PDA

Prikaži potpunu verziju : ripovanje


barjaktar
23.5.2006, 16:08
Sta koristite za ripovanje DVD-a?
Ja koristim AutoGordianKnot, ali je (iz nepoznatog razloga) da se ponasa (u najmanju ruku) cudno... Trenutno razmisljam o promjeni, pa ponudite sta imate. Usput, postoji li neka alatka za cupanje prevoda iz DVD-a, i koja je?

NenadN
23.5.2006, 17:46
Malo si pogresio forum ali kad vec pitas da ti kazem, AUTOGK je dobar ne znam koju verziju imas ali svakako ako nemas 2.27 tj zadnju predji na nju. Inace ja ripujem preko MeGUI-a u x264 sa AAC (5.1) zvukom u MKV kontejner sve na 700MB u monoooogo boljem kvalitetu nego DivX i XviD

zasite
23.5.2006, 19:12
Ukoliko je moguce da se prikazu sve pozitivne i negativne mogucnosti na svi dvd riperske sovtvere kao i sve video konvertore. Bilo bi bolje da sve to da se opsi u neko od brojeva Svet Kompujutera.

NenadN
23.5.2006, 23:17
Ukoliko je moguce da se prikazu sve pozitivne i negativne mogucnosti na svi dvd riperske sovtvere kao i sve video konvertore. Bilo bi bolje da sve to da se opsi u neko od brojeva Svet Kompujutera.
Ne bi bila losa ideja ali za to bi im trebalo khhm jedno 5 strana

barjaktar
24.5.2006, 2:39
Malo si pogresio forum ali kad vec pitas da ti kazem, AUTOGK je dobar ne znam koju verziju imas ali svakako ako nemas 2.27 tj zadnju predji na nju. Inace ja ripujem preko MeGUI-a u x264 sa AAC (5.1) zvukom u MKV kontejner sve na 700MB u monoooogo boljem kvalitetu nego DivX i XviD

Imam zadnju verziju AutoGK-a ali mi pravi probleme sa DivX 6...
Hajde malo poblize o tom tvom nacinu ako nije previse mukotrpno...

barjaktar
24.5.2006, 2:54
Sad vidim da je tema stvarno na pogresnom forumu...

Onaj problem gore je u stvari taj da AGK 2.2 uopste ne prepoznaje DivX kada je instalirana verzija 6, ali prepoznaje kada je instalirano 5.2. Problem nestaje kada se vratim na AGK 1.7, i tada on prepoznaje i Divx 6... Ako mozete pomoci...

NenadN
24.5.2006, 12:37
Pa ja sam ti rekao da nadjes 2.27 imas ga na www.autogk.net takodje isto imas i DivX 6.22 na www.divx.com ova dva su potpuno kompaktibilna, ali opet ne razumem zasto jednostavno ne bi uzeo XviD kad je bar 30% bolji od DivX-a

ZoNi
24.5.2006, 17:22
Inace ja ripujem preko MeGUI-a u x264 sa AAC (5.1) zvukom u MKV kontejner sve na 700MB u monoooogo boljem kvalitetu nego DivX i XviD
moze malo pojasnjenje?

MKV? Kontejner? Da li su ffdshow i MPC dovoljni za gledanje takvih filmova? Da li je moguce ubaciti titlove u takve filmove?

NenadN
24.5.2006, 17:49
Da, MKV je pznatija kao Matroska, kontejner svemoguci jer podrzava sve ulazne formate, znaci bilo koji video radjen bilo kojim kodekom, isto i za audio, za razliku od avi-ja i mp4 koji podrzavaju samo par osnovnih formata.

Sto se tice titlova oni su podrzani i moze se koristiti vise formata od kojih je jedan srt, znaci ako ima takvih integrisanih titlova MPC, BS Player ce ih odma ucitati i prikazivati znaci nema vise ono imefilma.avi, imefilma.srt nego samo jedan fajl pustis i uzivas.

ffdshow je dekoder raznih formata znaci ako radis sa x264/DivX/XviD-om i drugim formatima trebalo bi da bude sve noramlno kao i kod zvuka recimo aac/mp3/ogg.

Jedino sto treba da instaliras jeste Halii Media Spliter koji mozes da nadjes na www.x264.nl kao i ostalu opremu ukljucujuci i MeGUI.

