi trebalo da ubedi ljude da bace soma $ na Vistu! Prelazak je neminovan, ali treba uhvatiti pravi tajming!;)
to sam ja rekao, ali i dalje stoji da ko hoce da se naigra DX10 igara, morace da predje na Vistu. kad ce se te igre pojaviti to ne znam. prva ce verovatno biti Kriza.

voodoo_
16.9.2006, 0:10
Napraviće ga i za XP, kao što su i DX 9 za 2000. Čak i da ga ne naprave, dok svi imamo DX9 kartice, briga nas za Vistu!:to_care:
:confused: Pa DX9 još od svog izlaska regularno postoji i za 2000...
Nego hoću da kažem da je DX10 ono što je trebalo da bude onaj novi interfejs o kome je Kuzma pisao. Tako da ako je sam API toliko radikalno izmenjen, DX10 na XP-u može da dođe eventualno uz SP3 jednog dana, dok o hakerskom čupanju iz Viste i ubacivanju u XP nema govora.

Rocker
16.9.2006, 1:01
Ma ne opterećujem se previše time...kad bude moralo da se prelazi, svi ćemo preći a s obzirom koliko Vista kasni do sad, načekaćemo se mi još!:cool:

PeTkO
16.9.2006, 10:27
Imam jedno pitanje, mozda malo glupo!!!!Interesuje me da li ce na visti raditi igre i programi koji su namenjeni za XP?????

optimus_prime
16.9.2006, 10:59
Imam jedno pitanje, mozda malo glupo!!!!Interesuje me da li ce na visti raditi igre i programi koji su namenjeni za XP?????

Za sada sve sto koristim na xp-u radi i pod Vistom, cak i Cubase!!
Ali uvek ce biti programa koje da prave neki problem.

voodoo_
16.9.2006, 12:18
http://www.gamespot.com/features/6154735/index.html

korisnik
23.9.2006, 14:37
Nova vista je vani. Build 5728.

mozete je skinuti ovde:

http://download.windowsvista.com/preview/rc1/en/download-5728.htm

optimus_prime
23.9.2006, 18:22
Nova vista je vani. Build 5728.

mozete je skinuti ovde:

http://download.windowsvista.com/preview/rc1/en/download-5728.htm


Ali dobro procitajte sta pise u prvom pasusu, kad otvorite stranu, onda se dvaputa razmislite dali vredi skidati ili "ostati" na rc1

korisnik
23.9.2006, 19:11
Ma uredu je taj release, to je samo disclaimer. U stvar je to RC2, ali posto zure ce zvanicno da objave RC2 umesto RC3, a onda sledi RTM. Ja cu danas da upgradujem iz RC1 na taj RC1 novi build. Samo da zavrsim sa restauracijom nekih podataka.

optimus_prime
23.9.2006, 19:14
Ma uredu je taj release, to je samo disclaimer. U stvar je to RC2, ali posto zure ce zvanicno da objave RC2 umesto RC3, a onda sledi RTM. Ja cu danas da upgradujem iz RC1 na taj RC1 novi build. Samo da zavrsim sa restauracijom nekih podataka.

Jeli da te pitam, koliko ustvari moze da se koristi vremenski RC1, ja nisam stigao da probam.

korisnik
23.9.2006, 19:26
Sesti ili sedmi mesec 2007.

korisnik
24.9.2006, 12:36
Evo instalirao sam i delsilo se sta je bilo obecavano. Vista prvi puta radi brze od WinXP. Desktop je mnogo brzi, za igre to jos ne vazi, ali to je stvar drajvera.

tomicg
5.10.2006, 21:41
Jedno pitanje?Šta je Aero tj. kako da znam da li je uključen ili nije.Ako nije kako da ga uključim?

korisnik
5.10.2006, 21:55
Pa to ti je desktop koji je 3d accelerated. Prepoznajes ga po animiranim prozorima, prozirnosti itd.

paterfamilias
5.10.2006, 22:39
Veoma je zanimljivo da MS planira da onemogući antivirusnim aplikacijama da presreću windows api-tzv.api hooking,čime će biti onemogućen real-time protection gotovo svih antivirusa koji će moći u Visti samo on demand da skeniraju fajlove,a jedino će ovo moći da radi MS-antivirus.
Ako ovim zaključavanjem kernela u potpunosti ne spreče razni malware da direktno komunicira sa kernelom,biće vrlo veselo videti kako će se štititi korisnici bez raznih Kasperskih,nortona ili nod 32,samo sa ms-antivirusom koji će jedini biti pravi antivirus na Visti.
To znači da MS računa da će Vista biti sasvim bezbedna,mada je veliko pitanje zašto su onda svom antivirusu omogućili api hooking,ili da smatraju da će njihov antivirus biti najbolji ikad napravljen.

Norton i mcafee su već najavili neke primedbe na ovo

http://arstechnica.com/news.ars/post/20060927-7851.html
http://arstechnica.com/news.ars/post/20061002-7875.html

tomicg
6.10.2006, 6:54
Pa to ti je desktop koji je 3d accelerated. Prepoznajes ga po animiranim prozorima, prozirnosti itd.

Pa meni prozori nestaju kao u neki Fade-out i to je valjda to samo me malo buni što mi jezauzeće memorije posle instalacije nekih 320-330mb a pisalo je da će to biti mnogo više.Kako se to isključuje tj. kako se zove taj servis pa da ga dizejblujem.

Kostarum Rex Persia
7.10.2006, 2:28
Upravo je izašla Vista RC2 build 5744, 64-bitna izlazi za koji dan.

Link ka vesti http://blogs.technet.com/windowsvista/default.aspx

korisnik
7.10.2006, 3:04
Evo probao sam RC2 i kao i obicno preporucujem ga.

Kostarum Rex Persia
7.10.2006, 3:32
korisnik, poslao sam ti pre tri ili četiri dana privatnu poruku, ajde odgovori mi, molim te.

optimus_prime
9.10.2006, 21:06
Ko je reko da vista rc moze da se koristi do sledece godine kad meni trazi aktivaciju u roku od 3 dana, zna li neko kako da se aktivira na duzi period

dume
9.10.2006, 23:52
Ja sam probao beta verziju i mogu ti priznati da i na giga rama ne sljaka kako treba (mnogo trokira). Ako tebi treba racunar za hvalisanje po kvartu kako si prvi ubacio vistu onda ok, ali ako ti treba za neki poso odnosno ako radis nesto ozbiljno na racunaru zadrzi se na XP-u jos neko vreme. :cool: :cool: :cool:

korisnik
10.10.2006, 8:08
Beta je radila sporo rc1 i rc2 rade brzo i sa manje rama. Sto se tice aktivacije naravno da moras da je aktiviras, a kljuc dobijes na MS sajtu. Onda radi do sredine 2007. Inace sada radi brze od WinXP sa zadnji popravcima. Naravno treba za sve funkcije malo vise rama.

faXcooL
10.10.2006, 9:14
RC2 shljaka na nivou bez problema za sada.

optimus_prime
10.10.2006, 11:59
Beta je radila sporo rc1 i rc2 rade brzo i sa manje rama. Sto se tice aktivacije naravno da moras da je aktiviras, a kljuc dobijes na MS sajtu. Onda radi do sredine 2007. Inace sada radi brze od WinXP sa zadnji popravcima. Naravno treba za sve funkcije malo vise rama.


Kako da dobijem kluc na MS sajtu kad kaze da treba da se kupi kljuc, poslalji mi upustvo na PM, molim te.

korisnik
10.10.2006, 15:20
http://www.microsoft.com/windowsvista/getready/preview.mspx

Dole izaberi download now i pici po upustvima

optimus_prime
10.10.2006, 17:51
thanx radi, a sta da radim kad budem zeleo da je reinstaliram, moram da menjam cd key ili mogu isti.

urke
13.10.2006, 13:25
Jeste li videli začkoljice oko licenciranja? Dozvoljen prenos licence samo na istu hardversku konfiguraciju i to samojednom. Za svaki sledeći prenos će morati da se kupi nova licenca. Naravno, i ubacivanje novog hard diska ili zamena crknute matične ploče povlači kupovinu nove licence.

info: http://blogs.zdnet.com/Bott/?p=156

Full_Metal_Yakuza
13.10.2006, 14:09
Jos da dodam da sistem vise nece dozvoljavati instaliranje third party drajvera vec samo onih koji su digitaly signed....
To mozda ne bi bilo toliko zabrinjavajuce da je dobar deo iole egzoticnijeg hardvera ima ovakve drajvere(Nokia PC Suite/Cable Driver,TV kartice,SkyStar kartice i jos dosta toga)
Mislim jbt-diktatura kakve nema;)
Pravo je korisnika da na svoj komp instalira sta god hoce i da za to sam snosi posledice(ako ih ima)
Uaaaaa MS!

Mario Pavićević
13.10.2006, 14:37
Zivi uzas!ne aktivirana verzija u kojoj pola programa nece raditi,ne mogucnost instaliranja ne potpisanih drajvera,integrisane zastite od kopiranja,onaj vraziji DAP koji sprecava pokretanje "programa opasnih po sistem" koji je pravio probleme i u SP2 a mogu misliti sta ce ova "unapredjena" verzija da radi.

Full_Metal_Yakuza
13.10.2006, 15:34
Ljudi se loze bez razloga,bar ja tako mislim...
Jer cemo dobiti nesto sto je malo nasminkani WinXP(doduse,kernel koji se koristiti ce biti od Win 2003 servera,sto je mozda jos gore:( ),koji ce zahtevati novi hardver i to je-jbg deal sa prodavcima hardvera radi svoje-kakvi smo mi to ljudi sad sto necemo da kupujemo njihove duo-core procesore i ostala cudesa za koje realno uopste za sad nema potrebe,kao uostalom i za 64-bit procesorima(mada ne kazem da to nije buducnost:) )
Inace full(premium kako je zovu)verzija Viste ce kostati oko 400$ sto je van svake pameti,a koliko sam video/cuo zuzimace preko 10GB prostora na hard-u....
Samo se pitam sta to zauzima 10GB-a?Novi Media Player:p
Kao sto sam rekao-MS sucks!
No nista novoga-oduvek je bilo tako,a ljudi su uvek spremni da progutaju sve samo zarad toga sto se dobiti fancy-pancy Aero-samo da vidis....

Freeloader
16.10.2006, 9:49
Ja sam instalirao Sky Star 2 bez problema,Vista RC1 prihvata sve drajvere od XP-a.Cak i audio drajver je za xp,i radi perfektno.To su samo price da nece moci nepotpisan drajver.Drajver za Sky Star 2 je nepotpisan,pa ga je vista prihvatila.Ja sa njom za sad nisam imao problema.Inace radi vrhunski!

paterfamilias
16.10.2006, 17:02
Ja sam instalirao Sky Star 2 bez problema,Vista RC1 prihvata sve drajvere od XP-a.Cak i audio drajver je za xp,i radi perfektno.To su samo price da nece moci nepotpisan drajver.Drajver za Sky Star 2 je nepotpisan,pa ga je vista prihvatila.Ja sa njom za sad nisam imao problema.Inace radi vrhunski!
Ništa ne brini,implementiraće oni sve te "napredne" restrikcije u konačnoj verziji.:)
Neće raditi nijedan nepotpisan drajver,nijedan real time protection antivirus,a ako rikne matična ploča mora da se kupuje i novi windows.

