PDA

Prikaži potpunu verziju : Elite proslavlja 25 godina


Oggy
30.9.2009, 15:05
Elite se, kao i nas casopis, pojavio prvi put pre 25 godina. Specijalan sajt na tu temu mozete posetiti preko ovog linka (http://elite.frontier.co.uk/)

Original su izdali David Brejben (David Braben) i Jan Bel (Ian Bell) 1984 godine za BBC racunare. Na sajtu se izmedju ostalog kaze da se tokom ove proslave moze komunicirati preko twittera sa Davidom Brejbenom (edit: i preko foruma), videti istorija serijala, mogu procitati hvalospevi korisnika koji odaju postu legendi ili preuzeti wallpaper-i u skladu sa temom...

U svakom slucaju proslo je 25 godina od prvog Elite-a :alealeee:

Doolio
30.9.2009, 15:53
srecan rodjendan jednoj od najboljih, ako ne i najboljoj igri!

player1
26.7.2010, 15:24
Da pripomoglemo sa jednom interesantnom fotkom.


P.S.
U prilogu je i sejv za koji dovodi do dogadjaja sa slike (Elite Plus, preko DOSBox-a).

Oggy
27.7.2010, 2:05
Pretpostavljam da je to ona misija kada se stvorenja namnoze preko ekrana? Ja ne znam zasto, ali ne secam se da sam igrao misije u Eliti. Ako misija moze da se odbije, ja sam to urdaio zbog saveta iz SK-a :) Doduse igrao sam samo Elite plus na PC-ju duze vreme, iako sam posle opisa u SK-u Elite-a jedva cekao da startujem igru (izgleda da sam bio suvise mlad da shvatim tada njene kvalitete, a i nisam znao komande:D)

player1
27.7.2010, 14:11
Da bas ta misija. Uzeto iz Elite Plus verzije. Nisam siguran dal postoji u klasicnog verziji za PC (ona u samo 4 boje).

Ekonomski misija je katastrofa. It punkes 5000 kredita sa stvorenje, it se kasnije namnoze pa ti izjedu trenutni teret.

Ali je zabavna za videti. :D

Zato sam i prilozio save, pa ako neko u skorije vreme oce ponovo da obtrne igru, moze da vidi foru bez ekonomskih reprekusija.

Treba se pribliziti suncu sto je moguce blize, pa ce sva pocrkati.

Nergal
28.7.2010, 23:15
Ta misija je postojala i u verziji za C-64 i Spectrum, tako da mislim da 100% postoji i u staroj PC verziji. ;)

pedjosav
3.8.2010, 8:45
Ta misija je postojala i u verziji za C-64 i Spectrum, tako da mislim da 100% postoji i u staroj PC verziji. ;)

Postoji u ``obicnoj`` PC verziji-igrao sam je maltene juce (2002.godine) :)