PDA

Prikaži potpunu verziju : TLBB - jako dobar mmo


Thuzar
22.10.2009, 0:52
Evo igra je usla u pre-closed betu, upoznao sam vec 6 igraca sa nasih prostora, pa rekoh da podelim ovaj redak dragulj na mmo sceni sa ostalima:

"TLBB: Demi-Gods and Semi-Devils" is a Chinese martial arts MMORPG, with a great in-game world structure adapted from the popular Chinese novel named Tian Long Ba BU which is written by the most famous martial arts writer Mr. Jin Yong. Developed by Sohu-ChangYou, the dragon spirit attracts so many hardcore players, ranked the 3rd in Chinese MMORPG market.

The scenario is developed around based on the lives of heroes like Xiao Feng, Duan Yu, Xu Zhu, etc. and uncovers the gratitude and grudge among nine classes gradually. With the core concept of Buddhist errantry in the original work, “TLBB” offers a virtual world full of good and evil, love and hatred. Nine classes make a rich story in a certain ancient background. Royalty, Lotus Order, Beggars Alliance, Pyromancer, Shaolin, Assassin, Taoist, Minstrel, and Voodoo with their own advantages play different roles in the “TLBB world”, and each role could have a touch with the spirit of classical martial arts.
With outstanding art design, a large number of quests and instances, plentiful life skills, and intelligent pet system, “TLBB” creates a perfect community of emprise. Za ostale informacije idite na http://tlbb.eu.changyou.com

PCB kljuceve mozete dobiti prilikom registracije na bilo koji od sajtova koji se nalaze na njihovom sajtu :cool:

Makiz93
24.10.2009, 18:20
Ajde ako imas vremena napisi ponesto o classama ...tamo ko njih pisu samo neke gluposti xD

galebns
24.10.2009, 19:36
Ajao, jos jedan manga/anime/ stagod fazon...dosadnoooo....

Bokile
24.10.2009, 19:44
Evo skidam ,pa cu probam...

EDIT:Skinuo,probao,i svidja mi se...

Kad pokrenete igru imate da birate musko ili zensko,ime,osnovnu odecu i to je to...
Igru zapocinjete iz treceg lica,i upravljanje je iskljucivo misem,znaci nema WSAD,ili strelice sto je po meni bolje.
Mozete da tejmujete zivotinjicu i da se ona bori sa vama,sto umnogome olaksava ubijanje mobova.Moneta je osnovna,copper,silver,gold.
Questovi su izuzetno dobri i izuzetno dobro je zamisljeno izvrsavanje istih,sa desne strrane imate quest status i plavi link sa koordinatama gde taj quest da izvrsite,kliknete na link i lik sam ode tamo,nesto kao WOW quest helper samo bolje zamisljeno...
Odabir klase mozete dobiti kada dobijete level 10,jos dotle nisam dosao al kad dodjem obavesticu vas,i naravno imate mining,blacksmiting,leatherworking,herbalism i ostale stvari na koje ste navikli...

Sve u svemu mogao bi o ovome do sutra,al i najbolje bi bilo da skinete klijent(koji nije tezak),obavezno uzmete beta kljuc(ostalo je svega par hiljada komada),zavalite se i uzivate jer ovo je nesto sasvim solidno i dobro za igranje sto ne bi treblao da propustite...

Ocena 8/10

Thuzar
25.10.2009, 17:48
Evo nesto o klasama:

U igri postoji 9 klasa, svaka je unikatna u borbi i ima svoje dobre i lose strane.

1 - Pyromancer

Pyromancer je klasa koja je idealna za heavy melee damage dealer-e, znaci ukoliko zelite da nanosite sto vecu stetu, izaberite pyro. Biju na blizinu. Takodje, to je najlaksa klasa za novajlije u svetu mmorpg-a jer ne zahteva mnogo skilla da bi bila uspesna. Zamerka pyromanceru lezi u tome sto je dosta slab sa odbranom, ali to nadoknadjuje upotrebom snaznih napada. Magije su mu strogo ofanzivne. Najveci strength od svih 9 clasa.

2 - Lotus Order

Lotus Order je jedina healer specijalizovana klasa u igri. Biju na daljinu. Daju buff-ove za veci mp i bolju spirit odbranu, imaju mass healing i kasnije dobijaju jako dobro lecenje koje leci po procentu. Losa stvar je ta sto imaju najgori dmg dealing medju klasama. Neophodan za party-je koji idu u High Level instance i prilikom napada na Bossove.

