PDA

Prikaži potpunu verziju : NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica


naskovic
30.11.2009, 14:31
Pozdrav svima. Evo napravio sam neki mali program pa rekoh da ga podelim sa drugima. Rec je o internet radio player-u sa domacom listom radio stanica.
Od opcija navešću samo:
- Snimanje pesama sa radija (Program automatski odvaja pesme, preimenuje ih i smešta u folder.)
- Kontrolor jačine zvuka
- Dugmići za brzu navigaciju kroz listu radio stanica
- Lista omiljenih stanica
- Svako moze da doda svoju radio stanicu koja nije na listi
- Podržani veći broj striming formata.
- Standardna lista sa preko 100 radio stanica od kojih su preko 70 sa nasih prostora i okoline.
i još mnooogo toga i to sve BESPLATNO.

http://www.nadjime.net/radio/slika1.jpg

Program možete skinuti sa sajta http://radio.nadjime.net ili
odavde:
http://radio.nadjime.net/install.rarUživajte u slušanju muzike, a u koliko imate vremena ostavite i neki komentar u vezi sa novom verzijom programa :D

holodoc
30.11.2009, 16:30
Interesantno a usput još i radi :)

Sviđa mi se što je program jednostavan i što sve radio stanice u stvari "svire" ;) Dakle nisam naleteo na stanicu koja ne radi kako treba što je u suštini ono u čemu ostala standalone dekstop radio player rešenja ne briljiraju baš.

To naravno ne znači da dežurno džangrizalo (ja) nije našlo i par zamerki koje se (njemu bar) ne sviđaju.

Prvo, klasičan combo box je po meni malo nepregledno rešenje za izbor stanica a i primetno je da ima grešaka u nazivima nekih stanica (fali slovo, duplo veliko početno itd.) Ne bi bilo loše da nekako iskombinuješ jedan combobox za izbor grupa stanica (strane, domaće itd.) sa jednom klasičnom listom (običan grid) gde bi korisnici mogli jednostavno da kliknu na stanicu da bi je "pustili".

Zatim ja nisam uspeo da nađem recimo način da kada izaberem neku opciju iz menija vratim se na deo za izbor stanica :paranoia: Jesam li nešto prevideo ili jednostavno nema povratka na deo za izbor stanica ukoliko se izabere bilo koja opcija iz menija?

U svakom slučaju i pored ovih sitnih nedostataka mogu da kažem da program radi ono za šta je namenjen a to je najbitnije. Svakako odlična polazna tačka za sledeće verzije :)

Ljuba 666
1.12.2009, 10:23
....rec je o internet radio player-u sa domacom listom radio stanica.....
......Standardna lista sa preko 100 radio stanica od kojih su preko 70 sa nasih prostora i okoline...
Svaka cast za programce, cestitam...
e sad, ja licno bih voleo da baza ima veci izbor beogradskih radio stanica...neCirilica tipa:)...
...ili se u medjuvremenu njihov broj smanjio:facepalm..?

naskovic
1.12.2009, 11:21
Svaka cast za programce, cestitam...
e sad, ja licno bih voleo da baza ima veci izbor beogradskih radio stanica...neCirilica tipa:)...
...ili se u medjuvremenu njihov broj smanjio:facepalm..?

Veruj mi prevrnuo sam nebo i zemlju ali od domacih stanica koje ne emituju narodnu muziku a imaju internet striming koji nije u rm formatu su te na listi.

Ako sam ipak preskocio neku dobru domacu stanicu samo javite da je dodam.

Ljuba 666
1.12.2009, 11:32
Ako sam ipak preskocio neku dobru domacu stanicu samo javite da je dodam.
..recimo StudioB..?
Usput, mozda ne bi bilo lose da dodas mogucnost promene boje plejera...ili ja ne nalazim opciju...

