PDA

Prikaži potpunu verziju : Apex DC++ problem


Maverick
14.10.2009, 23:26
Kada koristim Apex DC++ i od nekoga skinem listu, i ako tu imam neki folder, ne mogu direktno da skinem taj isti folder pošto pored njega piše da je veličine 0 bytes, sve dok taj folder u listi ne otvorim pa izađem natrag na listu, onda mogu da ga skinem i pokaže kolika je njegova veličina. Postoji li neka opcija da se preskoči ovo ulaženje u folder i izlaženje iz njega da bi se isti skinuo?

Pavle Rohalj
28.10.2009, 17:49
Koju verziju Apexa koristis?

paulvandyk68
29.10.2009, 0:15
Mozes ga skinuti direktno bez ulazenja u isti.
Dali si otkljucao portove? a drugo mi pade napamet kolika ti je brzina uploada?

markoso
7.11.2010, 21:36
Da ne pravim guzvu i otvaram novu temu,ovde cu svoj problem da iznesem..

Naime,instalirao sam apex dc++,podelio sam sa ljudima 10 GB na vise habova, registrovao se na njih,ali nece da mi pretrazi nista. Ukucam bilo sta i kao da nista nije pronadjeno. Moj laptop je povezan sa drugim kompom preko rutera. I to sam citao da treba da se postavi na opciju"Firewall with manual port forwarding" i postavio sam ali nece. Ima odma tu ispod pise Check connection i izbaci mi "Failed to connect on port 6883

No Connection"

Da li mi neko moze pomoci? Ako je moguce sto pre.. Hvala.. :)

Mario Pavićević
7.11.2010, 21:41
Moras da uradis port forwarding na samom ruteru i da otvoris portove koje Apex koristi za taj laptop(tj. njegovu IP adresu).

markoso
7.11.2010, 21:46
a mozes li da mi pojasnis to,jer ti sad to sto si rekao verovatno te je dosta njih razumelo,ali meni kao da si na kineskom napisao.. ali hvala u svakom slucaju.. :n_klanja:

Mario Pavićević
8.11.2010, 7:45
Vidi svaki ruter dolazi sa fabricki zakljucanim portovima. Na to mozes da gledas kao na zgradu sa mnogo ulaza, ali su svi osim glavnog zatvoreni(a glavni se koristi za otvaranje internet stranica i slicno). Ovim se podize bezbednost korisnika. Ti sada moras reci ruteru da je bezbedno da tvom laptopu odobri prolaz kroz odjredjena vrata. Kako ces to uraditi zavisi od modela rutera koji posedujes, tako da je to prva stvar koju moras da navedes.

markoso
8.11.2010, 15:32
TP-link TL-R460 je moj ruter..

Mario Pavićević
8.11.2010, 16:14
Imas gotovo uputsvo ovde:
http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/TP-Link/TL-R460/StrongDC++.htm

markoso
8.11.2010, 16:22
E sve sam ovo uradio i usao na njihovu stranicu,i sad treba da dodam sve one portove kao na poslednjoj slici,tako i meni treba da bude? Hvala za ovo.. :n_klanja:

EDIT

E ovako.. Sad izvini ako sam previse naporan,al jako me nervira. Dosao sam i sve usao sam u stranicu mog rutera i na forwarding-virtual servers sam napravio dva servis porta koja sam stavio i tamo gore gde me je pitao odma koje sam stavio. I to sam uradio i opet nece.. jel treba jos nesto,jel sam mozda nesto izostavio ili ne znam vise? Molim te mi pomozi.. Hvala..

EDIT

Uspeo sam.. Kod IP adrese je trebalo da se ukuca IP adresa moje konekcije izmedju dva kompa tako nesto,to mi je pisalo na portforvardingu static ip adres..to sam ukucao i radi sada.. Hvala ti druze najvise ti hvala za pomoc.. Da mogu milion puta bi ti stisnuo hvala na ovome.. :n_klanja::n_klanja::n_klanja::n_klanja:

Mario Pavićević
8.11.2010, 18:57
Nema na cemu, drago mi je da si se snasao:ciao:

hiperborean
16.12.2010, 3:25
Hajde da ne otvaram novu temu...

I ja muku mucim sa Apexom.. ne radi mi search tj. komanda +trazi..
kaze unknown command
Pri tome komande tipa +help +pravila etc rade.
ISP mi je Kopernikus kablovski, modem je Cisco 2100.
Svaka pomoc dobrodosla