PDA

Prikaži potpunu verziju : Windows 7 (64bit)


Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

oluja
22.10.2009, 10:51
Otvaramo dve nove teme (prevashodno zbog preglednosti poruka) vezane za Windows 7 OS. Podelu cemo napraviti na 32 i 64 bit verzije OS-a zbog specificnosti koje ih odlikuju. Kao sto svi znate povod za ovo je danasnje zvanicno pustanje u prodaju. Ubuduce cemo, na isti nacin, pratiti izlaske service pack-ova...

:ciao:

Marko93
22.10.2009, 14:43
Dobro je sto ste podelili na x64 i x86. Svaka cast.

Srecan svima izlazak Windows-a 7:D. Takodje se svi potrudite da manje kompjuterski obrazovanim korisnicima nametnete ovaj OS umesto XP-a i tako pomognemo prelazak na Win7.:D:D:D

nexexcalibur
22.10.2009, 17:00
kad ce ovaj moj win 7 7100 da pocne da me zeza? da znam jos kolko vremena imam da nabacim ovu full verziju...i da li cu da ga stavim preko ovog builda...bez brisanja ili formiranja harda...???

ivanza
22.10.2009, 17:44
kad ce ovaj moj win 7 7100 da pocne da me zeza? da znam jos kolko vremena imam da nabacim ovu full verziju...i da li cu da ga stavim preko ovog builda...bez brisanja ili formiranja harda...???

Trebalo bi da pocne da te zeza pocetkom naredne godine. Moguc je upgrade na final sa RC samo sto je malo komplikovano. Bolje odradi final clean install i ima da se odusevis jer je brzi od 7100.:D

nexexcalibur
22.10.2009, 18:45
Trebalo bi da pocne da te zeza pocetkom naredne godine. Moguc je upgrade na final sa RC samo sto je malo komplikovano. Bolje odradi final clean install i ima da se odusevis jer je brzi od 7100.:D
ma clean install mi je mnogo veliko mucenje...prvo treba da srezem 500gb...pa da instaliram sve programe ponovo...nisam za tu opciju...:ciao:

ivanza
22.10.2009, 18:57
ma clean install mi je mnogo veliko mucenje...prvo treba da srezem 500gb...pa da instaliram sve programe ponovo...nisam za tu opciju...:ciao:

Evo ti detaljno objasnjenje kako da odradis upgrade na final.

http://www.howtogeek.com/howto/3075/how-to-upgrade-the-windows-7-rc-to-rtm/

Samo da znas da kada to budes odradio da ces morati ponovo da aktiviras windows. Vrlo verovatno ces prvo morati da uklonis RC aktivacione repove.:a_whistli

Predrag Stankovic
23.10.2009, 11:07
Pa to sa modifikovanjem "cversion.ini" fajla je samo teoretski moguće, a u praksi se u toku instalacije popije BSOD jer Setup provali da je taj fajl modifikovan i nedozvoli instalaciju, pokušavao sam baš dosta da upgrade-ujem neke Bete i RC verzije i potrošio veliki broj diskova i sinhronizovao datum keiranja tog fajla ali sve bez uspeha

Zoran_KS
23.10.2009, 20:51
Ja sam takodje za clean install,ne volim nesto taj upgrade.
Ja uvek drzim primarnu particiju relativno malu (samo 60 GB :) ),i na nju instaliram samo OS i potrebne programe,koji se vremenom nakupe,a ostalih 2 TB ide na ostale particije i hardove.
U svakom slucaju jos jedan glas za X64 verziju Win 7,zadnji build.

Vulee
23.10.2009, 22:23
E, pravo mesto da vas pitam:

Koja je razlika između običnog Internet Explorer-a i 64-bit verzije?

GordoN
24.10.2009, 10:57
Naidjok na problem... znaci windows radi full kao i PES2010 i wolfenstein koje sam instalirao na njega. Tj radili su dobro ,dok sad rade usporeno, znaci ne seckaju samo je gameplay usporen. Desava li se ovo jos nekome i da li neko zna u cemu bi mogao biti problem?

Iceman_37
24.10.2009, 13:04
I znači mi koji imamo 7600, updejtovaće se na najnoviji build preko windows update? Ja sam primio dosta nekih updates, ali jer treba nešto posebno da se skida sa MS-ovog sajta itd...

Zoran_KS
24.10.2009, 13:54
To i jeste zadnji build.Bilo je reci o tome,mislim da je trenutno zadnji build 6.1.7600.16399(taj je kod mene,naravno full activated :) ).
Ja sam imao problema sa nekim igrama,recimo kao sto je Call of Duty I i PES 2010,posle nekog vremena comp jednostavno blokira,ali to nije bilo do Win-a,vec je zadnja verzija Ati drajvera 9.10 to resila (u pitanju je HD4870).

jozvan_Kg
24.10.2009, 16:24
@Zoran KS И код мене исти случај, правио проблеме драјвер од графике, од како сам се вратио на 9.8 све шљака као сат.

Следећи програми и игре раде код мене без проблема:

-Alcohol 52% version 1.9.8 (build 7612) free edition
-Mozilla Firefox 3.0.11
-Klcodec 385s и Media player што долази у пакету са њим
-ApexDC 1.2.1
-Total Commander 7.02
-Nero 8.1.1.3
-Nero 9.2.6.0 lite, micro, standard
-Winamp 5.21
-uTorrent 1.8.1
-Adobe Reader 9
-7zip 4.57
-Red Faction: Guerrila (има проблема са звуком када се стави н 5.1 сетовање, јавља се неки шум, који нестаје кад се пребаци на стерео)
-Morrowind, Tribunal, Bloodmoon (раде без проблема, мада мора да се инсталира једно програмче, хвала voodoo-у на помоћи око тога)
-Oblivion
-Call of Duty 4:Modern warfare (имао проблема са мултијем, решено тако што сам искључио детекцију предњих џекова на кућишту, од тада ради као подмазано)
-GTA4 (рендао као блесав на машини из профила, решење: искључити Event log сервис, од тада ради као сат)

Данас поподне планирам да пробам NFS Shift, Batman AA, RE5, Risen, па ћу јавити шта се дешава. А листу ћу да надограђујем временом, како шта будем користио.

@ddak Пиратерија је забрањена на форуму...Use Google, Google is your friend :D

DarkNemos
24.10.2009, 17:03
Drugari koji program za rezadnje diskova preporucujete za Win7? Preskocio sam vistu a probao nero na visti i svaki disk pucao tako da je Nero (za mene) umro sa XP-om.

Koji free koriste mase ljudi po svetu? :)

BigBadVuk
24.10.2009, 17:14
Nero ima FREE varijantu i ja je koristim oko 2 meseca,dakle odkako sam instalirao Win7 x64.Za sada nikakvih problema nije bilo,rezao sam i DVD i CD.Pogledaj njihov sajt.

voodoo_
24.10.2009, 17:27
Nero radi bez problema, lično koristim Nero 8.3.13.0 Micro.

Utiske sa Viste pre Service Packa 1 zaboravite jer oni nisu relevantni nizašta.

Djordje Turjacanin
24.10.2009, 17:45
ja preporučujem IMGBurn. Odličan i mali program- Ne zauzima preko 100mb kao Nero. Samo mislim 2,5 mb(možda i manje).

DarkNemos
24.10.2009, 17:55
Nero radi bez problema, lično koristim Nero 8.3.13.0 Micro.

Utiske sa Viste pre Service Packa 1 zaboravite jer oni nisu relevantni nizašta.

E to me zanima prijatelju :) Znaci radi nero kako valja. Mislio sam da je nero otisao u vecna lovista. Ja sam ga licno probao na Visti pre Sp1. Nero 6 me nikad nije izdao na XP-u i njega sam koristio do danas.

Super ako radi. Jel ima neke verzije sad koje su dobre a koje nevaljaju?

ivanza
24.10.2009, 18:13
E to me zanima prijatelju :) Znaci radi nero kako valja. Mislio sam da je nero otisao u vecna lovista. Ja sam ga licno probao na Visti pre Sp1. Nero 6 me nikad nije izdao na XP-u i njega sam koristio do danas.

Super ako radi. Jel ima neke verzije sad koje su dobre a koje nevaljaju?

Nero 9.4.26.0 zvanicno Windows 7 compatible.:)

http://www.nero.com/enu/downloads-nero9-trial.php

levi
24.10.2009, 19:12
Drugari koji program za rezadnje diskova preporucujete za Win7? Preskocio sam vistu a probao nero na visti i svaki disk pucao tako da je Nero (za mene) umro sa XP-om.

Koji free koriste mase ljudi po svetu? :)
Zasto ne bi probao sa ashampoo burning studiom on ti je free jedino sto moras da se prijavis da ga koristis.Ja ga vec duze vremena zloupotrebljavam i veoma sam zadovoljan sa njim.

DarkNemos
24.10.2009, 19:45
Mogu ja da probam svaki program za rezanje diskova koji postoji pa da vidim sam ali nije to poenta. Interesovalo me koji se najvise koristi u Srbiji/svetu od a da nije nero i po mogucstvu free.

Nero cu da nadjem bez daljnjeg ali dobro je imati dobru alternativu. Pored nera na XP-u sam koristio CDBurnerXP koji je isto odlican ali mislim da ne radi na Win7

Djordje Turjacanin
24.10.2009, 19:50
Već sa rekao IMGBurn jedan od najboljih free programa za prženje. Instalacija mu je 2mb.

jozvan_Kg
24.10.2009, 19:57
Имаш и CDBurnerXP, који доста лепо ради на виндовсу 7, а и бесплатан је.

Iceman_37
24.10.2009, 22:51
Ok jel neko koristi Windows Media Center gadget i kako? jel ima ko internet TV?

pezzilla
24.10.2009, 23:05
E, to sam i ja hteo da pitam.
Ja sam odradio sve po uputstvu za internet TV, ali nisam dobio nikakve kanale.
Kakva su vaša iskustva?

DAKINS
24.10.2009, 23:19
Samo ako kad se instalira win 7 odabere united states onda moze da dobijes internet tv i nesto mozes da gledas , nedaju sve .Vesti uvek mozes i reklame hee , najave filmova u bioskopu trenutno-mislim jedino korisno i dosta sportskih dogacaja ,vesti iz tehnike itd .
Nevredi da se posle prebacuje region zemlja u kontrol panelu a i nesto ne nepropustate

DarkNemos
25.10.2009, 9:13
Jel primetio neko da na vlc player-u je kvalitet slike losiji? Ima nekako puno noise-a, takodje i na km player-u sve je nekako iz kockica cak i hd kad gledam. Ima neka informacija o tome?

Aleksa
25.10.2009, 10:30
Jel primetio neko da na vlc player-u je kvalitet slike losiji? Ima nekako puno noise-a, takodje i na km player-u sve je nekako iz kockica cak i hd kad gledam. Ima neka informacija o tome?

Imam isti problem, i trazio sam po podesavanjima ali neuspesno!
Bsplayer i GOM lepo prikazuju sliku :)

GordoN
25.10.2009, 11:44
Jel primetio neko da na vlc player-u je kvalitet slike losiji? Ima nekako puno noise-a, takodje i na km player-u sve je nekako iz kockica cak i hd kad gledam. Ima neka informacija o tome?

