PDA

Prikaži potpunu verziju : [Android] HTC Tattoo

Strane : 1 [2] 3

miša topola
12.6.2010, 19:09
A da li mi se isplati da uzmem telefon u VIP-u ili u nekom Mobile šopu?
Plašim se da tih 990 din koliko je mesečna pretplata ne bude 1990 din. :)

IDzO
12.6.2010, 19:20
Samo nekoliko informacija oko VIP-a.
990 + porezi i onda to izadje 1285 dinara.
Ne bi bilo lose ako bi mogao naci popust vaucer od 10% ili 50%.
Jos jedna vazna stvar jeste da VIP vrsi proveru za pakete od 325 pa na vise. Provera se vrsi u Kreditnom birou i ako nisi platezno sposoban neces moci potpisati ugovor. Za pakete 60 i 150 se ne vrsi provera. Ukoliko uzimas preko firme moras uzeti minimum dve kartice.

A sada malo o paketu, 325 minuta imas ka svim mrezama i isto toliko poruka i MB. Posle potrosenih 325 minuta imas 1000 minuta u VIP mrezi.
Ako imas mogucnosti pokusaj da izracunas koliko sada mesecno potrosis minuta i poruka pa ces videti da li ti ovaj paket odgovara. Trebalo bi da 325 MB bude dovoljno, jer pretpostavljam da telefon neces koristiti kao modem i neces preko telefona skidati RS ili MU fajlove.

Ukoliko ces stvarno maksimalno iskoristiti pogodnosti koji ti daje paket onda ti se isplati uzeti telefon kod operatera.

E da jos nesto, ako ces uzimati Tattoo uz taj 325 paket onda ti je "Tetovirani" 1 dinar ali moras placati dodatno 500 dinara mesecno (cele dve godine koliko traje ugovor) i imaces 1GB umesto 325 MB.

miša topola
12.6.2010, 21:09
Sve je to lepo ali 1785 din. svakog meseca mi se ne isplati. Kada se to sve sračuna 1785x24= 42840 din. A nov telefon je oko 215e :)

Hvala ti na informacijama :n_klanja: Baš sam nameravao da kontaktiram VIP da se raspitam oko tog paketa i Tattoo-a.

IDzO
12.6.2010, 21:37
U oglasima ima dosta "Tetoviranih" iz VIP-a (nekorisceni) po ceni od 170-190e i imas 2 godine garanciju. Tako da nemoj davati 200+e. ;)
Ako ces uzimati neki telefon sa Androidom onda gledaj da imas neki paket sa besplatnim MB ili da imas negde besplatan WiFi, jer za vecinu stvari ti je potreban net.

miša topola
12.6.2010, 22:22
Koristiću ADSL ruter za konektovanje na Internet, kažu da može da se nakači.

Master Joda
14.6.2010, 10:16
Kada se to sve sračuna 1785x24= 42840 din. A nov telefon je oko 215e :)

Nije ti bas dobra racunica :dedica:.
Za dve godine koliko ti traje ugovor, za tih 43k dinara dobijas 325 min, 325 poruka i 1GB mesecno. To bi te kostalo i bilo gde drugde.
Telefon te sad u startu prividno kosta samo dinar sto je super, ne moras da se iskesiras odmah.

Neko je gore pominjao vaucere za VIP.
Kao i mnogi ovde i ja sam ih dobio, neke sam vec podelio. Imam jos dva, ako je nekome potreban nek mi javi na PM.
Dobija 10% popusta od VIP-a.

Pozdrav :ciao:

Chivan
15.6.2010, 14:32
I da,imam jos jedno pitanje.Kako da uklonim aplikaciju koja mi vise nije potrebna?
Settings -> Applications -> Manage applications

Pavle Rohalj
16.6.2010, 15:55
Telefon sam kupio pre neki dan. OS Andorid i mogućnosti koje pruža su zaista neverovatne. Da li neko zna tačan datum izlaska 2.1 verzije Andorida za Tattoo?

Master Joda
16.6.2010, 16:10
:) to ti u ovom trenutku ni Kleopatra i Branka udruzenim snagama ne bi znale reci.
Veliko je pitanje da li ce HTC ikad i izbaciti upgrade za Tattoo.
Ali uveliko se radi na nezvanicnim ROM-ovima od strane par programera entuzijasta.
U svakom slucaju na ovaj ili onaj nacin. 2.1 ce potrcati na Tattoo telefonima :alealeee:

miša topola
16.6.2010, 19:29
Koja je bila cena Tattoo-a kada je izašao na tržište i kada je to bilo?

IDzO
16.6.2010, 20:11
Telefon se u VIP-u pojavio u novembru i cena uz paket 325 je bila oko 14.000 din.
A za slobodno trziste ne znam, jer se retko moze naci HTC telefon u nasim prodavnicama, a da ti telefoni nisu doneti iz inostranstva.
Zvanicni prodavci HTC telefona u Srbiji su VIP, Telenor i od nedavno Com Trade.

Borowatz
17.6.2010, 12:46
Telefon sam kupio pre neki dan. OS Andorid i mogućnosti koje pruža su zaista neverovatne. Da li neko zna tačan datum izlaska 2.1 verzije Andorida za Tattoo?

Gotovo je izvesno da HTC neće izbaciti update za tattoo. Ipak je to budžetski telefon i HTC neće da se zeza previše sa njim. Nije on kao samsung obaćao da će da updatuje svoje telefone, pa da to nije uradio. Spremljen je naslednik, koji će terati 2.1 i kasnije 2.2.
Kao što je već rečeno, moći ćeš da stavljaš svoje romove.

marepbc
18.6.2010, 14:23
Uzeo sam telefon pre 5 dana kod vipa. Cena je 1910 dinara mesecno sa svim porezima ( 18% pdv + 10% porez na mob). Sam telefon je dobar po meni. Jedina mana mu je bluetooth sto ne radi, ali ako neko bas hoce da vam posalje neki fajl, nek vam posalje mail :)

E sad ... druga stvar... Internet vip :n-hang:uzasno radi - ako radi, jer desava se neretko da internet uopste ne radi. Zvao sam podrsku da vidim kojom brzinom treba da mi radi gprs, devojka nema pojma. Telefon otvara youtube, ali gledanje na high quality zaboravite ako mislite da gledate preko neta. Cak i normal quality ce da zabada jer internet radi uzas, tj kako kad (ali uglavnom uzas :().
Sinoc nisam imao net na kompu pa rekoh ajde da koristim mob kao modem. To sve radi, ALI dzaba kada ne radi ni kao 56k vec... 10k ? Net stutteruje, tripuje se. Nisam mogao da otvorim speedtest stranu da proverim protok.

Telefoniranje kod vipa mi je cudno. Kada razgovaram od kuce iz sobe, ili bilo gde drugde, imam neke prekide na kratko. Retko kada mogu da zavrsim razgovor, a da ne zatrazim od drugara da mi ponovi sta je rekao jer se signal tripuje. Razgovaranje u liftu ne radi, kod prethodne 063 kartice, opusteno sam razgovarao u bilo kom liftu savrseno.

Voleo bih da cujem iskustva ljudi koji takodje imaju kombinaciju htc tattoo+vip kako im to funkcionise.

Napisacu opet neki post za 10 dana, mozda je ovo vanredno stanje, nisam zadovoljan trenutnom situacijom. Ako je ovo standardna situacija, cim isplatim ugovor prelazim opet na 063.

Da, da dodam da vip nema 3g. :ciao:

Master Joda
18.6.2010, 15:33
Cudno sto to kazes, meni povremeno zavisno od lokacije prebaci na 3G ili H, u pitanju je novi sad

Chivan
18.6.2010, 15:39
Jedina mana mu je bluetooth sto ne radi Bluetooth radi, ali radi onako kako su oni zamislili - a to je samo za spajanje slušalice. :)
Razgovaranje u liftu ne radi, kod prethodne 063 kartice, opusteno sam razgovarao u bilo kom liftu savrseno.Kod prethodne 063 kartice i drugog telefona, pretpostavljam? Za kvalitet signala nije odgovoran samo mobilni operater, več i telefon. Ako imaš mogućnost, isprobaj 063 karticu u Tattoou, u liftu?
Cudno sto to kazes, meni povremeno zavisno od lokacije prebaci na 3G ili H, u pitanju je novi sadI meni Tattoo menja ikonicu na 3G povremeno, ali ja nemam uključen 3G na kartici, jer ne želim 3G. Tako da se to telefon nešto zbunjuje i to ne znači izričito da je na 3G-u.

miša topola
18.6.2010, 21:42
Uzeo sam telefon pre 5 dana kod vipa. Cena je 1910 dinara mesecno sa svim porezima ( 18% pdv + 10% porez na mob). Sam telefon je dobar po meni. Jedina mana mu je bluetooth sto ne radi, ali ako neko bas hoce da vam posalje neki fajl, nek vam posalje mail :)

E sad ... druga stvar... Internet vip :n-hang:uzasno radi - ako radi, jer desava se neretko da internet uopste ne radi. Zvao sam podrsku da vidim kojom brzinom treba da mi radi gprs, devojka nema pojma. Telefon otvara youtube, ali gledanje na high quality zaboravite ako mislite da gledate preko neta. Cak i normal quality ce da zabada jer internet radi uzas, tj kako kad (ali uglavnom uzas :().
Sinoc nisam imao net na kompu pa rekoh ajde da koristim mob kao modem. To sve radi, ALI dzaba kada ne radi ni kao 56k vec... 10k ? Net stutteruje, tripuje se. Nisam mogao da otvorim speedtest stranu da proverim protok.

Telefoniranje kod vipa mi je cudno. Kada razgovaram od kuce iz sobe, ili bilo gde drugde, imam neke prekide na kratko. Retko kada mogu da zavrsim razgovor, a da ne zatrazim od drugara da mi ponovi sta je rekao jer se signal tripuje. Razgovaranje u liftu ne radi, kod prethodne 063 kartice, opusteno sam razgovarao u bilo kom liftu savrseno.

Voleo bih da cujem iskustva ljudi koji takodje imaju kombinaciju htc tattoo+vip kako im to funkcionise.

Napisacu opet neki post za 10 dana, mozda je ovo vanredno stanje, nisam zadovoljan trenutnom situacijom. Ako je ovo standardna situacija, cim isplatim ugovor prelazim opet na 063.

Hvala što si me odvratio od kupovine ovog telefona na predplatu :n_klanja: Znači ipak se isplati kupovina telefona u mobile šopovima, i kačenje na ADSL rutere :)

steve89
19.6.2010, 11:59
A meni eto, npr. sve radi perfektno. :)

Patton
19.6.2010, 12:41
+2 da Vipova mreza zeza.

Buraz kupio Desire sa ugovorom, par puta me zvao (064), i desavali su se prekidi, pritom je setao ulicom, nije bio po podrumima, liftovima, bunkerima. Potom sam i ja uzeo isti telefon sa ugovorom i meni takodje se desavaju isti prekidi. Sve zavisi od dana do dana. Nekad su prekidi, gde je resenje pozvati ponovo, a nekad pak provedem 40min u toku dana na telefonu bez nijednog prekida.

Sto se tice Vipovog interneta, prvi put intenzivno koristim net na telefonu, tako da ni ne znam sta treba da ocekujem. Ja sam poprilicno zadovoljan, osim kada je youtube u pitanju. Nekad se bas nacekam da se ucita video.

Doomche
19.6.2010, 16:38
Da budem iskren, ja nisam bash odushevljen pokrivenoshcu mrezhe na Tattoo-u. Koristim istu karticu vec 7 godina, ovo je prvi telefon sa kojim imam probleme, u pitanju je MTS 064. Na primer, svako jutro moram da restartujem telefon da bih uopshte mogao da se konektujem preko 3G/EDGE, jer tokom noci izgubim signal, pa se telefon zaglupi. Poshto sam u samom centru Beograda, ne mogu da se ne pozhalim na to i na prekide u razgovoru, pogotovo ako koristim javni prevoz, a ti isti prekidi nisu uzrokovani tunelima...

P.S. Ima li josh neko problema sa korishcenjem Marketa preko WiFi-ja koji zahtevaju login, iako se unesu tachni login podaci?

P.P.S. Niko mi nije odgovorio kakav je kvalitet opreme na svezam...rs :(

steve89
19.6.2010, 17:40
Ja sam sa 064 karticom morao da izlazim na terasu da pričam pošto u stanu, prizemlje, nema signala... a kod Vuka sam. :/

Chivan
21.6.2010, 12:12
Na primer, svako jutro moram da restartujem telefon da bih uopshte mogao da se konektujem preko 3G/EDGE, jer tokom noci izgubim signal, pa se telefon zaglupiDa ne bi čekao restart telefona, možeš da dugo pritisneš dugme za gašenje, pa da izabereš Airplane mode. Kada se telefon skine sa mreže, opet izaberi Airplane mode da ga vratiš na mrežu i trebalo bi da se konektuje na GPRS normalno.

Master Joda
21.6.2010, 12:38
Sto se tice signala i prekidanja veze mislim da je kljucno gde se nalazite. .
U Novom Sadu nemam problema ni sa signalom ni sa prekidanjem veze (nije mi logicno to sto se desava u BG :confused:).
Mnogi su se vec zalili na los signal i na gubljenje signala.
Potrebno je u podesavanjima odabrati opciju "GSM Only" i nece biti problema sa signalom.
Drugim recima, ako zelite 3G i brz net onda ce vam se cesto desavati ovo zaglupljivanje signala.
Nadam se da ce neko vec izbaciti fix za ovo (HTC ili Google), a do tada se moramo pomiriti sa GSM Only i sporim netom. :n-cc2:

Iskreno, nikome ne bih predlozio kupovinu ovakve vrste telefona van nekog postpaid paketa provajdera.
Smisao ovakvih telefona jeste da bude uvek konektovan na net. Na taj nacin ste uvek informisani, dostupni itd itd.
Lovljenje open wireless mreza na putu do kuce ume biti dosadno i zamorno.
Dnevno potrosim 3-4 MB na osnovnu sinhronizaciju i po neku otvorenu stranicu, to nije puno ako imate neke besplatne
megabajte kod provajdera, ali ako cete platiti svaki MB moglo bi vas skupo kostati na kraju meseca.