ZoNi
25.5.2006, 14:33
fala... mislim da je Media Splitter ugradjen u ffdshow od pre nekih 2-3 meseca...

NenadN
25.5.2006, 17:48
fala... mislim da je Media Splitter ugradjen u ffdshow od pre nekih 2-3 meseca...
Nije, ali ako ti se mkv fajlovi pustaju mozda imas neki drugi spliter inace spliter sluzi za spitovanje streamova u kontejneru znaci da razdvoji Video, Audio i subtitle na tri dela kako bi bilo moguce prikazivanje

ZoNi
26.5.2006, 14:57
da, moja greska... splitter je ugradjen u MPC...

NenadN
26.5.2006, 16:21
da, moja greska... splitter je ugradjen u MPC...
Da da upravu si, mada ne znam koja je verzija i kako radi

jagodanbg
31.5.2006, 23:50
ja sam slucajno naleteo na netu na DVD2AVI Ripper, besplatan je ali ga jos nisam isprobao jer mi je dvd u servisu! da li neko nesto zna o ovom prog?!

<Rio_da>
21.6.2007, 12:51
Danas sam ripovao prvi DVD film sa AutoGordianKnot 2.4...
Stavio sam da bude Xvid...
Moze li neko da mi objasni kako funkionise skidanje titla sa ovim programom?? Isao sam u Advanced i stiklirao External Subtitles a prethodno sam stiklirao u glavnom prozoru Serbo-Croatian title

E sad sta mene zanima? Dobio sam nekoliko nekih fajlova od kojih nijedan nije normalan titl tipa .srt ili .sub velicine do nekoliko 100KB vec sam dobio neka 2 fajla koji se verovatno medjusobno dopunjuju .sub(4MB) i .idx(50KB)
Kad film pokrenem preko winamp-a pokrene se onaj VobSub pa on nekako ucita valjda ove fajlove i titl ide skroz normalno...
Kako da ja konvertujem li sta god ove titlove u normalan .srt ili .sub fajl?

<Rio_da>
21.6.2007, 12:57
Mmmm da Google je cudo:

odgovor na moj problem
SubRip is a program which allows you to rip DVD subtitles with their timing as a text file. Can also convert vobsub(sub and idx) to srt text (http://www.videohelp.com/tools/Subrip#comments)

Genijalno... :kreza:

MarkoZ
22.6.2007, 0:40
Meni je najlaksi Dr.DivX 2.0.1

glitch
22.6.2007, 4:34
Bas sam sad hteo da obznanim SubRip ;)
Odlican je, radi na principu prepoznavanja slike (dakle OCR) i prilicno je "inteligentan", znaci da cete svaki znak kucati samo jednom (rekao sam "prilicno" zato sto se u nekim situacijama ponasa kao kompletan idiot). Mislim da nema boljeg.

polarnimeda
22.6.2007, 5:22
ja sam tek skoro otkrio subrip :D genijalan program, sa obzirom da ne postoji automatski koji bi dvd-ev .sub+index pretvorio u .srt i dr. :)
a sto se tice audio/video ripovanja, relativno skoro mi preporucise gordian knot, i u mom iskustvu... bolji je od dr. divx-a :D

glitch
22.6.2007, 5:41
Ma nemas pojma ;)
Salim se, GK u kombinaciji sa XviD je opasna stvar... Skoro kao Dr. + DivX :D

VojaM
22.6.2007, 11:59
vec sam dobio neka 2 fajla koji se verovatno medjusobno dopunjuju .sub(4MB) i .idx(50KB)
Kad film pokrenem preko winamp-a pokrene se onaj VobSub pa on nekako ucita valjda ove fajlove i titl ide skroz normalno...
Kako da ja konvertujem li sta god ove titlove u normalan .srt ili .sub fajl?
Inače, to što si dobio je direktno ripovan subtitle strim sa DVD-a, a to je praktično niz slika titlova. Titlovi su ubačeni kao slike redom u taj fajl (a fajl slučajno ima nastavak SUB, što nema veze sa SUB titlovima u tekstualnom obilku). Pozicije početaka slika i vremena pojavljivanja smešteni su u onom drugom, indeksnom fajlu (.IDX).

