PDA

Prikaži potpunu verziju : Previsoka temperatura procesora


Miloš
14.5.2006, 4:36
Већ дуже време ме ово мучи... Имам Intel Celeron 2.66 GHz (2.73 GHz) са BOX кулером и стално пратим његову темературу. Лети је пиштала матична јер је температура прелазила 85 степени. Онда смо однели компјутер у сервис (другим послом), па смо рекли да успут виде и кулер. Они су га очистили и рекли да је у реду. И јесте стање било боље. Температура је варирала између 55-70 степени. Сад поново долази лето, а температура сад варира између 60-75 степени. Знам да ова температура није у реду и то су ми и многи други рекли. Имам неколико предлога:
1. Поново однети компјутер у сервис да чисте кулер;
2. Променити кулер (ово ми изгледа најреалније);
3. Никад више у тај сервис;
Не би ме чудило да у сервису нису добро намонтирали кулер, јер су ми направили и гомилу других грешака. :a_whistli

[Imzadi]
14.5.2006, 16:02
Stavka pod brojem 2. mi izgleda najprihvatljivije:) Nema potrebe da zbog jednog kulera rizikuješ da ti rikne procesor... Čim je napolju malo toplije, tebi je temperatura procesora veća, hm...:icon_scra Gde ti stoji kućište? Nadam se da nije previše zaštićen onaj zadnji deo, inače ne vidim zašto bi se leti javljao takav problem. Takođe, ako si pušač, velika kolilčina nikotina se lepi za ventilator i u tom slučaju ćeš morati češće da ga čistiš (tj. da stružeš nikotin sa njega:kreza: ). Ova temperatura od 75 stepeni nikako ne valja... Ili kupi novi kuler (jer je jeftin i isplati se), ili pokušaj (samo ako znaš) da ga sam skineš i da vidiš u čemu je problem.
p.s. meni ovaj zadnji deo kućišta stoji na otvorenom (tj. nemam na stolu onu dasku koja stoji iza kućišta), a često držim otvoreno kućište i sada nemam nikakvih problema (ranije je zbog moje nebrige procesor crk'o:n-hang: )...:)

Miloš
14.5.2006, 16:57
Нема никотина, јер нико не пуши цигаре у кући, него излазе напоље. Задњи део кућишта је од зида удаљен ~30 cm и мислим да има нормалан проток ваздуха. Долази лето и изгледа да ће ипак морати да се мења кулер...:kreza:

Atila
14.5.2006, 17:08
Од твојих понуђених предлога свакако 2. и 3.Могуће је да су неправилно нанели термалну пасту, ако немаш искуства однеси у неки други озбиљнији, ако треба и мало скупљи сервис и нек ти одраде како треба.Јефтиније ти је ваљда да мало више платиш у поштеном сервису него да мало мањеш платиш у неком лошијем, ал' да се овако мучиш и још да ризикујеш процесор.

Miloš
14.5.2006, 17:12
Слажем се. Сигуран сам да га они нису намонтирали баш како треба, јер су још гомилу ствари погрешно намонтирали.

Занима ме још колика је оптимална температура за мој процесор и колику температуру не би требао да прелази?:confused:

oklagija
14.5.2006, 17:40
mozda da ubacis koji vent. da izbacuje vreo vazduz ~5 stepeni manje sigurno ;)

taj celeron moze i na 90 celzjusovih da radi stabilno, ali moras uzeti u obzir cesta netacna merenja sondi,

tako da preko 75 ne bi trebalo ici.

Staronsky
14.5.2006, 21:10
ali moras uzeti u obzir cesta netacna merenja sondi

I ja se slazem sa ovim,ali ipak je temperaturna razlika ogromna da bi sonda ocitavala toliko pogresno!Mozda bi update BIOS-a resio problem pogresnog ocitavanja,ali to bi trebalo da pise na sajtu proizvodjaca tvoje ploce tj. da bude naglaseno u verziji BIOS-a koji resava ovaj problem!Ako nema verzije BIOS-a ovog tipa najbolje je da nista ne diras i uzmes neki bolji kuler i dobru pastu tj. opcija 2 i naravno 3 :)

Flavio
15.5.2006, 1:19
mozda da ubacis koji vent. da izbacuje vreo vazduz ~5 stepeni manje

Ja pre par dana posekao limene preckice i ubacio JNC 80mm ventilator na zadnju stranu kucista,u pravcu "north bridge"-a otprilike,da izbacuje.Zaprepastio sam se,ali CPU je dobrih 8-9 stepeni hladniji:eek: !Skinem poklopce treceg 5,25" i oborim temp za jos 3 stepena !!!
Sve u svemu,prepakuj CPU coller i razmisli o dopunskoj ventilaciji kucista!