PDA

Prikaži potpunu verziju : Windows 7 (x86)


Strane : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12

unique93
1.1.2010, 14:14
meni od pritiska na dugme do boot-a treba ~30 sekundi...jel to puno i jel moze nekako da se ubrza(to ja mislim zavisi od ploce)...
konfiguracija je
intel dual coore e2180 2ghz
asus p5v x se
2gb ddr2 rama... jel moze to nekako da se ubrza :D

RUSuper
1.1.2010, 14:22
Zar vam je komp toliko u krvi da ne mozete da sacekate 1 min da se podigne OS.Meni nesto ispod 30-tak sec se podize OS i nem pojma zasto bih zeleo da se dize brze.Nekada na XPu kad imam dosta virusa,OS se podizao i do 3-4 min :rofl:

dzonihsv
1.1.2010, 14:41
Što se opterećuješ oko toga. Niko te ne juri, nikog ti ne juriš... U pravu je RUSuper, iskuliraš i uživaš.

A ujedno, to je ok vreme.

wolfgm
1.1.2010, 15:16
Teorecki može da dobiješ 1-5 sekundi tj da preko recimo Windows 7 Manager očištiš nepotrebne podatke i defragmentuješ Registrz bazu, defragmentuješ particije, iskljućiš Aero..., ali čemu sve to

DAKINS
1.1.2010, 15:32
Enable SATA disk advanced function to improve performance
Disible auto-detection of IDE drivers during startap ..tu dobijes najvise vise od ciscenja defragmentacije i malo sam cackao po biosu i sve zajedno sam 8 do 10 sek skratio vreme vise od toga nema sanse.

flamingos
1.1.2010, 17:03
moze i mnogo manje vreme startupa,al zahteva i money i dobar hardver tacnije ssd(solid state drive)

Haker95
1.1.2010, 18:42
Da li postoji ikakva sansa da mi Vista radi bolje od sedmice? Ipak je izasla ranije, nisu postojali ni dual core procesori. Sto se tice SSD-a, oni jos uvek ne mogu da se nabave u Srbiji.

flamingos
1.1.2010, 18:49
ko ti kaze da nemogu da se nabave u srbiji kad ih ima kolko hoces od 64gb ssd

DAKINS
1.1.2010, 18:53
Nema .
Da kazem sta je po meni je minimum da bi win 7 / vista radili idealno 2 gb rama za win 7 podrzana grafika .Dual core 1.6ghz .Za 64 bit 4 gb rama sve ostalo radice ali uvek ce biti nekog ogranicenja pa makar u igricama .
Posto kompjuter koji nema te uslove i ovako nece pokrenuti neke najnovije igrice nece se nista izgubiti ako se ostane na xp sem sto ce raditi bolje .

Djordje Turjacanin
1.1.2010, 18:55
Vista 99% neće raditi bolje od 7-mice. Inače kako nisu postojali DC-ovi 2007. godine kada je Vista izašla?
DAKINS:
Hm, ne znam šta da ti kažem. MEni je W7 išao na Celeron 430 1,8 Ghz 1 GB RAM-a i Intelovu integrisanu 82945G (vidi znam je i napisati) grafičku sa 128mb vRAM-a i radio je sa uključenim Aerom odlično. Igre novija naravno nisam mogao igrati kao i na XP-u. Sve ono što je radilo sa XP-om je raidlo i sa 7-micom.

flamingos
1.1.2010, 19:06
sta je ovo (http://atom.rs/?sid=2068)@dakins i haker nema a?

a sta je ovo?

DAKINS
1.1.2010, 19:08
Rekao sam idealno i stavio sam i ja mom drugu na njegov zahtev win 7 i na nesto slabiju konfiguraciju posle 7 dana je nazad trazio xp i isto je mogao sve sem sto mu je kompjuter bio usporen

Haker95
1.1.2010, 19:12
Ne znam, kad sam trazio na Googlu nije ih bilo, npr. Desk, Pakom, PC centar...

SyoncMaster
2.1.2010, 21:50
Zelim da instaliram ovo cudo da vidim kako izgleda (posto sam jos na XPu :D )
zanima me samo da li ce raditi na:
intel Celeron 2.5GHz
1GB DDR2
8400GS 512MB GDDR2
.....???

Djordje Turjacanin
2.1.2010, 21:55
Radiće dobro. Imaš 1GB imaš grafičku, imaš procesor.

SyoncMaster
2.1.2010, 22:28
Imam sve..Ali ko da imam ENIAC , a ne PC..XD

Dule-DJ
3.1.2010, 2:34
Zasad sam i više nego zadovoljan sedmicom ali...

Dešava mi se jako čudna stvar, kada hoću da gledam pojedine video sadržaje na netu traži mi Windows Media player 11 kojeg naravno ne mogu da instaliram jer je samo WMP 12 kompatibilan sa 7-icom.

Zar je i to moguće, da traži stariju verziju :confused:

RUSuper
3.1.2010, 3:37
Zasad sam i više nego zadovoljan sedmicom ali...

Dešava mi se jako čudna stvar, kada hoću da gledam pojedine video sadržaje na netu traži mi Windows Media player 11 kojeg naravno ne mogu da instaliram jer je samo WMP 12 kompatibilan sa 7-icom.

Zar je i to moguće, da traži stariju verziju :confused:

Nije......

DAKINS
3.1.2010, 9:39
Zasad sam i više nego zadovoljan sedmicom ali...

Dešava mi se jako čudna stvar, kada hoću da gledam pojedine video sadržaje na netu traži mi Windows Media player 11 kojeg naravno ne mogu da instaliram jer je samo WMP 12 kompatibilan sa 7-icom.

Zar je i to moguće, da traži stariju verziju :confused:
Pre ce biti da ti trazi windows medija player plugin.Ako ne koristis IE preuzmi

dkdnt
3.1.2010, 14:36
Meni se događa jedna čudna stvar. Ponekad mi se prozori delimično izgube sa ekrana. I to u donji desni ugao. Znači ostane samo deo vidljiv, a ostalo, gde je obično deo sa opcijama (Ok, Cancel etc.) se izgubi. Kao da gubi fokus. Ovo se najčešće dešava sa programima koji u svom radu otvaraju nove prozore sa dialog boksevima i sličnim stvarima.

to izgleda ovako:

http://img519.imageshack.us/img519/1508/26127467.png

mikiairman
3.1.2010, 16:53
imam pitanje naime instalirao sam win7 32 bit na svoj komp na C particiju e sad ja bih zeleo da se prebacim na 64-bitni windows(svi vazni podaci su mi na D particiji muzika filmovi itd.). Da li ce mi biti izbrisani podaci samo sa C particije ili cu morati da backujem i podatke sa D particije da bi instalirao 64 bitni win?

dzonihsv
3.1.2010, 17:02
Neće ti biti obrisani podaci sa D particiije.

Format C, instalacija x64 na C.

Marko069
3.1.2010, 23:31
Kako se pomjeraju prozori trodimenzionalno (ne znam tacno kako se ovaj efekat naziva) u Win 7?Kao na ovom screenshoot-u...

http://pic.leech.it/i/06835/779abb5auntitled.png

Sass Drake
3.1.2010, 23:47
Kako se pomjeraju prozori trodimenzionalno (ne znam tacno kako se ovaj efekat naziva) u Win 7?Kao na ovom screenshoot-u...

http://pic.leech.it/i/06835/779abb5auntitled.png

Win+Tab. Mislim da je tako.

flamingos
4.1.2010, 0:21
to je jena od nacina znaci ili

Windows Key + Tab
ili

Ctrl + Windows Key + Tab

despot77
4.1.2010, 9:14
to je jena od nacina znaci ili

Windows Key + Tab
ili

Ctrl + Windows Key + Tab

razlika između ove dvije komande je što sa drugom možemo zadržati trenutni izgled a sa prvom ne...

Dule-DJ
4.1.2010, 18:51
Kako da postavim Firefox za default browser na Win7, nikako ne mogu da nađem način.

Tamo u Control Panelu gde se podešavaju default programi nema Firefoxa na listi, jer kad sam se prebacivao sa WinXp na 7-icu samo sam prenio Mozillu na D particiju, nisam ju ponovo instalirao.
http://img32.imageshack.us/img32/8459/screenhunter01jan041743.th.gif (http://img32.imageshack.us/i/screenhunter01jan041743.gif/)

dzonihsv
4.1.2010, 18:54
Firefox, Tools, Options, slika dole.

http://img2.pict.com/57/c1/5c/2393038/0/screenshot00027.jpg

RAJIC
4.1.2010, 19:47
Ako je u pitanju Ultimate ili Enterpise izdanje onda samo trebaš uključiti Windows Update i u optional updates uključiti english language pack.-
a moze i srpski, naravno:)

gisadrag
5.1.2010, 23:12
imam windos7 x86,i imam jedan problemchic.chesto mi se desava kada pogledam u properties computera da vidim da mi licenca traje 25,24,23 dana a nekada mi stoji ovo
http://www.sk.co.yu/forum/attachment.php?attachmentid=32707&stc=1&d=1262725815
sada ne znam o chemu se radi.kada vidim da mi stoji ono licenca vazi jos toliko i toliko dana ja restartujem komp i sve se vrati kako treba
sta mi je chiniti?

petrixs123
5.1.2010, 23:23
Pa jesi li aktivirao windows posle instalacije. Mislim ako imas original nema sta da aktiviras, a ako imas piratsku verziju widows 7 trebace ti aktivator koji mozes skinuti za neta(zauzima veoma malo prostora na hard disku).... Znaci samo pokrenes aktivator i eto resetuje ti se kom.... i
Windows is activated...... ;)

DAKINS
6.1.2010, 1:40
imam windos7 x86,i imam jedan problemchic.chesto mi se desava kada pogledam u properties computera da vidim da mi licenca traje 25,24,23 dana a nekada mi stoji ovo
http://www.sk.co.yu/forum/attachment.php?attachmentid=32707&stc=1&d=1262725815
sada ne znam o chemu se radi.kada vidim da mi stoji ono licenca vazi jos toliko i toliko dana ja restartujem komp i sve se vrati kako treba
sta mi je chiniti?
Posto je ultimate i posto si nedavno instalirao, najbolje instaliraj ponovo i uzmi drugi lekic.

deltoid
7.1.2010, 4:08
forumski narode, javljam se sa jednim neuobicajenim problemom sa windows 7-icom..naime, pre par meseci nabavio sam narodnu verziju win 7 ultimate, instalirao je bez ikakvih problema i sve je bilo u redu do danas kad je nestala struja, a komp je bio ukljucen...

nakon toga krece moja agonija :eek:
win 7 nikako nije hteo da se podigne, pokusao sam sve zivo (i repair i safe mode i sve ostale opcije)..boot-ovao sam direktno sa DVD-a, gde pocne da startuje a zatim stane..pokusao sam da instaliram iz XP-a, gde krene instalacija i nakon prvog restartovanja stane na istom mestu...samo stoji ekran kao pri ucitavanju "windows is starting" i ne mrda pola sata (ni DVD ni hard disk pritom ne rade).. ponovo sam formatirao HD, i opet nista..stari XP sam nakon toga instalirao i radi bez problema...

napominjem da je win 7 disk okej (sa njega sam instalirao win pre mesec dana, a takodje sam ga malocas prekopirao na HD, nema prekida)..koliko mi se cini u biosu je sve okej...eto, ako neko ima ideju, molio bih za pomoc..hvala unapred

RUSuper
7.1.2010, 4:28
Sad,ako je pre par meseci to je verovatno neki build krdza(sve iznad 6.1 je vec vise optimizovano,a final je 7+ ne znam tacno).Pa nisam siguran da li ima tona tvom builtu,ali mom ortaku je kada je podizao OS nakon slicne havarije pisalo neki win 7 loader(nije trazilo instalacioni CD).Zatim je loadirao neke fileove i uspeo je da podigne OS.Mogao bi da pokusas u repair modu da ides na system restore i time ga vratis 5-10 dana u nazad....

deltoid
7.1.2010, 12:30
.Zatim je loadirao neke fileove i uspeo je da podigne OS.Mogao bi da pokusas u repair modu da ides na system restore i time ga vratis 5-10 dana u nazad....
uf, ma sve sam pokusao, na repair uopste nije hteo da udje, samo je stajalo crno kao pri ucitavanju windowsa..opet, instalirao sam pre ovoga taj win tri puta i nije bilo nikakvih problema...