Beagle
2.12.2009, 0:06
Lepo parce softvera... Mogao bi da ga hostujes na nekom free uploaderu (npr. softpedia), posto ti je ovaj server bas spor. Takodje, valjalo bi stanice organizovati u playliste, ovako je malo nepregledno...

holodoc
2.12.2009, 0:26
Au šta napravi krša po particiji gde je instaliran :eek:

Stalno pravi neki folder u rootu particije gde je instaliran i ostavlja neke reklamne fajlove :( Jel može to da se prebaci nekako makar u instalacioni folder ili temp umesto ovako? Stvarno ću ga samo zbog toga deinstalirati.

naskovic
2.12.2009, 0:35
Au šta napravi krša po particiji gde je instaliran :eek:

Stalno pravi neki folder u rootu particije gde je instaliran i ostavlja neke reklamne fajlove :( Jel može to da se prebaci nekako makar u instalacioni folder ili temp umesto ovako? Stvarno ću ga samo zbog toga deinstalirati.

Zao mi je za sada ne moze :( mozda u nekoj buducoj verziji. Taj folder mu je neophodan da bi program mogao da radi. Tu se pri svakom pokretanju skida playlista kao i ostali potrebni fajlovi sa servera.

holodoc
2.12.2009, 0:41
Zao mi je za sada ne moze :( mozda u nekoj buducoj verziji. Taj folder mu je neophodan da bi program mogao da radi. Tu se pri svakom pokretanju skida playlista kao i ostali potrebni fajlovi sa servera.Hm... Pa zar nije lakše da to smešta u svoj instalacioni folder nego da baš sve smešta u root? :confused:

naskovic
2.12.2009, 0:43
Hm... Pa zar nije lakše da to smešta u svoj instalacioni folder nego da baš sve smešta u root? :confused:

Za sada je tako ali ce to biti ispravljeno u buducoj verziji programa

balekrstic
5.12.2009, 1:04
Svaka čast za radio,ovo sam čekao 2god.najzad dočekao.Za početak odličan je a nadam se da će se usavršavati na dalje.Veliki pozdrav od mene i samo nastavite ovako.

naskovic
5.12.2009, 15:18
Hvala

naskovic
7.12.2009, 14:05
Zahvaljujuci korisnicima program je dopunjen sa jos 250 radio stanica :)

holodoc
11.12.2009, 3:38
Jel ima još neko problema sa programom da mu odjedanput idu dve radio stanice? :confused: Do sada je radio ok ali sad sve češće učita neku stanicu i onda posle određenog vremena se čuje neka druga u isto vreme sa prvom.

naskovic
14.12.2009, 11:46
Jel ima još neko problema sa programom da mu odjedanput idu dve radio stanice? :confused: Do sada je radio ok ali sad sve češće učita neku stanicu i onda posle određenog vremena se čuje neka druga u isto vreme sa prvom.


Primetio sam i ja, javlja se kod nekih striminga, videcu da to ispravim ako mogu u buducoj verziji:o

holodoc
14.12.2009, 13:17
Primetio sam i ja, javlja se kod nekih striminga, videcu da to ispravim ako mogu u buducoj verziji:oIzgleda da se problem javlja samo u slučaju kada se u toku "sviranja" stream izgubi pa nakon što se izabere neki drugi prethodi "upada" kada se uspostavi konekcija sa problematičnim streamom. Mislim da bi problem bio rešen time što bi se pre "puštanja" novog streama prekinula veza sa svim prethodnim streamovima.

Isto tako UAC pravi probleme na Windows 7 sistemima jer ne dozvoljava pisanje po root folderu. Player zbog toga ne funkcioniše dobro na "sedmici" dok se UAC ne podesi da bude tolerantniji ili ne isključi. Rešenje ovog problema bi bilo da se svi podaci koje program smešta na hard disk smeštaju ili u njegov instalacioni folder ili user folder.

dzonihsv
14.12.2009, 13:43
@ nasković

Čisto da spomenem, juče ti je program bio predstavljen u emisiji Interfejs. ;)
http://www.interfejs.tv/prilog.php?ID=6407

-Lana-
19.12.2009, 14:02
Program je extra, i ja sam ga probala, ima dosta super opcije. :))) :alealeee: :D

naskovic
11.4.2010, 23:06
NRadioBox 1.3

Poštovani, izašla je nova verzija besplatnog internet radio plejera - NRadioBox 1.3.