Promeni filter u kmplayer-u na VMR9 renderless. Cini mi se da sam ja tako dobio bolju sliku

voodoo_
25.10.2009, 11:56
Ili promenite u VLC-u na OpenGL, ili u Media Player Classicu na EVR.

mr_bungle
25.10.2009, 11:56
Interesovalo me koji se najvise koristi u Srbiji/svetu od a da nije nero i po mogucstvu free.


još jednom: ImgBurn 2.5.0.0
Obožavam taj sitan softver koji nema više od par megabajta a radi fenomenalno i totalno je funkcionalan pa još je i besplatan. ImgBurn je jedan od njih, genijalno parče softvera, radi svuda, trenutno ga koristim mesecima na Win 7 x64.
Koristim ga od samog početka njegovog razvoja. Uvek je bio minimalan što u veličini kako pri zauzeću memorije. To je delo lika (Lightning UK!) koji je pre pravio čuveni DVD-Decrypter pa kad su ga pritegli zbog problema oko dekripcije DVD-ja prešao je na aplikaciju za rezanje ImgBurn jer tu malo teže mogu da ga pričepe :)

Jedino baš početnicima oko rezanja diskova može da bude malo nejasan ali ima od skoro i on wizard na samom početku koji po meni dovoljan za sve što treba običnom čoveku kod rezanja diskova. Ako negde zapnete daj da negde otvorimo temu i da podelim svoje iskustvo i vaskoliko znanje o njemu :) Vredi svakog truda da se otkačite od glomaznog NERO-a koji se odavno izgubio u megalomaniji...

i da: DOSTA se koristi u svetu al sad u Srbiji ne znam, nešto mi nije bila relevatna ta stvar :)

Djordje Turjacanin
25.10.2009, 12:06
Ma meni je još bolji jer nema cimanja oko toga a li to data dvd, vide dvd i slično. Samo odabereš add/file/folder to dvd i on sam prepozna kakav je to disk. A ima i prevod na srpski. A ako hoćeš ISO file da rezneš isto imaš. Ako hoćeš da kopiraš dvd odma možeš napraviti ISO file. Možeš napraviti ISO fajl od fajlova na računaru. I to sve se nalazi čim ga upališ bež taženja kao u Neru.

dile
25.10.2009, 12:28
Naidjok na problem... znaci windows radi full kao i PES2010 i wolfenstein koje sam instalirao na njega. Tj radili su dobro ,dok sad rade usporeno, znaci ne seckaju samo je gameplay usporen. Desava li se ovo jos nekome i da li neko zna u cemu bi mogao biti problem?

Ne znam kako to mislis rade ti usporeno. Meni Wolfenstein radi sasvim normalno vec jedno mesec dana.
PES 2010 demo sam imao instaliran i kao svaki PES mi se bugovao tj. vsync je bio problem, ali posto nisam uspeo to da otklonim( a nisu znali ni strucnjaci za PES) usledio mu je delete. Da zaboravio sam da kazem da je gameplay PES-a inace usporen to je jedna od vecih zamerki njegovih ljubitelja, ali oni se vade na to da simulirajurealne poteze i pokrete pa je tako...
I onda sam lepo sebi nabavio FIFU10 koja radi odlicno.

galebns
25.10.2009, 12:48
Da li Windows 7 N verzija ima jos nekih ogranicenja (po pitanju updateovanja itd) osim sto nema Media Player i Internet Explorer? Znaci, da li je sem toga sve isto kao i redovna verzija?

Predrag Stankovic
25.10.2009, 12:51
Postoji li u sedmici keyboard shortcut za Next Desktop Background i može li se nekako dodeliti?

GordoN
25.10.2009, 13:12
Ne znam kako to mislis rade ti usporeno. Meni Wolfenstein radi sasvim normalno vec jedno mesec dana.
PES 2010 demo sam imao instaliran i kao svaki PES mi se bugovao tj. vsync je bio problem, ali posto nisam uspeo to da otklonim( a nisu znali ni strucnjaci za PES) usledio mu je delete. Da zaboravio sam da kazem da je gameplay PES-a inace usporen to je jedna od vecih zamerki njegovih ljubitelja, ali oni se vade na to da simulirajurealne poteze i pokrete pa je tako...
I onda sam lepo sebi nabavio FIFU10 koja radi odlicno.

Pa ne znam, na primer kad golman sutne(dzigne) loptu leti jedno 6-7 sekundi dok ne stigne do igraca.Pasovi spori, i sve je sporo, jedino replay pokazuje brzinu kojom bi trebalo da ide. Pomislio sam da je do drajvera za grafiku,koji su se sami instalirali preko Windows update-a ,pa sam instalirao ove posledje Ati Catalyst i opet nista. Ne znam, ne secam se da je islo ovako sporo, barem nista sporije od PES2009

slayadin
25.10.2009, 20:04
Ja sam instalirao 7win zadnju verziju i nemam virtual xp mod ? Da li moze neke da mi objasni u cemu je problem posto nisam bas upuccen...?

Marko93
25.10.2009, 20:07
^On se ne dobija uz Windows i mora se posebno skinuti i instalirati odavde: http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx

slayadin
25.10.2009, 20:13
^On se ne dobija uz Windows i mora se posebno skinuti i instalirati odavde: http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx

Hvala....

Marko93
25.10.2009, 20:15
^Nema na cemu, al mogao bi da pritisnes na dugme "hvala" u donjem desnom uglu moje poruke i tako mi se zahvalis. :D

nexexcalibur
25.10.2009, 20:29
Evo ti detaljno objasnjenje kako da odradis upgrade na final.

http://www.howtogeek.com/howto/3075/how-to-upgrade-the-windows-7-rc-to-rtm/

Samo da znas da kada to budes odradio da ces morati ponovo da aktiviras windows. Vrlo verovatno ces prvo morati da uklonis RC aktivacione repove.:a_whistlijos jedno pitanjce,jel mogu ja clean install da odradim a da mi particije D i E ostanu netaknute???

znaci formatiranje samo C particije...

Djordje Turjacanin
25.10.2009, 20:34
Da samo kad ti izbaci da izabereš particiju ti formatiraš c i na nju instaliraš.

Roronoa Zoro
26.10.2009, 0:37
probao danas x64 verziju i imam samo probleme, a najviše iritira Desktop Window Manager koji puca pri instalčiranju bilo kog programa, puca explorer i sevaju BSD-ovi i morao sam da se vratim na RC.

mda moguće je da sam zakačio neku "bangavu" verziju pa ću morati još malo da pričekam

Djordje Turjacanin
26.10.2009, 0:46
Bogami si uhvatio neki maler. bogami meni obadvije verzije radile.

Iceman_37
26.10.2009, 1:50
Ali wtf....

Evo danas desilo se posle čini mi se virus scan-a sa ESS (smart scan, nije full) nestao mi windows media centar. Znači npr tamo kad idete start pa all programs...gore na onoj listu gde su default programi od sedmice je nestao. uradim search kad pritisnem start, napišem center, media bla bla...nema ga.

Uglavnom upalim turn windows features on or off i vidim da je uključen, ali opet isklučim ga, restartujem, uključim, restartujem, i sve se vratilo, tu je sad.

Meni je ESS prijavio 8 threats ali sve lažne. To mi je od Shark win7 codecs koji je naznačeno da se prijavljuju kao virusu, i od FormatFactory ona ebay.exe je prijavljen. Uglavnom to je to, ništa drugo nije detektovao u vezi sistema.

Trebao mi snippingtool, i ja na start, upisujem u search snippingtool kad ono nema..aaaaaaaaaaaaaaaa :kreza:, uradio sam isto opet sa features za tablet pc i nije se vratio "indeksiran" u search. Ima njegu, tu mi je snipping tool ali ne može kroz search opciju da se pokrene....wtf stvarno. Ko zna šta još ne može samo što još nisam provalio...

DarkNemos
26.10.2009, 9:28
Ja u taj eset ni jedan gram ne verujem. Dva puta od kako koristim kompjuter me je oborio virus i oba puta sam imao eset. Promeni antivirus ako ti stvara problem. Ja koristim Avast i zadovoljan sam.

PRO>KOMP.<
26.10.2009, 14:57
samo jedno pitanje, da li ce da radi Microsoft Visual Studio - Visual Basic 6



na Win 7 64bit

atomic
26.10.2009, 18:20
Imam i ja jedno pitanje za korisnike notebook racunara koji koriste ovaj OS. Ja cu po prvi put instalirati Win7 za koji dan na laptop, pa me zanima da li postoji funkcija cpu frequency scaling na ovom OS-u i kako se podesava? Da li je integrisana u sistem ili se instalira naknadno...? Ovo vec dugo koristim na linuxu i radi lepo i jednostavno.

voodoo_
26.10.2009, 18:39
Ta tehnika je izvedena na nivou BIOS-a, automatski je aktivna posle instalacije Windowsa.

player1
26.10.2009, 18:44
Verovatno je slicno ko u Visti, tj da u power opcijama mozes u profilu da namestis maksimalno i minimalno stanje. Npr. po default Balanced presetu u Visti, minimum CPU state je postavljeno na 5%, dok je maksimum 100%. Sto u praksi znaci da kad CPU ne radi nista zahtevno ide u najsporije stanje koje procesor podrzava (npr. moj Phenom 720 ode na 800Mhz), dok kad radi zahtevne stvari ide na najveci klok.

S druge strane, High Performance preset ima obe vrednosti na 100%, tako da sve vreme CPU radi sa punim klokom.

voodoo_
26.10.2009, 19:09
Možeš i da proveriš preko CPUz-a, pustiš ga u pozadini, otvoriš WinRAR i pustiš njegov benchmark, i pratiš frekvencije.

atomic
26.10.2009, 22:35
@player1, @voodoo_
Dobro, znaci da nije nista strasno. Vistu sam koristio vrlo kratko i to pre tri godine. Otad nemam uopste kontakta sa windowsom. Sad sam se malo zazeleo... a i M$-ov marketing kako je ovo najbolji windows do sada, odradio je svoje. :rolleyes:

dile
27.10.2009, 0:02
Ajde ako moze malo pomoci, jer mi je ovo vise dojadilo znaci ima li neki fix ili nesto. Prilkom cackanja u WindowsExploreru cesto mi izbacio ovo :
http://www.dodaj.rs/f/16/gL/rZ4ionc/untitled.png
A evo sta sve pise za "Problem details" ali se ne vidi sve na slici:
Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: explorer.exe
Application Version: 6.1.7600.16385
Application Timestamp: 4a5bc9bb
Fault Module Name: StackHash_7f04
Fault Module Version: 0.0.0.0
Fault Module Timestamp: 00000000
Exception Code: c000041d
Exception Offset: 0000000080005530
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1033
Additional Information 1: 7f04
Additional Information 2: 7f04ebf873a225754a39e095424f58d0
Additional Information 3: 965e
Additional Information 4: 965e9ef0a04e0e3d361d80c5d72dc20b

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

Djordje Turjacanin
27.10.2009, 18:38
Zanima me kako rade igre na x64. konkretno sledeće:
HAWX, CoD4,5 AudioSurf Batlefield 2 PES 10.

Nemanja NS
27.10.2009, 19:05
HAWX (DX10) i CODovi sabijaju, za ostale ne znam

internacional 1
27.10.2009, 19:09
A moze li pes 2009 da se igra online?Jel neko probao?

Marko93
27.10.2009, 21:12
^To pitanje bas i nije vezano za Windows 7.

Stefan 5
27.10.2009, 23:09
PES 2010 ne radi.

GordoN
27.10.2009, 23:18
Kako ne radi kad ga ja sad igram ... <----- (sorry ,nisam povezao postove odozgo,nevermind)

Inace problem sa igrama mi je pravio neki update koji se automatski instalirao na windows,jedva sam provalio da je to..Seckale su igre ,bile usporene ,zvuk prekidao. Sada sve radi kako treba.

Orvel
27.10.2009, 23:20
pes 2010 ne radi.

Са другог форума:

problem je refresh rate-u, u win 7 refresh rate je 59, a treba da bude 60.
Potrebno je instalirati: http://entechtaiwan.com/util/ps.shtm
i podesiti tj naterati refresh rate na 60

Да ли ради немам појма, ал'да има личера има их, а један део њих вози седмицу.

treci
28.10.2009, 1:27
PES 2010 ne radi.