DAKINS
7.1.2010, 13:18
Mozda neki update za instalaciju pravi problem .
Instalitaj bez update za instalaciju .
Meni se to desilo sa RC1 kad sam ga prvi pur instalira bilo je ok drugi pur nece pa nece .
Onda sam se setio da ne trazim update za instalaciju .
Pokreni iz xp i nemoj uzeti update.
Mozda to pomogne .
A najbolje nabavi neizmenjen win 7 ko zna sta je u toj narodnoj i koja je verzija ako je star par meseci.
Ps bios na defaliti ako vec nije moraces eliminacijom da otkrijes sta je u pitanju .
Koja ti je konfiguracija kom?

paulvandyk68
7.1.2010, 13:29
forumski narode, javljam se sa jednim neuobicajenim problemom sa windows 7-icom..naime, pre par meseci nabavio sam narodnu verziju win 7 ultimate, instalirao je bez ikakvih problema i sve je bilo u redu do danas kad je nestala struja, a komp je bio ukljucen...

nakon toga krece moja agonija :eek:
win 7 nikako nije hteo da se podigne, pokusao sam sve zivo (i repair i safe mode i sve ostale opcije)..boot-ovao sam direktno sa DVD-a, gde pocne da startuje a zatim stane..pokusao sam da instaliram iz XP-a, gde krene instalacija i nakon prvog restartovanja stane na istom mestu...samo stoji ekran kao pri ucitavanju "windows is starting" i ne mrda pola sata (ni DVD ni hard disk pritom ne rade).. ponovo sam formatirao HD, i opet nista..stari XP sam nakon toga instalirao i radi bez problema...

napominjem da je win 7 disk okej (sa njega sam instalirao win pre mesec dana, a takodje sam ga malocas prekopirao na HD, nema prekida)..koliko mi se cini u biosu je sve okej...eto, ako neko ima ideju, molio bih za pomoc..hvala unapred
Mozda je otislo nesto od hardvera? Pregledaj napajanje.

deltoid
7.1.2010, 13:38
Mozda je otislo nesto od hardvera? Pregledaj napajanje.
jel je moguce da napajanje moze biti problem ukoliko mogu nesmetano da instaliram XP koji radi bez problema? koliko vidim, na biosu nema nikakvih problema sto se napajanja tice..

Mozda neki update za instalaciju pravi problem .
Instalitaj bez update za instalaciju .
Meni se to desilo sa RC1 kad sam ga prvi pur instalira bilo je ok drugi pur nece pa nece .
Onda sam se setio da ne trazim update za instalaciju .
Pokreni iz xp i nemoj uzeti update.
Mozda to pomogne .
A najbolje nabavi neizmenjen win 7 ko zna sta je u toj narodnoj i koja je verzija ako je star par meseci.
Ps bios na defaliti ako vec nije moraces eliminacijom da otkrijes sta je u pitanju .
Koja ti je konfiguracija kom?
konfiguracija je okej, athlon x2 240 procesor, ploca m720 us3, 3 giga ddr2, gt 220 leadtek..ista ova verzija windowsa koju sam ranije instalirao a koja sada nece da radi je odlicno radila posao sve do tog famoznog nestanka struje..sve sam probao, i da ga instaliram preko xp-a, ma opet isto, zacrni se ekran kao pri ulasku u windows "windows is starting" i tu stane...pokusacu da procackam bios

paulvandyk68
7.1.2010, 13:57
jel je moguce da napajanje moze biti problem ukoliko mogu nesmetano da instaliram XP koji radi bez problema? koliko vidim, na biosu nema nikakvih problema sto se napajanja tice..


konfiguracija je okej, athlon x2 240 procesor, ploca m720 us3, 3 giga ddr2, gt 220 leadtek..ista ova verzija windowsa koju sam ranije instalirao a koja sada nece da radi je odlicno radila posao sve do tog famoznog nestanka struje..sve sam probao, i da ga instaliram preko xp-a, ma opet isto, zacrni se ekran kao pri ulasku u windows "windows is starting" i tu stane...pokusacu da procackam bios
Neznam, mislim da to nema veze sa biosom. Koliko si dugo testirao xp (mislim vremenski) nakon nastanka problema.

deltoid
7.1.2010, 14:14
Neznam, mislim da to nema veze sa biosom. Koliko si dugo testirao xp (mislim vremenski) nakon nastanka problema.
xp sam sinoc instalirao, sve je okej, radi normalno..nista mi nije jasno, taj windows 7 je na ovoj istoj konfiguraciji bez ikakvih izmena biosa instaliran i radio sasvim dobro..

paulvandyk68
7.1.2010, 14:22
xp sam sinoc instalirao, sve je okej, radi normalno..nista mi nije jasno, taj windows 7 je na ovoj istoj konfiguraciji bez ikakvih izmena biosa instaliran i radio sasvim dobro..
Hmmmm mozda da pokusas sa drugom kopijom os-a win7. Naravno
legalnom (orginalom). Jel...

deltoid
7.1.2010, 14:43
Hmmmm mozda da pokusas sa drugom kopijom os-a win7. Naravno
legalnom (orginalom). Jel...
nista drugo mi ne preostaje..ali opet mi nista nije jasno, kako to da nece da se instalira na sveze formatiranom HD-u, a prilikom prethodne instalacije nije bilo nikakvih problema..sve u svemu thanks for tips

paulvandyk68
7.1.2010, 14:49
nista drugo mi ne preostaje..ali opet mi nista nije jasno, kako to da nece da se instalira na sveze formatiranom HD-u, a prilikom prethodne instalacije nije bilo nikakvih problema..sve u svemu thanks for tips
Imao sam slican trip, desavalo mi se da cekam po 10 minuta na uvodnom meniju dok "os" nepocne da se instalira. Ali nakon tih 10 do 15 minuta pocne da se instalira. I to zamisli bas kod 7-ce.

deltoid
7.1.2010, 14:55
Imao sam slican trip, desavalo mi se da cekam po 10 minuta na uvodnom meniju dok "os" nepocne da se instalira. Ali nakon tih 10 do 15 minuta pocne da se instalira. I to zamisli bas kod 7-ce.
he, ostavio sam ga celu noc ali nista...

paulvandyk68
7.1.2010, 14:57
he, ostavio sam ga celu noc ali nista...
Gremlini...

aca2568
7.1.2010, 22:13
Ovde mozete videti nesto vise o operativnim sistemima: https://sites.google.com/site/pesicaaleksandar/
:ciao:

miša topola
7.1.2010, 22:25
Jel si ti ovo pisao :D

aca2568
7.1.2010, 23:15
Jel si ti ovo pisao :D
Pa naravno da jesam.

miša topola
7.1.2010, 23:18
Kad već prepisuješ tj. kopiraš tekst dobro bi bilo da navedeš izvor odakle si kopirao i ime autora teksta. ;)

aca2568
7.1.2010, 23:57
Ma to nije bitno ja mogu i sam da pisem ja sam ovo radio da bi naucio da pravim web sajt.

Felix_Domestica
8.1.2010, 1:49
Imam ovaj Win7 vec par nedelja i sve je fino radilo do...jutros. Kada sam upalio komp, SVE ok radi ali mi fale sve ikonice sa desktopa. Taskbar i ostalo imam i radi. Desni klik na desktop radi, ali recimo ne mogu da sa levim zaokruzim nista na desktopu. Kada idem na desni klik, sort by -> name, type, date, size, sve te opcije su mi sivim slovima, znaci unavailable. U procesima explorer mi je pokrenut i radi normalno, a restart kompa ne pomaze. Kada udjem u folder desktop, sve ikonice su i dalje tu, samo ih nemam na desktopu. Ima li iko ideju sta je sa mojim kompom???

p.s. Probao sam i da promenim teme, takodje ne radi. Guglao sam za slican problem ali ostalima je uglavnom explorer *****avao...

EDIT: Reshen problem, neko mi je iskljucio opciju "show desktop icons"... xD

dzonihsv
8.1.2010, 1:53
http://img2.pict.com/ab/58/82/2428952/0/screenshot00027.png

Ali, opet ne bi smeo imati takav problem. Skeniraj sa nekim AV ili malware remover-om, možeš još da probaš i system restore (http://www.sevenforums.com/tutorials/700-system-restore.html).

deltoid
8.1.2010, 9:37
Gremlini...

bice da su oni..win 7 se naposletku ponovo instalirao i poceo normalno da radi, nakon sto sam potpuno rastavio mashinu i vracao deo po deo...tek mi sad nista nije jasno, al` nebitno, bitno je da shljaka...:nov_guita

Schnak3
8.1.2010, 14:27
Jel postoji neki nacin kako da otvorene programe u taskbaru namestim da budu "normalni" (kao u XPu)? Ne svidja mi se nesto W7 jer mnogo trosi resurse (zauzet 1gb RAMa iako su par programa otvorena) i ovaj Aero je mnogo cudan i samo komplikuje stvar.

despot77
8.1.2010, 16:28
Jel postoji neki nacin kako da otvorene programe u taskbaru namestim da budu "normalni" (kao u XPu)? Ne svidja mi se nesto W7 jer mnogo trosi resurse (zauzet 1gb RAMa iako su par programa otvorena) i ovaj Aero je mnogo cudan i samo komplikuje stvar.

Desni klik na taskbar pa Properties pa mjenjaj taskbar buttons kako ti odgovara...ako si na to mislio...
Usput meni Windows 7 32bit uzima prosječno oko 700 MB rama (od 2GB ukupno) samo kad ga opteretim sa "milion prozora" u firefoxu, pustim winamp, u pozadini radi ConvertXtoDVD 4 , utorent, onda možda dostigne 900 MB... što je primjetno manje nego vista...

Schnak3
10.1.2010, 0:47
Zasto mi se odjednom zamrzne Windows 7? Nista posebno ne radim kada se odjednom ukoci i ninasta ne reaguje (osim na restart). Nisam instalirao drajvere a verzija mi je Microsoft.Windows. 7 ULTIMATE.x86.Integrated.December.2009.OEM.DVD-BIE

NIx Car
10.1.2010, 2:55
po tvojoj konfi komp 7ca ne bi trebala da koci tj da se zakucava uopste. jesi
probao neku drugu verziju? instaliraj je ako te ne mrzi :D

flamingos
10.1.2010, 3:00
Zasto mi se odjednom zamrzne Windows 7? Nista posebno ne radim kada se odjednom ukoci i ninasta ne reaguje (osim na restart). Nisam instalirao drajvere a verzija mi je Microsoft.Windows. 7 ULTIMATE.x86.Integrated.December.2009.OEM.DVD-BIE

jesi uradio defragmnetaciju? jesi proverio hard na bad sectore? imas li previse programa koji se pokrecu sa sistemom?

dzena
10.1.2010, 20:50
Da li je normalno to sto mi je W7 ocenio C2D E4500(2.2GH) sa bednih 3.8?

flamingos
10.1.2010, 21:15
zavisi od ostatka konfe..ako ti raid na defaultu,klokni ga i dobices primetno ubrzanje a i porast ocene.

