PDA

Prikaži potpunu verziju : CMD.EXE pravi 0xc0000142 gresku.Pomagajte!!


AndrejaKo
9.5.2006, 13:48
Pre 2 dana som formatirao HDD,instalirao WindowsXP SP2 i drajvere.

Prvi problem koji sam primetio je da mi se kompjuter sa vremena na vreme restartuje ali samo dok sam konektovan na net.
Kad se upali kaze "wiondows has recovered from a serious error".Prvi put kad mi se to desilosam posalao podatke M$u i tamo kaze da mi je error napravio conexant dajver.
Ugasio sam modem koji sam koristio(US Roboricks) i presao na Intel 536EP.Ovaj error mi se nije pojavljivao do upravo sada jer mi se komp restartovao dok sam kucao ovi poruku.

Druga stvar koja je neobicna je da BOINC program nece da mi se poveze sa localhost-om.Ove mi se pre nije desavalo.
boinc.berkeley.edu/
setiathome.berkeley.edu/

Onda sam instalirao DevC++ i pokusao da kompajlujem neki program ali MinGW nece da se upali.Tada sam primetio da svi programi koki rade iz dos prozora ne rade uljucujuci i CMD.exe.Dekompresovao sam CMD.EXE sa win cda ali ni on ne radi.Svi programi prave 0xc0000142 gresku i gase se.
Pokusao sam vec nekoliko puta da da reinstaliram windows ali ne pomaze.

Drajvere koje sada koristim sam koristio vec duze vreme bez ikakvih problema.
Delovi:
ASUS A7N8X-E(nForce2) maticna ploca(donedavno FSB na 185 od kako su se pojavili errori na 166)
AMD ATHLON XP 2600+ (Barton 11.5 mnozilac)
2*256mb samsungovog rama i 512mb kingston
US Roboticks USR 803098-OEM modem
Sweex-ov Intel 536EP modem
WinFast tv2000 xp kartica
GeForce 66000 leadtek-ov(84.56)
SoundBlaster Audigy 1

Nesto ovakvo mi se nikad ranije nije desilo i neznam sta da radim.
Pomagajte ako mozete!!!

Deusdies
9.5.2006, 20:02
Imao sam slican problem; prvo je bilo tako, ispostavilo se da je virus koji nijedan AV nije mogao da izbrise (cak ni NOD32 - namenjeno Kuzmi :P). Kasnije se problem iskomplikovao (sistem nije hteo da se podigne, cak ni u Safe Modu) pa je jedino pomogao jedan lep, dobar, format kompletnog drajva...

Posle par nedelja pojavljuju se identicni simptomi...ALI, sada, naoruzan novim znanjem, JA krecem u DEFANZIVU! Skinuo sam program Unlocker Assistant (mislim da je opisan u SK), nasao CMD.EXE, pogledao procese povezane sa njim, nasao sumnjivi, unlock-ovao ga, nasao putanju do sumnjivog procesa i preko CMD.EXE obrizao proces...Eto, ko drugome jamu kopa, sam u nju upada! :)

AndrejaKo
9.5.2006, 20:26
Skidam Unlocker sada.
Mislim da kod mene virus nije jer sam pre instalacije windowsa imao problema sa particijama i morao da uradim low level format i to nekoliko puta.
Koristim avast home antivirus.
Cudno je to da su mi nekoliko meseci pre formatiranja Zone alarm i antivirus prijavljivali da neko sa mog provajdera pokusava da dobije pristup mom kompu, ali na to nisam obracao toliko paznje jer se nista nije desilo.

Hvala na odgovoru! Javicu kada budem skinuo Unlocker

EDIT:Unlocker nista nije nasao.Opet mi se restartovao komp dok sam na netu.
EDIT2:Formatirao sam hdd i primetio da mi cmd.exe ne radi od instalacije dajvera za video karticu ili od visual studia 05.