PDA

Prikaži potpunu verziju : utorrent - skidanje dva torenta istovremeno


pakito
5.11.2009, 2:43
Pozdrav drugari!

Kako da nateram Utorrent da mi skida 2 ili vise torenata istovremeno. Zakacio sam kablovski internet pre par meseci, i imam dinamicku IP adresu i nemam otvorene portove, ali ipak skidam torente. Medjutim nece da mi skida dva istovremeno. Tek kad prekinem jedan onda ovaj drugi pocne da se skida. Ranije sam imao Wirelles i takodje sam imao dinamicku IP, ali sam mogao da skidam. Da li mozda provajder ne dozvoljava?
U utorrentu sam namestio da mi maximum aktivnih downloada bude 60, na you tube sam gledao podesavanja i podesio sam prema njima.
Svaka pomoc bi mi dobro dosla. :D

Partybreaker
5.11.2009, 3:11
Idi na Options -> Preferences -> Queueing. Promeni Maximum number of active downloads u 2 i to bi bilo to. :) Možeš da staviš i veći broj za Maximum number of active torrents ukoliko seeduješ uporedo sa downloadom.

Takođe, imaš i varijantu da iz padajućeg menija (do kog dolaziš desnim klikom na torent koji skidaš) izabereš Force Start opciju. Tada bi drugi torent, koji čeka na red, trebalo da počne da se skida bez prethodnog nameštanja.

http://i36.tinypic.com/juhn35.jpghttp://i35.tinypic.com/2r59khz.jpg


EDIT: Tek sad pročitah da si ovaj prvi način već probao... Šta biva kad ideš preko Force Start? Ili je možda broj aktivnih torenata manji od maksimalnog broja "skidajućih", pa zbog toga neće?

pakito
5.11.2009, 12:29
Hvala Partybreaker na odgovoru.
Sinoc sam stavio da maximum activ torrents bude 6000 :D, i onda je poceo da mi skida 2 torentea. Kada sam upalio treci, ova dva su nastavila da se skidaju dok je treci ostao na nuli :). Sad sam upalio opet dva zajedno i opet nece da skida oba, skida samo jedan. Probao sam i sa force startom idalje stoji na nuli :n-cc2:

pakito
5.11.2009, 12:33
Evo i na slici

Partybreaker
5.11.2009, 14:24
Ne znam šta bi ovo moglo da bude. Trenutno mi padaju na pamet još dve stvari, ali je malo verovatno da će upaliti.

1. Ako seeduješ, stopiraj (ne pauziraj) sve te torente, možda je seed pokupio broj konekcija koji bi koristio za download. I proveri da li je čekirana opcija Seeding tasks have higher priority than downloading tasks u Queueing meniju sa donje slike. Ako je čekirana, dečekiraj je.

2. Ni ja nisam otvarao portove za torent, ali mi je povremeno pomoglo da "lupim" Random port u samom µTorrentu (Options -> Preferences -> Connection).

pakito
5.11.2009, 17:05
Ne znam šta bi ovo moglo da bude. Trenutno mi padaju na pamet još dve stvari, ali je malo verovatno da će upaliti.

1. Ako seeduješ, stopiraj (ne pauziraj) sve te torente, možda je seed pokupio broj konekcija koji bi koristio za download. I proveri da li je čekirana opcija Seeding tasks have higher priority than downloading tasks u Queueing meniju sa donje slike. Ako je čekirana, dečekiraj je.

2. Ni ja nisam otvarao portove za torent, ali mi je povremeno pomoglo da "lupim" Random port u samom µTorrentu (Options -> Preferences -> Connection).

Verovatno je to u pitanju, seedovao sam pes 10, i verovatno on pokupi nesto konekcija, sad sam ga stopirao i krenulo je skidanje 2 filma. Sad cu da probam da upalim ponovo da seeduje pes, pa cu da vidim hoce li da padne broj seedera na jednom od ova dva filma, ako padne resili smo problem :D
Hvala!

nighthawk
5.11.2009, 17:06
Moguce je i da je ta instalacija (tj. .exe fajl) ostecena, ili cak da je to neki bag u toj verziji. Skini ga opet sa zvanicnog sajta pa probaj.

Probaj i da ogranicis broj ukupnih konekcija i broj konekcija po torrentu. Windows ima "sigurnosno" ogranicenje u broju otvorenih konekcija, a i sama mrezna oprema cesto ne moze da se izbori sa prevelikim brojem konekcija. Kreni od recimo 10 po torrentu, 50 ukupno, pa eksperimentisi, povecavaj dok se ne jave problemi.

Otvaranje portova nije neophodno, ali aktiviraj UPnP ako vec nije aktiviran (trebalo bi da je pod Connection ili Bandwidth, ne secam se tacno).

pakito
5.11.2009, 17:14
To je to. Cim prekinem da sejem pocne normalno da skida oba torenta, :D

Moguce je i da je ta instalacija (tj. .exe fajl) ostecena, ili cak da je to neki bag u toj verziji. Skini ga opet sa zvanicnog sajta pa probaj.

Probaj i da ogranicis broj ukupnih konekcija i broj konekcija po torrentu. Windows ima "sigurnosno" ogranicenje u broju otvorenih konekcija, a i sama mrezna oprema cesto ne moze da se izbori sa prevelikim brojem konekcija. Kreni od recimo 10 po torrentu, 50 ukupno, pa eksperimentisi, povecavaj dok se ne jave problemi.

Otvaranje portova nije neophodno, ali aktiviraj UPnP ako vec nije aktiviran (trebalo bi da je pod Connection ili Bandwidth, ne secam se tacno).

Skinuo sam najnoviju verziju 1.8.5, do danas sam koristio 1.8.4. Ukljucen je UPnP, videcu sta cu, za sad skida 2 filma, kad upalim treci, vec je problem. :)
Hvala ti puno!