NRadioBox je besplatan program za slušanje internet radio stanica.Ono što ga izdvaja od drugih jeste jednostavnost u korišćenju.Program dolazi sa preko 100 radio stanica od kojih su 70 sa naših prostora i okoline

Program možete skinuti kao instalacioni paket ili kao porable verziju koju kasnije možete snimiti na fleš disk.

http://radio.nadjime.net/images/program.jpg

Program - mogućnosti i opcije



* Program poseduje veliki broj domaćih i stranih radio stanica
* Ubačena je podrška za skinove
* Možete kreirati listu omiljenih radio stanica
* Možete dodavati nove radio stanice
* Podržani striming formati: acc, wma, m3u ..
* Za pesme sa tagovima ubacena je opcija za prikazivanje testova (lyirics)
* Možete podeliti svoje omiljene stanice sa prijateljima na facebook-u i tviteru
* Prilikom restartovanja program može da pokrene poslednju aktivnu radio stanicu.
* Ugrađena je i opcija za prikazivanje slika grupa i izvođača
* Za stanice sa tagovima ugrađena je opcija za prikazivanje info balona.
* Unapređena je opcija snimanja radio stanica
* Automatsko odvajanje i primenovanje snimljene pesme
* Dodata je mogućnost selektovanja putanje za snimanje.
* Mogućnost minimizacije programa u SystemTray


http://radio.nadjime.net/Download/NRadioBoxSetup.msi
Portable:
http://radio.nadjime.net/Download/NRadioBox_1.3.zip
Sajt:
http://radio.nadjime.net

Vasi utisci i komentari su i vise nego dobrodosli :)

naskovic
13.4.2010, 2:35
Vido prezentacija
dilihSyfH8Y

Shajo
17.4.2010, 1:14
NRadioBox 1.3



http://radio.nadjime.net/images/program.jpg


Vasi utisci i komentari su i vise nego dobrodosli :)Program je odličan puno bolji od predhodnog.Svaka čast:alealeee:ali ja imam jednu grešku u radu programa.Stalno mi iskače sledeća greška JPEG error 53.To se ponavlja dokle ga ne isključim potpuno.Kako otkloniti grešku.

holodoc
17.4.2010, 2:16
Skinuo sam portable veryiju programa i ni pod tačkom razno ne mogu da utičem na jačinu zvuka niti "mute" dugme radi kako treba. OS je Win7 x64 Ultimate.

naskovic
17.4.2010, 11:43
Za problem sa tom greskom koja se javlja probajte da skinete i instalirate ponovo i instalacionu verziju i portable verziju mozda ce jedna da radi kako treba.

Sto se tice problema sa kontrolom zvuka na win7 64 zao mi je program ocigledno ne radi bas kako treba na 64-bitnom windowsu i nemam resenja za taj bag.

naskovic
1.6.2010, 13:56
Nradiobox je izasao na pratecem DVD-u Mikro magazina (junsko izdanje)

naskovic
3.6.2010, 16:30
Konacno,slisajte radio Beograd 202 preko NRadioBox-a

Aleksandar1
4.6.2010, 13:52
Radio Jat i radio S:D

Keki
4.6.2010, 21:00
Fantastican program sa par korisnih opcija.Zaista vredi instalirati.Svi strimovi su mi dosad radili,tekstovi pesama se prikaziju bez problema,ima dosta zanimljivih skinova,moze i da snima sa neta,UI je jednostavan i funkcionalan.Svako ko zeli dobar program za slusanje muzike preko neta mora makar da proba ovaj.

