PDA

Prikaži potpunu verziju : Horror avantura


Wolverine
12.5.2006, 15:05
Preporucite mi neku horor avanturu jer mi stvarno srce iste malo straha?Treba "samo" da bude u 3rd person, sa bilokakvom kolicinom akcije, lepom 3d grafikom....
Kakav je Silent Hill?

NenadN
12.5.2006, 15:28
Jedino sto moze da prismrdi silent hill-u jeste Resident Evil. U skorije vreme nisam video ni jednu dobru igru koja moze da bude suparnik ove dve. Mozda gresim.

Patton
12.5.2006, 15:47
Kakav je Silent Hill?
To ces morati sam da vidis. Posle odigranog Silent Hill serijala, imam totalno drugaciji pogled na svet igara i moji prohtevi za atmosferom su porasli za par hiljada %. S tim sto Silent Hill ne zaostaje ni sto se tice muzike i grafike. Jednostavno treba probati! Jedina fora je sto neki delovi imaju relativno smor pocetak od 15-20min igranja, tako da ga pola igraca batali u samom startu; naravno... velika greska
:Freddy:

goran.rs
12.5.2006, 18:02
Call of Cthulhu Dark Corners of The Earth

crossover
12.5.2006, 23:57
Call of Cthulhu Dark Corners of The Earth

Reče čovek da hoće 3rd person, a Call of Cthulhu je FPS.
A što se tiče Silent Hill-a, prvo sam igrao četvorku (The Room) i oduševio sam se. Posle sam nabavio dvojku, i nije mi baš nešto. Osim SH-a i Resident-a ništa mi ne pada na pamet, bar ne za PC. Na PS2 imaš tih survival horror-a kolko oćeš :D

Shlaymara
13.5.2006, 0:00
Alone in the Dark, nisam siguran da li ima za PC,ali je jako dobra.

crossover
13.5.2006, 0:21
E da, možeš i to da probaš, ali preporučujem ti Alone in the Dark 4: The New Nightmare, jer su prva tri mnoogo stare igre :dedica:

eniac
13.5.2006, 0:32
Clive Barker's Undying
na granici FPS-a i horor avanture

crossover
13.5.2006, 0:35
Jel vi ne vidite da pita za third person igre? :icon_scra

goran.rs
13.5.2006, 0:54
Reče čovek da hoće 3rd person, a Call of Cthulhu je FPS.


Hmmm,da li si ti uopste igrao Call of Cthulhu?Da,pogresio sam-ona nije 3rd person ali nikako nije pucacina.Nema veze,mislim da bi mu bila dobra.

Wolverine
13.5.2006, 10:22
Hmmm,da li si ti uopste igrao Call of Cthulhu?Da,pogresio sam-ona nije 3rd person ali nikako nije pucacina.Nema veze,mislim da bi mu bila dobra.
Mogu ja i F.E.A.R. da uzmem ali ne volim nesto sto ima izvodjenje IZ PRVOG LICA

crossover
13.5.2006, 11:13
Hmmm,da li si ti uopste igrao Call of Cthulhu?Da,pogresio sam-ona nije 3rd person ali nikako nije pucacina.Nema veze,mislim da bi mu bila dobra.

Nije, ali je iz prvog lica.

glisa
13.5.2006, 16:44
probaj nosferatu to je horror

deksi10
13.5.2006, 18:43
Sto se tice horor 3rd person igrica, Silent Hill serial je neprikosnoven. Ja sam odigrao sve delove sem prvog, i mogu ti reci da nikad nisam video neku igricu koja ima bolju pricu i bolju atmosferu! Najbolje bi bilo kad bi mogao da nabavis sve delove pa da krenes od prvog, je su svi delovi na neki nacin povezani.

E sad na pamet mi pada jos jedino Still Life kao neka solidna 3rd person horor avantura.

svarog84
14.5.2006, 12:16
Eh prvi silent hill...