Probao sam prilicno dosta igara na Win7, sto na x32 sto na x64 i sve su radile bez problema. Neke su pravile probleme zbog refresh rate koji je u winu na 59,a ne na 60hz. Problem sam resio instalacijom riva tuner-a, odnosno koriscenjem D3DOverrider-a. PES 2010 radi bez problema, mislim radio je dok ga nisam obrisao :kreza:

Rocker
28.10.2009, 1:31
Koja je to nebuloza da radi na 59Hz? Instalirajte drajver za monitor i radiće normalno. Ako je nakačen preko DVI, onda će ga Win sam prepoznati i instalirati drajver. Ja ne igram PES, ali sam skinuo taj 2010 za ortaka i probao da li radi i sve je bilo u najboljem redu.

treci
28.10.2009, 1:52
Kod mene ne mogu da namestim veci refresh rate od 59hz, a i par ljudi koje znam ne mogu. Instalirao sam nove drajvere sa win update i ne vredi. Problem sam resio na nacin koji sam vec rekao.

Tornado
28.10.2009, 2:04
ja jedini problem sa pes10 sam imao sa spicom. tj ne radi i zbog toga crashuje igra tako da sam nullify movie playback i rolaj... mada inace sve sto radi na visti radi i na ovoj 7ici... a to je sve sto je pravljeno od 2005 pa nadalje...

Vulee
28.10.2009, 18:55
Ako može neko da mi preporuči neki program za pravljenje particija na W7 x64. :icon_scra

Djordje Turjacanin
28.10.2009, 19:21
Easus Partition Manager(besplatan)

Zoran_KS
28.10.2009, 22:20
Ako može neko da mi preporuči neki program za pravljenje particija na W7 x64. :icon_scraAcronis Disk Director.Najbolji !!!

Predrag Stankovic
29.10.2009, 16:18
^ Potvrđujem

BTW Any Idea (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=884082&postcount=35)

toxic
29.10.2009, 16:27
Acronis v10 (poslednji) ne radi ni na x86 verziji, siguran sam da ne radi ni na x64. Meni je doneo samo BSoD. Trebalo bi da Paragon Partition Manager v10 radi i na x64, v9 radi na x86, na x64 ne radi.

Stefan 5
29.10.2009, 16:44
Koji update je pravio probleme ? Znaci samo da ga uninstaliram . Nullify movie playback ne pomaze u PES 2010 kao ni rezolucija. Ako neko zna fix za PES 2010 neka kaze. Inace sve ostale igre rade .

nexexcalibur
29.10.2009, 17:40
Hoce li mi praviti probleme to sto sam rezao na 18x...znam da je preporuka da se reze na najmanjoj brzini,ali ne znam gde se to menja u neru...

player1
29.10.2009, 17:43
Ako radi, onda radi, i to je to.

DarkNemos
29.10.2009, 19:28
Neka preporuka za program za backup? Nesto kao SyncToy? Koristio sam SyncToy na XP-u dok jednom nije pomahnitao i poceo da brise originalne fajlove. Sva sreca nije cacnuo backup.

U sustini treba mi da moze da uporedi dva foldera i prekopira promenjene fajlove i updateuje stare sa backup-a. Sa leva na desno sto bi se reklo.

Preporuka za Win7 x64? :) Kolko ja znam win nema takvu opciju u samom OS-u.

jozvan_Kg
30.10.2009, 2:08
Дакле, налетех на први проблем од како сам прешао на седмицу. Овако, после одређеног времена, а обично при сурфингу (користим Мозилу 3.0.15), комп почне да реже опако. Али, није класично сецкање, јер музика у позадини иде нормално, без икаквих сметњи, али Мозила лагује, и то опасно. Чак и док ово куцам, откуцам слово, па чекам једно 2-3 секунде да изађе откуцај. Прво ми се десило на појединим сајтовима, а сада на свим. Кеш чистим пре сваког гашења Мозиле. Комп не гасим скоро никад, рестартујем само кад морам (пошто хостујем сервер), мада не верујем да је у томе проблем, јер игре раде потпуно нормално. Мислио сам да имам неког тројанца или тако нешто, али Нод32 2.7 не налази ништа. Сад управо скидам АВГ 9.0 фрај, па ћу да пробам и са њим. Помагајте, ово ме уби у појам.

ukimafija
30.10.2009, 5:57
probaj sa novim ff 3.5.4 pa vidi da li se isto desava...

Paladin
30.10.2009, 9:39
Da li se nekome dešava zadnjih dana da izgubi internet konekciju totalno, koja proradi tek nakon restarta windowsa? Restart rutera ne pomaže već restart windowsa. Kada probam uraditi Disable na Local Area Connection u windowsu taj proces se zaglavi, inače desable radi, koristim ga ponekad, ali zaglavi samo u ovoj situaciji, no nakon restarta windowsa vidim da je uradio desable pa moram na enable.

Meni se ovo gubljenje intenet konekcije dešava zadnjih dana (do tada sve radilo regularno) i posumnjao sam na Steam aplikaciju sa kojom sam zadnjih dana nešto skidao (tek od nedavno je koristim pa mi je samo zato sumnjiva) ali dok sam jutros googlao o ovom problemu u potencijalnoj vezi sa Steamom na drugom forumu sam vidio da se još neko požalio da mu Windows 7 x64 ovih dana gubi konekciju i da mu pomaže restart. U tom slučaju možda nije do Steama već je možda do nekog windows updatea koji je zeznuo stvar.

Noćas sam ostavio kompjuter da nešto skida (Steam + torrent) i jutros sam vidio da je konekcija pukla u toku noći, a juče se to desilo jednom ili dva puta (ta osoba koja se na isti problem požalila je rekla da puca svakih 8 sati).

Mislim da se neko na forumu požalio na ovakav problem gubljenja konekcije dok je Win7 bio u beti, ali ja taj problem nisam imao do sada.

Kakvo je stanje kod vas? Ima li neko ideju?

Mogu li negdje u Windowsu u nekom logu vidjeti kada je konekcija pukla? Ne znam da li moj ruter pravi takve logove (Linksys WRT54GL sa fabričkim firmware-om).

galebns
30.10.2009, 10:22
Mozda moze da se vidi u Event Vieweru. Control Panel > Administrator Tools

Aleksa
30.10.2009, 11:03
@Paladin, meni se nesto slicno desava!
Ne znam da li je do ADSL-a ili do win 7 ili nesto trece. Naime ako ugasim ruter, i ponovo ga upalim ne moze da mi se konektuje na internet. Restart ne pomaze, tek posle nekog vremena se ponovo konektuje!

Marko93
30.10.2009, 11:07
@Paladin: Imam isti ruter kao ti:D i nemam nikakvih problema. Mogao bi da probas da nadjes druge/novije drivere za mreznu i probas nesto sa njima...

GordoN
30.10.2009, 11:39
Ljudi pogledajte malo koje ste sve update-e skinuli. Meni je bio sumnjiv jedan od 20.x MB ,i ispostavilo se da je on pravio probleme sa igrama ,sa kocenjem kompa na nekoliko sekundi itd. Tako da proverite sta sve imate tamo od instaliranih update-a

Paladin
30.10.2009, 11:41
Mislim da nije do rutera, samo sam pitao pravi li on neki log o konekcijama i pucanjima iste. Ako se ne varam kada se stavi 3rd party firmware on pravi logove, ali nisam siguran za fabrički firmware.

Nego upravo sad mi je kolega na drugom forumu rekao da mu se ovo dešava zadnjih 5-6 dana, dakle otprilike isto kao meni. On ima Win7 x64 RTM koji i ja imam.

Evo sad gledam Update History za Windows Update, 20. oktobra je instalirao "Update for Windows 7 for x64-based System (KB974431)". Hm...da nije to zeznulo stvar?!?
A 16. oktobra je instalirao "Security Update for Windows 7 for x64-based System (KB975467).

Uz to je tih dana u par navrat instalirao "Definition update for Windows Defender", ali koliko vidim te definicije redovno instalira, svaka 3-4 dana.


Inače nisam se snašao u Event Viewer-u, gdje se tačno nalazi log za internet konekcije, pošto ima tamo svašta nešto?

Orvel
30.10.2009, 11:51
И мени је пуцала веза пре пар дана (само је рестарт компа помагао), а од тада ради нормално.

galebns
30.10.2009, 12:36
Hm pa nisam ni ja bas siguran za Network ali probaj ovde

Event Viewer > Application And Services > Microsoft > Windows > Network Profile.

Woutan
30.10.2009, 13:03
E, trebala bi mi mala pomoc, ortak mi je trazio da mu instaliram 64bit-ni sistem...W7 naravno, medjutim izbio je problem, jer je meni komp na 32bit, pa ne znam da li cu ove aplikacije koje ja imam da instaliram na taj sistem i kako ce se one ponasati... eo recimo Microsoft Office, da li moram da nadjem sve 64bit.ne pratece programe ili mogu da mu instaliram programe da 32bit-ni OS.
Pomislio sam da mu instaliram 32bit, ali nemoze jer mu treba brzina jer se bavi 3D-om i nekim nenormalnim renderovanjem

Pomagajte:n_klanja:

Paladin
30.10.2009, 13:06
recimo Microsoft Office, da li moram da nadjem sve 64bit.ne pratece programe ili mogu da mu instaliram programe da 32bit-ni OS
Možeš komotno da instaliraš 32-bitne programe na 64-bitni operativni sistem. Tako je i kod mene i kod mnogih. Nema mnogo 64-bitnih programa, 32-bitni rade sasvim normalno.

ivanza
30.10.2009, 15:08
Meni se nekoliko puta desilo da kada se ADSL ruter (Havajac 520s) zakaci na net, ona network ikona u taskbaru i dalje ima uzvicnik i internet ne radi i ako na ruteru svetle power, internet, ADSL i LAN4.:icon_scra Resenje je bilo rekonektovanje rutera.

Inace moja ploca ima mreznu Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller i koristim zadnje drajvere dostupne sa Atheros sajta datirane na 23.08.2009.godine.

Ljudi pogledajte malo koje ste sve update-e skinuli. Meni je bio sumnjiv jedan od 20.x MB ,i ispostavilo se da je on pravio probleme sa igrama ,sa kocenjem kompa na nekoliko sekundi itd. Tako da proverite sta sve imate tamo od instaliranih update-a

I kod mene je instaliran taj update od 20mb i nikakve probleme nemam koje tebe muce.:)

Paladin
30.10.2009, 16:55
I ja imam baš tu mrežnu (ploča Asus P5Q Pro). Ako se ne sredi narednih dana skidaću novije drajvere. Sad imam one za Vistu koje sam dobio uz ploču. Kasnije sam vidio neke kao za Win7 na Asus sajtu, skinuo sam ih ali ih nisam instalirao jer su ovi radili dobro. Ako bude zezalo da li je bolje da stavim te sa Asus sajta, ili te sa Atheros sajta? Uostalom koji im je sajt za drajvere, jel' to ovo (http://partner.atheros.com/Drivers.aspx)? Ne vidim tu drajvere koji meni trebaju.

ivanza
30.10.2009, 17:13
I ja imam baš tu mrežnu (ploča Asus P5Q Pro). Ako se ne sredi narednih dana skidaću novije drajvere. Sad imam one za Vistu koje sam dobio uz ploču. Kasnije sam vidio neke kao za Win7 na Asus sajtu, skinuo sam ih ali ih nisam instalirao jer su ovi radili dobro. Ako bude zezalo da li je bolje da stavim te sa Asus sajta, ili te sa Atheros sajta? Uostalom koji im je sajt za drajvere, jel' to ovo (http://partner.atheros.com/Drivers.aspx)? Ne vidim tu drajvere koji meni trebaju.

Yes. Konkretnije http://partner.atheros.com/Download.aspx?id=104

Fajl nosi ime AR81FamilyWinSetup_1.0.0.45_WHQL.rar

ivan90BG
31.10.2009, 10:38
^Koji je to update od 20 MB što pričate gore. Ja sam do sada instalirao sve update-e i javio mi se problem u igri Spidermen Web of Shadows (neobjašnjivo seckanje)?

