PDA

Prikaži potpunu verziju : Oko domena...


gavrilo
20.10.2009, 13:38
Ovako, ja sam registrovao domen preko freehostije, mislim valjda sam registrovao, posle sam proverio prema TUT-u i uverio sam se da sam lepo iznajmio domen. DNS podesavanja su na pocetku bila losa, sto je noramlo, dok se domen umetne u wide web, i pise da je potrebno obicno 24-48 sati da se to integrise ne znam kako da kazem. I sada 4-5 da cekam i DNS podesavanja idalje nisu podesena. Da li ja treba da uradim nesto drugo osim da iznajmim domen i cekam, da bi mi proradio?
hvl

miša topola
20.10.2009, 13:43
Preko freehostia možeš da registruješ samo besplatan host koji traje samo godinu dana. Domen ne može da se registruje free.
Nađi neki bolji free host. ;)

JohnnyNT
20.10.2009, 14:28
@misha
Možeš da dobiješ besplatnu registraciju domena, ali samo ako kupiš hosting

@gavrilo
Ti si kupio domen, ili si kupio hosting, ili nisi ništa kupio :kreza:, kod koga...Razjasni malo.Inače, ne bi trebalo da čekaš više od 2 dana.

gavrilo
20.10.2009, 15:33
Free hostia moze da izdaje besplatne domene koji su registrovani na host sa njihovom reklamom, ili tacnije receno sa njihovim imenom u adresi host-a kog sam iznajmio besplatno. I da, sve sam za dz odradio
I da, uzeo sam chocolate paket od godinu dana, da napravim neki biznis pa cu da zakupim neki 2. paket, kad dodje kinta od adSensa :)
ako nesto znaci:
http://img39.imageshack.us/img39/2618/zahostt.jpg

gavrilo
21.10.2009, 12:14
Interesuje me samo ovo: Da li ja treba da uradim nesto drugo osim da iznajmim domen i cekam, da bi mi proradio?

Ivan-94
21.10.2009, 12:36
Interesuje me samo ovo: Da li ja treba da uradim nesto drugo osim da iznajmim domen i cekam, da bi mi proradio?
Treba da kupis taj domen i onda da ga "parkiras" na neki hosting.

miša topola
21.10.2009, 12:50
Moj savet ti je da ostaviš freehostiju i pređeš na 000space free hosting (http://000space.com/)

Mnogo je bolji od freehostije, imaš: 5.5GB prostora, fantastico type installer(forumi, blogovi, sajtovi, galerije itd.) bez reklama (banneri). ;)

Probaj na ovom hostu da uradiš nešto.

gavrilo
21.10.2009, 12:52
Ma kolko sam zakljucio freehostia daje domene besplatno ako su u paketu sa hostom koj ima u adresi reklamu za isti. A ja sam reg i host i domen.

gavrilo
21.10.2009, 12:53
Moj savet ti je da ostaviš freehostiju i pređeš na 000space free hosting (http://000space.com/)

Mnogo je bolji od freehostije, imaš: 5.5GB prostora, fantastico type installer(forumi, blogovi, sajtovi, galerije itd.) bez reklama (banneri). ;)

Probaj na ovom hostu da uradiš nešto.
Tju probam :)

miša topola
21.10.2009, 12:55
Ma kolko sam zakljucio freehostia daje domene besplatno ako su u paketu sa hostom koji ima u adresi reklamu za isti. A ja sam reg i host i domen.

adresa sajta će ti biti http://nazivsajta.freehostia.com Nemaš nikakve povlastice. ;)

Da bi dobio domen od freehostije, moraš da uzmeš plaćeni host.
Šta želiš da napraviš???

gavrilo
21.10.2009, 13:00
Ma nije problem mogu i da platim, ali sam mislio da iskoristim kad vec mogu :)
Otju da napravim u flash-u neku vrstu kataloga canon-ovih aparata specifikacije i tako to, na engleskom.
mislim ne katalog u smislu prazan prostor slika aparata mpix i naziv, slozenije nesto...
I da stavim na to adSense.

miša topola
21.10.2009, 13:08
Ma nije problem mogu i da platim, ali sam mislio da iskoristim kad vec mogu :)
Otju da napravim u flash-u neku vrstu kataloga canon-ovih aparata specifikacije i tako to, na engleskom.
mislim ne katalog u smislu prazan prostor slika aparata mpix i naziv, slozenije nesto...
I da stavim na to adSense.