Jack Sparrow
14.5.2006, 15:23
Silent Hill definitivno , koji god da uzmes neces pogresiti i nece te ostaviti ne uplasenog :)

Tetanus
14.5.2006, 18:59
Definitivno Silent Hill, kreni od drugog, jer je keca tesko naci za PC...

Jos se secam kako sam se osecao dok sam ih igrao, par trzavica, ali zato KONSTANTNA napetost. Covek se umori od igranja SH.

Silent Hill rulz! :alealeee:

NenadN
15.5.2006, 13:24
Definitivno Silent Hill, kreni od drugog, jer je keca tesko naci za PC...
ne, ne, kreni od prvog, njega mozes da nadjes bilo gde na netu. jer su kec i trojka povezani skroz, a kec je ubedljivo nabolji.

ali ja ne znam sta je sa vama covek kaze

Kakav je Silent Hill?

znaci da je igrao Silent Hill i da oce nesto drugo na tu foru a vi mu preporucujete Silent Hill.

Wolverine
15.5.2006, 13:30
ne, ne, kreni od prvog, njega mozes da nadjes bilo gde na netu. jer su kec i trojka povezani skroz, a kec je ubedljivo nabolji.

ali ja ne znam sta je sa vama covek kaze



znaci da je igrao Silent Hill i da oce nesto drugo na tu foru a vi mu preporucujete Silent Hill.
Nisam igro Tiho Brdo!:p

NenadN
15.5.2006, 13:35
Nisam igro Tiho Brdo!:p
Onda navali, ne znam zasto si trazio igru srodnu, tihom brdu. Cepaj ako mozes po redu.

aleksandar macedonian II
16.5.2006, 23:35
E da, možeš i to da probaš, ali preporučujem ti Alone in the Dark 4: The New Nightmare, jer su prva tri mnoogo stare igre :dedica:



jel to isti kao za sony 1-cu? :confused:

crossover
17.5.2006, 1:24
Ne bih znao, ja sam samo na PC-u video, izašla je pre par godina.

S-man
17.5.2006, 17:02
Krenes Silent Hill od 1-4 i uzivas.

Dimo
18.5.2006, 21:38
Jos jedna preporuka za Sillent Hill.Treci deo se meni najvise dopao.

Rene
18.5.2006, 21:59
I meni se 4. deo najviše dopao!!!

deksi10
18.5.2006, 22:35
I meni se 4. deo najviše dopao!!!

MA svaki deo je dobar na svoj nacin, i sto je najbitnije, svi su nekako povezani pricom, tako da ako mozes najbolje je da krenes od prvog! Jednostavno, ceo serijal je genijalan! :dedica:

NenadN
18.5.2006, 23:42
I meni se 4. deo najviše dopao!!!
Verovatno si prvo cetvri igrao ili ti je grafika br 1. Inace 1 i drugi su legende stim sto se ipak odlucujem za prvi, treci je odlican ali je nekako sektaski i kratko traje i nema mnogo krajeva, cetvrti je prica za sebe.

seizmos
25.5.2006, 13:50
od starih definitivno undying,a od novijih the room ili resident evil 4.

crossover
26.5.2006, 14:47
Zaboravih da pomenem Project Zero za PS2, sva tri nastavka...nije za ljude sa slabim srcem :eek:

huligan
5.6.2006, 16:24
resident evil,silent hill

Covenant
11.6.2006, 23:42
Eh,eh....
Silent Hill vamo Silent Hill tamo
Dobra je igra,ali vi kao da niste culi za nista drugo....
Blago meni probaj ti Blair Witch epizode 1-Rustin Parr i Blair Witch episode 3-Kelly's Edward Tale pa ces da vidis sta se zove jeza
Po mome misljenju Silent Hill im nije ni do kolena...
Takodje preporucio bi ti i Resident Evil 1&2 i to verzije za PS1-nikako budjave konverzije za PC koje ne vrede ni pisljiva boba...
Ajd poz!
P.S. Naravno da ne zaboravim i Undying-pod stavku obavezno....

markoca
12.6.2006, 1:07
Silent Hill definitivno.
Cetvorka mi se ne svidja, Hocemo da budemo u Silent Hillu a ne u Ashfieldu!
Kec je najbolji, pa dvojka, pa trojka, pa cetvorka. Ali dvojka me je najvise odusevila.