Djordje Turjacanin
10.1.2010, 22:31
A i to je apsolutno nebitno.

DAKINS
11.1.2010, 18:13
Da li je normalno to sto mi je W7 ocenio C2D E4500(2.2GH) sa bednih 3.8?
Pa bas i nije kad je E2140 ocenjem kod mog komsije sa 4.4 .
Ponovi test ako hoces ali ako sve radi ok nebitno .Vazno je sta imas i da radi dobro a ocena je nevazna.

vasiljevic
11.1.2010, 20:28
Pitanje je dali je ta ocena ona ocena koju je dobio procesor ili cela mašina? Ako je u pitanju ona konačna ocena, pogledaj koja komponenta je tu ocenjena najniže jer najniža ocena se uzima kao ocena sistema. Mada je ceo taj podatak više reda radi nego radi davanaj prave slike koliko je jak sistem.

DAKINS
11.1.2010, 21:06
Imas ocenu za procesor,zatim brzinu memorije a ne velicinu memorije, grafike za deskop i igre i hard disk
Najmanja ocena od ovih ti je ocena sistema

Rocker
12.1.2010, 3:55
A to je gotovo uvek ocena harda. Meni je sa RAID 0 ocena 5,9. Sve ostalo je daleko iznad. Mislim da ni 2 Raptora ili SSD-a u RAID 0 ne bi preterali 7, tako da je ocena sistema na osnovu najslabije stavke apsolutno besmislena.

nikola87
14.1.2010, 17:58
ima li ovaj windows outlook express i ako ima gde se nalazi ikonica???

miša topola
14.1.2010, 18:01
Zar on nedolazi sa Office-om? :confused:

player1
14.1.2010, 18:24
Outlook Express (ne mesati ga sa Outlookom, koji ide uz Office, nije isti program!), ako nesto nisam pobrkao, od Viste pa nadjanje ne dolazi vise za Windowsom, nego ga zamenjuje Windows Mail.

flamingos
14.1.2010, 18:25
ima li ovaj windows outlook express i ako ima gde se nalazi ikonica???

on ide uz office a i office se naknadno instalira...osim toga sta ce ti outlook kad je bolji izbor mozilla thunderbird.

miša topola
14.1.2010, 18:28
Instaliraj Office 2007 kada već imaš Windows 7.

nikola87
14.1.2010, 18:50
dobro bre, nisam pitao za dz

Ja sve to koristim, nego dosla mi neka gospodja u radnju i kaze mozete li da mi namestite outlook express na kompu, ja kazem moze, ona da komp, ono win 7 koji izgleda ( sad 100% znam) nema taj program. Reci cu ja zeni da predje na drugi samo mi bilo cudno da win to vise nema.

player1
14.1.2010, 18:56
Kao sto rekog, sad ga Windows Mail menja. Po izgledju, rekao bih da je najobicniji "rebrand", valjda da se distancira od Office-ovog Outlooka.

vasiljevic
15.1.2010, 16:25
da ne juriš previše:

http://download.live.com/wlmail

nikola87
15.1.2010, 16:28
cek, a da li postoji nesto vec integrisano u Win 7 da ne mora da se skida

miša topola
15.1.2010, 16:33
Ima! Kada uđeš u Start kucaš u Search programs and files
Windows Mail i izađe ti na poslednjem mestu Windows Mail.

Marko93
15.1.2010, 17:05
Kod mene to nepostoji. I isto sam informisan da se uz Win7 nista ne dobija za mail.

miša topola
15.1.2010, 17:24
Onda sigurno imaš neki nedostatak u Windows 7. Ja sam imao sreću da naletim na pravi Windows 7 ;)
Vidiš da ima i kod Nikole.

Djordje Turjacanin
15.1.2010, 17:53
To nije pravi Windows 7. Pravi Windows7 nema MAIL i MESENGER.

nikola87
15.1.2010, 18:01
Onda sigurno imaš neki nedostatak u Windows 7. Ja sam imao sreću da naletim na pravi Windows 7 ;)
Vidiš da ima i kod Nikole.
nenene, nisam ja rekao da ima kod mene, imam problem da nadjem i serach, moja je naka super oguljena verzija

miša topola
15.1.2010, 18:03
Kod mene je neka crvena ikonica i ima bela linija.

danez
15.1.2010, 18:06
Sta da radim pa da obrisem windows.old?
Kaze mi da treba permission from trust installer, a kad muvam po permission-ima i dodeljujem svima dozvole, opet ne da da obrise. Nervira me jer je veliki nesto preko 7 GB.

flamingos
15.1.2010, 18:14
ako nece tako moraces da dignes sistem iz safe moda pa odatle da obrises taj folder.

Predrag Stankovic
15.1.2010, 18:17
Tako bi trebalo, ako neće ni tako onda jedino brisanje van OS-a

danez
15.1.2010, 18:25
I pomisljao sam na ta dva resenja. Probacu.

nikslo
16.1.2010, 19:42
kako da napravim usb flash da bude bootabilan da instaliram win 7 preko nje?

Marko93
16.1.2010, 20:19
Onda sigurno imaš neki nedostatak u Windows 7. Ja sam imao sreću da naletim na pravi Windows 7 ;)
Vidiš da ima i kod Nikole.

Ne nego ti imas nedostatak u Windowsu i danas nije potrebna "sreca" da bi dobio dobar Win.

Ja sam proverio moje hasheve i imam original Windows od MS-a koji nije taknut ni sa cije strane. Win7 nema ni Mail ni Messenger.

player1
16.1.2010, 20:21
Mislim da je fora u tome da da bi se dobio windows mail u sedmici, da treba besplatno da se skine dodatak microsoft live essentials, il tako nesto. U visti, sve je do bilo odma uz instalaciju sistema, dok su u sedmici ovako pomerili, ko opcioni download (dal ima ikakve veze sa raznim tuzbama za monopol, ko ce ga znati).

Marko93
16.1.2010, 20:24
^Tako je. Mail i Messenger mozete skinuti odavde kome treba: http://download.live.com/.

Freeloader
16.1.2010, 23:28
Sta da radim pa da obrisem windows.old?
Kaze mi da treba permission from trust installer, a kad muvam po permission-ima i dodeljujem svima dozvole, opet ne da da obrise. Nervira me jer je veliki nesto preko 7 GB.


Imao sam isti problem. Potrazi na google "Take Ownership" win 7, registry fajl, koji kad ubacis u registry, ubaci se u win shell, tako da folder koji ne mozes da izbrises, desni klik>take ownership>sacekas da odradi>desni klik>delete :D

Kratos
18.1.2010, 16:14
Komp koristim za igrice i net, da li je za to bolji XP ili Win7?

DAKINS
18.1.2010, 16:19
Komp koristim za igrice i net, da li je za to bolji XP ili Win7?
Bolji je win 7 .
Gotovo da ni nema problema sa igricama uopste a za nove to vazi listom .:D
ps ;win 7 ima direkt10 i 11 j .Za posao igranja i net win 7 radi savrseno
Koja ti je konfiguracija?

Marko069
18.1.2010, 17:24
Primijetio sam da mi kod instal Win 7,kod stavke gdje biram recimo format C,kad odaberem da formatiram instalacija se odmah nastavlja tj. nema cekanja dok se particija ne formatira ko kod Xp.Pa nesto mislim da onda nije ni odradio pravi format.

Srlisone
18.1.2010, 17:29
Pa i ne radi full format. Zvekne quick i tera dalje...

Kratos
18.1.2010, 19:52
Ovo bih trebao uzeti:
AMD Phenom II X4 955, 3.2GHz/8MB 64Bit BOX Black Edition
GigaByte MA770T-UD3P
2GB DDR3 Kingston PC1333
PowerColor ATI 5770, 1GB DDR5
OCZ 500W StealthXStream
WESTERN DIGITAL Caviar Blue 500GB 7k 16MB SATA300 WD5000AAKS

Hvala na pomoci :icon_smil

flamingos
18.1.2010, 22:54
tu da legne win 7 ultimate x64 ima da uzivas ;)

ivanza
18.1.2010, 23:08
tu da legne win 7 ultimate x64 ima da uzivas ;)

W7 64bit na 2 gige rama !? :kreza:

Marko93
18.1.2010, 23:16
Da bre, tu ladno ide x86, 2GB sistemske memorije + 1GB sa grafe je 3GB i imate ladno 1GB lufta do onog limita od 4GB za jos nesto sto treba...

flamingos
18.1.2010, 23:17
kakve sad veze ima ram bre..batali ti te price..sve je na 64bitno msistemu brze..vazno je da ima 64bitni procesor da izvrsava te instrukcije..ram je tu samo da podrzi,em ce time i da zaobidje ogrnaicenje 32bitnog,em ce brze da mu rade aplikacije a i 32bitne moz da inst bez problema..ja drzim x64 na 2gn i nista mi ne fali

vasiljevic
19.1.2010, 11:16
I kakve sada ime veze koliko ima RAMa na grafici u celoj priči? Ograničenje je vezano samo za RAM koji se stavlja na ploču, dakle sistem prepoznaje negde oko 3.25Gb RAMA na ploči maks ako je u pitanju 32 bitni sistem. Možeš ti da imaš i grafiku sa 6GB na sebi, to ne pogađa ovo ograničenje.

bvitnik
19.1.2010, 18:03
I kakve sada ime veze koliko ima RAMa na grafici u celoj priči? Ograničenje je vezano samo za RAM koji se stavlja na ploču, dakle sistem prepoznaje negde oko 3.25Gb RAMA na ploči maks ako je u pitanju 32 bitni sistem. Možeš ti da imaš i grafiku sa 6GB na sebi, to ne pogađa ovo ograničenje.

Zato što je pomenuto ograničenje ustvari ograničenje adresnog prostora u koji se preslikava RAM, memorija na grafičkoj kartici, ROM, i još "neke memorije". Adresni prostor je 4GB u koji nekako moraš da smestiš sve te pomenute memorije. Ako ne mogu sve da stanu, žrtvuje se deo RAM-a.

vasiljevic
19.1.2010, 19:17
I kako sad radi sistem koji ima 4Gb rama, 2 grafičke kartice na kojima je 4 GB video rama i na kojem je instaliran 32 bitni sistem? Kome se tada ukida memorija? Grafici? Sistemu? Svakom po malo?

Ili možda, samo možda grafika ima malo drugačiji način upotrebe u sistemu od one koju ste vi ovde prikazali prosto matematički (recimo tu memoriju ne koristi direktno sistem već grafički procesor za svoje potrebe).

bvitnik
19.1.2010, 21:46
Deo grafičke memorije mora biti preslikan u adresni prostor da bi karte funkcionisale. Koliko će biti preslikano, zavisi od toga koliko može da stane. U slučaju koji si pomenuo, samo deo grafičke memorije će biti preslikano i dostupno sistemu, ostatak grafičke memorije će biti dostupan samo grafičkom procesoru i neće biti korišćen u komunikaciji GPU-CPU. Kako i koliko će biti preslikano, zavisi od chipset-a, BIOS-a, OS-a i drajvera.

