PDA

Prikaži potpunu verziju : Mobilini telefon i navigacija


director
2.11.2009, 21:07
Gledam ove Nokia modele "Navigator" i ni jedan mi se nije svideo. Kad u razgovoru sa jednim prodavcem o modelu 6210 Navigator on mi kaže da ne mora da bude model Navigator da bi to radilo i predloži mi model 6220.

E sad meni nije jasno :

1. Čemu uopšte služe ti Navigator modeli ako svaki to može da radi ? Šta on ima a da drugi nemaju ?

2. Ako ne mogu svi to da rade šta treba da ima mobilni da bi mogao da koristi garmin ili tomtom navigaciju ? osim programa naravno :)

dzonihsv
2.11.2009, 21:31
2. GPS prijemnik, hardverski naravno...

NjegovaWisost
3.11.2009, 17:06
1. Obično navigator modeli se reklamiraju kao takvi za ljude koji nisu upućeni, kao 5800 (XM, Navigation, Tube) i razlikuju se u sitnicama (trzalica na 5800 mislim)
2. Već reče, hardverski GPS uređaj, koji npr. za sve Nokia telefone (barem ove 100+ eura) mogu da se kupe i odvojeno.

max888
4.11.2009, 2:35
Fora oko Nokia Navigatora je sto dobijes liicencu za koriscenje mapa i samu navigaciju u nekom duzem vremenskom periodu koje se inace na *obicnim* modelima sa gps prijemnikom doplacuje.
Npr ja sam na n82 imao 3 meseca probni period...

director
4.11.2009, 8:44
Znači ovi iz N i E serija svi mogu da se koriste kao navigacija. Jesam ja to dobro razumeo ?

Nokia navigatori imaju licencu na 6 meseci i te mape se skidaju sa neta u toku korišćenja tako da to baš i nije dobro rešenje. Zato pitam da li svi noviji modeli mogu da pokrenu garmin ili tomtom.

Patton
4.11.2009, 11:25
Za Garmin sam siguran da moze... postoji aplikacija Garmin Mobile XT za Symbian telefone (ja imam Palm verziju za moj telefon, a koristim hardverski TomTom gps uredjaj).

Chivan
4.11.2009, 12:18
Znači ovi iz N i E serija svi mogu da se koriste kao navigacija. Jesam ja to dobro razumeo ?
I svi drugi koji na sebi imaju Symbian, pa na njih staviš Garmin Mobile XT, recimo. Znači, ne moraju da budu N ili E. Garmin radi i na starim Symbianima, tako da je radio i na 6600 i na 6630, recimo.