PDA

Prikaži potpunu verziju : narezivanje botabilnog dvd-a kod linuxa


kefalo
29.12.2009, 19:01
Koristim brasero disc burning i vec sam narezao vise diskova sa lunux mint 8 a dobijam i savjete da narezem neke druge distribucije zbog problema sa tv out-om, tj. nemogucnoscu da mi tv prepozna laptop i obratno.
Medjutim.
Ja ne uspjevam danarezem botabilni disk, a iskreno trenutno nemam ni fon sa kamerom niti fotoaparat (dao sam sestri) a ne znam ni da li radi ona komanda ctrl -print screen, sto ce reci da vam ja ne mogu okaciti svaki prozor sasebno da bi mi rekli sta gdje da strikiramo, a kako je ovo na laptopu jedini rezac, ja nemam druge opcije nego da ovo prokljuvim preko linuxa.
Tako da Vas molim,da mi samo kazete kakve postavke da odradim da bi dobio bootabilni disk, jer ja sam i u biosu podesio da primarno bude DVD za bootovanje, ali ovo sto ja narezujem ne radi.
Isto tako, preporucite i neki drugi program za narezivanje ako mislite da je bolji od ovog sistemskog.

Pozz

DaySleeper
29.12.2009, 19:30
Sigurno ima Burn Image ili Burn ISO opcija?

milke
29.12.2009, 22:06
Kad uđeš u Brasero, imaš opciju Burn Image. Klik na to i otvoriće ti se nov prozorčić, pa klik na dugme na kojem piše "click here to.." i onda lociraš i otvoriš .iso fajl koji želiš da narežeš kao butabilni disk.
Moraš imati image fajl da bi narezao os da disk, to ti je valjda jasno? Ne možeš copy/paste sadržaja diska.
Nikakve dodatne opcije i podešavanja nisu neophodna, osim možda da smanjiš brzinu rezanja.