Ovde (http://blogs.technet.com/markrussinovich/archive/2008/07/21/3092070.aspx) je urađena dobra analiza i analiziran sistem sa 4GB RAM-a i dve grafičke karte sa po 1GB memorije. Dostupno je bilo samo oko 2 GB RAM-a ali samo 256MB grafičke memorije svake karte je preslikano u adresni prostor. Ostali prostor je pojelo nešto drugo.

Još jednu stvar da napomenem. 64-bitni Windows, ovaj narodni - ne server, nije skoro nikakvo rešenje jer je ograničenje adresnog prostora povećano na samo 8GB, od silnih TB mogućih, i to je ograničenje licence. Hoćeš sav adresni prostor? Odreši kesu i kupi Windows Server XXXX :D.

vlajko3200
20.1.2010, 3:47
Kako da izbacim ikonicu shut down na desktop, a da nije gadget? Siguran sam da postoji negde u win\system32 ili na nekom drugom mestu, ali ne mogu da je pronadjem. :ciao:

dzonihsv
20.1.2010, 4:35
http://www.techrena.net/computers/how-to-create-shutdown-desktop-shortcut-windows-xp-vista-windows-7/

aca2568
23.1.2010, 14:46
http://www.techrena.net/computers/how-to-create-shutdown-desktop-shortcut-windows-xp-vista-windows-7/
Ovaj sajt kod mene nece da se otvori.

flamingos
23.1.2010, 16:12
ajde cu ti napisem ja onda kako treba:

desnim digmetom misa klikni na desktop i odaberi new/shortcut,otvorice ti se novi prozor u kome unosis lokaciju fajla koji zelis da postavis za precicu. U tom oplju uneses ovo %windir%System32shutdown.exe –s. Klikni next,sada te pita da dodelis naziv tom izvrsnom fajlu,upisi shutdown shortcut i klikni na finish.

Nova ikonica ce se pojaviti na desktopu,oprazna bez slicie koju mozes lako zameniti kako bi lakse prepoznao ikonicu,ako neznas kako to da uradis: ides desno dugme na precicu,odaberes properties,pa shortcut i skroz dole odaberes opciju change icon,nadjes ikonicu cvrenog dugmeta za paljenje i nju postavis,kliknes ok i to je to.

e sad imas i naprednije opcije tipa da uneses za koje vreme zelis komp da se ugasi,to se radi tako sto u polju gde si prethodno uneo comandu za gasenje dodas -t i navedes broj u sekundama.

Imas i opciju -f koja odmah gasi komp bez ozbira na pokrenute prozore.

aca2568
23.1.2010, 16:31
Tad nije hteo da otvori sajt a sad ga otvara. Izvinjavam se...

neko_drugi
25.1.2010, 22:13
evo problema:
radio sam update,skinuo je neku sigurnosnu zakrpu,i od tada kada pokrenem nesto,recimo mozilu,dobijam poruku da je vec aktivna,da treba da je ugasim ili da resetujem komp. i u levom uglu,izbacuje obavestenje - corrupt disk.... run Chkdsk on volume.... odradi se to,ali problem ostaje...
pomagajte :eek:

neko_drugi
25.1.2010, 23:17
evo problema:
radio sam update,skinuo je neku sigurnosnu zakrpu,i od tada kada pokrenem nesto,recimo mozilu,dobijam poruku da je vec aktivna,da treba da je ugasim ili da resetujem komp. i u levom uglu,izbacuje obavestenje - corrupt disk.... run Chkdsk on volume.... odradi se to,ali problem ostaje...
pomagajte :eek:

pomagajte,ljudi,sta god da pokrenem,nece,kaze da je nesto corrupt.... i kaspersky ne moze da odradi update do kraja... sve vise me nervira :n-cc2:

Leonidas
25.1.2010, 23:51
Možda ti je neki opaki virus napravio frku... :confused:

A ako nije virus, probaj uraditi System Restore na vreme pre instalacije tog update-a...

neko_drugi
25.1.2010, 23:59
Možda ti je neki opaki virus napravio frku... :confused:

A ako nije virus, probaj uraditi System Restore na vreme pre instalacije tog update-a...

hvala na savetu,system restore je iskljucen, a MB ne mogu da pokrenem da vidim imali neke stetocine...:opanachke

Sass Drake
26.1.2010, 1:18
Ako pokušavaš instalirati AV program na već zaraženu mašinu neće se instalirati pravilno i stoga pokreni ovo (http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/AVPTool/) u Safe Mode-u.

blueboyns
26.1.2010, 2:12
Imam problem da sakrijem odredjene particije i hard pod Windowsom 7.

Dakle Win 7 Ultimate na jednom hardu, dual boot sa XP SP3 na drugom hardu (oba SATA), sve updateovano, ja sam na administrator nalogu i ima jos jedan User nalog. Meni je podešeno da vidim hidden fajlove (i sistemske hidden) za User nije.

U ovoj situaciji sam na XP-u mogao bez problema da sakrijem particije od drugih korisnika nekim tweek programom.

Pod Win 7 nema šanse. Probao sam preko preko Group polices neće, dodavanje NoDrives u registry neće.

NoDrives Manager i Advanced Drive Protector mogu da sakriju ali samo na svim nalozima odjednom, znači ni ja ih ne vidim iako je podešeno da vidim hidden fajlove.

Ne treba mi neka fancy schmancy encryption zaštita nego samo da User nalog ne vidi te particije u Win Exploreru, a ja da ih vidim na administrator nalogu.
Security podešavanja nemogu da menjam jer mi razvali XP. To sam naučio na teži način ispravljajući celu noć Security podešavanja u XP-u kada sam pokušao da ih promenim u Win7.

Daklem jel neko zna kako bi se ovo izvelo u Win 7?

neko_drugi
26.1.2010, 20:58
Ako pokušavaš instalirati AV program na već zaraženu mašinu neće se instalirati pravilno i stoga pokreni ovo (http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/AVPTool/) u Safe Mode-u.
hvala na savetu,ne radi se o instaliranju,nego nece da se pokrene vec instalirano ... pokusacu sa tvojim predlogom :ciao:
mozda jos neko ima ideju? :)

zoxzox91
27.1.2010, 1:04
da li moze owaj komp da tera windows 7??Imam jos 2x512MB memorije rade u dualchanel i grafiku 7300GT i hard sata od 120GB Maxtor...u pitanju je owaj komp....http://www1.dealtime.com/xPF-Hewlett-Packard-HP-dc7100-SFF-P4-3000E-256MB-40GB-7200rpm-HDD-

DAKINS
27.1.2010, 1:15
Moze taj kompjuter da potera win 7

Sass Drake
27.1.2010, 1:31
hvala na savetu,ne radi se o instaliranju,nego nece da se pokrene vec instalirano ... pokusacu sa tvojim predlogom :ciao:
mozda jos neko ima ideju? :)

To i govorim. Instalira ga, ali je neupotrebljiv.

miša topola
27.1.2010, 9:44
da li moze owaj komp da tera windows 7??Imam jos 2x512MB memorije rade u dualchanel i grafiku 7300GT i hard sata od 120GB Maxtor...u pitanju je owaj komp....http://www1.dealtime.com/xPF-Hewlett-Packard-HP-dc7100-SFF-P4-3000E-256MB-40GB-7200rpm-HDD-

Može. Probaj nekako da ubaciš više RAM memorije, kako OS ne bi kočio i kako bi mogao da radiš na nekim zahtevnijim programima uz igranje "savremenih" igara. Kod mene Windows 7 radi na 512MB+512MB DDR1 ;)

neko_drugi
27.1.2010, 22:44
To i govorim. Instalira ga, ali je neupotrebljiv.
ne razumem bas sta hoces da kazes...:icon_scra mislis da ima necega? pokrenuo sam iz safe moda,nista nije nasao....nego sam nekako uspeo da deinstaliram onu zakrpu zbog koje mi se cini da imam problem...sad je donekle bolje,MB pokrecem,ali ne mogu protection mod... kaze da vec radi,a u stvari ne radi :confused: u uglu stoji ikonica da nisam povezan na net,a jesam....:a_whistli

Sass Drake
28.1.2010, 0:10
ne razumem bas sta hoces da kazes...:icon_scra mislis da ima necega? pokrenuo sam iz safe moda,nista nije nasao....nego sam nekako uspeo da deinstaliram onu zakrpu zbog koje mi se cini da imam problem...sad je donekle bolje,MB pokrecem,ali ne mogu protection mod... kaze da vec radi,a u stvari ne radi :confused: u uglu stoji ikonica da nisam povezan na net,a jesam....:a_whistli

Ako u Kasperskiju nemaš jezičak „My Update Center” i ako ti izbacuje „License not installed”, to je remek djelo gamadi.

RAJIC
29.1.2010, 16:53
danas kupih jos 2 gb ram-a,
imam win 7 ultimate , sad imam 4 gb ram-a.
nisam znao da win 7 prepoznaje 3.25 gb ram-a, mislim pise da imam 4 gb ali upotrebljivo je 3.25 gb?

miša topola
29.1.2010, 16:57
Kod mene Windows 7 zauzima oko 600-700MB RAM memorije, tako da mi je na raspolaganju samo 300MB. Tako je i kod tebe.

RAJIC
29.1.2010, 17:25
a da on pokazuje kaliko mi je preostalo za druge stvari.

Half-Life boy
29.1.2010, 17:30
Ako si išao properties na (my) Computer onda ti pokazuje koliko on vidi.
Idi u Task manager, kartica Performance i pogledaj dole levo podatke o memorji (koliko je zauzeto, koliko slobodno...).

RAJIC
29.1.2010, 18:01
evo slike

Djordje Turjacanin
29.1.2010, 18:52
NIje to zbog Win7. 32-bitne verzije ne mogu da iskoriste 4GB već samo 3,25GB zbog ograničenja arhitekture.

stevan10
30.1.2010, 17:51
Imam problem sa zvukom na 7-ici zapravo a onom ikonicim u system tray-u.Ima onaj crveni x kao da nesto nije u redu i kad predjem misem preko nje pise The Audio Service is not running.E sad zvuk mi radi normalno i u device menageru mi je sve ok a ono i dalje stoji tako.
Jel zna neko sta je tu problem!

neko_drugi
30.1.2010, 17:55
Imam problem sa zvukom na 7-ici zapravo a onom ikonicim u system tray-u.Ima onaj crveni x kao da nesto nije u redu i kad predjem misem preko nje pise The Audio Service is not running.E sad zvuk mi radi normalno i u device menageru mi je sve ok a ono i dalje stoji tako.
Jel zna neko sta je tu problem!
ja imam slican problem... kod mene ikonica za net pokazuje da nisam povezan,a jesam, evo pisem :eek:
to je pocelo odkad sam radio update neke security zakrpe... jesi li i ti?

stevan10
30.1.2010, 17:59
Pa posledniji update mi je skinuo 27.januara a ovo mi se poajavilo pre pola sata kada sam ukljucio komp,a jedno 2-3 sata ranije je sve bilo ok!

neko_drugi
30.1.2010, 18:03
nesto je definitivno zeznuto oko update-a... otkad se emni to desilo imam gomilu problema,da se ne ponavljam sad.. a mrzi me da se opet bakcem sa reinstal :a_whistli valjda ce neko strucniji da nam da neki predlog

flamingos
30.1.2010, 21:36
treba da gledate kad vec imate kljucen update sta on to skida i da pogledate po informaicjama da li vam to treba i ima li nekih konflikta..meni se tripovlao na jednom konpu zbog adobe updater softvera.

neko_drugi
30.1.2010, 22:35
treba da gledate kad vec imate kljucen update sta on to skida i da pogledate po informaicjama da li vam to treba i ima li nekih konflikta..meni se tripovlao na jednom konpu zbog adobe updater softvera.
naravno da sam gledao,bio je to neki security update,samo je mozda trik u tome da svaki ne odgovara svakom kompu..

