PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako da PC glumi DVD Player?


Zoranb007
15.12.2009, 3:57
Malo je cudno pitanje, ali mi treba savet:
Interesuje me kako da podesim PC. da se ponasa kao kucni DVD player?
Evo zashto mi treba:
Sinchich je do pre neki dan pustao diskove sa crtachima preko kuchnog DVD Plyera, ubaci disk i krene film, ili, ako nisu u DVD formatu (ili ako su na disku mp3 fajlovi) pojavi se spisak pa preko daljinskog izabere koji ce film ili pesmu sa spiska, i stisne Play.
E sad iste te diskove ubacuje u opticki uredjaj u PCu, pa mora da pokrene Player, ili da klikne na desno dugme pa Play to... i td. sto mu ipak previse komplikuje proceduru. Uspeo sam da mu podesim nekakav autoplej za DVD diskove, ali za druge formate uglavnom mora da klikce kroz neki od instaliranih plejera...
Konkretno pitanje:
Ima li mogucnosti da se ovako podesi:
Da se ubaci disk, da istrci preko monitora spisak filmova ili pesama, klikne se na zeljeni film i da sam aktivira neki defoltni player i da krene kao FullScrean?
System je WinXpSp3.:ciao:

Chivan
15.12.2009, 16:28
Da pokušaš sa instalacijom Windows Media Centra?

Zoranb007
18.12.2009, 3:44
Da pokušaš sa instalacijom Windows Media Centra?
Wow, to mi je ceo system iz pocetka... mora da ima neki jednostavniji nacin, neki player + specificno podesavanje?

DaySleeper
18.12.2009, 12:56
Mozes da odvojis malu particiju (dovoljno samo 30-40 MB! ) i instaliras ovu linux distribuciju napravljena je bas za to da sluzi za pustanje multimedije a "teska" je svega 20-tak MB http://geexbox.org/en/index.html

Spawn BG
18.12.2009, 14:58
Mozes da odvojis malu particiju (dovoljno samo 30-40 MB! ) i instaliras ovu linux distribuciju napravljena je bas za to da sluzi za pustanje multimedije a "teska" je svega 20-tak MB http://geexbox.org/en/index.html

Ekstra je ovo :alealeee: a što je najbolje, može i na fleš da se instalira, potrebno je samo postaviti posle toga fleš kao boot uređaj. Skineš ISO i mali programčić za instalaciju ISO na fleš (za Win sisteme) (cca 19MB) i imaš svoj portabilni video/DVD plejer u džepu... malo se treba navići na komande, ali lepo radi. Zvuk, slika... sve OK. Za sada sam probao DVD film sa DVD diska i AVI sa harda.
DaySleeper, :n_klanja::n_klanja::n_klanja:

DaySleeper
18.12.2009, 20:27
Moze :) Mozes i da ga narezes kao butabilni DVD onda na dvd dodas video/audio fajlove tako da imas butabilni DVD sa fajlovima na njemu, moze da pregleda i slike, ne sjecam se samo ima li slideshow.

Welcome to Linux world - World of possibilities :D

ANGELDEAD
18.12.2009, 20:32
da ne bih gomilao teme na forumu da pitam ovde, slicnu zeljucu hocu.

Da li ima neki program koji cu instalirati na mp4 i pustati video (posto on zahtjeva amw player, sa kojim ja imam velikih problema prilikom converta) mp4 ima 2 Gb, ako vam to sta znaci :)

Spawn BG
18.12.2009, 21:36
da ne bih gomilao teme na forumu da pitam ovde, slicnu zeljucu hocu.

Da li ima neki program koji cu instalirati na mp4 i pustati video (posto on zahtjeva amw player, sa kojim ja imam velikih problema prilikom converta) mp4 ima 2 Gb, ako vam to sta znaci :)

Ne verujem da tako nešto postoji... Da li si dobio neki CD uz plejer? Ako nisi, pošalji mi PM, imam nešto za tebe :)

Zoranb007
20.12.2009, 2:30
Mozes da odvojis malu particiju (dovoljno samo 30-40 MB! ) i instaliras ovu linux distribuciju napravljena je bas za to da sluzi za pustanje multimedije a "teska" je svega 20-tak MB http://geexbox.org/en/index.html
Sta sve nece izmisliti, super je ovo, hvala:)