PDA

Prikaži potpunu verziju : Program za orkestraciju postojeceg midi fajla


Iris
18.11.2009, 3:14
Igrala bih se sa orkestracijom jednog midi fajla, ponesto bih u njemu i promenila (dodala nove note, npr), ali ne znam koji program mi za to treba. Ranije sam koristila WinGroove, koji je vrlo bazican i jasan za upotrebu - sam prepozna grupu instrumenata koje naknadno mozes da menjas - ali mi to vise nije dovoljno.

Ne treba mi profesionalan program za komponovanje i kreiranje midi fajlova, vec program koji moze da prepozna postojeci midi fajl, da dozvoli njegovu re-orkestraciju kako bi se dobio puni zvuk, eventualno dodavanje instrumenata/kanala kako bih ubacila neki zvuk koji nije predefinisan, i export u neki drugi format.

Hvala unapred za svaku informaciju i preporuku :)

DonCorleone91
18.11.2009, 3:55
Cini mi se da bi ti sibelius dosta odgovarao po tom pitanju. Moze da cita midi failove, dodeljuje im instrumente (ako su vec "navedeni" u failu) i moze da se orkestrira, da se uvode nove linije instrumenata itd. Po meni je mnogo bolji od Finale-a koji radi u sustini istu stvar, ali sibelius je nekako vise logicniji i jednostavniji za ucenje. Preporucio bih sesticu zato sto petica baguje dosta. Ako trebaju linkovi!? :dzavo: