PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako da na wireless routeru podesim pristup internetu laptopu preko wan i desku preko lan


socrat
8.11.2009, 11:10
Pozdrav ljudi, imam problem kod drugara koji ga muchi vec godinu dana. Citao sam mnoge forume ali nisam nasao adekvatan odgovor do sada. Naime, on zeli da ima pristup internetu sa svojim desktop racunarom-preko lan-a, a lap top se kaci wireless. Problem je sto jedna konekcija iskljucuje drugu-oba su u mrezi i vide se, ali ako jedan ode na internet, drugi gubi mogucnost i sl. Inace je modem kablovski, a wireless router je gigasetov wlan se361. Probali smo razne kombinacije iz uputstva, ali nigde nije opisana konkretna situacija: jedan racunar wireless, a drugi preko lana. Wlan je na automatskom dhcp-u, a za lan smo probali raznorazne kombinacije i nijedna nije dala resenje.

Chivan
8.11.2009, 14:00
Kablovski modem bi morao da se spoji na ruter, a ne na računar. Onda je jedan računar spojen kablom a drugi bežično na taj ruter, a oba imaju izlaz na Net preko modema (koji je, u stvari, isto ruter). Jeste li isprobali tu kombinaciju? S tim, koliko znam, kablovski operateri zaključavaju modeme na MAC adrese uređaja, u ovom slučaju kompjutera. Morali bi njih da zovete ukoliko želite da ga povežete preko rutera.

socrat
9.11.2009, 8:42
Mozda nisam lepo objasnio: modem sbba je vezan na wan port bezicnog routera, koji hocu da iskoristim da sa dva racunara izlazim na internet. Lap top vezujem wireless a desktop racunar preko lan porta na routeru. Kada je svaki racunar posebno vezan sve radi ok, ali cim vezem oba, jedan iskljucuje drugi sa neta, a koliko je meni poznato, sbb se vezuje za mac adresu svog modema, a ne mac adresu racunara