PDA

Prikaži potpunu verziju : Import u MySql


nepoverljiv
22.1.2010, 20:45
Imam bazu podataka, ekstenzija je *.sql. Kada odem u phpmyadmin i pokusam da import-ujem bazu, izbacuje mi sledece:

compatible: None -- charset: utf8 -- add-database-definition: No -- use-drop-create-database: Yes -- only-structure: No -- add-lock: No -- disable-keys: No -- single-transactions: No -- use-replace: No -- use-insert-delayed: No -- use-insert-ignore: No ------------------------------------------------------------------------------- -- Objects --------------[...]

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '-------------------------------------------------------------------------------
' at line 1

Jel ima neko ideju kako bih ovo mogao da prevazidjem?

holodoc
22.1.2010, 20:49
Negde u tom .sql fajlu imaš apostrof viška ili manjka i to u okolini linije koja ti je prijavljena. Ono što je čudno je da ti je greška prijavljena na prvoj liniji fajla mada opet može da znači da si slučajno prilikom otvaranja fajla dodao jedan apostrof viška.

nepoverljiv
22.1.2010, 21:02
Ne kapiram kako sam mogao da dodam bilo sta, dobio sam mail-om bazu, otisao u phpmyadmin, import, browse i samo izabrao bazu, ali nema pojma da je doda

nepoverljiv
22.1.2010, 21:10
jel ima jos neko neku ideju?

holodoc
22.1.2010, 21:13
Pokušaj direktnim konzolnim importom baze na server. Obično to pomaže ako je baza ispravna a phpMyAdmin se pravi mutav. Mada retko kada se prijavljuju sintaksne greške.

EclipsE
22.1.2010, 22:07
Mislim da je zbog komentara. Ja sam imao problem da kada exportujem bazu iz phpmyadmina moram da iskljucim komentare inace nece hteti da se importuje...

holodoc
22.1.2010, 22:12
Mislim da je zbog komentara. Ja sam imao problem da kada exportujem bazu iz phpmyadmina moram da iskljucim komentare inace nece hteti da se importuje...Pa svi ti problemi koji nastaju kod eksportovanja/importovanja preko PMA su vezani za neko blesavo podešavanje samog PMA. Obično je najbolje rešenje da ako je server dostupan putem shella da se kompletan dump i import rade konzolno. Baš ako je PMA jedini način onda može.

ivan.a
22.1.2010, 23:13
Probaj parcijalno da importuješ preko SQL query, ako ne uspe izbriši linije sa komentarima. To je trik koji nekad uspe u ovakvoj situaciji.