NenadN
12.6.2006, 12:38
Po mome misljenju Silent Hill im nije ni do kolena...
LOL

Takodje preporucio bi ti i Resident Evil 1&2Svakao bi dodao da posle keca i dvojke odigras i trojku, Codename Veronica i cetvorku, ali za ova dva zadnja ce ti trebati ili dreamcast ili ps2, posto ih jos nema na pc-u

huligan
12.6.2006, 12:53
Resident Evil 1&2
Silent Hill
po stoti put:alealeee:

Patton
2.4.2010, 23:02
Otvorio sam ovu temu pre svega zato sto mi treba preporuka za neku dobru horor avanturu; mada sto ne bi iskoristili moju potrebu i diskutovali malo o ovom zanru avanturistickih igara. Zanima me koja je po vama most scary avantura koju ste igrali u bilo kom smislu. Sto ljudi, sto cudi, strah i uzbudjenje kod igraca se moze izazvati na hiljadu nacina, pa me isto interesuje zasto vam je neka avantura toliko strasna? Da li zbog "mrkli je mrak i neko *****e iskoci ispred vas" efekta ili ta avantura ima toliko "poremecenu" pricu da vam posle nje treba par seansi kod obliznjeg psihijatra. Pored kraceg opisa bilo bi lepo da navedete isto i kakvo je izvodjenje (FMV, PnC, moderni PnC iz treceg lica, kvazi 3d vrteska, fps... nesto sedmo).

Guglanjem sam nabasao na ovaj (http://www.justadventure.com/articles/Horror/Horror_Top_10.shtm) tekst. Njihovog favorita sam skinuo odavno medjutim nikada da nadjem vremena za igru; sad cu da je instaliram caskom :D

draske73
2.4.2010, 23:52
Što se mene tiče, lista sa linka je ok, s obzirom kakve liste mogu da budu. Ja bih postavio drugačiji redosled, ali to nije toliko ni bitno.
Neke igre sa liste sam odigrao, neke sam igrao (ne do kraja) , a nisam igrao The Dark Eye i Downfall (http://www.justadventure.com/articles/Horror/Number_3.shtm) (a koliko vidim u opšte nije velika za nabaviti - oko 150mb, a i izgleda zanimljivo (http://www.harvesterindiegames.com/).Malo i ovako (http://www.adventuregamers.com/article/id,1027).).
Game Downfall was in production for more than four years and is a quest in a cartoon-style horror movies. This game describes the story of Joe and Lucy Davis, couples, stopped for one night at the hotel. Lucy covers fear, and it is somewhere to disappear, and the morning transformed the hotel itself. Joe is left alone, locked somewhere Intermedia normal world and the nightmares. And then everything changes again, and the world becomes black and white. Only the blood is red. And it is everywhere ... Meanwhile, the hotel is far from empty ...
In the game there are more than 70 hand-drawn locations, on the dark background which sounds grim sanudtrek original style of classic horror films. Fans of the genre will appreciate the hundreds of branches of the dialogues, a great number of original characters and plot is not cruel for the faint-hearted players. The game also will be many different endings, which will again play inDownfall with the same interest as the first time. Wonderful gift for New Year horror fans!