EDIT: Ipak imam zamerku:
Program prilikom svakog pokretanja radi update playlista.Bilo bi fino kada bi se to moglo iskljuciti u opcijama.

despot77
5.6.2010, 7:46
Da program je stvarno odličan, ja koristim portabilnu verziju na USB-u ali i na desktop računaru.... jedino mi još fali verzija za Linux :D

Nikola16789
5.6.2010, 22:51
Mni radi lepo sve na win 7 64bit osim lyrics prozora, nema nista u njemu ma koja pesma bila u pitanju...

EDIT> radi i lyrics lepo, samo mora stream to da podrzava

holodoc
5.6.2010, 23:00
Mni radi lepo sve na win 7 64bit osim lyrics prozora, nema nista u njemu ma koja pesma bila u pitanju...

EDIT> radi i lyrics lepo, samo mora stream to da podrzava
A smanjivanje i pojačavanje "tona"?

Nikola16789
6.6.2010, 12:12
radi i to, video sam da su se neki zalili pa reko da probam.

Mario Pavićević
6.6.2010, 17:58
Kod mene takodje problem sa jacinom tona i mute, ostatak radi kako treba, na Win7 32bit.

Mario Pavićević
7.6.2010, 8:58
Malo da dopunim:
Portabl verzija u Windowsu XP radi bez problema sa mute i volume funkcijom ali u sedmici ne. Medjutim, bilo bi zgodno da se volume funkcija prepravi. Problem je sto je vezana za master volume slajder zvucne karte umesto za Wave kao kod vecine programa. Problem je sto program pri ukljucivanju ima volume vrednost na maksimumu pa samim tim i podigne Master volume slajder na max, sto ume da bude nezgodno. Dosta korisnika racunara nema volume control zvucnika pri ruci vec glasnocu zvucnika jednom podesi a posle master volume slajderom pojacava i smanjuje zvuk a u ovoj situaciji dovodi do toga da pri ukljucivanju programa radio "grune". Prebaci samo kontrolu zvuka na Wave slajder mislim da je dosta zgodnije.

naskovic
7.6.2010, 12:17
Malo da dopunim:
Portabl verzija u Windowsu XP radi bez problema sa mute i volume funkcijom ali u sedmici ne. Medjutim, bilo bi zgodno da se volume funkcija prepravi. Problem je sto je vezana za master volume slajder zvucne karte umesto za Wave kao kod vecine programa. Problem je sto program pri ukljucivanju ima volume vrednost na maksimumu pa samim tim i podigne Master volume slajder na max, sto ume da bude nezgodno. Dosta korisnika racunara nema volume control zvucnika pri ruci vec glasnocu zvucnika jednom podesi a posle master volume slajderom pojacava i smanjuje zvuk a u ovoj situaciji dovodi do toga da pri ukljucivanju programa radio "grune". Prebaci samo kontrolu zvuka na Wave slajder mislim da je dosta zgodnije.

Da slazem se sa vama i kada budem pravio novu verziju definitivno cu da resim taj problem. Za sada kao privremeno resenje imate, kada chekirate u settings [Play last radio station] on pamti i Volume jacinu...

~Raf~
10.12.2010, 16:24
Ufff bre, odlican program! Kakvi sajtovi, winamp i ostale gluposti. Mali je, lep, brz, ima zilion stanica. :tapsh:

naskovic
17.12.2010, 1:02
Hvala :qliranje:

Shonkas
17.12.2010, 1:19
Hocu da kontrolisem zvuk!! Inace...ko je program pravio?
Dajte neke predloge kvalitetnih stanica...kao sto je TDI

despot77
17.12.2010, 10:42
Hvala :qliranje:

Jedno pitanje, postoji li mogućnost da izbrišem stanice koje dolaze uz program, razlog je neaktivnost stream-ova, na primjer, Big radio Banja Luka, stream koji je došao uz program je neaktivan, ja sam ubacio novi koji fercera ali ne mogu obrisati stari... vjerovatno ima još takvih slučajeva sa drugim stanicama...

naskovic
22.12.2010, 13:11
Hocu da kontrolisem zvuk!! Inace...ko je program pravio?
Dajte neke predloge kvalitetnih stanica...kao sto je TDI


Trebalo bi u narednoj verziji da dodam malo više podešavanja za zvuk inače ja sam ga napravio :)

A sto se tice brisanja neaktivnih radio stanica to u ovoj verziji nije moguce, ono sto mozete da uradite jeste da mi posaljete potrebne podatke i aktivan strim stanice koja ne radi i ja cu ih zameniti.

