PDA

Prikaži potpunu verziju : saa7131 cip i Linux


Vladimiros
17.5.2006, 15:49
Kako naterati TV karticu sa ovim cipom da radi?
Vidi se /dev/video0, ali samo mi prijavljuje broadcast decoder a kaze me da nema tuner-a...
Inace da olaksam u pomaganju saa7131 je Philips-ov cip...

bobzilla
18.5.2006, 1:16
Kako naterati TV karticu sa ovim cipom da radi?
Vidi se /dev/video0, ali samo mi prijavljuje broadcast decoder a kaze me da nema tuner-a...
Inace da olaksam u pomaganju saa7131 je Philips-ov cip...

otvori gnome-terminal i ukucaj:
dmesg | grep -i 'saa7134'
Postavi ovde rezultat.

BTW, koja je tačno kartica u pitanju? Ne čip, kartica.

bobzilla
18.5.2006, 1:17
Ono "saa7134" nije greška. U pitanju je kernelski modul za kartice zasnovane na saa713x čipu, gde je x bilo koji broj.

Vladimiros
18.5.2006, 18:44
U pitanju je KWorld V-STREAM Studio TV Terminator(da znam, kobasica od imena ali tako se zove).

Sto se rezultata tice, pa nista se nije desilo.

vladimir@Gorila:~$ dmesg | grep -i 'saa7134'
vladimir@Gorila:~$

Vladimiros
18.5.2006, 19:47
U Zapping TV on vidi karticu, ali ne moze da vidi tuner(ima video input ali channel).
:icon_scra
Izgleda da cu morati da compajliram novi kernel, s obzirom da sam procitao da podrska za ovu karticu je ubacena od 2.6.14 verzije, dok ja imam 2.6.12.
Ako znate da postoji samo modul za ovu karticu, recite, stvarno mi se ne cima oko kompajliranja kernel-a.

bobzilla
18.5.2006, 21:14
U Zapping TV on vidi karticu, ali ne moze da vidi tuner(ima video input ali channel).
:icon_scra
Izgleda da cu morati da compajliram novi kernel, s obzirom da sam procitao da podrska za ovu karticu je ubacena od 2.6.14 verzije, dok ja imam 2.6.12.
Ako znate da postoji samo modul za ovu karticu,

Podržana je. Nalazi se na listi:
http://www.linuxtv.org/v4lwiki/index.php/CARDLIST.saa7134

Ukucaj:

lsmod

Da li se saa7134 nalazi na listi? Ako ne otkucaj:

sudo modprobe saa7134

Ako uspe (bez javljanja greške), probaj u Zappingu. Ako podešavanje kanala ne radi, probaj da apt-getuješ xawtv i scantv. Kad to odradiš, pod konzolom otkucaj:

scantv

Kada scantv odradi svoj posao, pokreni xawtv. Ako ni tada ne vidiš ništa, onda ponovo otkucaj

dmesg | grep -i 'saa7134'

i postavi output ovde.

Ako modprobe javi grešku kao napr: modul nije nađen, onda prelaziš na ovo:
recite, stvarno mi se ne cima oko kompajliranja kernel-a.

Ako budeš morao... O tome ćemo kasnije... Moraš nešto da apt-getuješ pre toga. Što se toga tiče, u majskom broju SK se nalazi i članak o kompajliranju kernela.

Ali možda može i bez toga. Ne znam koji kernel koristi Drapper... Verovatno ćeš morati da skineš njegov kernel odnekud (verujem da ima za download iako Drapper još nije izašao), da ne bi morao da se petljaš sa Debianovim (Ubuntu ih koristi) patchevima za vanilla kernel.