Ja isto imam ploču Asus P5Q Pro i Win 7 je detektovao internet konekciju već pri instalaciji, a posle ni je windows update ponudio noviju verziju dravera. (ja inače nisam instalirao nikakve drajere, sve je ili on već imao ili preko windows update-a)

GordoN
31.10.2009, 10:57
Ne znam sad kako da ga nadjem koji je bio ,stavio sam ga na hide u windows update i ne znam sad kako da ga ponovo prikazem. Ako nadjem ja cu reci

Evo ga update koji je meni napravio gomilu problema

Update for Windows 7 for x64-based Systems (KB974431)

Download size: 20.6 MB

You may need to restart your computer for this update to take effect.

Update type: Important

This is a reliability update. This update resolves some reliability issues in Windows 7. By applying this update, you can achieve better reliability in various scenarios. After you install this item, you may have to restart your computer.

Paladin
31.10.2009, 11:58
Koje probleme ti je taj update napravio? Meni je instaliran 20. oktobra i nešto iza toga sam počeo imati ove probleme sa gubljenjem internet konekcije, mada evo zadnji dan mi radi OK.

Marko93
31.10.2009, 12:15
Ja instalirao to jos 15. oktobra i sve radi kako treba.

GordoN
31.10.2009, 14:45
Na pr, borderlands je seckao zvuk a i sama igra... pes2010, stalker radili previse usporeno iako je framerate dobar. Racunar nije mogao da se podigne ,a da prvo ne udjem i ponovo izadjem iz biosa, win se kocio na nekoliko sekundi itd svasta nesto.Menjao sam compatibility modove za igre, power options, ponovno instaliranje drajvera za graficku. Nista nije pomagalo,dok mi nije palo na pamet da microsoft nije nesto zezn'o nekim svojim "update-om". Onda sam obrisao poslednji koji je instalirao i sve je proradilo.

Paladin
31.10.2009, 15:49
Meni se dešava (mada duže vrijeme, praktično od početka) da se otprilike jednom u 10 dana windows ne podigne već stoji kod logoa, onda resetujem i pita me da li hoću normalan start ili safe mode, ja kažem da hoću normalno i onda se windows podigne, dakle tek iz drugog pokušaja. To mi se desilo nekih 4-5 puta. Kad se prvi put desilo išao sam u safe mode pa sam uradio restore, ali kasije sam vidio da nema potrebe, treba samo normalno podići windows ponovo.

voodoo_
1.11.2009, 19:48
Media Player Classic HomeCinema

Orvel
1.11.2009, 21:12
Мени се при пуштању филмова из MPCHC догађа да самоиницијативно изађе из фулскрина :confused:. Јел се дешава то још неком?

Marko93
1.11.2009, 21:22
^To se cak i meni dogadjalo ranije, jako retko, al nije mi predstavljalo problem, ja ga samo vratim u full screen. Ne znam zasto se dogadjalo, al to ti je svakako najbolji player, jer moze mkv da pusta preko grafe i slicno...

Orvel
1.11.2009, 21:38
Па не представља неки проблем, ал' ме нервира јер понекад се дешава на пар минута а некад се и не дешава. Таман се увалим у фотељу а он ме за**** и цимне ме из исте.

voodoo_
1.11.2009, 21:53
Probaj output na EVR i D3D Fullscreen.

Marko93
1.11.2009, 22:03
Ili kupi bezicnu tastaturu/misa. :D:D:D

Paladin
1.11.2009, 22:43
Koliko vidim VLC još uvijek ne podržava DXVA (HD preko GPU). Sa njim mi 720p uzima oko 10% a 1080p oko 20% CPU. Čudi me da to nisu ubacili.

Ovaj Media Player Classic Home Cinema je zgodan zbog toga što podržava DXVA a ima ga i u x64 verziji (CPU oko 5% bez obzira da li je 720p ili 1080p). Ali mi je slika sa njim u startu tamnija nego što bi trebala biti, tamnija nego u VLC.

internacional 1
2.11.2009, 13:02
Instalirao sam windows 7,update-ovao ga i ostalo.Imam pitanje posto sam cuo da igre konkretno pes 6,pes 09 rade online,ja sam sve namestio za recimo pes 6 portovi odradjeni i sve ali kada udjem na network izbacuje mi obavestenje kao da router ili firewall nije nesto podesen.Ja sam probao i iskljucivao firewall i ukljucivao i opet nista.Da li i sta treba da se jos podesi da bi radilo online kako treba?I imam jos jedno pitanje instalirao sam net framework 1.1 a ostale mi ne da trazi da iskljucim ili ukljucim "turn windows features or on off".Sta tu treba da odradim da bi instalirao sve verzije net framework-a?

Woutan
2.11.2009, 13:46
Eo ovako, naisao sam na jedan problemcic, posto imam dva umrezena kompa, na mom je W7 a na drugom je XP.. problem je u sledecem, sa mog kompa opusteno ulazim u serovane foldere na Kompu na kome je XP, medjutim kada se pokusa uci sa XP na W7 trazi neki USER i PASS:kreza:, ja nam W7 prilikom instalacije i podizanja sistema nikakav pasvord i User nisam postavio... Ne kontam, kada je bio XP na oba sve je radilo super...
da li je moguce da moram administrirati mrezu tj. home network u kome su umrezena dva kompa ?!?!:paranoia:

galebns
2.11.2009, 13:58
Mozda treba da u W7 kod Homegroup podesavanja iskljucis opciju trazenja passworda. Otvori Network and Sharing Center pa desno imas Change Advanced Sharing settings i tu imas izmedju ostalog opciju za password.

Woutan
2.11.2009, 13:59
Eo rijesio sam problem, zbunilo me to sto imaju dva podesavanja za mrezu pa nisam odma skontao koje je bas za ovaj problem... u svakom slucaju hvala...problem rijesen :D:alealeee:

Bata86
2.11.2009, 14:22
Da li je neko čuo za aplikaciju Logon Changer koja menja pozadinu Logon Screena u W7? Video sam to na sajtu crystalxp, baš mi se svidelo pa me interesuje da li je to neko od vas isprobao i da li je bezbedno?

Djordje Turjacanin
2.11.2009, 14:52
Ja sam probao i radi. Utvari ja sam to uradio sa W7 toolkitom koji ima logon screen changer.

Bata86
2.11.2009, 15:33
W7 toolkit je zasebna aplikacija ili to vec ima u W7?

ivanza
2.11.2009, 15:42
W7 toolkit je zasebna aplikacija ili to vec ima u W7?

To je zasebna aplikacija.:)

pezzilla
2.11.2009, 16:31
Preporučljiva ili ne?
Razlozi za/protiv?

ivanza
2.11.2009, 16:41
Preporučljiva ili ne?
Razlozi za/protiv?

Za sta ?

sawo
2.11.2009, 19:40
ja se izvinjavam ako je ovo neko vec pitao

da li je retail verzija , i konacna verzija, tj.ona koja je izasla 22.oktobra

dzonihsv
2.11.2009, 19:41
Jeste.

Nemanja NS
2.11.2009, 19:46
Preporučljiva ili ne?
Razlozi za/protiv?
Preporucljiva, preporucljiva, ima jednu opciju koja sluzi da jadnim porodicnim ljudima koji rade u jednoj maloj firmi iz Redmonda izbije poslednju milijardu deviza iz dzepa i time produbi SEKu i sirenje svinjskog, pileceg i juneceg gripa, a sve to time sto ima jedno, politicki krajnje nekorektno, dugmence na kojem pise "Activate windows"!
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::r ofl:

internacional 1
2.11.2009, 21:02
Instalirao sam windows 7,update-ovao ga i ostalo.Imam pitanje posto sam cuo da igre konkretno pes 6,pes 09 rade online,ja sam sve namestio za recimo pes 6 portovi odradjeni i sve ali kada udjem na network izbacuje mi obavestenje kao da router ili firewall nije nesto podesen.Ja sam probao i iskljucivao firewall i ukljucivao i opet nista.Da li i sta treba da se jos podesi da bi radilo online kako treba?I imam jos jedno pitanje instalirao sam net framework 1.1 a ostale mi ne da trazi da iskljucim ili ukljucim "turn windows features or on off".Sta tu treba da odradim da bi instalirao sve verzije net framework-a?


Moze li neko da mi odgovori na moje pitanje?:D

ivanza
2.11.2009, 21:10
Instalirao sam windows 7,update-ovao ga i ostalo.Imam pitanje posto sam cuo da igre konkretno pes 6,pes 09 rade online,ja sam sve namestio za recimo pes 6 portovi odradjeni i sve ali kada udjem na network izbacuje mi obavestenje kao da router ili firewall nije nesto podesen.Ja sam probao i iskljucivao firewall i ukljucivao i opet nista.Da li i sta treba da se jos podesi da bi radilo online kako treba?I imam jos jedno pitanje instalirao sam net framework 1.1 a ostale mi ne da trazi da iskljucim ili ukljucim "turn windows features or on off".Sta tu treba da odradim da bi instalirao sve verzije net framework-a?

Procedura je da originalne igre Pes6, pes 09 rade bez problema online.:)

Net framework 3.5 sp1.

http://download.microsoft.com/download/2/0/e/20e90413-712f-438c-988e-fdaa79a8ac3d/dotnetfx35.exe

internacional 1
2.11.2009, 23:23
Sta treba tacno da odradim da bi instalirao netframework???


http://img2.imagetitan.com/img2/small/30/30_untitled551.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=30_untitled551.jpg)

Marko93
2.11.2009, 23:43
Pa windows 7 bre vec ima ugradjen .net frmwk, cak sigurno noviji od tog vaseg. Ne moras nista da instaliras.

PsyDuck
3.11.2009, 0:27
nem` pojma koliko vas koristi 'KMPlayer',ali meni pravi grdne probleme... pre je pravio probleme,pa nakon nekoliko dizanja sistema je sam pocninjao normalno da radi,ali sada se samo gubi i puca! znaci-stvar je u tome da iscrtava samo okvir prozora,bez povrsine na kojoj treba da pusti videomaterijal,a kada se pusti preko celog ekrana-pusta film/spot/sta god na 100% velicine bez mogucnosti smanjivanja/uvecavanja iste...!
a da-pri ukljucivanju istog mi izbaci obavestenje 'class not registered'...
da odustajem od koriscenja KMPlejera ili neko ima neko resenje?

problem broj dva-nece da mi instalira aplikaciju 'srpskey'...
obavestenje pri pokusaju instalacije:
'Instalacija srpskey-a nije uspela.
Morate imati administrativne privilegije da biste mogli da koristite ovaj program.

Razlog:Kopiranje programa u System32 folder nije uspelo.'

ivanza
3.11.2009, 0:40
nem` pojma koliko vas koristi 'KMPlayer',ali meni pravi grdne probleme... pre je pravio probleme,pa nakon nekoliko dizanja sistema je sam pocninjao normalno da radi,ali sada se samo gubi i puca! znaci-stvar je u tome da iscrtava samo okvir prozora,bez povrsine na kojoj treba da pusti videomaterijal,a kada se pusti preko celog ekrana-pusta film/spot/sta god na 100% velicine bez mogucnosti smanjivanja/uvecavanja iste...!
a da-pri ukljucivanju istog mi izbaci obavestenje 'class not registered'...
da odustajem od koriscenja KMPlejera ili neko ima neko resenje?

problem broj dva-nece da mi instalira aplikaciju 'srpskey'...
obavestenje pri pokusaju instalacije:
'Instalacija srpskey-a nije uspela.
Morate imati administrativne privilegije da biste mogli da koristite ovaj program.

Razlog:Kopiranje programa u System32 folder nije uspelo.'