U koliko se pitate kada ce naredna verzija programa, verovatno u toku 2011 godine, sve zavisi od obaveza koje imam :(
Potrudicu se da to bude sto ranije.

naskovic
12.1.2011, 16:49
Poštovani korisnici,
osvežena je lista radio stanica iz Srbije tako da su trenutno sve stanice na listi aktivne.
mnoge stanice koje su bile neaktivne ili više ne postoje su izbačene sa liste.
Uskoro sledi osvežavanje cele liste.


U koliko želite da predložite neku vašu omiljenu radio stanicu koja nije na listi možete to učiniti na sledeći način.

1 U koliko ste preko programa dodavali neke svoje radio stanice i želite da ih dodam u standardnu listu, pošaljite mi na Email fajl radiouser.dat koji se nalazi u instalacionom folderu programa

2. Predloge možete i da mi pošaljete u sledećem formatu:

[naziv stanice]
language=...
website=...
streaming=aktivan striming koji radi u programu
bitrate=...

Moj email mozete naci preko programa Info->About
Unapred hvala :)

Yoca
19.1.2011, 4:23
Program je fenomenalan, svaka cast autoru ovog programa :)

Marko069
22.1.2011, 20:49
Program je extra!Samo me interesuje gdje mogu recimo da nadjem neke stanice koje me interesuju i da ih dodam u program,recimo Virgin radio itd?

A M G
22.1.2011, 21:28
Upravo sam skinuo program, prvi utisci su - super! :)
Dopada mi se sto ima dosta radio stanica iz Srbije, za neke od njih nisam uopste cuo, a ne pustaju losu muziku.
Izgleda samog programa je dobar, posebno mi se dopada kako je dizajnirana ikonica koja stoji u tray-u.
Nadam se da ce se program i dalje uspesno razvijati i imati veliki broj korisnika. ;)

despot77
23.1.2011, 14:35
Program je extra!Samo me interesuje gdje mogu recimo da nadjem neke stanice koje me interesuju i da ih dodam u program,recimo Virgin radio itd?

Menu -> Add radio station

ili

klikni dugme "Insert"

Marko069
23.1.2011, 21:54
A gdje mogu da nadjem strane radio stanice?

despot77
23.1.2011, 23:03
A gdje mogu da nadjem strane radio stanice?

http://www.google.ba/#hl=sr&biw=1600&bih=775&q=online+radio+stations&aq=0&aqi=g10&aql=&oq=online+radio+statio&fp=cea0aae93230fb23

zokibenzinac
29.10.2011, 13:18
posle podizanja windowsa na novom racunaru, dok sam ubacivao razne aplikacije, instalirao sam ovaj radio. tom prilikom sam uneo neki virus koji mi je blokirao hard. u meniju particija umesto opcije open pisalo je I live my peanut. morao sam opet da reinstaliram windows i prvo sto sam ubacio od programa bio je antivirus. ponovo sam instalirao NRadioBox i dok sam slusao muziku pretrazivao sam net. na youtubu nije bilo tona pa sam otvorio zvucnu instalaciju i tamo je pisalo da nemam instalirane zvucne drajvere i nije se videlo da li sam povezan na internet. deinstalirao sam radio i opet je sve radilo bez problema, tako da sumnjam da je ovaj program rizican

SlobaL
29.10.2011, 17:20
Ako si ga skinuo sa zvanične stranice onda sigurno nije do njega.

AlekBGD
29.10.2011, 17:48
Зоки, скини најновију верзију програма, мислм да неби требао да имаш проблема