Stefan 5
30.1.2010, 23:40
Ljudi kako da instaliram XP preko ovog čuda ? Kad god startujem instalaciju popijem error.

NIDZA bOj
30.1.2010, 23:48
Ljudi kako da instaliram XP preko ovog čuda ? Kad god startujem instalaciju popijem error.


pa brobaj sa drugim diskom..

flamingos
31.1.2010, 0:57
Ljudi kako da instaliram XP preko ovog čuda ? Kad god startujem instalaciju popijem error.

kako mislis preko ovog cuda preko win 7 da instaliras xp? i kakva eror ti pise?

Stefan 5
31.1.2010, 11:53
Kada sam u Windows 7 i kada ubacim XP SP3 instalacioni CD u autorunu je destiklirana opcija install XP a kada startujem iz biosa popijem error u kome prijavljuje da treba da proverim hard , da nema virusa , da nisam nista priključio ...

dekidak
31.1.2010, 13:07
Imam problem sa zvukom na 7-ici zapravo a onom ikonicim u system tray-u.Ima onaj crveni x kao da nesto nije u redu i kad predjem misem preko nje pise The Audio Service is not running.E sad zvuk mi radi normalno i u device menageru mi je sve ok a ono i dalje stoji tako.
Jel zna neko sta je tu problem!
evo i meni se isto ovo pojavilo,a update mi je iskljucen,tako da nista nisam updateovao.jel zna neko u cemu je problem??:mad:

miša topola
31.1.2010, 13:09
To se povremeno dešava, možda se javi neka greška pri podizanju sistema, i kod mene se to neki put pojavljuje (u poslednjih mesec dana - ne) ali zvuk je radio normalno.

Marko93
31.1.2010, 13:47
Da, desava se i meni na x64, ali nemam praktican problem, kao sto kazete ima zvuka, tako da ni ne obracam paznju, posle restarta se sredi...

miša topola
31.1.2010, 13:49
Da, desava se i meni na x64, ali nemam praktican problem, kao sto kazete ima zvuka, tako da ni ne obracam paznju, posle restarta se sredi...

Zar te toliko iritira iksić da moraš da restartuješ računar :D

Marko93
31.1.2010, 13:50
Još jednu stvar da napomenem. 64-bitni Windows, ovaj narodni - ne server, nije skoro nikakvo rešenje jer je ograničenje adresnog prostora povećano na samo 8GB, od silnih TB mogućih, i to je ograničenje licence. Hoćeš sav adresni prostor? Odreši kesu i kupi Windows Server XXXX :D.

Sta pricate bre ljudi? Kako meni opusteno radi 12GB RAM + 1GB na grafi?

Windows 7 podrzava 128 i 192GB memorije, tako nesto, sad se ne secam, kakvih 8... A maximum za 64-bitni sistem je (2^64) bajtova, samo je to danas ocigledno nepotrebno.

Zar te toliko iritira iksić da moraš da restartuješ računar :D

Pa ni ne restartujem ga, samo sam napisao da se sredi posle restarta. :D:D:D Inace me strasno mrzi da restartujem komp tako da...

Mickie
31.1.2010, 15:04
Sta pricate bre ljudi? Kako meni opusteno radi 12GB RAM + 1GB na grafi?

Windows 7 podrzava 128 i 192GB memorije, tako nesto, sad se ne secam, kakvih 8... A maximum za 64-bitni sistem je (2^64) bajtova, samo je to danas ocigledno nepotrebno.


http://www.thewindowsclub.com/what-is-the-maximum-memory-ram-limit-for-64-bit-windows-7
Starter : 2GB
Home Basic : 8GB
Home Premium : 16GB
Professionall: 192GB
Enterprise : 192GB
Ultimate : 192GB

Nisu ogranicili zato sto je nepotrebno, nego zato sto vec razmisljaju po cemu ce W7 da bude osakacen u odnosu na W8 i W9. Kad 256GB bude potrebno, hoce da imaju sell point za Windows 9 koji ce naravno da bude gori od W7 isto kao sto je W7 gori od XP. Ali XP slucajno ne podrzava DX10 i jos nekoliko besmislenih reci i izgovora za gutanje memorije, kao superfetch i slicno.

Marko93
31.1.2010, 15:26
http://www.thewindowsclub.com/what-is-the-maximum-memory-ram-limit-for-64-bit-windows-7
Starter : 2GB
Home Basic : 8GB
Home Premium : 16GB
Professionall: 192GB
Enterprise : 192GB
Ultimate : 192GB

Nisu ogranicili zato sto je nepotrebno, nego zato sto vec razmisljaju po cemu ce W7 da bude osakacen u odnosu na W8 i W9. Kad 256GB bude potrebno, hoce da imaju sell point za Windows 9 koji ce naravno da bude gori od W7 isto kao sto je W7 gori od XP. Ali XP slucajno ne podrzava DX10 i jos nekoliko besmislenih reci i izgovora za gutanje memorije, kao superfetch i slicno.

A sta, on kad kaze "Windows 7" misli na osakacenu Home Basic verziju koja se skoro pa ne prodaje u Severnoj Americi? Kao sto sam reko, limit je 192, ne 8.

Dobro to je svakako jedan od razloga, ali je i cinjenica da nikom sad ne treba vise od 192GB na kucnom PC racunaru za koji su te verzije Windows-a predvidjene. :D

Greko Darstiva
31.1.2010, 15:52
Koji drajver (za Win 7 naravno) da skinem za graficku GeForce GT210 Leadtek. Kada odem na sajt za preuzimanje drajevera imam da biram izmedju GeForce 210 i GeForce G210 pa koji od ovih izabrati.
Evo i slika:
http://img515.imageshack.us/img515/1434/99584418.th.jpg (http://img515.imageshack.us/i/99584418.jpg/)

dzonihsv
31.1.2010, 16:03
Bilo koji. Da si ušao korak dalje, video bi da su isti driveri (196.21). :)

NIDZA bOj
31.1.2010, 16:05
Ljudi kako da instaliram XP preko ovog čuda ? Kad god startujem instalaciju popijem error.


ustvari koliko ja tebe razumem ti hoces multi boot,je li???
ja msm da ne moze tako,vec da preka xpa moras da instalira win 7 na drugu particiju,radi multi boota...

bvitnik
31.1.2010, 18:36
Sta pricate bre ljudi? Kako meni opusteno radi 12GB RAM + 1GB na grafi?

Windows 7 podrzava 128 i 192GB memorije, tako nesto, sad se ne secam, kakvih 8... A maximum za 64-bitni sistem je (2^64) bajtova, samo je to danas ocigledno nepotrebno.


Izvinjavam se na grešci. Nisam proveravao da li je ograničenje različito za različite korisničke verzije Windows-a (Home, Professional, Ultimate...). Neka uzmemo Win 7 Home Premium kao primer jer se prodaje uz skoro svaki komp i najprodavaniji je i najprisutniji na tržištu. I dalje stoji da je 16GB ograničenje licence. Hoćeš bolje? Odreši kesu. Smešno i bezobrazno. Razlika u ceni između edicija je velika a svodi se na jedan if-then-else negde u kodu Windows-a. Nema svako "para" ko "mi" pa da koristi isključivo Ultimate.

Maksimum za 64-bitni sistem nije 2^64. Kod Windows-a je to 2^44 jer se koriste samo 44 bita od 64. Takođe postoji i hardversko ograničenje koje iznosi 2^48 uz mogućnost proširenja na 2^52 u budućnosti. Ne koriste se svih 64 bita za adresiranje.

DAKINS
31.1.2010, 18:45
Ne bi da branim microsoft ali sta ce kucnom korisniku 16gb rama i to sve sa grafikom .
Gde to moze iskoristiti ?

flamingos
31.1.2010, 20:22
u cad,photoshop i mnogim drugim vrstama renderinga,ali opet svejedno tolika kolicina rama je vise za servere gde se vrse razni proracuni

Mean_Machine
31.1.2010, 21:53
Imam hard disk od 80gb. Planiran da mi c particija bude svega 20gb i da na nju samo stavim win7 32bit. Da li je to dovoljna velicina ili je prevelika samo za sistem?
Na drugu partciju od 60gb bih instalirao office 2003 i dva cam/cad programa. Verovatno bi uvek imao jednu instalaciju igre takodje. Ostatak prostora bi isao za download.
Ne daju mi se pare na nov hard disk jer ni ovaj nisam popunio.

dzonihsv
31.1.2010, 21:57
http://img2.pict.com/dc/a4/ed/2702680/0/screenshot00034.jpg

Odbi' 3GB od nekih programa u Program Files-u, System Restore i sigurno još nešto (neke Temporary fajlove).

Znači nekih 10GB (možda i manje) u vr' glave zauzima sama 7-ica. Znači, teraće sa 20GB particijom, možda ako bude tesno izgasi System Restore i programe instaliraj na drugoj particiji.

dbaja
31.1.2010, 22:59
Na to dodaj još i hiberfil.sys koji je velik onoliko koliko RAMa imaš i pagefile.sys koji je velik onoliko koliko kaže sistem pod stavkom Virtual memory.

Stefan 5
1.2.2010, 14:57
ustvari koliko ja tebe razumem ti hoces multi boot,je li???
ja msm da ne moze tako,vec da preka xpa moras da instalira win 7 na drugu particiju,radi multi boota...

Ne oću da pregazim ovo ....... i da instaliram XP.

flamingos
1.2.2010, 16:03
pa nemozes iz win 7 da ga pregazis,mozes smao na standardan nacin u biosu da namestis da se podize sa diska,ubaci cd u drajv i formatiras diks i krenes install xp

Stefan 5
1.2.2010, 16:51
Tada prijavljuje gresku . Pročitaj dole moje postove. Inace CD je sa sata driverima i radi ko podmazan na starijem kompjuteru.

flamingos
1.2.2010, 17:09
aj uslikaj gresu da vidimo...