KMPlayer 2.9.4.1436 Final kod mene radi ki sat i nema toga class not registered.:)

http://imgcdn.pandora.tv/pan_img/KMP/Download/kmp.exe

toxic
3.11.2009, 1:12
Iskljuci Album Art iz KMP-a i nece prijavljivati gresku.

Banko
3.11.2009, 14:32
Moze li neko da mi objasni kako da instaliram win7 sa USB flesh memorije? tj kako da taj flesh napravim da moze da se bootuje sa njega?
ili ako ima vec tema, da mi okaci link.
hvala.

internacional 1
3.11.2009, 14:37
recite mi kako da nateram win7 da radi kao sp3 tako su mi rekli da moze da se podesi,da bi neke stvari radile online bolje.Znaci gde se to podesava?

internacional 1
3.11.2009, 14:38
recite mi kako da nateram win7 da radi kao sp3 tako su mi rekli da moze da se podesi,posto su mi rekli da rade neke stvari za online bolje sa tim.Znaci gde to da podesim?

A M G
3.11.2009, 14:56
Da li ima neko preporuku za program koji update-uje drajvere na racunaru za ovu verziju Windows-a?

Djordje Turjacanin
3.11.2009, 15:11
Pa windows update.
Imaš onaj UpdateStar on bi trebalo da radi,

A M G
3.11.2009, 15:20
Da, pokusao sam i Windows update, ali iz nekog razloga ne nudi update za Creative Audigy 4 karticu, pa sam drajvere za x64 verziju Windows-a morao po netu da trazim rucno.
Pogledacu Update Star, a voleo bih da jos neko iznese svoja iskustva sa ovom vrstom programa, ako ima takvih. :)

Marko93
3.11.2009, 16:20
Evo nova verzija VLC sa nekim poboljsanjima posebno za Windows 7:

http://www.videolan.org/vlc/

doctor
3.11.2009, 22:34
koji je najbolji program za settings override posto nvidia control panel nece nesto da mi radi. :(

Ma samo ti obrisi drajvere i instaliraj najsvezije :) Imas onaj program... Kako se zvase pomagajte... :)
EDIT: RefreshLock :) Cimni me na PP da ti dam ako ne nadjes :)

doctor
4.11.2009, 0:55
Au, ja sam mislio da ti treba za Refresh Rate, obicno se na to misli kada se kaze override... Nazalost moraces ti lepo da instaliras drajvere...

Željko
4.11.2009, 2:17
Koji downloader za skidanje sa Rapida a da može sam da resetuje ruter?
Skinuo sam zadnju verziju (valjda) Jdownloader-a ali nisam uspeo da podesim resetovanje IP-a a pokušao sam sa par "skripti" što sam našao na netu za HG520s?

internacional 1
4.11.2009, 2:51
Pokusao sam da namestim da imi igre budu kompatabilne sa sp3,jer sam cuo da rade online,ali ni jedna nece vec mi ovo izbacuje.Sta treba da radim da bi radlio online a ovako rade sve ok!!!!

http://img2.imagetitan.com/img2/small/30/30_untitled552.jpg (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=30_untitled552.jpg)

Banko
4.11.2009, 2:57
Koji downloader za skidanje sa Rapida a da može sam da resetuje ruter?
Skinuo sam zadnju verziju (valjda) Jdownloader-a ali nisam uspeo da podesim resetovanje IP-a a pokušao sam sa par "skripti" što sam našao na netu za HG520s?

ja koristim ovaj, mislim da ne ispunjava bash te uslove koje si naveo, ali je ono po principu, samo ubacis linkove i on sam ceka kad ima slobodno pa pocne da skida....

http://www.softpedia.com/get/Internet/Download-Managers/Rapidshare-Auto-Downloader.shtml

Željko
4.11.2009, 3:12
Ne može sam da resetuje ruter? :(

Banko
4.11.2009, 3:21
ne. samo je napravljen tako da odbrojava sam ono kad treba da se ceka izmedju downloada, tako da ubacim 15-20linkova kad legnem da spavam i ujutru gotovo :)

Željko
4.11.2009, 3:52
Izvalio sam što nije htelo... :)

Kucao sam umesto ztonpk ztponk xD

Sad radi... :) Modovi obrišite ako smeta temi..

ahil952
4.11.2009, 11:14
Hoću da instaliram windows 7 pa neznam koji je bolji 32 bitni ili 64bitni za moju konfiguraciju.
KOnfiguracija je
ploča:ASUS M2N-E
4GB DDR2
HDD160GBMAXTOR DINAMO MAX17 7200rpm/8MB SATA II
AMD 4200+ATHLON64x2(dual Core) BOX S AM2
NVIDIA 7600GT 256 MB DDR
NAPAJANJE CHIEFTEC GPS 450W

miša topola
4.11.2009, 11:31
Hoću da instaliram windows 7 pa neznam koji je bolji 32 bitni ili 64bitni za moju konfiguraciju.
KOnfiguracija je
ploča:ASUS M2N-E
4GB DDR2
HDD160GBMAXTOR DINAMO MAX17 7200rpm/8MB SATA II
AMD 4200+ATHLON64x2(dual Core) BOX S AM2
NVIDIA 7600GT 256 MB DDR
NAPAJANJE CHIEFTEC GPS 450W

64bit. verzija imaš dobru konfiguraciju ;)

doctor
4.11.2009, 12:48
a ne bi bilo lose ni da overridujem refreshrate :D jel mozes da mi objasnis kako to da uradim imam monitor acer AL1916W i refreshrate mu je 75hz.

Bolje nemoj. :) Osim na niskim rezolucijama. Mozes da pokvaris nesto... :)

doctor
4.11.2009, 12:49
Hoću da instaliram windows 7 pa neznam koji je bolji 32 bitni ili 64bitni za moju konfiguraciju.
KOnfiguracija je
ploča:ASUS M2N-E
4GB DDR2
HDD160GBMAXTOR DINAMO MAX17 7200rpm/8MB SATA II
AMD 4200+ATHLON64x2(dual Core) BOX S AM2
NVIDIA 7600GT 256 MB DDR
NAPAJANJE CHIEFTEC GPS 450W

64-bit svakako zato sto imas vise od 3GB RAM-a :) A i ta konfa ce da ga tera bez problema...

Budimir_Trajkovic
4.11.2009, 18:27
Iskljucio sam language bar i sada ne umem da ga vratim! Nema ga kada idem na desni klik - toolbars. :n-cc2:
Jedino mogu da menjam keyboard layout iz control panela ili na welcome screenu.
Kako ovo da sredim?

srele70
4.11.2009, 22:24
Instalirao sam Windows 7 Ultimate x64,instalirao najnovije drajvere za maticnu (MSI 790FX) i graficku(ATI 4770).Problem je kada krenem igricu Painkiller-Resurection pojavi mi se upozorenje da moram da promenim Directx ili da instaliram nove drajvere za grficku.Da li neko zna u cemu je problem?:confused:

doctor
4.11.2009, 22:25
kako ipak da pokusam? :)

Ne odgovaram ako pokvaris nesto...
Pokreni program, gore ukljuci opciju On, desno uncheckiraj, odaberi zeljenu rezoluciju i podesi frame rate gore ispod checkboxa... :)

doctor
5.11.2009, 0:14
kako sad da proveri dali mi radi stvarno na 85hz?

EDIT: nece da prihvati vise od 75hz jednostavno nece :(

Pa program je "pametan" ne dopusta vise da ti monitor ne bi "rikn'o" :)

Imas, mislim, u Advanced da podesis da dozvoli sve... :)

toxic
5.11.2009, 12:58
Instalirao sam Windows 7 Ultimate x64,instalirao najnovije drajvere za maticnu (MSI 790FX) i graficku(ATI 4770).Problem je kada krenem igricu Painkiller-Resurection pojavi mi se upozorenje da moram da promenim Directx ili da instaliram nove drajvere za grficku.Da li neko zna u cemu je problem?:confused:
Moras da instaliras i DirectX 9, skini ga sa MS-ovog sajta.

Tornado
5.11.2009, 18:22
a ne bi bilo lose ni da overridujem refreshrate :D jel mozes da mi objasnis kako to da uradim imam monitor acer AL1916W i refreshrate mu je 75hz.

decko ti overrideovanjem refresh rate(kojim nista ali apsolutno nista ne dobijas posto je lcd ekran u pitanju) mozes samo da sj*bes monitor :)

ne treba ti to u zivotu!!:dedica:

btw vecina monitora sad kolko sam video imaju zastitu u sebi tako da nece prikazivati neku rezoluciju ako prevazilazi podesavanja po specifikacijama..

void
5.11.2009, 23:02
e ovako instalirao sam windows 7 64-bitnu verziju i imam problem sa zvukom, konkrentno sa slusalicama, imam zvuk na zvucnicima, ali za slusalice mi prijavljuje da nisu prikljucene. maticna mi je nforce 430 i imam instalirane drivere koje je sam win 7 instalirao. zna li neko sta moze biti problem?

galebns
5.11.2009, 23:58
Jesu slusalice mozda prikljucene na prednjoj strani kucista? Ako jesu probaj da iskljucis/ukljucis opciju "Disable front panel jack detection" ako imas. Meni je to resilo problem sa Realtekom.

void
6.11.2009, 0:19
ma meni je neki soundmax high definition audio, novijih drivera nema, a starije ne prepoznaje. problem je sto mi ne prepoznaje front jack, kad slusalice prikljucim umesto zvucnika pozadi, rade

NIDZA bOj
6.11.2009, 1:36
Iskljucio sam language bar i sada ne umem da ga vratim! Nema ga kada idem na desni klik - toolbars. :n-cc2:
Jedino mogu da menjam keyboard layout iz control panela ili na welcome screenu.
Kako ovo da sredim?

gospodine trajkovicu,resenje je:control panel/clock,language,region/
region,language/keyboards and languages/change keyboards/
lenguage bar/pa stiklirajte docked in the taskbar,pa apply i to je to,nadam se da sam vam pomogao...

galebns
6.11.2009, 2:10
ma meni je neki soundmax high definition audio, novijih drivera nema, a starije ne prepoznaje. problem je sto mi ne prepoznaje front jack, kad slusalice prikljucim umesto zvucnika pozadi, rade

Pa to je to, idi u mikser od SoundMAX, onaj naradzasti zvucnik, pa klikni na ikonicu za podesavanja (kod mene izgleda kao folder fascikla), e tu imas opciju koju sam gore naveo. Probaj.

JerrySRB
6.11.2009, 2:41
Da li da instaliram 32 bitni ili 64 bitni Windows 7 na laptop i desktop racunaru?

Desktop racunar:
Intel P35 Neo
Intel Core 2 Duo E4500 2.20 GHz
nVidia 8800 GTS 320 MB
2 GB RAM
HDD 500 GB

Laptop racunar:
nVidia MCP79D
Intel Dual Core T4200 2 GHz
nVidia GT120M 1 GB
4 GB RAM
HDD 500 GB

Rocker
6.11.2009, 3:27
x64 na oba.

player1
6.11.2009, 9:22
Na tom desktopu ce sasvim lepo raditii 32bitni (zbog 2GB rama).

galebns
6.11.2009, 10:08
^^ Da ali nije samo RAM razlog. Ako je vec proc. 64bitni onda bolje to iskoristiti :)

void
6.11.2009, 12:52
Pa to je to, idi u mikser od SoundMAX, onaj naradzasti zvucnik, pa klikni na ikonicu za podesavanja (kod mene izgleda kao folder fascikla), e tu imas opciju koju sam gore naveo. Probaj.

nece da mi prepozna soundMAX, pokusao sam da ga instaliram sa cd-a koji mi je dosao uz maticnu, pa sam onda pokusao da nadjem noviju verziju na netu, nema ni to.

oasis
6.11.2009, 16:16
kako bi sljakao kod mene win7 ? core2duo 2.90Ghz, 2gb ddr2 800, 9600gt ?
nisam nikad bio na visti nekako mi je bila bljaak, ali mi se dja ova 7mica zbog onog treskanja prozora i to sve,nekako je ispimpovana do max. hvalla

ivanza
6.11.2009, 16:19
kako bi sljakao kod mene win7 ? core2duo 2.90Ghz, 2gb ddr2 800, 9600gt ?
nisam nikad bio na visti nekako mi je bila bljaak, ali mi se dja ova 7mica zbog onog treskanja prozora i to sve,nekako je ispimpovana do max. hvalla

Leteo bi :dzavo: samo ti fali jos 2 gige rama za bezbrizan ugodjaj na W7 64bit jer cim se butuje zna da zauzme 1 gb.:ciao:

Skini sve drajvere za tvoju plocu za W7 i vozi.