Freeloader
16.10.2006, 17:14
Ništa ne brini,implementiraće oni sve te "napredne" restrikcije u konačnoj verziji.:)
Neće raditi nijedan nepotpisan drajver,nijedan real time protection antivirus,a ako rikne matična ploča mora da se kupuje i novi windows.

Ja u to nevjerujem.To je moj stav.To bi bilo krajnje nekorektno,i monopolski,nevjerujem da ce to uraditi,mada nista nije iskljuceno.U svakom slucaju,imam RC1 na disk,pa ako finalna bude takva kakva kazes,ili ova RC1 ili stari,dobri XP!

paterfamilias
16.10.2006, 17:53
To bi bilo krajnje nekorektno,i monopolski,nevjerujem da ce to uraditi
Kao da MS dosada nikada nije bio monopolista i nekorektan,pa je sad to nešto novo,pa da se čudimo i ne verujemo.Ovo sa Vistom je samo početak,kada MS bude zaokružio svoj sistem licenciranja za par godina,ima da se svakog dana ili meseca plaća renta za korišćenje windowsa.

Freeloader
16.10.2006, 18:22
Kao da MS dosada nikada nije bio monopolista i nekorektan,pa je sad to nešto novo,pa da se čudimo i ne verujemo.Ovo sa Vistom je samo početak,kada MS bude zaokružio svoj sistem licenciranja za par godina,ima da se svakog dana ili meseca plaća renta za korišćenje windowsa.


Pa postoji valjda pravda i pravo u ovome svijetu,ipak u Americi ne moze to tek tako.Ipak ej tamo pravni sistem razvijeniji nego ovi nasi.Ne vjerujem ja u da ce sve bti tako.Ako bude tako,ljudi ce masovno prelazit na neki alternativni sistem,a nevjerujem da bi MS to volio,tako da ne vjerujem da ce bit bas strogi sto se toga tice.Vrijeme je nabolji sudija,vidjecemo sto ce bit.

paterfamilias
16.10.2006, 20:48
Pa postoji valjda pravda i pravo u ovome svijetu,ipak u Americi ne moze to tek tako.Ipak ej tamo pravni sistem razvijeniji nego ovi nasi.Ne vjerujem ja u da ce sve bti tako.Ako bude tako,ljudi ce masovno prelazit na neki alternativni sistem,a nevjerujem da bi MS to volio,tako da ne vjerujem da ce bit bas strogi sto se toga tice.Vrijeme je nabolji sudija,vidjecemo sto ce bit.
Pravo i pravda nikako ne idu zajedno sa MS.
Pa i ako MS ne bude mogao da istera svoje u SAD i EU,ima on svoje nove kolonije u Istočnoj Evropi gde će moći da progura ono što ne može u razvijenim zemljama.

Bryan Fury
16.10.2006, 22:14
Uf, koliko teorija zavere na toliko malo prostora. :D

Covenant
16.10.2006, 23:38
Procitaj recenziju Viste u SK-u pa ces videti da ce to tako i biti;)

paterfamilias
17.10.2006, 1:08
Uf, koliko teorija zavere na toliko malo prostora. :D
Evo ti nekoliko "zavereničkih" linkova,izgleda da je pola neta poludelo pa veruje u neke neiskrene namere MS(gde nađoše baš MS da ga blate):)
http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=75079
http://www.techweb.com/wire/software/193300234
http://arstechnica.com/news.ars/post/20060927-7851.html
http://arstechnica.com/news.ars/post/20061002-7875.html

Bryan Fury
17.10.2006, 11:04
Opet, ne vidim čemu tolika panika. Sa antivirusom će verovatno proći kao i sa Media plejerom; a i sada ako imaš OEM windows xp (kao što ima najveći broj legalnih korisnika) ako ti "rikne" ploča moraš da kupiš novi Windows pa nisam čuo da se neko žali.
Uostalom, to što izlazi Vista ne znači da svi moraju da pređu na nju. Kome ne odgovara, slobodno može da ostane na XP-u ili da pređe na Linux i ostale anti-monopoliste. ;)