Doomche
21.6.2010, 14:41
Da ne bi čekao restart telefona, možeš da dugo pritisneš dugme za gašenje, pa da izabereš Airplane mode. Kada se telefon skine sa mreže, opet izaberi Airplane mode da ga vratiš na mrežu i trebalo bi da se konektuje na GPRS normalno.

Vidish, nije mi to palo na pamet. Hvala, mada mi nije toliki problem da chekam restart, koliko mi ide na zhivce shto problem uopshte postoji :). Veci je problem ovo sa marketom i loginom na hotspotovima, jer je vecina onih kojima pristupam zakljuchano, a ja i pored passworda ne mogu da nateram market da radi :(. Uglavnom predlazhu hard reset, a realno gledano - to me mrzi :D

morcheeba
22.6.2010, 0:39
Molio bih nekoga za odgovor sta je potrebno da uradim da bih mogao da otvaram tabele koji mi stizu na mail a radjene su recimo u Exelu?

Hvala unapred

Chivan
22.6.2010, 12:15
Molio bih nekoga za odgovor sta je potrebno da uradim da bih mogao da otvaram tabele koji mi stizu na mail a radjene su recimo u Exelu?
Da instaliraš neki Office softver. Ima ih nekoliko, pa potraži onaj koji tebi odgovara.

Master Joda
22.6.2010, 12:19
Konkretno DocumentsToGO... potrazi na marketu

Kurdt
23.6.2010, 8:56
Je l' moze neko da mi kaze u kojim mobile shopvima u BG moze da se uzme ovaj telefon i za koje pare???:nov_guita

Dominos
30.6.2010, 20:55
Imam WiFi na laptopu ali posto je integrisan i mogu samo adhoc konekciju.... medjutim naravno takvu mrezu tattoo ne prepoznaj pa me zanima da li postoji neki drugi nacin konecije.... :confused: ...... Da a ako ovo ne moze da li postoji nacin da se programi za ovaj model skidaju preko kompa..................

dzena
30.6.2010, 21:29
Imam WiFi na laptopu ali posto je integrisan i mogu samo adhoc konekciju.... medjutim naravno takvu mrezu tattoo ne prepoznaj pa me zanima da li postoji neki drugi nacin konecije.... :confused: ...... Da a ako ovo ne moze da li postoji nacin da se programi za ovaj model skidaju preko kompa..................

Kad uradis root na Tattoo, moci ces i da vidis ad-hoc mrezu, ali ne znam koliko se to isplati da radis. Mozes da skidas programe i na kompu, imaju ekstenziju *.apk. Posle ih prebacis na tel. i instaliras pomocu nekog app managera, moras imati instaliran i neki file manager, kako bi mogao da vidis foldere na kartici. Dakle, prvo instaliraj file manager, recimi OI FileManager, pa zatim neki app manager npr. AppMonster. Posle jednostavno napravis folder (najlakse je da napravis sa kompa, znaci tek kad povezes telefon) na kartici gde ces da smestas instalacione fajlove (sa kompa), pa preko OI FileManagera otvoris napravljeni folder i samo kliknes na zeljenu aplikaciju a AppMonster dalje radi sam, samo pratis uputstva. Telefon povezes jednostavno, preko USB kabla i izaberes "File transfer" konekciju. E sad, kako da skines ove dve aplikacije koje sam ti gore naveo, ne znam, probaj da navatas neki net negde, to su vrlo male aplikacije i nalaze se na Marketu. Postoji i drugi nacin da se ovo odradi, moze i bez OI FileManagera ali je malko komplikovanije. Pozdrav :ciao:

pharaon.92.bc
10.7.2010, 19:30
Moze li ovo (http://www.youtube.com/watch?v=jDP6VGRRmWM&feature=popular) na Tattoo-a?

PsyDuck
10.7.2010, 19:47
nažalost-ne...
'žive pozadine' dolaze po difoltu sa OS verzijom 2.1...
e sad,možda i postoji neki način da se tu 'ubudži' u 1.6,ali ja nisam video na Netu da je to iko spominjao!

Borowatz
11.7.2010, 14:41
Live wallpaper je zvanično samo na desire-u od HTCovih telefona.
Čak ni legend to nema.

pharaon.92.bc
11.7.2010, 14:57
E jbg...:/
Bas mocno izgleda. :/

Bokile
17.7.2010, 1:42
Kako može da se promeni e-mail koji je stavljen na pocetku(tj. kad sam uključio telefon prvi put),sad ne mogu da promenim mail adresu da sam bog otac,google nema odgovore...

dzena
17.7.2010, 14:56
Napokon divx na androidu, probah ga malo pre i avi se lepo izvrsava, a pored toga otvara sve populrne i manje popularne formate (wmv, mp4, mpeg i jos mnoge druge), cita i prevod...

RockPlayer, ima ga na Marketu....

Za Tattoo je potrebno instalirati RockPlayer(ARMv6), isto vazi i za starije androide, a za novije RockPlayer(ARMv7).
Dakle razlika je u citanju instrukcija procesora, pa zato na starije(kao sto je Tattoo) ide ARMv6

Kurdt
17.7.2010, 14:57
Kako može da se promeni e-mail koji je stavljen na pocetku(tj. kad sam uključio telefon prvi put),sad ne mogu da promenim mail adresu da sam bog otac,google nema odgovore...

Probaj da uradis sledece:
Pritisni "menu" dugme i idi na Settings. U meniju Settings izaberi "Data Synchronization\Exchange ActiveSync" i dalje ces se snaci.
P.S. Pozeljno je da imas pristup wireless-u dok radis.
:ciao:

deki84
19.7.2010, 20:03
jel ima neko problem prilikom povezivanja sa kompom? svaki put se smaram ne znam sta da izaberem i na kraju jedva se povezem bas je pocelo da me nervira.

her_pn
19.7.2010, 21:07
cica mica gotova prica sta bi sad evoga sad tattoo za 1dinar na 325paket nema zvezdice nema nista dali je izaso OS 2.0 ili 2.1 i dali ce uopste da izadje ????

i kako se pokazao sa navigaciju dali ima neko uopste i koju :nov_guita

IDzO
19.7.2010, 23:32
Nije izasao apdejt, a izgleda da ni nece.
Iako nema zvezdice kod 325 paketa jos uvek se placa 500 din redovan meseceni racun i onda se dobija 1 GB (napisano na sajtu sitnim sivim slovima).

Naknade za aktivaciju su prikazane u tabeli, a za tarifu 325 važi uz dodatnu mesečnu pretplatu od 500 din za Internet paket od 1GB.
Korišćenje telefona u tarifi je min 24 meseca.

her_pn
19.7.2010, 23:44
nemogu da se izrazim ovde al ae lepo cu, dali moze bez te doplate za internet ? i imam jos jedno pitanje dali skida kredit GPs kad ga upalis, posto nigde nema da je integrisan gps :facepalm:facepalm:facepalm

IDzO
19.7.2010, 23:49
Ne moze bez te doplate. Mora se dodatno placati tih 500 din. 24 meseca uz taj 325 paket.
Tattoo ima integrisan GPS i ne trosi kredit kada se koristi. Program koji je jako dobar je IGO, ali posto ja nemam Tattoo ne znam kako se isti pokazao u kombinaciji sa "tetoviranim".

her_pn
19.7.2010, 23:57
prijatelju dali znas koja je cena u kesu ovo me nervira sto ima dopunu od 500din + poraz ne isplati se

miša topola
20.7.2010, 0:03
Oko 220e.

IDzO
20.7.2010, 0:04
Ne znam da li se uopste legalan moze naci u prodavnicama (mislim na one koji nisu skidani sa mreze i doneseni iz inostranstva), a ovi iz VIP-a u original "full" pakovanju, sa garancijom se krecu od 130-160e.

her_pn
20.7.2010, 0:11
ako stvarno ima iqo koi ne skida kredit onda se isplati da se da kes 130-160 ovako nista posto drugar moj kupijo samsun i900 8g Omnia za 160e polvan a mnolgo bi se isplatilo tarifa 325. jb*g to ti je Vi*p

IDzO
20.7.2010, 0:18
Uskoro u VIP-u treba da se pojavi HTC Wildfire i verujem da ce biti povoljan uz 325 paket. Taman imas jos vremena da ustedis koji dinar i kupices bolji telefon.

her_pn
20.7.2010, 0:29
ae daj mi karataristike dog televona na PP i ako imas neki link da ga vidim sta je to dal da cekam ili da jurim na ovaj :kreza:

miša topola
20.7.2010, 0:31
http://www.htc.com/uk/product/wildfire/specification.html

her_pn
20.7.2010, 0:41
za ovo mora nova tema da se otvori :icon_scra HTC Wildfire koj je pobedijo tattoo fala bogu nesto now i bolje:alealeee::alealeee::alealeee::alealeee: druze ti si iskusni i otvori temu novu da ne spamujemo ovde

jakonicki93
20.7.2010, 20:28
Uzeo ga pre 3 dana preko Vip-a za 1 dinar 'Paket 325'

Sta da kazem, telefon je lep, brz, pouzdan.

Jedina mana mu je to sto mu Bluetooth ne sluzi nicemu. Cekamo OS Android 2.0 za HTC Tattoo pocetkom 2011 godine, i tek od tada cemo moci da se druzimo sa Bluetooth-om.

Touchscreen me lepo sluzi, iako imam 'debele' prste, uspevam bez problema da tipkam na 'QWERTY' tastaturi. Prijatno iznanadjenje je brzina navedenog modela i preciznost ekrana.

I vise nego zadovoljan, Sony Ericsson W810i ce mi i dalje sluziti u prebacivanju preko Bluetoth-a, sve dok ne bude omoguceno na HTC Tattoo.

zoxzox91
3.8.2010, 14:14
Da li moram da uzmem i taj paket sto daju 1GB interneta sto daju na tarifi 325 ??Posto moj Tata hoce da produzi ugovor i da uzmem HTC Tattoo pa me zanima jel moram i tih dodatnih 500dinara da placam ??

Master Joda
3.8.2010, 14:27
Moras nazalost. To ti sve ukupno izadje mesecno nekih 1900din.
Mozda ne bi bilo lose da razmislis o opciji da umesto Tattoo uzmes Wildfire.
Uz paket od 325, za njega, treba da doplatis oko 12.000. Ali ne moras da doplacujes mesecno 500 za 1GB interneta.
Drugim recima, mesecna pretplata bi ti bila manja za 700 din. Suvisno je napominjati da je Wildfire bolji telefon od Tattoo-a.
Ovom racunicom se vidi da je isplatnije uzeti Wildfire i platiti dodatnih 12k nego Tattoo za dinar.
Za dve godine koliko ti traje pretplata ustedeces 24*700 = 16.800 din.
Sto znaci na kraju ces imati bolji telefon i jos ces biti u plusu 4000din. :dedica:

Pozdrav

Acid
4.8.2010, 21:00
Da ne otvaram novu temu za koliko moze najvise da se proda HTC Tattoo kome je pukao display?

Display je pukao u gornjem delu dok u donjem i dalje radi normalno i reaguje na dodir i sl

jakonicki93
5.8.2010, 2:44
Da ne otvaram novu temu za koliko moze najvise da se proda HTC Tattoo kome je pukao display?

Display je pukao u gornjem delu dok u donjem i dalje radi normalno i reaguje na dodir i sl

Niko nece hteti da kupi tako nesto. To jedino do nekog servisa, da oni otkupe ili nesto tako. Reciklaza... Uglavnom, to mu dodje 50e :p

Bokchaa
10.8.2010, 13:39
Zanima me jedna stvar a nisam mogao da nadjem odgovor u temi, ili sam mozda preskocio. pitanje je:

da li moze htc tattoo koji radi samo sa vip karticama da se otkljuca ili sta vec kako bi radio sa drugim karticama?

miša topola
10.8.2010, 13:42
Može. A, neki nisu ni zaključani na VIP kartice pa možeš odmah da koristiš koju god hoćeš mrežu.

Bokchaa
10.8.2010, 14:08
Koliko otprilike kosta takva intervencija, pitam zato sto sam nasao tattoo koji radi samo sa vip karticom, dok ja koristim telenor :confused:

miša topola
10.8.2010, 14:35
Zavisi od servisera, koliko traži. Ne bi trebalo da bude više od 10e, toliko naplaćuju kod mene u gradu.
Mada dekodiranje možeš i ti da uradiš ako znaš.

Bokchaa
12.8.2010, 13:51
Imam jedno pitanje. Negde sam procitao nesto o tome ali sada ne mogu da nadjem. Zanima me, kako da obrisem gmail nalog lica koje mi je prodalo telefon i da stavim moj? Sve sam pokusao ali bezuspesno...

a drugo pitanje je kako da obrisem nesto sto sam postavio na desktop mobilnog.

u pitanju je htc tattoo.

Bokchaa
12.8.2010, 14:03
Evo nasao sam nesto, sto je neko iznad mene napisao ali trazi i domen i server adress, sta tu treba ukucati za promenu maila?

deki84
12.8.2010, 18:09
hocu da igram zinga poker preko facebook-a na htc tattoo. jel to moguce?
pise da treba da se instalira adobe flash player da bi radila aplikacija jel to postoji za htc?

Bokchaa
12.8.2010, 20:26
Imam jos jedno pitanje :)

Koja navigacija je najbolja za tattoo?

jakonicki93
12.8.2010, 23:37
...kako da obrisem nesto sto sam postavio na desktop mobilnog.

Drzi par sekundi na tu ikonicu, kao kada prebacujes, i dole imas crveno Remove, i samo je prebaci preko Remove.

IDzO
13.8.2010, 1:04
Koja navigacija je najbolja za tattoo?
Potrazi iGO.

Bokchaa
13.8.2010, 17:26
Znam da je IGO najbolja ali nigde je ne vidim na marketu, kako se to ubacuje, i moj telefon je na 1.6..? Jel ima neka druga koju mogu da koristim a dostupna je?

jakonicki93
13.8.2010, 17:52
Znam da je IGO najbolja ali nigde je ne vidim na marketu, kako se to ubacuje, i moj telefon je na 1.6..? Jel ima neka druga koju mogu da koristim a dostupna je?

Ni ja ne mogu da nadjem iGo na marketu.

