PDA

Prikaži potpunu verziju : stampanje slika


nighthawk
14.5.2006, 22:32
Koliko u proseku kosta stampanje slika (boje + foto papir)?

Koji stampaci daju najbolje i najpostojanije boje?

AstraLogos
15.5.2006, 1:29
Koliko u proseku kosta stampanje slika (boje + foto papir)?

Koji stampaci daju najbolje i najpostojanije boje?
U svakom slucaju jeftinije ti je da digitalne fotografije nosis negde u foto radnju da ti odstampaju. Boje + papir + kertridzi ( pa i oni imaju svoj vek trajanja ) ako se radi o pljuckavcu = samo za slike koje su intimne prirode. :D
Od pljuckavaca HP ili Canon u komercijalnoj klasi. Kvalitet i trajnost boja priblizan.
Laserski stampaci u boji jos uvek su skupi + papir tako da ti nema druge nego da das drugome da to uradi.;)
Pozdrav! :)

wladimir98se
21.6.2008, 22:34
ajd da ne otvaram novu temu..ponovljeno pitanje: koliko bi kostalo stampanje jedne fotografije formata 10x15 na ink-jet stampacu?
cena papira je koliko sam video oko 2 din po fotografiji. dakle, koliko jos kosta boja?

LoneWolf
21.6.2008, 23:09
Koliko u proseku kosta stampanje slika (boje + foto papir)?

Koji stampaci daju najbolje i najpostojanije boje?

Kleo sam se u HP printere ali su se pokvarili zestoko u posljednje vrijeme...zato sam odlucio da nista vise ne stampam kod kuce nego kod ortaka u stampariji gdje je kvadratni metar 7.5 EUR u punom koloru na foto papiru po izboru.

Za manje slike imam popust tako da ne mogu biti objektivan :)

Katmay
23.6.2008, 0:36
Canon CP510, ili sličan, 10x15 cm te izađe od 20 do 30 dinara po fotki, zavisi gde kupuješ i koliko plaćaš kertridže sa papirom.

todos
23.6.2008, 14:21
Canon CP510, ili sličan, 10x15 cm te izađe od 20 do 30 dinara po fotki, zavisi gde kupuješ i koliko plaćaš kertridže sa papirom.

Upravo tako negde sam izracunao oko 23 dinara, priblizna i okvirna cena.
Ne isplati se to raditi na kucnom stampacu, osim ako je u pitanju neka specijalna i vrlo vazna fotogafija. Ta fotografija uporedjujuci je sa profesionalnom ima nesto svoje, mislim da je i kvalitetnija, ustvari bice ti sigurno draza zato sto si je Ti izradio, tako da se samo preporucuje u pojedinacnim komadima. Ostalo treba da odrade foto radnje. Ja stampam na canon 4300IP.