Covenant
17.10.2006, 11:13
Problem je u tome sto drajveri koji nemaju WHQL ne mogu/nece moci da se instaliraju na Visti....
Pustitite vi betu,final verzija je sasvim druga stvar....
Ovo za licencu jos i djene-djene-mislim,realno,koga je manje-vise briga jer 99% nase drzave koristi piratski softver...
Sa druge strane,pak,drzavna administracija ima razlog za brigu-ko im je kriv kada potpisuju ugovor sa djavolom:)

~Jandra~
18.10.2006, 21:09
Evo sad sam instalirao Vistu RC 1 i na prvi pogled mi se dopada.:D

optimus_prime
18.10.2006, 21:39
Evo sad sam instalirao Vistu RC 1 i na prvi pogled mi se dopada.:D

Ja je koristim vec duze vreme i mogu samo reci hvale da kazem. kad izadje full bice to lepota.

goran jerem
21.10.2006, 23:24
Dali je neko probao RC2 i gde moze da se nabavi .
Nemam bas pozitivnih iskustava sa RC1 internet ,zvuk .....itd.

faXcooL
24.10.2006, 10:09
^ Verizja RC2 je mogla da se skine sa microsoftovog oficiajlong sajta, ali je bila isporucena u "samo" 100.000 primeraka. Skinuo sam ja i nisam primetio neke pozitivne razlike. Ono sto sam primetio jeste da mi Vista RC2 nije dozvolila aktiviranje Aero sistema, tako da nisam mogao da dobijem specijalne efekte i slicno. Negde je pisalo da je neophodna instalacija drajvera kompatibilnih sa Vistom, ali u RC1 verziji to nisam morao da instaliram i sve je OK radilo.
Moram da napomenem da mi je Perfromance Score na RC1 bio 2.5, a ovde je 2.0 sto logicki proizilazi da je RC2 zahtevnija. Ako nije, onda ne mogu da objasnim zasto se to desilo.. Jedino ako je opet neki bug u pitanju :)

Evo neceg interesantog ako vec neko nije postovao pre mene :


Surprise! Windows Vista Prices (Mistakenly?) Revealed
by Larry Richman
August 27, 2006

We have located an official Microsoft website for the purchasing of retail products. Included in the dropdown list are the prices for all Windows Vista editions (SKUs).

For example, Windows Vista Ultimate is priced at 499.00 CAD (Canadian Dollars).

Whether or not this is simply a "test" site or the real thing cannot be confirmed right now, or if these will be the final prices. They do appear to be in line with previous reports.

Here are the USD comparisons as of now:

$242.40 for Windows Vista Home Basic
$263.43 for Windows Vista Home Premium
$224.37 for Windows Vista Business
$449.65 for Windows Vista Ultimate

:opanachke

Vista launch date revealed : January, 30. 2007

:opanachke

Djordje81
24.10.2006, 11:47
Uostalom, to što izlazi Vista ne znači da svi moraju da pređu na nju. Kome ne odgovara, slobodno može da ostane na XP-u ili da pređe na Linux i ostale anti-monopoliste. ;)

Slažem se, teško da će neko da se zatrči sa Vistom, ako nema para za bacanje :paranoia: , kad već postoji XP i Ubuntu

Covenant
24.10.2006, 11:48
Brate Home verzija vise od 200$
Kakav bezobrazluk-pa WinXP Pro OEM kosta oko 50$....
Lako se moze desiti da im ovaj Win bude promasaj(ko zna?)
Setimo se samo bisera poput W97(95OSR),W98SE,WinME i "cuvenog" WinNT koji je nagurao vise od 20 SP-a

Djordje81
24.10.2006, 11:52
Da su ograničili broj instalacija na npr. 6 i to bi bila dovoljna zaštita niko ne bi pozajmljivao OS na instalaciju nekom drugom, ovo sa jednom preinstalacijom je podlo