Doomche
13.8.2010, 18:03
Moracete da skinete iGo van marketa i da rootujete telefon da bi mogao da radi, a i da se instalira. Ne instalira se na standardan nachin, ali mi nije preko potrebna navigacija pa se nisam udubljivao u to

@deki84 - flash je na Androidu podrzhan tek od 2.1 verzije, ako se ne varam usavrshen u 2.2. HTC Tattoo zvanichno nema tu verziju OS-a raspolozhivu. Jedino bi mogao da rootujesh telefon, pa da instalirash neki od "home cooked" ROM-ova koji sadrzhi Android 2.2. U sushtini, chuo sam da su sasvim solidni, ali ni na jednom ne radi kamera ili FM senzor. Dodushe, dobijesh bluetooth, bolji PDF reader i josh gomilu svachega.

Kad sam vec u temi, pre jedno mesechak dana je potvrdjeno da 2.1 ili novija verzija Android OS nije u planu za HTC Tattoo :(

Bokchaa
13.8.2010, 18:30
Kad sam vec u temi, pre jedno mesechak dana je potvrdjeno da 2.1 ili novija verzija Android OS nije u planu za HTC Tattoo :([/QUOTE]

To je i bilo za ocekivati, a toliko su svi pricali o tome :confused:
Tresla se gora, rodio se mis! :p

jakonicki93
13.8.2010, 18:37
Necu ja da rootujem, nesto da zeznem xD

Ja sam procitao negde da ce update 2.1 biti release-ovan Januara 2011 godine.
Izgleda nista od toga... :a_whistli

misko025
25.8.2010, 12:36
Pozdrav svima, imam jedno pitanje na koje cu nadam se dobiti odgovor, cesto putujem pa mi je jako bitno i hitno da to uradim.
Znam da je na HTC Tattoo-u bluetooth namenjen samo za povezivanje sa slusalicama, sad me interesuje kako da ja povezem telefon sa bluetooth slusalicama, jer on to nece automatski, root-ovao sam telefon i ne znam sta dalje da radim? Da li treba jos nesto da instaliram, ili gde i sta treba da podesim da bi mi telefon prepoznao slusalicu?

jakonicki93
25.8.2010, 15:47
Da li si ukljucio Bluetooth i cekirao opciju "Discoverable" ?

Bokchaa
26.8.2010, 0:01
Imam pitanje, instalirao sam handcent sms, ali mi uvek stizu poruke i na handcent i na regular message, i moram obe da procitam, da bi se izgubila notifikacija, kako mogu da iskljucim ovaj stari, da samo stizu na handcent?

misko025
26.8.2010, 0:02
Jesam, i odbrojao je do kraja i nista ne reaguje... :(

Pile_glodje_kost
27.8.2010, 0:00
Imam pitanje, instalirao sam handcent sms, ali mi uvek stizu poruke i na handcent i na regular message, i moram obe da procitam, da bi se izgubila notifikacija, kako mogu da iskljucim ovaj stari, da samo stizu na handcent?

Odes u standardni messages, meni, setings i tamo iskljuci notifikacije. I onda ce ti dolaziti samo za handcent.

misko025
29.8.2010, 12:24
Da li neko uopste zna da mi objasni kako da mi telefon prepozna bluetooth slusalicu? root-ovao sam telefon i sta dalje?

jakonicki93
29.8.2010, 14:36
Ja ne znam ni gde mogu da nadjem Bluetooth kompatibilne za HTC Tattoo? Mada to je sve fenseraj, ali ove "Stock" Tattoo-ove slusalice su prevelike, ne volim takav oblik, javljaju se bolovi u usima posle kraceg vremena, zato bih kupio nesto "normalnijeg" oblika.

Ove na moj SE W810i su bile zakon. Low-q image :mad:.

http://www.njuskalo.hr/image-w450/mobiteli-oprema/sony-ericsson-slusalice-x-bass-hpm-70-k750-w800-w910i-slika-2634139.jpg

cesarica
24.9.2010, 15:50
molila bih negoga od vas ako zna da mi kaze zasto ne mogu da se prijavim na market,imam htc tattoo i nemam puno iskustva. prijavljena sam na google i imam e-mail i pass kad to sve utipkam na market i kliknem sign in poslije nekoliko trenutaka pise CANT ESTABLISH A RELLABLE DATA CONNECTION TO THE SERVER. This could be a temporary problem or your SIM car may not be provisioned for data services. if it continues,call customer care. pa jos slabo znam engleski... :(((( posto se spominje SIM ne znam da li ima veze to sto sam u crnoj gori pa mozda mreza ne podrzava,molim vas pomozite ja bih tako zeljela sve te aplikacije sa marketa :((((

Master Joda
24.9.2010, 16:19
Pozz cesarica
1. Jedno glupo pitanje ali da budem siguran...da li ti radi net na telefonu?
Mozes li da surfujes netom?

2. Da li si pokusala da se negde nakacis na Wireless mrezu pa onda da pokusas da odes na Market?

Inace ako nikako ne uspes da se nakacis na Market, uvek mozes preko racunara da skines te aplikacije u .apk formatu, kopiras ih na svoj telefon i onda instaliras.

jakonicki93
24.9.2010, 20:43
I moja sestra i ja imamo ovaj telefon. Ko zna sta je radila, ali u glavnom skidala je programe, milijardu tih cuda, i telefon je "zabo" xD

Nije pomagao ni restart, ni brisace svega, nista. Sad je otisao na reklamaciju, barem ce imati vise pameti sledeci put da ga ne puni sa svakojakim stvarcicama koje se na prvi pogled cine "zanimljivim".

Neka bude to i savet. Ima scamera, i losih programa.

cesarica
24.9.2010, 23:04
Pozz cesarica
1. Jedno glupo pitanje ali da budem siguran...da li ti radi net na telefonu?
Mozes li da surfujes netom?

2. Da li si pokusala da se negde nakacis na Wireless mrezu pa onda da pokusas da odes na Market?

Inace ako nikako ne uspes da se nakacis na Market, uvek mozes preko racunara da skines te aplikacije u .apk formatu, kopiras ih na svoj telefon i onda instaliras

Naravno dA radi net. I na Wireless sam pokusavala i nece pa nece :((( a ja sta god pokusam da skinem na comp. ono ne moze jer zahtijeva preko marketa na mob

pronasla sam neke aplikacije na comp. i kopirala ih na kartici telefona i nece da ih prikaze:n-cc2:

deki84
13.10.2010, 13:38
ima li neki dobar program da koristim skype na tattoo-u?

jakonicki93
13.10.2010, 13:41
ima li neki dobar program da koristim skype na tattoo-u?

Koliko ja znam, nema :o

miša topola
13.10.2010, 15:22
Ako možeš da instaliraš 2.1 Android na Tattoo, onda može. Pošto se Skype može instalirati na samo novije verzije Android OS-a :)

PsyDuck
13.10.2010, 20:39
e 'vako...
treba mi pomoć!
čitao sam relativno davno negde na Netu da tatu može da se mreži preko WiFa sa kompom i da se tim putem razmenjuju fajlovi [meni konkretno najbitnija muzika]...
instalirao sam par fajl menadžera,svi imaju opcije sa FTP,LAN i SMB [predpostavljam-samba],ali nisam pametan da ih ispravno podesim...

a pokušavao sam svakakve kombinacije...
jel se ko bavio time pre???

[ovo mi je relativno bitno jer fon neće da mi se nakači preko USBa na komp,nije do aparata-povezivao kod ortaka i sve normalno radi...]

i da-jel zna neko koji proizvođači prave hendsfrijeve [hands-free] koji su kompatibilni sa tatuom?
probao sam nokiine-ne šljakaju... a ove koje idu uz tatu su očaj živi...

jakonicki93
13.10.2010, 20:59
Ako možeš da instaliraš 2.1 Android na Tattoo, onda može. Pošto se Skype može instalirati na samo novije verzije Android OS-a :)

Koliko ja znam, ne postoji ni oficijalna ni narodna verzija operativnog sistema 2.1 za HTC Tattoo ili ja negde gresim?

PsyDuck
13.10.2010, 21:01
postoji 'narodna'...
nakon roota,naravno...
>
skajp je najavio izlazak programa u narednom periodu,e sad dal` je izašao nem` pojma!
ali samo za 2.1 i jače!

jakonicki93
13.10.2010, 21:24
Ipak, ne bih ja rizikovao...

jakonicki93
14.10.2010, 12:31
Evo odgovor od HTC-a za Tattoo i njegov upgrade na bolji/noviji OS.

Dear Ljubomir Jakonic,

Dear Mr. Jakonic,

Thank you for contacting us,

Kindly be informed that currently there is no plan to upgrade your phone to Android 2.1. The result of our analysis showed that an upgrade to your phone may impact the user experience and we ultimately decided that an upgrade was not recommended.
Your phone will still receive support, and we thank you for your patience and understanding.

:kreza:

veseliburek
15.10.2010, 1:49
Help za pokretača teme...

Naime, moja sestra je (videvši od mene) isto uzela HTC Tattoo... E sad, uspeo je da joj ispadne danas i ekran je pukao (radi samo jedan mali deo ekrana, touch radi, dakle samo je tft matrica pukla). Zna li iko gde ovo da se nosi (u VIP pretpostavljam) i koliko uopšte može da košta zamena?

pharaon.92.bc
15.10.2010, 13:07
Help za pokretača teme...

Naime, moja sestra je (videvši od mene) isto uzela HTC Tattoo... E sad, uspeo je da joj ispadne danas i ekran je pukao (radi samo jedan mali deo ekrana, touch radi, dakle samo je tft matrica pukla). Zna li iko gde ovo da se nosi (u VIP pretpostavljam) i koliko uopšte može da košta zamena?

proveri pm.;)

Doomche
16.10.2010, 3:55
@jakonicki93 - postoji OS 2.1, koji je u stvari portovan sa HTC Wildfire telefona (jer i ovaj ima nisku rezoluciju). Ne rade kamera/FM Radio, to je trenutni problem.

@PsyDuck - koji je tachno problem sa USB-om, ja sam imao nekih problema koje sam reshio, pa mozhda mogu pomoci? ;)

pharaon.92.bc
16.10.2010, 16:16
Ja imam isto problem sa povezivanjem mog Tattoo-a sa kompom.Nekada mi izbaci onaj prozor na fonu gde treba da odaberem "tip povezivanja" a nekad nece vec samo puni bateriju telefona pa onad moram da iskljucim fon i da ga opet upalim kako bi ga komp prepoznao.I da,ne koristim ono kablo koje mi je stiglo uz fon vec neko drugo koje sam dobio uz digitalni aparat ali ulazi u fon bez problema.Mislim da se zove mini B. Da li si ti imao takav problem?

Zaphod Biblbroks
16.10.2010, 16:28
Ja sam imao takav problem. Imao sam taskkiller, i on je ubio opciju za povezivanje sa kompom. I radilo je samo kad ga restartujem. Sada vise ne koristim tk i kad god ga prikacim na komp sve je u redu.

jakonicki93
16.10.2010, 16:33
Takodje sam imao isti problem, isti odgovor i od mene kao i od Zaphod Biblbroks-a :D

Ako imas Task killer, udji u njega, i chekuj opciju da ti ne gasi to. (zaboravio sam kako se zove, lol)

pharaon.92.bc
16.10.2010, 17:03
I ja kostisim Advanced task killer tako da sam disable-ovao opicju da mi gaci PC synchronization tako da sada radi bez problema.:)

Hvala:ciao:

jakonicki93
16.10.2010, 17:38
I ja kostisim Advanced task killer tako da sam disable-ovao opicju da mi gaci PC synchronization tako da sada radi bez problema.:)

Hvala:ciao:

E bas taj druze, i bas taj program :)

PsyDuck
17.10.2010, 3:47
ma izbaci meni fon lepo ono 'prozorče' gde se biraju opcije za kačenje preko USBa...
izaberem,kako god da tamo piše-disk drive...
komp mi da zvučni signal da je nakačeno nešto preko USBa i na tome ostane...!?
fon se puni,ali ni traga ni znaka od memorijske kartice!?

da znam za proces koji je bitan za kačenje fona na komp 'PC Synchronization',njega ne gasim jako dugo već jer znam čemu služi...

e sad,mislim da je problem do mog OSa na desku - nakačim fon kod ortaka,a on najnormalnije radi!!!
[iako je kod mene radio do pre koji dan,možda je Win odlepio,po običaju;
pokušavao sam svašta,restartovao komp,pa mob,obratno-ništa...]

nego mi je bila zanimljiva ova fora da preko WiFi prebacujem podatke,ne ganjam se sa kablovima i sl.,samo pristupim folderu sa muzikom,iskopiram i ugasim vajrles...
ako iko sazna kako se radi^^^ neka javi!

deki84
22.10.2010, 10:02
crko mi je donji desni deo ekrana taman da ne mogu da pritisnem delete taster. Da li se josh nekom to desilo?
Da li garancija pokriva to?

Chivan
22.10.2010, 12:23
crko mi je donji desni deo ekrana taman da ne mogu da pritisnem delete taster. Da li garancija pokriva to?
Ako nema fizičkih oštećenja telefona, onda naravno da pokriva. Obavezno ga reklamiraj.

To se dešavalo na Magicu (ako se dobro sećam). Sloj osetljiv na dodir se razdvoji od ekrana. Superlepak rešava sve. ;)

dzena
22.10.2010, 12:44
crko mi je donji desni deo ekrana taman da ne mogu da pritisnem delete taster. Da li se josh nekom to desilo?
Da li garancija pokriva to?

Ih, meni je crko ceo ekran, tj. ne reaguje uopste na dodir. Ponekad isflesira i sam mi ispritiska nesto. Na reklamaciji je vec 20 dana. :ciao:

Chivan
22.10.2010, 12:59
Na reklamaciji je vec 20 dana. :ciao:
Još 25 i možeš da im tražiš nov telefon. ;)

miša topola
22.10.2010, 18:02
Valjda još 20 dana. Posle 40 dana ako ga ne poprave mora da dobije nov telefon/uređaj.

Bokile
22.10.2010, 18:18
Moze li se na HTC tattoo instalirati Cygic 10 sa mapom srbije?

Stepa
23.10.2010, 16:05
LJudi,kako mogu da namestim buetooth?.Da bi prebacivao.

