PDA

Prikaži potpunu verziju : pomoc oko povezivanja dvd playera sa tv-om


Miskey mouse
11.5.2006, 9:57
pre neki dan dobio sam dvd player koji na sebi ima mnoge izlaze(scart,s-video,gomilu cinc izlaza ) ali imam star tv koji na sebi ima samo ulaz za antenu.postoji li mogucnost da seovo poveze ili moram da kupim nov tv?:confused:

lakisremac
11.5.2006, 11:20
Jedina sansa ti je da nadjes video i da preko njega povezes tv,tj. skart ili s_video iz dvd u video a antenskim povezes tv sa videom,isprobana verzija ja sam tako povezivao racunar sa tv-om.:ciao:

firefly
11.5.2006, 11:34
Zar dvd nema mogucnost za ukljucenje antene preko njega(kao video rekorderi).?
Mozes da ih spojis i sa PAL konvertorom.Stari playstation1 ga je imao.

Teva
11.5.2006, 14:57
Procunjaj malo buvljakom nacices prelaz....Da nema slucajno ulaz slican antenskom na dvd-u?
Ali pazi ne isti nego slican....

Miloš
12.5.2006, 0:24
Чудно да нема антенски излаз... Ако имаш VHS пробај онако преко њега, ако не, онда су мале шансе да ћеш наћи неки засебни конвертор.:dedica:

Teva
12.5.2006, 8:04
E na znam sta bi mogao da uradis....Sto ne pitas u nekom servisu za popravku dvd uredjaja(po mogustvu u servisu tog dvd-a) kako to mozes da uradis ili da li imaju neki prelaz koji moze da ti pomogne.....

oluja
12.5.2006, 12:07
Zar dvd nema mogucnost za ukljucenje antene preko njega(kao video rekorderi).?
Mozes da ih spojis i sa PAL konvertorom.Stari playstation1 ga je imao.
Ja jos nisam video DVD play-er sa antenskim (RF) izlazom.
BTW. svako konvertovanje signala rezultuje velikom degradacijom kvaliteta...
Kupi nov TV ;)

DragonSlayer
13.5.2006, 11:07
I ja nikad nisam video DVD plejer sa RF-om. Postoji mogucnost nabavke RF modulatora, ja sam imao slican (mislim da ga jos uvek negde imam) kada sam malu VHS-C Panasonic kameru vezivao na takav TV, Sa jedne strane ima kabl sa 2 cinca (mono zvuk) a sa druge strane RF antenski prikljucak. Ali ovaj je bio tipski, napravljen bas za taj model kamere, tako da mu ti cincevi u jednom konektoru, moglo bi da se resi produznim sa cincevima muski-zenski, ali sve je to budzenje, i mnogo ces izgubiti na kvalitetu (sa VHS-a to i nije bio neki problem, jelte...), najbolje kupi neki polovan video, ali ako vec dajes pare za video, uvaljaj nekom TV, dodaj te i kupi TV kako lici,sad vec imas TV-a 54 ekran za 8500 do 10000 din. Sta drugo da ti recem. A mozda imas stari RF modulator od amige, pa neki TV mehanicar moze da ga prepravi....

Spawn BG
20.5.2006, 5:28
Kombinacija sa videorekorderom slabo izvodljiva zbog makrovizijske zastite u v.r. verovatno bi mogao da gledas rezane dvd bez zastite a da zaboravis na originale.

NenadN
20.5.2006, 19:42
Isto validna ali neznam koliko isplatljiva, vise isplatljiva nego kupovati nov tv jeste da nadjes n-pal coventor za sony koji ima ulaz chinceve i reprodukuje antenski pal izlaz.