Covenant
24.10.2006, 11:53
Uostalom, to što izlazi Vista ne znači da svi moraju da pređu na nju. Kome ne odgovara, slobodno može da ostane na XP-u ili da pređe na Linux i ostale anti-monopoliste

Da,a sta ako MS odluci da recimo pola godine po njenom izlasku ukine podrsku za XP i obustavi razvoj,i tako primora proizvodjace hardvera/softvera da pisu samo softver za Vistu i tako natera korisnike da promene OS(i hardver:p )
Tek da na pominjem proizvodjace igara(citaj Halo 2):opanachke
Uostalom,nista iznenadjujuce za MS...

Djordje81
24.10.2006, 12:00
Čini mi se da neće, jer su najvili SP 3 za 2008 :icon_stud

Garson
27.10.2006, 5:23
Novi problemi za Vistu.
http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=4710

Bryan Fury
28.10.2006, 18:10
Da,a sta ako MS odluci da recimo pola godine po njenom izlasku ukine podrsku za XP i obustavi razvoj,i tako primora proizvodjace hardvera/softvera da pisu samo softver za Vistu i tako natera korisnike da promene OS(i hardver:p )
Tek da na pominjem proizvodjace igara(citaj Halo 2):opanachke
Uostalom,nista iznenadjujuce za MS...

Nema potrebe preterivati; ja sam do pre par meseci radio na Win 2000 bez problema, a znam da ima solidno ljudi koji još koriste 98-cu. Ne vidim nikakvog razloga zašto bi XP trebao da naprasno bude skrajnut kad su mnogo lošiji OS-evi (98, ME i sl.) opstajali dugo vremena.
Za igre se ne jedim. Ko hoće da se igra može da pazari XBox ili PS3. ;)

PDarko
30.10.2006, 22:38
Čuo sam da se pojavila zakrpa za Vistu :rofl: (a još ni finalna verija nije izašla).

faXcooL
31.10.2006, 19:35
?
Nema logike to, zakrpe za beta verzije se ne prave.
Ako se nadje bug u jednoj beta verziji odmah se otklanja u sledecoj verziji pa se onda ta nova testira i tako sve do finalne.

paterfamilias
31.10.2006, 21:15
Čuo sam da se pojavila zakrpa za Vistu :rofl: (a još ni finalna verija nije izašla).
Svaki windows mora da se krpi pa i onaj u beta verziji.Da li je u planu i neki servisni paket za Vista betu?:rofl:

pil€
31.10.2006, 22:21
service pack 83 for windows vista beta 49 :kreza:

NoYes
3.11.2006, 12:19
bese mi dosadno onomad pa rekoh sebi ajde da stavim tu vistu da vidim kako to radi. odusevim ti se ja, sve super ali mojih sa 512mb radi vidno sporije tako da ja resim, dok ne kupim jos 512mb a i zbog ostalih ukucana koji su jedva navikli i na XP, da vratim dobri stari XP. I, SAD NASTAJE PROBLEM. STAVIM JA DA BOOT-uje SA CD-a KRENE ON DA KOPIRA FAJLOVE I KAD LUPIM ENTER DA INSTALIRAM XP DOBIJAM PORUKU DA NIJE DETEKTOVAN NIJEDAN HDD. KAD STAVIM DA BOOT-uje SA HDD-a DIZE VISTU NORMALNO. CAK SAM I FORMATIRAO TU PARTICIJU, BRISAO URADIO SAM SVE ZIVO ALI NISTA. VISTU MOGU DA INSTALIRAM UVEK ALI XP NIKAKO.

POMAGAJTE

Bryan Fury
3.11.2006, 14:27
Koji HDD imaš, da li je SATA?

NoYes
3.11.2006, 15:05
jeste, Maxtor 160GB

NoYes
5.11.2006, 17:35
reseno

problem je bio u driverima za SATA HDD
jedva sam nasao drivere na net-u