PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa spajanjem dugmića i FlvPlayback (flv playerа)


gagybu
8.12.2009, 19:13
Zelim da napravim animaciju koja ce sadrzati sliku a ta slika ce biti podeljena na vise delova od kojih ce svaki deo biti dugme. Hocu da se pritiskom na svako od tih dugmica pokrene novi film u FlvPlaybacku (svako dugme je povezano sa svojim filmom tj. u zavisnosti koje se dugme pritisne prikazuje se odredjeni filmic) ali ne znam kako to da povezem jedno sa drugim. Pokusao sam da dam ime instanci FlvPlaybacka i da to koristim u ActionsScriptu ali nije htelo.
Hvala unapred na odgovoru!

Dusan Maksimovic
8.12.2009, 23:19
Za svaki deo slike napravi odgovarajuce dugme, "invisible button". Dakle, napravis dugem, normalno, samo sto mu prvu instancu izbrises, dakle ima UP, DOWN, OVER, HIT - samo UP izostavis, izbrises tj.
Tako ces imati animaciju kad se predje i klikne misem na deo slike gde je dugme, a dugme nece zaklanjati sliku. Kada napravis takvo dugme bez UP instance, ono se prikazuje kao svetlo plavi-zeleni pravougaonik.

gagybu
16.12.2009, 20:37
naravno da to znam da uradim ali problem je u DRUGOJ recenici tj. povezati svako dugme sa odgovarajucim filmom (jedno dugme-jedan film) .. konkretno, ne znam kako da koristim svojstva FlvPlayback-a u ActionScriptu i ne znam koju bih funkciju primenio za povezivanje toga. Iako sam dao ime FlavPlaybacku i to ime iskoristio u ActionScriptu opet nece da izvrsava ono sto meni treba.

Dusan Maksimovic
17.12.2009, 18:40
ok poslacu ti primer

Dusan Maksimovic
20.12.2009, 9:24
Nemogu da stavim ovde primer jer zauzima 2mb... Daj mejl da ti posaljem.

gagybu
21.12.2009, 17:24
gagybu@gmail.com a ako te ne mrzi ispisi i kratko objasnjenje uz flv fajl. Hvala

holodoc
21.12.2009, 17:30
EMAIL a ako te ne mrzi ispisi i kratko objasnjenje uz flv fajl. Hvala
Pametnije ti je da mu pošalješ email privatnom porukom i izbegneš da neki email harvester bot nanjuši ovu tvoju adresu :)

Dusan Maksimovic
26.12.2009, 20:57
fala na savetu ni ja nisam znao
btw, problem resen