Iz ta dva fajla, ako ih već imaš, mogu da se ripuju titlovi istom metodom optičkog prepoznavanja (OCR) koja se koristi i pri ripovanju direktno iz VOB fajlova jer to i jeste isto. Mislim da za to čak može da se koristi i program SubRip.

Neki programi mogu da koriste ova dva fajla prilikom puštanja filma, kao što si i sam video. To može, recimo, i Windows Media Classic. Međutim, to može da bude malko problematično jer se velike slike učitavaju i drže u memoriji. Meni je, recimo, jedan film radio sa takvim titlovima, ali prilikom premotavanja napred-nazad WMC bi obavezno pucao.

Uvek je bolje pretvoriti takve titlove i klasične tekstualne, ako ništa drugo, onda zato što tako zauzimaju manje mesta.

eniac
13.9.2007, 15:00
Upravo sam završio konvertiranje jednog DVD filma u XvId i kad je sve završilo zvuk i slika mi nisu dobro sinkronizirani.

Koristim program Gordian Knot

VojaM
13.9.2007, 16:31
Pa... moguće da ili nije dobro ripovano (neki DVD-jevi imaju to kao neku vrstu zaštite) ili nisi uračunao onaj broj sekundi koji ti piše u nazivu audio fajla posle ripovanja (u samom nazivu mp3 fajla ima recimo 0ms ili 12ms i slično, što treba da uneseš kao parametar pre enkodovanja).

Možeš da probaš sa mrdanjem tona u odnosu na sliku iz VirtualDuba. Jeste veoma nezgodno potrefiti tačno, ali ponekad uspe. Ili da probaš da nađeš (i otkloniš) uzrok loše sinhronizacije.

(Uzgred, email adresa koju si dao prilikom prijavljivanja na forumu ti ne radi, emailovi se vraćaju sa greškom u kojoj piše da si "prekoračio kvotu". Javi mi se ličnom porukom da regulišemo stvar.)

glitch
13.9.2007, 20:08
Ovo "mrdanje" tona u odnosu na sliku ima smisla samo ako je kasnjenje konstantno tokom reprodukcije. Ukoliko se kasnjenje povecava kako film odmice, onda ti verovatno kodovanje nije lepo odradjeno (u najgorem slucaju je uzrok slaba masina za odredjen stepen kompresije i tu 'leba nema).

eniac
13.9.2007, 21:30
riješio sam problem, no zanima me kako izvući titlove iz DVD-a i pretvoriti ih u .srt

dzambo
13.9.2007, 22:02
Nabavio sam film sa .bin ekstenzijom.

1. Kako mogu da ga prebacim u avi?
2. Koji titl da koristim za njega?
3. Kada ga budem rezao na dvd (ako ne budem prebacivao u avi) sa ostalim filmovima kako da ga narezem da mogu da ga gledam na kucnom dvd-u?

mr.marvin
13.9.2007, 22:13
Nisam siguran da li ovo pomaze:

# subconvert -- Converts between MicroDVD (sub) and SubRip (srt)
# subtitle formats

http://sysphere.org/temp/subconvert

Tihi
13.9.2007, 22:30
.bin je ekstenzija za image fajl, probaj da ga mountujes sa deamon tools i iskopiras video fajl koji se nalazi unutar imagea. Titlovi nemaju nikakve veze sa fajlom, jednostavno nadjes titl i ucitas ga u player.

DVD titlovi ne mogu direktno da se konverutju u .srt zato sto su u obliku slike, znaci treba ti neki ocr program (SubRip) da bi ih iscupo... ima jedna tema o tome.

dzambo
14.9.2007, 2:07
.bin je ekstenzija za image fajl, probaj da ga mountujes sa deamon tools i iskopiras video fajl koji se nalazi unutar imagea. Titlovi nemaju nikakve veze sa fajlom, jednostavno nadjes titl i ucitas ga u player.


Prvi put da naletim na film u image-u :icon_scra. Kada ga budem snimao na dvd da li klasicno da snimim data dvd (u neru) napunim disk sa ostalim filmovima i to je to ?

Spawn BG
14.9.2007, 6:36
Prvi put da naletim na film u image-u :icon_scra. Kada ga budem snimao na dvd da li klasicno da snimim data dvd (u neru) napunim disk sa ostalim filmovima i to je to ?