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=YwIVDOTcvIMHZdTy&templete=2

ns podzemlje
6.11.2009, 19:54
Leteo bi :dzavo: samo ti fali jos 2 gige rama za bezbrizan ugodjaj na W7 64bit jer cim se butuje zna da zauzme 1 gb.:ciao:

Skini sve drajvere za tvoju plocu za W7 i vozi.

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=YwIVDOTcvIMHZdTy&templete=2

Ja mislim da bi bilo bolje da se drzi za sad XP-a, a kad bude ramisljao o poboljsanju pc-a onda nek predje na W7. Kad malo bolje pogledas sta ti fali kod xp-a, do sad ti je predpostavljam dobro radio,pa ti ja zato toplo preporucujem da se drzis njega... ;) Ako si za sada zadovoljan sa kompom nemoj nista da menjas. A ako budes kupovao bolje delove za pc samo zbog novog windowsa,onda ces uraditi bas ono na sta ljudi iz Microsoft-a racunaju. Konstantno nas teraju da idemo u trosak dal zbog igrica ili windowsa. Opet ovo je moj savet i moje misljenje...

miša topola
6.11.2009, 20:23
Windows 7 Ultimate (http://store.microsoft.com/microsoft/Windows-7-Ultimate/product/5A4B95F4) ništa ne brini. Vrzija je sigurno full ;)

ivanza
6.11.2009, 20:30
Ja mislim da bi bilo bolje da se drzi za sad XP-a, a kad bude ramisljao o poboljsanju pc-a onda nek predje na W7. Kad malo bolje pogledas sta ti fali kod xp-a, do sad ti je predpostavljam dobro radio,pa ti ja zato toplo preporucujem da se drzis njega... ;) Ako si za sada zadovoljan sa kompom nemoj nista da menjas.

Nema sta toliko da ceka. Komp mu je dovoljno snazan da se lepo nosi sa W7. Ne mora nista da menja osim da doda jos 2 gige rama.:)

A ako budes kupovao bolje delove za pc samo zbog novog windowsa,onda ces uraditi bas ono na sta ljudi iz Microsoft-a racunaju. Konstantno nas teraju da idemo u trosak dal zbog igrica ili windowsa. Opet ovo je moj savet i moje misljenje...

Ne moras toliko da ides u sirinu. Ne mora da menja ni jednu komponentu da bi mu W7 radio lepo. Izbegavaj teorije zavere na forumu.:D

Nemanja NS
6.11.2009, 20:58
kako bi sljakao kod mene win7 ? core2duo 2.90Ghz, 2gb ddr2 800, 9600gt ?
nisam nikad bio na visti nekako mi je bila bljaak, ali mi se dja ova 7mica zbog onog treskanja prozora i to sve,nekako je ispimpovana do max. hvalla

Slljakao bi ti i brze od XPa, za pun feeling bi leglo jos 2GB, al' i ovako ima da leti!:alealeee:

Aleksa
6.11.2009, 21:10
Koliko je vama zauzece memorije, kada komp nista ne radi? Ja imam 4GB, i skoro uvek mi je zauzeto 1.2-1.4GB! Da li je to normalno! Nisam primetio usporenje ili bilo sta, nego me interesuje cisto informativno! :)

DAKINS
6.11.2009, 21:13
kako bi sljakao kod mene win7 ? core2duo 2.90Ghz, 2gb ddr2 800, 9600gt ?
nisam nikad bio na visti nekako mi je bila bljaak, ali mi se dja ova 7mica zbog onog treskanja prozora i to sve,nekako je ispimpovana do max. hvalla
win 7 32 radice BOLJE NEGO XP win 7 64 bit radice ok ali ti treba jos 2 gig rama za idealne performanse .
Cisto zbog nepotrebnih troskova za idealne performanse savetujem 32bit

Stefan 5
6.11.2009, 21:37
Ne pisem prvi put u ovoj temi.Javljam se povodom Visual C++ problema sa PES 2010 na Windows 7 Ultimate x 64 . Elem nasao sam resenje problema i ono se sastoji od instaliranja Visual C++ 2005 SP1 x64 verzije. Lepo ja odem na MS sajt skinem tu verziju medjutim ...... Nece da se instalira . Daje neki Windows installer error .Sada treba da skinem windows installler za Windows 7 . Molim vas posaljite linkove ne mogu da nadjem na netu.Unapred hvala.

richa
6.11.2009, 23:06
Koliko je vama zauzece memorije, kada komp nista ne radi? Ja imam 4GB, i skoro uvek mi je zauzeto 1.2-1.4GB! Da li je to normalno! Nisam primetio usporenje ili bilo sta, nego me interesuje cisto informativno! :)

Isto toliko...

Stefan 5
7.11.2009, 17:10
Ne pisem prvi put u ovoj temi.Javljam se povodom Visual C++ problema sa PES 2010 na Windows 7 Ultimate x 64 . Elem nasao sam resenje problema i ono se sastoji od instaliranja Visual C++ 2005 SP1 x64 verzije. Lepo ja odem na MS sajt skinem tu verziju medjutim ...... Nece da se instalira . Daje neki Windows installer error .Sada treba da skinem windows installler za Windows 7 . Molim vas posaljite linkove ne mogu da nadjem na netu.Unapred hvala.

Nazalost moram da citiram sam sebe .Da li iko ima neko resenje?

ivanza
7.11.2009, 17:20
Nazalost moram da citiram sam sebe .Da li iko ima neko resenje?

Da li si apsolutno siguran da imas dobru verziju W7 64bit ? Kod mene Pes 2010 radi bez problema.:)

Stefan 5
7.11.2009, 17:35
Da li si apsolutno siguran da imas dobru verziju W7 64bit ? Kod mene Pes 2010 radi bez problema.:)

Hmmm naterao si me da porazmislim . Zamisli covek mi je instalirao finalnu verziju koja ima sve verzije Windowsa 7u 32 bitnoj i 64bitnoj verziji. Ali OS stvarno dobro sljaka i svaka igra radi.

optimus_prime
8.11.2009, 12:40
Evo ja cu da vam prosledim original za neki dan, doduse Proff, ali za serijski i za ostalo cete morati sami da se snadjete, znaci netaknuta kopija koju ja koristim doduse kod mene ima original ser. Poz.

boki!!!
8.11.2009, 21:24
e ovako:posto nisam mogao da se diskonektujem sa interneta restartovao sam kompjuter i nakon toga vise ne mogu da ga upalim?pri paljenju izlazi mi da je windows ostecen i 2 opcije:-start windows normaly(kada izaberem to izbaci mi crni ekran) i jos jedna opcija koju kada izaberem kaze da ne moze da popravi windows i da posaljem poruku majkrosoftu
kada pokusam da ponovo instaliram 7-micu sa istog diska sa kog sam i prvog puta instalirao uradi prvi deo i nece dalje
jel zna neko sta mogu da uradim?
hvala

miša topola
8.11.2009, 22:22
Izgleda da ti je Windows 7 loše narezan na disk.

Marko93
9.11.2009, 13:19
A da li bi na ovaj RTM mogao kasnije da se instalira SP1?

DAKINS
9.11.2009, 13:25
To cemo saznati tek kad izadje sp1... Ali u principu ako zaboravimo eventualni lekic moze sigurno jel RTM= final

miša topola
9.11.2009, 13:29
Windows 7 SP 1 je najavljen za jesen 2010. godine.

pejoni
9.11.2009, 13:36
Pozz ljudi imam win 7 ultimate 64 bit. Svi programi mi rade odlicni ali problem je sa igricama a imam ih ukupno 4. To su PES 10, RE5, NFS shift i FIFA manager 10. Sve igrice mi koce bas ubijaju. Pes mi koci i na low podesavanjima. Takodje sve igrice sem pesa mi nisu preko celig ekrana. Kada udjem u podesavanja rezolucije u samoj igri nijedna nema rezoluciju koja meni treba a to je 1366x768. Inace koristim ASUS k50 ab. Konfiguracija je:1) CPU AMD turion x2 2.2 Ghz 2) ram 4 GB 3) GPU ATI radeon hd 4570 hd 512 MB. Da li je realno da koce na ovoj konfiguraciji i kako bih mogao da resim problem sa rezolucijom. Unapred hvala

Marko93
9.11.2009, 13:39
^Jesi instalirao drivere za graficku?

pejoni
9.11.2009, 13:46
Da. Skinuo sam bas sa asusovog sajta za moj model lap topa

Marko93
9.11.2009, 13:49
^Ne znam sta da ti kazem.

Ja sam igrao CS:Source na laptopu sa slabijom grafickom od tvoje (4300) i sve je radilo odlicno, u full screen, bas u toj rezoluciji koju pominjes.

Naravno, ja sam instalirao Win7 na taj komp.:D:D:D

NIDZA bOj
9.11.2009, 22:39
ja imam problem,kada pokrenem amd cpuINFO,dobijem ovu poruku,amd tool driver failed to load.Exiting amd cpuINFO,sta da radim???http://www.sk.rs/forum/C:/Users/Nidza_boy/Desktop/Untitled.png

Marko93
9.11.2009, 22:48
^A sta ti treba?

Pokusaj sa CPU-Z ili kupi Intel procesor...

NIDZA bOj
9.11.2009, 23:43
^A sta ti treba?

Pokusaj sa CPU-Z ili kupi Intel procesor...


ama,koji intel,cpuz imam,ali hocu amd cpu info!!!!jel neko ima resenje???

doctor
10.11.2009, 23:26
ama,koji intel,cpuz imam,ali hocu amd cpu info!!!!jel neko ima resenje???

Ala si ti naporan, koristi CPU-Z... bre :)

Vuckovic Veljko
10.11.2009, 23:48
Imam problem sa novim Windows operativnim sistemom. Naime fino sam sve instalirao i spremio se za rad na racunaru kad se odjednom racunar bez ikakve naznake ugasio! Kad sam opet upalio racunar ponudio mi je safe opciju i start windows normaly. Neko vrijeme sam nastavio da radim na racunaru i opet se bez upozorenja ugasio... Istina je da sam prije reinstalacije dodao jos 1gb rama prije reinstalacije ali cisto sumljam da sam mogao bilo sta hardverski ostetiti tim postupkom nisam tolko trapav :(

ivanza
10.11.2009, 23:52
Imam problem sa novim Windows operativnim sistemom. Naime fino sam sve instalirao i spremio se za rad na racunaru kad se odjednom racunar bez ikakve naznake ugasio! Kad sam opet upalio racunar ponudio mi je safe opciju i start windows normaly. Neko vrijeme sam nastavio da radim na racunaru i opet se bez upozorenja ugasio... Istina je da sam prije reinstalacije dodao jos 1gb rama prije reinstalacije ali cisto sumljam da sam mogao bilo sta hardverski ostetiti tim postupkom nisam tolko trapav :(

Proveri komp sa prime95 ili orthos za svaki slucaj na nekoliko sati. Postoji mogucnost da se dodata memorija nesto ne vari sa tvojom plocom. Ako programi izbace greske onda je to to.

http://www.eocfiles.com/bdc86eb1ed2989c30dcd1902e84939ae/motherboard/utilties/p95v258.zip

http://sp2004.fre3.com/beta/orthos_exe_20060420.cab

Vuckovic Veljko
11.11.2009, 0:09
Probao sam ovaj prvi program al mi se prije pretrage ugasio racunar, pa sam izvadio ovaj novi ram i probacu da radim bez njega da vidim oce li se problem nastaviti. AKo se nastavi postoji li nacin da se ovaj ram ipak nekako podesi i iskoristi?

ivanza
11.11.2009, 0:17
Probao sam ovaj prvi program al mi se prije pretrage ugasio racunar, pa sam izvadio ovaj novi ram i probacu da radim bez njega da vidim oce li se problem nastaviti. AKo se nastavi postoji li nacin da se ovaj ram ipak nekako podesi i iskoristi?