PsyDuck
23.10.2010, 17:42
^^^
mislim da moraš da rootuješ fon da bi mogao da koristiš BT za prenos podataka...
mada,koliko sam čitao po Netu-često ni rutovani fonovi ne mogu prebacuju fajlove preko BTa...

Poskok
23.10.2010, 23:14
Imam problem sa kamerom. Ne radi. Kada je pokrenem za trenutak se pojavi crn ekran, i onda se telefon vrati na početni ekran i ništa se ne dešava. Resetovao sam telefon i vratio ga na fabrička podešavanja, ali to nije pomoglo.
Ima li neko ideju šta bih mogao da uradim?

pharaon.92.bc
24.10.2010, 13:44
Imam problem sa kamerom. Ne radi. Kada je pokrenem za trenutak se pojavi crn ekran, i onda se telefon vrati na početni ekran i ništa se ne dešava. Resetovao sam telefon i vratio ga na fabrička podešavanja, ali to nije pomoglo.
Ima li neko ideju šta bih mogao da uradim?

Si rootovao telefon?

Poskok
25.10.2010, 12:01
Ovde sam pročitao da to može da utiče na kameru.
Ali, telefon sam rootovao tamo negde u martu, a kamera mi ne radi otprilike zadnjih mesec dana.

pharaon.92.bc
25.10.2010, 13:00
Ovde sam pročitao da to može da utiče na kameru.
Ali, telefon sam rootovao tamo negde u martu, a kamera mi ne radi otprilike zadnjih mesec dana.
Zbog toga sam te i pitao.:/
Ne znam onda sta moze da bude. :/

Poskok
25.10.2010, 14:29
Ok. Ako je root razlog što je kamera nefunkcionalna, ima li načina da se reši?

Voltekka
25.10.2010, 15:05
Ljudi da li jos neko osim mene ne moze da skida stvari sa android marketa? Od pre nedelju dana nijedan program nece da se skine. Samo pise starting download jedno 10 sekundi i onda download unsuccessful. Znam da nije do interneta posto mogu da surfujem preko opere bez problema.

Poskok
25.10.2010, 18:42
Ni ja dva dana nisam mogao da skinem ništa iz Marketa. Isto mi se dešavalo.
Vratio sam telefon na fabrička podešavanja iz skroz drugog razloga, i sad mogu ponovo normalno da skidam.

PsyDuck
26.10.2010, 19:06
i meni je kočio zadnjih dana - danas sve šljaka normalno!!!
[nisam ništa resetovao i sl.]

Sneshkicaa
27.10.2010, 23:30
Ljudi da li jos neko osim mene ne moze da skida stvari sa android marketa? Od pre nedelju dana nijedan program nece da se skine. Samo pise starting download jedno 10 sekundi i onda download unsuccessful. Znam da nije do interneta posto mogu da surfujem preko opere bez problema.

Meni je mesec dana ok radio i market i sve,sad mi se desava isto kao i tebi :((((( sta da radim??? Pomozite miiii
Hvala

dzena
27.10.2010, 23:32
Ih, meni je crko ceo ekran, tj. ne reaguje uopste na dodir. Ponekad isflesira i sam mi ispritiska nesto

Potpuno, apsolutno...isti problem ima i drug. Dakle, ne znam da li je slucajnost, ili Tattoo generalno ima problem ove "prirode". :n-cc2:

Ako uzimate polovan telefon, vodite racuna o garanciji. :dedica:

Sneshkicaa
27.10.2010, 23:32
Ni ja dva dana nisam mogao da skinem ništa iz Marketa. Isto mi se dešavalo.
Vratio sam telefon na fabrička podešavanja iz skroz drugog razloga, i sad mogu ponovo normalno da skidam.
Kako da vratim na fabricka podesavanja? :(
Hvala...

toology
27.10.2010, 23:40
Pošto sam se do skora dosta baktao sa tattoo-om hteo bih da podelim sa vama par stvari koje sam čačkanjem naučio, a vidim da ljude zanima.

a. Root: Apsolutno svima preporučujem. Imate na xda devs sajtu bukvalno 1click rešenje. Nakon toga možete da stavite custom romove, da delite mobilni internet kao WiFi Hotspot, ali i da prebacite Tattoo na američki market koji ima nebrojeno više aplikacija.

b. Bluetooth prebacivanje podataka: Ako ste savladali root, imate 2 opcije. Fyodorov AOSP rom baziran na 1.6 kome radi sav hardver poput kamere, a ima i bluetooth file sharing (ali nema HTC Sense skin). Druga varijanta je instaliranje Froyo 2.2 verzije androida preko odličnog SPQRom za tattoo. Pošto je kamera ionako krš, nije me potreslo što ne radi, a dobijate najnoviji softver, odličnu brzinu, bluetooth file transfer, app2sd itd.

c. Skype: Ako ste rootovali i stavili neki Froyo rom, Skype bi teoretski trebalo da radi, kada ga jednog dana učine kompatibilnim sa MDPI telefonima (tj sa malim ekranom i rezolucijom).

PsyDuck
2.11.2010, 19:10
nakon nešto vremena sam našao način da se fon poveže preko WiFi na komp i da se ta konekcija koristi radi slanja fajlova [u oba smera]...

na žalost nije onako kako sam zamišljao,ali ajde...
[zamišljao sam da mogu da iskopam način povezivanja moba i kompa isto kako mogu da se povežu dva desk sistema]

http://global.mobileaction.com/download/android.jsp

potrebna je instalacija klijenta na komp,i na mob!!!

[program malko previše smara,ne da da se brišu folderi,često prijavljuje svakojake greše i sl... mada ako se uzme u obzir da je DŽ,da je jedini tog tipa koji sam našao,ekstra je]

ako neko nađe šta bolje neka javi!!!

edit:
možda bi valjalo napraviti poseban topik za droid aplikacije...
ipak su manje-više primenjive na svim aparatima...

Voltekka
5.11.2010, 10:33
Sad imam jos veci problem. Telefon uopste nece da radi. Ukljucim ga pokaze ono tattoo pa htc ali dosta sporo to normalno prodje za 15 sekundi a sad treba skoro minut i onda samo crni ekran(ne iskljuci se) i tako moze da stoji 2 sata. Jel zna neko u cemu je problem i kako da to popravim?

Chivan
5.11.2010, 12:29
Sad imam jos veci problem. Telefon uopste nece da radi. Ukljucim ga pokaze ono tattoo pa htc ali dosta sporo to normalno prodje za 15 sekundi a sad treba skoro minut i onda samo crni ekran(ne iskljuci se) i tako moze da stoji 2 sata. Jel zna neko u cemu je problem i kako da to popravim?
S obzirom da ti telefon više ne radi, onda ne možeš ništa da izgubiš hardverskim resetom podataka. Kad je ugašen telefon pritisni i drži tastere HOME i BACK, a zatim kratko pritisni CALL/POWER dugme kako bi uključio telefon (ona dva tastera i dalje držiš). Kad te telefon pita da li da se resetuje, potvrdi. Ovaj tip reseta će pobrisati sve što je upisano u telefon (kontakti, podešavanja, programi...) ali neće brisati ništa sa memorijske kartice ili sa Google servera (ako podatke držiš tamo).

Voltekka
5.11.2010, 12:55
Hvala sad mi i market ponovo radi:D

Poskok
11.11.2010, 17:49
Opet Market zeza.

Tražio sam ali nikako da nađem neki tutorial o custom romovima i njihovom ubacivanj u utelefon. Telefon sam rootovao. Može li neko ko zna više o tome da postavi neki koristan link?

jakonicki93
11.11.2010, 18:07
Chivane srce moje lepo :rofl:

:tapsh: :n_klanja: za Back + Home Restart...

Sta sve nisam probao, od 2PM se bakcem da popravim error koji mi se javio na HTC Tattoo-u, i evo simply tvoj metod sto si napisao, i radi xD

Error. The application HTC sense (process com.htc.launcher) has stopped unexpectedly. Please try again

Chivan
12.11.2010, 14:55
Tražio sam ali nikako da nađem neki tutorial o custom romovima i njihovom ubacivanj u utelefon. Telefon sam rootovao. Može li neko ko zna više o tome da postavi neki koristan link?
http://forum.xda-developers.com/ (http://www.xda-developers.com/)
Samo budi pažljiv, jer možeš potpuno da onesposobiš telefon, a onda ti garancija neće važiti.
Chivane srce moje lepo :rofl:
Android je operativni sistem ljubavi! :love:

Izvini, ali obećan sam. ;)

jakonicki93
13.11.2010, 19:44
Sada sam root-ovao telefon, pratio sam postupak za 1 click root sa tog sajta, gledao Rom-ove, i ostale stvarcice, ali...

Bilo bi lepo kada bi neko sa foruma ko je imao iskustva sa tako necim napise jedan tutorial kako-sta.

Ono tamo sto pisu, je mnogo, moze to u kratko, jednostavno izgubim se u svemu tome.

Probao bih, ali ne bih da mi telefon kojim slucajem postane beautiful brick :kreza:

Hehe Chivane :rofl: Ja se taman ponad'o.

pharaon.92.bc
15.11.2010, 12:19
Sada sam root-ovao telefon, pratio sam postupak za 1 click root sa tog sajta, gledao Rom-ove, i ostale stvarcice, ali...

Bilo bi lepo kada bi neko sa foruma ko je imao iskustva sa tako necim napise jedan tutorial kako-sta.

Ono tamo sto pisu, je mnogo, moze to u kratko, jednostavno izgubim se u svemu tome.

Probao bih, ali ne bih da mi telefon kojim slucajem postane beautiful brick :kreza:

Hehe Chivane :rofl: Ja se taman ponad'o.

I ja sam skoro root-ovao i instalirao custom Rom na moj htc Tattoo.Najtezi korak mi je bilo pravljenje GoldCard-a.:kreza:
Da bi uspesno Root-ovao fon ti si morao napraviti ovaj goldcard.Ako si uspeo u tome,sve sto ti preostaje jeste da pratis 2. korak u ovom (http://theunlockr.com/2010/03/30/how-to-load-a-custom-rom-on-the-htc-tattoo/) tutorial-u.Vrlo je jedonostavno.Ja sam licno koristio ovaj (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=767049) custom Rom.Sve sto treba da uradis jeste da skrolujes taj post malo i da skines 0.6 verziju.Kada je skines,prebacis je na svoj fon.Iskljucis fon,zatim upalis fon drzeci HOME taster i taster za prekidanje razgovora(crvena slusalica).Kada ti se pojavi recovery screen uradis sledece:
7. Once at the recovery screen, use the volume arrows to scroll to Backup/Restore and select it using the Send key.
8. Click on Nand backup and click to confirm. Wait for it to finish backing up.
9. Once done, click the back key to get back to the main menu. Select Wipe > Wipe data/factory reset and click to confirm.
10. Once it is done wiping, click the back key to get back to the main menu. Then select Flash zip from SDcard and select the ROM you want and click to confirm.
11. Once it is done flashing the ROM, click reboot system now.
12. Once it reboots you are running your custom ROM, enjoy!

jakonicki93
16.11.2010, 20:53
Hvala druze, evo sredio sam ga :)

Jos samo da sredim Market v1 i v2 i Google apps :D

Inace sada je super nasminkan :D ahh... bluetooth <3

akostic
17.11.2010, 13:52
Pozdrav. Imam Tattoo već par meseci. Poslednjih par dana se pojavio problem sa ekranom. Naime ne reaguje tamo gde se stisne nego se aktivira tamo gde nije stisnut. Kalibrisao sam par puta ekran pa malo radi dobro a malo ne. Ne znam u čemu je problem jer je do skoro radio super. Najviše smara kada se kuca sms pa pri stisku na neko slovo on otkuca drugo. Druga stvar već par jutara mi ne zvoni alarm iako je do sada radio normalno. Koristim osnovni alarm i program alarms version 1.1.

PsyDuck
17.11.2010, 14:41
^^^
mislim da ti problemi muče dosta njih...
mene kucanje SMSa toliko izluđuje da izbegavam da pišem poruke!
mislim da je u pitanju tip ekrana - tj. to što je rezistivan,jer sam iste probleme imao i sa w950 koji je mučio istu muku!!!

a i to sa alarmom-nekad zvoni,nekad ne,na pr.-juče sam navio da zvoni u 9:30 i nije zvonio,uzmem oko 12 da pogledam u kom je stanju baterija,otključam ga i on krene da zvoni!?

čim pre menjam fon... primećujem sve više i više bagova!!!

jakonicki93
17.11.2010, 14:47
I ja sam imao problema sve dok nisam vratio kalibraciju na "default".

Doomche
17.11.2010, 15:16
Problem sa alarmom je poznat po netu, kada se napravi onaj pattern za otkljuchavanje - ne radi. Kada se vrati na default nachin otkljuchavanja, trebalo bi da radi najnormalnije. Shto se akostic-ovog problema tiche, ako ne pomogne hardverski reset (vidi Chivanovu poruku), mislim da ce tu da pada reklamacija i da je problem u samom ekranu.

akostic
18.11.2010, 13:14
I ja sam imao problema sve dok nisam vratio kalibraciju na "default".

Ne razumem. Kako si vratio kalibraciju na default?
Jedino stiskanjem onih tačkica koje se pojavljuju pri kalibraciji što je u stvari ponovna kalibracija ekrana.

Poskok
18.11.2010, 15:46
^^^
mislim da ti problemi muče dosta njih...
mene kucanje SMSa toliko izluđuje da izbegavam da pišem poruke!
mislim da je u pitanju tip ekrana - tj. to što je rezistivan,jer sam iste probleme imao i sa w950 koji je mučio istu muku!!!

a i to sa alarmom-nekad zvoni,nekad ne,na pr.-juče sam navio da zvoni u 9:30 i nije zvonio,uzmem oko 12 da pogledam u kom je stanju baterija,otključam ga i on krene da zvoni!?

čim pre menjam fon... primećujem sve više i više bagova!!!

Da, na žalost sve više bagova.
Alarm ponekad ne zvoni.
Iz Marketa ne mogu da skidam i apdejtujem danima.
Imam Bluetooth slušalicu koja je radila normalno ranije, a sad mi samo prijavljuje na telefonu da kucam kod za uparivanje i posle toga ništa.
:boodala:

jakonicki93
18.11.2010, 16:57
Ne razumem. Kako si vratio kalibraciju na default?
Jedino stiskanjem onih tačkica koje se pojavljuju pri kalibraciji što je u stvari ponovna kalibracija ekrana.

