PDA

Prikaži potpunu verziju : Misljenja i iskustva sa ASRock plocama


dex1
11.5.2006, 0:15
Ljudi sta mislite o ASRock plocama, cuo sam za neku sa ATI RADEON XPRES 200 chipset-om, pa me zanima kakve su u opste i da li je ovaj chipset u klasi nForce chipseta:icon_scra

Flavio
11.5.2006, 1:15
Nemam neko licno iskustvo,ali sudeci po raznim novinarima,ASRock ploce bi bile kao neke radne mazge = izdrzljive i povremeno musicave,na prvom mestu sa malo dopunskih opcija i podesavanja!Sto se tice Radeon Xpress-a,mnogo bolja opcija je nForce cip-set za iole zahtevnijeg korisnika!
Sve u svemu,ASRock RadeonXpress200 radi radnju i nista vise od toga!:o

Staronsky
11.5.2006, 3:07
Koliko sam cuo ASRock je kompanija koju je osnovao bivsi suvlasnik ASUS-a,ali nisam siguran koliko je ova informacija tacna-neka me neko ispravi ako gresim!Sto se samih ploca tice mislim da se nema sta specijalno o njima reci!Jedino iskustvo koje ja znam sa ASRock-om je imao moj drug!Ploca je na sebi imala SiS cipset i nikako nije htela da saradjuje sa memorijom!Jedva je nasao modul koji je hteo da radi,ali ja bih pre ovo pripisao SiS-u nego ASRock-u...:D

Bokile
11.5.2006, 13:51
AS Rock su ranije bile lose ploce,
al za sad ne znam uglavnom,
ugradjujem asus ili msi

Atila
12.5.2006, 15:30
Ljudi sta mislite o ASRock plocama, cuo sam za neku sa ATI RADEON XPRES 200 chipset-om, pa me zanima kakve su u opste i da li je ovaj chipset u klasi nForce chipseta:icon_scra
У питању је chipset са интегрисаном графичком, ако ти она није потребна, узми било коју nForce4 плочу.

pixell
15.5.2006, 21:35
ASRock je firma osnovana od strane Asus-a, koji tako ubire procenat i od najsiromashnijeg segmenta trzishta a Asus ne skida reputaciju proizvodjacha visokog i srednjeg segmenta. Kvalitet plocha se strashno razlikuje od serije do serije, dok negde rade strashno stabilno i pouzdano vec par godina, a negde umeju da prave dosta problema. Najvece iznenadjenje prestavlja njihova plocha 939SLI32-eSATA2 sa ULI chipsetom koja daje jako dobre performanse za uzasno malo para (pricha o coravoj koki).

Opshti utisak je da mozesh uvek naci bolju plochu za malo vishe para.

X200 je bio prevazidjen chipset, vec u trenutku pojavljivanja, nForce bi bio bolja solucija.