Ali da ne bi plaćao uzmi host 000space.com
posle uzmeš domen iz.rs
i gotovo...

Besplatan host na FreeHostia traje samo godinu dana, tako da ti se neisplati uzimati ovaj host. ;)

gavrilo
21.10.2009, 13:13
Ali da ne bi plaćao uzmi host 000space.com
posle uzmeš domen iz.rs
i gotovo...

Besplatan host na FreeHostia traje samo godinu dana, tako da ti se neisplati uzimati ovaj host. ;)
VIdis nisam do sad cuo za ovaj hosting, a free je, to je pravoo cudo :kreza:
xD hvala

miša topola
21.10.2009, 13:14
VIdis nisam do sad cuo za ovaj hosting, a free je, to je pravoo cudo :kreza:
xD hvala

Ma ništa.
Ako budeš imao neka pitanja u vezi funkcionisanja tog hostinga pitaj ovde. ;)

JohnnyNT
21.10.2009, 13:44
Što se tiče onog screenshota odozgore :D, domen će proraditi tek kada ga platiš :dzavo:.Al bi se načekao :eek: Ništa nema za dž...nažalost.

Što se tiče free hostinga, mogu ti preporučiti Emenace (10GB protoka) ili eu.pn hosting (od njih dobijaš i eu.pn domen za dž.).Emenace sajt jeste strašno ružan i nepregledan, ali je hosting baš ok.
Oba su bez reklama, popup i sličnih gluposti.

holodoc
21.10.2009, 17:26
Možda ne bi bilo loše da za početak još jednom razradiš svoj biznis model i proveriš da li bi ti se taj rad isplatio uzevši u obzir koliko realno možeš da zaradiš sa AdSense programom.

gavrilo
21.10.2009, 21:43
pa moglo bi...
A sad me interesuje jos 1 stvar. Ovako uspeo sam da okacim .swf na net, imam probleme sa rezolucijom i to, ali nije problem to ce da se sredi. Samo me interesuje sta treba da odradim da bi moglo da se udje na stranicu direktno iz pretrazivaca, a ne samo preko linka? I nije mi jasno koj deo fajla treba da se poklopi sa textom iz pretrazivaca da bi stranica bila prikazana na isti?
ae malo(mnogo) glup primer da dam, ali jbg, ja kad kopiram neki text ili neziv teme iz foruma SK-a i stavim ga u pretrazivac, on mi ponudi stranicu iz SK-a... Ali u svakom slucaju kad kucam forum sveta kompjutera izadje mi 329000rezultata, a ja adresu mog sajta stavim u pretrazivac i sve mi izajde osim njega, samo preko linka mogu da udjem..

gavrilo
23.10.2009, 22:07
Snaso sam se...

JohnnyNT
23.10.2009, 23:28
U jbt. htedoh da ti odgovorim al mi druge stvari skrenuse paznju : D Aj kaži kako si rešio problem, da pomognes i drugima sa istim : )

VojaM
23.10.2009, 23:57
Domen ne može da se registruje free.
Ko kaže?
A .iz.rs?