3 - Assassin

U igri postoji tri tipa rogue clasa. Assassin je jedna od njih. Biju na blizinu. On ima najveci Critical Attack medju klasama, odlican za PvP i jedina klasa koja ima Stealth i Mass Stealth. Takodje poseduje i skill kojim moze jednu osobu staviti u Stealth. Ako se dobro odigra i izgradi, nanosi veci dmg od Pyromancera (zbog crit dmg-a). Losa strana mu je ta sto ima jako losu odbranu i sto se relativno sporo leveluje.

4 - Minstrel

Minstrel je druga rogue classa u igri. Oni su pretezno hit-and-run classa, ranged napadaci su, i koriste klopke kako bi porazili protivnika. Mogu se teleportovati na krace distance. Losa strana im je los hp. Imaju najveci agi u igri.

5 - Shaolin

Shaolin je klasa sa najvecom odbranom i Hp-om u igri. Imaju malo dmg deal skillova. Buffovi su im pretezno za deffence i staminu. Najbolja tenk klasa i biju iz blizine.

6 - Voodoo

Treca rogue klasa u igri su Voodoo. Ranged napadaci. Koriste otrove kako bi pobedili svoje protivnike. Imaju najveci Spirit Deffense u igri. Mogu da pretvaraju HP u MP i da crpe protivnikov HP kako bi nadoknadili svoj.

7 - Beggars Allience

Beggar-i su klasa sa najvcim evaison-om u igri. Imaju mocne AoE skillove i biju na blizinu. Svoju sposobnost da izbegavaju udarce mogu preneti i na svoje saborce. Jedina klasa koja ima combo counter u igri.

8 - Royalty

Royalty je jedina klasa koja ima ranged napade koji nanose fizicku stetu. Imaju najvecu sansu za udarac i dobre skillove. Unistavaju magic usere jer im crpe manu.

9 - Taoist

Taoisti su najbolji spellcasteri u igri. Imaju veoma visok Spirit Damage. Poseduju dosta ofanzivnih magija. Poseduju buffove koji povecavaju Inteligence. Losa stvar - mali HP.

Takodje svaka klasa poseduje svoj jedinstveni mount u igri i svoj jedinstveni set od dva life skilla (jedan proizvodjacki, drugi support) za spremanje pilula koji podizu neki od stats-ova. Nadam se da je sad malo jasnije, probajte necete se pokajati.

I ne, ovo nije jos jedan anime/manga fazon, igra je pravljena po kineskom Wuxia romanu Tien Long Ba Bu (Sto znaci u prevodu na eng Demi-Gods and Semi-Devils, Polu-Bogovi i Polu-Vragovi), a Wuxia je inace kineski fantasy roman sa elementima borilackih vestina.

Red Dragon
26.10.2009, 12:13
Ja sam je skinuo jos pre nekog vremena i nije losa, mada je nisam mnogo imao (sto dan ne traje 36h, sve bi stigao:D). Ja sam lvl 18 Pyromancer i nemam pojma sta da radim!:D
Milioni questova, milioni skillova, itema (sto vezanih za borbu, sto za zivot, kuvanje, herbalism, mining, blacksmithing), raznolike klase, postoji neki uvrnuti sah, stotine pettova sa svojim statistikama (koji mogu da se razvijaju, pare sta sve ne....pomozite, ne mogu da ulovim ni jednog, a one stare sam pustio u prirodu!:D), devet raznolikih klasa, iskustvo ili sluzi da budzis nivoe ili vestine.
Meni je jedina mana kamera, samo zum i rotiranje, ali ne zalim se, ovo je jedina i jako beznacajna mana za ovu igru....za sada.
Uopste nije manga/anime fazon, vec vezano za Kinu i borilacke vestine (mene je ovo kupilo).
Imam par pitanja:
1.da li strength, agility i ostale mogu da budzim sam, ili se one uvek same upgradeuju?
2. koliko vestina mogu da naucim (herbalism, mining, blacksmith)?
3. ako unapredjujem vestine u jednoj knjizi, da li se onda podize i level same knjige pa se otkljucavaju nove vestine?
4. jel zaista toliko zeznuto u'vatiti peta?
5. ima li vas narode uopste u ovoj igri? Znam da mene ima jakooo retko:p