PDA

Prikaži potpunu verziju : Jedan predlog (domaći softver)


PeTkO
25.5.2006, 12:38
Zasto, na primer, nebiste stavili u casopis jedan odeljak u kome bi ste opisivali samo domaci softwer, domace igre, ali ne samo neki veliki projekti nego i oni mali.

P.S. Sta vi mislite o tome???

Electric
25.5.2006, 12:45
Sto se mojeg misljenja tice - to mi izgleda potpuno nepotrebno. U SK-u su i ovako opisani i predstavljeni domaci proizvodi ( samo sto nisu izdvojeni u posebnom odeljku ). Mislim da to nije problem za one koji citaju SK "od prve do poslednje strane". Naravno, to je samo moje misljenje.

Chivan
25.5.2006, 12:45
Zasto, na primer, nebiste stavili u casopis jedan odeljak u kome bi ste opisivali samo domaci softwer, domace igre, ali ne samo neki veliki projekti nego i oni mali. P.S. Sta vi mislite o tome??? Ako je program vredan pažnje, onda ga opisujemo. Nije uopšte bitno da li je veliki ili mali projekat. Često smo imali programe domaćih autora koji su sitni, korisni programi. Takvi programi se nalaze u rubrici PD kutak, pa možeš pogledati tamo. Veći, komercijalni projekti su u rubrici Test Run ili CeDeTEKA. Ukoliko se radi o igrama, onda su naravno u delu časopisa posvećenom igrama. Otvaranje neke posebne rubrike za dela domaćih autora je nepotrebno, jer smatramo da domaći autori mogu da stanu rame uz rame sa svetskim programerima, jedino merilo je kvalitet i funkcionalnost programa. Svi autori programa koji misle da je njihov program vredan paženje mogu da pošalju link ka stranici na kojoj je program i opis njega na editors@sk.co.yu , a nadležni urednik će pogledati predloge i oceniti da li je program vredan pažnje.

Eni
25.5.2006, 14:06
Nesto mi govori da je covek imao svoju igricu u vidu, kad je rekao "mali domaci software" :rofl:

PeTkO
25.5.2006, 18:28
Nisam mislio na moju igricu, daleko od toga.Nego na programe koji su mali ali vredne paznje i da ih ima malo vise a ne samo nekoliko u celom broju!!!!

Dimo
25.5.2006, 20:11
Nisam mislio na moju igricu, daleko od toga.Nego na programe koji su mali ali vredne paznje i da ih ima malo vise a ne samo nekoliko u celom broju!!!!
Pa ne moze redakcija Sveta Kompjutera naterati ljude da programiraju i salju im svoje programe,ko se odluci za to,lepo posalje na odgovarajuci mail i opisu mu program ako je dobar ili nesto slicno,ne znam sad koji su im kriterijumi...
Inace,mislim da je nova rubrika za softver domace proizvodnje nepotrebna,a i lepo je videti kad nas prozvod stoji u istoj grupi sa stranim.

hacker_aca
26.5.2006, 23:35
Da dam sad ja jedan predlog, slično ovoj temi. Bilo bi dobro ako je moguće da u svakom broju, ili bar svakom drugom, da radite intervjue sa domaćim programerima i proizvođačima softvera (kao prije Gameyus Interactive i u majskom broju 4 Media).

Dimo
27.5.2006, 14:19
Da dam sad ja jedan predlog, slično ovoj temi. Bilo bi dobro ako je moguće da u svakom broju, ili bar svakom drugom, da radite intervjue sa domaćim programerima i proizvođačima softvera (kao prije Gameyus Interactive i u majskom broju 4 Media).
Potpuno se slazem,to bi sigurno bilo zanimljivo vecini korisnika.

Oliver
30.5.2006, 1:27
Sk se bavi uglavnom igricama i hardverom, programiranje su malo zapostavili:(

A mogli bi po neki savet da daju, ne moraju da nas uče da programiramo
Recimo test run novih programskih alata, i sl :ciao:

Evo ko kupi SK, imaće priliku da vidi kako se to zloupotrebljava fotoshop
javite utiske :)

todos
30.5.2006, 16:42
Zasto, na primer, nebiste stavili u casopis jedan odeljak u kome bi ste opisivali samo domaci softwer, domace igre, ali ne samo neki veliki projekti nego i oni mali.

P.S. Sta vi mislite o tome???
Odkud nama projekti?Mi nemamo bre veze sa vezom.Video sam na nekom domacem sajtu programe sto su nasi pisali,ja kao da skinem koji,kad procitam sadrzaj:boodala: .Tako da za to verovatno nema potrebe.kod nas su ti samo projekti kad neko treba da izda muzicki cd.

Marko_L
30.5.2006, 17:32
Glavni problem Srbije je u tome što ona praktično nema svoje tržište. Većina kompanija koja se ozbiljno bave programiranjem rade outsorcing za strane firme i u 99% slučajeva, po ugovoru taj source code prelazi u vlasništvo firme za koju se radi. Tako da, praktično imamo situaciju da dosta naših ljudi radi na velikim i poznatim projektima, ali to nigde nećete videti. Ono što ostaje za domaće tržište jesu amaterski poduhvati programera pojedinaca, ili pak jako malih timova (oni veći se obično raspadnu pre nego što i započnu projekat), a kada se tako radi, gotovo je nemoguće napraviti projekat vredan pažnje, jer obično pojedincima i timovima nedostaju vrlo bitne stvari kao što su:
1. PARE
2. ORGANIZACIJA
3. ISKUSTVO
4. PARE
Zbog svega toga, broj programa koji se napravi kod nas, a koji bi bili vredni pažnje je izuzetno mali, čak bih rekao zanemarljiv.

hacker_aca
31.5.2006, 22:14
@Marko_L

A kako se ti snalaziš u našoj zemlji? Radiš li programe više za strano tržište ili domaće?