miša topola
24.10.2009, 0:00
Mislio sam na freehostia ;)

gavrilo
24.10.2009, 0:13
U jbt. htedoh da ti odgovorim al mi druge stvari skrenuse paznju : D Aj kaži kako si rešio problem, da pomognes i drugima sa istim : )
Aha tako znaci, da posle i drugi budu dobri ko ja xD
http://www.addme.com/ - 1. verzija
http://www.google.com/addurl/ - 2. verzija ako se ne snadjete sa 1. :) ali 1. je za sve pretrazivace, 2. je za google. shvaticete poentu samo probajte i bice sve :)

gavrilo
9.11.2009, 0:50
Evo da ne otvaram temu, jel moze neko da mi odgonetne misteriju o kljucnim recima, gde stoje i kako se koriste?
Hvl unapred :)

JohnnyNT
9.11.2009, 15:08
Baci pogled na ovo (http://zemun.dzaba.com/metakomande.htm).Ako imaš još dilema, reci.

gavrilo
9.11.2009, 15:23
To be xD, pomoglo mi je ovo, jedino da pitam u kojem je ovo jeziku pisano? verujem da je glupo pitanje ali se od jezika razumem samo u actionscript a ove popularne web jezike tipa html php java i tako ne znam...

JohnnyNT
9.11.2009, 16:00
Ovo je u HTML-u, ali toga ima na svakoj stranici, bilo kojim jezikom da je pisana.

Ne bih baš rekao da su oni što si nabrojao "popularni", pre bih rekao da su osnovni ili standardni.Hoću da kažem da se oni međusobno prožimaju, HTML-a ili ima u nekom, ili neki rade samo ako su u kombinaciji sa njim.

gavrilo
9.11.2009, 16:27
Pa jel to znaci da mogu da ga ubacim u bilo koj dokument? Kako da ja ubacim u .fla taj html kod?

JohnnyNT
9.11.2009, 16:41
Iz .fla dobijaš SWF fajl i HTML fajl.Ne moraš ništa dodatno da radiš.

gavrilo
9.11.2009, 17:04
Da da da da da, samo se ode na publish--->html i on sve prevede u html.

gavrilo
22.11.2009, 14:45
Opet ja, sa novim pitanjem :S
Ovako, kada napravim neki dokument.fla i (samo dajem primer) stavim neki naslov, lepo ga izravnjam iskoristim alignment stavim ga tacno na sredinu, i pregledam taj sajt u HTML-u dokument izgubi skroz svoje dimenzije. Dao sam primer za naslov, on vise nije na sredini ode u stranu, u swf i fla je dobro ali u HTML-u ne valja... A i sta ce meni fla i swf verzija ako ocu da ga kacim na internet. Probao sam i da dodam maskirani leyer ali nece opet isto. A to me mnogo nervira... Da li neko znam kako mogu ovo da odradim da se isto vidi kao i na fla dokumentu?
na slici se jos bolje vidi. . .
Samo pomagajte treba da konkurisem za neku firmu pa mi ovo mnogo treba...

JohnnyNT
22.11.2009, 15:10
Ako je samo naslov u pitanju dodaj mu komandu za centriranje posle eksportovanja:

<p align="center">tekst</p>

A za neko elegantnije rešenje sačekaj savet iskusnijih ;)

gavrilo
22.11.2009, 15:15
Pa naslov sam stavio samo kao primer za ono sto me muci, a ovaj bug/nestoNormalnoStoJaNeZnamDaPopravim :) se javlja i sa ostalim objektima bilo da su dugmici, videoklipovi ili grafike...
A da jel je ovaj kod sto si mi dao iz actionscripta ili HTML-a?

JohnnyNT
22.11.2009, 15:30
Hm...Ovako:

1.)Kad radiš export, pročačkaj po opcijama koje ti se nude.
2.)Možda je do narodne verzije Adobea?

To je sve može da mi padne na pamet, davno sam ga koristio...

gavrilo
22.11.2009, 15:47
hvala u svakom slucaju, probacu, mada sam siguran da maksimovic ovo zna :) samo sto ne ulazi u web dizajn, samo cu da premestim pitanje u flash pa cemo da vidimo :)