PDA

Prikaži potpunu verziju : AVI to DVD


DobroslaV
13.11.2009, 17:05
Imam AVI fajlove i SRT titlove. Kako sve ovo da prebacim na DVD, tako da moj DVD player može da ga pusti? Koristio sam WinAVI Converter i on sve super uradi ali kad ubacim DVD u plejer na TVu mi ispiše: "Check disk. Check regional code". DVD player je AIWA XD-DV480EZ.

Pozdrav.

ilic stefan
13.11.2009, 18:45
Jednostavno. Prvo moraš da podesiš da se prevodi zovu potpuno isto kao i film kako bi mogli da se uključe zajedno sa filmom. Onda ih narežeš sasvim normalno na disk kao kad režeš npr. muziku i to je to. Ništa komplikovano. Ne moraš čak ni u zasebne foldere da stavljaš filmove.

DobroslaV
13.11.2009, 20:15
^
Probao, neće.

Možda nisam bio precizan, ali želim ovo da pretvorim u "pravi" DVD format da bi moj plejer mogao da pusti klip.

ilidan
13.11.2009, 21:01
Besplatan - FAVC.
Komercijalan - ConvertXtoDVD.

ilic stefan
13.11.2009, 21:16
Malo će ti biti problem kako da zalepiš prevod.

ilidan
13.11.2009, 21:44
A što bi čovek lepio prevod?!
Oba programa koja sam mu predložio mogu da nalepe prevod na sliku.
Bolja varijanta je kreiranje titlova koji se, po potrebi, mogu uključiti i isključiti.
To, takodje, rade oba programa koja sam mu predložio.

DobroslaV
13.11.2009, 23:25
Convertxtodvd: pokušavao i sa PAL i sa NTSC formatom nijedan neće da pusti moj dvd. Ista greška. Već sam potrošio mali milion diskova i nijedan neće da prihvati moj dvd :nov_mad2:

Probaću sa FAVCom kad budem imao vremena.

Marti Misterija
14.11.2009, 0:59
Mozda je problem do rezaca koji ne nareze kako treba, nemoguce je da nijedan program ne radi.
Prvo sto bih ti savetovao jeste da probas da rezes filmove DVD-RW diskovima dok ne utvrdis u cemu je problem, koji program radi i da li uspeva da nareze kako treba - tako ces da izbegnes situaciju da trosis diskove u beskonacnost.
Drugo, ja sam dugo vremena koristio WinAvi Video Converter i sve je radilo kako treba tj. narezani diskovi su bez problema radili kako na racunaru tako i na playerima. Takodje savetovao bih da narezani disk probas da pustis i na nekom drugom playeru, posto postoji mogucnost da je problem do tvoje AIWE koja nece/ne moze da pusti tako odradjene filmove.

Eni
14.11.2009, 2:06
Ja sam to radio malo zaobilazno - vdab+subtitle workshop, pa onda pinnacle za kreiranje dvd sa menijima.

DobroslaV
14.11.2009, 14:26
Ja sam ovo i ranije radio kad sam sa kamere prebacivao snimke. Doduše, radio sam sa ULEAD Dvd movie factory i sve je bilo OK (plejer je pustio sve regularno). Mada, dmf ne podržava unošenje titlova i kad ubacim avi fajl od 700MB on kaže da ima 5GB i sl.

Sad pokušavam sa FAVCom.

Edit: Favc je tek sad došao do pulldowna. 2 i po sata je prošlo pre pulldowna.

EDIT 2: NTSC sistem nije uspeo(ista greška). Pokušavam sa PAL sistemom.

@MartiMisterija
Sve što narežem na mom rezaču (NEC Optiarc 7170a) na mom kompu se pusti kako treba.

ilidan
14.11.2009, 20:13
Edit: Favc je tek sad došao do pulldowna. 2 i po sata je prošlo pre pulldowna.

EDIT 2: NTSC sistem nije uspeo(ista greška). Pokušavam sa PAL sistemom.


Sasvim je normalno sto pulldown radi na kraju jer je u pitanju samo flagovanje gotovog strima.
Da li na tvom plejeru rade originalni diskovi? Jesi li pokusao da pustis diskove koje si ti narezivao a koji su ranije radili?

DobroslaV
14.11.2009, 20:35
@ilidan
Rade lepo, i diskovi koje sam ja narezivao rade.

DobroslaV
14.11.2009, 22:50
aargh,

Narezao sve ali mi CDburnerXP kaže da moj disk ima 4486MB(?!?) a sadržaj 4515MB i da na može da nareže jbni disk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Resetujem komp i sad mi je slika zamagljena i izdužena (kao da je neko čačkao ili drajvere ili rez.)

marko_garfield
15.11.2009, 2:05
jesi probao mozda Format Factory... Menja sve u sve, ima i opciju za konvertovanje u VOB format....

give it a shot, besplatno je i jako jako korisno...

ilidan
15.11.2009, 9:56
Možda i jesu stradali drajveri ako si pritisnuo dugme za restart. Reinstaliraj drajvere.
Čudi me da si dobio fajl od 4515 MB. Men uvek izlazilo onoliko koliko mu zadam, +/- 5 MB. Mada, ja mu zadam veličinu od 4300 MB, da ima dovoljno prostora za greške.
Da ti nije, možda, problem u programu za rezanje? Pokušaj sa Nero ili Imgburn (dobijaš ga sa FAVC). Takodje, probaj drugu marku diskova. Nekad i oni znaju da naprave problem.

Marti Misterija
15.11.2009, 15:22
Probaj sa Ashampoo Burning Studio mozda nareze kako treba bez tolike razlike.
Inace i dalje ostaje opcija da moze da bude problem u playeru ako na racunaru pusta kako treba.

DobroslaV
15.11.2009, 15:48
@ilidan

Ja sam malo "Vantazirao" pa sam ja budala stavio da mi vustom veličina bude 4700MB. Sad sam stavio na onaj defaultni 4.37GB. Rezultati za 3 sata :D

DobroslaV
15.11.2009, 19:01
:(

Opet isto :(

ilidan
15.11.2009, 21:38
Auuu...
Jesi li probao da promeniš program za rezanje? Marku diskova na koje režeš? Režeš li kao Data DVD ili DVD Video?

DobroslaV
18.11.2009, 14:53
Verbatim diskovi, program za rezanje je bio onaj Imgburn uz Favc, Probacu da promenim ali pocela je skola pa kompa nemam do daljnjeg.

despot77
19.11.2009, 13:14
Za prebacivanje .avi u DVD još jedan jako dobar i besplatan program: DVDFlick (http://www.dvdflick.net/)
Sa njim odradio čitavu kolekciju filmova... :)