Imas ispod toga, G-sensor ili tako nesto, stavis ga na dole na pod ili na neki sto, i pritisnes calibrate.

jakonicki93
18.11.2010, 17:03
HTC Tattoo, Root + SPQ Rom = leteci telefon :D

Potvrdjeno je da radi Skype. Meni radi bez ikakvih bagova.

PsyDuck
19.11.2010, 2:16
Alarm ponekad ne zvoni.
Iz Marketa ne mogu da skidam i apdejtujem danima.
Imam Bluetooth slušalicu koja je radila normalno ranije, a sad mi samo prijavljuje na telefonu da kucam kod za uparivanje i posle toga ništa.
:boodala:

pa ne,ali ovo stvarno nije 'fora'...
nokia za mnogo jeftinije aparate izbacuje ispravke,ne celog softvera,ali neke ispravke [evo,pre nešto dana sam ćaletu apdejtovao neku jeftinu XM nokiu,mislim da je skinuo 2 megabajta]

ovim mogu samo da odbiju korisnike [HTC],ja ako budem uzimao android kao sledeći aparat-uzimam samsung,a ako ne njega onda nokiu n900!

Chivan
19.11.2010, 13:07

pa ne,ali ovo stvarno nije 'fora'...
nokia za mnogo jeftinije aparate izbacuje ispravke,ne celog softvera,ali neke ispravke
Pa resetujte telefon, pa vidite da li će opet da brlja. To je operativni sistem, kao i na računaru i što više programa stavljate i skidate, sve će lošije da radi.

PsyDuck
20.11.2010, 0:59
jel se pojavila kome nova ikonica za 'market'?
dodate su i nove opcije tipa 'Update all' i unutar opisa aplikacije su razdvojeni na tabove 'About' i 'Comments',takođe i opcija za svaku aplikaciju da se dozvoli automatski apdejt bez pitanja korisnika...

to je to od razlika koje sam primetio...samo me niko nije pitao dal` želim novi 'market' :P

OverCHAOS
30.11.2010, 11:53
E ovako, posto zelim da kupim ovaj telefon (i to samo zato sto je moj stari SE k800i postao krs nedostojan kante za smece) a telefoni mi nisu jaca strana, treba mi mala pomoc. Citao sam da ovaj telefon dolazi sa Android 1.6 platformom (koja onemogucava prenos podataka preko bluetooth-a); kako i da li se moze izvrsiti update na 2.2 verziju (neki link bi dosta pomogao)? Onda vidim da mnogi ljudi ovde pominju root: sta se njime postize (koja je svrha toga), i za ovo ako imate neki link gde je sve lepo objasnjeno, postavite.

pharaon.92.bc
30.11.2010, 12:50
E ovako, posto zelim da kupim ovaj telefon (i to samo zato sto je moj stari SE k800i postao krs nedostojan kante za smece) a telefoni mi nisu jaca strana, treba mi mala pomoc. Citao sam da ovaj telefon dolazi sa Android 1.6 platformom (koja onemogucava prenos podataka preko bluetooth-a); kako i da li se moze izvrsiti update na 2.2 verziju (neki link bi dosta pomogao)? Onda vidim da mnogi ljudi ovde pominju root: sta se njime postize (koja je svrha toga), i za ovo ako imate neki link gde je sve lepo objasnjeno, postavite.

Moguce je imati 2.2.1 Android na HTC Tattoo.Prvo moras da root-ujes telefon tj da ga "otkljucas" kako bi mogao posle da instaliras coustom ROM.Imas sve lepo napisano ovde (http://theunlockr.com/2010/03/16/how-to-root-the-htc-tattoo/). :) Posle toga ce ti raditi bluetooth tj transfer fajlova preko istog,ali ti nece radit kamera i FM.Mada ja bih ti preporucio (iako sam vlasnik htc tattoo telefona) da pogledas ovaj fon.-LG GT540 Optimus (http://mobilnisvet.com/mobilni/2462/LG/GT540-Optimus). Vec dolazi sa 2.1 Androidom,iako na tom sajtu pise da dolazi sa 1.6.U svakom slucaju postoji update koji je za tattoo-a izostavljen. :/
Pitaj flamingos (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=6828) ako te jos nesto zanima u vezi ovog LG-a jer je nedavno postao vlasnik tog telefona.:)

Chivan
30.11.2010, 13:01
Citao sam da ovaj telefon dolazi sa Android 1.6 platformom (koja onemogucava prenos podataka preko bluetooth-a)Tako je, dolazi sa 1.6 i neće biti zvaničnog apdejta.
; kako i da li se moze izvrsiti update na 2.2 verziju (neki link bi dosta pomogao)? Onda vidim da mnogi ljudi ovde pominju root: sta se njime postize (koja je svrha toga)Pojednostavljeno: rutovanje telefona ti daje administratorski pristup operativnom sistemu telefona. Posle toga, na telefon možeš da staviš custom firmver koji su pravili korisnici telefona koji umeju da programiraju. Za Tattoo postoji verzija 2.2 firmvera, ali na njoj ne radi FM radio, kamera i još par stvari. Prilikom instalacije novog firmvera, ukoliko ne znaš šta radiš, možeš da onesposobiš telefon. Zato se pre stavljanja firmvera pravi posebna "zlatna kartica" sa koje možeš da vratiš telefon u ono stanje u kojem je bio pre početka flešovanja.

Ukratko: ukoliko ne umeš sam da nađeš i da razumeš šta treba da radiš, onda i nemoj da pokušavaš to da uradiš. Koristan link ti je http://forum.xda-developers.com/ (http://www.xda-developers.com/)

OverCHAOS
30.11.2010, 13:07
Za Tattoo postoji verzija 2.2 firmvera, ali na njoj ne radi FM radio, kamera i još par stvari.

A rade li (FM radio i kamera) na 1.6 verziji ?
Mozes li da mi stavis tacan link gde pise o zameni firmware-a, da ne trazim onde?

pharaon.92.bc
30.11.2010, 15:34
A rade li (FM radio i kamera) na 1.6 verziji ?
Mozes li da mi stavis tacan link gde pise o zameni firmware-a, da ne trazim onde?

Rade i kamera i FM na 1.6 verziji. I ako hoces da se zezas sa rootovanjem imas sve objasnjeno u linku koji sam ti dao.i kako da rootujes,kako da napravis goldcard i na kraju kako da ubacis coustom room.:-)

OverCHAOS
30.11.2010, 20:38
Ok, ima li neki HTC telefon u slicnom cenovnom rangu kao i Tattoo a da ne dolazi sa 1.6 Androidom? Da li je bolje uzeti Wildfire ili Touch2 (i da li ovaj Touch2 stvarno dolazi sa Windows Mobile platformom)?

PsyDuck
30.11.2010, 20:58
pa bolji ti je Wildfire (android 2.1) od Toch2...
bar je to moje mišljenje... pored same platforme (a mislim da je droid bolji) i same specifikacije su na strani WildFire-a...
i da-touch2 doilazi na WMu...

Veljko the King
30.11.2010, 21:02
Touch2 je sa WM 6.5 koji je zastareo, a nece moci da se update-uje sa 6.5 na 7 tako da je Wildfire logican izbor

pharaon.92.bc
1.12.2010, 3:15
Svakako WildFire predstavlja bolji izbor.:)

Izgleda da se jos nisi upoznao sa Androidom kada se razmisljas oko njega i WM OS-a.:D

Covenant
1.12.2010, 15:39
Ok, ima li neki HTC telefon u slicnom cenovnom rangu kao i Tattoo a da ne dolazi sa 1.6 Androidom? Da li je bolje uzeti Wildfire ili Touch2 (i da li ovaj Touch2 stvarno dolazi sa Windows Mobile platformom)?

Naravno da ima
LG Optimus Gate One P 500 koji je dosta bolji telefon nego Tattoo a nov kosta oko 220e koliko kosta i Wildfire
Mada Gate One koji je odlican telefon ces tesko naci u Srbiji ;)
A ako hoces jos jeftinije imas Huawei U 8110 kod MTS-a koji je po specifikaciji slican Tattoo-u sem sto ima Android 2.1 (i informacije na GSM areni nisu potpune - telefon IMA i radio i GPS)

jakonicki93
18.12.2010, 20:04
Moja sestra isto ima HTC Tattoo telefon, kao i ja, i ima jedan problem u vezi kamere. Kada pokrene kameru, telefon se ili zablokira ili se restartuje sam od sebe.

Ako je neko imao slicna iskustva i ako je neko resio problem, voleo bih da to podeli sa mnom :)

Probali smo Hard reset telefona, ali i dalje ne radi kamera.

Dekip
18.12.2010, 21:59
Глупо питање: -Да није пао под на њега?

jakonicki93
18.12.2010, 23:25
Глупо питање: -Да није пао под на њега?

Kaze da nije pao dole.

PsyDuck
20.12.2010, 22:12
hm...
zanimljivo je kako se market opet sam apdejtovao bez toga da me pita želim li apdejt ili ne...
uopšte mi se ne dopada taj momenat da mogu da mi čeprkaju po fonu bez mog znanja!

a i nisu ga lepo sredili za male rezolucije,ili je takav sam po sebi-na većem delu marketa ona zelena površina pokriva previše prostora...

Dekip
21.12.2010, 20:37
Исто то и на мом Wildfire-у.

tanja1973
3.1.2011, 19:06
Ja imam problem,ne mogu da udjem na market,alo mozete da mi pomognete,parametre sam podesila i nece...idem na sing ili na create i nece ...hvala unapred

flamingos
4.1.2011, 1:05
Kaze da nije pao dole.

jel azuriran fon bio?? znam da na tatu ne radi kamera i radio ako se fleshne na novi android os

Doomche
4.1.2011, 1:37
^Chisto sumnjam da je sestra uspela da rootuje telefon i da instalira modovani Android 2.1, poshto Tattoo nema nativnu podrshku za njega, verovatno zbog izbacivanja Wildfire-a na trzhishte.

Potegni garanciju, mislim da je to jedino shto mozhesh da uradish.

jakonicki93
4.1.2011, 4:02
Ma kakvi, sestrin telefon je na 1.6 OS, znaci default.

Dok je moj :D Root-ovan i Flash-ovan na Froyo v2.2.1 OS :)

tanja1973
4.1.2011, 22:00
Ja sam uspela ljudi,samo sam ga resetovala i radi kao sat...

jakonicki93
4.1.2011, 22:08
Ja sam uspela ljudi,samo sam ga resetovala i radi kao sat...

Cuo sam da su svi Android modeli imali update Marketa, pa mozda zato nije hteo da radi.

Dekip
4.1.2011, 22:14
Зар не би требало да је Маркет заправо веб страница као и овај форум? Ако је тако, шта ми имамо са тим да ли они мењају изглед, верзију, штатијазнам Маркета? У том случају, не мењају они ништа на нашим телефонима, већ телефони приказују оно што је на серверу.

gorankxx
5.1.2011, 1:47
marekt je tacnije app instaliran u fonu ...

pharaon.92.bc
5.1.2011, 2:07
Ma kakvi, sestrin telefon je na 1.6 OS, znaci default.

Dok je moj :D Root-ovan i Flash-ovan na Froyo v2.2.1 OS :)
Druze i moj Tattoo je rootovan i Flash-ovan na Froyo v2.2.1 ali imam jedan problem.Naime ne svetle mi fizicki tasteri ispod ekrana.:paranoia: Pre je slusalica svetlela zeleno,druga crveno a drugi tasteri su imali belo pozadisnko osvetljenje.Sada osvetljenja nema.Da li je i kod tebe to slucaj?

Chivan
5.1.2011, 3:08
Naime ne svetle mi fizicki tasteri ispod ekrana.To je greška tog firmvera koji si ubacio. Koju tačno verziju koristiš? Pogledaj u opisu firmvera, najverovatnije je navedeno to kao nedostatak, ili u raspravi oko tog firmvera.

jakonicki93
5.1.2011, 3:11
Znam da imas :)

Kod mene druze sve korektno, kako je i bilo.

@gorankxx, zna dekip da je Market app koja dolazi uz telefon, on samo kaze da Market "crpi" podatke sa internet servera sto je istina.

Samo sto niko od korisnika nema pristup tom sajtu preko Desktop interneta.

Market preko Desktop interneta ima pristup samo ovakvom sajtu (http://www.android.com/market/), sluzi samo kao preview aplikacija, ali ne i download.

pharaon.92.bc
5.1.2011, 4:39
To je greška tog firmvera koji si ubacio. Koju tačno verziju koristiš? Pogledaj u opisu firmvera, najverovatnije je navedeno to kao nedostatak, ili u raspravi oko tog firmvera.

Koristim ovaj firmvere (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=767049).
I imam poslednji 0.7 update.
A pod Known Issues ne pise nista o problemu koji ja imam.:o

EDIT:
Sada skidam nFinityROM v1.15. Videcu kakav je on i nadam se da ce mi osvetljenje opet raditi i nadam se da mi necu morati da wipe-ujem sve podatke. :/

Chivan
5.1.2011, 11:37
Sada skidam nFinityROM v1.15. Videcu kakav je on i nadam se da ce mi osvetljenje opet raditi i nadam se da mi necu morati da wipe-ujem sve podatke. :/Ja sam njega držao neko vreme i bio je dobar. Takođe, osvetljenje je radilo kako treba. Ipak, prilikom instalacije se preporučuje da wipeuješ Dalvick cache. Posle kada radiš apgrejde istog firmvera, nećeš gubiti podatke.

pharaon.92.bc
5.1.2011, 17:52
Ja sam njega držao neko vreme i bio je dobar. Takođe, osvetljenje je radilo kako treba. Ipak, prilikom instalacije se preporučuje da wipeuješ Dalvick cache. Posle kada radiš apgrejde istog firmvera, nećeš gubiti podatke.

Uradio sam nanDroid backup,pa onda wipe Dalvick cache i flesovao sam sa ovim nFinity-om.Kada se fon bootovao sve je bilo kao i pre.Isti wallpaper,ikonece,bas sve je ostalo netaknuto,a backlight je proradio.:)

Chivan
5.1.2011, 22:03
Kada se fon bootovao sve je bilo kao i pre.nFinity je baziran na Cyanogenu, najverovatnije je zato sve isto.

Doomche
11.1.2011, 21:42
Da javim da je ovaj novi market razreshio neke poznate probleme na Tattoo-u. Problem je bio u tome shto na Wi-Fi hotspotovima koji zahtevaju logon market uglavnom ne radi, tj. mogu se browsovati aplikacije, ali se zaglave na "starting download" doveka. Ovaj problem je nestao kada sam instalirao poslednji market.

deki84
21.1.2011, 0:20
Treba mi neki program za gledanje filmova i neki video konvertor za tattoo, moze neka preporuka?

snasao sam se za program, prebacujem u mp4 i framerate ostavljam kakav i jeste 29, rezolucija je 240x320 e sad, problem je sto seriju od 350mb pretvori u 217mb, a film od 700mb u 420 mb; imam karticu od 2gb a idem u bolnicu na 7 dana pa jel moze neko da mi kaze sta bi bilo optimalno da podesim a da zauzima manje?

jakonicki93
21.1.2011, 18:15
Ja sam gledao "I am Legend" film HD 720p na HTC Tattoo-u, na njegov standardni player.

Naravno pao je convert sa DVD Video Soft (http://www.dvdvideosoft.com/), na Apple iPhone rezoluciju, i bilo je neverovatno gledati ga.

deki84
22.1.2011, 0:59
bas cu da probam a znas li mozda koliko ti je zauzimao fajl kad si ga konvertovao?

jakonicki93
22.1.2011, 14:48
bas cu da probam a znas li mozda koliko ti je zauzimao fajl kad si ga konvertovao?

To bi bio izgleda problem za tebe, bio je negde oko 800MB do 1.05GB...

toology
7.2.2011, 2:23
Pošto nisam video najavu na poslednje dve-tri strane: Izašao je Gingerbread (CM7) sa operativnom kamerom. Više detalja kao i uvek na XDA (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=939122). :)

PsyDuck
7.2.2011, 3:05
mene je moj tatu počeo grdno da zeza...
mislim da ću ga na kraju frknuti kroz [zatvoren] prozor... umotanog u kesu [da ne pokisne]...

elem:
-toliko zakucava da je to strašno [restartujem ga dva puta dnevno,često i vađenjem baterije jer drugačije ne mogu]
-pre par dana mi se market totalno zeznuo [u skinutim aplikacijama mi prikazuje kao da imam samo dve skinute,iako su mi ostale aplikacije prisutne na aparatu i rade],i to mi i dalje stoji - da imam samo dve aplikacije
-u recimo 50% slučajeva kada me neko zove mi aparat zakuca,lečenje moguće jedino vađenjem baterije
-aparat je često toliko usporen da mi dođe da ga razbijem [a aktivne su recimo 3-4 aplikacije]

da skratim-kao da koristite XP koji je instaliran pre tipa 7 godina,a koji je do skora koristio neki pubertetlija sa aktivnom Net konekcijom i bez i jedne antivirusne zaštite...

kako da ga flešujem,a da pre toga bekapujem stvari!?

toology
7.2.2011, 3:36
Baš kao i sa starim XP sistemom, probaj da instaliraš android ekvavilent windows 7 :D

Svaki recovery koji postoji za instaliranje ROMova ima i opciju koja se zove Nandroid. Ona ti napravi totalan bekap svega: sistema, aplikacija, podataka... Juče sam prijatelju fleshovao CyanogenMod 7 preko Clockwork Recovery i operacija je prošla bezbolno.

Ako ti je telefon rootovan idi na XDA developers sajt i izaberi rom koji ti odgovara. Ako nije, tamo opet možeš naći instant root alatke i uputstva.

pharaon.92.bc
16.2.2011, 11:50
Pojavio se ROM (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=939122) za Tattoo kome radi kamera.:alealeee:
This ROM is able to take pictures, but is not finished the camera work. I need to complete driver to enable preview.

Juce sam spucao 3 sata pokusavajuci da ga instaliram,tj pokusavajuci da instaliram ClockWorkMod 3.0.0.5 bez kojeg nije moguce instalirati ovu Gingerbread verziju.Kada sam prvi put Root-ovao fon ima sam na kompu instaliran Android SDK,ali posto sam reinstalirao sistem pre mesec dana,opet sam morao instalirati SDK ali sada kada u cmd-u kucam adb devices izbacuje mi poruku kako ne prepoznaje komandu adb,tacnije drajveri od mobilnog navodno nisu dobro instalirani ali i ne uspevam manuelno da ih instaliram.Posle kucanja adb devices trebao bi dobiti listu uredjaja.Pokusao sam da preskocim taj korak sa instalacijom CWM 3.0.0.5 i flash-ovao sam ROM ali kada mobilni pocne da se boot-uje i dodje do samog kraja,onda se crash-uje i krene sa boot-ovanjem iz pocetka i sve tako u krug.Tako da sam morao vaditi microSD karticu i ubacivati je u komp kako bi vratio stari SPQRoom 0.7.

Ovo je ionako RC0 verzija,ima jos stvari tu da se dotera tako da cu sacekati RC1 verziju pa onda pokusati ponovo.

jakonicki93
16.2.2011, 20:25
I ja sam hteo da instaliram taj ROM, ali instaliranje Clockwork mod-a mi bas i ne ide najsjajnije. Jeb*** ih u tutoriale. Razumem perfektno i govorim engleski, ali ovo je perverzija.

Nista za sada, videcemo...

pharaon.92.bc
16.2.2011, 22:01
I ja sam hteo da instaliram taj ROM, ali instaliranje Clockwork mod-a mi bas i ne ide najsjajnije. Jeb*** ih u tutoriale. Razumem perfektno i govorim engleski, ali ovo je perverzija.

Nista za sada, videcemo...

Ni meni nisu problem tutoriali ali nest nece majku mu.A sve sam ubedjen da sam ja to vec instalirao tj secam se da sam radio sa Android SDK programom.:D
Kada budem dokon pozabavicu se time.:)

Sada cu da procitam malo o SetCPU programu da dignem CPU na 710MHz.:D
Jos samo mi ostaje neki cip u mikrotalasnoj da klokujem. :kreza: :D

toology
16.2.2011, 23:36
Ja sam prijatelju izflešovao taj rekoveri direktno sa telefona putem terminala.

jakonicki93
17.2.2011, 0:07
Rom Manager program do juce nije mogao da mi prepozna telefon. Danas mi prepozna (HTC Click, Tattoo), i zabode:

An error occured while downloading your recovery.

Nema sanse da ga napravim. Procitao na internetu da je problem do njihovog servera, ali cisto sumnjam. Btw, imam SPQRom 0.7.

pharaon.92.bc
17.2.2011, 0:19
How to install recovery:

If you have ADB at your computer:
Decompress the dile recovery.zip and type:

* adb shell rm /sdcard/recovery.img
* adb push recovery.img /sdcard/recovery.img
* adb shell flash_image recovery /sdcard/recovery.img

If you don't have ADB:

* copy recovery.img on / SD.
* Run terminal emulator from tattoo and type:
* su
* flash_image recovery /sdcard/recovery.img

The process is the same for arco's and all other recoverys.Probao sam ovaj drugi nacin direkt sa fona da flesujem novi recovery.img.

Sada cu da pokusam da flesujem novi ROM pa cu javiti sta sam uradio.

EDIT:

Krenem da flesujem ovaj GB i kada je zavrsio sa flesovajem ja udjem u setovanja i vidim da sam i dalje na 2.2.1 verziji. :kreza:
Mislim WTF?
Dodje mi da bacim fon sada i da se vratim na 1.6.:n-cc2:

pharaon.92.bc
17.2.2011, 2:29
HA! USPEO SAM!!!:alealeee::nov_explo USPEO SAM!!!!

http://www.dodaj.rs/f/3C/Rj/2fwLvuGI/1.png

Imam cak i novi Market!!!
http://www.dodaj.rs/f/H/7t/wlKGfyh/snap20110217012752.png

Poskok
18.2.2011, 13:36
Mašala. Ali dok ti od sreće skačeš okolo, ja ne mogu telefon ni da sinhronizujem. Skinuo sam novi HTC Sync, po uputstvu sa neta drajvere za Win 7 x64, HTC Sync mi prepoznaje telefon, prikazuje model, serijski broj i OS, i to je sve. Ne dozvoljava sinhronizaciju.

Krenuo sam pre neki dan da uradim root, ali ne mogu da napravim Golden Card (kartica postaje nefunkcionalna iako imam preporučeni Kingston 2GB. Kada je formatiram u telefonu opet radi normalno).

Šoferska je tuga pregolema!

veseliburek
18.2.2011, 19:22
@Pharaoh

Imam i ja novi market na 1.6, so what? :confused:

Nego deder uzmi ti pa nama reci kako si uspeo... :D

pharaon.92.bc
18.2.2011, 23:12
@Poskok

Koristio sam ovo (http://theunlockr.com/2010/03/10/how-to-create-a-goldcard/) upustvo za pravljenje golden card-a.Koristim Kingstonovu karticu od 4GB.Bez problema sam prosao Root-ovanje i pravljenje golden "kartice".

@veseliburek

Nisam znao da uopste ima ovaj novi market pa sam zato bio odusevljen.:D
A evo price kako sam uspeo...:D

Prvo sam Root-ovao telefon i instalirao sam SPQRoom 0.6 verziju.Tada je ta verzija bila aktuelna.Posle sam koristio dugo 0.7 verziju dok se nije pojavio ovaj Gingerbread.Kako bi se on flesovao mora se imati ClockWorkMod 3.0.0.5.To je ona zaebancija u koju ulazite istovremeno drzeci taster home i "spustena slusalica".Odatle sve zivo flesujete.Da bi ste to mogli da uradite potreban je Root.ClockWorkMod izgleda ovako (http://www.dodaj.rs/f/2H/vU/24E95T5Z/p1010005.jpg).(Slikan je moj tattoo).
Znaci,bez ClockWorkMod-a nema flesovanja GB-a.

Sada je pitanje kako instalirati taj ClockWorkMod.On se moze ubaciti preko Android SDK-a.Kada instalirate SDK pratite ove (http://www.dodaj.rs/f/2a/oS/1WM68boL/capture.jpg) korake.Na ovom (http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=HTC_Tattoo:_Full_Update_Guide) linku je sve detaljnije objasnjeno i imate linkove sa skidanje image fajla.Takodje je i objasnjeno kako ubaciti image fajl u mob preko SDK programa.Posto je meni bio cim da opet instaliram SDK,ja sam prosto skinuo flash image i ubacio ga na karticu telefona i uradio sledece:
Pokrenuo sam terminal emulator koji svaki Root-ovan tattoo ima i ukucao sam sledece u emulator:

su (pa onda Enter)
flash_image recovery /sdcard/recovery.img (opet Enter)

Onda sam zatvorio emulator,ugasio fon,drzao u isto vreme taster home i taster "crvena slusalica" sve dok mi se nije pojavio novi ClockWorkMod.Onda sam uradio obavezni wipe i format svega.I kesa i data i gde je god pisalo wipe or format.:D
Onda sam kliknuo da se flesuje novi 2.3 GB ROM koji sam prethodno skinuo i prebacio na karticu.Sve je proslo kako treba i onda sam jos samo instalirao gapps.Linkove za ovaj ROM i gapps imate ovde (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=939122).

P.S. Kada sam napisao ovo:
Krenem da flesujem ovaj GB i kada je zavrsio sa flesovajem ja udjem u setovanja i vidim da sam i dalje na 2.2.1 verziji.problem je bio u tome sto nisam instalirao ClockWorkMod.Mislio sam da nije bitan.:D

I da kamera radi!
Samo sto ne mozete da gledate sta slikate. xD
Tek kada "okinete" vidite sta ste slikali. :D
But,it is working...;)

veseliburek
18.2.2011, 23:18
I u kom stanju je kamera na kraju?

pharaon.92.bc
18.2.2011, 23:46
Pa kao sto rekoh,radi.:D

Samo kada "uperis" mobilni u neki predmet,vidis samo crn ekran.Kada pritisnes taster za slikanje,on okine i pokaze ti sta je slikao.Kao aparat sa pokvarenim trazilom.:D
Kaze lik:
I need to complete driver to enable preview

I da,klokovao sam CPU na 720MHz.Bez problema radi.:aplauz:

veseliburek
19.2.2011, 0:12
^Kucam korisnički opis za ploču, oslep'o sam... :kreza:

Ništa onda, sačekaću ja da proradi i preview, kad sam izdržao preko godinu dana bez BT-a (tj. od početka ove teme :kreza:), izdržaću još malo...

pharaon.92.bc
19.2.2011, 0:15
Ovo je RC0 verzij,skoro bi trebala izaci RC1 sa omogucenim preview-om.:)

I samo napred sa review-om.:D

jakonicki93
19.2.2011, 0:41
Uspeo sam i ja da instaliran ClockWorkMod 3.0.0.5 "dirikt" preko telefona, ali problem je i dalje prisutan nakon flashovanja nFinityGB-0.7.zip-a

Jednostavno, nece da prodje pored TATTOO logo screen-a na samom start-up-u telefona... Any tips? (Znaci samo stoji TATTOO logo, k'o zakucan)

Ili vracam SPQRom 0.7

pharaon.92.bc
19.2.2011, 2:50
Uspeo sam i ja da instaliran ClockWorkMod 3.0.0.5 "dirikt" preko telefona, ali problem je i dalje prisutan nakon flashovanja nFinityGB-0.7.zip-a

Jednostavno, nece da prodje pored TATTOO logo screen-a na samom start-up-u telefona... Any tips? (Znaci samo stoji TATTOO logo, k'o zakucan)

Ili vracam SPQRom 0.7

Ja sam imao taj problem.Moras da formatiras ili ti wipe-ujes sve!

PsyDuck
21.2.2011, 16:19
ne kapiram...?!
sve teče normalno dok ne dođem do dela:

adb push su /data/local/bin/
adb shell
cd /data/local/bin/
chmod 755 su
while 'true' ; do ./m7 ; done
chown root.root su
chmod 4755 su
mount -o rw,remount /dev/block/mtdblock5 /data
mount -o rw,remount /dev/block/mtdblock3 /system

gde mi na 'chown root.root su' terminal odgovori sa 'chown: not found' !?
ima ko ideju o čemu se radi!?

edit:
a zapravo,još pre toga imam problem...
prethodna komanda,pre gore navedenog niza je 'exit' - za šta mi izađe odgovor '$' i tu ne znam šta da radim,jer mi na 'adb shell' daje 'adb not found', pa sam ja tu otvarao novi terminal...

jakonicki93
21.2.2011, 20:54
Ja sam imao taj problem.Moras da formatiras ili ti wipe-ujes sve!

