PDA

Prikaži potpunu verziju : wireless povezivanje komjutera i laptopa


ladycroft
15.10.2009, 16:26
totalan sam laik po ovom pitanju, pa molim za pomoc...
imam kablovski internet na desk kompjuteru i laptop koji ima ugradjen wireless, sta mi je potrebno da laptop povezem sa desk kompjuterom? Cula sam za neke USB adaptere, tj. videla sam da se dobijaju uz Belkinov Wireless Router.. e sad, da li je meni dovoljan taj USB adapter i da li bi on isao u desk kompjuter i onda samo ukljucim wireless na laptopu ili mi je potreban i taj router? i kako bi se onda taj ruter povezao sa ovim sto ga imam od SBB-a? pls help! :(

vlajo
15.10.2009, 16:29
Nije mi jasno, da li hoćeš da povežeš tj. umrežiš laptop i desktop ili da laptop povežeš sa internetom i desktop računarom?

dzonihsv
15.10.2009, 16:31
Najbolja opcija ti je da kupiš Wireless ruter jer ćeš tako moći da imaš internet konekciju i na laptopu a ujedno će ti laptop biti povezan i sa desktop računarom.

Znači, ova kombinacija, kabl iz modema (kojeg sada imaš) ide u WiFi ruter, podešava se mreža na tom ruteru, preko kabla se dalje kači desktop, a bežičnim putem se kači laptop. Onda imaš net i na jednom i na drugom raćunaru a ujedno su i povezani (međusobno).

ladycroft
15.10.2009, 19:00
Nije mi jasno, da li hoćeš da povežeš tj. umrežiš laptop i desktop ili da laptop povežeš sa internetom i desktop računarom?
hocu laptop da povezem sa internetom i desktop racunarom koji ga vec ima.. :)

ladycroft
15.10.2009, 19:04
Najbolja opcija ti je da kupiš Wireless ruter jer ćeš tako moći da imaš internet konekciju i na laptopu a ujedno će ti laptop biti povezan i sa desktop računarom.

Znači, ova kombinacija, kabl iz modema (kojeg sada imaš) ide u WiFi ruter, podešava se mreža na tom ruteru, preko kabla se dalje kači desktop, a bežičnim putem se kači laptop. Onda imaš net i na jednom i na drugom raćunaru a ujedno su i povezani (međusobno).
a ako mi nije bitno da mi laptop i desk budu povezani, osim da imam i internet na laptpu, sta onda preporucujes i jel to moze? i ako mozes da mi objasnis taj usb wireless adapter za sta sluzi, za ono sto sam napisala u prethodnoj poruci ili nesto drugo? pitam jer oni kostaju oko 2000, a ruteri oko 4000, pa ako mi bas ne treba ruter ne bi ga ni kupovala.. :o

dzonihsv
15.10.2009, 19:18
Ako je sudeći po poruci u kojoj si odgovorila Vlaji, onda ti je potreban ruter. Wireless ruter, pošto 'oćeš i sa laptopom da se kačiš.

Imaš već za oko 30ak eura TPLink-ove ruter, WR542G. USB adapter ti je isto ono što se nalazi u laptopu, znači wireless prijemnik samo što je on ovde u usb varijanti pa se može prenositi sa jednog na drugi računar i naravno namenjen je primanju wireless signala.

vlajo
15.10.2009, 20:56
U svakom slučaju ćeš i sa ruterom moći da povežeš računare, tj. da šeruješ fajlove i eventualno druge napredne opcije ako ti je to potrebno.

ladycroft
15.10.2009, 21:11
Hvala puno obojici!! ;) samo jos ako mozes da mi kazes gde bih mogla da nadjem taj ruter? posto ga do sada nisam vidjala..

dzonihsv
15.10.2009, 22:26
www.itsvet.com
www.pcberza.rs

Tu imaš sve, od prodavnica do cena.

ladycroft
15.10.2009, 23:25
www.itsvet.com (http://www.itsvet.com)
www.pcberza.rs (http://www.pcberza.rs)

Tu imaš sve, od prodavnica do cena.
Hvala!!! ;)