Stefan 5
2.2.2010, 19:21
Evo slike :
http://i45.tinypic.com/r2supg.jpg

flamingos
2.2.2010, 19:29
izgleda da ti je problem u kontroleru,imas verovatno sata II hard pa ti za xp trebaju sata dva integrisani driveri. Znaci nadji neku verziju sa sata driverima integrisanim u sebe i sp3 i onda probaj

ivanza
2.2.2010, 19:44
izgleda da ti je problem u kontroleru,imas verovatno sata II hard pa ti za xp trebaju sata dva integrisani driveri. Znaci nadji neku verziju sa sata driverima integrisanim u sebe i sp3 i onda probaj

Ako mu je u biosu namesteno da hdd radi u AHCI mode onda mu je to potrebno mada od AHCI-ja mi idu trnci niz kicmu.:kreza: Sve je mnogo lakse kada je hdd namesten da radi u IDE.:)

Stefan 5 :
Kada slikas potrudi se da ti se manje tresu ruke.:kreza::D

Stefan 5
2.2.2010, 21:28
He,he ne trese mi se ruka nego imam shit od kamere:D. Najgore je to što imam integrisane drajvere u SP3 koji sam uvek ko od sale instalirao.:mad:

flamingos
2.2.2010, 21:33
onda pogledaj dal ti nije laptop za hdd mode namestan na sata prebaci ga u ahci i trebalo bi da radi

Stefan 5
2.2.2010, 23:25
Radi na AHCI.

ivanza
2.2.2010, 23:33
Radi na AHCI.

Stavi na IDE i pokusaj da instaliras Win ako te na AHCI zeza.

dbaja
3.2.2010, 23:43
XP zna da zeza sa AHCI-jem. Postavi na IDE, morao bi da odradi sve.

PeTkO
9.2.2010, 18:00
Nakon, evo vec mesec dana, koriscenja ovog operativnog sistema, resio sam da sa vama podelim svoje utiske.

Kao prvo, stvarno me je odusevila brzina instaliranja koja je, barem po meni, 2x brza nego kod Viste. Takodje odusevio me je dizajn, kao i taskbar koji je evoluirao i nesto sasvim drugo. Pohvale idu i Side Panelu koji sada omogucava i nezavnisno postavljanje widgeta.

Jako mi se dopala i stabilnost u radu (mesec dana nisam gasio komp, nijednom mi se nije ukocio) kao i funkcionalnost sa programima. Mislio sam da ce novi OS praviti probleme sa programima kao sto mi je Vista pravila, ali na svu srecu nije. Cak i neke igre koje mi nisu radile na Visti, na W7 rade kao podmazane.

Sve u svemu, mislim da nemogu da nadjem ni jednu manu, ili je barem jos uvek nisam primetio. Jedino sto mogu da zamerim jeste malo drugaciji Control Panel za koji mi uvek treba malo vremena dok nadjem opciju, ali ni to nije strasno. Mislim da je M$ najzad napravio nesto sto vredi!

Keygen
10.2.2010, 10:31
Hehe, verovatno će sledeći Win8 da bude promašaj a Win9 da bude OK, takav su ritam uhvatili u M$-u

Schnak3
10.2.2010, 11:29
da li moze owaj komp da tera windows 7??Imam jos 2x512MB memorije rade u dualchanel i grafiku 7300GT i hard sata od 120GB Maxtor...u pitanju je owaj komp....http://www1.dealtime.com/xPF-Hewlett-Packard-HP-dc7100-SFF-P4-3000E-256MB-40GB-7200rpm-HDD-

Kod mog drugara radi Win7 sa 512 mb memorije. Doduse, sve efekte je iskljucio.

Dule-DJ
11.2.2010, 18:04
Ovo je neverovatno... Posle grdnih problema sa virusima pre 2 dana danas se pojavio novi: Upalim komp i "iskoči" mi Windows Error Recovery - Windows failed to start. A recent hardware or software might be the cause... Itd...
Dole ima opcija Launch Startup Repair (recommended), pokušao sam to i NARAVNO ne radi, nije uspeo ništa da popravi. Kada izaberem Start Windows Normally sistem počne da se učitava ali jednostavno ne može da se pokrene...
Ne znam kakve promene su mogle da prouzrokuju ovo, znam samo da sam pre toga podešavanja Windows Firewalla vratio na default jer me nešto zezao net... Virusi nisu sigurno, jer sam juče detaljno skenirao oba diska i ceo sistem, i uklonio svu gamad sa kompa.
Pomozite mi molim vas, hitno mi treba komp za večeras... Samo da ne moram ponovo reinstalirati Win i cimati se oko backup-a podataka, već sam to radio pre 2 meseca kada mi se s*ebao sistem na XP-u i strašno me smorilo...
Naravno koristim Win7 i imam Windows7 instalacioni DVD, da li je moguć Repair preko njega, a da mi pritom svi podaci i podešavanja na kompu ostanu sačuvani i netaknuti... Ili bilo šta drugo?

DAKINS
11.2.2010, 18:13
pokusaj system restore
Jel mozes u safe mode?
Mada samo ubaci instalacioni disk imas u okviru reper i restore opciju koliko se secam

Dule-DJ
11.2.2010, 18:33
pokusaj system restore
Jel mozes u safe mode?
Mada samo ubaci instalacioni disk imas u okviru reper i restore opciju koliko se secam

Ne može System Restore jer potrebno da postoji prethodno kreiran Restore Point kojeg kod mene nema jer mi je isključena ta opcija.
A nema Safe Mode ponuđen, samo Launch Startup Repair i Start Windows Normally. Postoji li na disku opcija "normalnog" Repaira (jer System Repair ne može)?

Dule-DJ
11.2.2010, 20:49
Do jaja... Instalacioni DVD ništa ne pomaže, potpuno iste opcije kao i bez njega na System Repairu...
Još uvek ne mogu da verujem, zbog jedne je*ene "greške" moram sve iznova, reinstal Win7... Ovaj repair ničemu ne služi, bem ti budalu zašto nisam pre kreirao Restore point da sad ne lupam glavu... O jbm ti sunce da ti je*em, i Mikrosoft i Gejtsa i sve im po spisku, je*alo ih njihovo smeće od Windowsa.

miša topola
11.2.2010, 22:07
Zašto je smeće? Možda imaš neki ozbiljan problem sa virusima u tvom računaru ili je nešto do verzije OS-a koju imaš.
MS i Bil nisu krivi za kvar na tvom računaru.

Marko93
12.2.2010, 1:29
Ne znam dal je bilo al... http://windowsteamblog.com/blogs/genuinewindows/archive/2010/02/11/windows-activation-technologies-update-for-windows-7.aspx

Dusan Despotovic
12.2.2010, 1:37
Ljudi moze li na ovoj konfiguraciji da se instal 7 mica Ultimat, 32bitna
ASUS A7V400MX (integrusa S3G-iskljucena)
Sempron 2200+
2x512 DDR
80G HD
Grafa MX440

flamingos
12.2.2010, 1:45
moze,pametno bi bil oda se iskljuci aero zbog graf,i obavezno da se malo tvikuju servsi

despot77
12.2.2010, 9:00
Ljudi moze li na ovoj konfiguraciji da se instal 7 mica Ultimat, 32bitna
ASUS A7V400MX (integrusa S3G-iskljucena)
Sempron 2200+
2x512 DDR
80G HD
Grafa MX440

Može, ali od igrica mrka kapa...

Dule-DJ
12.2.2010, 12:32
Zašto je smeće? Možda imaš neki ozbiljan problem sa virusima u tvom računaru ili je nešto do verzije OS-a koju imaš.
MS i Bil nisu krivi za kvar na tvom računaru.
Znam brate, ali shvati da sam se strašno iznervirao, sad odjednom zbog nekog s*anja moram sve ponovo, backup podataka, reinstal Win-a, reinstal mase programa i igrica, vraćanje starih podešavanja, i šta još sve ne, krajnje frustrirajuće...
90% sam siguran da nisu virusi jer samo dan pre toga sam detaljno skenirao i prečistio komp od gamadi. Izem ti sistem kad svaki qrac može da ga obori.

flamingos
12.2.2010, 14:42
zato se u takvim slucjaveima kriisti ghost image za bekap..i lepo napravis sliku cleog os-i diska i za 30minuta vratis sve kako je i bilo

Sass Drake
12.2.2010, 15:01
Ljudi moze li na ovoj konfiguraciji da se instal 7 mica Ultimat, 32bitna
ASUS A7V400MX (integrusa S3G-iskljucena)
Sempron 2200+
2x512 DDR
80G HD
Grafa MX440

Drajveri za MX440:kreza: za 7 možeš preuzeti odavde (http://downloads.guru3d.com/download.php/download.php?det=1025) i nije potrebno da pokrećeš setup u compatibility mode-u.

Dule-DJ
12.2.2010, 20:55
Reinstalirao Win i formatirao C disk...

Postoji li opcija da u svim folderima namestim View na Medium icons (tj. bilo koju drugu opciju), da ne moram za svaki pojedinačno to da radim?

Vezano za Norton Ghost, ukratko kako to funkcioniše i da li je previše zahtjevno tj. da li koči sistem, jer sada ću definitivno da se osiguram da ne moram ponovo "udarati" reinstal Win-a kad mi se ovo desi.

flamingos
13.2.2010, 0:20
instaliras norton ghost,napravis pomocu njega image(sliku) diska,i snimis je na neku bezbednu loakicju ili dvd i psole je preko nejga vratis kad ti zatreba.

purke
13.2.2010, 0:54
pozzzz svima da li neko zna kako da podesim komp da mi otvara programe ma kompu,naime sve ikonice su mi sada ie 8 i ne mogu ništa da otvorim kako da vratim prethodni izgled ikonica na desktopu uz pomoć kog programa tj default da svaka ikonica može normalno kao pre da se otvara kada kliknem na nju a ne uz pomoć ie8 pomagajte hvalaaaaa:aplauz:

RAJIC
13.2.2010, 1:00
pa zar u win 7 nema ta opcija? ja mislim da je to opcija--pravljenje rezervne kopije--.
da li je neko to radio i da li funkcionise?

flamingos
13.2.2010, 1:22
pozzzz svima da li neko zna kako da podesim komp da mi otvara programe ma kompu,naime sve ikonice su mi sada ie 8 i ne mogu ništa da otvorim kako da vratim prethodni izgled ikonica na desktopu uz pomoć kog programa tj default da svaka ikonica može normalno kao pre da se otvara kada kliknem na nju a ne uz pomoć ie8 pomagajte hvalaaaaa:aplauz:

ides na bilo koju ikonicu koaj je zahvacena tom ie8 ikonicom..kliknes desno dugme misa,odaberes open with,pa idi na opciju choose default program,oznaci koji progrma otvara taj tip fajla,tj kojim ces da otvaras, i oznaci kvaku ispred stvake always use the selected program for that kind of file

divx_by_jasmin
13.2.2010, 1:33
pozdrav. velika je tema , a ja sam prilicno nov ovde , ako postoji vec negde izvinjavam se :) da pitam zna li neko ima li resenja za instaliranje unsignovanih drajvera ? test mode ne radi. ima li neko resenje ?

flamingos
13.2.2010, 1:35
koji driver konkretno cak i kad instaliras unsigned driver(nepotpisane od strane majkrosofta) pitace te da li zelis da nastavis ili ne

divx_by_jasmin
13.2.2010, 1:41
kako sam ja razumeo win 7 ne dopusta 'ne signovane drajvere digitalno' sto je na xp upozorenje da li sigurno zelis da instaliras drajvere koje nemaju digitalan potpis, na win 7 64bit - noj verziji je to nemoguce. za web kameru imam drajver koji je za 64bitne OS. ali nema potpis , i kada iz boot a pokrenem win7 sa oznakom da ne gleda digitalne potpise onda radi nadje kameru, a kada je normalno startovan kamera ne postoji i pise u device manager - u da ne moze da radi bez digitalnog potpisa .. imala su stranim forumima neka resenja ali vecinom bez uspeha

flamingos
13.2.2010, 1:59
jesi li porbao ovo : Disable User Account Control (UAC) and reboot;
Go to Start and type cmd in the search box;
Right-click on cmd.exe (should be at the top of the list) and select Run as administrator;
In the newly created command prompt box, type the following (pressing enter after each line):

bcdedit /set testsigning on
bcdedit /set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

player1
13.2.2010, 12:20
kako sam ja razumeo win 7 ne dopusta 'ne signovane drajvere digitalno' sto je na xp upozorenje da li sigurno zelis da instaliras drajvere koje nemaju digitalan potpis, na win 7 64bit - noj verziji je to nemoguce. za web kameru imam drajver koji je za 64bitne OS. ali nema potpis , i kada iz boot a pokrenem win7 sa oznakom da ne gleda digitalne potpise onda radi nadje kameru, a kada je normalno startovan kamera ne postoji i pise u device manager - u da ne moze da radi bez digitalnog potpisa .. imala su stranim forumima neka resenja ali vecinom bez uspeha

Ovo vazi i za Vistu i za Win7, i to samo x64 verziju.

