PDA

Prikaži potpunu verziju : Mikrofon problem! help


DylaN
28.12.2009, 17:35
Dobio sam mic hama DM-20 ali neznam ni kako ni gde da ga ukljucim da radi?

ilic stefan
28.12.2009, 21:13
Imaš pozadi na matičnoj ploči priključke gde se uključuju zvučnici. Priključak bi trebao da bude iste boje kao i bananica mikrofona. Čak je i pored porta nacrtan mali mikrofon.

Pavle Rohalj
28.12.2009, 22:36
Slusalice su ti zelene, a mikrofon roze boje.

DylaN
28.12.2009, 23:10
Ali kako da namestim ja ubacim i nista se ne cuje !!

DylaN
7.1.2010, 11:50
Jer mogu na jos nesto da ga prikacim? :)

--ComputerBoy--
7.1.2010, 12:20
To nije mikrofon gde ti pricas, a cuje se na zvucnike. Udji u Sound Recorder, snimaj, pricaj nesto u mikrofon i videces da radi.

VojaM
7.1.2010, 23:25
Njega buni to što misli da komp treba da se ponaša kao razglas ;)

Dylane, na kompjuteru imaš praktično dva glavna tonska "izlaza". Jedan je Line-out izlaz, tj. ono što ide u zvučnike. Drugi je Recorder izlaz koji snimaju programi za snimanje/grebovanje tona. Windows je u početku namešten tako da se čuje samo na ovom drugom "izlazu" jer bi inače postojala mogućnost da ti pišti ton jer bi mikrofon hvatao ton, slao ga na zvučnike, pa isti taj ton ponovo hvatao, pa slao na zvučnike i sve to dok se ne pojača previše i ne počne da pišti.

Ako hoćeš da radiš karaoke žurku ili nešto u tom stilu, onda možeš da uključiš mikrofon i na Playback izlazu ( stim da zvučnike što više odmakneš od mikrofona i da ne pojačavaš previše ton), ali za sve druge primene to ti i ne treba, bolje je da ostane uključen samo na Recording izlazu. Skype, MSN i slični programi za chatovanje glasom lepo će se snaći sa ovakvim podešavanjima, a takođe će raditi i ako poželiš da snimaš glas u fajl i slično.

Zoranb007
8.1.2010, 2:34
prvo podigni konzolu (softvercic) za podesavanje ulaza i izlaza zvuka (pogledaj dole desno pored sata. podigni i omoguci tj (ukljuci) MIC IN i pojacaj

DylaN
8.1.2010, 13:49
OK i ako i dalje nista nerazumem shvatio sam samo da trebam da ga ubacim u ono zeleno. :)
PS:Nemogu da udjem u control panel verovatno zbog nekog virusa :(

__UM__
9.1.2010, 4:31
Imam A4TECH HD-800 Headset i prikljucio sam ga na prednjim ulazima kucista. Slusalice rade, ali mikrofon nece. Sta da radim? Imam Vistu OS.

DonCorleone91
9.1.2010, 6:39
Pogledaj u "kontrolnoj tabli" (kontrol panelu :D ) da li ti je sve podeseno kako valja, probaj mikrofon da li radi pozadi. Ako nije nista od ova dva otvori kuciste i proveri da li ti je uopste povezan prednji ulaz :)

__UM__
9.1.2010, 11:20
Pogledaj u "kontrolnoj tabli" (kontrol panelu :D ) da li ti je sve podeseno kako valja, probaj mikrofon da li radi pozadi. Ako nije nista od ova dva otvori kuciste i proveri da li ti je uopste povezan prednji ulaz :)

Ma i pozadi sam probao. Msm da je tako lako ne bih ni postavljao pitanje, prvo sto sam uradio bilo je da odem u control panel i da idem na podesavanja za mic. a kada nije hteo da radi na prednjem onda sam na zadnjem ulazu pokusao. Pitam se da li je do nekih drajvera jer sam video da na netu pokazuje rezultate sa drajverima za ovaj i jos neki headset. A razmisljao sam i o mogucnosti da je neki kvar u pitanju, ali cudno mi je to sto rade sluske , samo ikrofon nece.

Nada45
4.3.2013, 19:23
Da li neko moze da mi kaze u cemu je problem ako mi mikrofon funkcionise samo kada je kamera ukljucena, a kada iskljucim kameru, mikrofon ne radi :eek: pritom kada ukljucim da podesim u recording vollume-u skale su mi "zaledjene" http://imageshack.us/photo/my-images/13/mikjpg.png/ :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

gagi323
5.3.2013, 12:23
Jel ti je mikrofon ugrađen u kameru?

Nada45
5.3.2013, 16:10
Nije, posebno mi je mikrofon, posebno kamera :o

gagi323
11.3.2013, 20:45
Ako si mikrofon kupila u Gigatronu ili WinWinu (ili u nekoj sličnoj prodavnici), poseti ih i pitaj za rešenje. Druga opcija je da malo na Guglaš i tako probaš da dodješ do rešenja. :)

Nada45
13.3.2013, 2:25
Ali mikrofon radi kada ukljucim kamericu, tako da je mikrofon u redu , ne radi jedino kada se kamera iskljuci a to mislim da je problem u podesavanjima :icon_scra pa trazila sam na google-u resenje i nisaam uspela da nadjem, zato sam ovde pitala da li postoji neko ko moze da mi pomogne

cane.prebranac
13.3.2013, 2:31
Probaj nadji novije drajvere za zvucnu karticu, pa probaj sa njima.