Koji ti je ram vec bio u kompu a koji si dodao (tacno ime, brzina, latencija) ?

Vuckovic Veljko
11.11.2009, 0:28
U pitanju je patriot memorija PSD21G8002 na 800 mhz stim da su ostale bile na nizoj frekvenciji (mislim da su na 667) ali sam mislio da se frekvencija automatski smanjuje kad je prevelika...

Nikola16789
11.11.2009, 22:33
jedan problemcic, pokusavam da pokrenem .exe, medjutim, ne dozvoljava mi, prijavljuje ovo.
http://img687.imageshack.us/img687/4483/capture2jd.jpg (http://img687.imageshack.us/i/capture2jd.jpg/)

a kad isti zelim da obrisem, prijavljuje ovo:
http://img81.imageshack.us/img81/5096/captureh.jpg (http://img81.imageshack.us/i/captureh.jpg/)

Bash je cudno s obzirom da sam ja jedini korisnik i administrator i imam sva moguca i nemmoguca prava...

kako da popravim ovo?

Sass Drake
12.11.2009, 0:31
Ukoliko pristupaš instalaciji programa koja je napravljena u XP-u, ne gine ti preuzimanje vlasništva.

Nikola16789
12.11.2009, 0:56
Ukoliko pristupaš instalaciji programa koja je napravljena u XP-u, ne gine ti preuzimanje vlasništva.

ne kapiram bash shta treba da uradim da bi ovo rdilo, s obzirom da sve drugo radi samo 2 fajla zezaju i mogu im pristupiti jedino iz safe moda. tamo sam ih i obrisao, ponovo sam skinuo instaler sa interneta pokrenuo instalaciju i instalacija se zabola kad je doshao do ta 2 fajla koja treba da instalira. Kao da je negde zapamtio da su ta 2 fajla zabranjena, pa sad ne da ni da se instaliraju...svashta

Crni021
12.11.2009, 1:15
Molim za pomoc

Treba da polazem vozacki ispit i u skoli dobio testove na cd-u ali kad sam probao da instaliram izbaci mi:
"The version of this file is not compatible with the version of Windows you're running. Check your computer's system information to see whether you need an x86 (32-bit) or x64 (64-bit) version of the program, and then contact the software publisher."

Guglanjem sam dosao do toga da se to navodno resava sa virtual drive ili virtual XP programima innstalirao sam i to ali se potpuno pogubio onda i ne znam kako da ih koristim.
Moze li neko ukratko da objasni sta da radim da pokrenem taj program sa testovima pomocu virtuala ili nekim drugim putem?

Off topic
Ili jos bolje da li neko zna gde se mogu skinuti validna pitanja i odgovori za polaganje vozackog ispita?

uros@3D
12.11.2009, 1:20
Molim za pomoc

Treba da polazem vozacki ispit i u skoli dobio testove na cd-u ali kad sam probao da instaliram izbaci mi:
"The version of this file is not compatible with the version of Windows you're running. Check your computer's system information to see whether you need an x86 (32-bit) or x64 (64-bit) version of the program, and then contact the software publisher."

Guglanjem sam dosao do toga da se to navodno resava sa virtual drive ili virtual XP programima innstalirao sam i to ali se potpuno pogubio onda i ne znam kako da ih koristim.
Moze li neko ukratko da objasni sta da radim da pokrenem taj program sa testovima pomocu virtuala ili nekim drugim putem?

Off topic
Ili jos bolje da li neko zna gde se mogu skinuti validna pitanja i odgovori za polaganje vozackog ispita?

Hmmmm... To su ti nepogodnosti 64bitnih sistema, neke 32bitne aplikacije jednostavno ne mogu da rade u njima. Probaj da u compatibility modu namestis neki drugi rezim (napr. win xp ili win 98 ili tako nesto).

Crni021
12.11.2009, 1:27
Hmmmm... To su ti nepogodnosti 64bitnih sistema, neke 32bitne aplikacije jednostavno ne mogu da rade u njima. Probaj da u compatibility modu namestis neki drugi rezim (napr. win xp ili win 98 ili tako nesto).
To je prvo sto sam probao ali nije uspelo.
Btw program je veoma star (1999.) i mislim da nije ni 32bitna nego 16bitna aplikacija

Marko93
12.11.2009, 1:34
^Epa veca je verovatnoca da je to, jer 64-bitni sistemi ne podrzavaju 16-bitne aplikacije... sto ovi 32-bitni podrzavaju.

player1
12.11.2009, 10:09
Zato ja kazem, da ako imas 2-3GB rama, da je bolje ostati na 32 bita zbog kompatibilnosti. Vise dobijas, a realno ne gubis nista.

Meni na primer ISDN modem uopste ne radi pod 64bit sistemom. Srecom imam dual boot sa XP, kad zatreba.

Nikola16789
12.11.2009, 10:37
jedan problemcic, pokusavam da pokrenem .exe, medjutim, ne dozvoljava mi, prijavljuje ovo.
http://img687.imageshack.us/img687/4483/capture2jd.jpg (http://img687.imageshack.us/i/capture2jd.jpg/)

a kad isti zelim da obrisem, prijavljuje ovo:
http://img81.imageshack.us/img81/5096/captureh.jpg (http://img81.imageshack.us/i/captureh.jpg/)

Bash je cudno s obzirom da sam ja jedini korisnik i administrator i imam sva moguca i nemmoguca prava...

kako da popravim ovo?

ljudi, ima li neko ideju kako da sredim ovo, aplikacija mi uzasno treba :)

johny88
12.11.2009, 14:31
da li postoji drajver za laserski stampac canon lbp 2900 64-bitnu verziju win 7?!? na canonovom sajtu ima samo za xp x64, a za win7 ima samo za 32 bita....od ovoga mi zavisi prelazak na win 7 x64...

miša topola
12.11.2009, 15:06
da li postoji drajver za laserski stampac canon lbp 2900 64-bitnu verziju win 7?!? na canonovom sajtu ima samo za xp x64, a za win7 ima samo za 32 bita....od ovoga mi zavisi prelazak na win 7 x64...

Možeš da instaliraš drajver preko Device Managera. Ja sam tako instalirao drajvere za sve uređaje.

GordoN
12.11.2009, 15:11
da li postoji drajver za laserski stampac canon lbp 2900 64-bitnu verziju win 7?!? na canonovom sajtu ima samo za xp x64, a za win7 ima samo za 32 bita....od ovoga mi zavisi prelazak na win 7 x64...

Uzmes instaliras onaj drajver sa cd-a sto si dobio uz stampac. Ja sam tako uradio i radi.

:ciao:

Woutan
12.11.2009, 16:22
ljudi, ima li neko ideju kako da sredim ovo, aplikacija mi uzasno treba :)

ja sam imao slican problem sa Corelom, nije htjeo da mi ga pokrene i rekao mi da prvo mora da ga pokrene administrator kako bi ostali Useri mogli da urade isto... Probaj na desnim na ikonicu programa koji pokreces pa Properties-->compatibility pa u dnu imas da cekiras "Run this program as an administrator" cekiraj to i probaj...ako nije to....nemam pojma :confused::(

johny88
12.11.2009, 18:25
Uzmes instaliras onaj drajver sa cd-a sto si dobio uz stampac. Ja sam tako uradio i radi.

:ciao:
prijatelju jesi siguran da moze tako...izgubio sam disk od stampaca, a sa sajta canona drajveri ne rade...dzebe sam instalirao 64 bita...koja sam budala!!!

GordoN
12.11.2009, 18:34
Izvini brate, pogresio sam . Isti dan sam na dva racunara instalirao 32bit i 64bit verziju win7. Samo sto sam stampac instalirao na ovaj 32bitni, pa sam pomesao.Izvini ,jos jednom.

Predrag Stankovic
12.11.2009, 21:28
To je prvo sto sam probao ali nije uspelo.
Btw program je veoma star (1999.) i mislim da nije ni 32bitna nego 16bitna aplikacija
Skini i instaliraj XP mode (http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx) pa preko njega teraj program ili ako ti je lakse instaliraj VMware workstation ill VirtualBOX, i na virtualnoj mašini instaliraj XP i teraj program , tako uglavnom ljudi izlaze na kraj sa "Baksuz" programima koji neće da rade pod sedmicom a zatrebaju im

Zenskarosh
14.11.2009, 0:27
Ljudi moze pomoc...Obarao sam sistem,i kad sam hteo da dignem trazi mi serijski kod,ja unesem onaj sa kompa,shto sam dobio uz cd i komp,ali nevidim zadnja dva broja,obrisala se..I kliknem next,kaze da ne valja..Ja opet nekst,i ono udje,dignem sis...sve radi,ali pise u my computer da traje samo 30 dana..Shta da radim..Zvao sam servis,kazu da nisu odgovorni,i da ne mogu da mi pomognu...?!?!?!!!! Ako neko zna kako aktivirati neka kaze..Pozzz

miša topola
14.11.2009, 0:30
Ljudi moze pomoc...Obarao sam sistem,i kad sam hteo da dignem trazi mi serijski kod,ja unesem onaj sa kompa,shto sam dobio uz cd i komp,ali nevidim zadnja dva broja,obrisala se..I kliknem next,kaze da ne valja..Ja opet nekst,i ono udje,dignem sis...sve radi,ali pise u my computer da traje samo 30 dana..Shta da radim..Zvao sam servis,kazu da nisu odgovorni,i da ne mogu da mi pomognu...?!?!?!!!! Ako neko zna kako aktivirati neka kaze..Pozzz

Pa jedino ti ostaje mogućnost da napraviš sve kombinacije za ta dva poslednja (nisu zadnja) broja ;)

Traži od nekog druga DVD sa Windows 7 koji ima cd key

Zenskarosh
14.11.2009, 0:51
Pa jel moze neko od vas da mi posalje neko resenje ako ima....???Nemam od koga da uzmem drugi cd..Hvala

DonCorleone91
14.11.2009, 1:00
Glupo je da kucas druhy cd-key ako imas original....probaj 99 puta, toliko kombinacija imas sa ta tri broja. Moze da ti oduzme maksimalno pola sata. A ako ne mozes microsoft da zoves, mozda oni mogu nesto da urade po tom pitanju :)

Zenskarosh
14.11.2009, 2:25
Fali vise brojeva..Tri broja izgleda...Skroz je izgrebano,ne vidim nista..Ako imate resenje,recite..Hvala unapred!!

johny88
14.11.2009, 12:33
Izvini brate, pogresio sam . Isti dan sam na dva racunara instalirao 32bit i 64bit verziju win7. Samo sto sam stampac instalirao na ovaj 32bitni, pa sam pomesao.Izvini ,jos jednom.
milsim bas ti hvala znas....:D nema veze naviko sam da brisem i instaliram sisteme i programe iznova i iznova

chupkeforever
14.11.2009, 13:56
Ja imam problem, cesto hoce da mi zakoci na 2 3 sekunde, kad igram GTA IV kad auto vozim levo i desno na a i d mi koci svaki put kad pretisnem dugme, dok kad vozim na strelice nece... sta da radim??

miša topola
14.11.2009, 18:35
Ja imam problem, cesto hoce da mi zakoci na 2 3 sekunde, kad igram GTA IV kad auto vozim levo i desno na a i d mi koci svaki put kad pretisnem dugme, dok kad vozim na strelice nece... sta da radim??