Ako se neko čudi zašto pominjem Ubuntu, čovek reče da ga koristi. ;)

Vladimiros
18.5.2006, 22:50
ima ga na listi ali kada sam uradio scantv dobio sam ovo:

vladimir@Gorila:~$ scantv

please select your TV norm
0: PAL
1: PAL-BG
2: PAL-I
3: PAL-DK
4: NTSC
5: SECAM
6: PAL-M
7: PAL-Nc
8: PAL-60
nr ? 1

please select a frequency table
0: us-bcast
1: us-cable
2: us-cable-hrc
3: japan-bcast
4: japan-cable
5: europe-west
6: europe-east
7: italy
8: newzealand
9: australia
10: ireland
11: france
12: china-bcast
13: southafrica
14: argentina
15: australia-optus
16: russia
nr ? 6
[global]
freqtab = europe-east

[defaults]
input = Television
norm = PAL-BG

invalid value for input: television
valid choices for "input": "default"
vbi: open failed [/dev/vbi]
open /dev/vbi: No such file or directory


P.S.
Ko me je treao dao uzmem Tuner sa Philips-ovim cip-om:boodala: ,kada sam mogao da uzmem nesto za Bt878 i da budem miran...

bobzilla
18.5.2006, 23:18
ima ga na listi

ajde otkucaj dmesg i sačuvaj output u fajl... Možeš to i ovako:

dmesg > output.txt

Zatim okači to na forum (opcija "uredi priloge").

Izgleda da ne prepoznaje tuner... Ako je to u pitanju, to se verovatno može rešiti.

bobzilla
18.5.2006, 23:19
Ovaj... Probaj i sa ovim:

ln -s /dev/v4l/vbi0 /dev/vbi
ln -s /dev/v4l/video0 /dev/video

Ali output dmesga bi mogao više da kaže o poreklu samog problema...

GeForce4
19.5.2006, 1:57
Ko me je treao dao uzmem Tuner sa Philips-ovim cip-om:boodala: ,kada sam mogao da uzmem nesto za Bt878 i da budem miran...

Ja imam karticu sa Philips-ovim chipom. Radi ko podmazana. Nije mi radila na 2.4 kernelu. Kad sam prebacio na 2.6 onda je imao modul ubachen i samo sam instalirao TvTime i odradio scan kanala i gotovo.

brainZ
19.5.2006, 20:13
Ja imam karticu sa Philips-ovim chipom. Radi ko podmazana. Nije mi radila na 2.4 kernelu. Kad sam prebacio na 2.6 onda je imao modul ubachen i samo sam instalirao TvTime i odradio scan kanala i gotovo.

Igzeeekliii... uzeo sam pre tri dana Pinnacle PCTV Stereo, i najveci problem koji sam imao je sto Ubuntu Dapper (odn. 2.6.15 kernel) ima malo fucked up modul koji moras da ucitas rucno (ili kroz boot skriptu) sa dodatnim parametrima da bi sljakao, ali resio sam doticni problem za 5 minuta uputstvom sa linuxtv.org. Inace, Philipsov chip daje IMHO prilicno bolju sliku nego Broketree, tako da nisi pogresio...

bobzilla
19.5.2006, 23:28
Igzeeekliii... uzeo sam pre tri dana Pinnacle PCTV Stereo, i najveci problem koji sam imao je sto Ubuntu Dapper (odn. 2.6.15 kernel) ima malo fucked up modul koji moras da ucitas rucno (ili kroz boot skriptu) sa dodatnim parametrima da bi sljakao, ali resio sam doticni problem za 5 minuta uputstvom sa linuxtv.org.

Lično mislim da je i ovde to u pitanju.

Vladimiros
20.5.2006, 0:16
Grrrrrrrrrrrrrrrrrr!:nov_mad2:
Cekacu Dapper!
Ovo me dovodi do ludila, a nemam vremena da se akam sa ovim, moram da kucam seminarske i spremam ispite!

P.S.
On nadje dekoder, ali ne vidi tuner!
Lek je 2.6.14 ili 2.6.16 kernel dok ja guram 2.6.12!

Vladimiros
5.6.2006, 15:09
Radi, najzad pod Dapper-om.

Samo sto opet se los modul ucita jer kartica nema EEPROM, pa prvo moram da unloadujem los modul:

sudo rmmod saa7134_alsa

zatim:

sudo rmmod saa7134

onda trebam da ucitam modul sa pravilnim parametrima:

sudo modprobe saa7134 card=65 tuner=54

Lirc mi ne radi, odnosno nece da ucita lirc_gpio modul.
Lirc je instaliran preko synaptic-a.

brainZ
5.6.2006, 21:04
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=187203&page=2&highlight=saa7134