Mislis da to ne uradim?

Je l' mozes da mi napises kako si stavljao sve one stvari u ClockWorkMod-u, tj. da mi napises sta si sve formatovao, i sve to.

Da napomenem, da sam "brickovao" standardnu Transcend 2GB MicroSD karticu koja dolazi uz telefon pomocu opcije "Partition SD card" (tako nesto). Uzeo sam novu Kingston 2GB MicroSD, pa ne bih i ovu da brickujem. Evo sve kao sto kazes, i dalje nece da prodje kroz TATTOO logo.

effing $hit :kreza:

jakonicki93
24.2.2011, 3:25
Uspeo sam da vratim Tattoo na 1.6 oridjinal.

SPQRom 0.7 + ClockWorkMod 3.0.0.5
Better Terminal Emulator
Flash Amon RA recovery
Install Mondo ROM
HTC Sync
Install Official HTC Tattoo ROM
Original HTC Tattoo

Finally... A sada, preko 1.6 idemo na 2.3.2 nFinity 0.7, pa gde puklo da puklo.

BTW. Da li neko zna da li mogu da flashujem recovery na sestrin telefon preko adb-a, ako zna, ako moze da mi napise postupak, posto mi je sve ono konfuzno i na kraju ja izvucem deblji kraj i nista ne uspem da uradim. Njen sistem ne valja, nikako da ga napravim, a nema recovery. Da ima recovery, uflesovao bih joj original opet ili neki drugi "stabilniji" rom.

sbogdanovic
24.2.2011, 12:24
@PsyDuck

ako ne vidis chown pretpostavljam da si trebao da update-uješ environment variable na telefonu sledećim komandama

export LD_LIBRARY_PATH=/system/lib
export PATH=/system/bin

@jakonicki93

Recovery možeš da flash-uješ adb-om na sledeći način.

1. potrebno je rootovati telefon i prekopirati revovery.img na karticu, u korenski direktoriju
2. izvrši sledeće komande:

adb shell rm /sdcard/recovery.img
adb push recovery.img /sdcard/recovery.img
adb shell flash_image recovery /sdcard/recovery.img

PsyDuck
24.2.2011, 15:17
@PsyDuck

ako ne vidis chown pretpostavljam da si trebao da update-uješ environment variable na telefonu sledećim komandama

export LD_LIBRARY_PATH=/system/lib
export PATH=/system/bin

uradio sam to...!
držim se http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=HTC_Tattoo:_Full_Update_Guide#Inst alling_the_ClockworkMod_Recovery...

ali nešto mi nije OK!?

nije ni bitno - sad sam uzeo neki drugi na Froyo, a ovaj potom - kad budem ponovo zaludan ili kad izmene proces instalacije...

jakonicki93
1.3.2011, 22:09
Nista, samo da se javim, preko 1.6 roma sam k'o od sale instalirao nFinity 0.8, sve je super, mnogo bolji od SPQRom-a.

miša topola
6.3.2011, 12:39
Nema baš neke veze sa Tattoo-om, ali bolje da pitam ovde nego da otvaram novu temu.

Dakle,
ako kupim polovan Tattoo kao što ih ima na MobilniSvet.com, uz njega dobijam garanciju koja važi 18-20 meseci, zavisi od starosti telefona. E sada, pošto je Tattoo kupljen na pretplatu kupac je potpisao ugovor sa Telenorom ili VIPom, da li se garancija odnosi samo na kupca tj. onoga ko je potpisao ugovor, znači da samo on može da odnese telefon da ga reklamira? Ili garanciju mogu i ja da koristim npr., ako kupim taj telefon?

Još jedno pitanje, da li garancija važi i kada je telefon odključan sa mreže?

dzena
6.3.2011, 14:56
Nema baš neke veze sa Tattoo-om, ali bolje da pitam ovde nego da otvaram novu temu.

Dakle,
ako kupim polovan Tattoo kao što ih ima na MobilniSvet.com, uz njega dobijam garanciju koja važi 18-20 meseci, zavisi od starosti telefona. E sada, pošto je Tattoo kupljen na pretplatu kupac je potpisao ugovor sa Telenorom ili VIPom, da li se garancija odnosi samo na kupca tj. onoga ko je potpisao ugovor, znači da samo on može da odnese telefon da ga reklamira? Ili garanciju mogu i ja da koristim npr., ako kupim taj telefon?

Još jedno pitanje, da li garancija važi i kada je telefon odključan sa mreže?

Telefon moze odneti samo lice koje je potpisalo ugovor......koliko sam ja zivaca izgubio sa ovim glupostima (ugovor se vodi na caleta) :n-cc2:

Ne znam odgovor na drugo pitanje....:ciao:

miša topola
6.3.2011, 15:20
Znači, to što nude garanciju kada prodaju telefon mogu da okačim mačku o rep? :)

jakonicki93
6.3.2011, 15:40
Otprilike tako, a koliko znam, garancija se gubi kada se telefon root-uje, tj. otkljucava za sve mreze...

miša topola
6.3.2011, 16:05
Tako sam i ja čudo, ali rekoh da proverim ovde na forumu.

Nego, interesuje me da li se ovaj telefon često kvari, pre svega mislim na ekran?
Nameravam da sledećeg meseca (kada se napunim para :D) uzmem neki Tattoo iz ovih oglasa na MobiliSvet.com pa da se informišem na vreme pre kupovine.

dzena
6.3.2011, 18:51
Tako sam i ja čudo, ali rekoh da proverim ovde na forumu.

Nego, interesuje me da li se ovaj telefon često kvari, pre svega mislim na ekran?
Nameravam da sledećeg meseca (kada se napunim para :D) uzmem neki Tattoo iz ovih oglasa na MobiliSvet.com pa da se informišem na vreme pre kupovine.

Ortak koji radi u VIPu mi je prosle godine rekao da se rootavenjem ne gubi garancija, ali se naplacuje servis, ako prilikom roota nesto sj**es a ne umes da vratis. Da li su promenili garantne uslove, ne znam....

Tattoo ima problema sa "plivajucim ekranom"....3/4 (moj i tattoo moja dva ortaka, dok cetvrti ortak nema nikakvih problema) telefona su imala upravo ovaj problem....
Ne treba da te brine ovaj problem, bar ne mnogo, zato sto je servisiranje okakvog kvara jeftino i lagano....:to_care:

miša topola
6.3.2011, 19:32
Okej. Hvala. To je sve što me interesuje, za sada.
Ako budem naišao na još neki trač o ovom telefonu pitaću opet u ovoj temi.

miša topola
7.3.2011, 16:45
Evo nečega što me je malo zabrinulo i što me udaljilo od kupovine telefona.

Naime, pročitao sam na Bureku da se na ovom telefonu ne može pokrenuti većina igara, dobro to je manji problem ali me ipak interesuje.
Druga stvar je automatski apdejt aplikacija, da li on može da se zaustavi i da ja ručno apdejtujem aplikacije tj. onda kada ja hoću?
I opet taj ekran, sada se ljudi žale na neke crne mrlje koje nastaju kada je telefon izložen suncu ili kada se jako pritisne ekran.

Jedno pitanje koji je telefon bolji, kada je u pitanju ekran pošto me on najviše brine, GT540 Optimus ili Tattoo?

PsyDuck
7.3.2011, 17:20
nisam se previše interesovao za igrice - ono što znam je da 'Angry Birds' nisam nikada uspeo da pokrenem...

apdejt aplikacija - za svaki app možeš ponaosob da postaviš automatski apdejt ili da ti ručno pokreneš apdejt...

ekran - za crne mrlje prvi put čujem... što se tiče vidljivosti na suncu - iskreno vidljivost je očajna, takođe je bilo mučno gledati ekran sad kad je ceo grad bio pod snegom...

što se poređenja ova dva modela tiče -svaki ima svoju prednost i manu...
baci pogled ovde>>>
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3081&idPhone2=2932

pharaon.92.bc
8.3.2011, 12:00
Da i ja bacim koju rec kao vlasnik Tattoo-a.

Tattoo ima problema sa "plivajucim ekranom"....3/4 (moj i tattoo moja dva ortaka, dok cetvrti ortak nema nikakvih problema) telefona su imala upravo ovaj problem....Prvi put ovo cujem,a i ne znam sta mu dodje "plivajuci ekran".
I ne mozes da kazes da 3/4 Tattoo telefona ima taj problem samo zato sto ga imaju tvoja 2 druga+ti.:kreza:

Naime, pročitao sam na Bureku da se na ovom telefonu ne može pokrenuti većina igara, dobro to je manji problem ali me ipak interesuje.Ako ne budes Root-ovao fon i ako mu ne ubacis bar 2.2 verziju Androida,onda stvarno neces moci da pokrenes vecinu igara jer ti iste ni Market nece prikazivati zbog niske rezolucije.Kada budes flesovao fon(a i Market) videces sve moguce igre i vecinu ces moci da instaliras.Kao PsyDuck ja nikada nisam uspeo da instaliram AngryBirds cak i sa 2.3 androidom.S'druge strane,one igrice koje budes uspeo da instaliras ce ti seckati i lose raditi zato sto nisu potpuno optimizovane za rezoluciju ekrana koju ima Tattoo a i sam hardver mobilnog nije preterano jak.Meni je par igrica bas znalo da koci dok CPU nisam klokovao na 730MHz.

Takodje za cnre mrlje na ekranu prvi put cujem,a ekran ne treba jako pritiskati jer odlicno reaguje na dodir iako nije kapacitivni.

Vidljivost na jakom cuncu je slaba pa ces morati da 'vatas ladovinu.

Sto se tice ekrana.Bolji ekran ima LG.Em je veci,em ima bolju rezoluciju.320 x 480(3.0") naspram 240 x 320(2.8") koliko ima Tattoo.

Ako budes uzeo Tattoo-a racunaj na obavezan Root i flash na 2.3 Andorid.Uspeli su i kameru da nateraju da radi.;)

Ako neces da se zaebavas sa tim Root-om uzmi LG-a.Dolazi sa 2.1 Androidom.Mada mozda i bude neki oficijalni update za njega.

Da danas uzmimam fon uzeo bih polovnog WildFire-a.:D
Salim se samo,od ta dva pre bih uzeo LG-a mada je i Tattoo sjajan telefon.;)

dzena
8.3.2011, 12:24
I ne mozes da kazes da 3/4 Tattoo telefona ima taj problem samo zato sto ga imaju tvoja 2 druga+ti.:kreza:

Ah, lose sam se izrazio....
Mislio sam na ljude koje ja poznajem, a pritom oni imaju Tattoo. Upravo sam zbogg toga stavio u zagradi napomenu da su to moj telefon i jos moja dva ortaka, od ukupno nas cetvorice koji posedujemo Tattoo. Naravno da nisam mislio na Tattoo u globalu. Nadam se da je sad jasnija situacija...

A problem za koji prati Tattoo, a vezan je za "plivajuci ekran", smo opisali bas u ovoj temi....

jakonicki93
9.3.2011, 14:11
Android OS 2.3.3 za Tattoo je izasao sa sve skarabudzenim FM Radio-m.

Ostaju da se srede drajveri za display kamere i Video recorder.

nFinity 0.82 ftw! Prava stvar, jedino mi nije instalirao Google Maps i steta sto nema navigacije sa SPQRom-a 0.7. Moracu da vadim navigation.apk iz Custom ROM-a.

veseliburek
19.3.2011, 16:53
U kom je stanju trenutno kamera na Tattoo-u?

jakonicki93
19.3.2011, 18:11
U izuzetnom stanju!

nFinity v0.91
Android OS: Gingerbread 2.3.3

FM Radio - radi
Camera - radi (jos bolje nego kada je bio prvi release, sada ima i Display driver, drajveri sredjeni)
Camcorder (Video camera) - radi
Bluetooth - radi

Live wallpaper ftw!

veseliburek
19.3.2011, 18:28
Još samo da uspem da se snađem da pređem sa Androida 1.6 na ovo... :o

PsyDuck
19.3.2011, 18:37
ima dosta zanimljivih ROMova,na pr. ovaj nFinity v0.91,ali me smara što nemaju Sense UI...
pokušao sam da koristim neke,ali sam se previše navikao na Sense...
jel ima ideju neko - jel može da se naknadno ubaci Sense na neki od ROMova koji dolaze bez njega!?

jakonicki93
19.3.2011, 18:44
Još samo da uspem da se snađem da pređem sa Androida 1.6 na ovo... :o

Isto misljenje sam imao, pa me je Pharaon.92.bc uputio kako sta i gde.

0. Napravis Gold card. Ako imas Kingston 2GB MicroSD karticu, ne moras da brines o ovome
1. Root-ujes telefon (Imas 1 Click Root + Recovery flash*)

2. Instaliras Recovery (ClockWorkMod 3.0.0.5 je najbolji)

Kako udjes u Recovery? - Drzuci Home + Menu, pritisnes Power dugme.

3. Flash-ujes ROM.

* - Recovery flash dolazi sa standardnim Amon_RA recovery-jem, skines ClockWorkMod 3.0.0.5 i samo zamenis recovery.img

@PsyDuck, ja sam vidjao HTC Sense na Marketu, ili gresim, cekaj da proverim. - Nema :(

jakonicki93
19.3.2011, 19:31
1click htc tattoo root + recovery...

Samo sam izmenio fajl, Clockworkmod 3.0.0.5 umesto amon_ra

Click (http://www.mediafire.com/?agf1xu5rf6zd8tc)

Pre ovoga, napravi goldcard...

http://theunlockr.com/2010/03/10/how-to-create-a-goldcard/
Ako imas Kingston MicroSD 2GB, preskoci pravljenje goldcard-a.

veseliburek
19.3.2011, 19:49
Telefon mi je rootovan još odavno... (rootovao sam ga "ručno", preko cmd-a)

A u čemu je fora sa Kingstonovom MicroSD od 2GB?