Prvo napiši koju konfiguraciju imaš.
Windows 7 ne radi isto na 1GB i na 2GB RAM memorije. A da ne pričamo o Grafičkoj kartici koja je potrebna za takve igre poput GTA4 :)

chupkeforever
14.11.2009, 20:01
Prvo napiši koju konfiguraciju imaš.
Windows 7 ne radi isto na 1GB i na 2GB RAM memorije. A da ne pričamo o Grafičkoj kartici koja je potrebna za takve igre poput GTA4 :)

toshiba qosmio f50-108

intel 2*2.3
ram 3 g
grafcika ge force 9700 gts 512 mb

miša topola
14.11.2009, 20:05
toshiba qosmio f50-108

intel 2*2.3
ram 3 g
grafcika ge force 9700 gts 512 mb

Možda ti je preopterećana RAM memorija. Šta ti radi još od programa u pozadini?

šta ti znači to 2*2.3 :)

chupkeforever
14.11.2009, 20:09
Možda ti je preopterećana RAM memorija. Šta ti radi još od programa u pozadini?

šta ti znači to 2*2.3 :)

zaboravio sam da napisem Ghz :D Pa, nema toga punog, ali mi je cudno jer mi ne secka kad vozim na strelice, nego samo na awsd... Ali nema to veze... Desi mi se da mi nekad ubaguje komp na 2 3 sekunde, sto me strasno nervira, jer mi se to nije desavalo na visti... Nzm, da li ima neke veze sto su mi svaki deou lap optimizovani za vistu???

NIx Car
14.11.2009, 20:46
e ovako kum je na svoj komp instalirao 7cu. kako da stavi toolbar na desktop kao sto moze i na winu xp

ivanza
14.11.2009, 21:03
Kada budem (vrlo uskoro:dzavo:) sa Intel C2D + ddr2 platforme presao na Amd AM3 platformu (Amd Phenom II X4 9xxBE + ddr3) da li ce desiti sledece :

1. W7 64bit ce se prilagoditi novim komponentama

2. Ne gine mu reinstall (za koje verujem da je najlogicniji i najverovatniji izbor).

wolfgm
14.11.2009, 23:19
Imajući odavno iskustvo sa raznim windowsima, predlažem ti reistal. Proizvođači procesora redlažu reinstal kada između procesora postoji generacijski jaz, a ti si uzeo konkurenta, zamenio ploču...pa pre zbog toga svega čipset ploče drugačiji, što može dovesti do ogromni problema (čuveni BosD).

Tornado
15.11.2009, 1:13
gle moze da se desi ali ne mora da znaci... ja sam svojevremeno prebacio hdd sa jedne konfiguracije na Pentium3 konfu(znaci.. staro 10 godina :D) i nije bilo problema...

pobrishi sve drivere i lepo instaliraj nove i verovatno nece biti problema...

ako bude tek onda reinstaliraj mada je najverovatnije da ce raditi bez problema :)

Zenskarosh
15.11.2009, 16:32
Ljudi molim cas za reshenje..Treba mi serial key za windows 7 64-bita...Traje mi mozda jos par dana..Moj se izgrebao na kucishtu,a onaj na papiru sam izgubio..HITNO JE...Hvala unapred.. pozzzzz

Djordje Turjacanin
15.11.2009, 16:44
Ako je original zovi tehničku podršku MS-a, a ako nije pa snađi se malo. Ovdje je piraterija zabranjena.

Banko
15.11.2009, 18:05
jel moze neko da mi kaze koji od sledecih "lekica" je najbolji?
7Loader by Hazar 1.5
Loader 1.6.1d
Loader v1.7.3 by Daz

za Ultimate verziju 6.1.7600.16385 (7600) 64bit

NIx Car
15.11.2009, 18:13
Tako nesto trebas da pitas na PM a ne ovako javno. al ajde... koji god uzmes misli da nes pogresiti

chupkeforever
15.11.2009, 18:15
7loader

Psycho13
15.11.2009, 20:10
Ljudi gde su podesavanja za ruter,odnosno kako da ukljucim NAT?

ivan90BG
15.11.2009, 22:16
Jel neko probao da igra GTA San Andreas na 7600 64bit. Kod mene igra neće da se pokrene. Kao exe fajl se pokrene, windows izgubi aero i onda se aero vrati a od igre ništa. Jel ima neko rešenje za ovo.

unique93
15.11.2009, 22:42
probaj da stavis u compatibility mode za xp ili vistu...

ivan90BG
15.11.2009, 23:45
Proradio je kad sam stavio režim za win 98, probaću još neke opcije.

Banko
16.11.2009, 0:50
Tako nesto trebas da pitas na PM a ne ovako javno. al ajde... koji god uzmes misli da nes pogresiti

pa ok, nisam nesto povredio pravilnik, koliko mi se cini? :icon_scra
no, hvala u svakom slucaju :)

p.s. stavicu u tag

johny88
16.11.2009, 1:49
da li je normalno da mi se win7 x64 dize 10 sekundi sporije od 32-bitne verzije?

unique93
16.11.2009, 12:52
jeste:D

petrixs123
16.11.2009, 15:54
LJudi imam jedno pitanje.Ovo sto su nedavno javili da je windows 7 napokon gotov to znaci da ima sve mogucno sti kao windows xp i to posto moj drug je imao odavno windows 7 i nije mu radilo dosta igrica(sve piratske i neke original), pa sad ovaj nov gotov windows 7 da li on isto dako deluje na igre.Ili je sve u redi ja mislim da jeste cim je gotov.Pa da li da ga instalila.:icon_scra

petrixs123
16.11.2009, 16:00
meni su radile super igrice i na beti, a za neki dan cu verovatno ubaciti i tu finalnu verziju pa da isprobam. Ne bi trebalo to da mu se desava sa finalnom verzijom, ja prvi put cujem da se to uopste nekome desilo :eek:
Znaci sa tom finalnom verzijom bice sve u rediu kao i na widows xp.

petrixs123
16.11.2009, 16:10
trebalo bi, ako hoces javicu ti za 2-3 dana kad instaliram finalnu verziju kod mene kako rade igrice.
e moze ako ti nije problem pa mi javi na pm

chupkeforever
16.11.2009, 16:19
ok. Cim ubacim windows 7 final version i isprobam igrice javljam ti ;) sad trenutno imam beta build 7100 i sve igrice rade savrseno ako ti to nesto znaci

Ja imam windows 7 RTM, i da vam kazem da ima dosta bagova kod igrica, pre svega GTA IV i PES 2010

Djordje Turjacanin
16.11.2009, 16:59
Meni su radila obadva na finalnoj verziji/to jest RTM)

DAKINS
16.11.2009, 19:16
u cemu je razlika izmedju RTM i retail verzije?
nema je

toxic
16.11.2009, 19:21
u cemu je razlika izmedju RTM i retail verzije?
RTM je finalna verzija samog OS-a. Ovo drugo je vezano za licenciranje, postoji OEM i Retail verzije. OEM se moze instalirati samo na jednom kompu, odnosno, ako kupis novi komp i hoces da instaliras legalni OEM Win sa predhodnog kompa nece da moze. Retail licencu mozes da prenosis sa kompa na komp, naravno samo jedan u isto vreme, i naravno bolesno je skupa:D.

petrixs123
17.11.2009, 10:03
RTM je finalna verzija samog OS-a. Ovo drugo je vezano za licenciranje, postoji OEM i Retail verzije. OEM se moze instalirati samo na jednom kompu, odnosno, ako kupis novi komp i hoces da instaliras legalni OEM Win sa predhodnog kompa nece da moze. Retail licencu mozes da prenosis sa kompa na komp, naravno samo jedan u isto vreme, i naravno bolesno je skupa:D.
11000 hiljkada

optimusprime
17.11.2009, 15:31
nekidan ubacio novo cedo cika bila,imao problema sa zvukom preko hdmi kabla,spdif mi radio normalno,samo sam u biosu promjenio prioritete i sad sve funkcionise,instalirao nfs shift,jedino sam morao da ubacim dx9 ,posto mi je grafa 9600gt i igra radi normalno,danas cu da probam grid i jos par naslova pa vam javim. Jedino nisam nasao nod 64bitni da mi radi potpuno,imal ko preporuku? hvala
I da nasao sam 7cu na warez ,na jednom disku je 32 i 64 verzija samo u toku instalacije izaberes koja ti odgovara.

DarkNemos
17.11.2009, 16:16
Znam da sam video negde opciju da se iskljuci zatamnjivanje ekrana kada mi izbaci onaj Yes/No na User Account Control ali ne mogu nigde da ga nadjem.

Ocu i dalje da me pita ali samo da ne zatamnjuje ekran. Ima neko ideju?

treci
17.11.2009, 23:40
Imam problem sa win 7 x64. Ne vidi mi dvd rw i virtuelne drajvove. Problem je nastupio kada sam instalirao eset smart security 4 (pre toga sam imao kasperskog). Nema ni u safe modu. Ako neko zna kako ovo da se namesti neka pomaze?

treci
18.11.2009, 0:19
Prepoznaje ih u device manageru, ali stoji onaj zuti trougao sa znakom uzvika na uredjajima. Kad ubacim neki butabilan disk i restartujem komp sve normalno ide sto znaci da je do wina. Necu valjda zbog ove gluposti morati da formatiram disk i ponovo dizem sistem:n-cc2::nov_mad2:

edit:

kada si instalirao word imao si negde u opcijama da biras sta ces da instaliras

treci
18.11.2009, 0:35
To sam prvo odradio i nije pomoglo. Problem sam resio posle malo duzeg guglanja i nasao ga ovde http://support.microsoft.com/?scid=kb;en-us;314060&x=12&y=13

miša topola
18.11.2009, 15:22
Obaveštenje

Propusti u Windows 7
Kompanija Microsoft je potvrdila da trenutno radi na zakrpi za sigurnosni propust u protokolu za deljenje datoteka Server Message Block. Propust koji je napravila kompanija pogađa Windows 7 i Windows Server 2008 Release 2, a može da bude iskorišćen za rušenje kompjutera s' udaljene lokacije.

izvor Blic

vojopd
18.11.2009, 22:41
kad pokusavam instalirati call of duty 2 npr...izbaci mi neki prozor:
go online to solve problems
close application...probao sam print screen da uzmem da vam pokazem sliku ali ne moze....kako da igram igrice kad stalno to izbacuje?

Tornado
19.11.2009, 14:08
kad pokusavam instalirati call of duty 2 npr...izbaci mi neki prozor:
go online to solve problems
close application...probao sam print screen da uzmem da vam pokazem sliku ali ne moze....kako da igram igrice kad stalno to izbacuje?

zato sto je prastara igra.. probaj sa compatibility modom.. ako to ne radi imas XP mode. a ako ti bude zabadalo sa time.. jbg. instaliraj stariji win. D:

Beagle
19.11.2009, 16:59
Ja imam malo banalan problem sa x64... Ponekad se desava da se mreza zaglupi kada startujem Win i ne prepoznaje da je modem povezan na net (Thompson kablovski, povezan preko Etherneta) i moram da idem u Network and Sharing Center pa da refresujem konekciju par puta... Nije Bog zna koliki problem, ali ume da bude dosadan.

vojopd
20.11.2009, 0:49
necete vjerovati...ali ukljucio sam mikrofon i rade sve igrice xD

brancko
20.11.2009, 12:14
HAHAH :D
WINDOWS 7 sa jednom ili dve particije ?