PDA

Prikaži potpunu verziju : Pomoć pri odabiranju zvučne karte


Sh@rance
15.12.2009, 0:22
Pozdrav dobri ljudi. Hteo sam nešto da pitam ako ste spremni da pomognete.
Nikada u životu nisam kupio zvučnu kartu niti sam je imao niti sam imao bilo kakvih dodira sa njom pa evo sada kupih solidne zvučnike, a rekli mi ljudi da ima velike razlike između integruše i prave zvučne.
Kupio sa pre neki dan Logitech z-2300 zvučnike koju sam trenutno prikačio na moju integrušu na ploči asus M3N78. dali ce biti neke razlike ako ubacim neku zvučnu katicu jer stvarno nisam upucen u to i šta ću dobiti u kvalitetu zvuka.
Znači klasična kućna varijanta Filmovi i muzika itd...
Jedan lik u prodavnici mi nudi neku marku Audigy košta 2700 dinara
Šta bi vi preporučili i dali će biti razlike izmedju integrisane i te koji budem kupio. Dajte neki savet.
Unapred hvala :)

Picard
15.12.2009, 0:26
Bice razlike definitivno, a od tebe zavisi koliko ce ti znaciti. Po meni, vredelo bi svakako da ulozis u dobru zvucnu.
Ja bih ti preporucio Asus Xonar DS za malo manje od 4000 din, stvarno je best-buy karta.

Marko069
15.12.2009, 17:48
@Picard koja je razlika izmedju ove koju si preporucio i modela Asus
Xonar DSA,posto vidim da je DSA samo 1e skuplja?

Picard
16.12.2009, 13:13
Pravo da ti kazem, ne znam.

Sh@rance
18.12.2009, 17:30
Sta mislite o ovoj zvucnoj kartici sound blaster audigy sb0570

Sh@rance
21.12.2009, 21:03
Danas sam uzeo Asus xonar DS zvucnu karticu i mogu vam reci da nema bas nikakve razlike bar ja nisam primetio u kvalitetu zvuka u odnosu na moju integrisanu zavucnu. Imam zvucnike logitech Z-2300

Partybreaker
21.12.2009, 21:07
Možda glupo zvuči, ali jesi li siguran da si prebacio u Control Panelu da zvuk ide preko zvučne karte, a ne integrisane?

Sh@rance
21.12.2009, 22:00
Jesam cak sam integrusu deinstalirao driver i disejblovao je. Mozda ima razlike ali ovo sto sam slusao do sada cini mi se da mena razlike. instalirao mi je i asusov softver za podesavanje zvuka. Sad cu da odgledam Full HD film da vidim sta se desava.

Sh@rance
22.12.2009, 9:16
Ja necuem nikakvu razliku izmedju zvucne koju sam kupio Asus xonar DS i integrisane na mojoj maticnoj ploci asus m3n78 pro. Znaci muzika i filmovi meni deluje isto dzabe sam bacio 4000 dinara.

wega
22.12.2009, 11:14
Ta kartica je sigurno bolja od integruse. Ono sto ces morati da menjas je taj 2.1 sistem koji iako kosta skoro 20k dinara nista osim nekontrolisane snage ne isporucuje. Tako bolje prodaj taj 2.1 sistem kupi neko pojacalo od 100e (tipa 2x70W) + par zvucnika (isto za oko 100e) pa ces da primetis razliku. Pozz.:ciao:

bojanh
22.12.2009, 11:28
jesi ti zvucnu karticu ostavio na default opcijama?

ako jesi,otvori sve opcije koje imas pa podesavaj zvuk.

ja isto kad sam dobio audigy 4,nisam nista podesavao i zvuk je bio prazan.

nakon podesavanja,razlika je veoma ocigledna.

Sh@rance
22.12.2009, 13:53
Ta kartica je sigurno bolja od integruse. Ono sto ces morati da menjas je taj 2.1 sistem koji iako kosta skoro 20k dinara nista osim nekontrolisane snage ne isporucuje. Tako bolje prodaj taj 2.1 sistem kupi neko pojacalo od 100e (tipa 2x70W) + par zvucnika (isto za oko 100e) pa ces da primetis razliku. Pozz.:ciao:
Brate zvucnike sam kupio pre 10 dana i glupo bi bilo da ih prodajem za moje potrebe su i vise nego dobri. Pre njih sam imao Altec lansing MX 5021 koje sam prodao komsiji jer mi je zafalila kinta za kuovinu LCD televizora. I vidim da ima razlike izmedju ta dva modela ali taj altek nema gde da se kupi tako da sam i ovog logitecha jedva nasao uzeo sam ga samo sto je i on THX ali sam primetio da nije ni prici altecu. Ali napominjem za moje potrebe idealan. Napravio sam kuci media centar LCD full HD sastavio sam komp za za gledanje full hd filmova i sad sam kupio zvucnike. Mnogi su mi rekli da kupim i zvucnu karticu i da ima velike razlike koju ja sada nisam cuo. Doduse nisam nista podesavao u opcijama na kartici sve je na defaultu.
Zvucnici mi sluze isklucivo za gedanje filmova i slusanje muzike i to nista preterano jako jer imam klinca od 4 godine i klinku od 11 meseci. Ima razlike u kvalitetu zvuka izmedju mojih bivsih zvucnika MX5021 i ovoga Z-2300 iako su oboje THX ali i logitech nije za bacanje za moje potrebe su odlicni.
Probacu u opcijama da malo stelujem nisam nista tu namestao. Mada i na integrusi je imao dobar zvuk.

