PDA

Prikaži potpunu verziju : Mangler | A Ventrilo Compatible Client for Linux


Marezz
21.11.2009, 6:54
Svi znamo da ventrilo ima problema sa radom u linux-u preko winea, zato se okupio tim ljudi i napravio Mangler kako bi omogucio ljudima koji ne mogu da izbegnu ventrilo da se konektuju na ventrilo servere i komuniciraju bez problema preko ovog open source VoIP klijenta.

Sta je Mangler?

Mangler je open source VoIP klijent sposoban da se konektuje na Ventrilo 3.x servere. U stanju je da izvrsava skoro sve standardne korisnicke funkcije koje se mogu naci u Ventrilo klijentu za Windows. Mangler su napravili i održavaju ga Eric Kilfoil i Daniel Sloof.

Klijent je jos uvek u fazi izrade, ali je dostupan za download, ukoliko zelite da ga isprobate, na ovom sajtu: http://www.mangler.org/
Finalna verzija bice dostupna za download prvog decembra.

Na sajtu se nalazi i forum na kome mozete naci vise informacija. Trenutno nisam u mogucnosti da ga isprobam jer nemam nijedan server za testiranje. Videcu da nadjem server od starog guilda iz jedne igre. Za sada sam video samo pozitivne kritike na ubuntu forumu.

Eto toliko od mene,nadam se da sam vam bio od neke pomoci i da ce vam ovo olaksati muke sa ventrilom :)

Neky
21.11.2009, 22:32
Svaki dan teram Ventrilo i sve radi ;) Hvala za link, isprobaće se.

Marezz
21.11.2009, 23:00
Evo ja sam sad probao,radi savrseno. Drago mi je da se neko setio to da napravi znaci odusevljen sam. Jedva cekam finalnu verziju :alealeee: :alealeee:
A oni sto su napravili ventrilo jos od 2005 god. pricaju kako je linux klijent u izradi i jos nista

Maverick
20.2.2010, 0:49
Da malo osvežim temu, skinuo sam MANGLER na Ubuntu 9.10 i sve radi perfektno, kome treba ventrilo na linuxu ovo je prava stvar, perfektno.