Quiet Haven Hotel was supposed to be just a one night shelter for Joe and Lucy Davis. But things soon start to go wrong. Lucy's panic attacks get worse and soon she disappears. And in the morning hotel changes too. Nothing is what it seems anymore. Joe is left alone, trying to understand what is happening, trapped between reality and the nightmare. Theneverything changes again and the world turns black and white. Only the colour of blood is still red ... And it's all around him.
While the raging storm outside gets worse by the minute it turns out the hotel isn't completely abandoned. There's a party on the third floor ... but the birthday girl surrounded by her silent guests just keeps crying ... The doctor in room 202 is hearing voices coming from the walls telling him to perform a certain experiment ... And one girl who is asleep in her bedroom is dreaming a strange dream that soon turns into her worst nightmare ...
Downfall is a point & click adventure game featuring:
• 70 hand-drawn locations;
• original soundtrack;
• hundreds of lines of dialogue;
• multiple playable characters;
• mature storyline;
• multiple endings
PLEASE NOTE: Game contains scenes of violence and gore, sexual content and strong language and it is suitable only for persons of 18 years and over.

Nash Knight
2.4.2010, 23:53
Heh, za vecunu ovih igara sam samo chuo ali ih nisam igrao, sem Sanitariuma koji preporucujem btw. Bas cu da ih potrazim da ih isprobam.

Omiljene horor avanture, off the top of my mind:

Penumbra (FP P&C sa blagim akcionim elementima) - Najstrashnija i najjezivija igra koju sam igrao, bukvalni izaziva paranoju kog igracha.

Quest for glory 4 (P&C avantura sa elementima RPGa) - Iako je ova igra chak i dobrim delom komichna, strashni elementi umeju da budu bas strashni. Idesh sam kroz mrachnu shumu, vidis kako se iz gomile kamenja izdize nekakva izmaglica, pocinje jeziva muzika, i ti bezis, ne znas od cega, ne smes ni da stanes da pogledas jer su ti (pogotovo na pocetku igre) shanse za prezivljavanje jako male..

Dark Seed (P&C) - Od ove igre sam imao koshmare i bilo mi je muka. Toliko mi je bila strashna da je nikad nisam ni zavrsio. Probao sam i dvojku jednom, i ona je dobra.

Nastavice se.. kad me ne bude mrzelo da pishem josh :)

Emx77
3.4.2010, 0:13
Prema mom iskustvu najbolja horror avantura je Scratches, a zatim Darkness Within. U oba slucaja ove igre pozicioniram ovako visoko zbog kombinacije interesantne price i prave horror atmosfere.

Od igara sa ove top 10 horror liste koja se nalazi na Just Adventures izdvojio bih jos Sanitarium, mada je vise rijec o nekoj mystery a ne pravoj horror avanturi. U svakom slucaju najaca strana Sanitariuma je prica i uvrnut seting. U slicnu kategoriju bih svrstao Gabriel Knight 2 i Dark Seed 2 kojeg nema na top 10 listi (nezasluzeno). Od ostalih horror avantura pohvalio bih eventualno Barrow Hill.

Od drugih igara sa ove liste nedavno sam probao Amber, ali jednostavno zbog tehnicke strane (dosta zastarjela grafika) nisam se mogao ufurati, sto ne mora znaciti da je igra losa. Takodjer, igrao sam i I Have no Mouth..., ali opet dalo bi se diskutovati je li ovo istinski horror (iako je rijec o izvrsnoj avanturi).

Meni jednostavno nisu "legle" The Lost Crown, iako je zauzela visoko prvo mjesto na ovoj top 10 listi i Dark Fall 3. Za ove posljednje dvije znam da se mnogi nece sloziti ali to je stvar subjektivnih preferencija.

draske73
3.4.2010, 0:20
....Meni jednostavno nisu "legle" The Lost Crown, iako je zauzela visoko prvo mjesto na ovoj top 10 listi ....
Nije ni meni. Igrao sam je, ali nisam mogao da je odigram do kraja. Nisam mogao da "uskočim" u tu njenu atmosferu i bila mi je baš dosadna.