Trebalo bi da moze, ako se pri bootu ukljuci F8, il tako nesto, da se startuje win sa iskljucenim proveravanjem potpisa. Al onda to mora da se radi tako stalno, rucno, pa nije prakticno.

PeTkO
13.2.2010, 13:39
Au, ja kao da sam ga "ureko" kad sam nahvalio Win 7 u proslom postu. Pojavio mi se jedan problem. Naime, deinstalirao sam Kaspersky Internet Security 2010, i naravno trazio mi je da restartujem racunar. Kada sam restartovao, windows se podigao, ali kada je dosao do dela kada treba da mi pokaze desktop, izbacio mi je samo "Windows explorer has crashed" (ili tako nesto). Uradio sam System Restore i Safe moda, i sada mi se vise ne pojavljuje ta poruka, vec mi otvori samo My Document i stane, pa onda moram rucno iz Task Managera da aktiviram "explorer.exe" da bi mi se pokazao task bar i desktop. Znate li mozda kako da resim ovaj izuzetno iritiriajuci problem?

Predrag Stankovic
13.2.2010, 13:44
Ufff..., tu je već dosta toga izmuvano, isprevrtano i uneredjeno, bolje uradi reinstall

dzonihsv
13.2.2010, 13:44
http://www.thewindowsclub.com/explorer-exe-wont-start-at-boot-in-windows
http://www.sevenforums.com/crashes-debugging/40184-explorer-exe-did-not-start.html

divx_by_jasmin
13.2.2010, 13:51
to radi za boot , cak i program postoji 'Driver Ready' koji kao automatski bira opciju za ne potpisane drajvere , medjutim kada sam instalirao dosla je jos jedna opcija u start up- u driver ready i kada se otvori pise da je windows pokvaren ubaciti orginal cd za poprvaku itd ... ovo sto je naveo flamingos sam probao to je taj test mode , ali nisam : Disable User Account Control (UAC) and reboot, mozda ce moci sa tim, sad cu probati , a i imam i program koji prebacuje u test mode i nazad , tako da nije potrebno kucati komande u cmn. hvala na odgovorima

PeTkO
13.2.2010, 13:56
Resio problem: http://www.prevx.com/blog/140/Black-Screen-woes-could-affect-millions-on-Windows--Vista-and-XP.html

Zahvaljujem svima!

Marti Misterija
13.2.2010, 14:10
Od 16.02. M$ ce da izda novi Update sa novom tehnologijom aktivacije, zato ja samo da napomenem da budete oprezni da se neko ne bi opekao.:dedica:

Nesto vise o tome mozete procitati ovde (http://windowsteamblog.com/blogs/genuinewindows/archive/2010/02/11/windows-activation-technologies-update-for-windows-7.aspx).

ivanza
13.2.2010, 14:42
Od 16.02. M$ ce da izda novi Update sa novom tehnologijom aktivacije, zato ja samo da napomenem da budete oprezni da se neko ne bi opekao.:dedica:

Nesto vise o tome mozete procitati ovde (http://windowsteamblog.com/blogs/genuinewindows/archive/2010/02/11/windows-activation-technologies-update-for-windows-7.aspx).

Opsirnije o tome na ovom liknu u temi Windows 7 fore & fazoni.:dedica:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=52424&page=5

Dule-DJ
13.2.2010, 16:16
instaliras norton ghost,napravis pomocu njega image(sliku) diska,i snimis je na neku bezbednu loakicju ili dvd i psole je preko nejga vratis kad ti zatreba.
Da li utiče na podatke na kompu ili samo na sistem?
Npr. kad uradim System Restore da li će mi ostati podaci koji su trenutno na kompu ili samo oni koji su bili pre pravljenja image-a?

Btw kako namestiti istu View & Sort opciju u svim folderima, da ne moram za svaki pojedinačno?

Parkman
13.2.2010, 17:11
Au, ja kao da sam ga "ureko" kad sam nahvalio Win 7 u proslom postu. Pojavio mi se jedan problem. Naime, deinstalirao sam Kaspersky Internet Security 2010, i naravno trazio mi je da restartujem racunar. Kada sam restartovao, windows se podigao, ali kada je dosao do dela kada treba da mi pokaze desktop, izbacio mi je samo "Windows explorer has crashed" (ili tako nesto). Uradio sam System Restore i Safe moda, i sada mi se vise ne pojavljuje ta poruka, vec mi otvori samo My Document i stane, pa onda moram rucno iz Task Managera da aktiviram "explorer.exe" da bi mi se pokazao task bar i desktop. Znate li mozda kako da resim ovaj izuzetno iritiriajuci problem?

Ja sam imao taj problem koji je prouzrokovao malware. Prečešljaj komp besplatnim Malwarebyte-om.

EDIT: Videh da si već rešio problem.

flamingos
13.2.2010, 17:45
Da li utiče na podatke na kompu ili samo na sistem?
Npr. kad uradim System Restore da li će mi ostati podaci koji su trenutno na kompu ili samo oni koji su bili pre pravljenja image-a?

Btw kako namestiti istu View & Sort opciju u svim folderima, da ne moram za svaki pojedinačno?

ne utice ona moze da t stvori cleokopnu sliku diska i sistema sa svim progrmaima tacno onako kako si napravio..naravno najbolje je da to radis na cist sistem bez jos dodatih drivera i programa.napravis imidz bekapujes ga negde i psoel ka go imas probelm vrati na staro

miša topola
14.2.2010, 23:04
Da li da instaliram ove apdejtove? I za šta služe tj. šta poboljšavaju :o

aca2568
14.2.2010, 23:08
Da li da instaliram ove apdejtove? I za šta služe tj. šta poboljšavaju :o
Instaliraj, ali ako ti nije originalna werzija operativnog sistema nemoj zato sto ce majkrosoft da ti ukloni licencu i zabrani windows.

DAKINS
15.2.2010, 0:37
@ misa topola Oba direktno nemaju veze sa windowsom , drugi ti je servis pack 2 za office i naravno da te nece deaktivirati . Sad koliko ima svrhe instalirati sam si vlasnik svoje masine .

miša topola
15.2.2010, 0:44
A ove zakrpe sa druge slike? :)

DAKINS
15.2.2010, 0:48
Da su ti ukljuceni automacki update posto su important ,ti bi bili vec instalirani taj za motorola smartphone modem nema veze sa win 7 direktno
Ps ima dole jezicke pakete imas i srpski jezik ali sta ce ti to to je opcionalno

miša topola
15.2.2010, 0:52
Znači samo bi mi džabe zauzimali mesto na HDD? Njih ne treba da instaliram?
Jel se sutra pojavljuje onaj što provaljuje da Windows 7 koji koristimo nije original?

DAKINS
15.2.2010, 1:01
Znači samo bi mi džabe zauzimali mesto na HDD? Njih ne treba da instaliram?
Jel se sutra pojavljuje onaj što provaljuje da Windows 7 koji koristimo nije original?
Ne koliko znam 16 se moze preuzeti ko hoce a posle ce proslediti kroz update .
To su update za stvari koje ti imas vezano za kompjuter ,kako ti funkcionisu ti najbolje znas .
Office servis pack 2 uzmi ako hoces ..nije neophodno.
Edit ako ti je ukljuceno restore ,uvek svi windows update naprave restore point

RAJIC
15.2.2010, 14:13
ja sam imao office 2007 naravno ,,nas,, i poslenekog update-a u vezi njega ne radi. posle deinstaliranja nece da se instalira ponovo

RAJIC
15.2.2010, 14:21
a inace na win 7 da li radi samo norton ghost 15 ili i prethodne verzije? i negde sam ovde pitao da li neko ima iskustva sa win 7 u vezi pravljenja rezervne kopije?
da li radi kao i ghost posto vidim da ga svi hvale. a i kako kad na primer rikne sistem i ne moze da se upali komp kako se to odradjuje? naravno potrazicu tutorijal al rekoh da pitam kad sam vec ovde

danez
18.2.2010, 10:14
Ima li neko iskustva i resenje kad pocne da zeza bezicna konekcija na 7-mici?

Imam hp 6735s i potpuno je hardverski ispravan, provereno.
Kad je instalirana 7-mica sve je funkcionisalo, dok nije pocelo da se desava da nece da se konektuje na internet. Vidi ruter i kucnu mrezu, ali nece da otvori strane ni u mozili, ni exploreru, ni operi, niti da updejtuje virusnu bazu. To traje neko vreme, pa opet normalno.
Medjutim evo sada nece uopste da dozvoli internet. I dalje uredno vidi ruter i mrezu. Po ukljucenju laptopa, ako odmah kliknem na mozilu otvori par strana, a onda izgubi konekciju ka internetu. To jest, ja mislim da ne izgubi konekciju, vec se podigne neki servis i prekine ili zabrani izlaz ka net-u.
Zato kad podignem safe mod with networking, opet nema net-a, ali posle par iskljucivanja i ukljucivanja servisa, recimo IMHOSTS i WLANSVC, dobijem izlaz na net i sve radi dok ne resetujem racunar. Naravno ako podigne sistem normalno, nema net-a, ako opet idem preko safe with network, opet se bakcem sa servisima i proradi :mad:

Neki help please?

despot77
18.2.2010, 10:45
Ima li neko iskustva i resenje kad pocne da zeza bezicna konekcija na 7-mici?

Imam hp 6735s i potpuno je hardverski ispravan, provereno.
Kad je instalirana 7-mica sve je funkcionisalo, dok nije pocelo da se desava da nece da se konektuje na internet. Vidi ruter i kucnu mrezu, ali nece da otvori strane ni u mozili, ni exploreru, ni operi, niti da updejtuje virusnu bazu. To traje neko vreme, pa opet normalno.
Medjutim evo sada nece uopste da dozvoli internet. I dalje uredno vidi ruter i mrezu. Po ukljucenju laptopa, ako odmah kliknem na mozilu otvori par strana, a onda izgubi konekciju ka internetu. To jest, ja mislim da ne izgubi konekciju, vec se podigne neki servis i prekine ili zabrani izlaz ka net-u.
Zato kad podignem safe mod with networking, opet nema net-a, ali posle par iskljucivanja i ukljucivanja servisa, recimo IMHOSTS i WLANSVC, dobijem izlaz na net i sve radi dok ne resetujem racunar. Naravno ako podigne sistem normalno, nema net-a, ako opet idem preko safe with network, opet se bakcem sa servisima i proradi :mad:

Neki help please?