unique93
26.12.2009, 22:55
imam integrisanu zvucnu i kad pojacam do kraja zvucnike, a nista ne pustim susti...kada bih kupio asus xonar ds da li bi sustalo i dalje...imam ove zvucnike
http://www.itsvet.com/proizvod/blueberry-sw-m24/comp_tehn_speakers/256/360
imam i ovaj mikrofon
http://www.itsvet.com/proizvod/philips-sbcmd110/comp_comp_microphones/12/40
i kad hocu da snimam u magix music maker-u ima da se podesi da se snima preko matrice i tad susti moj glas a matrica ostaje cista, da li bi nestalo to sustanje kada bi uzeo asus xonar ds... :D

drNesh
7.2.2010, 21:48
Samo da ti predlozim da zamjenis satelite na Logiju. Uzas zivi. Ja sam uspio da ''probijem'' oba i zamjenim ih sa nekim Technics kutijama i zvuk je nevidjeno bolji. Na skoro MAX jacini su znali da sviraju satima na zurkama bez ikakvog izoblicenja. BTW kutije sam nasao polovne za 25E.

oluja
7.2.2010, 22:05
imam integrisanu zvucnu i kad pojacam do kraja zvucnike, a nista ne pustim susti...kada bih kupio asus xonar ds da li bi sustalo i dalje...imam ove zvucnike
http://www.itsvet.com/proizvod/blueberry-sw-m24/comp_tehn_speakers/256/360
imam i ovaj mikrofon
http://www.itsvet.com/proizvod/philips-sbcmd110/comp_comp_microphones/12/40
i kad hocu da snimam u magix music maker-u ima da se podesi da se snima preko matrice i tad susti moj glas a matrica ostaje cista, da li bi nestalo to sustanje kada bi uzeo asus xonar ds... :D

Sto bolji mikrofon to manje suma. Predlazem ti da pogledas sennheiser (www.sennheiser.com) mikrofone, nisu svi astronomski skupi.

unique93
15.2.2010, 2:43
ma ne nisu skupi :eek: kostaju k'o da su od zlata...meni ne treba za profesionalnu upotrebu, nego za kucnu...ja kad snimam sa ovim mikrofonom sto imam susti, a sa tim istim kod druga ne susti....jel to do zvucne kartice, i da li se isplati uzeti xonar za 4k dinara, da li ce sustai isto, ili nece sustati :D

SAJEVAC
16.2.2010, 23:54
Ja takodje planiram da uzmem zvucnu i postoji moja tema o tome.Jedino me strah da necu osetiti razliku izmedju zvucne i integruse.Da ce da bude razlike na nizim pojacavanjima to cisto sumnjam.Meni je razlika bitna da kad odvalim pojacivac na otvorenom prostoru da to bude u fulu.Dakle ako pojacam jace da ima cistiji zvuk,mada ne mislim da moze cistije od ovoga jel moji zvucnici i sada daju ekstreman zvuk.Nece te mi verovati,al bukvalno u sobi od 25 kvadrata kad sipate casu vode i stavite je na sto ona polako ali sigurno se pomera i pada sa stola.Visoki tonovi su toliko jaki da pocnu usi da vas bole.

Aibo
25.2.2010, 22:25
Evo ja ti verujem :D
Sto se tice teme, ja sam, kada sam presao sa integrisane zvucne na Creative Audigy LS, koji je nov bio 2700din, osetio razliku na Altec ATP3. Razlika je bila vrlo mala i slabo primetna. Dobilo se malo na ukupnoj cistini zvuka i to je to. Nikakva revolucija niti bilo sta vredno 50e (ja sam je kupio polovnu za 1000din). Tek posto sam joj ubacio X-fi drivere i ukljucio X-fi Crystalizer razlika je bila ocigledna i strasno mi se dopalo to sto Crystalizer radi. Dakle, fora je da je hardverski napredak u zvuku bio jedva primetan dok je softverska strana izvadila stvar. Zbog tog parceta softvera bih i ubuduce uvek uzeo creative. Asus karte nisam cuo, ali ne verujem da su same po sebi nesto revolucionarno u odnosu na Creative...voleo bih da gresim.

Svako ko ocekuje razliku tipa kao kad na kucnom hifi sistemu presalta sa samsung DVD playera na Marantz CD player, nece je dobiti.