zoran845
3.4.2010, 0:26
Od strašnih avantura sa ove liste Rendija Sluganskog odigrao sam Sanitarium (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=383535&postcount=625), Scratches (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=375742&postcount=440), AMBER (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=382896&postcount=607), The Dark Eye (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=374059&postcount=372), IHNMAIMS (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=47788). AMBER mi je nekako "најспуки" - ...... stalno očekuješ da se desi neki đavo (ne znaš kakav, ali slutiš to jer jeziva atmosfera ti šapuće da je "đavo" tu negde, iza ćoška, gleda te, kezi ti se i samo što te nije zaskočio :paranoia:).
AMBER je jedina igra koja kao da je u meni pobudila sećanja na neke strahove iz detinjstva :paranoia: i jeziva mi je, ali to ne mora da bude i vaš utisak kad je budete igrali. ;)IHNMAIMS je sigurno najmanje strašna igra od navedenih (uostalom i nije horor), a Sanitarium najbolja avantura kao avantura (u celini). Opet mislim na igre sa Rendijeve liste koje sam prešao.

Da dodam i da The Dark Eye ima izvanrednu (jezivu :paranoia:) atmosferu i (verovatno) najjači "umjetnički dojam" od nabrojanih avantura, što i nije neko čudo ako se zna na čemu se bazira i ko u njoj kolo vodi/glumi/čita Poove redove :to_care:.

Dijego me sad nešto podseti: ako volite horore od one mehaničke sorte, po sistemu "prst u oko" (istrči ala odjednom iz mraka, iskezi se zombi iznebuha i istera vas iz pameti,...), obavezno odigrajte Alone in the Dark: The New Nightmare (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=382270&postcount=572). Ta igra ima bolje zagonetke od mnogih drugih avantura koje sam prešao i šteta je (ako ne volite "prepadačine", kao ja) što vam horde živih mrtvaca ne daju mira da se glavolomkama natenane bavite, mada i za to ima leka u vidu varanja. Ja sam jednostavno na neku foru (zaboravio sam kako) isključio opasnost od avetinja te sam istinski uživao u čarima ove igre kao prave avanture :).

dijego_
3.4.2010, 0:46
Shadow of the Comet sigurno sa svojom celokupnom atmosferom i postavkom price a posto su je radili stari majstori "Alone in the Dark" serijala ne treba posebno naglasavati dozivljaj onima koji su igrali i neki njegov deo

Interesantno je da ga nema na listi, pa izgleda da su se na JA povodili strecanjem i protrcavanjem macke koja rusi kantu kao glavnim elementima u njenom spravljanju jer i sami kazu (http://www.justadventure.com/reviews/Shadow_Comet/SOTC.shtm)

"Shadow of the Comet is the best of the ‘Cthulhu’ adventures, the best computer game based on an H.P. Lovercraft story and one of the best horror games ever released"

Phantasmagoria, iako "cheesy" horor, nije bez svojih aduta, kao i malko preterani Harvester koji je ambijentom dosta slican Dark Seedu 2 i koje bi i Dejvid Linc rado potpisao

prebacivanjem odgovora na Pattonovo pitanje u novu (staru) temu dolazimo do interesantne situacije

Preporucite mi neku horor avanturu jer mi stvarno srce iste malo straha?Treba "samo" da bude u 3rd person, sa bilokakvom kolicinom akcije, lepom 3d grafikom....

:kreza:

ja sam bio najblizi - Shadow of the Comet je iz treceg lica :D akcije doduse nema puno a i grafika nije exactly your average COD ili Bioshock. Doduse, grafika je 3D jer lik sparta u svim pravcima a jos se i upravlja tastaturom - milina :D

Wolverine, izvini samo sto nisam bio bas najhitriji sa odgovorom :p

Patton
3.4.2010, 10:41
Prosto je neverovatno da sam sinoc prelistavao ovaj deo foruma i nisam nasao gotovo identicnu temu koja vec postoji :) Sorry, sto sam pravio ostalim moderatorima posao.

Hvala svima na preporukama. S obzirom da imam Amigu vec preko 20 godina, naravno da nisam propustio nijedan njen hit, tako ni Dark Seed. Drugi deo sam nabavio davno, ali RIP verziju, tek skoro nesto sam nabasao na full verziju sa propratnim video materijalom. Nisam je jos probao. IHNM me odavno vec privlaci, pogotovu sto je u potpisu Cyberdreams (isto kao DS), ali pored ovih fancy sarenisha od igara nikako i ona da dodje na red. Scratches sam odigrao dva puta, cak pisao i recenziju za SK.