Da nisi nešto instalirao od programa malo prije početka tih problema ?

danez
18.2.2010, 12:07
Ma nista. Proveravao i to.
Evo opet sam na netu iz safe moda.

DAKINS
18.2.2010, 12:31
Da ti nije nesto uletelo neki malicozni kod ,virus Jesi proverio? Bilo bi dobro da proveris .

danez
18.2.2010, 14:47
Stalno mi radi antivirus, Avast, nikad nije nista proslo, niti u comp guram svasta od fleshki, niti idem na sumnjive sajtove, a desktop funkcionise besprekorno, ali on je na mreznu.

Kako god, pokusacu jos nesto, pa ako ne stavicu mu 64-bitni, ionako planiram da ga probam.

danez
18.2.2010, 15:21
Izgleda da servis DHCP, tj. dhcpclient pravi probleme. To je "local service network restricted".
On je po defaultu ukljucen. Tek kad ga iskljucim i ukljucim ponovo imam izlaz na net.
Ima neko ideju kako da ga resim za stalno i to u normalom radu ne u safe?

flamingos
18.2.2010, 19:38
pa kao ti on pravi probleme idi kucaj u start pa u run odkucaj services.msc i nacices spsiak svih servisa koji su aktivni na sistemu bilo rucno bilo manuelno nadji taj servis i stavi ga na disabled.

NIx Car
19.2.2010, 9:33
sta je ovo moj komp "alergican" na BFME. probao sam u compatibily modeu ali nece. Samo mi stoji onaj uvodni deo (samo ona slika gde pise LORD OF THE RINGS BLA BLA) i na kraju kaze game.dat has stopped working. wtf? :confused:

danez
19.2.2010, 10:28
pa kao ti on pravi probleme idi kucaj u start pa u run odkucaj services.msc i nacices spsiak svih servisa koji su aktivni na sistemu bilo rucno bilo manuelno nadji taj servis i stavi ga na disabled.

Da tako mi radi i sa normal podizanjem sistema. Samo sto on vec po defaultu je aktivam, a ja moram da ga "ugasim" pa startujem ponovo i onda net radi. Ume posle nekog vremena da se ponovo ukoci, pa moram ponovo da ugasim i aktiviram taj servis.

Kako da resim to za stalno?
Ima li negde gde mogu da kazem 7-mici da dozvoli ama bas sve i svasta sa neta i od mene ka net-u, kontam da me onda nece smarati sa servisima.

Parkman
19.2.2010, 15:08
Da nemaš neki firewall koji ti blokira pristup? Čak i onaj u samom ruteru. Da nisi slučajno tamo čačkao nešto?

danez
19.2.2010, 21:17
Ma nista od toga. Radilo to par godina na drugom OSu, drugi racunari na ruteru su ok, samo ovo me zeza :o

despot77
19.2.2010, 21:26
Ma nista od toga. Radilo to par godina na drugom OSu, drugi racunari na ruteru su ok, samo ovo me zeza :o

Da slučajno nemaš instaliran photoshop CS3 ili bilo šta od CS3

danez
20.2.2010, 8:23
Imam photoshop CS4 i illustrator CS4, ali sve sa njime regularno odradjeno.

Predrag Stankovic
20.2.2010, 9:14
Nisi li nešto od toga update-ovao, bilo je ovde na forumu reči o tome, da se nekima posle update-ovanja adobe-ovih programa posle toga desavali odredjeni problemi

despot77
20.2.2010, 9:28
Imam photoshop CS4 i illustrator CS4, ali sve sa njime regularno odradjeno.

Pitam zato što sam imao slične probleme koje je pravio CS3 (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?p=915023#post915023)

danez
20.2.2010, 16:17
Predraze,
nista od toga ne moze da se update-uje, zabranjen je pristup adobe adresi, sve isto na drugom racunari i kod njega nema problema.

Despote,
evo sad procitah tu temu, kod mene se problem javio dosta kasnije, a ne po instalaciji CS4. Inace cim instaliram OS, odmah instaliram i ostale meni potrebne programe, i vise se nista ne dira.

danez
24.2.2010, 11:36
Samo da se javim, problem je nestao kad sam stavio sifru za pristup ruteru!! :)

Predrag Stankovic
25.2.2010, 14:15
Interesantno

neko_drugi
25.2.2010, 22:54
imao sam problem oko konektovanja na net,nakon sto sam instalirao Photoshop.. malo sam istrazivao :D i dosao do zakljucka sta je blokiralo izlaz na net. to je nesto sto se instalira uz Photoshop -Bonjur,ne znam cemu to sluzi..onda sam ,,ubio˝ taj servis da se ne pokrece pri podizanju sistema,i to je resilo problem ;)

NIx Car
27.2.2010, 1:27
da li je moguce da se napravi background slideshow kao sto win ima svoje? :D

Predrag Stankovic
27.2.2010, 12:36
Nisi dovoljno jasan, pojasni malo bolje, odgovor je da može, a kako? zavisi od topga zašta pitaš

--ComputerBoy--
27.2.2010, 14:18
Lako. Samo kada biras neku svoju pozadinu selektujes sve svoje slike i one automatski idu kao slideshow... Ako si na to mislio. :)

raspucin
27.2.2010, 15:31
koristio sam sedmicu kada se pojavila ona prva verzija buil7100 valjda i sada sam koristio poslednjih 4,5 meseci windows xp sp 3,i definitivno se vracam na sedmicu sa laptopom koji je jedva podrzava,moje pitanje za vas drugare je da li mozete da mi preporucite koja je to sedmica koja je sada full,koji build,totalno sam izgubio to,ne znam koju da instaliram

miša topola
27.2.2010, 15:37
Ja sada koristim Winodws 7 Ultimate 7600+ Build x86 (32bit)

NIx Car
27.2.2010, 16:47
Nisi dovoljno jasan, pojasni malo bolje, odgovor je da može, a kako? zavisi od topga zašta pitaš

kao sto windows ima svoje arhitecture landscapes... an taj fazon slideshow znaci da mi se pozadine same menjaju na svakih nekoliko minuta

Predrag Stankovic
27.2.2010, 18:51
OK sam sam skapirao šta si hteo, može onako kako je napisao --ComputerBoy-- , ali još elegantnije je da tvoje izabrane slike stavij u jedan foldet, taj folder iskopiras u C:\Windows\Web\Wallpaper i kada kasnije otvoris Personalize - Desktop background tu ce ih imati i tvoje slike i moci ces samo njih da selektujes da se periodicno menjaju

Picard
27.2.2010, 18:54
koristio sam sedmicu kada se pojavila ona prva verzija buil7100 valjda i sada sam koristio poslednjih 4,5 meseci windows xp sp 3,i definitivno se vracam na sedmicu sa laptopom koji je jedva podrzava,moje pitanje za vas drugare je da li mozete da mi preporucite koja je to sedmica koja je sada full,koji build,totalno sam izgubio to,ne znam koju da instaliram

Najkonkretnije:

7600.16385.090713-1255

raspucin
1.3.2010, 3:46
e jos jedno pitanje,koju koristite verziju,home,basic,premium.profesional,enterprise ili ultimate,meni treba za ofis,net,po malo footbal manager ako bi mi profesional ili enterprise zauzimali manje procesora ili memorije mozda bih jednu od te dve instalirao

Picard
1.3.2010, 9:02
Mislim da ovde 95+% ljudi koristi Ultimate samo zato sto moze, a ne zato sto ima realne potrebe.
Home Premium ti u potpunosti zavrsava posao

player1
1.3.2010, 10:15
Home premium za kucne korisnike, professional za firme, i ultimate za pirate (jel im se moze, iako im nista ne treba odatle).

Vule991
1.3.2010, 14:45
Mislim da ljudi koji imaju izbor između dve verzije Windows 7 sistema: Home i Ultimate, primera radi treba da odaberu ovu drugu jer je svakako potpuna verzija, nikad ne znaš kad će ti trebati određena karakteristika (BitLocker, XP mode, podržani jezici preko windows update itd). Potpuno su isti zahtevi sistema tako da ne znam zašto kažemo da je nešto bolje, kad svakako nije (u ovom slučaju Windows 7 home) :D

:ciao:

raspucin
1.3.2010, 14:49
meni se cini da cu instalirati enterprise,iz nekih karakteristika koje sam procitao...

DAKINS
1.3.2010, 14:54
ultimate=enterprise samo je enterprise sa volume linceciranjem.
Ako neko ima slabiji kompjuter onda home premium ima svrhe instalirat dotle vazi sta je rekao @vule 991

raspucin
1.3.2010, 15:08
ultimate=enterprise samo je enterprise sa volume linceciranjem.
Ako neko ima slabiji kompjuter onda home premium ima svrhe instalirat dotle vazi sta je rekao @vule 991

a home premium za neke programe koji zahtevaju grafiku moze li fino da se koristi?

DAKINS
1.3.2010, 15:13
a home premium za neke programe koji zahtevaju grafiku moze li fino da se koristi?
Naravno home premium je potpuno fukciomalan samo neke mogucnosti su izostavljene kao xp mode bitlocker itd ali radi svaki program na njemu nije zabranjeno instalirati
Evo razlike u izdanjima http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions#cite_note-36

raspucin
1.3.2010, 15:20
hm,za moje potrebe bi mozda bio dovoljan i home basic,izvinite ako sam dosadan sa ovom temom,mislim da treba da se koriste maksimalni kapaciteti kako hardvera tako i softvera ne volim da guram u moj slabasni komp svasta,a nisam ni razmisljao o ovome samo rokam ultimate svima,ee sada kontam da roknem win 7 ali imam build 7100,da li mi preporucujete da se iscimam da nabavim 7600,ili je ok i ovaj moj?

DAKINS
1.3.2010, 15:23
7100 je win 7 rc1 i uskore nece raditi moras nabaviti 7600.16385.090713-1255 to je final a izdanje sam odaberi naravno

raspucin
1.3.2010, 15:24
7100 je win 7 rc1 i uskore nece raditi moras nabaviti 7600.16385.090713-1255 to je final a izdanje sam odaberi naravno

definitivno hvala

zrno
1.3.2010, 17:47
kako da instaliram 7-micu na Asus eee pc(nemam externu optiku)???

neko_drugi
1.3.2010, 21:44
kako da instaliram 7-micu na Asus eee pc(nemam externu optiku)???
mislis ne mozes sa diska? preporucujem onda ovako http://www.blogsdna.com/2016/how-to-install-windows-7-from-usb-drive-without-windows-7-iso-dvd.htm

Marti Misterija
1.3.2010, 22:47
kako da instaliram 7-micu na Asus eee pc(nemam externu optiku)???

Putem USB-a, a za to probaj ovaj (http://www.mylittlesoft.blogspot.com/) program.

gavranpero
3.3.2010, 1:44
Imam Athlon 64 3000+, 1gb ram, radeon 9600 XT. pokusao sam da instaliram WIN 7, 32bit i 64bit verziju, ali bezuspjesno. Dodje do dijela gdje se kopiraju fajlovi i zamrzne. Takodje imam problema i sa Ubuntu Linuxom, 9.10, 9.04, 8.10, 8.04 odnosno sve verzije. Kad ih podignem live, bude sve ok nekoliko sec i onda se sve smrzne. Imam zadnji bios iz 2005. Maticna ploca je Chaintech VNF3-250. Jedino sam uspio da Solaris normalno dignem sa Live CD-a