Ako je u pitanju divx film, kad mountuješ .bin daemonom ili alk.120% (koji od njih već koristiš) film iskopiraš na HD i posle možeš normalno na data DVD, ako je u pitanju DVD film u imidž fajlu, onda možeš:
1. BURN IMAGE iz Nera, alk.120% (dobijaš identičan DVD)
2. ripuješ DVD na HD, kompresuješ u divx (autoGK ili neki drugi program) pa onda na dataDVD.

dzambo
17.9.2007, 2:53
Ima 4 foldera:

EXT
MPEGAV
SEGMENT
VCD

Glavni fajl je sa .dat ekstenzijom 800MB.
Jel mora kao image da se snimi? Ja bi da snimim sa ostalim filmovima...

NenadN
17.9.2007, 13:57
U pitanju je VCD ili VIDEO CD, da bi ovo narezao dovoljno je u neru da namestis VCD/SVCD opciju i svih 800mb ce da stane bez po muke na cd od 700 jer VCD/SVCD ima takvu strukturu fajlova.

Ovaj VCD je izuzetno loseg kvaliteta, rezolucija je veoma niska i surovo je komresovana sa MPEG1 encoderom

dzambo
17.9.2007, 14:28
Kako subtitl da stavim?

dzambo
6.10.2007, 20:36
Posto nisam dobio bio odgovor za subtitl. Odustao sam od narezivanja ovog diska. Sada kada je opet doslo vreme da oslobadjam HD opet sam naleteo na ovaj film.
Probao sam sa VCD i prijavljuje gomili stvari da ne moze da ga stavi u kompilaciju...


12541

Ja pored filma moram da stavim subtitl i imdb link (tako stavljam u sve filmove)

Tihi
6.10.2007, 20:45
Kako nisi dobio odgovor? Pa ja sam ti napiso da kad izvadis taj video fajl subtitle dodas normalno kako da je u pitanju klacican Divx i kasnije sve to rezes kako data disk.

dzambo
6.10.2007, 20:54
Nisam shtavio...

editovao sam gornji post.

Tihi
6.10.2007, 21:02
jesi izvuko video fajl iz tog imagea? Trebo bi da bude neki .mpg fajl ili slicno mada to je ne bitno... kad hoces da rezes rezi kao klasican CD, znaci data cd i samo ubacis video fajl i titl. Nemas potrebe da rezes kao VCD.

dzambo
6.10.2007, 21:05
Kako da ga izvucem kao video fajl? Fajl je inace 800MB. Ubacio sam ga u alohol prekopirao sam na hard sve iz image i sta sada?

Tihi
6.10.2007, 21:10
tebi treba samo ono iz foldera VIDEO. Pogledaj sta ima u tom folderu.

dzambo
6.10.2007, 21:13
Folder:

[EXT] - LOT_X.VCD, PSD_X.VCD
[MPEGAV] - AVSEQ01.DAT (ovo je film)
[SEGMENT] - Prazno
[VCD] - ENTRIES.VCD, INFO.VCD, LOT.VCD, PSD.VCD

Nista od ovoga nije vece od 65KB sem filma koji je oko 800MB.

Tihi
6.10.2007, 22:30
onda AVSEQ01.DAT narezi + stavi titl pored njega i radice ti normalno.

dzambo
7.10.2007, 14:05
Klasicno? Make data DVD? Posto bi da ga stavim na DVD sa ostalim filmovima

Spawn BG
7.10.2007, 21:29
onda AVSEQ01.DAT narezi + stavi titl pored njega i radice ti normalno.

Znam da BS plejer otvara .DAT fajlove (video CD) ali nisam siguran za druge plejere koji se koriste, pošto .DAT format postoji i kao format za čuvanje drugih podataka u nekim drugim programima. Možda bi mu ipak bolje bilo da ga konvertuje u DivX. :confused:

Tihi
7.10.2007, 22:11
nema potrebe, vecina playera otvara .dat.

dzambo
7.10.2007, 22:20
Ok, hvala nije bitno. Ja sam hteo tako da snimim da mogu i na kucnom DVD da gledam. DVD ne otvara .dat fajlove.