PDA

Prikaži potpunu verziju : Spacesounds.com


Cvrcak
13.5.2006, 2:08
Ne znam da li sam taj sajt našao u SK ili gde, u glavnom mnogo je dobra stvar, preporučio bih ga svima koje imalo zanima tematika da ga pogledaju.

I tako dolazim do problema, naime, ima tu par dobrih zvukova i snimaka raznim misija (apolo...) i ja bih zeleo da to mogu da cujem i kada nisam na netu, a ne znam kako da te zvukove sačuvam s obzirom da nema nikakav link na njih. Da li neko zna kako se to radi???

Borowatz
19.6.2006, 17:21
instaliraj audacity ili sound forge (ako imas love da ga kupis), pokreni ga, idi na sajt, pusti taj ton i stisni record dugme, a posle u audacity-ju odseces deo koji ti treba i snimis na hdd, u kojem hoces formatu.

bobi
19.6.2006, 17:31
Daj link i mene zanimaju space zvukovi :)

Cvrcak
19.6.2006, 22:11
Daj link i mene zanimaju space zvukovi :)

http://Spacesounds.com

hacker_aca
19.6.2006, 23:12
I prije sam čuo za ovaj sajt ali ga nisam posećivao, mislio da je nešto bezveze. Sad sam odslušao sve zvukove i mogu reći da je baš zanimljivo. Nego, kopka me nešto: ako se dobro sećam, još u osnovnoj smo učili iz fizike da zvuk ne može da se prostire kroz vakum. E, meni nije jasno kako su onda ovi zvukovi uhvaćeni?

Iris
20.6.2006, 18:18
Sajt je predstavljen u februarskom broju Sveta kompjutera:

http://www.sk.co.yu/2006/02/skin09.html

Cvrcak
21.6.2006, 0:33
I prije sam čuo za ovaj sajt ali ga nisam posećivao, mislio da je nešto bezveze. Sad sam odslušao sve zvukove i mogu reći da je baš zanimljivo. Nego, kopka me nešto: ako se dobro sećam, još u osnovnoj smo učili iz fizike da zvuk ne može da se prostire kroz vakum. E, meni nije jasno kako su onda ovi zvukovi uhvaćeni?


E to ni meni nije nikad bilo jasno. Mada mislim da je sve to snimljeno radio teleskopom, pa pretvoreno u zvuk ili nesto slicno!? Ajde ako ima nekoga ko se razume u materiju pa nek objasni.
Jesi li preslusao snimak misije Apolo 13? Bas je jezivo

Inace sta kazete na cinjenicu i sajt iz ovog broja SK, da Andromeda ide na nas!???