PsyDuck
19.3.2011, 20:21
a ja nikako da poteram taj Clockwork na svom aparatu...
jel ima neko novije rešenje za njegovu instalaciju???

ne sećam se konkretno gde, ali mi je uporno na jednom mestu u cmd izbacivao grešku...
[mislim da sam se na prethodnim stranama žalio već bio]

jakonicki93
19.3.2011, 20:53

Ne znam da objasnim, ali nije potrebno praviti goldcard. Ja sam pre pravio goldcard na standardnoj Transcend 2GB sto sam dobio sa telefonom, ali sam uzeo Kingston 2GB za neke smesne pare (~600 dinara i opusteno).

jel ima neko novije rešenje za njegovu instalaciju???

Imas da instaliras preko terminala.

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1261802&postcount=432 (To je drugi nacin, ako nemas adb)

Terminal emulator je program koji mozes da skines preko marketa.

veseliburek
19.3.2011, 21:33
Meni komp ne uspeva da detektuje telefon... :confused:
Instaliran HTC Sync, uključen USB debugging, prebačeno na telefonu da je connection type "HTC Sync", ali neće, javlja "device not found" kada pokušavam recovery da uradim...

PsyDuck
20.3.2011, 2:33
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1261802&postcount=432 (To je drugi nacin, ako nemas adb)

Terminal emulator je program koji mozes da skines preko marketa.

ma znam...
oba metoda pokušavao još ranije...
i evo opet sam pokušao i na oba načina mi izbaci 'flash_image: not found'
o.O

veseliburek
20.3.2011, 3:36
Ok, sve sam uspeo, podigao sam nFinity ovaj najnoviji, samo što nemam market sada... -.-

Ja stvarno ne kapiram šta su oni ovde hteli da kažu, instalirao sam Symp.Green.market.v7.2.2.zip (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=831782) ali ne kapiram šta treba ovo da uradim s' obzirom da imam CM7 (pošto je nfinity baziran na njemu)... Help pls...

jakonicki93
20.3.2011, 10:29
veseliburek (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=10391), Sorry druze, nisam ti to napisao.

Market - Click (http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=497423&d=1295778320)
Google Apps - Click (http://goo-inside.me/gapps/latest/7/universal/)

Stavis fajlove na SD, udjes u recovery i instaliras preko recovery-ja. "Install zip from SD" - tako nesto.

PsyDuck (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=1220), imao sam isti problem.

Probaj ovaj flash_image fajl, zato sto su neki corrupt-ovani. Kada sam imao SPQRom 0.7, onda je ladnjaka instalirao preko terminala, dok kada sam vratio na 1.6 i instalirao nije hteo (Isti error, ali tada nisam koristio dva ista flash_image fajla, kao sto kazem jedan je bio koruptovan). Ako nece, moraces preko 1Click Root+Recovery da odradis, skines onaj "odozgore" ili sam zamenis recovery.img umesto Amon_RA-ovog recovery-ja....

flash_image (http://www.mediafire.com/?43u1vbbmkz38k1l)
Ako ces probati jos jednom preko Terminala, obavezno stavi flash_image i recovery.img na SD karticu i onda koristi:

* su
* flash_image recovery /sdcard/recovery.img

Chivan
20.3.2011, 11:10
Ne znam da objasnim, ali nije potrebno praviti goldcard.
Goldcard ti svakako treba, ako želiš da imaš načina da spasiš telefon kada nešto pođe po zlu, bez obzira o kojoj kartici se radi. Ako pažljivo i sa razumevanjem pročitaš tekst sa linka koji si dao, čovek kaže da pravljenje Goldcarda neće da uspe na svakoj memorijskoj kartici, a da na Kingstonu od 2GB sigurno radi. Ne kaže da ne praviš Goldcard ako imaš Kingston.

veseliburek
20.3.2011, 11:47
I dalje imam problem sa Marketom, kada kliknem na njega samo me izbaci na Home screen... :/ :n-cc2:
Uspešno je instalirao google aplikacije.

EDIT: nvm, radi, kad budem imao vremena, napraviću temu sa uputstvom... ;)

jakonicki93
20.3.2011, 15:11
@ Chivan

Da, u pravu si. :)

PsyDuck
21.3.2011, 3:55
PsyDuck (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=1220), imao sam isti problem.

Probaj ovaj flash_image fajl, zato sto su neki corrupt-ovani. Kada sam imao SPQRom 0.7, onda je ladnjaka instalirao preko terminala, dok kada sam vratio na 1.6 i instalirao nije hteo (Isti error, ali tada nisam koristio dva ista flash_image fajla, kao sto kazem jedan je bio koruptovan). Ako nece, moraces preko 1Click Root+Recovery da odradis, skines onaj "odozgore" ili sam zamenis recovery.img umesto Amon_RA-ovog recovery-ja....

flash_image (http://www.mediafire.com/?43u1vbbmkz38k1l)
Ako ces probati jos jednom preko Terminala, obavezno stavi flash_image i recovery.img na SD karticu i onda koristi:

probao - isto...!?
iskopao i na XDA isto ima posebna priča o tome šta raditi ako ti izbacuje error vezan za flash_image - tamo skinuo isto neki i isto mi izbacuje da ga nema...

privremeno odustajem od svega da ne bi pojeo sebi baš sve živce, nego da neke ostavim za kasnije...!

pharaon.92.bc
21.3.2011, 12:50
Instalirao 2.3.3 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=939122) verziju Androida pre neki dan.
http://www.dodaj.rs/f/2b/Ns/3bqnTeRM/snap20110321114633.jpg http://www.dodaj.rs/f/9/dT/1dOXzWXt/snap20110321114707.jpg

I sada kamera radi kao sto je radila i sa 1.6 verzijom.(omogucen je preview):)
http://www.dodaj.rs/f/3U/6L/36QEwdJE/snap20110321114726.jpg

joxa1970
7.4.2011, 23:22
oce neko napraviti neki tutorial za root-ovanje i instaliranje ovog nFinity v0.91
Android OS: Gingerbread 2.3.3 korak po korak na srpskom jeziku, ili da me neko adduje na fejsu pa da mi objasni sve polako da nesto ne zaje*em . . i da li vazi garancija kada se instalira novi ROM posto sam uzeo telefon preko VIP-a?
evo moj profil, pa ako neko ima malo dobre volje da objasni nek me doda
http://www.facebook.com/i.kada.ne.budes.prviTi
hvala unapred. . .

PsyDuck
7.4.2011, 23:32
koliko sam ja skontao - ne gubi se garancija ako se rutuje fon... neko je pričao da je nosio u V*P fon koji je bio rutovan... i niko mu ništa nije rekao - izgleda da obraćaju pažnju samo na to ako je u pitanju hardversko oštećenje aparata...

što se tiče procedure rutovanja...
videću da se nakanim narednih dana pa da prevedem i okačim prevod...

joxa1970
7.4.2011, 23:55
ajde molim te ne mogu vise da se nerviram sa 1.6, a ove iz HTC-a treba zapaliti sve. . .
ocu bre bluetooth, live wallpaper i ostalo. . :kreza:

pharaon.92.bc
8.4.2011, 13:24
Ja stvarno nemam vremena,a vrlo rado bih napisao tutorial za rutovanje i flesovanje Tattoo-a.:paranoia:

A od Live Wallpaper-a mozes odmah da se pozdravis.Imaces svega 15 fps u najboljem slucaju,a to jednostavno nije to.Nije cak ni prijatno za gledanje.:paranoia:

Dobro ce ti raditi oni jednostavniji ali oni nisu zanimljivi.:D

joxa1970
8.4.2011, 14:25
samo nek radi bluetooth :D

Paki82
3.5.2011, 14:35
Imam sledeci problem na HTC Tattoo:
Cesto u toku dana dolazi do prekida servisa, cesto sam nedostupan, nekad ima dometa nekad stoji pored baterije malo x da nema servisa tj nema mreze (network)...kada zovem odbija mi call...kada me zovu ne mogu da me dobiju...ne znam sta bi moglo da bude, ako neko zna neka mi odgovori. hvala pozdrav

joxa1970
6.5.2011, 10:18
to se i meni desilo par puta. . nznm sta je razlog, ali ja sam to resavao iskljucivanjem i ukljucivanjem telefona. . ili pokusas da ukljucis airplane mode, pa ga vratis na normalan mode, i onda ce se vratiti puna mreza . .nadam se da sam pomogao bar malo. . ;)

veseliburek
8.5.2011, 16:54
Je li, kako vi ugurate Google Maps na vaše telefone? Ja sam danas instalirao najnoviji nFinity, gApps i market enabler, ali google mapsa nigde...

PsyDuck
8.5.2011, 16:58
da, iz nekog razloga su krenuli da izbacuju programe iz ROMova - valjda da bi bili manji!?
evo mapa:>>>
http://www.freewarelovers.com/android/app/google-maps

veseliburek
8.5.2011, 17:09
da, iz nekog razloga su krenuli da izbacuju programe iz ROMova - valjda da bi bili manji!?
evo mapa:>>>
http://www.freewarelovers.com/android/app/google-maps

ruke ti se pozlatile :n_klanja:

Imam još jedno pitanje: moja sestra isto ima HTC Tattoo (doduše sa 1.6 androidom). Da li ja mogu samo sa svoje recovery kartice da joj flešujem novi android (dakle da ne uradim backup njenog, pošto je na kartici već backup mog 1.6)? Da li u slučaju da nešto krene po zlu mogu da vratim backup koji je napravljen na mom telefonu na njen?

PsyDuck
8.5.2011, 18:38
e ne znam stvarno...
ja sam davno rutovao fon - pa sad samo po potrebi menjam ROM...

aj` neka se neko javi sa svežijim iskustvima...!

pharaon.92.bc
11.5.2011, 13:41
ruke ti se pozlatile :n_klanja:

Imam još jedno pitanje: moja sestra isto ima HTC Tattoo (doduše sa 1.6 androidom). Da li ja mogu samo sa svoje recovery kartice da joj flešujem novi android (dakle da ne uradim backup njenog, pošto je na kartici već backup mog 1.6)? Da li u slučaju da nešto krene po zlu mogu da vratim backup koji je napravljen na mom telefonu na njen?

Pre svega ces morati da root-ujes njen telefon.A ne znam zasto cuvas stari 1.6 backup uopste.Moja preporuka ti je da root-ujes njen telefon i da ga flesujes onako kako si flesovao svoj.Korak po korak.Tako ce garantovano da radi.

Ja trenutno u fonu imam 2.3.3 Android koji je izasao pre neka 2 meseca koliko se secam i odlicno me sluzi.Gledam sada da instaliram ovaj novi ROM jer je omogucen zoom kamere ali me neso mrzi. :/

talenat
12.5.2011, 10:44
uf,od zooma ces se usreciti :kreza:

jakonicki93
18.5.2011, 10:03
Kako da povezem svoj HTC Tattoo sa kompjuterom?

Imam SBB 9Mbit konekciju, a hteo bih da se konektujem preko wifi-ja, pretpostavljam da je za to potreban wifi router,...

Hocu da "prevedem" svojih 9Mbit-a na telefon preko wifi-ja, verovatno je potreban wifi adapter za ovaj SBB ruter ili sta?

Hvala...

EDIT: Ako je potrebno, koristim Gingerbread 2.3.4... nFinity 1.02 ROM

pharaon.92.bc
18.5.2011, 11:28
To si trebao da pitas u drugom delu foruma.:D
Al' evo da ti odgovorim.:)

Sve sto ti treba jeste WiFi ruter.Njega ces da prikacis na SBB i tako ces internet signal prosiriti u etar.:)

Moja preporuka za Wifi ruter-klik (http://www.pcberza.rs/detaljnije/hellas-computers/62-3737/).Isti koristim skoro godinu dana i pokriva mi celu trospratnu kucu i dvoriste bez problema.

joxa1970
18.5.2011, 21:37
Moja preporuka za Wifi ruter-klik (http://www.pcberza.rs/detaljnije/hellas-computers/62-3737/).Isti koristim skoro godinu dana i pokriva mi celu trospratnu kucu i dvoriste bez problema.
a ako nemam trospratnu kucu i dvoriste oce mi raditi? hahah :kreza: :D

jakonicki93
18.5.2011, 22:23
Primetio sam da CyanogenMod 7.03 i 7.1 imaju bolje drajvere za kameru od nFinity 1.02.

Prvenstveno nemaju crashove(1) ako izadjes iz kamere i onda hoces da udjes u nju i tranzicija izmedju galerije i vracanja u kameru.

(1) Nije crash, nego jednostavno zabode i onda moras da restartujes telefon da bi mogao da koristis kameru.

dzena
1.6.2011, 17:02
Ne mogu da pokrenem RecoveryMode, izbaci mi sliku na kojoj je uzvicnik u trouglu. U tom trenutku mogu samo da izvadim bateriju i ponovo startujem telefon, naravno, telefon normalno radi. Pokusavam da nabacim neki ROM, ali dzaba kad ne mogu da pristupim RecoveryMode-u. Ima li neko resenje za popravku RecoveryMode-a?

pharaon.92.bc
1.6.2011, 20:54
Si siguran da si dobro rootovao fon?

dzena
1.6.2011, 20:57
Si siguran da si dobro rootovao fon?

E vidis, to je problem, nasao sam na XDA neki OneClick root, i odradio po uputstvima, i naravno, dobio sam SuperuserPermission, ali jos uvek ne znam da li je root odradjen kako valja....
Kako mogu da proverim?

jakonicki93
4.6.2011, 22:49
Nije ti dobro instaliran recovery.

Pokreni jos jednom eventualno dvaput taj One Click Root + Recovery (Nista nece da skodi), i onda ce instalirati kako treba. Istih problema sam imao preko ~mesec dana, kada sam vracao 1.6 Click firmware zbog nostalgije :D

PsyDuck
7.6.2011, 15:04
zanimljivo - mob mi je malopre samoinicijativno instalirao 'Google Books'...
a da me nije ništa pitao!

potom je sam skinuo 3 knjige... i još se ja ponadam - reko` kul, odem u potragu za Tolkinom, da bi me lepo obavestio kako to nije dostupno za našu zemlju [beše Bijafru?], ali da se G trudi da sklopi ugovore...

pa koji mi je moj onda skidao eBooks...?!