Cudi me da niko nije pomenuo Ripper-a :Freddy:

Prvo cu dati sansu Lost Crown-u, a onda cu se pozabaviti ovim starijim naslovima. Ponovo bih presao Dark Seed i obogatio ovaj podforum jednom kratkom recenzijom. Onda dalje Dark Seed 2, Sanitarium, IHNM.

dijego_
3.4.2010, 22:17
pa dobro, Ripper je horor koliko i Gabriel Knight 2 recimo, uz to su i detektivske a najpre bi se reklo misterije/trileri

mada se apsolutno slazem da igra kao i film ne mora biti po "kalupu" zanra da bi bismo je tu i ubrajali, pa cak i da bi bila dobra horor igra

To je i stvar licnog dozivljaja. Meni su recimo "Znam sta ste radili" tipovi filmova uvek bili pre zabavni ili smesni nego sto sam ih smatrao strasnim (dobro, nije bas najbolji primer). Ne kazem da ne volim ovakve filmove, cak naprotiv - ali gledalac ce u filmu poput Petak 13. ili Noc Vestica unapred znati koju vrstu strave da ocekuje iako naravno ni to nije nikakav garant da se nece uplasiti, strecnuti ili slicno. Zato ova druga grupa koja igra na kartu postavke radnje i price moze ispasti mnogo strasnija, tipa Psiho, Duhovi u nama itd.

draske73
5.4.2010, 23:05
Odigrao sam Downfall (v.1.4) sa dole spomenute liste i sviđa mi se.
Mislim da je nepotrebno kotirana tako visoko u poređenju sa drugim naslovima sa iste te liste, no dobro....svako ima svoje.

Sam dizajn igre je lepo osmišljen.
Nije mi bila scary, mada je horror atmosfera lepo dočarana.Zagonetke nisu teške i nema mnogo šetanja tamo/vamo, i kratka je - za ubiti dva popodneva.
Nešto kao psihološki triler(?) sa primesom blage jeze.
I ima malo "violence and gore, sexual content and strong language and it is suitable only for persons of 18 years and over".

vozdovcanin
10.5.2010, 21:14
dosta volim horore,ali od tih manje poznatijih ima npr clock tower za sony 1 vrlo istripovana igra,pa npr nije losa obscure,zatim parasite eve 2 odlicna igra koja je bila za sony 1,x files za sony 2 sve su to manje vise zapostavljene igre a vrede da se odigraju bar neko ko voli horor zanr

Goldfinger
21.9.2010, 14:39
Ljudi da li neko ima iskustva sa igranjem Eternal Darkness Sanity Requiem htio bih je probati po preporuci druga koji kaže da te igraprosto opsjedne atmosferom i strahom.Nisam našao nikakvi tag o njoj na forumu a htio bih eto znati iz nečijeg iskustva da li je vrijedna igre pošto je dosta davno izašla.

polarnimeda
21.9.2010, 18:19
Ljudi da li neko ima iskustva sa igranjem Eternal Darkness Sanity Requiem htio bih je probati po preporuci druga koji kaže da te igraprosto opsjedne atmosferom i strahom.Nisam našao nikakvi tag o njoj na forumu a htio bih eto znati iz nečijeg iskustva da li je vrijedna igre pošto je dosta davno izašla.
ta igra nije za pc, vec za gamecube... raspitaj se o njenim utiscima na podforumu konzole (http://www.sk.rs/forum/forumdisplay.php?f=80)...

a trebala bi svakako biti vredna- pokupila je odlicne ocene (9/10) kada je izasla (2002.)... evo ign link-a: http://cube.ign.com/objects/015/015887.html ...

Sh0m1
21.9.2010, 20:10
pa ima emulator za GC ;)